Skocz do zawartości

Prawda i tylko prawda o ińskiej opozycji


rajca

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z "gwałtownym" zamknięciem tematu "prawda o opozycji", otwieram nowy wątek i jeszcze raz zadaję pytanie administratorowi, jakie były przyczyny takiego kroku ? Zamykając inne wątki wyjaśnienia takie czy owakie, ale jednak były.

Moim skromnym zdaniem, administrator takiego forum powinien być bezstronny. A tutaj widzę "przechył" w dość określonym kierunku.

Upewnia mnie w tej teorii wypowiedź administratora w wątku "Sugestie/Zażalenia" dotycząca sprawy ACTA.

Dając "wolną rękę" opozycji w ocenie władzy ,nieraz nieprawiedliwej i wręcz wulgarnej, graniczącej z zarzutami kryminalnymi, nie można zamykać ust, ludzim "ocenianym" ! To jest tzw. "błąd polityczny" . Administrator, co jest oczywiste, ma poglądy polityczne, ale jeżeli zarządza forum, które jest stricte polityczne, nie może tego ujawniać ! A już niedopuszczalne jest, aby z powodów ww zamykał dyskusję !

Oczekuję wyjaśnienia.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 109
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

rajca? chłopie! ty oczekujesz wyjaśnienia od prywatnej osoby? mieszkańcy oczekują od twojego pryncypała wielu wyjaśnień i do dzisiaj ich nie otrzymali! wyjaśnij nam dlaczego nie ma jeszcze protokołu z listopadowej sesji? dlaczego TW 'Janek" nie opublikował całego dokumentu z IPN? dlaczego nie było konkursu w szkole? dlaczego zatrudnia członków najbliższej rodziny w podległych sobie jednostkach? dlaczego mamy milionową dziurę w kasie? mam jeszcze pytać???????????????Twój burek za odpowiadanie na te pytania bierze grubą kasę!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

rajca? chłopie! ty oczekujesz wyjaśnienia od prywatnej osoby? mieszkańcy oczekują od twojego pryncypała wielu wyjaśnień i do dzisiaj ich nie otrzymali! wyjaśnij nam dlaczego nie ma jeszcze protokołu z listopadowej sesji? dlaczego TW 'Janek" nie opublikował całego dokumentu z IPN? dlaczego nie było konkursu w szkole? dlaczego zatrudnia członków najbliższej rodziny w podległych sobie jednostkach? dlaczego mamy milionową dziurę w kasie? mam jeszcze pytać???????????????Twój burek za odpowiadanie na te pytania bierze grubą kasę!!!!!!!!!!!!!!

Szanowny gościu, myślę że odpowiedzi na zadane przez ciebie pytania są jasne i klarowne i udzielane były w wielu miejscach nie tylko przez burmistrza, ale także przez odpowiednie instytucje. Wymienię tylko niektóre - RIO, IPN, kuratorium, sesje RM w Ińsku. A że ciebie one nie satysfakcjonują, to już inna sprawa. Nie wszystkich można zadowolić !

Protokół z wspominanej sesji oczywiście "wisi" na BIP-ie !!

A co do moich oczekiwań, to oczywiście administrator może zrobić z forum co chce - "jego cyrk, jego małpy" jak nieraz ogłasza poseł Hofman z partii pisanej przez "P". Ale nie można ściemniać, że tu nie ma cenzury i ograniczeń związanych z preferowaniem pewnych grup dyskutantów. Przecież nawet "ciemny lud" tego nie kupi.

Można się jasno określić, że wszyscy "dokopujemy" tzw. ludziom władzy a wpisy symatyzujące jej lub polemizujące z krytykami, kasujemy, to wtedy rajca i wielu innych, jak mniemam, nie będzie wchodziło na forum, bo i po co.

Odnośnik do odpowiedzi

Drogi rajco tak samo ten ''ciemny lud'' nie kupi tych idiotycznych tekstów IFS rodem z ubiegłej epoki.

W Ińsku niepotrzebna jest opozycja??????????

Chłopie wam się w głowach poprzewracało.

Wasze działania i apele( nie idzcie na referendum) są zaprzeczeniem demokracji.

Przewodnia i kierownicza rola IFS????????????? to już było i se newrati

Jesteście dinozaurami tej ziemi i faktycznie tylko żwirowni wam brakuje.

Proponuję założyć wątek -Prawda i tylko prawda o IFS

Odnośnik do odpowiedzi
następny Gość

Opozycja wszędzie jest potrzebna chociażby po to, aby pilnować władzę, to wiedzą wszyscy i tylko władza twierdzi, że opozycja jest zbędna. Antydemokratyczne działania Racinowskiego i IFSu są nagminne i powszechnie krytykowane apele o nieuczestniczenie w referendum, bardzo niska (32%) frekwencja w ostatnich wyborach, co też jest wynikiem działania (a raczej braku działania) władzy, antydemokratyczne jest niepublikowanie dokumentów lub publikowanie z ogromnym opóźnieniem, antydemokratyczny jest brak konsultacji ze społeczeństwem, np. w sprawie żwirowni, w sprawie nowych okręgów wyborczych, w sprawie uchwał śmieciowych, itd. To wszystko jest reliktem poprzedniej epoki, z daleka widać tu wpływ pgr-u, I sekretarza, TW "Janka". Ale jest nadzieja, że będzie lepiej, gdy do władzy dojdą ludzie nieskażeni poprzednią epoką.

Nepotyzm też jest jak najbardziej naganny i moralnie i etycznie i politycznie, a przecież w Ińsku w poprzednim roku rozrósł się do niebotycznych rozmiarów, tu paragrafu niestety nie ma, ale wyborcy ocenią to za półtora roku. Bardzo dobrze, że opozycja sprawę nepotyzmu nagłaśnia, bo inaczej nikt by nic nie wiedział.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem o co tyle hałasu! Nie raz jak tu się szło na noże to Neko wątek zamykał. Chyba po to by załagodzić nastroje. Teraz mi też się nie podoba że zamknął interesującą dyskusję. Ale przecież zawsze można otworzyć nowy wątek o podobnej tematyce. Nie posądzam administratora tego forum o stronniczość bo zawsze do tej pory był w porządku. Przynajmniej nie kasuje niewygodnych postów jak to często bywało na vcity. Neko -przestań wcinać się w najważniejsze momenty rozmowy. Bo ja też tego nie lubię. Mimo, że "rajca" to mój wróg to się z nim zgadzam.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem o co tyle hałasu! Nie raz jak tu się szło na noże to Neko wątek zamykał. Chyba po to by załagodzić nastroje. Teraz mi też się nie podoba że zamknął interesującą dyskusję. Ale przecież zawsze można otworzyć nowy wątek o podobnej tematyce. Nie posądzam administratora tego forum o stronniczość bo zawsze do tej pory był w porządku. Przynajmniej nie kasuje niewygodnych postów jak to często bywało na vcity. Neko -przestań wcinać się w najważniejsze momenty rozmowy. Bo ja też tego nie lubię. Mimo, że "rajca" to mój wróg to się z nim zgadzam.

Rajca nie jest twoim wrogiem - co najwyżej przeciwnikiem politycznym, lub nie akceptujesz jego poglądów !

Odnośnik do odpowiedzi

Od kiedy PUWiS tym bałaganem zarządza, od wtedy rok rocznie ceny idą w górę , a radni są bezradni. Niczego nie umieją wyegzekwować na podstawie rzeczywistych kosztów obsługi.Nadmieniam,że ci sami ludzie mają pod sobą wiele podobnych urządzeń w innych gminach. I stosują te same tricki co do podwyżek. Radni są bezradni. Ale sami podobnie postąpili przy obliczaniu śmieci. Ich wielkości wzięli z kosmosu, ceny za tonę podobnie. I wyszła im cena Challengera. Nic nie i, włącznie z rajcą-zdrajcą, bo są po prostu NIEUDOLNI I GŁUPI.

Odnośnik do odpowiedzi

Woda będzie kosztowała 2,95 zł/m3 - PUWIS "winszował" sobie 3,14 zł/m3 !!!

ścieki 5,35 zł/m3 5,48 zł/m3

opłata abonamentowa dla wody bez zmian czyli 6,64 zł,

wszystkie ceny netto (vat 8%)

Na początku grudnia zostało wymienione złorze filtrujące w naszym ujęciu i jakość wody powinna się poprawić w przeciągu 2-3 miesięcy, tak zapewnia PUWIS - będziemy śledzić te zmiany !!!

Zatroskanego "operatora" z "zaprzyjaźnionego" (he,he) forum informuję, że awaria oświetlenia w Ciemniku, już jest usunięta. Tak że na komisje i sesję (6 - 7 lutego ), przygotuj Włodek inną amunicję do ostrzału burmistrza. Tylko nie kapiszony, bo to widać i słychać na ekranie !!

Odnośnik do odpowiedzi

W związku z "gwałtownym" zamknięciem tematu "prawda o opozycji", otwieram nowy wątek i jeszcze raz zadaję pytanie administratorowi, jakie były przyczyny takiego kroku ? Zamykając inne wątki wyjaśnienia takie czy owakie, ale jednak były.

Moim skromnym zdaniem, administrator takiego forum powinien być bezstronny. A tutaj widzę "przechył" w dość określonym kierunku.

Upewnia mnie w tej teorii wypowiedź administratora w wątku "Sugestie/Zażalenia" dotycząca sprawy ACTA.

Dając "wolną rękę" opozycji w ocenie władzy ,nieraz nieprawiedliwej i wręcz wulgarnej, graniczącej z zarzutami kryminalnymi, nie można zamykać ust, ludzim "ocenianym" ! To jest tzw. "błąd polityczny" . Administrator, co jest oczywiste, ma poglądy polityczne, ale jeżeli zarządza forum, które jest stricte polityczne, nie może tego ujawniać ! A już niedopuszczalne jest, aby z powodów ww zamykał dyskusję !

Oczekuję wyjaśnienia.

Witam!

Może zacznę od tego, że my jako administracja mamy za zadanie umożliwiać mieszkańcom swobodną wymianę opinii. Do tej pory tak robiliśmy i nadal będziemy tak robić. To czasami wiąże się z koniecznością pilnowania żeby tematy jak ten, który wymieniłeś nie eskalowały. Wczorajszy temat zamknęliśmy wtedy kiedy już praktycznie wpisy się nie pojawiały. Nie zgadzam się dlatego, że zamknięcie było gwałtowne. Sama decyzja o zamknięciu była podjęta bardziej z myślą o późniejszych konsekwencjach w postaci np. spamu. Temat jak widać nadal jest dostępny dla wszystkich do przeczytania co jak myślę, świadczy o tym, że administracja Caffe nikogo nie dyskryminuje. Jeżeli jednak zamykanie tematów budzi takie wątpliwości to będziemy się bardziej starać ograniczyć nasze działania. Chciałem też dodać, że jeżeli ktoś poczuł się ograniczony przez to zamknięcie to administracja szczerze przeprasza.

Pozdrawiam i życzę miłej dyskusji!

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Może zacznę od tego, że my jako administracja mamy za zadanie umożliwiać mieszkańcom swobodną wymianę opinii. Do tej pory tak robiliśmy i nadal będziemy tak robić. To czasami wiąże się z koniecznością pilnowania żeby tematy jak ten, który wymieniłeś nie eskalowały. Wczorajszy temat zamknęliśmy wtedy kiedy już praktycznie wpisy się nie pojawiały. Nie zgadzam się dlatego, że zamknięcie było gwałtowne. Sama decyzja o zamknięciu była podjęta bardziej z myślą o późniejszych konsekwencjach w postaci np. spamu. Temat jak widać nadal jest dostępny dla wszystkich do przeczytania co jak myślę, świadczy o tym, że administracja Caffe nikogo nie dyskryminuje. Jeżeli jednak zamykanie tematów budzi takie wątpliwości to będziemy się bardziej starać ograniczyć nasze działania. Chciałem też dodać, że jeżeli ktoś poczuł się ograniczony przez to zamknięcie to administracja szczerze przeprasza.

Pozdrawiam i życzę miłej dyskusji!

Nie do końca satysfakcjonuje mnie odpowiedź (wiele tematów "żyło" i "żyje" nawet kilka lat !!, a ten o którym mówimy 3 godz. !!??), niemnie jednak końcowa deklaracja, zapala iskierkę, że będzie inaczej !!

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do końca satysfakcjonuje mnie odpowiedź (wiele tematów "żyło" i "żyje" nawet kilka lat !!, a ten o którym mówimy 3 godz. !!??), niemnie jednak końcowa deklaracja, zapala iskierkę, że będzie inaczej !!

Witam ponownie!

Tematy o których piszesz to zaniedbanie administracji. Będziemy się teraz starać zamykać tematy, które są przepełnione albo, które są za stare. Chcemy przez to spowodować żeby dyskusja na forum miała charakter dynamiczny i z jednej strony każdy miał dostęp do starych treści a z drugiej żeby cały czas nowe wątki były poruszane.

Pozdrawiam!

Odnośnik do odpowiedzi

Rajco!!! Zarejestruj swój nick!!! Wejdź na chat i tam można urządzić dyskusję. Jeżeli będziemy zaśmiecać forum jednozdaniowymi wypowiedziami to nie unikniemy zanikania tematów. Żeby było jasne piszę także o sobie ponieważ też odpisuje wam króciutkimi zdaniami na wasza króciutkie. Myślę, że IFS za często pisał to samo na tym forum co zostało potraktowane jako spam. Ostrzegałem go ale nie posłuchał się! Po raz kolejny informuję, że jeżeli chcecie uprawiać propagandę w stylu opozycja jest be my cacy głosujcie na nas my wygramy itp. to wykupcie domenę i załóżcie swoją stronę to nie są jakieś ogromne koszta! Wręcz kosztuje to grosze. Natomiast ja się cieszę, z takiej dyskusji jaka zaszła pomiędzy nami na temat PUWiS. Jeżeli takie dyskusje będą pojawiały się na forum to jest nadzieja, że to forum wróci to poprzedniej formy! Jeżeli będziemy się obrażać wzajemnie i obrzucać inwektywami to nikt z nami rozmawiać nie będzie chciał! Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi

Rajco!!! Zarejestruj swój nick!!! Wejdź na chat i tam można urządzić dyskusję. Jeżeli będziemy zaśmiecać forum jednozdaniowymi wypowiedziami to nie unikniemy zanikania tematów. Żeby było jasne piszę także o sobie ponieważ też odpisuje wam króciutkimi zdaniami na wasza króciutkie. Myślę, że IFS za często pisał to samo na tym forum co zostało potraktowane jako spam. Ostrzegałem go ale nie posłuchał się! Po raz kolejny informuję, że jeżeli chcecie uprawiać propagandę w stylu opozycja jest be my cacy głosujcie na nas my wygramy itp. to wykupcie domenę i załóżcie swoją stronę to nie są jakieś ogromne koszta! Wręcz kosztuje to grosze. Natomiast ja się cieszę, z takiej dyskusji jaka zaszła pomiędzy nami na temat PUWiS. Jeżeli takie dyskusje będą pojawiały się na forum to jest nadzieja, że to forum wróci to poprzedniej formy! Jeżeli będziemy się obrażać wzajemnie i obrzucać inwektywami to nikt z nami rozmawiać nie będzie chciał! Pozdrawiam

Nie jestem przekonany co do chatu, wolę tutaj pisać bo w dyskursie więcej osób uczestniczy. Aby tylko wypowiedzi były merytoryczne. A czy to jest promowanie IFS-u - po troszę tak, tak jak i opozycja się promuje, czyniąc wytyki władzy ( pokazujmy niedociągnięcia w domyśle sugerując, że my zrobimy lepiej !). A własna domena...........trzeba się nad tym zastanowić.

Wracając do PUWiS-u to wzięli się za robotę (po ostatniej Komisji wyjazdowej !), wymienili złoże, wyremontowali dach hydroforni, poprawili elewacje i zabierają się za remont wieży ciśnień (zardzewiała od środka !). Tak że dotrzymają terminów zakreślonych przez Komisję. Jak się ociepli to z Włodkiem Komisja odbierze te roboty !!

Próbowali koszty tych robót (kilkadziesiąt tyś.) wrzucić w nowe ceny wody i ścieków, ale będą musieli sięgnąć do własnych rezerw.

Nowa cena ścieków 5,35 zł/m3 a chcieli 5,48 zł/m3 ( w pop. wpisie złączyły się te liczby !).

Odnośnik do odpowiedzi

Krytyka władzy to nie promowanie. Stara cena za ścieki to 4,89 jeżeli się nie mylę a za wodę 2,65. PUWiS nie robi łaski z remontami. Tyle lat tylko użytkowali całą infrastrukturę wod - kan w naszej gminie, że remonty się nam należą. Lepiej później niż wcale. Do tej pory ładowali pieniądze tylko w Nowogard. Ja i tak jestem tego zdania, że podwyżki są za wysokie w stosunku do ich usług !!! Rok, w rok wliczają w nowe ceny wszystkie planowane inwestycje. Najgorsze jest to, że pozostają one planowanymi!

Edytowane przez MichałK
Odnośnik do odpowiedzi

Krytyka władzy to nie promowanie. Stara cena za ścieki to 4,89 jeżeli się nie mylę a za wodę 2,65. PUWiS nie robi łaski z remontami. Tyle lat tylko użytkowali całą infrastrukturę wod - kan w naszej gminie, że remonty się nam należą. Lepiej później niż wcale. Do tej pory ładowali pieniądze tylko w Nowogard. Ja i tak jestem tego zdania, że podwyżki są za wysokie w stosunku do ich usług !!! Rok, w rok wliczają w nowe ceny wszystkie planowane inwestycje. Najgorsze jest to, że pozostają one planowanymi!

Stare ceny : woda - 2,85 zł/m3, ścieki - 5,20 zł/m3 (bez podaku !), czyli "dostali" odpowiednio : woda - 0,10 zł/m3, ścieki- 0,15 zł/m3, a jak by ich burmistrz "pogonił" to po 3 miesiącach bez żadnej zgody wprowadzają podwyżki : woda - 0,29 zł/m3, ścieki - 0,28 zł/m3.

czyli warto było się trochę poszarpać z PUWIS-em. Preferowana przez niektórych zasada "nie bo nie", w tym wypadku zadziałała by na niekorzyść odbiorców !

Odnośnik do odpowiedzi

Stare ceny : woda - 2,85 zł/m3, ścieki - 5,20 zł/m3 (bez podaku !), czyli "dostali" odpowiednio : woda - 0,10 zł/m3, ścieki- 0,15 zł/m3, a jak by ich burmistrz "pogonił" to po 3 miesiącach bez żadnej zgody wprowadzają podwyżki : woda - 0,29 zł/m3, ścieki - 0,28 zł/m3.

czyli warto było się trochę poszarpać z PUWIS-em. Preferowana przez niektórych zasada "nie bo nie", w tym wypadku zadziałała by na niekorzyść odbiorców !

Nie pisz tak liberalnie bo to nie są niektórzy tylko włodek i michał, którzy by doprowadzili do tych podwyżek swoim zachowaniem.

Odnośnik do odpowiedzi
egipskie ciemności

Włodek chciał przeciągać naprawę lamp do sesji a tutaj jednak widać, że jak Burmistrz zostanie poinformowany to zaraz są działania!

Udowodniliście jacy zakłamani jesteście i mieszkańcy się o tym dowiedzą!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...