Skocz do zawartości

Poważne problemy Ińska


???

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 195
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

My mamy jasno wyznaczone cele. Wy nie macie niczego co możecie zaoferować mieszkańcom. Mieszacie w każdy możliwy sposób i traktujecie IFS czyli nas jak organizację przestępczą. Mówienie o tym, że my będziemy mieszkańców prześladować to głupi argument żeby nie rozmawiać z nimi. Wy z nimi nie chcecie rozmawiać i to wszystko. Nie zasłaniajcie się IFS bo my tego tak na pewno nie zostawimy.

Odnośnik do odpowiedzi

Potrafisz czytać ze zrozumieniem człowieku? Nie napisałem, że IFS ich będzie szykanowało tylko część społeczności internetowej. Jasno wyznaczony cel macie jeden ! Dążenie do powstania ogromnej żwirowni kosztem mieszkańców. Tak się składa, że byłem raz na dyżurze radnego i kiedy wpisywałem się do zeszytu nie widziałem tam żadnych innych wpisów. Ludzie mają was w poważaniu, zresztą tak jak całe to Ińskie Bagno Polityczne

Odnośnik do odpowiedzi

Potrafisz czytać ze zrozumieniem człowieku? Nie napisałem, że IFS ich będzie szykanowało tylko część społeczności internetowej. Jasno wyznaczony cel macie jeden ! Dążenie do powstania ogromnej żwirowni kosztem mieszkańców. Tak się składa, że byłem raz na dyżurze radnego i kiedy wpisywałem się do zeszytu nie widziałem tam żadnych innych wpisów. Ludzie mają was w poważaniu, zresztą tak jak całe to Ińskie Bagno Polityczne

Cel jest żeby pozyskać stabilny przypływ pieniędzy do budżety żeby można było inwestować. Tego właśnie nie rozumiesz podglądaczu. Bagno polityczne wy z Włodkiem tworzycie. Wprowadzacie chaos i niezgodę dlatego nigdy nie będziecie mieli poparcia i dlatego nikt nie pójdzie z wami robić jakiś wywiad. Nie zasługujecie na szacunek IFS za to co robicie.

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory żadna instytucja nadzoru nie stwierdziła, że to jest niezgodne z prawem. Jeżeli tak będzie to Burmistrz na pewno podejmie odpowiednie kroki.

Za dużo słuchacie się propagandy opozycji, która we wszystkim widzi coś złego. Na chwilę obecną to, że córki są zatrudnione w szkole jest w zgodzie z majestatem prawa.

Odnośnik do odpowiedzi

Hahaha szacunek IFS a wy wiecie co to znaczy szacunek? Gdybyście wiedzieli to ludzie by nie narzekali na was. Pozyskiwać pieniążki powiadasz? Nie dość, że nie macie konkretnych osiągnięć w pozyskiwaniu nowych inwestorów zwłaszcza inwestorów związanych z turystyką to jeszcze przez swoją nieodpowiednią politykę finansową doprowadzacie do tego, że zobowiązania wymagalne rosną, że płacicie odsetki za nieopłacone faktury. Wy płacicie przepraszam to płacimy my podatnicy. Bagno polityczne, które tworzycie to m.in ostatnie zachowanie rajcy na sesji sylwestrowej, który w swojej karierze politycznej złożył w końcu wniosek. Ale za to jaki wniosek haha. Wniosek o odebranie głosu opozycji, a burmistrz siedział i się cieszył jak do sera!!! To jest patologia polityczna, to jest zachowanie, które trzeba tępić.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co nie ośmieszaj się z tymi córkami. Ostatnio słyszałem jak w poprzednich latach kilka młodych osób z naszej gminy chciało podjąć pracę lub staż w naszej szkole. Było im bardzo trudno to uzyskać wielu się nie powiodło. Zatrudniajcie siebie wzajemnie ludzie wam jeszcze podziękują.

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz co nie ośmieszaj się z tymi córkami. Ostatnio słyszałem jak w poprzednich latach kilka młodych osób z naszej gminy chciało podjąć pracę lub staż w naszej szkole. Było im bardzo trudno to uzyskać wielu się nie powiodło. Zatrudniajcie siebie wzajemnie ludzie wam jeszcze podziękują.

Słowa bez pokrycia. W tym właśnie jesteście najlepsi z opozycją. W gminie wszystkie kwestie zatrudniania są bardzo dogłębnie analizowane. Jeżeli twierdzisz inaczej to możesz nam wszystkim pokazać gdzie popełniliśmy błąd. Proszę bardzo, czekam na te nieprawidłowości. Szafran ciebie już odpowiednio przeszkolił co masz pisać. Masz swoje własne zdanie w ogóle czy z opozycją już ustaliliście co będziecie pisać? Możecie przestać przychodzić na sesje i komisje bo prawdziwa dyskusja odbywa się bez waszych uwag.

Odnośnik do odpowiedzi

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Proszę przeczytać artykuł i wykład Włodka na portalu. tak za każdym razem relacjonuje komisje, sesje,artykuły. To jest zawsze jego punkt widzenia. Pytanie co to ma wspólnego z prawdą> dla mnie nic!!!

Opozycja nic z tego nie zrozumiała bo tak jak wczoraj swojego niby prawnika uruchomili tak i dzisiaj chcą pokazać, że coś robią. Ja w przeciwieństwie do opozycji otwarcie zapraszam na dyżury naszych radnych. Atmosfera jest miła i na pewno będziemy starać się rozwiązać problemy, które dotykają naszych mieszkańców. Proszę nie oceniać IFS przez pryzmat tego co opowiada Kupczyński bo są to bzdury. To na IFS i Burmistrzu ciąży największa odpowiedzialność a nie na opozycji, która jest marginesem w każdej dyskusji.

Odnośnik do odpowiedzi

Michała przegoniłeś ale ja ci miejsca nie ustąpię. Na caffe od dawna się pisze na temat IFSu i tego co robią albo nie robią a teraz nagle się obudziliście, że są jeszcze mieszkańcy? I co będziecie w tych rozmowach robić? Nakłaniać do popierania żwirowni? My żwirowni nie chcemy nawet jeżeli gmina miała by dostać pieniądze. To jest kropla w morzu potrzeb tej gminy. Żwirownia może nieodwracalnie wpłynąć na to co tutaj mamy najpiękniejsze czyli jeziora i lasy. Nigdy nawet nie próbowaliście rozmawiać z mieszkańcami o tym jak się z tym czują a Racinowskiemu nie wierzę, że rozmawia z nami na ulicy. Ja go zawsze widzę jak samochodem jeździ w te i we wte bo judasz z niego jest i przydomek TW-"Janek" bez powodu nie dostał.

Odnośnik do odpowiedzi

Mylisz się całkowicie. My nie mamy zamiaru nikogo przeganiać. Nie robiliśmy tego na vcity i nie będziemy tego robić tutaj. Może nasze działa wydają się niekorzystne dla mieszkańców ale wszystko jest robione w zgodzie z prawem i rygorystycznym przepisom. Jak tylko zauważymy, że żwirownia zaszkodzi gminie to podejmiemy odpowiednią decyzję. Opozycja wykorzystuje to, że my nie udzielamy się w internecie na taką skalę jak oni. Gdybyśmy to zmienili to poznałbyś wszystkich tych, którzy Ciebie reprezentują. Ponawiam prośbę, każdy kto ma jakieś problemy czy ma sugestie powinien przyjść do nas na dyżury. My na prawdę nie jesteśmy tacy na jakich nas opozycja kreuje.

Odnośnik do odpowiedzi

On mnie nie przegoni. Mam swoje zdanie i ani Włodek ani Jacek nie mówią mi co mam pisać. Napisałeś to chyba bo w IFS znasz to z własnej autopsji? Z wami dyskusji nie ma na sesji i komisji bo wy ustalacie wszystko na swoich tajnych spotkaniach świty z IFS-u. Dla was zatrudnianie rodziny to normalna rzecz dla mnie to patologia w systemie politycznym naszego kraju. Przez takich jak wy młodzi ludzie wyjeżdżają z Polski za chlebem bo tu się liczy tylko kto z jakiej rodziny pochodzi i jakie ma układy. Racinowski właśnie cały czas jeździ samochodem jak napisał gość, was radnych tez nie widzę na ulicach jak rozmawiacie bo ludzie nie chcą do was przychodzić i możesz sobie zapraszać kogo chcesz i tak do was nie przyjdą. Problem z IFS jest taki, że jak już się dorwało do władzy to nie chce jej puścić za wszelką cenę.

Odnośnik do odpowiedzi

On mnie nie przegoni. Mam swoje zdanie i ani Włodek ani Jacek nie mówią mi co mam pisać. Napisałeś to chyba bo w IFS znasz to z własnej autopsji? Z wami dyskusji nie ma na sesji i komisji bo wy ustalacie wszystko na swoich tajnych spotkaniach świty z IFS-u. Dla was zatrudnianie rodziny to normalna rzecz dla mnie to patologia w systemie politycznym naszego kraju. Przez takich jak wy młodzi ludzie wyjeżdżają z Polski za chlebem bo tu się liczy tylko kto z jakiej rodziny pochodzi i jakie ma układy. Racinowski właśnie cały czas jeździ samochodem jak napisał gość, was radnych tez nie widzę na ulicach jak rozmawiacie bo ludzie nie chcą do was przychodzić i możesz sobie zapraszać kogo chcesz i tak do was nie przyjdą. Problem z IFS jest taki, że jak już się dorwało do władzy to nie chce jej puścić za wszelką cenę.

To wy jesteście powodem, że my najważniejsze sprawy omawiamy w swoich szeregach. Jak się Szafran zacznie o wszystko pytać to tydzień by nie starczył na to żeby mu to wytłumaczyć. On nie przyjmuje do wiadomości, że coś jest takie a nie inne. Nie podoba się to wam i my o tym wiemy. Ale winą możecie obarczać waszego szefa. Co do reszty to po prostu idź do prokuratora i przestań się powtarzać bo takie pomawianie na sesjach w końcu zaowocuje naszą reakcją. O mieszkańców też się nie martw my w przeciwieństwie do was nigdy byśmy nie powiedzieli ile ich przychodzi. Wam to za lekko przychodzi.

Odnośnik do odpowiedzi

To, że są trudne czasy nie oznacza, że podejmowane decyzje mają być trudne! W IFS brakuje rozsądku i racjonalnego myślenie co doprowadza Gminę Ińsko do coraz to gorszego stanu. A z IFS właśnie nie da się rozmawiać, każdy pomysł z jakim do nich się człowiek zwróci jest negowany. Racinowski sam powiedział, że on doradców nie potrzebuje to ja mogę napisać tylko, że IFS nie ma moralnego prawa żądać konkretnych pomysłów od opozycji dlatego, że kiedyś m.in. na sesji z prezentacją przeciwko żwirowni to pomysły były wyśmiewane przez przewodniczącego rady i burmistrza oraz innych radnych, a radny z Czertynia (rajca) sobie spał! I z wami ma ktoś prowadzić merytoryczną rozmowę? Nie da się, smutne to jest ale się nie da.

Odnośnik do odpowiedzi

To wy jesteście powodem, że my najważniejsze sprawy omawiamy w swoich szeregach. Jak się Szafran zacznie o wszystko pytać to tydzień by nie starczył na to żeby mu to wytłumaczyć. On nie przyjmuje do wiadomości, że coś jest takie a nie inne. Nie podoba się to wam i my o tym wiemy. Ale winą możecie obarczać waszego szefa. Co do reszty to po prostu idź do prokuratora i przestań się powtarzać bo takie pomawianie na sesjach w końcu zaowocuje naszą reakcją. O mieszkańców też się nie martw my w przeciwieństwie do was nigdy byśmy nie powiedzieli ile ich przychodzi. Wam to za lekko przychodzi.

Hahaha nikt nie przychodzi bo żądacie wpisu do zeszytu i ja ten zeszycik wasz widziałem. W ubiegłym roku oprócz mnie byłe jeszcze jedna osoba. Kogo chcesz oszukać. Sam wiceprzewodniczący na pierwszych nagranych komisjach powiedział, że na dyżury nikt nie przychodzi! Po co kłamiesz i manipulujesz faktami. Jakiego szefa? U nas nie ma dyktatury i rządów autorytarnych, każdy jest kowalem swojego losu a kto będzie liderem komitetu to się dowiesz w odpowiednim czasie żebyś mi tutaj nie pajacował na forum. Kto cie pomawia na sesjach? Chyba sami siebie pomawiacie!

Odnośnik do odpowiedzi

My na forum nie skończymy. A wystawiać możecie sobie kogo zechcecie. Nie uda wam się wejść do rady a o stanowisku Burmistrza niech Szafran zapomni. Zadbaliśmy o tym już i dołożymy wszelkich starań za jakiś czas. Idę bo ja w przeciwieństwie do ciebie i opozycji nie mam wolnego. Ja do gminy chodzę przygotowany.

Odnośnik do odpowiedzi

Hahaha taki przygotowany chodzisz do gminy, aż ona kuleje. A ja wieczorem mam czas, żeby sobie popisać na IFS. Szafran nie ma zamiaru startować i dobrze o tym wiesz ale wy za wszelką cenę chcecie utrzymać w społeczeństwie taki obraz. A na dobranockę poczytaj sobie to i przemyśl jak to jest z tym zatrudnianiem rodziny w jednostkach samorządowych!

Ograniczenia w samorządach

Swoboda doboru pracowników nie ma jednak zastosowania w samorządowych jednostkach organizacyjnych. Przepisy ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych wprowadzają w tym zakresie istotne ograniczenie.

Ustawa przewiduje zakaz zatrudniania w tej samej jednostce samorządowej członków najbliższej rodziny (art. 26 ustawy). Zakaz ten ma szerokie zastosowanie, bowiem obowiązuje wszystkich pracowników samorządowych.

We wszystkich jednostkach

Przepisy ustawy mają zastosowanie do pracowników zatrudnionych w jednostkach samorządu województwa (urzędy marszałkowskie), powiatu (starostwo) oraz gminy (urzędy gmin). Uregulowania te dotyczą zatem wszystkich szczebli samorządu terytorialnego. Istotne jest, że zakaz zatrudniania rodziny obowiązuje także pracowników zatrudnionych w jednostkach pomocniczych gmin, gminnych jednostkach i zakładach budżetowych oraz biurach jednostek administracyjnych samorządu. Od 1 stycznia 1999 r. prowadzenie szkół i placówek oświatowych stało się zadaniem jednostek samorządu terytorialnego zgodnie z przepisami ustawy z 25 lipca 1989 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty. W związku z tym większość pracowników administracji i obsługi szkół oraz innych placówek oświatowych stała się pracownikami samorządowymi.

Zasada ta nie dotyczy nauczycieli, bowiem w myśl art. 5d ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty, przepisy o pracownikach samorządowych stosujemy tylko do osób niebędących nauczycielami.

Gminną jednostką budżetową jest przykładowo gimnazjum, bowiem zgodnie z treścią art. 5 ust. 5 ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty, zakładanie i prowadzenie gimnazjów należy do zadań własnych gminy. Dyrektor gimnazjum, jako kierownik gminnej jednostki organizacyjnej, jest pracodawcą w rozumieniu przepisów prawa pracy.

Zatrudniając pracowników administracyjnych w szkole, dyrektor ograniczony jest zakazem z art. 26 ustawy o pracownikach samorządowych. Zgodnie z powołanym przepisem małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia lub stosunku powinowactwa pierwszego stopnia i przysposobienia, opieki lub kurateli – nie mogą być zatrudnieni u pracodawców samorządowych, jeżeli powstałby między tymi osobami stosunek bezpośredniej podległości służbowej.

Odnośnik do odpowiedzi

My na forum nie skończymy. A wystawiać możecie sobie kogo zechcecie. Nie uda wam się wejść do rady a o stanowisku Burmistrza niech Szafran zapomni. Zadbaliśmy o tym już i dołożymy wszelkich starań za jakiś czas. Idę bo ja w przeciwieństwie do ciebie i opozycji nie mam wolnego. Ja do gminy chodzę przygotowany.

zadbaliście o to politycznie ustalając okręgi wyborcze i cały czas rajca na caffe wypisuje, że włodek się nawet do rady nie dostanie, czyli dbacie o własny tyłek

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...