Skocz do zawartości

Radni -bezradni


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 311
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

93f50f9889366108b1990020c20b1e1a.png

To dla ciebie jest spełnienie ubiegłorocznych podwyżek wody i ścieków? Za cztery miesiące będzie znów mowa o podwyżkach tychże. Miała być nowa studnia, nowe wszystko a jest pomalowana elewacja!!!

ea7348ee94ddad4894be2ada894810be.png

Czym wg was różni się monopolista Enea od monopolisty WOD-KAN Nowogard? Ale na temat firmy wodociągowej burmistrz słowa złego nie powie.

ec293e4752b9eb9b54176068beead211.png

Dlaczego rezygnuje się z takich wielkich pieniędzy na rzecz nieudolnego zarządcy pod tytułem Pani Działoszewskiej która nam ten syf zafundowała. Ona ma się dobrze a gmina jak zwykle traci ogromne pieniądze za które można by spokojnie place zabaw postawić bez strachu że nie ma kasy na plany. Stracone pieniące ktoś zyskał gmina straciła bezpowrotnie tak twierdzi burmistrz. W naszej gminie są tacy co pieniądze dostają kosztem biednych mieszkańców i tacy co płacą za głupią i bezmyślną politykę prowadzoną przez dwóch ostatnich komuszych burmistrzów. Wszystkie te problemy są zgoła inne ale dają obraz głupoty władzy.

Brawo kimkolwiek jesteś. To jest rzeczowe podejście do problemów naszej gminy a nie pyszczenie na nie wiadomo co. Słuszna uwaga! Dlaczego łatwo tracimy a tak ciężko pozyskać tam gdzie leżą i czekają żeby je wziąć. mam na myśli środki unijne i inne krajowe dofinansowania. Gdzie nasz wyborczy "ekspert" od ich pozyskiwania? To są pytania. A gnojówka powinna popłynąć temu co o niej napisał czyli "miejscowy- niedouczony". Tak do ciebie prostaku te słowa.

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedzcie,wyjaśnijcie : dlaczego radni popierający buraka są tacy beznadziejnie głupi? Czy to jest efekt potrzeby otrzymywania diet i innych apanaży? Czy to jest brak podstawowej wiedzy samorządowej na temat funkcjonowania gminy? Rozumiem Terebeckiego, na takiego "naukowca" to jest duża suma. Alle pozostali otrzymują dużo mniej? Skąd taka głupota działająca na rzecz stagnacji gminy?

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...
W ocenie przedstawicieli władz gminy, Michałowo będzie prawdopodobnie pierwszą gminą w kraju, w której mieszkańcy nie będą musieli płacić tego podatku.

Rocznie należności z podatku od nieruchomości wynoszą w Michałowie ok. 300-500 tys. zł - powiedział PAP w czwartek burmistrz gminy Marek Nazarko. Dodał, że średnio można przyjąć, że za działkę z domem i garażem rocznie płaci się w tej gminie ok. 600 zł podatku od nieruchomości.

Nazarko podkreślił, że radni podjęli decyzję o zwolnieniu mieszkańców z podatku, bo budżet gminy jest "w świetnej sytuacji". Powiedział, że zabezpieczone zostały pieniądze na bieżące wydatki oraz inwestycje. W budżecie na 2014 r. zaplanowano w sumie 12 mln zł na inwestycje (środki własne i pieniądze unijne), co stanowi 43 proc. budżetu. Zadłużenie gminy to 28,6 proc.

Burmistrz poinformował, że na czwartkowej sesji podjęto też decyzję o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego, przeznaczając nowe tereny pod budownictwo mieszkaniowe. Burmistrz przyznał, że liczy na to, iż zwolnienie od podatków sprawi, że więcej osób w gminie się osiedli, a za nimi "przyjdą" pieniądze do budżetu, m.in. z udziału w podatku od osób fizycznych.

Uczcie się gminne buraki jak służyć mieszkańcom. I ile powinno wydawać się w tzw. wydatki inwestycyjne,mam na myśli procenty a nie miliony...

Rzeczywiście zasługujecie na wywiezienie już nie na taczce ,bo się nie pomieścicie lecz przyczepą i to najlepiej od razu na wysypisko.

Odnośnik do odpowiedzi

Oj durna ty babo "turystka", durna..

Powiedz mi gościu co wg. ciebie napisała "turystka" że jest "durna"??? Powiedz mi tylko ile procent budżetu przeznaczył burmistrz na inwestycje? napisz proszę a potem jak okażesz się wiedzą na ten temat to możemy dalej dyskutować. Ja się chętnie do tej dyskusji dołączę.

Odnośnik do odpowiedzi
Ponad 47 tys. zł trafi do Ochotniczej Straży Pożarnej w Ińsku na zakup łodzi, w ramach Programu Operacyjnego RYBY na lata 2007-2013. Umowę o dofinansowaniu podpisali dziś (22 listopada 2013 r.) w Szczecinie członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz Piotr Witold Malcer Prezes OSP w Ińsku i skarbnik Marek Procyk.

Dofinansowanie przyznane zostało na realizację zadania „Zakup łodzi ratowniczej wyposażonej w zestaw ratunkowy do zbierania olejów, płynów chłodzących, smarów i rozpuszczalników, a także mediów nieagresywnychâ€, które realizowane będzie w ramach Programu Operacyjnego RYBY na lata 2007-2013.

Całość kosztów operacji to kwota 55.674,00 zł, przy czym kwota dofinansowania to 85 % kosztów kwalifikowalnych i wynosi 47.322,00 zł. Wkład własny natomiast to około 15 % kosztów kwalifikowalnych operacji i wynosi 8.352,00 zł.

NAJWIĘKSZY TRUCICIEL W POSTACI OSP W IŃSKU BĘDZIE W KOŃCU DBAŁ O ŚRODOWISKO. NAJWYŻSZA PORA BO JAK WYJEŻDŻAJĄ TO PLAMY OLEJU NIE DO ZMYCIA I SPALINACH NIE WSPOMINAM>

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ci plamy oleju przeszkadzają to załatw dla osp kolejne 600000zł kup drugie nowe auto i już wogle nie będą truć . Po co piszesz takie głupoty NAJWIĘKSZY TRUCICIEL jak by ci się dom palił to by ci nie przeszkadzało nawet 1000 litrów zgubionego oleju przez straż.

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt ci nie każe wąchać ,dobrze że wogle są i wyjeżdzają może kiedyś tobie dupę uratują

Ty filozofie lepiej się nie wypowiadaj. Tu chodzi o fakt, że jak strażacy wyjeżdżają to po nich tylko zasłona dymna zostaje. nawet nie chcę dyskutować o tym z takim baranem jak ty.

Odnośnik do odpowiedzi

Dec przed wyborami próbuje przeforsować swój pomysł na sklep internetowy. Ciekawe jak on to sobie wyobraża wsród ludzi którzy w większości posługiwanie się komputerem albo jego posiadanie jest w sferze marzeń. Zobaczymy co z tego wyjdzie.......

Odnośnik do odpowiedzi
2013-11-27 16:19:39

Praca na własny rachunek

Dzięki funduszom unijnym można skorzystać z bezpłatnych szkoleń. Szkolenia te mają za zadanie przyczynić się do podniesienia poziomu zatrudnienia mieszkańców obszarów wiejskich, a zwłaszcza nabycia umiejętności zawodowych przydatnych poza rolnictwem

Dla obszarów wiejskich przeznaczone zostały m.in. projekty zakładające realizację tak zwanych oddolnych inicjatyw, co oznacza, że sami mieszkańcy obszarów wiejskich powinni określać swoje potrzeby edukacyjne, które następnie będą realizowane w projektach.

Z projektów szkoleniowych można korzystać bezpośrednio starając się o dofinansowanie w ramach podmiotu lub organizacji lub biorąc udział w już realizowanych projektach, co mogą zrobić osoby fizyczne. Uczestnicy szkoleń nie ponoszą kosztów związanych z udziałem w szkoleniach.

Jedynym istotnym warunkiem jest zgłoszenie chęci udziału w szkoleniu.

Zapisy zainteresowanych przyjmowane będą osobiście w Ośrodku Kultury w Ińsku ( Kino „Morena) do 20 grudnia br. w godzinach otwarcia ośrodka kultury. Zapisujących się prosimy o okazanie dowodu osobistego. Szczegółowych informacji udziela Kazimierz Dec, tel.600672177

Masz tu wszystko w pigułce. resztę zrobić musisz sam.

Odnośnik do odpowiedzi

http://bip.alfatv.pl...a 2013 roku.pdf

Poczytajcie jak mądrzy radni, burmistrz, dyrektor szkoły dywagują o problemach życia codziennego.Szczególnie zwróćcie uwagę na zgodność myślenia głównych aktorów gminnej sceny politycznej. Aż duma rozpiera, gdy się te "mądre" wypowiedzi lokalnych elit czyta. Taka zgodność, tylko jakoś nie wychodzi uczniom w szkole. Wszystko wskazuje na to, że rodzice są leniwi i mało się poświęcają dla dobra swoich pociech.

Odnośnik do odpowiedzi

Grube miliony na plaże w Jarosławcu, Unieściu, Chłopach, Sianożętach i Dźwirzynie

93 mi­lio­ny zło­tych bę­dzie kosz­to­wa­ła ochro­na plaż Po­brze­ża Ko­sza­liń­skie­go. Wzmoc­nio­ny bę­dzie brzeg w Ja­ro­sław­cu, Unie­ściu, Chło­pach, Sia­no­żę­tach i Dźwi­rzy­nie - in­for­mu­je "Głos Ko­sza­liń­ski".

W Ińsku też są wydawane grube miliony. Tylko gdzie i na co? To ci u k ł a d .....

Odnośnik do odpowiedzi

Grube miliony na plaże w Jarosławcu, Unieściu, Chłopach, Sianożętach i Dźwirzynie

93 mi­lio­ny zło­tych bę­dzie kosz­to­wa­ła ochro­na plaż Po­brze­ża Ko­sza­liń­skie­go. Wzmoc­nio­ny bę­dzie brzeg w Ja­ro­sław­cu, Unie­ściu, Chło­pach, Sia­no­żę­tach i Dźwi­rzy­nie - in­for­mu­je "Głos Ko­sza­liń­ski".

W Ińsku też są wydawane grube miliony. Tylko gdzie i na co? To ci u k ł a d .....

Startuj w wyborach,wygraj je i wydawaj,jeśli będziesz miał co wydać. Wybrałeś jak chciałeś,więc nie narzekaj . Tylko roczek poczekaj.

Odnośnik do odpowiedzi

Startuj w wyborach,wygraj je i wydawaj,jeśli będziesz miał co wydać. Wybrałeś jak chciałeś,więc nie narzekaj . Tylko roczek poczekaj.

Jakby krokus nie wpychał swoich łap w referendum przeciw żwirowni to dano można by ten "układ iński" wytępić jak chwast a tak teraz sam cholewki smali do władzy :P

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem był przeciwny referendum i długo kombinował co zrobić aby to było jego dziecko . Jak widać przeliczył się i nie wziął w nim czynnego udziału . Jest mu obce popierać akcje które nie wychodzą od niego , a tym samym poprzez takie działanie poparł buraka , nie biorąc pod uwagę interesu społecznego .

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem był przeciwny referendum i długo kombinował co zrobić aby to było jego dziecko . Jak widać przeliczył się i nie wziął w nim czynnego udziału . Jest mu obce popierać akcje które nie wychodzą od niego , a tym samym poprzez takie działanie poparł buraka , nie biorąc pod uwagę interesu społecznego .

A tu każde słowo jest nieprawdziwe, znam tego człowieka i wiem co mówię
Odnośnik do odpowiedzi

Jakby krokus nie wpychał swoich łap w referendum przeciw żwirowni to dano można by ten "układ iński" wytępić jak chwast a tak teraz sam cholewki smali do władzy :P

Przypomnij sobie pytanie w referendum. Czy pytano tam o zmianę władzy?A no nie pytano,więc gdyby referendum "udało się" to"układ" i tak pozostałby.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...