Skocz do zawartości

Sesje Rady Miejskiej w Ińsku


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale bym się nie zdziwił jak by się tak stało jak piszesz.Już sam fakt wprowadzenia na sesję tematu kopalni jest podejrzany.Myślę ,że na chwilę pozbyliśmy się problemu spalarni śmieci a zacznie się problem wielkiej żwirowni.Czy tak czy siak chcą ekologicznie zniszczyć gminę.I choć Tak jak MichałK pisał o bobrach ,że nas objedzą z drzew tak władza wraz z ekologami zrujnuje naszą wizję o turystyce.Niestety wszystko musi mieć umiar.A te dwie instytucje pogubiły się w swojej pazerności.Gmina czepia się różnego przemysłu a ekolodzy trąbią ,że po kopalnianych wyrobiskach bardziej żerują ptaki i to rzadkie gatunki.Prawda ,że śmiech goryli?Będzie lizał dupsko wszystkim by na pensję mu starczyło a wiatr nie tylko hula to już huragan w skarbcu gminnym.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 245
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

I to jest ta ikra Ińszczanin której mi brakowało w Twoich wypowiedziach.Zgadzam się ,że Racin brzytwy się chwyci ,żeby kasę zdobyć ale czy hultajskie metody dadzą mu poparcie nawet jego radnych?Po tym co pokazali w sprawie PUWiS nie będzie mu łatwo i daj Boże.Problem polega na tym ,że nikt w gminie nie myśli o pozyskiwaniu funduszy z UE.O takie można się starać tylko wtedy jak ma się własny wkład.A ten zapyziały burak ma tylko długi i to ciągle rosnące.Ja bym nie miał nic przeciw gdyby brano kredyt na inwestycje z których pozyskać można fundusze.Tak niestety nie jest bo kredyty są przejadane.W moim mniemaniu winę ponosi nie tylko Racinowski ale przede wszystkim Paluch który miał być specem od funduszy jak i skarbnik gminy która nie radzi sobie z finansami gminnymi.Zalać może człowieka krew na takie rządzenie.

Odnośnik do odpowiedzi

Gmina ciągle informuje ,że można brać wyrysy i wypisy z planu który został uchwalony.Panie burmistrzu i Kudło nie idźcie tą drogą.Jesteście głupcami jeśli myślicie ,że znajdzie się kretyn dający wam 30% zysku za nic.Najpierw uzbrojcie tereny a potem każcie sprzedawać i budować.Tak jak zrobiliście dla bioetanolu i wypalarni.Ludzie kupili czekając latami na pozwolenia teraz pokażą wam ,że mają was w d**** z waszym planem bez zainwestowania w infrastrukturę.I takim sposobem latami był zastój budowlany dzięki Kudle wielkiemu manipulantowi od budownictwa.A burmistrzowie tej arogancji przytakiwali.Zobaczymy kto teraz pokaże faka.Złodziejska gmina i tyle.Sprawdziłem i nigdzie takich wzrostów wartości po uchwaleniu planu nie chcą.Głupia gmina ,głupi pracownicy i głupia polityka.Pies ogrodnika Kudła będzie musiał się dalej gimnastykować skąd nagrzebać forsy z nieruchomości.Tylko ,że gminne rozdają za bezcen.To tak ku pokrzepieniu serc.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę czegoś zdzierżyć więc postanowiłam skrobnąć co nie co bo się zaniedbałam troszeczkę.A mianowicie chodzi mi o wypowiedź "zibi55".Wyzwał "przewidującego od nieuków ,że droga w Ściennym jest powiatowa więc gmina nie wiele może.To dlaczego droga powiatowa na ul.Młynarskiej gdzie mieszkają Zimniccy i cały ich dobytek i dba się o chodnik ,znajduje się kasę.Ktoś tu jest bardziej niedouczony.Chyba ,że są mieszkańcy drugiej kategorii?Koło Zbyszka Z.i Terebeckiego też zrobiono chodniczek jak ta lala.Tak więc proszę zibi55 zamknij japę nieuku jeden co rozdaje pieniądze komu chce i gdzie chce.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

Już podano kiedy komisje i sesja.Jest uchwała o powołaniu funduszu sołeckiego.No i wreszcie coś dobrego zrobią, wszystkie gminy już od dawna takie fundusze sołeckie mają a my zawsze na końcu.Ale lepiej późno niż wcale.Z tego co mi się o uszy obiło to bardzo o to walczył radny Szafran.Tak trzymać.

Odnośnik do odpowiedzi

Opis sesji również dzięki uprzejmości Pana radnego Jacka Liwaka

W sprawozdaniu Burmistrza z działalności międzysesyjnej można było dowiedzieć się między innymi o następujących sprawach: trwają przygotowania do rozpisania nowego przetargu na budowę Orlika, Gmina zerwała już ostatecznie umowę z pierwotnym wykonawcą; otrzymano z Urzędu Marszałkowskiego informację o tym, że nasza Gmina otrzyma ponownie dofinansowanie do budowy Orlika; Burmistrz uczestniczył w spotkaniu w sprawie wygaszenia działalności szkoły w Kamiennym Moście, mimo iż zadeklarował dofinansowanie działalności tej szkoły do każdego ucznia z naszej Gminy w kwocie 2000 zł nie znalazł poparcia w pozostałych uczestnikach spotkania - wygląda na to, że nikt poza naszą Gminą nie jest zainteresowany w dalszej działalności tej szkoły, a już najmniej Burmistrz i Radni Chociwla; istnieją poważne szanse na rozbudowę wysypiska śmieci z linią do utylizacji biologiczno-mechanicznej w Łęczycy.

W ramach interpelacji najbardziej aktywny Radny W. Szafran zapytał między innymi o straty powodowane przez dziki - ustalono w związku z tym, że należy zorganizować spotkanie z władzami kół łowieckich działających na naszym terenie.

Wszystkie Uchwały przygotowane na dzisiejszą sesję zostały przyjęte. Emocje ponownie wzbudziła Uchwała w sprawie utworzenia funduszu sołeckiego. Ponownie Radni Szafran i Liwak namawiali Radnych, by odrzucić sugestię Burmistrza o nie tworzeniu takiego funduszu. Niestety nie odnieśli oni pozytywnego skutku - w trakcie głosowania dwóch Radnych było przeciwko tej Uchwale (Liwak, Szafran), dwóch się wstrzymało (Malcer, Bujny ) a pozostali byli za - więc funduszu sołeckiego nie będzie, choć opinie samych sołtysów wyrażone w trakcie tego posiedzenia sesji wyraźnie sugerowały, że przydałoby się sołectwom więcej grosza do ich dyspozycji.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

JAWNA KONSPIRACJA - PRZYGOTOWANA ZAGLADA GMINY Z APROBATA BURMISTRZA I JEGO SWITY

Oprzyjmy sie przez chwile na faktach. Jeszcze tak nie dawno Burmistrz Racinowski w swoim wyborczym programie zapewnil, ZE NIE BEDZIE POPIERAL ZWIROWNI, spalarni smieci i innych smierdzacych inwestycji.

Dzisiaj widzimy naocznie ze jest zupelnie inaczej. NAPEWNO JEST TO WIELKI POLICZEK wobec Gminy Insko i wielka ignorancja Pana Racinowskiego ktory ma Was wszystkich w swoim glebokim powazaniu czy gdzies tam na tylach. Dlaczego? Ktos napisal ....chyba "OLO" ze ta inwestycja zatrudni okolo 30 ludzi..... nie zapominac nalezy ze do LOPATY. Nastepnie, co dla samej Gminy z tego (realnie)? Mowia ze pomoze to zapewnic np utrzymanie szkoly na ktora nie ma funduszy. Juz dzisiaj Burmistrz wyszedl z dodatkowych genialnym pomyslem pozbywac sie Gminnych gruntow po 15 zloty za m2. Super, gratuluje pomyslow. Takich pomyslow Panu Burmistrzowi z pomoca genialnej Rady nie brakuje. Czyli Burmistrz zebra pozbywajac sie tych ostatkow z kasy Gminy. Budujac zwirownie pomoze to utrzymac szkole i kilku robotnikow za 1500 zloty na miesiac ....szuflujac zwir lopatami. Super. Czyli dla Gminy kosci bez szpiku i miesa czym nawet pies sie nie naje a co dobre nic to nie zmienia.

Prosze zrobic sobie swoje kalkulacje:

60 ha = 600,000 m2 ...tyle bedzie miala Genialna ZWIROWNIA

Teraz obiecuja ze beda kopac na 30 metrow w dol czyli 600,000 m2 x 30 = 18 000 000 m3 gruntu bedzie wydlubane dolu (nie mowiac co dalej z tym dolem)

18 000 000 x 30 zloty (srednia cena tony zwiru) = 540 000 000 zloty dochodu lub EU$169 000 000 prawdopodobnie x dwa

Dla Gminy z tego utrzymanie szkoly za kilka dziesiat tysiecy rocznie, podwyzka pensji dla Burmistrza i praca dla 30 roboli. Super

DO TEGO: dziura ktora spowoduje wyschniecie wod gruntowych w calym Insku (wg ekologicznych raportow) , zapewniony kataklizm wodny ( z innymi konsekwencjami) , pozostawiona dziura na 60 ha plus, opad wod gruntowych w jeziorze Insko i brak wody w studniach!!! (MAMY PRZYKLADY takiej dzialalnosci np. cegielnie za czasow komuny.... jeziora powysychaly) To tez spowoduje zabicie w okolo 38% przyrody i zycia zwierzat. Ciekawe, jak oni zrobia wplyw na srodowisko skoro jest to jawny napad na przyrode. Jak to bedzie zatwierdzone przez RDOS w Szczecinie ???? ile tam musialo by pojsc prezentow??? ...... moze tak bo dla dobra szkoly podstawowej w Insku. Gratuluje Burmistrzowi tej wspanialej inwestycji jak i wiekszosci glosow Radnych ktorzy podniesli lapy za TAK wobec tej inwestycji.

Jezeli Gmina ma z tego jedna kupe g....... to nalezy pytac ile ma z tego Swita i Burmistrz za ten kompletny bezsens. Czemu tak bardzo Pan Racinowski sie narazil mieszkancom..... ile trzeba miec naobiecane aby narazac swoja osobe jako Burmistrza na takie klamstwo wobec mieszkancow Gminy???? Napewno bylo to zwiazane z wyborami ktore kosztuja. Jakies obietnice musialy byc wymienione ? Ile trzeba zlego zrobic aby bezczelnie obiecac Gminie przed wyborami ze nigdy wypalarni smieci i nigdy ZWIROWNI a pozniej robia co chca? W koncu nic dla Gminy ale setki milionow EURO dochodu dla kilku ludzi.

LUDZIE, nie badzcie i dajcie z siebie robic idiotow. To jest i byla planowana KONSPIRACJA ktora nic dla nikogo nie przynosi tylko zgube dla Gminy i przyrody. To wszystko jest Wasza zatrata. Trzeba spytac sie geniuszy z Wladzy - za ile srebrnikow judasze sprzedali swoich mieszkncow, smie podejzewac. Czy tam jest jakies prawo jeszczew Gminie, Wojewodzctwie, Polsce???? Czy taka cholota moze robic sobie co chce i to za nasze wspolne pieniadze, gdzie podatnik im placi za to dziadostwo co robia wobec Gminy???? Prosze wybaczyc , ale jestem za daleko aby to zrozumiec jak i zrozumiec wszystkich tu piszacych ze niby wszyscy musza sie z tym godzic. Co to znaczy godzic?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie , ja tego nie rozumiem. Zabili mi pewne inwestycje budowe pieknego hotelu - kurortu dla Gminy. Nic nie zrobili z infrastruktura, nawet planow na wodociagi, oczyszczalnie sciekow etc. Dzisiaj podniesli brudne lapy za TAK aby zniszczyc przyrode i pozwolic na taka napasc w bialy dzien na Gmine. Ludzie , piszmy listy, wnioski do Ministra Srodowiska, Ministerstwa Sprawiedliwosci z pytaniami a pozniej jak dostaniemy odpowiedzi oddajmy to w rece mediow. Przeciez tak dluzej byc nie moze. Co to znaczy aby jakis zwykly loboz niszczyl Polske poprzez swoj teror wobec wlasnych mieszkancow ktorych reprezentuje? Przeciez to Wladza Samorzadowa sluzy ludziom a nie odwrotnie. Wladzo, wy nie macie kasy.... nie macie rozumu, jestescie slabi, jestescie ograniczeni z wiedza, sprzedajecie sie za kilka srebrnikow wiec jak mozecie myslec ze wy tam macie prawo kimkolwiek rzadzic skoro zaden z was nie ma do rzadow zadnych kwalifikacji? A co na to prokuratura? To wszystko co tu czytam wynika z faktow. I co my w tym kierunku zrobimy oprocz tej debaty???

Odnośnik do odpowiedzi

"wladzo".....zmien imie na tym forum parobie..., pozwol poplakac sobie nad tymi ludzmi z Gminy...nie soba....prostacki ryju, bo wykrecacie 5000 ludzi w powietrze jak i gospodarke Panstwa ktora do ciebie , ciemniakow jak ty nie nalezy tylko do tych 5000. Przyjdzie taki czas ze bedziecie prosic sie wrocic na pole aby krowy pasc, wrocic tam skad przysliscie. To juz nie dlugo. wladzo, ty gnoju co w tym imieniu piszesz... zrozum parobku ze juz zaczolem ty smieciu i to dawno. Jak bys umial oczy otworzyc (?) i te leniwe lapy umialy by otworzyc moje kartoteki do ktorych masz dostep razem z tymi tumanami to bys widzial co bylo zrobione....chamski ryju. Pisz i operuj bydlaku faktami a nie podpuszczajac pare slow wsadzic bez sensu co nic i nikomu podpuszczaczu nie daja. Pisz faktami skoro piszesz o Antypodach gnoju. Apropo nowobogackiego....niech tak bedzie ..nie tlumacze sie przed gnojem.... ale ten nowobogacki nie okrada biednych tak jak ty to robisz... i to swoich sasiadow szykujac tej ludnosci taka nedze jak ty im przygotowujesz. Poza tym jakim prawem piszesz w imieniu urzedu??? To nastepne lobuzerstwo. Podpisz sie tchurzy nazwiskiem. Boisz sie za duzy smrod by polecial ???

Odnośnik do odpowiedzi

lolek, slynne imie na vcity ale nie rozumiem czemu nazywasz mnie glupolu i slasko-niemiecka ......

jak bys spytal sie krokusa i wladzy.... oni dokladnie wiedza ze to nie jest prawda co piszesz bo oni trzymaja moje kartoteki.

A jak bys wiedzial cos wiecej o inwestycjach i co bylo o czym ta wladza wie i wiedziala, czytal i skupil sie nad tym bardziej to bys nie pisal glopolu.... masz lolek nagrabione.... wiec dlatego ze nie interesujesz sie niczym konkretnym...macisz tylko tutaj i tam... musze urwac dyskusje z toba bo tu nic kozystnego z tej dyskusji na tym forum dla Gminy nie bedzie..

Odnośnik do odpowiedzi

Inwestor weź sobie nauczyciela j.polskiego i poucz się trochę składni bo ciężko zrozumieć twój bełkot, że się tak brzydko wyrażę.Nie denerwuj się i nie pluj jadem. Nikt w Urzędzie, jak sądzę nie będzie blokował twoich pomysłów na biznes w Ińsku. Tylko zrozum, muszą być spełnione warunki wynikające z przestrzegania prawa w tym kraju !!! Zrozum to wreszcie. Ani obecny Pan Burmistrz, ani radni obecnej Rady Miasta i Gminy, nie będą blokowali biznesów

twoich i innych inwestorów oraz posiadaczy gruntów czy nieruchomości budowlanych.Tylko jeszcze raz powtórzę, najpierw muszą być spełnione wszystkie warunki wynikające z przepisów (często popieprzonych i beznadziejnie głupich)prawa. Sam doskonale wiesz, że dokąd np. będą obowiązywały kretyńskie ograniczenia narzucone przez Iński Park Karajobrazowy, to rozwój Ińska w kierunku infrastruktury nad jeziorami, będzie drastycznie ograniczony.Na dzień dzisiejszy bez problemów nad jeziorem (100m od linii brzegowej)wybudować można tylko wypożyczalnię kajaków !!! Zaczepiam ciebie może zbyt ostro, ale chcę cię sprowokować do pozytywnego myślenia o ludziach tzw. władzy w Ińsku. Nie myśl o żwirowni. Zapewniam cię, że że nigdy ona nie powstanie, jeżeli będzie minimalna wątpliwość (wynikająca z badań, ekspertyz i uzgodnień) jej negatywnego wpływu na środowisko wokół Ińska.

Żaden z obecnych radnych nie podniesie ręki za budową żwirowni - żaden jeszcze raz ciebie i innych zapewniam !!!

Pan burmistrz doskonale o tym wie i jest jak sadzę na taką ewentualność przygotowany !!!! O takiej możliwości

wiedzą także właściciele kopalni i także nie kryją, że jak nie "wypali" żwirownia w naszej Gminie, to przenoszą biznes w inne miejsce. Mówią to otwarcie, na sesjch Rady, na których byli obecni.

Możesz się domyślać skąd i z czego wynikają tak kategoryczne moje zapewnienia. Tak, napewno jeżeli będziesz dalej starał się o wznowienie i prwadzenie biznesu w Ińsku, to być może, że się spotkamy !!!

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem dlaczego Pan nazywa sie wladza i kto do tego Pana upowaznia. Jak "Wladza" to znaczy sprawa publiczna i otwarta. Zaczyna podobac mi sie Panski styl i umiejetnosc prowadzenia dialogu. Tak prosze trzymac. Napisal Pan...dalej nie lubie na Ty ale wybaczam..."Nikt w Urzędzie, jak sądzę nie będzie blokował twoich pomysłów na biznes w Ińsku......" Wy tam to juz zrobiliscie. To nie wynika z planow ale z Waszego nierobstwa i ignoranctwa.

Ta krzywda wobec mnie i tego co od lat sie umawialismy zostala mi zrobiona.... i nie wynika to z przepisow ale brak inicjatywy ze strony Urzedu w obronie INWESTYCJI a do tego nazywa mnie Pan w rozne sposoby no dorobkiewiczem. Wyjasniam , ze dorobkiewiczem bylem jak wyjechalem 32 lata temu z Polski.

Nastepnie , tacy jak pan ktory mnie osobiscie zna powinien zrozumiec ze nie bede sie uczyl Polskiego jezyka poniewaz nie mam takiej potrzeby. Jestem za stary na to i nie mam zamiaru szlifowac jezyka polskiego poniewaz nie jest mi za bardzo potrzebny z czego wynika nawet to nieporozumienie. To Wy, Wladza, powinna dbac o moje interesy ktore sa interesami GMINY!

Napisal Pan "wladza" przez male w..."Tylko jeszcze raz powtórzę, najpierw muszą być spełnione wszystkie warunki wynikające z przepisów (często popieprzonych i beznadziejnie głupich)prawa. Sam doskonale wiesz, że dokąd np. będą obowiązywały kretyńskie ograniczenia narzucone przez Iński Park Karajobrazowy, to rozwój Ińska w kierunku infrastruktury nad jeziorami, będzie drastycznie ograniczony.Na dzień dzisiejszy bez problemów nad jeziorem (100m od linii brzegowej)wybudować można tylko wypożyczalnię kajaków !!!"

Te przepisy ktorymi Pan probuje macic nam w mozgu 100m od jeziora jest i bylo USTAWOWE. Nic nowego, natomiast Ustawy obowiazuje mnie a nie wszystkich co udawadniaja nastepne plany zagospodarowania w innych obrebach. Wiec, nie czarujmy sie . Poprostu, dla jednych mozna a dla innych NIE. Ja naleze do tych co im nie wolno.

Nastepne przepisy szykanujace mnie z wysokosciami to przepisy IPK i Rozporzadzenia Wojewody o czym dokladnie wiecie. To wszystko o dupe rozbic o czym mowil i wspominal nie jednokrotnie biuro Marszalka. To Wy tez wiecie. Co bylo z tym zrobione przez Wladze???? NIC od lat o czym wielokrotnie mowilismy.

Nastepnie wg tych przepisow i zmowy , konspiracji z RDOS (ich zmowa z Burmistrzem zaraz przed zrobieniem Planu Z) w czasie inspekcji , umowionej inspekcji.... i ten parszywy , uzgodniony raport podpisany przez Wladze i RDOS???? Przeciez wiecie coscie narobili przyjmujac za TAK a mnie na mine wsadzili z czego bardzo byl zadowolony Burmistrz.

Przepisy istnieja i nikt z tym g...... przepisem nic nie robil. To byla robota z zimna krwia. Przed tymi uzgodnieniami z RDOS-iem rozmawialem z Panem Racinowskim wiele razy i w ostatniej rozmowie powiedzial:

"...Panie Gier, opinia Kozlowskiego - Planisty, jezeli chodzi o wplyw na srodowisko .... czy wam sie podoba czy nie idzie do Wojewody".... Prosilem i blagalem Pana Racinowskiego aby tej parszywej opini na srodwisko nie zglaszal a wymagac nalezaloby aby Planista poszedl do tych cymbalow co ta opinie do planu na srodowisko wydali, aby to poprawili. Opinia wplywu na srodowisko, nie moze wystepowac przeciwko planom zagospodarowaniu, studium etc. ale sluzyc Gminie w obowiazkowy sposob przyrodzie. Nie moze sluzyc ten paszkwil klamstwu lub do sabotazu Inwestycji. Wiec, wladzo przez male "w"... nie mydlij mi oczu dzisiaj bo ja nie mam juz wiecej nic do stracenia. Poprzez ta tak bardzo zaakceptowana i kretynska opinia wplywu na srodowisko stracilem przez Was 1.6 ha i to nie prawnie o czym bedzie czas ...juz nie dlugo ze to Wam udowodnie. W tej opini napisali ....." zakaz budowy stacji paliw".... na przyklad. To Burmistrz wycalowal tylek Kozlowskiemu bo sie napocil za Gminne pieniadze ponad pol miliona zloty przygotowujac w konspiracji przeciwko Gminie taki paszkwil jakim byl opinia wplywu na srodowisko.

Wladza przez male "w" napisal....Zapewniam cię, że że nigdy ona nie powstanie, jeżeli będzie minimalna wątpliwość (wynikająca z badań, ekspertyz i uzgodnień) jej negatywnego wpływu na środowisko wokół Ińska.

Żaden z obecnych radnych nie podniesie ręki za budową żwirowni - żaden jeszcze raz ciebie i innych zapewniam !!!

Przeciez to zywe klamstwo !!!! Przeciez media krzyczaly ze Rada Gminy Insko z Burmistrzem zatwierdzila na sesji ZWIROWNIE!!!!

Po co te nowe klamstwa.

Moze mam propozycje... niech ta wladza na male "w" sie ujawni.... w imieniu Wladzy na duze "W" wtedy mozemy kulturalnie porozmawiac na tym forum z calym szacunkiem do siebie i powaga sytuacji.

Kto tez wladzy powiedzial ze zwirownia powstanie. Jezeli tak to ja tez chce miec zwirownie na swoich gruntach ...doprowadze jezioro, lub brzeg jeziora do drogi powiatowej gdzie bede jeziora granice i przy tym zarobie kase oddajac pare groszy na szkole. Bez jaj wladzo. Ja mam swoj email address. Mozemy tez wymienic oficjalnie pare opini. [email protected]

Poza tym zaprzeczacie mi prawde ktora przekazuje na tym forum. Zwirownia tak ale hotel NIE!!! Przeciez lapy poszlusznie Wam polecialy do gory na ostatniej sesji. Przeciez to Wy za to bierzecie odpowiedzialnosc , nie ja. Przeciez to Wy doprowadzacie do upadku Gmine a nie Inwestor. Przeciez macie odemnie tony listow ktore nikt , nigdy z Was radnych nie czytal bo wszyscy macie to w d..... bo za dlugie. Macie tony korespondencji w moich aktach ktore przez lata walki Wam Radnym i Burmistrzowi wysylalem. Prosze otworzyc , poczytac , wtedy napewno sie zrozumiemy kto to dal od lat d..... NIE JA. Przeciez przekazalem gwarancje bankowe na EU$280 mln na inwestycje na moich i innych gruntach w Insku / Mialka. Co z tym zrobiliscie? Nawet nikt nie powiedzial RDOS aby cos innego wynegecjowac. Natomiast Burmistrz podjol wspolna z Wami decyzje ze opinie planisty Kozlowskiego pojda tak jak one sa pomimo licznych moich interwencji do Was i tego 34 stronowego listu do Was i planisty w 2010 roku. Gwarantuje ze tego nikt nie czytal z Radnych!!! Wiec , o czym teraz chcemy gadac..... o tym abym placil 30% podatki planistyczne.... chyba zartujecie. Odemnie, prawdopodobnie nie zobaczycie centa zlamanego bo ja mam czas. Napewno nie za waszej kadencji.

A poza tym czyje wladzo....przez male "w" ..... chcecie sie dogadywac.... prosze polozyc propozycje na stol. Ja kladlem glowe, czas , pieniadze przez ostatnie lata za Was wszystkich walczac o sprawiedliwosc , uczciwosc i honor slowa , wiec ja juz zada...(jak to ktos na tym forum wspominal) nie wystawie. Chcecie inwestycje i kase dla Gminy? oCzekuje uczciwych propozycji ze strony Wladzy przez DUZE "W" . Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Sznowny P.Jerzy (jak Pan sobie życzy),

Co do j.polskiego - rozumiem - sorry

Kilka kwestii :

Przypominam że od listopada 2010 jest inna Rada (mimo że ten sam Burmistrz) i to dla Pana powinno być b. ważne !!

Jak było za poprzedniej .........???!!

Nie wspominam nic o "dogadywaniu" jak pan pisze (kto z kim ma się dogadywać ?).

Jezeli petent jest "na prawie" i ma rację to nie ma żadnego dogadywania. Władza musi wykonać !!!

Co do żwirowni to Sz. Panie ma Pan bardzo niepełne informacje.

Rada Miasta 11 czerwca 2011 roku "wyraziła zgodę na przystąpienie do sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego teren przyszłej kopalni kruszyw".

I tyle. Do wyrażenia zgody na powstanie kopalni i wydania koncesji na wydobywanie żwiru, jest tak daleko jak z Ińska do Pana czyli 18.000 km.

I jeszcze raz, czy Pan wierzy czy nie, żaden radny z obecnego rozdania (znam ich opinie osobiście !!), nie zagłosuje w przyszłym głosowaniu ( za rok, dwa.... ) za zgodą na powstanie kopalni, jeżeli którakolwiek z opini, ekspertyz, będzie miała minimalną nawet wątpliwość co do szkodliwych skutków jej działania w jakiejkolwiek kierunku - czy na środowisko lub na oddziaływanie bezpośrednio na mieszkańców Ińska i okolic.

Ja osobiście zakładam, że może dojść do sytuacji, że zgoda na wybudowanie zwirowni, wogóle nie wejdzie pod obrady Rady, ponieważ któraś z ekspertyz (np. mówiąca o obniżeniu lustra wody w okolicznych jeziorach !), zdyskwalifikuje ideę powstania kopalni w naszych okolicach !!!

Odnośnik do odpowiedzi

Sznowny P.Jerzy (jak Pan sobie życzy),

Co do j.polskiego - rozumiem - sorry

Kilka kwestii :

Przypominam że od listopada 2010 jest inna Rada (mimo że ten sam Burmistrz) i to dla Pana powinno być b. ważne !!

Jak było za poprzedniej .........???!!

Nie wspominam nic o "dogadywaniu" jak pan pisze (kto z kim ma się dogadywać ?).

Jeżeli petent jest "na prawie" i ma rację to nie ma żadnego dogadywania. Władza musi wykonać !!!

Co do żwirowni to Sz. Panie ma Pan bardzo niepełne informacje.

Rada Miasta 11 czerwca 2011 roku "wyraziła zgodę na przystąpienie do sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego teren przyszłej kopalni kruszyw".

I tyle. Do wyrażenia zgody na powstanie kopalni i wydania koncesji na wydobywanie żwiru, jest tak daleko jak z Ińska do Pana czyli 18.000 km.

I jeszcze raz, czy Pan wierzy czy nie, żaden radny z obecnego rozdania (znam ich opinie osobiście !!), nie zagłosuje w przyszłym głosowaniu ( za rok, dwa.... ) za zgodą na powstanie kopalni, jeżeli którakolwiek z opini, ekspertyz, będzie miała minimalną nawet wątpliwość co do szkodliwych skutków jej działania w jakimkolwiek kierunku - czy na środowisko czy na oddziaływanie bezpośrednio na mieszkańców Ińska i okolic.

Ja osobiście zakładam, że może dojść do sytuacji, że uchwała na wyrażenie zgody na wybudowanie zwirowni, wogóle nie wejdzie pod obrady Rady, ponieważ któraś z ekspertyz (np. mówiąca o obniżeniu lustra wody w okolicznych jeziorach !), zdyskwalifikuje ideę powstania kopalni w naszych okolicach !!!

Głowa do góry z tą kopalnią, lobby miłośników pięknej Ziemi Ińskiej w Radzie - ma rękę na pulsie.

Być może napiszę do Pana mailla !!

Odnośnik do odpowiedzi

Panie Gier moim wpisem chciałem Panu potwierdzić ,że Krokus i Niemiaszek już Pana na vcity atakowali właśnie takimi samymi wpisami ja te teraz.Jestem całym sercem po Pana stronie i rozumiem rozterki.Bo jeśli w tej durnej gminie od zawsze tylko wybrańcy mogą wszystko a inni latami nic to coś tu nie halo!!!!W moim przekonaniu ten władza to albo Kudła który się tak mądrzy albo Szafran tzw.Krokus albo ten niemiaszek co się z Krokusem na zmianę przebijali w opluwaniu Pana inwestycji.A że radny Szafran jest ze śląska a niemiaszek nie wiem skąd to taka moja teoria spiskowa ,że oni z tego plotkarskiego vcity przenieśli się tu . Według mojego myślenia Pana oburzenie jest słuszne i należy im to wytykać.Nie przejmować ani Krokusem ani niemiaszkiem ani władzą który wg. mnie to też koko.Oni nie mają swojego zdania to tchórze jak dobrze Pan napisał.Ich rola jest niszczyć społeczeństwo ,zastraszać,udawać że nic złego nie zrobili.Już popełniło 10 radnych morderstwo na gminie.I to jest pewne.Musi Pan dobrze analizować wpisy bo wiele osób jest po Pana stronie .To miejscowa władza tak pana przedstawia w miejscach publicznych.Jestem tylko tu takim jak Pan od lat dzięki "pomocy" pana Kudły mam kłopoty.I wiele złego na temat Pana hotelu złego słyszałem.A teraz Pan Racinowski sprzedaje działkę na Rybionku na hotel,spa i inne trele morele z widokiem na żwirownię.Mnie Proszę Pana opadają nie tylko ręce ale i inne części ciała.Bo to ,że władza nie ma mózgu to wiem już od dawna.Pan już o tym chyba też się przekonał.Pozdrawiam i bez urazy ja pana broniłem a nie wyzywałem .Niech Pan nie da się podpuścić temu władzy nikt tam ręki na pulsie nie trzyma raczej na kopertach.Ja byłem na sesji i niech ten łajdak nie kłamie radni głosując przyznali się ,że nie znają badań już przeprowadzonych a łapska podnieśli.Bierze Pana pod włos ,żeby wyciągać wiedzę na temat tego co się dzieje w śród mieszkańców bo wie że ma Pan w Ińsku kontakty.Władza to kłamca od mydlenia oczu najpierw się z pana nabijał,żartował a teraz próbuje czadzić.

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowna wladzo przez male "w" . Nie ma co tu dopisywac. Wystarczy przeczytac komentarz lolka (smieszne te nazewnictwa) i wszystko za siebie mowi.

Piszesz wladzo przez male "w" ze daleko jak do mnie z zatwierdzeniem zwirowni. Moim zdaniem, juz ten gar gotujacej wody ktory bedzie na was wylany wladzo dawno sie gotuje. Czytajac Panska wypowiedz zaczolem przez minutke sie zatanawiac (bez komentarza lolak) ze moze macie racje towarzyszu. Jakkolwiek , wszystko mi mowi ze klamiesz wladzo i to mocno. Chcialem powiedziec "na zimne trzeba dmuchac" ale to juz jest rozgrzane zelazo do czerwonosci ktore ten kubel co wy wladzo / towarzysze wstawiliscie na ogien , dawno sie gotuje. Tak wladzo przez male "w" , ja dam sobie rade i na to zaczynam byc gotowy. Jakkolwiek macie racje towarzysze , wladzo ze ja nie bede sie dogadywal bo sami sobie gardla po podcinacie lub sie po wywieszacie...juz nie dlugo towarzysze. Wy nie macie wyjscia za bledy i przekrety....ja mam tych dzwi tysiac aby osiagnac swoje. Mozecie towarzysze dalej klamac, ale jak widzicie Lolek do Was pisze i inni. Wszyscy juz maja was dosyc. Jak nowa Wladza??? - wladzo przez male "w". Jestescie Ci sami tylko kilku co juz sie nachrapalo na sesjach i nachapalo (lewizny ktora smierdzi az do Antypodow) odeszli. Co wy mi tu towarzyszu wladzo z mozgu smietnisko robicie.

Do Pana Lolka, przepraszam, ale zle zrozumialem Pana . Z Panem Szafranem bylem na prywatnym spotkaniu przed wyborami 2010. Byl oburzony na Burmistrza i wszystko co tam sie dzieje. Niestety, dostal sie do Rady Gminy i juz nie kolega. Pan Szafran napewno mnie pamieta z kilku spotkan prywatnym zanim zostal Radnym...byl to inny facet ktory cos chcial od Wladzy i nie mogl dostac. Wiec, poszedl na radnego. Gratuluje i prosze tylko o jedno..... dbaj Pan o ta Gmine bo tu Pan mieszka. Dbaj Pan, Panie Szafran bo stanowiska sie koncza a przyjdzie czas rozliczenia przed mieszkancami Gminy. Dbajcie o Gmine TOWARZYSZE.

Panie LOLO , wiem ze plotkowali i beda plotkowac... glopoty gadac. Ale co mozna od nich wymagac jak tylko tego co zrobili i robia? Trzeba nie ustepowac i walczyc PRAWDA . Ja co pisze mam wszystko udokumentowane i zapisane tak ze Gier nigdy nie byl goloslowny... natomiast wladza... honoru nie ma. Z regoly, cham honoru nie ma. Dla mnie z tej strony Globu to jest tak Panie Lolek jakbym horor ogladal pt. "jak zniszczyc Gmine i zmielic na mielone kotlety cale spoleczenstwo?" pod rezyseria Pana A. Racinowskiego i jego Gangu o ktorym Pan Lolo pisze.

Niestety wladzo przez male "w" ... nie macie votum zaufania u mnie. Spapraliscie wszystko co mozna bylo za: kilka srebrnikow do wlasnej kieszeni , za dume, za msciwosc, za lenistwo wasze, za glupote za wlasne zyski, za wladze i zaufanie jakim obdarzylo was spoleczenstwo Gminy przed wyborami. Jestescie straszni. Wy towarzysze nawet zartow nie znacie, wy jestescie tam po to aby pod koniec miesiaca zabrac pensje (co nie jest nic zlego). Nalezy pamietac wladzo ze waszym zasr.... obowiazkiem jest SLUZYC spoleczenstwu a nie okradac to biedne spoleczenstwo ktore w nedze sami wprowadziliscie. To jest ta potwornosc. Ja mam prace i dam sobie rade ale wytlumacz to towarzyszu tym rozpitym ludziom co sa zatraceni z powodu braku nadzieji na lepsze jutro. Wytlumaczcie to buraki tym wlasnie co dzisiaj na zapomodze siedza. Poza tym wiem ze szantazujecie kazdego robota , bo jak nie posluszny to pracy nie dostanie od wladzy. Wiem o tym ze szantazujecie ludzi tym co beda jedli jutro i co przyniosa rodzinom do domu. Bo niby to od was zalezy. Moze i tak , ale to chwilowe zanim glowy poleca. To nie ja wam towarzysze te durne lby poscinam ale wlasnie ta ludnosc ktorej jestescie winni zycie w godnosci. Wiem ze Burmistrz ze swita swoja sie nazre, zobaczymy jak dlugo.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak sobie mysle i mysle. Nudny jestes wladzo przez male "w". Napisz towarzyszu cos fajnego, budujacego , cos co dobrego zamierzacie zrobic dla Gminy i jej mieszkancow. Napisz "w" ile zamierzacie zwiekszyc budzet Gminy i jak w tym roku. Jakie inwestycje moga(?) powstac? Napisz jak poprawicie bledy ostatnich kilku lat tak aby sciagnac inwestora. Napisz "w" co zrobicie i robicie z tymi glupimi przepisami IPK i Rozporzadzeniem Wojewody. Napisz "w" co jeszcze madrego zrobicie w najblizszym pol roku? Wy robicie plany i budzet na 20 lat a nie umiecie odpowiedziec co bedzie za pol roku. Cos tu sie nie zgadza towarzyszu. Napisz "w" kiedy zrobicie dodatkowa infrastrukture (wodociagi , kanalizacje, gaz, telekomunikacje dla nowych obrebow w ktorych powstaje lub powstal Plan Zagospodarowania. Napisz "w" jak to zrobicie i to ze zlozyliscie podanie o pieniadze / fundusze Unijne ktore caly czas istnieja, a jak nie umiecie to poproscie np. Organizacje Ochrony Obywatela lub inna o to by to za was towarzysze inni zrobili bo umieja. Napisz "w" cos madrego bo na razie to tylko kasze z mozgu robisz temu spoleczenstwu dla wlasnych zyskow.

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda palca o klawisze tłuc Panie Inwestor. Wystarczy że bolek, lolek, tola, klara, gaga, inszczanin (to jedna ręka), coś bezdennie głupiego napiszą, a Pan już zmieniasz front.

Nie widać na froncie gorącej wody i rozgrzanego żelaza - spokojnie.

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka z ciebie władza? Nie nadajecie się nawet do sprzątania a o władzy- szkoda gadać!!! Tak głupiego buraka i jego paki nie było od początku tej zasranej demokracji. To tylko kwestia czasu, aby ludzie to zrozumieli i pogonili władzę na zbity pysk.Kogo wy reprezentujecie. Kilku przekupnych głupków i siebie. To właśnie władza zżera nasze podatki. Jak na 5 lat burakowania i to przy pomocy takich "uczonych" jak terebecki, kościelny i reszta przy wsparciu radnego powiatowego ,leśnika jacka trudno spodziewać się normalnej ekonomii i dbania o gminę. No chyba,że chodnik, lampy i inne gadżety przy ich miejscach zamieszkania mają być dowodem "myślenia".Jak nic pasujecie na posłów, bo tam też kradną i kombinują , tylko na większą skalę.A z drugiej strony poziom leppera już osiągnęliście. Oby tylko dobry Bóg nie odebrał rozumu mieszkańcom za ich grzechy głupoty i wiary w cuda.

Odnośnik do odpowiedzi

Perfidny śmieciu to ty piszesz głupoty i teraz proponujesz siedzieć cicho a potem swoje matołku będziesz robił .Bynajmniej jestem zalogowany i nie życzę sobie porównywania ,że jeden to wszyscy a wszyscy to jeden.Przyznaj koko ile razy tu zmieniłeś nik.Jesteś zamąciarz vcity czyli urzędująca władza.I zaczynasz od przekupstwa niewygodnych dla twego biznesu.Perfidny koperciarz.Panie Inwestor masz pan rację to jest władza przez małe "w".

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...