Skocz do zawartości

Sesje Rady Miejskiej w Ińsku


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

czy ty pustaku władzo - czyt bezwładny masz pojęcie o poziomie i warunkach życia w gminie ?

To co tu piszę to nie do ciebie pustaku .

Poziom życia nie oznacza tylko zamożności , ale także opieki zdrowotnej , przychylności administracji i spraw mieszkaniowych , w tym najważniejszymi są opłaty za media oraz jakość wody pitnej .

Tak ochydnej wody jak mamy w Ińsku nie ma w okolicy .

Reżim racinowskiego zasłania się badaniami , tylko nie wspomina lub nie przychodzi im do głowy , że bada się wodę w punkcie jej pozyskiwania , natomiast u odbiorców woda jest tragiczna ( jest to powód wielu chorób ) .

To że samo jej uzdatnianie jest technicznie sprzed 35 lat , to na dodatek rury obrastają rodzajem żelatyny w której rozmnażają się nie tylko bakterie . Płukania rur są paranoją techniczną do kwadratu !

Ale temat jest ignorowany , tylko niewielkiej ilości mieszkańców jest wiadome że woda tutejsza ( w zachodniopomorskim ) nie nadaje się nawet do celów przemysłowych na zachodzie , a my pijemy to świństwo .!!!

Odnośnik do odpowiedzi
PUWIS "życzył" sobie za ścieki 5,77 zł/m3 a "dostanie" 5,61zł/m3

wodę 3,28 zł/m3 3,08 zł/m3 -ceny brutto !

woda 2,89zł/m3, ścieki 5,28 zł/m3

Tyle jest tyle będzie a tyle chcieli. Ceny wręcz kosmiczne "władzo" na czyją to kieszeń? Ciebie stać a inni?

Odnośnik do odpowiedzi
Do "O"-masz rację, władza chyba nie chce zrozumieć, że np.5.77 podana przez PUWiS to czysta propaganda żeby durnie radni mieli im z czego obciąć choć 10 gr.a tan tu cymbałek myśli ,że coś utargował he he he.

Niestety negocjacje niczego nie wnoszą. PUWiS jest monopolistą. Dyktuje ceny jakie sobie chce.Ińsko nie ma szans na inną firmę,gdyż była burmistrz przedłużyła aneksem tej firmie umowę o 20 lat.Radni i burmistrz mogą cmoknąć PUWiS w zwis.

Odnośnik do odpowiedzi

Obaj panowie mają rację.Woda do kitu myślę, że tego nikt nie kontroluje.Drugie nikt prócz jednej osoby(burmistrz) w tych negocjacjach nie uczestniczy.Dlatego tak to gładko przechodzi.Bo który radny tym się zainteresuje? No może tylko Szafran i pewnie za jakiś czas usłyszę tu na forum,że tylko ten jeden myślał.Tylko, że jeden radny nas nie uratuje a "władza" uważa, że dokonał cudów!Do "O" przemawia przeze mnie urzędnicza machina ale o rządzeniu w Ińsku nawet nie pomyślałam przez sekundę.Ja bym sobie tutaj zaistniał ktoś kto pokazałby swoją osobą, że jest wart żeby na niego postawić! Jednak jak na razie wszyscy boją się zaistnieć publicznie ze względów jak myślę swego bezpieczeństwa przed terrorem burmistrza.Jak nie chcecie znów mieć tyrana i stagnacji musicie zebrać siły.Bo teraz boicie się własnego cienia i samych siebie.Trudno będzie zebrać grupę by stanęła przeciw temu kmiotowi.Jednak kto nie próbuje ten nie wygrywa.Ktoś tu kilka dni temu napisał czy wspomniał o Graalu. Poszukujcie swojego bo inaczej marnie widzę przyszłość waszą.

Odnośnik do odpowiedzi
Obaj panowie mają rację.Woda do kitu myślę, że tego nikt nie kontroluje.Drugie nikt prócz jednej osoby(burmistrz) w tych negocjacjach nie uczestniczy.Dlatego tak to gładko przechodzi.Bo który radny tym się zainteresuje? No może tylko Szafran i pewnie za jakiś czas usłyszę tu na forum,że tylko ten jeden myślał.Tylko, że jeden radny nas nie uratuje a "władza" uważa, że dokonał cudów!Do "O" przemawia przeze mnie urzędnicza machina ale o rządzeniu w Ińsku nawet nie pomyślałam przez sekundę.Ja bym sobie tutaj zaistniał ktoś kto pokazałby swoją osobą, że jest wart żeby na niego postawić! Jednak jak na razie wszyscy boją się zaistnieć publicznie ze względów jak myślę swego bezpieczeństwa przed terrorem burmistrza.Jak nie chcecie znów mieć tyrana i stagnacji musicie zebrać siły.Bo teraz boicie się własnego cienia i samych siebie.Trudno będzie zebrać grupę by stanęła przeciw temu kmiotowi.Jednak kto nie próbuje ten nie wygrywa.Ktoś tu kilka dni temu napisał czy wspomniał o Graalu. Poszukujcie swojego bo inaczej marnie widzę przyszłość waszą.

Gaga na temat cen wody i ścieków Ińszczanie nie mają nic do powiedzenia.Nawet 100 Szafranów tu nic nie pomoże.Monopolista decyduje o cenach.Przeczytaj mój post powyżej.Gmina nie może nawet wypowiedzieć PUWiS umowy.Tak został skonstruowany" ANEKS " na miesiąc przed wyborami.

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu szkoda gadać z tą panią. Jak mówi przysłowie "........z pustego nawet Salomon nie naleje....."

Ona wie swoje a tak na marginesie chętnie też bym widział mądralę gagę na stanowisku burmistrza po przyszłych wyborach. oczywiście jakby w ciągu tych najbliższych trzech latach, zmądrzała. Może zaczynać od zaraz, pisać mądrzej !!

Odnośnik do odpowiedzi

No przecież!!!!! Ińszczanie mają tylko płacić!!!!! Przed którymi wyborami? Bo ostatnie i przedostatnie należały do Racinowskiego! Co w takim razie jest takiego napisane, że nie można tego zmienić? Kto podpisał ten aneks? Gzie są prawnicy gminy? No co ja będę tyle pytać! Mogłeś zastanowić się i pochylić przed podpisaniem "gniota" prawnego działającego na szkodę gminy i mieszkańców1 Gzie byłeś wtedy i czego teraz nic nie zrobiłeś? Stu szafranów bym nie zniosła ale jednego już tak.

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę mnie gaga zawiodłaś, pyskata jesteś, w kasze sobie nie dasz dmuchać, a my tu potrzebujemy rządów silnej ręki, myślę że z PUWISem też byś sobie dała radę. Ale to twoja wola, staraj się nie kierować ostrych słów do mieszkańców, bo my tu bardziej cierpimy od ciebie.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam nic do mieszkańców im dłużej was znam tym bardziej ROZUMIEM.Popatrz tylko co pisze "wladza" i już wszystko wiesz.Przy takiej władzy nic nie zmienicie bez konsolidacji.Każdy podział to wasza klęska-JEDNOŚĆ -to może was uratować.

Odnośnik do odpowiedzi
No przecież!!!!! Ińszczanie mają tylko płacić!!!!! Przed którymi wyborami? Bo ostatnie i przedostatnie należały do Racinowskiego! Co w takim razie jest takiego napisane, że nie można tego zmienić? Kto podpisał ten aneks? Gzie są prawnicy gminy? No co ja będę tyle pytać! Mogłeś zastanowić się i pochylić przed podpisaniem "gniota" prawnego działającego na szkodę gminy i mieszkańców1 Gzie byłeś wtedy i czego teraz nic nie zrobiłeś? Stu szafranów bym nie zniosła ale jednego już tak.

Pani burmistrz jak dotąd była jedna.I ona też skonstruowała aneks o którym mowa.Miłego wieczoru "gaga"-tek

Odnośnik do odpowiedzi

Ciebie chyba w dołku ściska i nie możesz strawić pochwały kogoś kto próbuje się w jakiś sposób sprzeciwiać.Ja tylko czyta protokoły z sesji oczywiście te które burmistrz pozwoli wkleić! I daje mi to obraz człowieka , a ostatnie jego wystąpienia są godne uwagi.Może pisałam a może nie pisałam dyskusja trwa teraz i nie sprowadzaj jej na manowce bo ci to nie wyjdzie.Jak będziemy się tu sami gryźć to taki kretyn jak ty będzie się cieszył i dzielił ludzi.ucz się durniu, że nie zawsze będziesz wygrywał ;)

Odnośnik do odpowiedzi

O już troszeczkę gaga gada pojednawczo, bez bluzgów i wyzwisk. Tak trzymaj.

Umowa a konkretnie aneks do niej, podpisany w ostatnim miesiącu urzędowania P.Burmistrz, tak zabezpiecza interesy PUWIS-u (na 25 lat od daty jego podpisania !!!!), że włąściciel oczyszczalni, sieci kan-wod. i innych urządzeń w Ińsku, czyli Gmina, nie może zmienić zarządcy i urzytkownika tych urządzeń (PUWIS), bez wypłacenia kar umownych, zawartych w tym aneksie. Nawet na zasadach zdrowej konkurencji pomiędzy podmiotami z branży kan.-wod. nie możemy wybrać tańszego !!!!!!!!!

Oczywiście gdyby PUWIS zaprzestał dostarczać wodę, nie odbierał ścieków,nie remontował lub niszczył mienie Gminy,to w takich przypadkach, po rozstrzygnięciach sądowych, może nastąpić wypowiedzenie umowy.

Co roku PUWIS przedstawia Gminie i radnym "słupki" (rozliczenie), z których "niezbicie" wynika, że "uzasadniona"

jest podwyżka na wodę i ścieki np. 10% jak było dzisiaj.

W ubiegłym roku po ostrej wymianie zdań PUWIS nie ustąpił i w majestacie prawa, po trzech miesiącach, wprowadził swoje ceny !!!!

Dzisiaj "udało" się "skubnąć" po 15 groszy z obu cen. czy jest to sukces, czy klęska (głupich radnych-jak mówi gaga), można to ocenić !!

W negocjacjach razem z burmistrzem, uczestniczyli także radni - gaga.

Odnośnik do odpowiedzi

pisałaś gaga pisałaś, ale słowo przepraszam nie przejdzie ci przez gardło. oczy ci się otworzyły po przegranym referendum jak się okazało kim są ludzie z komitetu. a wracając do sprawy to ci podpowiem, że kandydat na radnego musi być zameldowany na miejscu, kandydat na burmistrza może mieszkać nawet w Paryżu, więc zastanów się, czy rzeczywiście nie powinnaś wystartować za trzy lata, jaja masz więc dasz rade.

Odnośnik do odpowiedzi

"ha" ty najwyraźniej chcesz przeprosin osoby Szafrana tylko ja nie mam za co go przepraszać . W trakcie referendum zachował się niegodnie i tak twierdzi wiele osób.Gdyby skończył tak jak zaczynał w sprawie żwirowni nikt by na nim wtedy psów nie wieszał.sam się prosił.To -fakt. Ale jest dzisiaj i czas zmienić obecny stan w ińskim rządzeniu. On chyba zrozumiał ,że takie podlizywanie się burmistrzowi mu nie służy.Dobrze ktoś sam widzi swoje błędy."władza" dalej jest ślepy.Burmistrz ma teraz bardzo dużą władzę i musi to być ktoś kto widzi przyszłość Ińska nie w żwirowni i spalarni.Zbyt piękne żeby stracić je bezpowrotnie.Jeśli ktoś czuł się urażony -trudno.Wyrażam swoje opinie tak jak inni.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...