Skocz do zawartości

Czy jesteś za powstaniem kopalni kruszyw SKSM w pobliżu Ińska  

8 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 302
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Władza jeżeli chce reprezentować większość mieszkańców musi do swoich planów przekonać tę resztę, która wątpi w obrany kierunek.Wszelkie zastraszanie i krytyka wątpiących doprowadza do jeszcze większego zwątpienia w słuszność działań władzy. Nie podawanie szczegółowych danych w zakresie szkodliwości danej inwestycji,utrudnienie udziału społeczności lokalnej jest przejawem jeszcze większych wątpliwości tym bardziej ,że inwestycja pod nazwą "żwirownia" opiera się tylko na domniemaniach i przypuszczeniach władzy. Należy przy tym wziąć pod uwagę ewentualne zyski w stosunku do strat jakie nastąpią po uruchomieniu takiej inwestycji. A przecież będą one ogromne chociażby tylko w zakresie infrastruktury drogowej i mieszkaniowej.Nikt nigdy nie powiedział jakie negatywne konsekwencje dla budżetu gminy będzie miało naprawianie szkód powstałych w wyniku eksploatacji żwiru. Cała tocząca się polemika spłyca i sprowadza temat li tylko kto za? a kto przeciw?

Nie ma żadnych sprawdzonych wyników, no chyba że można je sprowadzić do obserwacji działania oddalonej o ok.

6 km żwirowni Storkowo, mającej przynajmniej teoretyczne objazdy Ińska. Tutaj mówimy o inwestycji leżącej tuż przy Ińsku z opcją wywozu wszystkimi istniejącymi drogami a więc w trzech kierunkach: Recz,Łobez i Stargard.To znacznie zmienia metodykę oddziaływania na życie mieszkańców. Prawdopodobnie oni sami nie zdają sobie sprawy jaki potworny wpływ będzie miała ta inwestycja na ich życie ale także nie uświadamiają sobie roli jaką mogą spełnić po raz pierwszy decydując w referendum o dopuszczalności budowy lub całkowitym jej zaniechaniu.Bo taki głos raz na zawsze przesądzi w tym kontrowersyjnym temacie i już nigdy żadna władza nie będzie mogła powracać do tematu budowy żwirowni.Głos mieszkańców jest rozstrzygnięciem ostatecznym. Potem nikt nie będzie mógł powtarzać: a mnie się nikt nie pytał.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że burak nie ma pojęcia o niczym , wykorzystuje skrzętnie KUDŁA dla swoich ......

ale jak bym miał być takim Burmistrzem to podałbym się do demisji ze wstydu !!! no ale szkoda tak dobrej pracy gdzie się bierze 10 tyś zł za siedzenie i kiwanie .....

Jeszcze 6 000 zł więcej i będzie miał pensje jak premier icon_cool.gif ...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i o to mu chodzi , jak powstanie żwirownia będzie z czego miał sobie zwiększyć zarobki .

To jest jedyny jego cel , to że martwi się tylko własnym kałdunem przekonaliśmy się przez ostatnie 5 lat i

wcześniej jak był Przewodniczącym Rady za Zimnickiego . Tylko pod siebie

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkańcy NIE dajcie się zastraszyć Racinowskiemu i jego gońcom , można powiedzieć że teroryzują ludzi ,

szantażują , nagabują , starają się tym wszystkich którzy mają jakieś długi podatkowe lub ineteresy w Gminie nakłonić na głosowanie za żwirownią , bo jak nie to kłopoty

Jak za STALINA !!!!!!!!!!!!!!!!! nauczył się na szkole partyjnej PZPRu

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że dużo ludzi zwiesiło głowy pod naporem tych szykan buraka , dość tego , podnieście głowy nie dajcie się temu aroganckiemu traktorzyście z PGRu ( zdobył wykształcenie na kursach partyjnych w PRL ) poniewierać .

Sprawa żwirowni dotyczy nas wszystkich , każdego bez wyjątku !!!

Pytacie co robić !? trzeba chodzić po znajomych , sąsiadach , rodzinie i przekonywać .

Przykonywać do słusznej sprawy jaką jest VETO ( NIE ) dla żwirowni .

Kiedy ? ! nie odkładać na później gdyż sprawa jest poważna , a czasu mało. ( trzeba walczyć z głupotą i chamstwem pseudo władzy ) działać trzeba natychmiast .

Jeżeli każdy z nas przekona powiedzmy 10 do 20 osób i pójdą głosować TO wygramy !!!! i nie oglądajcie się na innych , żeby wygrać trzeba dużo pracować .

Te łajdaki ciągle liczą na to że ludzie nie pójdą głosować , że są obojętni .

Ja mnie , tak i dużej części mieszkańców gminy nie jest więcej obojętne jak się niszczy gminę !!!!!

Jednak NIKT za nas tego nie zrobi , TO my decydujemy o naszej przyszłości , a nie skorumpowane nygusy w urzędzie gminy .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy komukolwiek podobają się "wasze wykłady" ?

Gdyby w nich było więcej merytoryki i apelów, to może odniosłyby pożądany skutek. A one w większości składają się z napaści i inwektyw i przy małym audytorium, do którego moga dotrzeć, więc wróżę im małą skuteczność !

Spotkania i "wykłady" na żywo (Linówko, Ścienne), to następna "wtopa" !

Reasumując, niestety Rada będzie musiała podjąć tę niewdzięczną a zarazem odpowiedzialną decyzję, tak lub nie dla kopalni !!

To że "władza" mało uczestniczy w tej dyskusji nie wynika że coś tam zrozumiał (żwirownia dla każdej miejscowości jest złem - dla jednych większym, dla innych mniejszym !), poprostu ma dużo pracy przy.............

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy komukolwiek podobają się "wasze wykłady" ?

Gdyby w nich było więcej merytoryki i apelów, to może odniosłyby pożądany skutek. A one w większości składają się z napaści i inwektyw i przy małym audytorium, do którego moga dotrzeć, więc wróżę im małą skuteczność !

Spotkania i "wykłady" na żywo (Linówko, Ścienne), to następna "wtopa" !

Reasumując, niestety Rada będzie musiała podjąć tę niewdzięczną a zarazem odpowiedzialną decyzję, tak lub nie dla kopalni !!

To że "władza" mało uczestniczy w tej dyskusji nie wynika że coś tam zrozumiał (żwirownia dla każdej miejscowości jest złem - dla jednych większym, dla innych mniejszym !), poprostu ma dużo pracy przy.............

................ obijaniu się icon_mrgreen.gif

Poza tym inwektywa to:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Inwektywa

A jakoś nie chce mi się wierzyć, że inicjatorzy tak o twoim szefie mówią (chociaż to by było adekwatne icon_mrgreen.gif ). NIE KŁAM WIĘC ANALFABETO.

Pozdrawiam, sympatyk referendum!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wsiach ludzie są zajęci przygotowaniami do zimy więc nie dziwne, że nikt nie przyszedł ale na pewno wiedzą co się dzieje i są na pewno gotowi oddać swój głos w sprawie. Nikt mi nie wmówi, że Storkowo i Ciemnik nie weźmie udziału w referendum. Oni są najbardziej narażeni na szkody!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wsiach katastrofa, ale w Ińsku mieszkańcy się zmobilizowali i tłumnie przybyli na spotkanie, wszystko wskazuje na to, że referendum WYGRAMY!

To sukces nasz wszystkich :)! Najważniejsze jest to, że każdy weźmie udział w referendum i zadecyduje czy chce żwirowni czy nie! Do boju wszyscy :)!!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BRAWO - anty żwirki

i tak trzymać , pracować , rozmawiać i przekonywać o maszej racji .

Nie siadajcie na laurach , o wygranej będziemy mogli dopiero porozmawiać w poniedziałek 7 listopada !!!!

Nie dajcie się sprowokować burakowi i jego marionetkom , szczególnie temu judaszowi ze śląska Szafranowi

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Storkowie kilka osób, powiedzieli, że wielu w tej wsi jest przeciwnych żwirowni mieli już doświadczenia, kiedy stałem przed świetlicą w Storkowie usłyszałem złośliwe komentarze radnego Drabika, który kręcił się za świetlicą. W Studnicy frekwencja dopisała odbyła się żywa dyskusja. W Ińsku było z frekwencją też dość dobrze, żałuje tylko, że nie dojechał TVN24.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super preselekcja. Wykładowcy na wysokim poziomie !!!

Normalnie lekarz pszekonał mnie do zmian w Insku !

Tlumy na sali, myślalem, rze się nie pomieszczom. Sukces szeczywisty. 40 sztuk ludziuf, warte było tygodni pszygotowań. Mnie pszekonało. Muszem tylko menszowi to pszpekazać.

Pelne porarzka opozycji.

Było ich sporo na sali, ale pszegrali.

Gurom antyrzwirki.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Storkowie kilka osób, powiedzieli, że wielu w tej wsi jest przeciwnych żwirowni mieli już doświadczenia, kiedy stałem przed świetlicą w Storkowie usłyszałem złośliwe komentarze radnego Drabika, który kręcił się za świetlicą. W Studnicy frekwencja dopisała odbyła się żywa dyskusja. W Ińsku było z frekwencją też dość dobrze, żałuje tylko, że nie dojechał TVN24.

Złośliwości były do przewidzenia ale bardzo dobrze się stało, że ludzie mają wyrobioną świadomość o żwirowni. To w chwili obecnej jest najważniejsze. Dziękuję inicjatorom za zaangażowanie w tej sprawie! Dużo osób wpisywało się też z innych gmin, które mają podobny problem i u nas wygląda sytuacja mimo wszystko najlepiej. Jest organizacja i przede wszystkim doinformowanie mieszkańców dlatego Burmistrz ma związane ręce i nic nie może zrobić. Trzymam jednak kciuki żeby mieszkańcom innych gmin również dobrze wszystko poszło! Walczcie do końca bo od mieszkańców burmistrzowie i radni otrzymali mandat zaufania i podlegają nam!

Panie Michale ktoś pisał tutaj wcześniej o tym, że była transmisja dotycząca referendum na regionalnym kanale telewizyjnym czy te materiały będą jakoś udostępnione bo nie miałem sposobności się z nimi zapoznać?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...