Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

A ja znalazłam, to rzeczywiście dziwne.Michał wejdź na stronę BIP i w obwieszczenia jest to ktoś z Człuchowa.Dziwne ,że mieszkańcom się utrudniało a obcemu idzie na rękę.Nazwisko tego faceta też jest.Szkoda ,że nie dodali mapki.Teraz wreszcie zrozumiałam Olo.Łepski jest nie ma co.

Odnośnik do odpowiedzi

MichałK co więcej chcieć? 36 budynków mieszkalnych w szczerym polu, a obok nieskończony plan do Rybionka.Nie ma Parku, Natury 2000 ,odkrytych przestrzeni.A tyle nam wpajano kiedyś na sesjach.Teraz inni nawet nie chcą nic wiedzieć bo tak najłatwiej.A hotel na Miałce nie powstał,bo Racin powiedział inwestorowi masz kumaka i spadaj.Jeden chce hotel, drugi letnisko, trzeci dom mieszkalny.Każdy powinien móc, czy tak jest co najmniej wątpię.

Odnośnik do odpowiedzi

Co tu medytować? W obwieszczeniu pisze wyraźnie "wszczął procedurę administracyjną w sprawie wydania decyzji środowiskowej".Szybko wyda, że nie trzeba robić raportu wpływu na środowisko i lecą z koksem.Gość miast czekać latami na plan jak wszyscy w szeregu załatwi sprawę za 2-3 miesiące.No..... i tak to się właśnie robi.Szybko ,sprawnie i z zyskiem.A co ma z tego gmina? Ona nic ale jeden pan na pewno hi hi hi :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

U nas jakby Kudła posypał głowę popiołem jak Więcławski z Wylkowyj to by wyszło ,że cały czas mieszkańców wali po całości.Tylko gdyby on stanął na ambonie to na bank ambona się wali.Jak wszystko w gminie w większości przez niego.

Odnośnik do odpowiedzi

Co za świetne określenie zwracam się do mieszkanki.Co to za demokracja jak jeden burmistrz decyduje ,a takie gremium jak rada milczy i obie ręce podnosi.W historii takie sprawowanie władzy nazywa się DYKTATURĄ. Widzę ,że wizerunek Kaddafiego czy innego Castro w Ińsku nabrało mocy.Czy to historyk Krzysztof ma taką filozofię rządów silnej ręki???? Szkoła Stacha nie poszła na marne.On też taką dyktaturę uprawiał aż go psami poszczuli.Czyżby Racina koniec nadchodził??????????

Odnośnik do odpowiedzi

Rolą burmistrza jest dbanie o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkanców.Jak widać on też ma nas w poważaniu.Daje na to wszystko przyzwolenie.Niedługo Ińsko stanie się wymarłym miastem , bo młodzi wyjechali a starzy umierają co jest koleją rzeczy.Życzę zdrowia panie burmistrzu i lekarzom.

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich wiosenną porą i z góry przepraszam za milczenie.nie było mnie w kraju a pisać domyślnie o tym co się dzieje w naszej małej Ojczyźnie po prostu nie wypada. Niestety pierwsze wrażenie jest smutne.Brudno, ponuro, te same dziury w drogach i te same zapadnięte studzienki napawają pesymizmem.Co robi Burmistrz , Rada i tylu jego podwładnych? Żale ściska za gardło, za co my im płacimy? Przeszyło moje myśli, czyżby Ińsko skazane było po wsze czasy na nieudaczników i lubiących łatwe zarobki i życie na koszt nas? Dlaczego ludzie są tacy bierni? Co stało się z młodymi? Gdzie tkwi przyczyna tego marazmu połączonego z głupotą władzy? Od razu spadły na mnie przykre wiadomości typu: nowa żwirownia, podwyżki opłat wod-kan i wiele innych.O cenach z kosmosu zafundowanych przez "elity" z Warszawy nawet nie chcę wspominać. Czas jednak zacząć piętnować głupotę i nieudolność miejscowych samorządowców. Przepraszam tych co liczyli na ujawnienie się w sprawach społeczeństwa obywatelskiego. Fakt,że mnie nie było, nie zmienia spojrzenia na bierność ludzi. Czy to strach, czy też niewiedza są przyczyną grobowej ciszy? Przecież za dwa miesiące będzie lato. A tutaj nic nie robią, nawet drobnych rzeczy typu nasadzenia drzew i krzewów, naprawę konstrukcji ciemnego" mola", jakby stworzonego dla pijusów i złodziei !!!Panie Racinowski, chce się powiedzieć, kończ Waść, wstydu oszczędź. Ale do kogo powiedzieć? Do tych kilkunastu nie mniej tępawych ludzi, których sobie "dobrał"!!! Jak zdążono mi donieść planu gminnego, zresztą nic nie wartego , też nie skończono>Chociaż nadaje się on do rekordu Guinnessa ,ze względu na czas i miernotę jego opracowania. Jak zdążyłem się dowiedzieć ze strony BIP , "gmina" komuś idzie na rękę i załatwia "papiery" na budowę iluś tak domów w szczerym polu rolnym za Rybionkiem. No tak , niektórym jeszcze brakuje forsy do realizacji życiowych planów rodzinnych. Droga na Chociwel od lasu za Kamiennym Mostem wygląda jak pobojowisko po poligonowych ćwiczeniach ( a przecież , to tylko zasługa Działoszewskiej), bo to ona pozwoliła kopać rów na kabel pod energię dla swojego pracodawcy w bioetanolu.O Zarządzie Powiatowym dróg publicznych w Stargardzie nie ma co wspominać, oni utrudnią budowę wjazdu na pole ale ciągnięcie linii 30 -80 cm od asfaltu widocznie im się opłacało.A gdzie Racinowski ,że swoimi przedwyborczymi obietnicami.Czyżby tak jak Tusk leje wodę . No cóż, jestem już w kraju i tej małej ojczyźnie, którą nie uważam z prywatny folwark tych "eXpertów" z gminy. A więc trzeba ruszyć do dzieła. A Wy mieszkańcy Ińska ocknijcie się , bo jest Was coraz mniej a do tego już prawie całkowicie zniewoleni i chyba oszołomieni tymi dopalaczami co podobno w Ińsku krążą. Nie bójcie się już gorzej być nie może. To już teraz jest dno.Pozdrawiam wszystkich niezależnych i odważnych.Piszcie śmiało o głupocie władzy bo innego sposobu pokazania nieudolności nie ma. A na stronie oficjalnej gminy jeszcze ciągle wisi podziękowanie Burmistrza za bezmyślny wybór na II kadencję. A propo: przecież Racinowski praktycznie od początku jest w tzw. organach władzy. I co przez 20 lat niczego poza braniem pieniędzy się nie nauczył. No tak, wykosił w wyborach przeciwników. Ale widocznie też byli mierni, skoro mu to tak łatwo poszło.Czy swoich radnych dobierał wg wykształcenia, czy też głupoty i biernego poddaństwa.Przynajmniej połowa stwarza takie wrażenie.

Odnośnik do odpowiedzi
kwiecień plecień

Pierwiosnek a może lepiej byś się skupił nad tym co Hubble napisał. Przecież merytoryka jest ważniejsza od dat. Za granicą też można czytać polskie strony. A ogólny komentarz można wpisać nawet z Afryki.

Odnośnik do odpowiedzi

No tak i znowu jesienne "kiełbaski wyborcze" może z mamrotem albo jakimś innym świństwem. A tak naprawdę należy zacząć wszystko postrzegać od góry. Władza ma się zawsze dobrze i łupie swoich wyborców jak może.Aktualnie historyk Tusk ze swoją bandą przygłupów. Fundują nam coraz to więcej i coraz to bardziej wymyślne podatki. Wszystko podobno dla dobra narodu.Pierwszy lepszy z brzegu przykład, za wszystko co mamy trzeba płacić daninę dla coraz głupszej i pazerniejszej władzy. Jak ktoś stara się trochę odłożyć , to też mu zabierają tzw. podatek Belki. Dla mnie to wielokrotność nakładania podatków. Gdyby tak bardziej zagłębić się w te daniny dla naszych rządowych głupców (mam na myśli nie tylko obecny rząd ale też poprzednie nie mniej pazerne). Teraz przechodzimy do gminy, bo ta też chce naszej daniny, podobno w imię zaspakajania naszych wspólnych potrzeb. Czy ktoś się zastanowił jak te nasze haracze mają się do rzeczywistości? Otóż kilka dni temu jechałem drogą najpierw z Chociwla a potem Łobza. Jakoś tak się składa ,że jak dojeżdżamy do ińskiej gminy, to jakby wjazd do "piekła".Pomyślałem sobie! Czyżby nasz "przywódca" był taki bierny i nieudolny, czy też go tak olewają w temacie pozyskiwania środków, bądź co bądź powstających z tych płaconych wyżej , do koryta średniego szczebla. Racinowski jest już 5 rok "przywódcą" gminy, podobno chcianym i najlepszym. A tu bieda i nędza. Znikąd pomocy, sam też niewiele może wymyśleć. Wydaje mi się, że nic się nie nauczył przez tyle lat rządzenia.A przecież tak naprawdę jest przy władzy od 1990 roku z małymi przerwami na interesy z imieniu"szefa" Zimnickiego.Jak to zrozumieć.Plan płodzi ponad cztery lata, to chyba rekord Polski. Niestety to będzie bubel i niepotrzebny wydatek sporej sumy pieniędzy jak na tak "bogatą" gminę. A i tak żwirowni,biznesmenom za Rybionkiem i Storkowem, także na Wisoli musi załatwiać "sprawy" po dawnemu. Czyli po cichu, oszukując rodowitych i przyjezdnych mieszkańców także z potrzeb finansowych.Wracam do tych dróg,zresztą w samej miejscowości też nie jest lepiej i głośno myślę.Przecież gmina jest tak postrzegana jak wygląda.A wygląda gorzej niż w latach 50 ubiegłego stulecia. Wówczas może nie było internetu i TV oraz wielu innych "wynalazków" ale ludzie byli weselsi i bawili się też jakoś inaczej, razem. A teraz tu jedna klika, tam druga klika. Po środku garstka stłumionych i otumanionych. Bo czasy takie, że ludzie boją się gorzej niż w komunie. A nóż , widelec ktoś ich rozpozna. I jak tu czuć się pewnie w tej naszej zapyziałej demokracji. Racinowski z Terebeckim to obecnie potęga i na widoku nie ma nikogo kto by ich pokonał. Ba nie ma nawet nikogo, kto by ich otwarcie skrytykował za doprowadzanie gminy do stanu totalnej klęski.Sądząc po ruchach władzy , właśnie szykuje się do nowego "pokazu" swojej aktywności ,oczywiście dla dobra ogółu mieszkańców. Z tym jednak ,że bardziej dobra zauważalnego wokół posesji radnych.Oczywiście niedługo trwa zakryje liczne niedociągnięcia estetyczne. A resztę się jakoś "pozbija" i znowu sezon letni przewali się szumem ińskiego lata filmowego i jakiejś bajeranckiej imprezy z udziałem znanych ludzi. A dróg jak nie ma , tak niem. Chodników też niewiele przybyło.Uzbrojenie gminy też toi w miejscu, bo gmina nawet miejskie uliczki ( także przedwojenne) kasuje.Stajemy się potęgą w zakresie prywatnych dróg,ulic i chodników. Ile to kłopotów mądrzy urzędnicy sobie z głowy ujmują. Ile forsy zaoszczędzą na swoje podwyżki, bo przecież Tusek funduje nam coraz większą drożyzną, zwalając przy tym winę na globalne ocieplenie i światowych kombinatorów giełd. Jedno wszakże przez te dziesiątki lat się nie zmienia,świegot ptaków o ożywającej wiosną przyrody. Ta raczej nie zażąda od nas dodatkowej zapłaty za swoje uroki. Chociaż gmina w postaci opłaty klimatycznej i parkingowej już tak. A więc do następnego felietonu Ińszcznie. Czas już zacząć myśleć kogo poprzeć w jesiennych wyborach, bo odmowa udziału może być źle zrozumiana i zaczną się naciski oraz obietnice.

Odnośnik do odpowiedzi

Potwierdzam, że często tu wchodzę ale nie często loguję.To oznacza ,że patrzenie na daty wpisu niczego nie oznaczają.Szukanie kto ,po co i za ile to śmiech na sali.Hubble ty draniu umiesz dobrać się do skóry.Dobrze piszesz kiedyś tak fajnie pisał Ińszczanin.Konkretne za i przeciw.Zawsze konkrety i na temat.Teksty wyważone bez obrażania po prostu wysoka kultura.A kto kiedy pisze to bzdety nic więcej.

Odnośnik do odpowiedzi

Jest ich teraz w świnoujskim magistracie 228. Kosztują podatników 470 tys. zł miesięcznie. Rocznie na ich płace idzie ponad pięć i pół miliona złotych. Urzędnicy – gdy jest ich za mało – niedobrze. Gdy za dużo – jeszcze gorzej.

"Konia z rzędem" - dla miejscowego burka, on idzie w ślady świnoujskiej władzy.Gmina licząca 3 tysiące z hakiem mieszkańców gdyby policzyć średnio ile wypada mieszkańców Ińska na jednego urzędnika to jesteśmy lepsi od Świnoujścia. Żerują na budżecie gminy zamiast wydawać te środki na naprawę gminy i to w każdej dziedzinie życia społeczno- gospodarczego. A tak gmina, czytaj: burek woli wydawać pieniądze na swoje i podległych urzędników pensje.Ale on gra uczciwego, bo zawsze jak podwyższają jego i tak wysoką pensję w stosunku do osiągnięć, on wychodzi.To taki symbol jego uczciwości, że nie patrzy na głosujących. A przecież wiadomo,że to jego ludzie i bez wahania zasilą portfel tego ińskiego geniusza. Można zapytać. Czy się godzi pobierać takie pensje i nie wykazywać się osiągnięciami w pracy? Jak widać po moralności i pobożności Racina można. Tylko należy także pamiętać,że im więcej pracowników, tym więcej gminnych, czytaj naszych pieniędzy nie idzie na rozwój lecz na przeżarcie. Stąd żadnych działań gospodarczych nastawionych na inwestycje, pozbywanie się ulic na rzecz mieszkańców, chociaż to zadanie samorządowe. A gdzie w tym wszystkim ma się jeszcze znaleźć działanie na rzecz rozwoju gospodarczego? Przysłowie mówi: Jaki pan, taki kram.

Nic dodać, nic ująć.

Odnośnik do odpowiedzi

I czy ten człowiek nie ma od lat racji.Przecież to samo dzieje się trochę niżej , chociażby w naszej gminie.Tutaj też urzędnicy na czele ze swoim "guru" wręcz przeżerają nasze podatki.Dziwne jest,że ludzie wykształceni tego nie rozumieją. Nie dziwię się biedakom, bo oni muszą iść w łaskę do tego "kacyka", ale większość jednak utrzymuje się sama .Czytajcie, to może coś wam na wiosnę zaświta w tych głupich łepetynach i zaczniecie samodzielnie myśleć.

Około 2 tys. osób wzięło udział w I Kongresie Nowej Prawicy w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane przez partię UPR-WiP, której lideruje Janusz Korwin-Mikke. W Sali Kongresowej PKiN zasiedli głównie sympatycy tego ugrupowania. Według Korwin-Mikkego obecna władza wyłudza większe pieniądze od Polaków - poprzez podatki - niż za hitlerowskiej okupacji. - Do tego nasza władza te pieniądze marnuje, dlatego należy obalić to nieludzkie państwo - apelował.

Kongres, który zgromadził tez inne prawicowe środowiska polityczne, miał charakter debaty na temat obecnej sytuacji Polski oraz jej przyszłości. Swoje referaty przedstawili m.in. Korwin-Mikke, ekonomista prof. Krzysztof Rybiński, poseł PJN Adam Sośnierz.

Korwin-Mikke podkreślił, że aby Polska stała się krajem na miarę XXI wieku należy m.in. ograniczyć liczbę urzędników. Według niego obecna władza wyłudza większe pieniądze od Polaków - poprzez podatki - niż za hitlerowskiej okupacji. - Do tego nasza władza te pieniądze marnuje, dlatego należy obalić to nieludzkie państwo - apelował.

Według lidera UPR-WiP, należy znieść przymus ubezpieczeń zdrowotnych, a także wprowadzić zakaz zadłużania państwa. - Trzeba też zlikwidować podatki od dochodu, czyli CIT i PIT. Przez ten podatek obywatele musza tłumaczyć się z tego, że zarobili pieniądze - mówił.

Korwin-Mikke odniósł się także do nadchodzących wyborów parlamentarnych. Zaznaczył, że UPR-WiP, aby osiągnąć sukces, musi zacząć informować o swoim programie na poziomie powiatu oraz gminy. - Polsce potrzebna jest idea, którą mamy. Jej realizacja doprowadzi do rozwoju naszego kraju - dodał.

Prof. Rybiński krytykował obecną ekipę rządzącą. Według niego premier Donald Tusk zadłuża Polskę w takim samym tempie jak Edward Gierek. - Zadłużanie tego drugiego skończyło się bankructwem kraju, zadłużanie premiera też może się tym skończyć - mówił.

- W normalnym kraju minister finansów specjalizuje się w pilnowaniu kasy. A minister Jacek Rostowski specjalizuje się w okłamywaniu ludzi o prawdziwym stanie finansów publicznych Polski. Gdyby po każdym kłamstwie Rostowskiemu, podobnie jak Pinokio, rósł o centymetr nos, to dzisiaj kłułby zebranych na kongresie ludzi w czwartych, a nawet piątych rzędach - powiedział Rybiński.

Sośnierz odniósł się do stylu pracy parlamentarzystów. - W tym ADHD administracyjnym nie da się połapać. Tego ludzki rozum, rozum posła nie pojmie, ile my tam rzeczy uchwalamy. Nawet nie wiemy, co uchwalamy - powiedział.

- Nie dalej jak wczoraj dowiedziałem się, że uchwaliliśmy coś, co gdybyśmy wiedzieli, co uchwalamy, bylibyśmy przeciwni. Ale jest taki natłok, że nawet praca 24 godz. na dobę nie wystarczyłaby, żeby to wszystko przeczytać. Ilość spraw, którymi się państwo zajmuje jest niebotyczna. Najwyższy czas ograniczyć to ustawodawstwo - podkreślił.

Odnośnik do odpowiedzi

Kasiora czy ty sądzisz ,że w tym zadupiu poza ludźmi z układów są jeszcze ludzie myślący i niezależni? Przecież to jest zbiorowisko prehistorii komuny wraz z jej miejscowymi i przyjezdnymi komuchami.Spójrz w niedzielę w kościele, tam same stare komusze gęby przefarbowane na wierzących. Przecież burek to też stary działacz, który nagle przejrzał na oczy.

Odnośnik do odpowiedzi

Przed wczoraj byłem z rodziną na plaży, wchodząc na molo aż mi włosy posiwiały! Jak można tak zaniedbać wizytowke naszego jeziora... Z tego co widzę Burmistrz wraz z żoną spacerują co wekeend i nie widzi że molo podupada! Zrobiłem zdjęcia wszystkich tych desek sprochniałych i nie wiem, wyrwanych czy co... Sprawę trzeba nagłośnić jeśli ludzie odpowiedzialni za remont tego mola nie reagują to może zaregaują media! Kiedyś chyba nawet był artykuł w głosie stargardzkim? wie jak toś jaka była reakcja naszych władz na ten artykuł? czy wymieniono te deski?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...