Skocz do zawartości

Radni -bezradni


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowując się do rewolucji śmieciowej, gmina nie może tylko nakładać kolejnych obowiązków na mieszkańców, ma też zadbać o ich interesy – uznał wojewoda zachodniopomorski.

UOKiK przyznaje, że znowelizowana ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 391 z późn. zm.) nie zawiera szczegółowych przepisówodnoszących się do ochrony konsumentów. Z kolei Ministerstwo Środowiska przekonuje, że w związku z tym o mieszkańców muszą zadbać samorządy.

Z tym ostatnim poglądem zgodził się wojewoda zachodniopomorski w jednym ze swych najnowszych rozstrzygnięć nadzorczych. Upomniał on samorządowców, że w uchwałach związanych z rewolucją śmieciową nie mogą oni zapominać o ochronie mieszkańców. Sprawa dotyczyła uchwały podjętej przez jedną z zachodniopomorskich gmin w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadówkomunalnych od właścicieli nieruchomości w zamian za uiszczoną opłatę.

„Podkreślenia wymaga, że rada gminy musi sprecyzować, czego właściciel nieruchomości może w istocie oczekiwać z tytułu uiszczonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wprowadzenie zaś innych unormowań traktować trzeba jako przekroczenie granic ustawowej delegacji†– wskazał wojewoda.

Uchwała powinna więc gwarantować mieszkańcom pewien standard usług świadczonych przez firmę śmieciarską, którą gmina wybierze w przetargu.

Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody zachodniopomorskiego nr NK-3.4131.235.2013.KJ.

A co robi Terebecki i Kościelnym w zakresie uświadomienia mieszkańców o ich prawach wynikających z Ustawy i interpretacji Wojewody? Jeden "mówi", drugi zarasta.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 311
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ponad 20 mln zł z PROW m.in. na budowę kanalizacji

dzisiaj, 18:57

Ponad 20 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi na budowę sieci kanalizacyjnych, gospodarkę odpadami komunalnymi i przebudowę targowisk miejskich w woj. zachodniopomorskim. Dofinansowanie z unijnego programu otrzymało 27 inwestycji w województwie.

Najwięcej z ponad 20 mln zł dofinasowania, ponad 17,5 mln zł, trafi na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Chodzi przede wszystkim o budowę nowych sieci kanalizacyjnych. Największe z nich zrealizowano w gminach: Świeszyno, Będzino, Sianów i Wolin - wynika z informacji służb prasowych zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Prawie 3 mln zł na przebudowę istniejących targowisk przekazano miastu Szczecinek oraz gminom: Gościno i Rewal. Niemal 580 tys. zł pomocy na stworzenie systemu segregacji śmieci otrzymają m.in. gminy: Dobrzany, Suchań i Cedynia.

O dofinansowanie starało się 35 inwestycji, spośród nich wybrano 27. Wszystkie przedsięwzięcia dotyczą "podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Jak powiedział Łukasz Jucha z zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego, z PROW na lata 2007-2013 w woj. zachodniopomorskim przyznano około 582 mln zł. Z tego 270 mln zł to środki przeznaczone na "podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", ok. 210 mln zł już wydano z tej puli.

W poniedziałek, ogłoszono kolejny konkurs na dofinansowanie inwestycji w tej kategorii. Wnioski będzie można składać od 20 czerwca do 5 lipca br. - dodał Jucha.

Zapytam wprost - ile z tej puli załatwi Paluch dla naszej gminy. Niech natychmiast "radny" i "rajca" odpowiadają mi zaraz!!! Ja chcę żeby nasza gmina się tak rozwijała jak okoliczne a nie wszystko tylko likwidowała. Czy ktoś mnie poprze czy tylko znów zaatakuje, że jestem głupi.

Odnośnik do odpowiedzi
zdegustowany sytuacją

Ponad 20 mln zł z PROW m.in. na budowę kanalizacji

dzisiaj, 18:57

Ponad 20 mln zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich trafi na budowę sieci kanalizacyjnych, gospodarkę odpadami komunalnymi i przebudowę targowisk miejskich w woj. zachodniopomorskim. Dofinansowanie z unijnego programu otrzymało 27 inwestycji w województwie.

Najwięcej z ponad 20 mln zł dofinasowania, ponad 17,5 mln zł, trafi na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Chodzi przede wszystkim o budowę nowych sieci kanalizacyjnych. Największe z nich zrealizowano w gminach: Świeszyno, Będzino, Sianów i Wolin - wynika z informacji służb prasowych zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego.

Prawie 3 mln zł na przebudowę istniejących targowisk przekazano miastu Szczecinek oraz gminom: Gościno i Rewal. Niemal 580 tys. zł pomocy na stworzenie systemu segregacji śmieci otrzymają m.in. gminy: Dobrzany, Suchań i Cedynia.

O dofinansowanie starało się 35 inwestycji, spośród nich wybrano 27. Wszystkie przedsięwzięcia dotyczą "podstawowych usług dla gospodarki i ludności wiejskiej" w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).

Jak powiedział Łukasz Jucha z zachodniopomorskiego urzędu marszałkowskiego, z PROW na lata 2007-2013 w woj. zachodniopomorskim przyznano około 582 mln zł. Z tego 270 mln zł to środki przeznaczone na "podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej", ok. 210 mln zł już wydano z tej puli.

W poniedziałek, ogłoszono kolejny konkurs na dofinansowanie inwestycji w tej kategorii. Wnioski będzie można składać od 20 czerwca do 5 lipca br. - dodał Jucha.

Zapytam wprost - ile z tej puli załatwi Paluch dla naszej gminy. Niech natychmiast "radny" i "rajca" odpowiadają mi zaraz!!! Ja chcę żeby nasza gmina się tak rozwijała jak okoliczne a nie wszystko tylko likwidowała. Czy ktoś mnie poprze czy tylko znów zaatakuje, że jestem głupi.

Też chcę,by nasza gmina rozwijała się.Nie ma takiej osoby,która tego nie chce.Niestety, nie zawsze trafione inwestycje uniemożliwiają wnioskowanie o kolejne(zadłużenie gminy). Aby uzyskać na przykład 1 milion zł,trzeba mieć własnych 1 milion 300 tys.Dotacja 1 miliona wraca najwcześniej po roku,a nawet dwóch latach.Gminę obecnie nie stać na sfinansowanie bieżących należności.

Odnośnik do odpowiedzi

Też chcę,by nasza gmina rozwijała się.Nie ma takiej osoby,która tego nie chce.Niestety, nie zawsze trafione inwestycje uniemożliwiają wnioskowanie o kolejne(zadłużenie gminy). Aby uzyskać na przykład 1 milion zł,trzeba mieć własnych 1 milion 300 tys.Dotacja 1 miliona wraca najwcześniej po roku,a nawet dwóch latach.Gminę obecnie nie stać na sfinansowanie bieżących należności.

Ty chyba nie wiesz co piszesz. Zawsze tak było że trzeba mieć swoje żeby dostać więcej. Ale najpierw trzeba mieć pomysł na projekt i złożyć wniosek a gmina i bez takiego złożenia ma w tej chwili ponad milion długu. To lepiej było taki wniosek złożyć i po roku otrzymać ten zwrot niż mieć ogromne długi i żadnych zrobionych inwestycji. Jak takie myślenie przyświeca obecnie rządzącym to nie dziwota że gmina popada w ruinę.

Odnośnik do odpowiedzi
zdegustowany sytuacją

Ty chyba nie wiesz co piszesz. Zawsze tak było że trzeba mieć swoje żeby dostać więcej. Ale najpierw trzeba mieć pomysł na projekt i złożyć wniosek a gmina i bez takiego złożenia ma w tej chwili ponad milion długu. To lepiej było taki wniosek złożyć i po roku otrzymać ten zwrot niż mieć ogromne długi i żadnych zrobionych inwestycji. Jak takie myślenie przyświeca obecnie rządzącym to nie dziwota że gmina popada w ruinę.

To Ty Olo "dziwnie" rozumujesz. Aby otrzymać milion,należy mieć swoich (gminnych) środków) 1300 tys.zablokowanych na inwestycję.Nie dostaje się zwrotu tylko dlatego,że złożyło się wniosek.

Odnośnik do odpowiedzi

To Ty Olo "dziwnie" rozumujesz. Aby otrzymać milion,należy mieć swoich (gminnych) środków) 1300 tys.zablokowanych na inwestycję.Nie dostaje się zwrotu tylko dlatego,że złożyło się wniosek.

Coś mi się widzi, że niektórzy próbują rozmowę sprowadzić na margines a to nie o to chodzi. Ty głupcze zdegustowany musisz dzielić włos na czworo a tu chodzi o jedno trzema mieć swój wkład żeby dostać resztę za free od państwa czy z unii. Chcę ci palancie powiedzieć jedno, że "Olo" mądrze mówi. Jak wniosku nie złożą jak nie będą mieć pomysłu co zrobić to nigdy nic nie dostaną. No i chyba na dodatek nie rozumiesz co to jest PROW. Jak na wieśmaka co się tak wymądrza to dobrze nie świadczy. Sugestią jak mniemam "Olo" było to, że gmina przejada pieniądze i w nic nie inwestuje a mogłaby dać wkład i zyskać krocie. Nie wiem jak prościej napisać dla takich debili jak zdegustowany.

Odnośnik do odpowiedzi

"głupcze,palancie " trzema mieć swój wkład żeby dostać resztę za free od państwa czy z unii. Jak wniosku nie złożą jak nie będą mieć pomysłu co zrobić to nigdy nic nie dostaną". Nawyzywałeś(pewnie lepiej się poczułeś) i sam sobie zaprzeczasz.Niestety gmina nie ma swojego wkładu,a sam pomysł i złożenie wniosku bez własnego wkładu warte są kilo kitu. Miłego dnia.

Odnośnik do odpowiedzi
sobie myślę

"głupcze,palancie " trzema mieć swój wkład żeby dostać resztę za free od państwa czy z unii. Jak wniosku nie złożą jak nie będą mieć pomysłu co zrobić to nigdy nic nie dostaną". Nawyzywałeś(pewnie lepiej się poczułeś) i sam sobie zaprzeczasz.Niestety gmina nie ma swojego wkładu,a sam pomysł i złożenie wniosku bez własnego wkładu warte są kilo kitu. Miłego dnia.

Niestety ja też się z tobą nie zgadzam. Patrzeć po twojemu to gmina Ińsko nigdy nie złoży żadnego wniosku. Bo po co składać jak ty zawsze się wypniesz na brak własnego wkładu. Myślę, że nikt tu nie wyzywa dla samopoczucia tylko dla ludzkiego podejścia do sprawy. Taki tok rozumowania ciebie "gościu" do niczego nie doprowadzi co najwyżej do ZGUBY.

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety ja też się z tobą nie zgadzam. Patrzeć po twojemu to gmina Ińsko nigdy nie złoży żadnego wniosku. Bo po co składać jak ty zawsze się wypniesz na brak własnego wkładu. Myślę, że nikt tu nie wyzywa dla samopoczucia tylko dla ludzkiego podejścia do sprawy. Taki tok rozumowania ciebie "gościu" do niczego nie doprowadzi co najwyżej do ZGUBY.

To sobie nie myśl,bo prochu nie wymyślisz.Inni go wynaleźli. Zwróć uwagę na warunki korzystania ze środków unijnych. Ja tylko informuję jakie są procedury i jakie warunki należy spełnić,by te środki otrzymać.O warunkach skorzystanie ze środków unijnych przeczytaj sobie w internecie.Nie musisz mnie obrażać,ani też przyznawać komukolwiek rację,Warunki ustaliła Unia,nie ja.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale z ciebie kretyn! Z uporem maniaka nawijasz swoje. Tu generalnie chodzi o to, że są środki PROW-u na rozwój wsi a my z tego nie korzystamy. Dlaczego inni potrafią a taki filozof jak ty tylko tłumaczy się wkładem własnym. Gmina musi w wieloletniej prognozie finansowej takie rzeczy wpisywać a nie pokazywać spłatę wziętych kredytów i pożyczek. Gdzie przewidziane inwestycje????????????????????

Odnośnik do odpowiedzi

To sobie nie myśl,bo prochu nie wymyślisz.Inni go wynaleźli. Zwróć uwagę na warunki korzystania ze środków unijnych. Ja tylko informuję jakie są procedury i jakie warunki należy spełnić,by te środki otrzymać.O warunkach skorzystanie ze środków unijnych przeczytaj sobie w internecie.Nie musisz mnie obrażać,ani też przyznawać komukolwiek rację,Warunki ustaliła Unia,nie ja.

Ty "Gość" jemu nie tłumacz za głupi jest żeby to zrozumieć. Ot taki niekumaty zapasiony z przetłuszczonymi włosami. Obrzydlistwo..............................

Odnośnik do odpowiedzi

Zrozumcie jedno! Złożyło 36 gmin dostało 28 to jednak warto składać dokumenty o dofinansowanie. Jak jest taka możliwość to dlaczego nie korzystać??? Tylko idioci tak się tłumaczą, że trzeba mieć własne- to chyba jest tak oczywiste jak 2x2=4. Jak idziesz do banku po kredyt na cokolwiek to też musisz mieć swój wkład. Ale widać dla niektórych to nie jest normalne. Kto tu kuzwa rządzi? To tak jak w reklamie z Majewskim i uczeniem ciemnoskórych jak robić przelew internetem he he he takie buractwo z Ińska to za 100 lat nie dogoni Afryki o internecie nie wspomnę i funduszach europejskich na informatyzację wsi też. Ciemnota tyle w temacie.

Odnośnik do odpowiedzi

Zrozumcie jedno! Złożyło 36 gmin dostało 28 to jednak warto składać dokumenty o dofinansowanie. Jak jest taka możliwość to dlaczego nie korzystać??? Tylko idioci tak się tłumaczą, że trzeba mieć własne- to chyba jest tak oczywiste jak 2x2=4. Jak idziesz do banku po kredyt na cokolwiek to też musisz mieć swój wkład. Ale widać dla niektórych to nie jest normalne. Kto tu kuzwa rządzi? To tak jak w reklamie z Majewskim i uczeniem ciemnoskórych jak robić przelew internetem he he he takie buractwo z Ińska to za 100 lat nie dogoni Afryki o internecie nie wspomnę i funduszach europejskich na informatyzację wsi też. Ciemnota tyle w temacie.

Kredyt w banku dostaniesz bez wkładu.Trzeba jedynie udokumentować dochody. Składając wniosek o środki z zewnątrz(unijne),nie do banku,trzeba przedstawić projekt i udowodnić,że masz środki na jego realizację.Możesz wziąć nawet kredyt,jeśli masz tzw.zdolność kredytową.Nasza gmina już takiej zdolności nie ma,ani środków.Osoby fizyczne,stowarzyszenia,towarzystwa też mogą ubiegać się o środki unijne. Wystarczy mieć interesujący projekt i zagwarantowany własny wkład.Powodzenia

Odnośnik do odpowiedzi

Osoby fizyczne,stowarzyszenia,towarzystwa też mogą ubiegać się o środki unijne. Wystarczy mieć interesujący projekt i zagwarantowany własny wkład.Powodzenia

No piękna propozycja, chcesz zwalić robotę na innych, a ty co bedziesz robił? Będziesz brał za darmo wypłatę i zatrudniał rodzinkę i znajomków? Goń się gminny darmozjadzie!
Odnośnik do odpowiedzi

Radni będą imiennie głosować nad projektami uchwał. Mieszkańcy zaś będą mogli zgłaszać do nich swoje uwagi.

Więcej przejrzystości w stanowieniu lokalnego prawa chce prezydent RP. W jego kancelarii trwają prace nad projektem ustawy w tej sprawie.

Może w końcu będzie można zanegować głupoty produkowane lub akceptowane przez obecnych nieuków rady. Ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o roli rady w reprezentowniu mieszkańćów gminy. Stanowią bierny element głupoty swojego burmistrza. Widać i słychać to na codzień. I to zarówno w dzień jak i w nocy. Tak dzieje się w gminach gdzie rządzą wymieniające się kliki o spójnych interesach.Specyfika tej gminy ułatwia takim bencwałom życie na koszt podatników. Gmina popada w ruinę. Tak źle nie było nawet za komuny.

Odnośnik do odpowiedzi

Więcej władzy dla mieszkańców gmin

– Mieszkańcy gmin powinni mieć większy wpływ na decyzje władz lokalnych. Obowiązujące przepisy są niewystarczające – uważa Olgierd Dziekoński, minister w Kancelarii Prezydenta RP. Temu ma służyć prezydencki projekt ustawy, który po wakacjach trafi do parlamentu.

Deficyt demokracji

Wprowadza on zmiany w zasadach przeprowadzania konsultacji społecznych. Nie będą musiały dotyczyć za każdym razem całego obszaru gminy, wystarczy, że obejmą wybraną grupę mieszkańców, wyłonioną na podstawie określonych kryteriów. Udział w konsultacjach będą mogli brać nie tylko mieszkańcy, ale także inne osoby i podmioty spoza gminy, jeżeli realizowany przez władze lokalne projekt ma dla nich istotne znaczenie. Przykładem mogą być restauratorzy z warszawskiej Starówki, którym miasto chce wprowadzić w tym rejonie strefę ciszy po godz. 22.

Mieszkańcy gmin otrzymają także szersze prawo do obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Ich projekty nie będą mogły jednak dotyczyć m.in. budżetu, miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Projekt zawiera też listę projektów uchwał, w wypadku których władze gmin będą musiały przeprowadzić wysłuchanie publiczne. Dotyczy to m.in.: statutu gminy i zmian do niego, budżetu na rok kolejny, planowania rozwoju.

Mieszkańcy będą też mogli zakładać stowarzyszenia oraz zakładać komitety aktywności lokalnej w celu realizacji niewielkich inicjatyw. Gminy i powiaty zaś będą mogły w formie rezerwy celowej zarezerwować w budżetach środki na ich dofinansowanie.

Za i przeciw

Prezydencki projekt wprowadza także zmiany dotyczących referendów lokalnych. Byłyby one ważne bez względu na liczbę uczestniczących w nich osób. Wyjątek stanowić miałoby referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu wyłonionego w wyborach.

Prace nad projektem prezydenckim toczą się od kilku lat Początkowo był mocno krytykowany. – Większość naszych zastrzeżeń została uwzględniona – mówi Andrzej Porawski, dyrektor Biura Związku Miast Polskich. Dlatego obecnie wystawiamy mu pozytywną rekomendację.

Lepiej późno niż wcale - mówi przysłowie.

Odnośnik do odpowiedzi

Może w końcu będzie można zanegować głupoty produkowane lub akceptowane przez obecnych nieuków rady. Ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o roli rady w reprezentowniu mieszkańćów gminy. Stanowią bierny element głupoty swojego burmistrza. Widać i słychać to na codzień. I to zarówno w dzień jak i w nocy. Tak dzieje się w gminach gdzie rządzą wymieniające się kliki o spójnych interesach.Specyfika tej gminy ułatwia takim bencwałom życie na koszt podatników. Gmina popada w ruinę. Tak źle nie było nawet za komuny.

Twój nick oddaje w pełni zawartość merytoryczną tego wpisu.........poczwaro !!

Odnośnik do odpowiedzi

Twój nick oddaje w pełni zawartość merytoryczną tego wpisu.........poczwaro !!

A ty gminny patałachu wiesz co robisz? Przecież od ponad 20 lat żerujecie jak sepy na niedouczonym społeczeństwie, szantażując i wykorzystując jego naiwność.Mój nick świadczy jak należałoby was gonić z tych gminnych stołków - pędzikiem.

Odnośnik do odpowiedzi

Twój nick oddaje w pełni zawartość merytoryczną tego wpisu.........poczwaro !!

A ty gminny patałachu wiesz co robisz? Przecież od ponad 20 lat żerujecie jak sepy na niedouczonym społeczeństwie, szantażując i wykorzystując jego naiwność.Mój nick świadczy jak należałoby was gonić z tych gminnych stołków - pędzikiem.

Odnośnik do odpowiedzi

A ty gminny patałachu wiesz co robisz? Przecież od ponad 20 lat żerujecie jak sepy na niedouczonym społeczeństwie, szantażując i wykorzystując jego naiwność.Mój nick świadczy jak należałoby was gonić z tych gminnych stołków - pędzikiem.

Pocałuj psa w 4 litery to darmo jaja obejrzysz ??!!

Odnośnik do odpowiedzi

Pocałuj psa w 4 litery to darmo jaja obejrzysz ??!!

Ten pajac ciągle te swoje osiem wyrazów potrafi napisać. Nic więc dziwnego że gmina usycha ja kwiat bez wody. Takiemu nic nie wytłumaczysz bo zwyczajnie za głupi jest. To samo zadanie już wiele razy czytałem tylko co z niego wynika ???? Pytanie do wpisującego powyższy tekst.

Odnośnik do odpowiedzi
Jeśli radni nie udzielą wójtowi absolutorium, mieszkańcy mogą go odwołać w referendum.

Najpóźniej do 30 czerwca rada czy sejmik musi podjąć uchwałę w sprawie absolutorium dla wójta, burmistrza, prezydenta, zarządu powiatu albo województwa. Przesądza o tym art. 271 ustawy o finansach publicznych. Jego nieudzielenie może uruchomić procedury odwołujące wójta (burmistrza, prezydenta miasta) czy zarządu powiatu (województwa). O ile wójta trudno jest pozbawić funkcji, o tyle członkowie zarządów mogą stracić posady.

A tutejszych 13 apostołów ni kumaty i pisaty..... Ot siedzą na d**** i sobie nasze pieniądze. Weźcie się tłumoki do roboty , bo tuj nawet nie jest wioska tylko zadupie. Torba - ja mówię- idź lepiej na to swoje pole, może jak ci wysuszy mózgownicę i twojemu z-cy na spacerach , to zrozumiecie jacy jesteście palanci.

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 18 czerwca 2013 roku

o godzinie 10:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Ińsko odbędzie się wspólne wyjazdowe posiedzenie Komisji Rady Miejskiej w Ińsku.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy i Miasta do wzięcia udziału w posiedzeniu.

Porządek obrad:

1. Otwarcie.

2. Przyjęcie protokołu ze wspólnego wyjazdowego posiedzenia z dnia 14 czerwca 2012 roku.

3. Informacja na temat bezpieczeństwa i porządku publicznego pod kątem rozpoczynających się wakacji (między innymi organizacja ruchu w mieście, oznakowanie poziome i pionowe, oznakowanie miejsc niebezpiecznych).

4. Przegląd i ocena stanu czystości ulic, placów i kąpieliska miejskiego do sezonu letniego.

6. Wypracowanie wniosków z przeprowadzonego przeglądu.

5. Zakończenie obrad.

Po co te oszołomy zapraszają mieszkańców, skoro nie liczą się z ich zdaniem i potrzebami. Szukają poklasku,bo nic mądrego ani dobrego przez tyle lat nie zrobili.Jak można mówić o porządku i bezpieczeństwie , instalując np: spowalniacz na drodze powiatowej? Czy takie praktyki są prawnie dopuszczalne? Przecież to jest klasyczna propaganda w stylu dawnej komuny. Zresztą za komuny TEŻ RADNI UDAWALI,ŻE PRACUJĄ NA RZECZ MIESZKAŃCÓW. Czy ktoś potrafi policzyć ile przez 6 lat nieudolności kosztują te gminne barany? Za takie środki można by wyremontować wszystkie ulice i chodniki. A tak utrzymujemy pasożytów udających liczenie się ze zdaniem mieszkańców.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...