Skocz do zawartości

Sesje Rady Miejskiej w Ińsku


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Rodacy, tu nie chodzi kto takl naprawde ma racje czy nie , ale o dobro Gminy. Ja, jestem czlowiekiem czynu i biznesu. Z tego wszyscy w kolo moga kozystac. Jeden z wielkich Swiatowych filozofow powiedzial: " ...jeden biznesman jest warty 100 panstwowych urzednikow + 25 politykow + 10 generalow..." Dlaczego? ..... przede wszystkim poprzez chec wlasnego zysku kazdy czlowiek biznesu musi cos madrego stworzyc aby zarobic. Przy tworzeniu , wielu on musi (!) zapewnic prace i dochody dla Panstwa. Natomiast polityk, urzednik etc........???

Poza tym widze ze Tabu ma racje mowiac: nie życzę sobie porównywania ,że jeden to wszyscy a wszyscy to jeden.

Tak nie mozna. Ja z nikim w konspiracje nie wchodze. Natomiast caly Zarzad Gminy z Burmistrzem jakies konspiracje przeciwko wlasnej Gminie TWORZA......i to nie jedna.

Pare dni temu dostalem maila od moich zaufanych przyjaciol ktorzy siedza gleboko w polityce ze kilku z obecnych radnych bedzie startowalo do wyborow do Sejmu na poslow. Boze , miej w opiece ta nasza ojczyzne. Jak Wy Panowie tam pojdziecie to kto bedzie krowy pasal, kto bedzie swinie karmil, kto bedzie Gmine niszczyl, kto bedzie nowe konspiracje organizowal, kto bedzie mieszal i mielil spoleczenstwo Gminy na mielone kotlety........ panowie / towarzysze/ mieszacze..... nie opuszczjcie nas bo jak do Warszawki sie dostaniecie to co my tu biedni w Insku zrobimy??? STRACH SIE BAC...... ale jak zobacze te chamskie ryje na plakatach to zeczywiscie.... strach sie bac ze nasza ojczyzna daje szanse nowym leperom z antenom i berecikiem na tej glupiek pale. LUDZIE , JUZ ZACZNIJCIE SIE BAC. Na razie rozpierniczyli gospodarke Gminy..... nic nie zrobili tylko zrojnowali a teraz za caly kraj sie chca brac..... Glodne chamstwo , malo rozboju i ruiny dla Gminy przynioslo. Panie Przewodniczacy....niech Pan zostanie gdzie Pan jest. Tu Pan nic nie zrobil a bierze sie Pan za Rzady krajowe a pozniej w kaloszach do Sejmu. Daj Pan przyklad dobry ludziom. Byl Pan przewodniczacym Rady 5 lat..... jak Pan przewodniczyl ????/ Przewodniczyl Pan lizac dupe Burmistrzowi. To Panu najlepiej wychodzilo. Teraz Pan Tomkowiak.... gdzie wy wiesnioki sie pchacie???? Z opci PIS .... z opcji PO............ wiesniaki.... pokazcie wlasnemu spoleczenstwu jak sie rzadzi Gmina..... pokazcie dobro a nie zrojnowaliscie Gmine a teraz jak sowieci.... idziecie rujnowac ojczyzne. W domach chamstwo siedziec i orac glebe aby narod mial co jesc. Czy wy uwazacie ze wystarczy dupe wylizac przez 5 lat burmistrzowi, narobic szkody wlasnemu spoleczenstwu i Gminie na stanowiskach radnych, byc czlonkiem PO lub PiS .... i juz mozna do Sejmu? Ja bede to bacznie obserwowal aby nowi Lepery nie dostawali sie do Sejmu.... Panie Przewodniczacy... ma Pan ambicje na Premiera??? Pan Tomkowiak na Prezydenta???? No , wreszcie zaczyna byc wesolo na wsi. To jest dobre co uslyszalem od moich kolegow z PO z gornej strefy.... Macie ambicje ..... naprawcie to co zepsuliscie wiesniaki i oficjalnie przeproscie spoleczenstwo za te napady wieczne na Gmine. CO WY TOWARZYSZE (poslowie) dobrego dla Gminy zescie umieli zrobic oprocz ruiny ekonomicznej????

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 245
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Panie Przewodniczacy Rady GiM Insko. Ile lat sie znamy? Powiedzmy ze okolo 4.5 roku. Zanim dalej napisze prosze mi wybaczyc moje slowa i opinie. Szczerze na tym forum przekazuje ze ososbiscie bardzo Pana szanuje jako czlowieka. Jakkolwiek, nie szanuje Pana jako przewodniczacego Rady Miasta. Teraz pcha sie Pan do Sejmu. Bez jaj. Ma Pan dzisiaj paleczke lidera ktora spoleczenstwo obdazylo Pana od 5 lat jak symbol zaufania i co Pan do dzisiaj z ta paleczka lidera zrobil. Opisze krotko jako ze Pana osobiscie znam. Od czasu jak zaczelo sie na moich wlasnosciach te cyrki z zielonymi szkodnikami, Pan tak naprawde NIC nie zrobil dla Gminy. Siedzi Pan cicho na sesjach i nie ma Pan tam NIC do gadania bo jest od tego Pan Racinowski ktory moze robic sobie co chce , tanczyc jak chce i niszczyc gospodarnosc Gminy jak chce. Pan jako drygent tego churu i gwiazd Gminy a jest ich 15stu drygowal przez piec lat tak ze .... NIC. Pan od 5 lat oddal ta paleczke drygenta Rady w rece Burmistrza. Umowmy sie , jakie tam Pan naprawde stanowisko zajmuje. Wg mojej skromnej opini : Panskie stanowisko to grzeczny sluchacz nawet jak Burmistrz obraza ludzi na sesji, obraza spoleczenstwo. Pan nigdy zadnego zdania nie zajol od czasu jak obserwuje Pana. Do tego podniusl Pan lape za tym aby przystapic do planu i ZWIROWNIA powstala. Swietnie....przeciez juz Pan oszukal spoleczenstwo wiec czego Pan oczekuje aby to oklamane spoleczenstwo na Pana glosowalo i wyslalo do Sejmu aby d...... dawac dalej. Niech Pan siedzi w Insku i dalej nic nie robi.

Nie moge powiedziec slowa natomiast ze zamykal mnie Pan moja opinie wielokrotnie proszac abym siedzial cicho. Wiele razy udalo sie Panu poprzez moje osobiste zaufanie do Pana. W finale bardzo b b b b zawiodl mnie Pan. Jest Pan poprostu wielka d..... a nie polityk i urzednik. Gdzie Pan po liderowanie siega razem z pensja ponad 100,000 i imie posel jak Pan na wlasnym podworku oszukuje ludzi takich jak mnie, wprowadza Pan w blad spoleczenstwo i milczy zawsze tam gdzie nie trzeba milczec..... slina Panska kapie zawsze z tylka Burmistrza. Podejzewam ze Burmistrz nie musi nosic ze soba papieru toaletowego bo ma tak tylek zawsze wylizany ze az....

Dalej Pana lubie , ale daj sobie Pan spokoj aby isc na wyzyny. POlska potrzebuje dzisiaj liderow i patriotow a nie dupolizy i klapaczy. Klapaczy wystarczy Panie Przewodniczacy w Sejmie.

Pozniej zajmiemy sie Panem Tomkowiakiem. Sprawa w toku............ moze ktos sie pojawi na liscie zomo lub innych bylych fajnych organizacji

Odnośnik do odpowiedzi

wladzo przez male "w" .... tak mysle sobie, kto Ty jestes czlowieku i czeko tu szukasz. Jedno jest pewne "w", napewno starasz sie kontrolowac co tu sie dzieje. Poza tym , komentujac powyzsza opinie Pana... to prawda ze "w" nie wypisuje inwektyw....., ale wypisuje na mnie np.: "...ty dorobkiewiczu", ..."przestan plakac nad soba...", ..." nic na tym gruncie inwestycyjnym nie zrobiles...", .." hoteliku ...napewno nie pozowolimy ci zbudowac...buduj hoteliki dla aborgenow..." itp. etc.

Nie jest Pan "w" taki fajny jak o sobie tu wypisuje do tabu...

Panie "w"....opierajmy sie na faktach..., prosze. To pomoze rozwiazac wiele problemow ktory wy towarzysze "w" narobiliscie przez te lata wiedzac ze rzady Czalosewskiej i Zimnickiego nic nie zrobily tylko bagno po sobie zostawili. I wy towarzyszu "w" do dzisiaj z Panem Racinowskim do tej kupy g...... dolozyliscie nowe kupy g.....

Co wy towarzysze tak naprawde dobrego zrobiliscie oprocz tej wielkiej i nowej kupy g...... zabierajac sie za wladze od 5 lat? Napisz "w" bo moze nie mam pojecia i jest mi brak informacji na temat tego dobrego (oprocz podwyzek pensji) zrobiliscie DLA GMINY I JEJ MIESZKANCOW ???????

Napisz "w" na tej stronie i powyjasniajmy sobie wiele zaleglych spraw. Poza tym , pozwole sie zapytac: KIEDY PRZYSTAPICIE DO BUDOWY INFRASTRUKTURALNEJ WIELU OBREBOW? Zrobiliscie Plan Zag. w Mialce... i kilku innych regionach nie zakonczone. Nie widze tam obietnic w budzecie ze bedzie tam zrobiona oczyszczalnia sciekow, dodatkowa eletryfikacja obrebow, drogi, wodociagi.... To jest temat TABU ktory wszyscy chetnie by uslyszeli. To jest budowanie przyszlosci dla Gminy a nie jakies tam durne opinie. Teraz zastanawiacie sie skad wziasc pieniadze na ... np wyzsze pensje lub jakas tam latarenke, chodniczki... zapominajac o jednej prostej sprawie, a mianowicie: a. istnieja fundusze U E ; b. kto i kiedy zaplanowal cokolwiek od 5 lat w kierunku rozwoju Gminy na ktore leza i czekaja unijne pieniadze; c. kto i kiedy z jakimkolwiek planem rozbudowy sieci wodociagow, elelktrycznej, telekomunikacyjnej i sciekow wystapil ???; d. aby wystapic po fundusze europejskie musicie miec strategie i plan na infrastrukturalny (przeciez Pan Kudla tego nie zrobi bo nie umie a jak nie on to kto...reszta gwiazd Radnych??...Burmistrz ???/), e. jak zniesc te durne zapisy 30% planistycznego podatku ktory siedzi inwestorom jak osc w gardle...i wstrzymuje sprzedaz , zainteresowanie, rozwoj inwestycyjny, sciagniecie nowych inwestorow (ktorzy zainwestuja nawet w male , ale swoje domki za co Gmina juz bedzie miala pewna kase..); F. jak dogadac sie z inwestorami aby zaczeli jutro lub w jak najblizszym czasie budowy dobrych i pozytecznych inwestycji dla dobra Gminy i przyrody aby zaczely wplywac podatki idzieki tym inwestorom kapital byl sprowadzany do Gminy...(bez prezentow!!!) x100. Jak bedzie zadlugie to i tak nikt nie bedzie tego czytal wiec reszte zostawiam w towarzyszach woli..... Obudzcie sie "w" , zaproponuj cos nowego...cos co buduje ta Gmine a nie rujnuje. Nikt z Gminy np nie zaproponowal mi tak...: "Panie Gier, np co by Pan zrobil jak bysmy zwolnili na jakis umowiony czas Pana z podatku?"...lub Panie Gier , jak mozemy pomoc aby jednak ten hotel i kurort powstal ktory bylby wizytowka tego regionu kraju...?

Odpowiadam juz sam do siebie: "w" , mozecie mi pomoc zwalniajac mnie na lata z podatku, nastepnie , mozecie towarzyszu zaczac walczyc i zakonczyc to wycofanie tych kretynskich przepisow i zapisow IPK jak i Rozporzadzen Wojewody ktore nic nie maja wspolnego z prawem, Natura 200, jak i z Konstytucja Rz. P.

Zniesc ten kretynski podatek 30% pod warunkiem ze zwolnienie jest tylko na 12 - 24 miesiace. Niech ludzie sprzedaja, w ten sposob sciagna innych, nowych i preznych. Ludzie i jest nas tylko kilku gromadzimy wspolnie setki hektarow jak nie tysiace. Sprowadzmy innych przez sprzedarz gruntow ...mniejszych ktorzy kupia i zaczna budowe od malych domkow. To tez potrzebuje inwestor. Czy "w" nie rozumie ze wstrzymujac dochody dla inwestorow wstrzymujecie jego samego. Np. ja pozbylem sie 6 gruntow po to aby zrobic cos tam jak np zrobic drogi, podzielic, zrobic plany architektoniczne hotelu z Profesorem Maciejem P. z Uniwersytetu w Szczecinie. Przeciez inwestor to nie BANK!!! Bank ma kase i po ta kase aby pojsc musicie rozwiazac inwestorowi rece i nogi...sciagnac te obrzydliwe kajdany ktore zalozyliscie wszystkim i Gminie poprzez swoja zawisc, zazdrosc, glupote. Nie bojcie sie do tego przyznac.........tu jest rola Pana Terebeckiego aby zabral ta batute z rak Burmistrza i umial w tym kierunku przekonywac swoja Rade!!! Nie cicho siedziec i d....y lizac nawet jak smierdza.

To jest dla Wasza rola....gwiazdy / towarzysze z Rady Miejskiej GiM Insko!! Przestac myslec o Sejmie i jak moge cos dla siebie. Pchacie sie na gorne polki do Sejmu... nie umiejac na swoim zrobic to co nalezy.

Ile Gmin w Pl sie rozwinelo i rozwija ...bo maja ludzi tam ktorzy mysla jak patrioci , Ci ktorzy dbaja o swoje tereny i mieszkncow a przy okazji siebie buduja. Jak to zrobicie...sam bede na Was glosowal Wladzo przez duze "W" i bede Was popieral jak to czynilem dopuki , doputy nie zostalem przez was oszukany.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się składa władzo ,że pogubiłeś się sam i zapędziłeś w kozi róg.Wypraszam sobie porównywanie mnie do innych tu piszących choć mama dla wszystkich szacunek.Ja się tu często nie udzielam ale jeśli chodzi o żwirownię jestem na dwa razy NIE a może i 100 razy nie.Jestem zalogowanym użytkownikiem i proszę pod moim adresem inwektyw nie wypisywać.Poza tym widać ,że jesteś nasłany by mieszać bo w przeciwieństwie do vcity tu są wykazani wszyscy zalogowani użytkownicy.Ińszczanin zresztą też dla twojej wiedzy.Piszesz frazesy ,obiecujesz mżonki taka tabaka w nocy.

Odnośnik do odpowiedzi

Drodzy Panstwo, wybaczcie mi ze wtracam sie w Wasze zycie spoleczne jak i Waszej demokratycznie Wladzy. Nie cofam NIC co napisalem. Od czasu do czasu bede zagladal na to forum ale postaram sie dalej nie komentowac. Czytajac to wszystko, to jest jedno bagno na ktore ja nie mam wplywu. Czy tak naprawde ktos chce zrozumiec ta rozpacz ekonomiczna w Gminie , bledy Wladzy, co mozna jeszcze dobrego zrobic oprocz plotek etc? Chyba nie. Z Szacunkiem klaniam sie Panstwu , calej Gminie i Wladzy przez duze "W" i male "w"

Tak naprawde to doswiadczylem jednego... ze w iwekszosci komentarzy czuje sie plotke, zlosc.... nie widze rozwiazan i madrych propozycji jak wyjsc z tej sytuacji. Niech Panstwo swietnie sie bawia. Ja i tak bacznie obserwuje co tam sie dzieje. Bede reagowal ale od dzisiaj inaczej. Jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 miesiące później...

Przyszedł czas na opis dzisiejszej sesji XI w tej kadencji. Posiedzenie rozpoczęło się od przywitania gości oraz mieszkańców. Pojawił się nawet przedstawiciel SKSM S.A w postaci Pana Kieliszkowskiego razem ze swoją Panią inżynier, która prezentowała opracowania zlecone przez żwirownię. Po powitaniu gości burmistrz Andrzej Racinowski przedstawił sprawozdanie z działalności międzysesyjnej. Po tym przyszedł czas na zapytania i interpelacje radnych niestety takowych nie było. Ciąg dalszy do głosowanie nad następującymi uchwałami:

a) Przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy i Miasta Ińsko

B) Przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Ińsko dla terenu obejmującego część obrębu geodezyjnego Storkowo

c) Określenia zakresu i formy informacji o przebiegu wykonania budżetu Gminy Ińsko o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć oraz o informacji o przebiegu wykonania planu finansowego za I półrocze roku budżetowego

d) Zmian w budżecie na 2011 rok

e) Akceptacji kierunku działania Burmistrza Ińska polegającego na zatwierdzeniu projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

f) Współpracy Gminy Ińsko z Gminą Suchań w zakresie realizacji projektu pod nazwą „Wzmocnienie potencjału kadrowego i organizacyjnego JST powiatu stargardzkiego†współfinansowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

g) Przeprowadzenia referendum gminnego dotyczącego powstania kopalni kruszyw w obrębie Ciemnik gmina Ińsko przez Szczecińską Kopalnię Surowców Mineralnych S.A. w Szczecinie

Wszystkie uchwały przeszły jednogłośnie. Następnie punkt 6 posiedzenia dyskusja o przyszłości radnych. I tu wystąpił członek Stowarzyszenia na Rzecz Promocji Ziemi Ińskiej dr. Kalemba, który przedstawił swoją prezentację o zagrożeniach (opartych na ekspertyzach specjalistów) oraz kierunkach w jakich Ińsko powinno się rozwijać. Nie wszyscy radni przyjęli pozytywnie wystąpienie Pana Kalemby od 20 lat związanego z Ińskiem. Na twarzach, części radnych ukazywał się szyderczy uśmieszek jeden radny nawet przysnął(Zbigniew Mazurek), radnych Pana Drabika, Pana Kościelnego oraz Pana Terebeckiego widocznie to śmieszyło. Prezentacja jest dość obszerna więc nie będę jej tutaj opisywał zostanie ona niedługo dołączona na stronę inskiereferendum.pl oraz zostanie pokazywana mieszkańcom na spotkaniach podczas kampanii referendalnej. Po prezentacji głos zabrała Pani inżynier, której nazwiska niestety nie pamiętam. Przedstawiła Ona ekspertyzy zlecone przezs SKSM pochodzą one z 2006r. Według Pani inżynier są one najbardziej wiarygodne i Ińsku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Niestety nie ufam badaniom zleconym przez firmę, której zależy aby wydobywać w Ińsku żwir bo chodzi tu o miliony złotych zysków z wydobycia sprzedaży. Wiele pytań skierowanych zostało do Pani inżynier. Niestety nie na wszystkiej potrafiła odpowiedzieć zdecydowanie nawet się lekko pogubiła w pewnym momencie kiedy temat skażonej wody podjął radny Włodzimierz Szafran. Temat ciągnął się dosyć długo przerwał Przewodniczący Rady Miejskiej w Ińsku Bogdan Terebecki bardzo złym porównaniem, że w Czarnobylu czy w Japonii ludzie piją skażoną wodę i żyją. Nawet jeżeli Pan Terebecki żartował to był to żart bardzo głupi i nie na poziomie. Nie można sobie żartować Panie Przewodniczący z ludzkich tragedii, a po drugie Czarnobyl jest opuszczonym miastem Panie Przewodniczący i nikt w tym mieście wody nie pije. Po tym porównaniu mogę tylko stwierdzić, że nie zależy Panu na tym abyśmy mieli w Ińsku czystą wodę bez bakterii.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się to czyta to wierzyć się nie chce. Przywoływanie czarnobyla. Panie przewodniczący dokształć się pan trochę zanim pańskie wypowiedzi są publikowane gdziekolwiek. Ja nie jestem w czarnobylu tylko w ińsku i nie wciskaj mi, że będę pił brudną wodę bo tak ci pasuje. Sam sobe brudasie pij wode ze żwirowni ale od mojej s********.

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda ,że pisze się o takich gafach przewodniczącego rady.Bo Czarnobyl to dla mnie złe skojarzenie jako dziecku kazano mi pić z tej fiolki to płynne świństwo.A tu widmo dramatu ze śmiechem w tle.Nie było na tej sesji ludzi ? nikt nic nie odpowiedział?No ale jeśli się czyta ,że radni śpią albo śmieją jak psychole to nie dziwota ,że taka gmina.Najważniejsze ,że referendum się odbędzie.Niech się dzieje wola boska.

Odnośnik do odpowiedzi

gaga jak dla mnie to bardzo dobrze, że oni pokazują swoje prawdziwe oblicze.

Niech mieszkańcy czytają i sami się przekonają o tym, ze radni ich mają w d****. Może wtedy się przekonają o tym, że warto decydować o takich sprawach jak żwirownia samemu a nie dawać możliwość decydowania o tym takim *cenzura*. Kilka rzeczy jednak warto wypunktować. Po pierwsze jak michał to pisze to wiadomo, że jest to wiarygodne źródło. Po drugie zachowanie radnych czyli te śmiechy o których piszesz albo spanie to dowód na to jak głęboko mają nas. Po trzecie referendum stało się faktem. Ja po tym co tutaj czytam nie mam zamiaru się przychylnie nastawiać do radnych. Bo niby po co? Michał napisał, że było zaledwie kilka pytań. Radni zamiast w imieniu mieszkańców się dopytywać o ważne dla nich sprawy wolą się śmiać i spać. Ja chce mieć wodę pitną a nie, że będę musiał w sklepach kupować kilka butelek żeby sobie kawę zrobić.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to aby nie dziwny zbieg okoliczności??????

Takich kwiatków będzie więcej -nic nie umknie naszej uwadze.Straszenie i grożenie palcem nie wyjdzie wam na dobre.Ukryliście fakt ,że to wasza pracownica na waszych usługach.

Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A.

Siedziba i adres: ul. Tartaczna 9, 70-893 Szczecin

tel. (+48 91) 462 12 42, fax (+48 91) 462 10 96

Przedsiębiorstwo Geologiczne „Geoprojekt Szczecin†ul. Tartaczna 9 70 - 893 Szczecin, tel. (091)466-66-7

mgr inŁœ. Anna Walczak - Sy

Upr. Geol. MOŚiZN Nr 5113

Odnośnik do odpowiedzi

Michaś jeżeli streszczasz posiedzenia rady to rób to w miarę obiektywnie i nie oszczędzaj w gospodarowaniu prawdą !

Obserwowałeś pilnie zachowanie radnych w czasie wystąpienia p. doktora, ale chyba nie ogladałeś się za siebie w czasie wystąpienia p. inżynier, jak wtedy wygladała facjata p.Masznicza.

Ale do rzeczy.

Przed Radą i gośćmi sesji w temacie zagrożeń wynikających z budowy kopalni kruszyw a w szczególności, jej oddziaływania na poziom wód powierzchniowych i gruntowych, przedstawiono dwie prezentacje.

Pierwsza to swobodna analiza kilku opinii z lat 90-tych, dokonana przez lekarza chirurga z wykształcenia.

Druga to streszczenie własnych badań i opinii zgromadzonych w formie projektów, dokonana przez inżyniera z uprawnieniami geologa, hydrologa w latach 2004-2006.

Konkluzja wynikająca z pierwszej prezentacji jest taka, że zagrozenia dotyczace obniżenia pozimu wód powierzchniowych i pogorszenia się poziomu i jakości wód gruntowych są , ale nie mo co do tego 100% pewności.

Konkluzja wynikajaca z drugiej prezentacji jest taka, że zagrożeń dotyczących poziomu wód powierzchniowych nie ma (wahania poziomu lustra wody jezior to rząd 20cm !), a sprawy obniżenia jakości i pozimu wód gruntowych też nie ma, a wręcz przeciwnie wody gruntowe swobodnie spływają z obszaru miasta Ińska w kierunku zlewni rzeki Drawy przez teren przyszłej kopalni a nie odwrotnie jak sądzono dotychczas.

I właśnie jak ta druga prezentacja, wzbudziła coraz większe zainteresowani nie tylko radnych, ale takż wsród publiczności, p.Masznicz ( a nie Terebecki), zaproponował jej przerwanie, bo jak stwierdzi, szkoda czasu na przekonywanie przekonanych, lepiej zacząć przekonywać innych mieszkańców Gminy !!

Mała dygresja....

Radny Szafran wyskoczył jak Filip z konopii z stwierdzeniem, że pytanie referendalne jest żle zredagowane.

Został za to słusznie, skarcony, przez inicjatorów referendum. Po co kmiot wtyka nos w nie swoje sprawy.

Rzadko się z Włodkiem zgadzam, ale w tej sprawie ma rację.Lepszego strzału we własne kolano nie mogli sobie wykonać. Ale już zupa się wylała.

Po radzie odwiedziłem kilku sąsiadów (takich co Lorkowi podpisali listy), aby im oznajmić, że 6 listopada będzie referendum i przy okazji na wzorze karty do głosowania, poprosiłem ich o próbne głosowanie.

Na trzy wykonane próby, wszyscy zakreślili wyraz nie !!!!!

Na pytanie, czy są pewni swojego wybory wszysy odpowiedzieli " pewnie jestem przeciw kopalni więc kreślę nie"..

Dobranoc

Odnośnik do odpowiedzi

wladza, kto jest na czyich uslugach to nie ma tu zadnego znaczenia!!! Wazne jest , ze wszyscy wiedza , ze zwirownia to BOMBA ATOMOWA na Gmine Insko konstrulowna w konspiracji gen racin-zwirowki i spolka od 2006 roku. Wlasnie ci , niby zaufani w 2010 roku ludzie wybrani do Samorzadu w 2010 oklamali, oszukali wyborcow w imie tego smiertelnego ataku na Gmine. TO JEST NIE ZMIENNA PRAWDA. Ty wladza i cala Gmina dzisiaj wie o tym , wiec po co ta smiercionosna dla Gminy Insko polityka ? To co Wladza Samorzadowa robi od 2006 roku jest niczym innym jak by targnac sie na zycie wlasnej rodziny. Oni targneli sie na zycie wlasnej Gminy pomimo zaufania wyborcow z 2010 roku. TO JEST ZWYKLY SKANDAL I ZDRADA NARODOWA wg mojej skromnej opini. Nic dodac i nic ujac. Wszystko inne jest klamstwem oszustwem , lobuzerstwem ze strony generala i jego nieswiadomych pajacykow. Wybraliscie blaznow , macie cyrk....tak ktos poprzednio napisal. icon_exclaim.gificon_exclaim.gificon_exclaim.gif

Te szydercze usmieszki Radnych, Terebeckiego nic innego nie oznaczaja jak pokazanie swojej dumy i pewnosci siebie w tej ZDRADZIE Gminy i ojczyzny na rzecz zniszczenia zycia mieszkancow. Tylko glupiec moze tego nie zrozumiec. Ja wiem z cala odpowiedzialnoscia o czym pisze. Panie Terebecki, kiedys wierzylem ze jest Pan bardziej rezolutnym czlowiekiem. Wstyd mi za Pana szyderswo i mysle ze wstyd bedzie tez dla Panskiej rodziny. To tak sie nie skonczy, a smieje sie ten co smieje sie ostatni. Napewno Pan ani general nie bedziecie tymi ostatnimi ktorzy sie beda usmiechac. Przyjdzie czas ze przez lata bedziecie chodzic ze wstydu z ogonami pod wlasnym tylkiem. ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli rzeczywiście pytanie jest źle sformułowane to inicjatorzy referendum powinni pokazywać na przyszłych plakatach, którą opcję należy wybrać, żeby zasrańcy typu "władza" nie mieli satysfakcji przez taki błąd. Michał weźcie to pod uwagę.

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie jest dobrze zadane i brzmi;"Czy jesteś przeciwny powstaniu kopalni kruszyw mineralnych w obrębie Ciemnik,gmina Ińsko przez Szczecińską Kopalnię Surowców Mineralnych S.A w Szczecinie".Jak pan radny nie umie na tak proste pytanie odpowiedzieć nie powinien być w radzie.Jak i pozostali radni którzy zapewne nic nie przeczytali a stroją głupie minki.Jak znam p.Masznicz to na wywody p.ekspert reagowali pewnie dlatego ,że to były banialuki.A dopuściliście ich do głosu?Może terebacki właśnie nie dopuszczał ich do głosu żeby oni nie przekonali radnych do tego że banialuki to zapłacone przez żwirownię badania pod ich kątem?Jeżeli siedziba p.inżynier to miejsce siedziby kopalni o czym "władza" nie chce pisać to może opracowania nie są wiarygodne.A pan Szafran wielu rzeczy nie chce zrozumieć bo jest zwykłym psem ogrodnika.Jak słyszałam i czytałam nie zbyt normalnym pieniaczem.Panie Szafrn czy "władzo"opamiętaj się komu robisz na złość?Michałowi,Państwu Masznicz?Według mojego zdania akurat te osoby mają najmniejszy interes.Bo Michał może to Ińsko rzucić w cholerę i wyjechać w każdy kąt świata a o ile się orientuję to nieruchomości P.Masznicza są poza zasięgiem waszej żwirowni.Pięknie z ich strony że w ogóle się angażują i nie pozwalają oszukać mieszkańców jak to było zrobione przez Działoszewską.Panu radnemu i innym też dobrze radzę nie obnażajcie się tak ze swoją głupotą bo może sąsiedzi pana szafrana nie zrozumieli pytania ale wszystko się zdarzyć może.Już samo to ,że "władza" o 1w nocy pisał znaczy coś mu jednak spać nie pozwalało-być może było to nieczyste sumienie icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Po radzie odwiedziłem kilku sąsiadów (takich co Lorkowi podpisali listy), aby im oznajmić, że 6 listopada będzie referendum i przy okazji na wzorze karty do głosowania, poprosiłem ich o próbne głosowanie.

Na trzy wykonane próby, wszyscy zakreślili wyraz nie !!!!!

Na pytanie, czy są pewni swojego wybory wszysy odpowiedzieli " pewnie jestem przeciw kopalni więc kreślę nie"..

Dobranoc

Panie Szafran jest Pan radnym bezradnym ,nic nie wiedzącym rzezimieszkiem.Proszę tu nie przywoływać nazwisk kto zbierał podpisy czy nie to nie pana sprawa.Pan Lorek rozmawiał z tymi ludźmi zanim wpisali się na listę i wiedzieli czemu są przeciwni.Obsmarowywanie ludzi którzy bez żadnego interesu coś dobrego zrobili dla gminy jest godne politowania.Tym bardziej że robi to radny który jako pierwszy był przeciw żwirowni i chciał uchylenia podejmowanej uchwały.Zachowuje się pan dokładnie tak jak burak przed wyborami "nigdy nie powstanie żwirownia i spalarnia"a co zrobił zaraz po wyborach?To samo z panem -dla mnie jesteś człowieku zwykłym prostakiem i bijesz pianę.Nigdzie nie byłeś i nikomu nie zadawałeś pytania.Jak zwykle rżniesz głupa idź lepiej do lekarza bo masz nie równo pod deklem.Szafran w maju był przeciw żwirowni od 1 sierpnia za żwirownią!!!!Taka nasza władza.Wstydu nie macie ,honoru nie macie ,twarzy też już nie macie.Taki obraz zostawicie po sobie pustogłowe matoły po podstawówce. icon_evil.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw odpowiem władzy, że różnica pomiędzy dr. Kalembą, a mgr.inż Walczak jest taka, że my nie płaciliśmy Panu Kalembie za opracowania i ekspertyzy naukowe. Pan Kalemba przygotował swoją prezentację w oparciu o istniejące ekspertyzy profesorów, a Pani Walczak cóż wykonywała to za co miała płacone przez SKSM. Więc nie pisz o Panu Kalembie, że jest na usługach grupy inicjatywnej, bo Pan Kalemba sam wyraził chęć przygotowania prezentacji. Pani Walczak została wynajęta przez SKSM S.A i kopalnie za to jej płaciły. Odpowiedź dla inszczanina2 myślałem już o tych kartach i najlepiej jak zostaną wręczone wzory każdemu z wyjaśnieniem jak należy głosować i to samo zrobimy na plakatach i niech nikogo nie martwi sformułowane pytanie my jesteśmy od tego żeby ludziom wytłumaczyć. Drogi władzo ktokolwiek się na sesji wypowiada każdy nie tylko radny powinien mieć szacunek i wysłuchać go do końca a nie spać czy się chichotać po cichu. Pan Masznicz nie przerwał prezentacji Pani Walczak tylko dyskusję jaka się odbyła chwilę po obu prezentacjach. A właśnie Pan przewodniczący wyskoczył jak Filip z konopi ze swoim stwierdzeniem o skażonej wodzie w Japonii i Czarnobylu gdzie ludzie ją piją i żyją, chociaż w Czarnobyl to opuszczone miasto!

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam ,że młody człowiek MichałK jest o wiele mądrzejszy od Terebeckiego i Szafrana. W swoich wypowiedziach odnosi się do faktów. Co natomiast robi przewodniczący bezradnej rady? Po pierwsze nie dopuszcza do swobodnej dyskusji odnoszącej się do najważniejszego problemu Ińska, żwirowni.Śledząc karierę przewodniczącego, cóż można powiedzieć? Jak na swoje zawodowe wykształcenie,renty i inne próby osiągnięcia dochodów, narobił i dalej robi nie mniejsze spustoszenie niż poprzedniczka T.D. To rada bezradna powinna reprezentować mieszkańców. a co robi? Dogaduje się po cichu z różnymi firmami i działając na szkodę gminy idzie im na rękę. Przykład,żwirownia. Setki osób od ponad dziesięciu czy nawet piętnastu lat nie może się doczekać planu zagospodarowania przestrzennego. Ale w tym samym czasie inwestor z Wisoli w trybie natychmiastowym dostaje zgodę na opracowanie planu na swój własny teren.Podobnie z terenem za Storkowem , tam jednocześnie opracowuje się Studium i plan dla prywatnego inwestora. Tłumaczenie właściwie żadne, bo być może będą dochody.W takim razie dlaczego podobnie nie działała i nie działa na terenie,gdzie ludzie nie mogą się doczekać zakończenia ciągniętego od ponad 3 lat planu!!!W Ińsku nie było pieniędzy, a w tych dwóch a ze żwirownią trzech przypadkach pieniądze są? Skąd, jakim cudem? I tutaj odpowiedź odnosząca się do Terebeckiego i Racinowskiego , widocznie mają w tym swój interes.A to ,że łamią prawo się nie liczy, wszak zainteresowani to nie biedne ciołki z Ińska lecz forsiaści przedstawiciele , gdzieś tam z Polski. Tak jak Szafran, ten zleciał do nas z gołębiami ze śląska i od razu do koryta,wszędzie , gdzie się da.To nic,że głupi jak jego przewodniczący. Ważne ,że popiera właściwą opcję. Jednym słowem mamy w radzie ludzi bez wykształcenia,podatnych na perswazje przewodniczącego no i oczywiście burmistrza.Wszystko podobno w imię dobra gminy? Czyjej gminy? Ich, czy tej starającej się utrzymać rodziny i wysyłającej młodych za granicę? Panie Terebecki, MichałowiK to nie sięgasz człowieku nawet do kostek i to już teraz, a co będzie jak skończy swoje studia? Za wszystko co firmuje Terebecki, jako przewodniczący rady powinien ponosić odpowiedzialność materialną , to samo dotyczy Racinowskiego.Sądzę, że jest tylko kwestią czasu, aby tak się stało.Nie można jednym rzucać kłód pod nogi, a drugim wchodzić w d.pę jak masło.Was też obowiązuje prawo, czy tego chcecie, czy też nie. Zobaczymy czy też będziecie latami opracowywać plany,pobierać 30% zyski z tytułu zmiany przeznaczenia gruntów,jakie wysokości domów tam zaproponujecie i czy wielkość działek będzie taka sama jak w obrębach, które nie możecie dokończyć? Na szczęście ludzie umieją czytać i mam nadzieję,że czytają te teksty. Wnioski muszą wyciągać sami, bez nacisków ani nakazów. Taka metoda panuje w waszym IFS, znacie to już z przeszłości? Tak wasza poprzedniczka Teresa Działoszewska robiła identycznie. Spytajcie się ludzi co o tym sądzą, to wam odpowiedzą.Za komuny jako towarzysze mogliście wszystko ale teraz trochę się zmieniło, ludzie umieją się bronić i wbrew waszym zakusom nie dadzą się zastraszyć ani też przekupić.Myślę ,że jest tylko kwestią czasu pokazanie waszego prawdziwego oblicza mieszkańcom całej gminy. Takim klasycznym wzorem reprezentowania mieszkańców Storkowa jest radny Drabik,właściwie nie wychodzi z tyłka swojego przełożonego, mieszkańców to już dawno olał.Aha, ma bardzo wysokie wykształcenie, więc musi tam siedzieć , gdzie jest. Szkoda tylko ,że w Ińsku jest tak niewielu podobnych do MichałaK.Oni by już dawno was wykopali na pysk, uczciwie na to zasługujecie.

Odnośnik do odpowiedzi
Najpierw odpowiem władzy, że różnica pomiędzy dr. Kalembą, a mgr.inż Walczak jest taka, że my nie płaciliśmy Panu Kalembie za opracowania i ekspertyzy naukowe. Pan Kalemba przygotował swoją prezentację w oparciu o istniejące ekspertyzy profesorów, a Pani Walczak cóż wykonywała to za co miała płacone przez SKSM. Więc nie pisz o Panu Kalembie, że jest na usługach grupy inicjatywnej, bo Pan Kalemba sam wyraził chęć przygotowania prezentacji. Pani Walczak została wynajęta przez SKSM S.A i kopalnie za to jej płaciły. Odpowiedź dla inszczanina2 myślałem już o tych kartach i najlepiej jak zostaną wręczone wzory każdemu z wyjaśnieniem jak należy głosować i to samo zrobimy na plakatach i niech nikogo nie martwi sformułowane pytanie my jesteśmy od tego żeby ludziom wytłumaczyć. Drogi władzo ktokolwiek się na sesji wypowiada każdy nie tylko radny powinien mieć szacunek i wysłuchać go do końca a nie spać czy się chichotać po cichu. Pan Masznicz nie przerwał prezentacji Pani Walczak tylko dyskusję jaka się odbyła chwilę po obu prezentacjach. A właśnie Pan przewodniczący wyskoczył jak Filip z konopi ze swoim stwierdzeniem o skażonej wodzie w Japonii i Czarnobylu gdzie ludzie ją piją i żyją, chociaż w Czarnobyl to opuszczone miasto!

Słuszna uwaga odnośnie prezentacji. Porównywanie kogoś kto udziela się dla społeczności lokalnej pro bono z kimś kto co prawda ma uprawnienia ale funkcjonuje pod firmą tego przedsiębiorstwa jest niedorzeczne. Podobnie jest w kwestii pytania referendalnego. Jeżeli dla pewnego Pana trudnością jest zrozumienie treści pytania tudzież odpowiedzi na pytanie to trzeba się mocno zastanowić nad tym czy ta osoba się nadaje na jakiekolwiek stanowisko o takim charakterze. Proszę też nie traktować ludzi zgodnie ze swoimi empirycznymi kategoriami postrzegania rzeczywistości Panie radny i władzo, bo w efekcie końcowym do tego Panowie dążycie a to jest niedopuszczalne. A co do ataków na Pana Masznicza, bo inaczej tego nazwać nie można, to zgadzam się z nim. O ile to co władza napisał jest prawdziwe. Ja podobnie jak Pan Masznicz uważam, że nie warto przekonywać ludzi, którzy mają już odgórnie wyrobione zdanie na temat jakiejś problematyki. Idąc dalej, skoro wiadomo już, że referendum się odbędzie to należy się skupić przede wszystkim na mieszkańcach a nie na radnych, którzy chichotają się albo śpią. To uwłacza mojej godności jako mieszkańca Ińska i Gminy Ińsko. W kulturze zachodniej polityki takie zachowanie byłoby co najmniej potępione werbalnie we własnych strukturach. Przypominam i napominam radnych, że stanowisko "radnego" to jedynie sprecyzowanie ogólnego pojęcia "przedstawiciel ludzi". Nie jesteście ponad mieszkańcami ale pod nimi. Oni Was wybierają i Oni mogą Wam dać wilczą kartę.

Odnośnik do odpowiedzi
Czy to aby nie dziwny zbieg okoliczności??????

Takich kwiatków będzie więcej -nic nie umknie naszej uwadze.Straszenie i grożenie palcem nie wyjdzie wam na dobre.Ukryliście fakt ,że to wasza pracownica na waszych usługach.

Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A.

Siedziba i adres: ul. Tartaczna 9, 70-893 Szczecin

tel. (+48 91) 462 12 42, fax (+48 91) 462 10 96

Przedsiębiorstwo Geologiczne „Geoprojekt Szczecin†ul. Tartaczna 9 70 - 893 Szczecin, tel. (091)466-66-7

mgr inŁœ. Anna Walczak - Sy

Upr. Geol. MOŚiZN Nr 5113

Ja chyba śnię !!!! Czy to naprawdę ten sam adres? Czy to pracownica kopalni ?"władzo", "gmino","żwirownio"i inni "kopacze"Chcieliście nas oszukać i nie powiedzieliście prawdy kim jest wasza "Pani Ekspert"????Taki z niej ekspert jak z was radni!!!!!!!!!Dobrze ,że takie coś wychodzi na jaw!!!!Nie będzie tak łatwo buraku.

Odnośnik do odpowiedzi

Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A.

Siedziba i adres: ul. Tartaczna 9, 70-893 Szczecin

tel. (+48 91) 462 12 42, fax (+48 91) 462 10 96

Przedsiębiorstwo Geologiczne „Geoprojekt Szczecin†ul. Tartaczna 9 70 - 893 Szczecin, tel. (091)466-66-7

mgr inŁœ. Anna Walczak - Sy

Upr. Geol. MOŚiZN Nr 5113

Ja chyba śnię !!!! Czy to naprawdę ten sam adres? Czy to pracownica kopalni ?"władzo", "gmino","żwirownio"i inni "kopacze"Chcieliście nas oszukać i nie powiedzieliście prawdy kim jest wasza "Pani Ekspert"????Taki z niej ekspert jak z was radni!!!!!!!!!Dobrze ,że takie coś wychodzi na jaw!!!!Nie będzie tak łatwo buraku.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...