Skocz do zawartości

Poważne problemy Ińska


???

Rekomendowane odpowiedzi

Wiemy już, że stacja paliw zniknęła z Ińska i nie wiadomo czy powstanie coś podobnego w najbliższym czasie. Podobnie jest z posterunkiem policji, który na pewno zniknie bo dzieje się to niezależnie od gminy. Krążą pogłoski, że poczta też ma zostać zlikwidowana. Można powiedzieć, że nie napawa to optymizmem. Ktoś w wczorajszej dyskusji rzucił w wiatr, że przychodnie też może czekać podobny los. Co wtedy będzie z Ińskiem? Przecież to oznacza, że Ińsko jest coraz mniej i mniej atrakcyjne. Co mają mieszkańcy robić jak już nie będzie poczty czy przychodni? Jechać do najbliższej placówki medycznej tylko po to żeby dostać leki na kaszelek? To nie jest rozwiązanie tego problemu!

Ze smutkiem trzeba powiedzieć na głos, że Ińsko się uwstecznia i zamiast rozrastać się to coraz mniej oferuje już nie tylko turystom ale też własnym mieszkańcom! Dokładnie, już nie chodzi tylko o turystów! Co dalej, przyszłe wybory zapowiadają się żałośnie bo nie ma nikogo do wyboru i pomimo tego, że nie lubię obecnego burmistrza i większości w radzie to nie ma w Ińsku alternatywnego rozwiązania. Według mnie Ińsko przeżywa najgorszy okres rozkładu od kiedy funkcjonuje w wolnej polsce. Nie można się nigdzie bawić. Nie można pracować tutaj bo wszyscy zwijają interes i uciekają stąd. Nie ma wsparcia turystycznego dla mieszkańców, którzy chcą na tym zarabiać ale też nie ma infrastruktury żeby turyści mogli wypoczywać i zostawiać u nas pieniądze. Jest fatalnie! Co można jeszcze zrobić żeby Ińsko wyszło z tego dołka??

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 195
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Tylko jedno według mnie- zmienić jak najszybciej burmistrza!!!!!!

Nawet jak będzie tylko jego kandydatura to zbojkotować wybory i nie iść głosować na dziada. Zastosować jego apel jak w referendum nie pójście to też forma głosowania :) Czyńmy jak nas nauczył nasz burek ;)

Odnośnik do odpowiedzi

A co z radą? Burmistrz to jedno a rada to druga sprawa. Jak nie nastąpi jakaś polaryzacja w niej to nie widzę szans na zmiany. Zobaczcie kto siedzi w radzie. Emeryci, renciści, pracownicy SKSM, jeden z radnych forsuje plan zagospodarowania przestrzennego na wisoli. Jak tego się nie wypleni to nie ma szans na zmiany. Ostatnio dużo osób najeżdża na Michała ale ja mimo wszystko uważam, że gdyby on był radnym to zrobiłby znacznie więcej niż taki Kościelny! Jest tylko jeden problem. JAK ZNALEŹĆ DOBRYCH KANDYDATÓW NA RADNYCH I BURMISTRZA I JAK SPRAWIĆ ŻEBY RAZEM ZE SOBĄ WSPÓŁPRACOWALI. Ja nie wierzę, że Liwak albo Szafran przejdą w następnych wyborach do rady tak jak im się to teraz udało. Za dużo ludzi ich nie lubi a już zwłaszcza w Ińsku.

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze dobrze jeszcze inny jest nauczycielem co nigdy na komisje nie może zdążyć potem najwięcej ma do powiedzenia na sesji. Drugi z górniczą emeryturą co ciągle "ugór'" rąbie ;) byczki mu się pasą a on uprawia jeszcze i uprawia :D

Odnośnik do odpowiedzi

Schodzicie na boczne tory. Zgadzam się z autorem pierwszego wpisu bo ja to również zauważyłem. Do tego nie trzeba być geniuszem. Kolejną rzeczą są drogi w Ińsku. Widzieliście drogi w ościennych gminach i miejscowościach? Wierzyć się nie chce, że tak można. U nas za niedługo ruch zostanie wstrzymany bo jedynymi pojazdami, które będą mogły przejechać przez centrum to czołgi i walce. Zamiast położyć nowy asfalt żeby jazda po mieście i dojazd do Ińska był lepszy to lepiej jest postawić garb, który już jest zgnieciony od ciężarówek żwirków i innych pojazdów. Panie Burmistrzu niech Pan zacznie budować coś a nie zamyka Pan świetlice, odbiera Pan pieniądze nauczycielom i marnotrawi Pan pieniądze mieszkańców na niewypalone inwestycje.

Odnośnik do odpowiedzi
krokusowy wpis

Krokusowy wpis z Portalu pasuje do wątku, trafnie określił przyczyny, a autor pierwszego wpisu dobrze prawi, jest coraz gorzej.

"Za burmistrzem trudno nadążyć. Zbyt często zmienia zdanie. Brak w jego działaniach jakiegokolwiek porządku, nie ma wytyczonego kierunku.

Wygląda na to, że burmistrz rano wstanie, coś sobie umyśli i tak właśnie robi. Pamiętamy jak często zmieniał zdanie w kwestii powołania dyrektora szkoły- a to robił konkurs, to nie robił, raz przedłużał dyrektorowi umowę na rok, aż w końcu na pięć! A ścieżka w lesie? (od szkoły do plaży) raz ją brukował, teraz zaś nie. Świetlice wiejskie miały być czynne co drugi dzień, jeszcze się konkurs dobrze nie skończył, a już go burmistrz unieważnił i rozpisał nowy. Teraz świetlice mają być czynne codziennie, ale w Linówku będzie całkiem zamknięta! Z chodnikiem w Linówku było podobnie, zaczął, miał skończyć, ale jakoś mu to nie wychodzi i końca roboty nie widać.

Chaotyczne działania burmistrza nie przyniosą naszej gminie niczego dobrego, burmistrz nie ma koncepcji rozwoju, brak mu wizji, jego działania są doraźne i brak im konsekwencji. Burmistrz nie ma wizji na przyszłość i dlatego nasza gmina chyli się ku upadkowi. A tu trzeba wytyczyć drogę rozwoju, konsekwentnie ją realizować i broń Boże nie zasłaniać się kryzysem!"

Odnośnik do odpowiedzi
pytanie do przedmówcy

Mam pytanie do przedmówcy. Skoro krokus o tym wie to dlaczego nigdzie na jego portalu nie można znaleźć proponowanych przez niego zmian? Jak on chce to zmienić? Przecież on jest radnym i ma większy dostęp do informacji gminnych. Dlaczego nigdy nie napisał jak można dokończyć te chodniki gdzieś tam. Ludzie nie będą z nim siedzieć w gminie żeby wypracować jakiś pomysł na rozwój. On musi mieć już jakieś gotowe rozwiązania, które się spodobają albo nie ludziom. Jak ich nie ma to dalej nic się nie zmieni. Może IFS będzie miało 15 z 15 możliwych miejsc na radnych w następnych wyborach i co wtedy? Szafran dalej będzie politykiem czy przestanie nagrywać wtedy? Jak dla mnie to brakuje tutaj wiarygodności.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja rozumiem, że Krokus opracuje plan na 4 lata i go będzie realizował, a nie co chwilę zmieniał zdanie, dzisiaj to, jutro tamto

Marzyciel :) żeby tak było trzeba mieć szerokie horyzonty ;) Włodka sięgają od płotu do plotu ;)

Odnośnik do odpowiedzi

sorry ale z tym proszę się zwrócić do krokusa, ja tylko skopiowałem jego wpis

Nie ma problemu, chodziło mi tylko o to, że taki program powinien już dawno być. Jak można kogoś ocenić czy rozliczyć jak nie ma obietnic? To jest nawet gorsze niż IFS bo oni sobie strzelają w kolano z obietnicami, których nie realizują. Zastanawiam się jak komitet wyborczy IFS na to odpowie.

Odnośnik do odpowiedzi

Co zrobi Krokus nie trudno odgadnąć, wystarczyło śledzić jego wpisy z portalu, podam tylko: ogłosi konkurs na dyrektora szkoły, będzie fundusz sołecki, świetlica w Linówku + chodnik, zdejmie eternit z dachu świetlicy w Ściennym, droga w Ściennym, no nie wiem co jeszcze? Aha, zlikwiduje ta maszkarę próg na drodze

Odnośnik do odpowiedzi

A kto będzie pisał donosy do wojewody, kratorium i innych instytucji ? No kto pytam ?

Jak pierwszego "kapustę" w Gminie zrobicie burkiem, to kto sie zajmie tak "potrzebną" robotą ?

Wojewoda pełni funkcję nadzorczą nad radą, źle pracujesz cymbale to ci wojewoda przez telefon regulamin poprawił

Odnośnik do odpowiedzi

Tak Włodku wszystko to zrobisz z pieniędzy z własnej kieszeni. Tego zresztą też nie możesz bo prawo zabrania. Skąd na to weźmiesz pieniądze. Napisz swoim wyborcom. Nie przecież nic za darmo. Tak na prawdę chciałbym żebyś wygrał dopiero zobaczył byś jak łatwo obiecywać a jak trudno spełnić obietnice. Napisz wszystkim skąd będą pieniądze. Jak by były w kasie to wszystko zrobilibyśmy tak jak mówisz. Dla mnie jesteś tylko zwykłym oszustem wyborczym. mam nadzieję, że mieszkańcy takim nie zawierzą.

Odnośnik do odpowiedzi

Psujecie wątek, który założyłem. Ja chce dyskusji a wy sprawiacie, że ta dyskusja jest pusta. Każdy z Was ma po części rację ale czas zacząć pisać o ważnych sprawach. Co Wam z tych pojedynczych zdań? Chcecie to forum zamienić na drugie vcity?

Kiedyś wpisywał się Opozycjonista i on z pogardą podchodził do opozycji. Różnica między Wami a nim jest to, że on to uzasadniał a Wy po prostu strzelacie swoimi głupotami na lewo i prawo. Pamiętajcie, że wszystkie Wasze wpisy Opozycja czyta. Dowodem na to był artykuł na portalu w którym Szafran odpowiadał na zarzuty radnego. Im więcej napiszecie tym więcej Szafran może z tego wynieść.

Ja jednak nie wierzę w nagle zmiany ponieważ dla mnie Szafran nie zrobił niczego żebym mu mógł zaufać. Z tego co wiem to Szafran utożsamia się z rolnikami więc w jakimś stopniu z PSL. Nie wiem czy taka osoba jest postępowa.

Proszę wszystkich o to żeby wstrzymały się z wypisywaniem głupot bo cel jest jeden. Ze stanowiska Burmistrza musi zniknąć Racinowski a w radzie muszą się pojawić inne opcje niż tylko IFS. Nie uda się tego jednak dokonać jeżeli nie będzie żadnego programu.

Odnośnik do odpowiedzi

A durniu donos, że "vat" napisane jest w formie "wat", to co to jest jak nie dziecinada i brak argumentów ?

Już daliście popis jak traktujecie opozycję. Może przez własne darcie mordy nie słyszycie, że opozycja wam to wypomina? Jak dla mnie to za bardzo szczekacie a za mało rozmawiacie z opozycją. Odbieraniem głosu na sesji też niczego dobrego nie zdziałacie a kultury to sami się w IFS się nauczcie.

Odnośnik do odpowiedzi

On nie zrozumie bo czytać ze zrozumieniem nie umie. On woli zrobić przetarg bo paluch już ma zaufaną firmę jak zawsze byle to nie była miejscowa firma. tak więc w ten sposób pozbędzie się znienawidzonego zubika i pozbawić go pracy i pracowników. To jest metoda radnego i rajcy na mieszkańców.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...