Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Uważam ,że jeśli Ińszczanin nie byłeś na sesji to sprostuj wypowiedź głupiego koko -Racinowskiego,Palucha, Sękiw,Malcera ,Deca,Błażejewskiego,Mazurka, Drabika, Skonieczki,Terebeckiego,Michalskiego,Bujnego i Kudły.I zapamiętaj morderców gminy.A jeśli jesteś Maszniczem to też dziękuję za odwagę i mimo tej ciemnoty dbanie o interes nas wszystkich.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Koko władzo ty głupia Masznicz ma odwagę być sobą i mówić co myśli i to wy jego możecie cmoknąć w dupę.Szlak was trafia ,że nie macie spokoju a tu kasa czeka za rogiem Kieliszek wam zrobi ucztę za te hojne dary.To dzięki Maszniczom ludzie dowiedzieli się co im zgotujecie.Wolę obszarnika Masznicza niż kłamców przekupnych ,podstawówkowych wykształciuchów.Kto was uczył Kościelny czy Szewczyk fikołki pogięte.

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś po raz pierwszy słuchałem osoby Pana Masznicza i powiem ,że inteligencja tego człowieka jest godna wielkiego podziwu myślę ,że konflikt właśnie polega na wyższości inteligencji tego pana nad rządzącym człowiekiem pajacem.Prócz zawiści o stan posiadania jeszcze chodzi o posiadaną wiedzę prawną.Tylko tacy maluczccy jak koko mogą pisać takie brednie.A Ińszczanin honorowo powinien odpisać.

Odnośnik do odpowiedzi

Rzeczywiście jeśli mialbym czegoś mu zazdrościć to tylko tej skarbnicy wiedzy co daje mu wyższość ,że mogą mu naskoczyć.A z tym jego majątkiem i obszarnictwem nie przesadzajcie chyba nie znacie prawdziwych obszarników złotej ziemi to na pewno Zimnicki, Wiliński i kopalnia kruszyw to są obszarnicy czyt.złodzieje którzy na głupocie wymienionych głosujących głupoli ustawią się na wieki.Masznicz jest dla nich zły bo psuje szyki głośno krzyczy o tym co oni po cichaczu załatwiają.Ten który tu napisze ,że Masznicz załatwia swój interes powinien od razu stracić palce do pisania.Zresztą tych ludzi co dzisiaj żle zagłosowali i tak spotka kara Boska.

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś koko wymienił nazwiska cudotwórców ińskiej plagi.Cytuję je za ww : "Pomogę ci i podam nazwiska tych, którzy staraja się zadbać o przyszłe dochody Gminy, aby ona wspierała potrzebujących, których z roku na rok przybywa : Sękiw, Michalski, Bujny,

Skonieczko, Dec, Malcer, Błażejewski, Mazurek, Drabik i Terebecki."

zapamiętajcie je dobrze, bo na efekty ich głupoty nie trzeba będzie czekać aż 100 lat, one się ujawnią dużo szybciej, niech tylko żwirownia dostanie niezbędne do rozruchu papiery. Oczywiście , to już tej gminie nie pomoże. Można leczyć,pomagać w życiu i działaniu,itp. ale nie można walczyć z naturą. Przykłady z ostatnich m-cy , to Japonia a wczoraj Hiszpania.Oczywiście jakieś tam koko pisze propagandową opluwankę i jednocześnie wzniosłe treny pod adres głupków z gminy , bo jest jednym z nich. Mnie tylko pozostaje nadzieja w mądrość zwykłych szarych ludzi, mieszkańców tej gminy. Pokazali ją ostatnio, kiedy chciano budować spalarnię. I oby dobry Bóg czuwał nad nimi.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja sądzę że bez wyjątku stracą wszyscy na wartości nieruchomości, także gmina. Bo ona też dysponuje terenami do sprzedania.To jest cena za uzyskanie "opłaty" od żwirowni. Jest jeszcze problem ludzi, szczególnie teren od cmentarza, kościoła poprzez tzw osiedle , a kończąc na wszystkich domach w kierunku na Recz, inaczej bioetanol. Są to straty zdrowotne i finansowe.Ci ludzie już są skazani na życie w warunkach utrudniających spanie i oddychanie.Pamiętajmy ,że poprzednia żwirownia była kilka kilometrów od Ińska i ponad kilometr od Storkowa.Ta natomiast powstaje tuż przy Ińsku,praktycznie łączy się z Ińskiem.

Odnośnik do odpowiedzi

Koko ty inteligencie co ci słoma z butów wystaje byłem uczniem Pana Janka.Ucyz mnie i moje rodzeństwo języka rosyjskiego.Nie pamiętem ,żeby kiedykolwiek kazał nam się uczyć kochać sowietów czy komuny.Język zna nawet do dziś tak jak wielu których uczył i wymagał co potem w szkołach średnich pytano uczniów kto nas uczył tego języka.Uczył nas sportu ,Grał z nami na eskesach, szkolił na ratowników, żeglarzy ,woził własnym samochodem,bo dyrektorzy Zalewski a potem Zinko gnębili go uważając ,że to głupoty.Hangar który z nami budował pamiętam jak dziś jak się żegnał z nami bo Zinko nasłał prokuratora na niego,a Pan Stelmaszyński bał się utraty prawa budowy bo pomagał jak i inni rodzice dla dobra swoich dzieci.Pamiętam też jak za ukończenie medale dostał dyrektor Zinko oopublicznił tę Maszniczu nie wspomniano ,o Rodzicach i uczniach też.Koko-Racinowski i inne głupki Dece,Malcery,Mazurki,Michalskie i pozostała hołota nie macie moralnego prawa obrażać tego człowieka.To nie Racinowski wstrzymał spalarnię to Masznicz ale przed kamerami stanęli Racinowski i Terebecki tak jak wczoraj.Tylko wczoraj byli za budową największego kataklizmu tej gminy.Jestem jego uczniem i do dzisiaj mam wielki szacunek jak większość których uczył bo się spotykamy i wspominamy spędzone z nim wycieczki na wyspę czy do gdańska.Zawsze wszystko dopinał na ostatni guzik.Tu uczciwy ,uczynny i bezinteresowny człowiek.A takie śmieci jak koko mogą go cmoknąć w jajo.Nie mieszkam już w Ińsku ale moi rodzice tak bywam w Ińsku coraz większe dno a moje dzieci nie chcą do mojej rodzinnej miejscowości jechać.Jeśli macie za złe Maszniczowi tylko to ,że był mądry i kupił ziemię to ja to nazywam zazdrością.Zresztą z tego co się orietuję w Ińsku jak stwierdza koko jest tysiące obszarników którzy też dzielą i sprzedają działki ale rozumiem że oni nie nazywają się MASZNICZ.Nie przeszkadzają radnym ,nie uprzedzają mieszkańców robią po cichu swoje tak jak żwirownia w końcu trafiła wg.mnie na głupiego burmistrza i jego większościową głupią radę wraz z koko.I powiem do tych zawistnych ,że w tej gminie nie znam bardziej uczciwych ludzi od Maszniczy.O Maszniczach można już książki pisać o ich wielkiej miłości .Na tamte czasy zazdrość mnie też żarła że to oni są razem.Bo w niego wpatrzone były te krowy nauczycielki a w nią wszyscy faceci Ińska.A oni na przekór wszystkim zostali razem i trwają są dobrymi ludźmi wszystkim pomagają.I wiem to doskonale bo nie raz spotykam kolegów koleżanki i mówią to Janek mi podpowiedział inaczej nic bym nie załatwił.Dziwię się ,że to ci którym pomagał i pomaga nie bronią go tutaj.I na koniec Pan janek nigdy nie był komuchem pamiętam jak chciano ukarać mego rodzica karą dyscyplinarną zawsze bronił pracowników już wtedy nikt mu z prawem nie podskoczył,to komuna jego niszczyła jak mogła a już zwłaszcza jak był drugą żoną.W kadzm calu wida u ciebie zasdość i zawiść .Jak wierzysz w Boga to idź w niedzielę do spowiedzi i wyznaj swoją nienawiść do bliżniego i siebie samego za zdradzenie obietnicy danej wyborcom.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja już widzę ten hotel i pensjonaty u Zimnickiego jak dmuchnie piaskiem to od razu za darmo mają kąpiel w jeziorze z salmonellą .wszystkie hałasy i pyły będą lecieć na cmentarz ,kościół i Zimnickich hotele haha.Wierzący narodzie popieraj Racinowskiego a on ci wynagrodzi piaskiem w twarz.Po co Ci redaktorzy kłamią ,że to oddalone jest od miasteczka to jest połączona granica z miastem bezpośrednio.Jak ksiądz będzie szedł odprowadzać alejką na cmentarz każdego kiedyś z nas to wiatr piaskiem w oczy murowany.Ale wy się jednak skupcie na Maszniczach i tak nie zrozumiecie ,że to jego nieruchomości wzrosną bo są oddalone od waszego syfu.Sami mu robicie przyslugę i jednocześnie zżera was zazdrość na coś trzeba się zdecydować wóz albo przewóz.

Odnośnik do odpowiedzi

Oj biedny ty "uczeń" skoro masz takich nauczycieli.Dobrze jak twierdzisz nauczył ciebie i innych rosyjskiego, co wzbudzało nawet podziw w szkołach średnich he he he(tylko z polskim "uczeń" u ciebe jakoś śłabo). I po co komu potrzebny był ten "ruski"? Pomyśl, kto w tamtych czasach uczył takich przedmiotów ?? Dzisiaj to są klienci Instytutu Pamięci Narodowej - pacanie i dupolizie. Panowie Zinko i Zalewski już wtedy się poznali na człowieku.Przyszłość przyznała im rację.Owszem nasłali prokuratora na twojego idola, ale w tamtych, słusznie minionych czasach, prokurator nie ruszał "swoich" !! Twierdzisz, że to "uczciwy i bezinteresowny" człowiek i mu ktoś zazdrości, że kupił ziemię. Z pensji małomiasteczkowego nauczyciela "ruskiego" i burmistrza małej Gminy ??!! Możesz to mówić temu co trawę na pastwisku gryzie !! To kto go schował przed policją jak tak uczciwie wszystko nabył ? Może ty he he he ??

Posprzedawał pacanom ze Stargardu i Szczecina "paski" nad jeziorem , obiecując im że będą stawiać tam rezydencje.

Teraz go ścigają i niebawem go dopadną i d... skopią !! Z litości dla ciebie i twojego idola nie będę przypominał jak wychował swojgo synka na "prawego i uczciwego" obywatela tego kraju !! Gdyby miał odrobinę honoru to nie przekraczał by progu Urzędu, z którego ewakuował się w niesławie - "uczeń" !!!

I na koniec "uczeń", piszesz, że twoje dzieci nie chcą jechać do Ińska. To dobrze, ale ty też nie jedź !!!

Odnośnik do odpowiedzi

Koko - gminny Gebels buraka zaczyna atakować Masznicza. I rzeczywiście fakty iście podobne do działań buraka, czyli wodolanie, propaganda, kłamstwa , zazdrość ,tylko po to aby zdyskredytować Masznicza.Nie pomyśleliście gminne barany,że on nie walczy o stołek lecz pokazuje wasze beznadziejne przeżeranie i tak ledwo zipjącego budżetu. Wy możecie co najwyżej cmoknąć go w dupę. Jego siła jest w niezależności od waszych brudnych gminnych układzików. Żeby wam jeszcze zęby wyostrzyć , to musicie wiedzieć że w trakcie studiów był w Moskwie , Suzdalu i Władimirze ( tam szkolili się polscy lotnicy). Inną sprawą czy w ogóle wiecie co to za miasto ten Suzdal. Po waszych wczorajszych głosowaniach, wątpię czy znacie położenie polskich miast, skoro nikt z was , nawet wasz burak nie przeczytał żadnych ekspertyz przed podjęciem decyzji w sprawie żwirowni.Czas też abyście zrozumieli ,że antyreklama , to też reklama. Na pewno jego tylko wzmocnicie w działaniu, a to dla nas mieszkańców dobrze. Budynek gminy nie jest wasz barany, tylko tymczasowo go okupujecie i to popijając wódę i oszukując petentów.Wasz Kudła jest w tym zakresie specjalistą. Innymi słowy: pocałujta w dupę wójta.

Odnośnik do odpowiedzi

Kudła ,Racinowski i Terebecki atakują Masznicza bo zwyczajnie się go boją.Tylko jeszcze zapytam bo słyszałem ,jestem tu już kilka ładnych lat i ludzi zdążyłem poznać.Czy wytłumaczycie mi dlaczego rosyjski był nie potrzebny a ukraiński został? czy koko widzi w tym logikę.Człowiek nie dający się w tym kraju okraść przez takiego Kudłę nie będzie lubiany.A Masznicz nie dał się tym złodziejom okraść.I jeszcze ciągle ludziom wszystkim pomaga traci na tym kieszeń koko i taka jest prawda.

Odnośnik do odpowiedzi

Patrzcie durnie jak wszyscy ucichli ,żeby nic nie mówić MichałK nabrał wody w usta ,Ińszczanin zamknął japę i Nawet Liwak na vcity pisał a tu nie chce swego zdania powiedzieć.Wy zastraszona ciemnoto to dlatego tych trzech o których pisał Tabu tak się wam śmieje w nos.Wystarczy poszczuć was Maszniczem i jak psy do budy uciekacie.A tobie koko powiem krótko Masznicz w kryminale nie siedział ,nikt mu niczego nie udowodnił gdyby tak było jak piszesz dawno by go zgarnęli ale tobie zależy na zniechęceniu ludzi do Niego żeby nie doszło do referendum.Ty zbaczasz z tematu mnie nie interesuje ile ma i co z tą ziemią robi.Ja ogłaszam ,że mu wierzę i w jego dobre intencje i pójdę za nim na mur beton i będę do tego ludzi namawiał a ty przejdź na city i plotkuj dalej o swoich teoriach spiskowych.Albo dostałeś od Masznicza na rosyjskim w łeb i ci zaszkodziło albo jako burmistrz poznał się na twoich kantach.To moje zdanie matole jeden wsadź se między drzwi palanta i przytrzaśnij.Rozumu już nie odzyskasz.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo nie martw się ja zamiast pisać wolę przejść do działania i jeżeli dobrze pójdzie już niedługo zostanie złożony wniosek o referendum w sprawi żwirowni. Co do Państwa Masznicz jak wszyscy wiemy ludzie nie szczędzą obraźliwych słów na ich temat a ja ich podziwiam, że pomimo takiej nienawiści do Nich jaką wielu pokazuje mają odwagę stanąć i zaprotestować głośno przeciwko tak skandalicznemu stanowisku burmistrza i większości radnych. To, że w Ińsku od lat źle się dzieje to jest tylko i wyłącznie nasza wina bo takie władze wybieramy czas najwyższy spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć tak przez te ponad 20 lat popełniam błąd głosując na tych ludzi. Z informacji jakie posiadam na dzień dzisiejszy podpisy są już zbierane, a wniosek o referendum, który musi podpisać 5 osób podpisze bo nie mam ochoty żyć i umrzeć w sąsiedztwie pustyń, bajorka i wszędobylskiego kurzu. Wielu tu tylko pisze i obraża Państwa Masznicz ale niech ktoś pójdzie na sesje i zaprotestuje głośno tak jak Oni nie mając w tym interesów. Ani nie pchają się na stanowiska ani nie biorą za to pieniędzy i to się liczy, a nie wyciąganie jakiś brudów z przeszłości. Nie chce nikogo bronić ani oskarżać ale taka obywatelska postawa jest nam dzisiaj w Gminie Ińsko potrzebna

Odnośnik do odpowiedzi

Aby było do pary to odezwała się "uczennica". Ale to pewnie aktualna nałożnica. Mimochodem zapodała nam info jakie wybitne radzieckie "uczelnie" pokończył jej idol. Te same,na które uczęszczali "polscy lotnicy" ( ci co spadli 10-tego ?).

To by się zgadzało .Wot maładiec. Koko toże gawarit pa ruskij.

I rzaczywiście pocałujta w d..ę ale Pana Burmistrza R.

Odnośnik do odpowiedzi

Ignorujemy .Jeśli dalej będzie obrażał zgłoszę do moderatora o pouczenie ,że to nie wybory do władzy a Masznicz nigdzie nie startuje.Do dobro i majątek naszej gminy Nie kilku kretynów

Odnośnik do odpowiedzi

No tak trochę znowu mnie nie było. Wracam i dowiaduję się tyle złego,że aż strach o tym myśleć.Ale polskie życie zaściankowe idzie innymi torami, niż w normalnym miasteczku w innych rejonach Polski czy też UE. A więc od początku. Okazało się że burmistrz przejął rolę Judasza, traktując przy tym mieszkańców rodowitych i tych napływowych jako zło konieczne.Mam tu na myśli ludzi mających swoje zdanie i nie podlegających wpływom często bardzo niedouczonych tzw. struktur samorządowych.No cóż, recesja dosięgła i tę dziedzinę życia samorządowego. Trudno uwierzyć ,że "panująca" władza ma gdzieś mieszkańców. A kacyk Racinowski ze swoimi niedorozwiniętymi radnymi, bez zapoznania się z jakimikolwiek badaniami na temat wpływu żwirownia na środowisko,podejmuje niczym Kaddafi czy też inny afrykański też kacyk, decyzje na sto lat, mogące się zakończyć wręcz tragedią ekologiczno-gospodarczą gminy. O ile dobrze wiem budżet gminy to około 12 mln zł w skali roku. Czy ten człowiek nie pomyślał,że te 800 tysięcy nie rozwiąże problemu , a nawet gdyby za zasługi dla żwirowni dała mu 1,5 mln zł, to też jest to kropla w morzu potrzeb. Przy tym wszystkim może się wydarzyć dużo nowych jeszcze nieznanych problemów. O deklaracji wyborczej nie chcę dużo pisać (gdzieś tutaj ją przeczytałem), bo każdy normalny, uczciwy i kompetentny burmistrz podał by się do dymisji.Przecież ten człowiek kłamie w żywe oczy. Wyłapałem jednak bardziej istotny element tej zagrywki. Do opracowywania planu przystępuje się dopiero po wcześniejszym opublikowaniu wszczęcia postępowania w celu wydania decyzji środowiskowej. Czy aby pominięcie tej istotnej kwestii nie wiąże się z nieważnością uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania planu na budowę żwirowni !!Przecież na tym etapie najpierw mieszkańcy i wszelkie zainteresowane strony, w tym stowarzyszenia występują na prawach strony o wówczas sporządza się raport oddziaływania na środowisko. Czy to jest tylko kolejna głupota i niewiedza burmistrza, czy też świadome naruszenie całokształtu procedury odnoszącej się do tego typu inwestycji szkodliwych dla środowiska. Zapewne da się to szybko wyjaśnić przez prawników. Osobną sprawą jest bezczelność burmistrza w stosunku do ogółu mieszkańców gminy, którzy jak już wiem nic na ten temat do czasu komisji nie wiedzieli.A więc ,świadome ukrywanie przed wyborcami swoich niecnych czynów. Zmierzało to do działań w ciągu dwóch dni (komisje i posiedzenie swoich radnych) przepraszam , minus dwóch rozsądnych.Jednym słowem ,zanim by się ludzie ocknęli , już by mieli rękę w nocniku.Uczulam w tym miejscu wyborców, by mieli baczniejsze spojrzenie, bo to zakrawa na przekręty, a nie chęć szukania środków finansowych. Już po tym jednym dniu zauważyłem,że temat najważniejszy, czyli NIESZCZĘSNA ŻWIROWNIA zszedł na dalszy plan. Zapewne propagandziści burmistrza zaczną szkalować wszystkich, którzy mieli odwagę przeciwstawić się tej głupocie a jednocześnie łamaniu procedury prawnej. Trzeba zmienić tory myślenia Ińszczan na tematy zastępcze. A więc podobnie jak przy wyborach zaczęło się opluwanie przeciwników, chociaż to nie jest walka o stołek burmistrza. A gdzie w tym wszystkim demokracja,prawo? A więc i będzie dalsza część ataków, na zasadzie mydlenia oczu i stosowania propagandy sukcesu w przypadku budowy żwirowni.Już mieszkańcy dali się dwa razy nabrać na czekające posady ( tutaj na biurowe mieli soje żony i córki oraz rodzinnych powinowatych), tak było przy wypalarni węgla drzewnego i oczywiście bioetanolu. Jak dzisiaj wiemy CUDU NIE BYŁO I NIE MA. Swoją drogą trzeba być albo głupim , albo tak bezczelnym aby zlekceważyć elektorat wyborczy i to nawet jeśli przy pomocy opluwania przeciwników zdobyło się ponad tysiąc głosów. Tylko,że teraz nie chodzi o stołek lecz byt i życie ludzi (oni i bez tej inwestycji płacą swoje podatki), zagrożenia ekologiczne i zdrowotne. A dobitnie mówiąc może nawet o pewien rodzaj kataklizmu, którego zakończenia nikt nie jest w stanie przewidzieć. Taka postawa burmistrza w stosunku do mieszkańców szczególnie Ińska jest przejawem arogancji i buty ( był już taki burmistrz, który ludzi traktował jak śmieci, mieszka nad jeziorem), do czasu ludzie są ciemni, potem następuje olśnienie. Myślę ,że w hierarchii ważności na pierwszym miejscu stoi rodzina i jej bezpieczeństwo. Żadne tłumaczenia,że nieudolny burmistrz szuka pieniędzy nie tam gdzie trzeba, nie stanowią dostatecznej podstawy do decydowania o losie i życiu wszystkich zamieszkałych tutaj rodzin. Większość z nich i tak nic na tym nie skorzysta, a może dużo więcej straci. Nawet jak będzie te 1mln zł więcej,bo władza obecna przez prawie 5 lat jeszcze bardziej pogorszyła stan gminnego budżetu. A co to oznacza? Proste, do kierowania rozwojem gminy w odpowiednim kierunku trzeba mieć potencjał umysłowy , pomysły, mądrych urzędników, przyjazne spojrzenie i ulgi podatkowe dla potencjalnych inwestorów a przede wszystkim trzeba im pomagać a nie oszukiwać i wykorzystywać. Mam nadzieję ,że mieszkańcy jednocześnie wyborcy i główni decydenci przemyślą bardzo dokładnie ,czy taka inwestycja wchodzi w Ińsku wogóle w grę . To ich decyzja będzie ostatecznie tą, która zadecyduje czy ma być cisza i spokój,nawet przy mniejszych dochodach, czy też wolą te 150 tysięcy ciężarówek w skali roku. Pamiętając o wypalarni węgla i bioetanolu teraz nie spełni się powiedzenie "do trzech razy sztuka", dwoje poprzedników już te dwa razy wykonało. Co po nich zostało, ile jest korzyści widzą i czują wszyscy bez wyjątku. Ten trzeci też zbagatelizował ludzi i chciał po cichu załatwić , może swoje interesy na przyszłość. Przecież każdy kiedyś odchodzi. Władza nie jest dana na zawsze, a człowiek nie jest niezastąpiony.

Odnośnik do odpowiedzi

Z tą uchwałą Hubble może mieć rację.Najpierw Racinowski próbował przemycić 5działek dla żwirowni ale jak Pani Wiesia zwróciła uwagę ,że to nie jest to samo co na tej mapce to kazał zmienić.Czy myślicie ,że zrobiłby to z miłości do niej czy dlatego ,że wykryto przekręt.Piętnastu mądrali tego nie wyłapało,ale pluć i obrażać każdy umie.Zgadzam się Hubble z tobą szukają tematów zastępczych.Straszą wilkołakami i myślą że naród taki ciemny i w to uwierzy.

Odnośnik do odpowiedzi

wymijajac sprawy gminy i caly ten burdel to hubble dobrze napisales. zapomina sie caly czas o tym co najwazniejsze o ludziach. Rodziny dalsze i blizsze ich dobro. Taka zwirownia moze to jedynie zepsuc. A wtedy nie dosc ze ekosystem naturalny bedzie sie pogarszal to jeszcze ludzie majac dosc tego wszystkiego porzuca to miasto i wyjada gdzie indziej. malo to ciekawych miejsc w poblizu inska jest? mam nadzieje ze wladze inska sobie zdaja sprawe ze nie sa jedynym miastem w okolicy.

Odnośnik do odpowiedzi

Jedyna rola dla bierzacego Burmistrza jest dobrowolnie opuscic to stanowisko i oddac to w rece ludzi kompetentnych. Jedyna rola dla Pana Burmistrza to zeczywista ROLA I TYLKO ROLA> Ja wiem ze Pan Racinowski nie przyjmuje zadnej krytyki i oceny ze strony zadnego mieszkanca....bo mu wolno wszystko. Dac geniuszowi zegarek to pole tym zaora. To samo dla Radnych co glosowali ZA jezeli chodzi o ZWIROWNIE. Wy tam naprawde zwariowaliscie w tej Gminie. To juz nie brak wiedzy ale sciemnianie zeczywistosci i samowola Wladzy wykozystujac swoje stanowisko co nie jest Konstytucyjne. Referendum swoje powie, a jak nie i sciemnienie spoleczne to Sady.

Odnośnik do odpowiedzi
No tak trochę znowu mnie nie było. Wracam i dowiaduję się tyle złego,że aż strach o tym myśleć.Ale polskie życie zaściankowe idzie innymi torami, niż w normalnym miasteczku w innych rejonach Polski czy też UE. A więc od początku. Okazało się że burmistrz przejął rolę Judasza, traktując przy tym mieszkańców rodowitych i tych napływowych jako zło konieczne.Mam tu na myśli ludzi mających swoje zdanie i nie podlegających wpływom często bardzo niedouczonych tzw. struktur samorządowych.No cóż, recesja dosięgła i tę dziedzinę życia samorządowego. Trudno uwierzyć ,że "panująca" władza ma gdzieś mieszkańców. A kacyk Racinowski ze swoimi niedorozwiniętymi radnymi, bez zapoznania się z jakimikolwiek badaniami na temat wpływu żwirownia na środowisko,podejmuje niczym Kaddafi czy też inny afrykański też kacyk, decyzje na sto lat, mogące się zakończyć wręcz tragedią ekologiczno-gospodarczą gminy. O ile dobrze wiem budżet gminy to około 12 mln zł w skali roku. Czy ten człowiek nie pomyślał,że te 800 tysięcy nie rozwiąże problemu , a nawet gdyby za zasługi dla żwirowni dała mu 1,5 mln zł, to też jest to kropla w morzu potrzeb. Przy tym wszystkim może się wydarzyć dużo nowych jeszcze nieznanych problemów. O deklaracji wyborczej nie chcę dużo pisać (gdzieś tutaj ją przeczytałem), bo każdy normalny, uczciwy i kompetentny burmistrz podał by się do dymisji.Przecież ten człowiek kłamie w żywe oczy. Wyłapałem jednak bardziej istotny element tej zagrywki. Do opracowywania planu przystępuje się dopiero po wcześniejszym opublikowaniu wszczęcia postępowania w celu wydania decyzji środowiskowej. Czy aby pominięcie tej istotnej kwestii nie wiąże się z nieważnością uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania planu na budowę żwirowni !!Przecież na tym etapie najpierw mieszkańcy i wszelkie zainteresowane strony, w tym stowarzyszenia występują na prawach strony o wówczas sporządza się raport oddziaływania na środowisko. Czy to jest tylko kolejna głupota i niewiedza burmistrza, czy też świadome naruszenie całokształtu procedury odnoszącej się do tego typu inwestycji szkodliwych dla środowiska. Zapewne da się to szybko wyjaśnić przez prawników. Osobną sprawą jest bezczelność burmistrza w stosunku do ogółu mieszkańców gminy, którzy jak już wiem nic na ten temat do czasu komisji nie wiedzieli.A więc ,świadome ukrywanie przed wyborcami swoich niecnych czynów. Zmierzało to do działań w ciągu dwóch dni (komisje i posiedzenie swoich radnych) przepraszam , minus dwóch rozsądnych.Jednym słowem ,zanim by się ludzie ocknęli , już by mieli rękę w nocniku.Uczulam w tym miejscu wyborców, by mieli baczniejsze spojrzenie, bo to zakrawa na przekręty, a nie chęć szukania środków finansowych. Już po tym jednym dniu zauważyłem,że temat najważniejszy, czyli NIESZCZĘSNA ŻWIROWNIA zszedł na dalszy plan. Zapewne propagandziści burmistrza zaczną szkalować wszystkich, którzy mieli odwagę przeciwstawić się tej głupocie a jednocześnie łamaniu procedury prawnej. Trzeba zmienić tory myślenia Ińszczan na tematy zastępcze. A więc podobnie jak przy wyborach zaczęło się opluwanie przeciwników, chociaż to nie jest walka o stołek burmistrza. A gdzie w tym wszystkim demokracja,prawo? A więc i będzie dalsza część ataków, na zasadzie mydlenia oczu i stosowania propagandy sukcesu w przypadku budowy żwirowni.Już mieszkańcy dali się dwa razy nabrać na czekające posady ( tutaj na biurowe mieli soje żony i córki oraz rodzinnych powinowatych), tak było przy wypalarni węgla drzewnego i oczywiście bioetanolu. Jak dzisiaj wiemy CUDU NIE BYŁO I NIE MA. Swoją drogą trzeba być albo głupim , albo tak bezczelnym aby zlekceważyć elektorat wyborczy i to nawet jeśli przy pomocy opluwania przeciwników zdobyło się ponad tysiąc głosów. Tylko,że teraz nie chodzi o stołek lecz byt i życie ludzi (oni i bez tej inwestycji płacą swoje podatki), zagrożenia ekologiczne i zdrowotne. A dobitnie mówiąc może nawet o pewien rodzaj kataklizmu, którego zakończenia nikt nie jest w stanie przewidzieć. Taka postawa burmistrza w stosunku do mieszkańców szczególnie Ińska jest przejawem arogancji i buty ( był już taki burmistrz, który ludzi traktował jak śmieci, mieszka nad jeziorem), do czasu ludzie są ciemni, potem następuje olśnienie. Myślę ,że w hierarchii ważności na pierwszym miejscu stoi rodzina i jej bezpieczeństwo. Żadne tłumaczenia,że nieudolny burmistrz szuka pieniędzy nie tam gdzie trzeba, nie stanowią dostatecznej podstawy do decydowania o losie i życiu wszystkich zamieszkałych tutaj rodzin. Większość z nich i tak nic na tym nie skorzysta, a może dużo więcej straci. Nawet jak będzie te 1mln zł więcej,bo władza obecna przez prawie 5 lat jeszcze bardziej pogorszyła stan gminnego budżetu. A co to oznacza? Proste, do kierowania rozwojem gminy w odpowiednim kierunku trzeba mieć potencjał umysłowy , pomysły, mądrych urzędników, przyjazne spojrzenie i ulgi podatkowe dla potencjalnych inwestorów a przede wszystkim trzeba im pomagać a nie oszukiwać i wykorzystywać. Mam nadzieję ,że mieszkańcy jednocześnie wyborcy i główni decydenci przemyślą bardzo dokładnie ,czy taka inwestycja wchodzi w Ińsku wogóle w grę . To ich decyzja będzie ostatecznie tą, która zadecyduje czy ma być cisza i spokój,nawet przy mniejszych dochodach, czy też wolą te 150 tysięcy ciężarówek w skali roku. Pamiętając o wypalarni węgla i bioetanolu teraz nie spełni się powiedzenie "do trzech razy sztuka", dwoje poprzedników już te dwa razy wykonało. Co po nich zostało, ile jest korzyści widzą i czują wszyscy bez wyjątku. Ten trzeci też zbagatelizował ludzi i chciał po cichu załatwić , może swoje interesy na przyszłość. Przecież każdy kiedyś odchodzi. Władza nie jest dana na zawsze, a człowiek nie jest niezastąpiony.

Ma Pan / Pani racje, procedura Planu Zagospodarowania ZOSTALA zachwiana i musi byc tak ze mozna te uchwale Burmistrza i jego GANGU z prochem zmieszac i zapalic. To wlasnie Pan/ Pani slusznie zauwazyl. Dziekuje i gwarantuje ze nawet Pan Kudla, geniusz , ktory wszystko wie zle poradzil Geniuszowi Burmistrzowi i Radzie. Radni, czy Wy tam sluzycie za STADO BARANOW... co Wy z tego macie, sam jestem ciekaw. Jezeli Hubble ma racje i jest to przekret mam nadzieje ze nie robiliscie i nie planowaliscie tego za butelke piwa i obietnice!! (chyba ze dostaliscie lub wasi krewni szanujace udzialy w tym wielkim wydobyciu zwiru.... no to co innego....zrozumiem... przynajmniej jak kiedys ktos tam za cos trafi do paki.... nie bedzie wstydu powiedziec za jest w wsadzony..., ale nie za piwo...prosze). Nie dajcie sie znowu kochani Radni wywindowac na kupe gnoju przez Burmistrza Racinowskiego bo wierze ze Pan Racinowski za butelke piwa nie upieral by sie tak mocno przy tej zbrodni spolecznej walczac wsciekle o ZWIROWNIE. Radni, zamiast sluzyc jak barany tej glopocie, zalozcie ciezkie narciarskie buty i miejcie odwage skopac komus tak tylek ze nie bedzie mial sily na durne decyje ktore sa sabotazem gospodarczym i ekologicznym dla Was wszystkich w Gminie!!!! Nie badzcie GNOJAMI, tam sa Wasi rodacy, sasiedzi z ktorymi wspolzyliscie od wielu lub dziesiatek lat, przyjaciele Waszych dzieci, krewnych. Pokazcie nam ze jednak jestescie czegos warci a nie banda tchurzy przed wodzem racinowskich legionow!!! miejcie przynajmniej litosc dla Gminy mieszkancow.... mnie zrunowaliscie INWESTYCJE... rozumiem zawisc, wscieklosc..no bez prezentow, ale za co wystepujecie przeciwko swoim mieszkancow??? ZA CO TE ZBRODNIE SPOLECZNE??? bo to inaczej nie mozna nazwac.... mysle ze ci tam co wysadzaja w piwietrze niewinnych nie duzo (potencjalnie mowiac) roznia sie od Waszych decyzji.. oni przynajmniej z przekonan religijnych a WY ... za piwo...wstyd Panowie i Panie Radni.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...