Skocz do zawartości

Prawda i tylko prawda o ińskiej opozycji


rajca

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam, przez pomyłkę podałem ceny z 2011 roku. Przecież ja nie napisałem, że macie ich pogonić z urzędu! Fakt, faktem podwyżki nie są bardzo drastyczne, ale jakość wody jest jaka jest czyli zła. Zobaczymy po 3 miesiącach jak to napisał rajca czy jakość się poprawi. Kto tu kłamie "egipskie ciemności"! Wczoraj ktoś napisał, że radny z okręgu Ciemnik czyli radny Bujny na bieżąco informował burmistrza jak się okazało, ów radny nic nie wiedział o tym, ponieważ jako listonosz jest tam tylko w dzień, a nikt dzwonić do niego nie chce!!! Burmistrz zlecił naprawę ponoć w piątek!!! Czyli mieszkańcy przez 3 dni mieszkali w ciemnościach?! Druga sprawa jest taka, że jeżeli lampy nie świeciły to sołtys również zobowiązany jest do poinformowania burmistrza ponieważ do tego zobligowali go ludzie wybierając go na to stanowisko!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 109
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

pytanie do rajcy

Mam pytanie do rajcy odnośnie tych stawek.Czy to jest szczyt waszych możliwości?Jako mieszkaniec chciałbym wiedzieć jak przebiegały mniej więcej rozmowy z puwisem.Według mnie jeżeli oni wymyślają takie podwyżki to wy musicie nam mieszkańcom o tym mówić.W końcu zawsze możemy można do nich pisać skargi na jakość wody.Niech puwis nie myśli,że jest bezpieczny tylko dlatego bo podpisali tylko dla siebie korzystną umowę.

Odnośnik do odpowiedzi

Zwracam się do kolegi "rajcy" nie tłumacz się przed pustą głową Michała i Włodka. jakby oni byli to pewnie za wodę i ścieki mieszkańcy płacili by krocie. Oni nie docenią żadnych naszych osiągnięć. Masz przykład po zarzutach w sprawie oświetlenia w Ciemniku. Jest już naprawione o oni już przeszli do porządku dziennego bo znów im brak haków na nas. Z jednym się z kolegą zgadzam - żadnego czatowania z tym prostakiem. Tu nas czytają mieszkańcy a szuszanie sobie na uszko to Michał zamów sobie dziewuszkę. Kiedyś miałem trąd na to forum ale teraz mi się podoba. jest nareszcie merytoryczna dyskusja. Opozycja kontra rządzący - to mi odpowiada polubiłem to.

Odnośnik do odpowiedzi

Przepraszam, przez pomyłkę podałem ceny z 2011 roku. Przecież ja nie napisałem, że macie ich pogonić z urzędu! Fakt, faktem podwyżki nie są bardzo drastyczne, ale jakość wody jest jaka jest czyli zła. Zobaczymy po 3 miesiącach jak to napisał rajca czy jakość się poprawi. Kto tu kłamie "egipskie ciemności"! Wczoraj ktoś napisał, że radny z okręgu Ciemnik czyli radny Bujny na bieżąco informował burmistrza jak się okazało, ów radny nic nie wiedział o tym, ponieważ jako listonosz jest tam tylko w dzień, a nikt dzwonić do niego nie chce!!! Burmistrz zlecił naprawę ponoć w piątek!!! Czyli mieszkańcy przez 3 dni mieszkali w ciemnościach?! Druga sprawa jest taka, że jeżeli lampy nie świeciły to sołtys również zobowiązany jest do poinformowania burmistrza ponieważ do tego zobligowali go ludzie wybierając go na to stanowisko!

A wy nie jesteście zobligowani do informowania Pana Burmistrza? Pewnie, że nie bo wy jesteście od tego żeby szkalować ifs!

Odnośnik do odpowiedzi

Radny uspokój się bo znowu zaczną zamykać przez ciebie tematy. Ja nie dyskutuje z tobą tylko z Rajcą!!! Jak mieliśmy poinformować burmistrza o światłach, o których dowiedzieliśmy się wczoraj!!! Rajca wczoraj wyjaśnił co dzieje się w Ciemniku, więc nie było potrzeby informowania o tym. Skoro burmistrz jest jak to było napisane na plakatach: "Burmistrz wszystkich mieszkańców" to powinien śledzić forum czy portal. Powinien wiedzieć za co jest krytykowany. Dobry gospodarz orientuje się co dzieje się w naszej gminie nawet w sieci ponieważ czasy są jakie są, informatyzacja i cyfryzacja życia postępują z dnia na dzień. A prośba o ujawnienie tajników negocjacji jest jak najbardziej słuszna! Skoro występujecie w naszym imieniu na negocjacjach to ujawnijcie nam jak one przebiegały!

Odnośnik do odpowiedzi

Też uważam, że rajca nie potrzebnie zmienił tonację w stosunku do opozycjonistów. Oni dla zwolenników IFS nigdy nie byli przychylni i to jest skandal. Dzielili na tych co ich popierają i na tych co popierają IFS czyli tych gorszych. Przyznam się, że to co publikowali sprawiało, że źle się czułem popierając Burmistrza ale widzę, że niepotrzebnie. Będę dalej popierał IFS i działania Burmistrza bo póki co żwirowni nie ma i wszystko wskazuje na to, że IFS wie, że żwirownia nie jest rozwiązaniem. Cieszą mnie wpisy rajcy, że te wątpliwości na pewno zostaną rozwiane :) :)

Odnośnik do odpowiedzi

Przestań z tym radnym Bujnym się wychylać. A ty jesteś aniołem stróżem i wszystko widzisz i wszystko wiesz?! Bucu ważne, że Burmistrz problem załatwił. Nie mam zamiaru latać z jęzorem bo ty szukasz z Włodkiem guza. To są tak proste sprawy a wy robicie z tego niewyobrażalne problemy. Michał co ty wiesz o egipskich ciemnościach? Są miejscowości chociaż nie w naszej gminie gdzie prąd w domu to rarytas. Durniu jeden z drugim jeśli piszesz sam, że Burmistrz dał polecenie w piątek a ty się dowiedziałeś wczoraj to własnie pokazujecie swoje pieniactwo i głupotę. Róbcie tak dalej palanty a osobiście wam podziękuję za wygrane wybory.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy kiedykolwiek dzieliłem kogoś na popierających IFS, a tych przeciwnych władzy? Nie nie możesz tego stwierdzić ponieważ takie wpisy z mojej strony nie miały miejsca. Takich wpisów nie było także ze strony radnych opozycji. Nie było wpisów ani wypowiedzi i nigdy nie będzie. To, że ty sympatyku popierasz IFS czy kogoś innego to ma najmniejsze znaczenie w tym momencie ponieważ jest to twoja indywidualna sprawa, twoje poglądy. Nikt nie może Tobie ich narzucać. Radny czy ty faktycznie chcesz sprowadzić to forum do poziomu vcity?

Odnośnik do odpowiedzi
Jak mieliśmy poinformować burmistrza o światłach, o których dowiedzieliśmy się wczoraj!!!

Aha! Czyli jako opozycja może zaraz pisać głupoty i donosy na Burmistrza ale kiedy sprawę się załatwia szybko i sprawnie to podziękowań i gratulacji nie ma bo to jest obowiązek Burmistrza... Czytaj swoje wpisy bo robisz mi i waszym zwolennikom wstyd! Ja was popieram ale to się może szybko zmienić! Kłamiecie i naginacie pewne zdarzenia a ja i inni Wam ufają. Nie podobają mi się rzeczy o których się tutaj dowiaduję!

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie do rajcy odnośnie tych stawek.Czy to jest szczyt waszych możliwości?Jako mieszkaniec chciałbym wiedzieć jak przebiegały mniej więcej rozmowy z puwisem.Według mnie jeżeli oni wymyślają takie podwyżki to wy musicie nam mieszkańcom o tym mówić.W końcu zawsze możemy można do nich pisać skargi na jakość wody.Niech puwis nie myśli,że jest bezpieczny tylko dlatego bo podpisali tylko dla siebie korzystną umowę.

Oczywiście PUWiS ,przedstawił wyliczenia kosztów ich działalności i przewidywane koszty na 2013 rok ( koszty osobowe, materiałów i usług, paliwa, zysk własny - 5%, koszty napraw i remontów naszych urządzeń, które użytkuje), zaznaczyli, że z roku na rok odbiorcy coraz mniej wody pobierają(Gryfskand pobrał 2000 m3 mniej). Z boku patrząc, ładnie te cyferki się "układają". Nasze argumenty to że odbiorcy mają coraz mniej pieniędzy w kieszeni, kryzys UE u bram, starzenie się naszej społeczności, paskudna umowa, która nie pozwala jej wymówić np. z powodu zbyt dużych podwyżek.

A co do jakości wody to należy organoleptycznie ją śledzić i "meldować" do urzędu i radnym. Osobnym torem będą robione badania sanepidowskie-one raczej smaku nie "wyłapią", ale pokażą jak wygląda "chemia" i "bakteriologia".

Dzisiaj także, Komisja Spraw Społecznych "delikatnie" przychylią się do wniosku ZUBiK (i oczywiście opozycjonisty Włodka !) i pozytywnie zaopiniowała wniosek o zakreślenie górnej granicy opłaty za wywóz śmieci.

Dotychczas było za poj. 110litr - 11,26 zł ( ZUBiK pobierał 11,16 zł), a będzie 11,64 zł, poj 1100litr było 100,08 zł (ZUBiK pobierał 99,16 zł), a będzie 103,41 zł.

Odnośnik do odpowiedzi

Mój wpis należy rozumieć przez to, iż wszyscy czepiają się dlaczego nie dzwonimy do burmistrza?! Chciałem pokazać, że takie czepianie się jest hipokryzją ponieważ radni IFS sami nie wiedzieli, że jest tam awaria. Skoro została dzisiaj naprawiona to bardzo dobrze! To oznacza, że mam gratulować władzy za to, że lampy zostały naprawione! Możemy się czepiać siebie wzajemnie ale do niczego to nie doprowadzi! Co do wypowiedzi Rajcy cieszę się, że ujawnił co nieco z rozmów z PUWiS. Mam nadzieje, że PUWiS się wyłoży oczywiście z pożytkiem dla nas co pozwoli na zerwanie umowy!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Mój wpis należy rozumieć przez to, iż wszyscy czepiają się dlaczego nie dzwonimy do burmistrza?! Chciałem pokazać, że takie czepianie się jest hipokryzją ponieważ radni IFS sami nie wiedzieli, że jest tam awaria. Skoro została dzisiaj naprawiona to bardzo dobrze! To oznacza, że mam gratulować władzy za to, że lampy zostały naprawione! Możemy się czepiać siebie wzajemnie ale do niczego to nie doprowadzi! Co do wypowiedzi Rajcy cieszę się, że ujawnił co nieco z rozmów z PUWiS. Mam nadzieje, że PUWiS się wyłoży oczywiście z pożytkiem dla nas co pozwoli na zerwanie umowy!!!

"Chciałem pokazać, że takie czepianie się jest hipokryzją ponieważ radni IFS sami nie wiedzieli, że jest tam awaria."

A dzisiaj jest już sprawa załatwiona i można dalej spokojnie czekać na to żeby coś się zepsuło?

Jak mogliście jak tylko się dowiedzieliście o tym napisać na portalu, że coś jest zepsute a nie poinformowaliście Burmistrza?

Odnośnik do odpowiedzi

Portal jest portalem informacyjnym więc kiedy dostajemy informację to po zweryfikowaniu piszemy o tym. To jest chyba logiczne? Tak działają portale informacyjne! Przedostatni artykuł na portalu dobitnie wskazuje jaka rolę pełni i będzie pełnił portal w naszej gminie! Myślę, że dalsza dyskusja na temat tych lamp jest bezcelowa ponieważ burmistrz poinformowany został dużo wcześniej, radni nic nie wiedzieli a lampy na szczęście zostały już naprawione.

Odnośnik do odpowiedzi

Też uważam, że rajca nie potrzebnie zmienił tonację w stosunku do opozycjonistów. Oni dla zwolenników IFS nigdy nie byli przychylni i to jest skandal. Dzielili na tych co ich popierają i na tych co popierają IFS czyli tych gorszych. Przyznam się, że to co publikowali sprawiało, że źle się czułem popierając Burmistrza ale widzę, że niepotrzebnie. Będę dalej popierał IFS i działania Burmistrza bo póki co żwirowni nie ma i wszystko wskazuje na to, że IFS wie, że żwirownia nie jest rozwiązaniem. Cieszą mnie wpisy rajcy, że te wątpliwości na pewno zostaną rozwiane :) :)

Tonacji specjalnie nie zmieniłem, ale skutecznie będę udowadniał opozycji, że pieniactwo, półprawdy i nieprawdy do niczego nie prowadzą. A już w szczególności "zawiadomienia" do wojewody, kuratorium ect. to już strzał w własne kolano. Tu nie chodzi o to aby okładać się na inwektywy, ale trzeba przedstawiać fakty i podpierać się prawem. A zasada "nie bo nie" albo urząd nie chce lub urząd musi a nie robi - bez poznania uwarunkowań, zapisów prawnych, możliwości finansowych gminy, jest zwykłym, pospolitym i z premedytacją powtarzanym pieniactwem. Opozycja powinna to zrozumieć (przynajmniej młodsze jej skrzydło).

A co do kontrowersyjnej sprawy czyli żwirowni, to na 100% w tej kadencji nie będzie rostrzygnięcia. Nie wiem czy nawet w tej kadencji spłyną wszystkie niezbędne dokumenty, aby można byłoby procedować zgodę na koncesję.Dzisiaj PUWiS wypytywał burmistrza o termin uruchomienia żwirowni (liczą na dostawę im wody - chyba do płukania kruszywa ???). I tak jak już wcześniej pisałem, burmistrz powiedział, że w tej kadencji takiej decyzji nie będzie. A rajca przewiduje, że w następnej także i sprawa upadnie bo tak jak się domyślam, transport i brak zapotrzebowania na kruszywo blokuje inwestycję. I najważniejsze zmalał zapał SKSM do dokończenia samego planu zagospodarowania !!

Odnośnik do odpowiedzi

Orkiestra grała ale bez naszych włodarzy?

Burmistrz nie jest własnością Włodka. Jak go nie było to miał powód, że go nie było.

Jak na tym ma polegać Wasze informowanie mieszkańców to..............................

Odnośnik do odpowiedzi

PUWiS ślepo wierzy, że będzie dostawca wody do żwirowni? Przecież wiadomym jest to, że żwirownia płucze to wodą znajdującą się pod gruntem! Nie pobierają wody ze studni miejskiej do płukania żwiru. Na wyjeździe organizowanym przez SKSM wszystko było dobitnie pokazane! To, że rozstrzygnięcia w tej kadencji nie będzie to jedno ale zgoda ze strony burmistrza jest całkowita, a znając jego przełożenie na radnych to niestety boję się, że wyrazicie zgodę. Swoim zachowaniem na komisjach i sesjach udowodniliście mi niejednokrotnie, że nie można wam ufać

Odnośnik do odpowiedzi

oni są w stanie oszukać każdego, żeby tylko żwirownia powstała!!!

rajca niech nam nie mydli oczu, Racinowski zrobi wszystko, aby żwirownia powstała

Chyba nie muszę mówić, że to ta sama osoba a raczej ten sam głupek opozycyjny :D

Rajca odpowiedział na pytanie o żwirownię a ty dalej swoje? Włodek żwirownia nie będzie twoją trampoliną na stanowisko burmistrza :D

Zapomnij już o polityce najlepiej :D

Odnośnik do odpowiedzi

rajca niech nam nie mydli oczu, Racinowski zrobi wszystko, aby żwirownia powstała

Oczywiście, że burmistrz kibicuje tej inwestycji z prozaicznych powodów. Ale chyba jasno opisałem ci sytuację na dzisiaj. Czy uwierzysz...twoja sprawa !!

Odnośnik do odpowiedzi

Stado baranów z opozycji uzurpuje sobie prawo do pokazywania palcem BURMISTRZOWI co ma robić. Trzy lata temu mieszkańcy pokazali gdzie miejsce Michała i reszta tego komitetu wyborczego. Włodkowi i Jackowi cichcem się udało ale było straszno.........................Dlatego nie macie żadnego prawa wyciągać palca chyba że po to żeby sobie go wsadzić w Du....PĘ.

Odnośnik do odpowiedzi

Sytuacja jest jaka jest wyjaśniłeś to OK! Zobaczymy jak sprawa będzie rozwijała się dalej. Burmistrz jest za żwirownią, a burmistrz jest twarzą komitetu w wyborach. Utożsamiacie się z programem wyborczym pana burmistrza. Mam tylko nadzieje, że w przyszłych wyborach na waszych ulotkach wyborczych nie będzie widniał napis:

"Jesteśmy zdecydowanie przeciwni powstaniu kopalni kruszyw w pobliżu Ińska". Kto będzie podejmował tę decyzje nie wiemy i dowiemy się za dwa lata! Mamy prawo mieć do was pretensje jako przeciwnicy żwirowni chyba to zrozumiesz Rajco?

Odnośnik do odpowiedzi

Stado baranów z opozycji uzurpuje sobie prawo do pokazywania palcem BURMISTRZOWI co ma robić. Trzy lata temu mieszkańcy pokazali gdzie miejsce Michała i reszta tego komitetu wyborczego. Włodkowi i Jackowi cichcem się udało ale było straszno.........................Dlatego nie macie żadnego prawa wyciągać palca chyba że po to żeby sobie go wsadzić w Du....PĘ.

Brawo radny, brawo! To jest twoje prawdziwe oblicze! I tacy ludzie są u władzy, strach się bać!

Odnośnik do odpowiedzi

Włodek na swoim portalu beczy, że opozycja nie była doproszona do negocjacji z PUWiS-em i do zaopiniowania wniosku ZUBiK.

Włodziu nie burmistrz nie potrzebuje pomocy opozycji do negocjacji z PUWiS-em a sprawa cen za wodę jest w jego zakresie obowiązków i dowolnie dobiera sobie pomocników. Na Komisjach i sesji oczywiście zanegujesz te ustalenia.

A co do wniosku ZUBiK , to nie jesteś jak wiadomo, członkiem Komisji Spraw Spłecznych więc po co ten "płacz sierot", że nie bierzesz odpowiedzialności za sprawy Gminy.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...