Skocz do zawartości

Sesje Rady Miejskiej w Ińsku


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odbyło sie posiedzenie V Sesji Rady miejskiej. Obecnych było 15 radnych. Uchwalano 5 uchwał, które komisje opiniowały we wtorek 28.12.2010. Radny Jacek Liwak otrzymał odpowiedź od burmistrza w sprawie interpelacji jakie złożył na ostatniej sesji. Interpelacja dotyczyła wyboru pana Janusza Czerwonki na przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania problemów Alkoholowych, oraz wycieku danych osobowych z urzędu. Pan burmistrz powiedział, że jeżeli chodzi o wybór pana Czerwonki kierował się doświadczeniem samorządowym, co według Pana Liwaka nie świadczy o tym, że jest to najlepszy kandydat ( pamiętam jak pan Czerwonka będąc radnym nie wiedział, że jest funkcjonariuszem publicznym, wypowiedź można było ujrzeć w kronice regionalnej). Radny Jacek Liwak powiedział, że pan burmistrz kierował się raczej osobistymi względami co do wyboru pana Czerwonki. Jeżeli chodzi o wyciek danych Pan burmistrz powiedział, że doszło do pomyłki. Radny Liwak odpowiedział, że pomylić się można przy 1 lub 2 stronach nie przy kilkunastu. Po ożywionej dyskusji doszło do podjęcia 5 uchwał. Radny Szafran skorzystał z obecności radcy prawnego na sali obrad i zadał mu pytania dotyczące prowadzenia wspólnych posiedzeń komisji rady miejskiej, radca prawny przyznał, że radny Włodzimierz Szafran ma po części racje i należało by tą sprawę uregulować poprzez status. Burmistrz powiedział, że nię będzie rozbudowywał statutu. Radny Szafran poprosił o postawienie lampy na Powalicach bo jest ona tam potrzebna, burmistrz powiedział, ze nie będzie dla jednego domu stawiał lampy bo teraz gminy na to nie stać (To nie jest wina tych ludzi, że na Powalicach jest jeden dom !). Radny Liwak zapytał się o swój wniosek w sprawie umieszczania protokołów z posiedzeń komisji na BIP Urzędu. Burmistrz powiedział, że statut nie wymaga umieszczania tych protokołów więc to nie jest konieczne i on nie będzie tego robił ( Przepraszam bardzo to co, że statut nie wymaga, mieszkańcom należy się pełna jawność z pracy rady, wstyd Panie burmistrzu) Na koniec smutna wiadomość dla wszystkich mieszkańców PUWiS szykuje 10% podwyżkę na wodę i 25 % na ścieki, APELUJE DO RADNYCH ABY NIE ZATWIERDZALI NOWYCH TARYF !!!!!. Na zakończenie sesji wszyscy zostali poczęstowani symboliczną lampką szampana . Ja osobiście życzę wszystkim SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2011 !!!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 245
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dzięki MichałK za to że zastępujesz nieróbstwo gminy i poświęcasz czas , aby przekazać reszcie zwykłych mieszkańców co włodarze miasta zamierzają w imieniu ińszczan.Dzięki Twoim relacjom wiemy co się dzieje w gminie. Życzę Ci przyjemnej zabawy Noworocznej.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja oprócz podziękowań dla MichałaK mam przestrogę dla tych radnych co bedą głosować za podwyżką,oby ludzie naprawdę was nie zaskoczyli na sesji.Cienka nitka może w końcu pęknąć i dostaniecie po łapkach.Teraz wygląda że na nic nie ma pieniędzy,a przed wyborami nawet nikt o długach nie wiedział.Sztukmistrz ten burmistrz.A woda w Ińsku jest najgorsza od lat dużo kamienia nie widzicie tego po czajnikach w domu?wszystkie urządzenia jak pralki i krany dostają w tyłek .Ale co tam salmonelli też nie było ,łabędzie ją przywlokły,a kamień w wodzie to epoka lodowcowa .

Odnośnik do odpowiedzi

W czwartek o 11w gminie spotkanie z mieszkancami w sprawie planu na obręb Ciemnik i Linówko.A 11.01 o godz.11 dla mieszkańców Ińska obręb I i II myślę że mieszkańcy przyjdą.Chyba że tradycyjnie ,gadać i psioczyć będą po sklepach a wtedy kiedy mogą coś głośno powiedzieć chowają głowy w piasek.Na to właśnie liczy burmistrz,że nikt mu nie bedzie przeszkadzał a on zrobi jak zechce.Zaplanowano kościół w centrum ale gdzie ma być przystanek nie napisali.Przez całą kadencję czarowano,że nie wolno wyżej stawiać domów niż 12.5m dla niektórych zrobiono wyjątek,na placu przy kościele można 15.5m czy to przypadek?Firma czyt.Zimniccy będą mogli zrobić wszystko inni mieszkancy muszą akceptować co dał im Pan.Firma od dawna chce te tereny sprzedać i pytam czyj to będzie biznes?W planie jest dużo kwiatków ale młoda rada niczego nie zauważy.Starzy radni którzy poznali meandry robienia planu już nie są w obrocie .A ci co zostali dostali nowe fuchy i nie będą swemu chlebodawcy nic wytykać.Ten plan to jeden wielki przekręt i tak naprawdę nikomu nie służy tylko władzy a powinien nam mieszkancom.Rozwoju i zmian w tej pustyni nie widzę i długo nie będzie przy takim bublu planistycznym.Dziłoszewska nie robiła nic tylko fabryki a ten robi tak żeby nic z tego nie wynikało ale że robi .Takie tam masło maślane ,gówno gówniane.Trzeci świat przy nas wysiada.Zastanawiam się czy ktoś zrozumie o czym piszę??????????

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś już poruszył ten temat na vcity ale dyskusji było brak.Jeśli jakiś idiota pisze kto skąd jest i z jakiej cześci globu a pewnie niedługo z jakiego miejsca w Insku to nie dziwi nic.Plan to ważna część istnienia gminy ,zły plan to ograniczenia dla inwestorów lub segregacja na lepszych i gorszych mieszkanców.Chciałbym wiedzieć czy ten ktoś kto pisał o tym wie coś więcej czy to tylko przypuszczenia?W każdej gminie ludzie bardzo interesują się życiem władzy i jej istnienia ale takiej gminy jak IŃSKO nie ma,to ewenement elementu społecznego.Potwierdzam słowa Klary o wysokościach kiedy zatwierdzano plan na Ścienne i Miałka tak właśnie interpretował radnym planista.Hotel może mieć wysokość tylko 9,5m a teraz czytam,że na placu po starym tartaku można 15m.To jak to jest?Już gołym okiem widać oszustwo w planie .Do tej pory obserwowałem to forum i na razie są tu poruszane ważne kwestie o gminie mam nadzieję ze tak tu będzie .Coraz bardziej mi sie tu podoba .Widzę też że dużo ludzi obserwuje to forum ,to widać po czytanych postach,szkoda że nie mają odwagi pisać .Moja poprzedniczka napisała o spotkaniach z mieszkancami o planie ,to prawda na BIP też tak podają.Ten plan może być zgubą Racina.W budżecie napisano,że jeszcze trzeba wypłacić ponad 200tys.To za co już wydano tyle kasy jak tylko jedna uchwała jest zatwierdzona?Jak spisano umowę z biurem urbanistycznym?W ogóle jak to działa?Cyba wie tylko burmistrz,urbanista i kudła.Nie raz byłem u kudły i tak mi odpowiadał,żebym nic nie skumał.Dlatego nie wierzę w dobre intencje tych panów.

Odnośnik do odpowiedzi

W środę było spotkanie w sprawie planu na Ciemnik za wieżą ciśnień i Linówko.Nie dojechałem bo było na godzinę 11,kto o tej godzinie robi spotkania z właścicielami ?tylko ten kto próbuje ludzi oszukać.Bo o tej godzinie normalni ludzie są w pracy,po co komu takie spotkania?To dla wiejskich matołków można takie cyrki wyrabiać.Ten Burmistrz nie ma za grosz szacunku dla właścicieli nieruchomości za to haracz 30% zapisał.Ci co dojechali nie mieli ponoć nic do gadania,bo ich argumenty nie przemawiały do władzy,a Pan Kudła umiał tylko powtarzać ,że gmina i tak nam poszła na rękę.Zapytam tylko KOMU POSZŁA NA RĘKĘ?NA PEWNO NIE WŁAŚCICIELOM.Jestem zbulwersowany taką arogancją nowej władzy. icon_cry.gificon_cry.gificon_cry.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Panie Szczecin proszę zrozumieć ,że w Ińsku trzeba wiedzieć komu i ile smarować.Te wasze tereny zaniedbał Zimnicki i wieża.A popatrz Pan taki jakiś ze Storkowa w grudniu wystąpił do burmistrza o 33 budynki za Rybionkiem i już ma obiecane ,że gmina się tym niedługo zajmie.To się nazywa ekspres.Nie wiem jak to możliwe żeby na gruncie rolnym wydawać warunki zabudowy jednemu właścicielowi na 33chałupy icon_eek.gificon_eek.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Na spotkaniu niestety nie byłem, bo jak napisał Tymek sesja już niebawem. Aczkolwiek plan czytam dogłębnie. Jednego się obawiam. Przed wyborami burmistrz mówił, że szykują działkę pod hotel z basenem i spa koło Rybionka. W palnie jest to zapisane. Problem polega na tym, że dwie atrakcyjne działki po tartaku i Hotelu zostały już sprzedane inwestorowi, który miał wybudować hotel obecnie wszystkim wiadome jest, że działki są na sprzedaż. Inwestor kupił tanio, a sprzeda z ogromnym zyskiem. Boje się, że to samo będzie z działką przy Rybionku. Prawda jest taka, że nikt nie wybuduje u nas hotelu od tak. Taki inwestor potrzebuje turystów, których z roku na rok coraz mniej w naszej gminie. W Ińsku zaczyna dominować turystyka jednodniowa albo weekendowa bo nie ma atrakcji dla takiego turysty, jak już kiedyś pisałem jezioro już nam nie wystarcza. Jeżeli urząd chce inwestorów, którzy wybudują hotel muszą wkładać pieniądze w infrastrukturę turystyczną gminy bo inaczej turystyka u nas padnie szybciej niż sobie zdajemy z tego sprawę, a wtedy gmina pozostanie skansenem bez przyszłości.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze mądrego posłuchać sory poczytać .Problem w tym ,że gmina tak tego nie widzi.Infrastruktura o której Burmistrz nie chce słyszeć to zagłada dla gminy.Oni sobie wyobrażają ,że inwestor sam przyjdzie ,sam zrobi wszystko i jeszcze Gminie zapłaci haracz.Burmistrz jest pod silnym wpływem swego pracownika Kudły który chyba jednak nie jest dobrym doradcą.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dziwi Pana ,że tyle wysokiej zabudowy zaplanowano w takim miasteczku jeśli pan to śledzi to nie dziwi się ,że wszędzie zabudowa wielorodzinna do 12 i 15m.To jak to miasteczko będzie wyglądać?Koszmar normalnie.Zarzucają Działoszewskiej fabryki a sami planują wieżowce.Skandal no i można się domyślac że radni to zatwierdzą.Gdzie ci z parku i od zabytków ?Lobuzy robią co chcą.

Odnośnik do odpowiedzi

Naiwniacy plan jest robiony dla swoich z układów a nie dla mieszkańców .A IPK i Konserwator żabytków utrudniają komu trzeba a nie komu należy.Ten plan niczego nie wnosi mądrego i dobrego dla gminy i mieszkańców.Sciemniacz Kudła już się o to postarał.

Odnośnik do odpowiedzi

Nasz burmistrzunio urządza wam spotkanie 17 stycznia o godz.12 w sali konferencyjnej w sprawie likwidacji autobusu tego 5.30 jak myślicie kto przyjdzie????????????To moim skromnym zdaniem powinno być na sesji a nie po cichu i nic nikt nie wie.Już niedługo z Ińska będzie można wyjechać tylko nogami do przodu!!!!!!!!!!!!!No ale władza ma samochody i radni w większości też to po co w Ińsku autobus?Co za człowiek tylko lubi likwidować.

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałabym wrócić do tematu sesji.Ktoś kiedyś na vcity nawoływał -choźcie ludzie na sesje,na to jakiś znawca odpowiedział,że sesje są dla radnych i burmistrza.Jeśli ten znawca jest radnym to wiadomo czemu zniechęca ludzi do chodzenia i kontrolowania urzędujących głupków.A ja wciąż liczę,że ludzie nie są aż tak naiwni i będą zaglądać do durnych mózgów rządzących.Proszę zważyć na jeden fakt.Zdjęcia z imprezek są z dnia na dzień na stronie gminnej protokołów z sesji trudno się doczekać .To taka świetna gra taktyczna pokazywać ludzi na zdjęciach niech czują się docenieni a za plecami róbmy co chcemy.Tylko stan konta gminy będzie musiał się zgadzać.Wcześniej czy później i tak wszystko się wyda .Kwestia czasu.

Odnośnik do odpowiedzi

W tym artykule pisze ,że niektórzy radni przychodzą na debaty gminne za darmo.Rozumiem ,że to musi być zgodne z literą prawa no i oczywiście można.Szkoda ,że w Ińsku tylko sobie podwyższają jak nie burmistrz to zastępca po radnych którym tez jest mało.Jak widać gdzie indziej może być normalnie,a przy tym rozwijać swoj region.U nas zjedzą budżet z kopytami a nam zostanie WIELKIE GÓWNO.

W innej sytuacji są radni ponad 7-tysięcznej gminy Darłowo (pow. sławieński), której budżet wynosi nieco ponad 32 mln zł. Pobierając dietę 50 zł (za posiedzenie), zajmują ostatnią pozycję w naszym rankingu.

Odnośnik do odpowiedzi

Na BIP są materiały na komisje i sesję/tradycyjnie dzień po dniu 8-9/.Co można z nich przeczytać?To samo co wcześniej -NIC.Jeśli ktoś uważa ,że materiały obecnie są przedstawiane przejrzyściej to jest porąbany albo śmierdzi wazeliną.Są jak zwykle wypunktowane rzeczy do omówienia i nic z tego nie wynika.Co nas obchodzi działalność kopalni kruszyw to jest istotne w planie zagospodarowania w którym gmina nic na temat kopalni zapisać nie chce.O co więc chodzi? Podwyżki za wodę są ukryte by żaden matoł z rady tego nie odczytał.Podwyżki dla lizusowatych nauczycieli,sprzedaż działek /wymienione tylko nr działek /i tak nikt nie dojdzie co komu a to powinno być jawne.Nic się nie zmieniło tylko kolor bo jest i czarny i niebieski.Jeśli to takie wielkie zmiany to czarno widzę rządzenie w gminie.Nie każdy musi chodzić na sesje i komisje ale też ma prawo do wiedzy co w gminie się dzieje przed a nie po ich odpękaniu.No i znów zmiana uchwały z września o podatkach od nieruchomości.Takie zmiany na BIP to pośmiewisko ,nic sobie Racin do tej kapucynki nie nałożył.Jak były trociny tak są pozyskał tylko jednego wazeliniarza więcej w osobie ślązaka. icon_cry.gificon_cry.gif

Odnośnik do odpowiedzi

VI SESJA RADY MIEJSKIEJ W IŃSKU 09.02.2011

Najpierw odpowiem użytkownikowi o nicku Nikoś. Drogi Nikosiu od nikogo nie dostałem reprymendy po prostu nie miałem czasu przysiąść i napisać sprawozdania z środowej sesji. Jak już obiecałem będę pisał sprawozdania na forach z każdej sesji i komisji na jakiej będę w stanie być. Przejdźmy więc do samego posiedzenia.

Ważną częścią posiedzenia było sprawozdanie burmistrza z działalności międzysesyjnej. Na samym początku swojego wystąpienia burmistrz wręczył nagrody zwycięzcą konkursu na najładniej udekorowaną posesje, balkon, okno w okresie świąteczny. 3 miejsce państwo Faliszewscy, 2 miejsce państwo Knafel, 1 państwo Tybulewiczowie. Następnie burmistrz opowiadał o spotkaniach jakie odbył z firmą Nova Sport czy ze starostą powiatowym. Szans na drogę w Ściennym w tym roku nie będzie, podejrzewam, że nie będzie tej drogi tak długo dopóki dopóty pan burmistrz nie zacznie częściej jeździć do starostwa i wręcz zatruwać i życia drogą w Ściennym, bo jest ona mieszkańcom bardzo potrzebna. Jeżeli chodzi o firmę Nova Sport, która buduje nam Orlika w Ińsku. Firma zerwała z gminą umowę ponieważ urząd nie jest w stanie przedstawić gwarancji finansowej. Nie jest to wina urzędu tylko firmy. Urząd gwarancje od ministerstwa i marszałka województwa dostała w roku ubiegłym i straciła je ponieważ firma nie wykonała orlika na czas. Złożono nowy wniosek i Ińsko te pieniążki na pewno dostanie. Jeżeli chodzi o firmę Nova Sport jest ona bardzo podejrzana od początku na placu budowy interweniuje Powiatowy Inspektor Budowlany. Dla mnie spore kontrowersje budzi sam wybór firmy . Jak już niektórzy kiedyś na vcity czytali w Białogardzie firma zgłosiła się do przetargu ale została odrzucona przez tamtejszy urząd. Czy u nas w Ińsku nie można tych firm bardziej prześwietlać. Na początku swojej pierwszej kadencji burmistrz mówił, że orlik jest niepotrzebny a teraz wyłonili firmę, którą budowała go na łeb na szyję. Orlik miał być skończony w listopadzie a teraz nie wiadomo kiedy go skończą. Pozostaje mieć nadzieje, że w sądzie gmina uzyska jakieś korzystne odszkodowanie od firmy Nova Sport za cały ten cyrk, który stworzyli wokół orlika w Ińsku. Burmistrz jeszcze mówił o tym że niedługo ruszy budowa świetlicy i mieszkań socjalnych w Ciemniku. Powiedział, że na wiosnę będą kontynuowane prace z budową chodników. W interpelacjach radny Jacek Liwak zapytał burmistrza o wynik kontroli związanej z wyciekiem danych osobowych z urzędu. Kontrola stwierdziła, że winny jest burmistrz. Następnie podejmowano uchwały przygotowane przez biuro rady miejskiej. Pierwsza uchwała, która dzień wcześniej otrzymała negatywną opinie od komisji rozwoju gospodarczego dotyczyła taryf PUWiS-u za ich "usługi". Po burzliwej dyskusji radni jednogłośnie NIE PRZYJĘLI uchwały co nie oznacza, że podwyżek nie ma bo z informacji jakie posiadłem PUWiS i tak wprowadzi te podwyżki bez względu na opinie rady. Następna uchwała również dotycząca firmy PUWiS dotyczy Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych Gminy Ińsko. Ta uchwała również wywołała dyskusję. Jednym słowem powiem, że PUWiS oberwał na sesji. Sołtys ściennego skarżyła się, że pompy w Ściennem wymieniane są na stare, a woda w kranach jest brudna, śmierdzi gnojowicą i pełno w niej piachu. Sołtys Studnicy poskarżyła się, że pół wsi ma bardzo słabe ciśnienie w kranach czasami jest tak, że woda prawie wcale nie leci. Podobne sytuacje z ciśnieniem zdarzają się w Ińsku. Jak dla mnie PUWiS jest to firma, która nie zdaje egzaminu w naszej miejscowości szkoda tylko, że poprzednia władza podpisała z nimi aneks do umowy, który oddał sieć wodno-kanalizacyjną w Ińsku PUWiS-owi na 25 lat i to jest skandal bo teraz nie można z tą firmą zerwać umowy. Problem z PUWiS-em mają też inne gminy takie jak Marianowo czy Dobrzany. Pan dyrektor z PUWiS-u był łaskaw powiedzieć, że podwyżki są konieczne aby przeprowadzić inwestycję szkoda tylko, że ściągają od nas dość duże pieniądze a inwestycje są owszem ale w Nowogardzie a u nas jak coś naprawiają to albo jest używane albo zrobione na odwal się. Należy podjąć jakieś stanowcze kroki aby pozbyć się firmy PUWiS z gminy Ińsko. Ciąg dalszy uchwał dotyczył terminów wyborów sołtysów i rad sołeckich, wyznaczeniu delegata do Stowarzyszenia Gmin Euroregionu Pomerania został nim burmistrz. Zatwierdzono prace rady oraz komisji stałych. Sprzedano działki na manhattanie. Radny Szafran zapytał na koniec o ważną rzecz: Czy pan burmistrz myśli już o tym aby w te wakacje nie było tak przykrej sytuacji jak w zeszłym roku z salmonellą. Burmistrz powiedział, że myśli a salmonella w zeszłym roku pojawiła się przez kaczki. SANEPID twierdzi, że salmonella spowodowane była wyciekiem szamba. No cóż burmistrz lubi wypowiadać się czasami w dziedzinie, w której ktoś ma większe pojęcie niż on sam. A te kaczki rozbawiły mnie na końcu do łez.

Odnośnik do odpowiedzi

Spoko stary nie obrażaj się.Może się pomyliłem co do Ciebie a może nie?Nie podoba mi się stwierdzenie,ze gmina sobie a PUWiS sobie!Uchwała Rady to uchwała jak z takich aktów prawnych będzie robić sobie jaja to nie chcę nic komentować.I co z tego ,że podpisała Działoszewska na 25 lat?Tak najłatwiej zapędzić do kąta.Niech się następca wysili i dobrze przeanalizuje umowę i aneks zawsze można znaleść coś na korzyść gminy!za bardzo proste rzeczy podnosicie a za mało niektóre poniżacie.Ale jak pan prawnik wpada tylko do gminy to co tu wymagać.Nad tym trzeba się pochylić.PUWiS bez zgody rady podnieść ceny niestety nie może bo inaczej nie byłoby w gestii radnych uchwalenie stawek za wod-kan.Tak jest nie tylko na wsi ale w miastach też.Sedno jest w tym kto da sobie wcisnąć kit ,że i tak sami podniosą.A na inwestycje takie przedsiębiorstwo ma swoje pule na zdobycie kasy na modernizację sieci którą zarządza.Ale po co im się starać jak wolą korzystać z nas łatwizną bo potem oddadzą gminie ruinę.Młody pomyśl tylko czy żle mówię z pozyskiwaniem środków?Oni sami mogą je pozyskać a po zrobieniu nas obciążyć.Ale to trzeba konkretne projekty zrobić a nie radnym przedłożyć plan widmo.Kiedy myślenie będzie miało przyszłość.To samo robi Racinowski nie chce uzbrajać terenów bo nie ma pieniędzy na drogie projekty i pieniędzy na realizację i tak błędne koło się kręci.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze ciągle ciocia wieża jest winna?A kiedy usłyszę ,że obecne łamagi niczego nie widzą?Piąty rok rządzenia i ciągle do tyłu i do tyłu.Trzeba się ruszyć z dupskami i chodzić koło projektów teraz na wszystko jest szmal tylko trzeba go umieć zgarnąć dla gminy.To prawda Nikoś PUWiS mógłby pozyskać środki.Ale po co jak można narzekać ,przewracać oczami i udawać mądrego. icon_rolleyes.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się nie obrażam bo nie ma powodów nie chcę tylko żeby ktoś myślał tak jak napisałeś wcześniej. Masz racje jest to lekceważenie prawa ale tak już w Polsce jest i nie widać perspektyw na zmianę. Fundusze na konkretne projekty są bardzo ważne i tu też masz racje ale popatrz teraz na to w zeszłym roku gmina zdobyła dofinansowania na budowe wodociągu do Waliszewa, nie podoba mi sie to że zrobiła to gmina a prywatna firma będzie z tego miała zyski. Ciekaw jestem ile PUWiS płacić za używanie wodociągu i czy w ogóle płaci? Problem z uzbrajaniem terenów jest poważny ponieważ potencjalnego inwestora to odstrasza. Ceny za działki budowlane w okolicach Ińska i samym Ińsku są ogromne a w większości są to tereny nie uzbrojony. Niestety Ińsko obecnie nie jest atrakcyjne do zamieszkania chyba, że dla emerytów. Przykład mamy nowy blok koło gminy i co? Wykupionych jest może 5 mieszkań na 24. Teraz kolejna sprawa którą chcę poruszyć wczoraj dowiedziałem się, że w naszym parku grasują bobry dość intensywnie. Widziałem już dużo wcześniej powalone przez bobry drzewo w pobliżu pomnika ofiar wojen ale dziś przeszedłem się i trociny są już na początku. Do czego zmierzam? Do tego, że jeżeli nic z tym nie zrobimy IPK i Natura 2000 wejdą nam na głowe i utworzą w parku rezerwat bobrów. To jest całkiem możliwe znamy wszyscy działania ekologów w naszej gminie. Dla jasności nie jestem przeciwny ochroną natury bo faktem jest to, że u nas jest specyficzna i trzeba ją chronić tylko problem w tym, że ekolodzy nie patrzą na to, że w naszej gminie mieszkają ludzie i też chcą mieć pracę i spokojne życie bez stresów o ty czy może na własnej działce ściąć drzewko czy może jakiś ptaszek ma na nim gniazdo i dostanie kuriozalną karę. Trzeba patrzeć trzeźwo na ekologię. Jeżeli chodzi jeszcze o ekologię to jest ona też przyczyną spadku turystów w naszej gminie. Utworzona strefę ciszy po jeziorze nie mogą pływać łodzie motorowe itp. Przecież dzisiaj mamy taką technologię, że motorówki nie zanieczyszczają wody. W Ińsku powinna być możliwość wypożyczenia skuterka wodnego, pływania na nartach wodnych itp. Turyści muszą mieć rozrywkę i dopóki dopóty nie będzie u nas rozrywek nie tylko wodnych ale wszelakiego rodzaju, (z których także mogli by korzystać mieszkańcy gminy) to możemy zapomnieć o inwestorach chcących wybudować tu hotel. Przykłady z hotelami w Ińsku. Za rządów Pani Działoszewskiej przyjechali Holendrzy z chęcią postawienia hotelu przy ulicy Przybrzeżnej nie daleko kina i rybki. Wycofali się po obliczeniach. Potem facet z Anglii, również zrobił sobie wyliczenia i stwierdził, że na tym straci. Miał być jakiś hotel all-inclusive koło Miałki nie powstanie bo Natura 2000. Za czasów Pana Zimnickiego robiono jakieś ekspertyzy z których wyszło, że jeżeli ktoś zainwestuje w Ińsku w hotel przez najbliższe 20-30 lat to będzie prostym językiem mówiąc głupcem. W 1 kadencji obecnego burmistrza firma Invest-Euro kupiła ziemie po hotelu Nad Brzegiem i tartaku miał być hotel a działki są już na sprzedaż i firma zarobi krocie jeżeli ktoś to kupi. Teraz podczas kampanii wyborczej Pan Racinowski mówił, że szykują z Panem Paluchem działkę koło Rybionka pod hotel, spa itp, pod jakiś kurorcik. Jestem z reguły optymistą ale podejrzewam, że będzie tak samo z działkami po tartaku i starym hoteliku. Ktoś kupi za grosze sprzeda za krocie. Póki urząd nie zacznie zdobywać większych środków z Unii Europejskiej i nie zainwestuje w infrastrukturę to zapomnijmy o bogatych inwestorach i hotelach. Ja bardzo bym chciał, żebyśmy mieli chociaż jeden hotel w Ińsku bo są miastotwórcze i Ińsko może tylko na tym zyskać ale trzeba w to włożyć więcej pracy.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak nas ten burak będzie reprezentował to znowu nic dla miasta nie będzie.Nie doczekam lamp na swojej działce i drogi nie doczekam,bo na manhatanie zaczynają sprzedawać działki a niczego nie świadomi nowi nabywcy będą dalej liczyć czas od początku.Kogo wybraliście durni mieszkańcy.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...