Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Z uporem maniaka będę wracał do przetargów.Są źle wpisywane na stronie gminnej co może rodzić podejrzenie o manipulacji w tej dziedzinie urzędu.Jest wpisany pierwszy przetarg na Sienkiewicza ale drugiego i trzeciego nie ma.Trzeci ukazał się w dniu przetargu po co wtedy w ogóle to ogłaszać?Tak się robi przekręty w sprzedaży nieruchomości gminnych.Potem jest drugi na Ciemnik a gdzie ogłoszenie o pierwszym??Teraz jest na BIPie,że jest pierwszy na lokal w Ściennym44 a dlaczego na głównej stronie gminy o przetargach nic nie ma?Co to jest za jakaś paranoja?Tak urzędnik może potem wpisać co chce i nikt tego nie wykryje.A może już wykrył ;)

Odnośnik do odpowiedzi

No bo po co komu gmina i mieszkańcy liczy się balowanie ,tanga, walce I Syberia nie przeszkadza jak się mocniej rozgrzeją.A ty MichałkuK nie licz że za cztery lata coś zmienisz .Trzymasz sztamę z tymi samymi a to wszystko dno.Jak pomyślę ,że będziesz głosował na burmistrza Szafrana to mnie mdli.Nie ma takiej opcji ,żebyście dorwali się do władzy.Stado głupich ignorantów z doklejonymi bez mózgu młodymi.Wersal wam się marzy darmozjady????????

Odnośnik do odpowiedzi

A to wszystko jasne dlaczego Michał i Ińszczanin nie krytykują przetargów .Krokus prostuje im teorie Kudły bo to jedna sitwa.Krokusa widziałem ostatnio z kudłą no ale to chyba ;służbowa;debata była przy dymku.

Odnośnik do odpowiedzi

Inaczej mówiąc banda Szulca ma się dobrze ,trzymają sztamę i robią taneczne wieczorki.Oj słoma z butów wystaje a tanga i walce im w głowie.O przetargach niestety trzeba czytać ustawy a to nie ta głowa.Słomiane buty i kapelusze i do wideł albo do kopalni pod ziemię.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie pisze nic na temat przetargów bo nie wiem o jakie przetargi chodzi. Zresztą nie każdy ma czas, żeby siedzieć godzinami i pisać o przetargach. Co do wieczorków tanecznych, żadna banda jak to tu określono tego nie organizuje. Był to pomysł mój i znajomej,a że Pan Szulc czy Pan Szafran byli na zabawie to o niczym nie świadczy każdy z was miał prawo przyjść i się pobawić. Nie oczerniajcie ludzi tylko dlatego, że się bawili. A co do tych przetargów muszę przyznać, że jest to dziwne,sam z ciekawości zajrzę na BIP

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałeś ,że przyglądasz się bacznie na plan przestrzenny,to nie potrafisz zrozumieć dlaczego lekką ręką gmina sprzedaje swoje nieruchomości?A zadaj sobie też pytanie dlaczego zwleka się z ogłoszeniem zakończenia planu?Pewnie jak minom przetargi to w kwietniu -maju wróci plan przestrzenny .Ale już ci co załatwić mieli swoje osiągną.To takie cele przyświecają Kudle i Procykowi?Widać i burmistrzowi też odpowiada.A to że ludzie się bawią to nic złego ale ,że akurat szuszają do siebie a sprawowanie władzy mają gdzieś to inna sprawa.Ale mi przypadek!Koń się nawet śmieje.Nawet jak wejdziesz na BIP to i tak niczego nie zrozumiesz ,bo nie znasz się na przetargach a ta jest bardzo precyzyjna.Po za tym nie czytasz porządnie .Chodziło mi o to ,że na głównej stronie gminnej o przetargach jest tyle co nic a na BIP jest jeszcze mniej i z błędami które w dniu przetargu Procyk prostuje.A jak byś był jednym z interesantów to już byś sam siebie wykluczył bo taka informacja zamiast informować -dezorientuje.Tyle na ten temat.Bawcie się dobrze kmioty szulcomanii i nie mówcie żeście opozycja.Jeśli Liwak przybrał teorię Szafrana ,że opozycji nie ma to nie pisz następnym razem ,że radni opozycji chyba radni od wspólnej bunga bunga.

Odnośnik do odpowiedzi

Potrafię zrozumieć, ale taka jest już polityka. Pretensje należy mieć też do radnych ponieważ oni zatwierdzają uchwały o zbyciu nieruchomości. Fakt faktem ceny są skandalicznie niskie. Ale sam powiedz czy władza będzie się liczyła z naszą opinią na temat działek, sam dobrze wiesz, że dla nich jesteśmy tylko masą potrzebną przed wyborami. Sprzedają wszystko za grosze, żeby łatać dziury w budżecie . Cena tego lokalu w Ściennym jest skandalicznie niska 8.800 za prawie 80 m2. Ktoś skorzysta pytanie tylko kto. Dzisiaj na stronie Ińska ujrzałem długo oczekiwany przeze mnie Plan Imprez na 2011. W zeszłym roku mieliśmy Golców w tym roku już mamy ponad dwa razy tańszy zespół Leszcze. Podnieśli poprzeczkę imprezy w zeszłym roku przed wyborami by teraz obniżyć ze względu na to, że budżet jest w niezadowalającym stanie. I to pokazuje, że samo branie kredytów niczego nie załatwia. Podatek od bioetanolu nie jest płacony bo gmina nie umie wyegzekwować tego. Żwirownie zamykają teraz po cichu bocznymi dróżkami chcą nam otworzyć żwirownię za gryfskandem i bimbrownią. Władza dobrze wiem, że jak SKSM wyjdzie z naszej gminy to straci dość duże wpływy do budżetu, problem w tym, że wszystko załatwiane jest po cichu, czemu nie robią spotkań z mieszkańcami Ińska na temat tej żwirowni. Na jesień mamy wybory parlamentarne, proszę bardzo doskonała okazja aby jednocześnie zapytać mieszkańców w referendum co myślą o tej żwirowni. Żebyśmy nie obudzili się kiedy zacznie ona powstawać bo wtedy będzie za późno. A może być taka sama sytuacja jak z tymi dziwnymi przetargami

Odnośnik do odpowiedzi

Abstrahując od wpisu Olo ,stwierdzam ,że i Ty MichałK masz rację i on.Dobrze ,że takie rzeczy wychodzą na światło dzienne.Ludzie czytają i na pewno swoje wiedzą.Co do nieróbstwa radnych też nie jest tajemnica.O finansowaniu kultury pisałem kiedy była sesja ostatnia i przesunięcie kasy na inne cele bo im brakło ale chyba nie dość dokładnie czytasz niektóre wpisy.Właśnie to miałem wtedy na myśli ,że kasę na kulturę przelali na szkołę bo na stypendia zabraknie czy coś tam .Że burek dogaduję się ,ze żwirkami też tu dużo pisano nawet na wątku o wsi Storkowo jest ,że obudzą się z ręką w nocniku.Wszystko jest prawda ,nawet to o referendum ,że wszyscy mieszkańcy powinni się wypowiedzieć bo cała gmina straci nie tylko Storkowo.Burmistrz w pełni świadomie nie chce zachować strefy ochronnej w koło gminy bo to utrudni żwirowni to co po cichaczu załatwiają.Mam tylko nadzieję ,że na sesji o planie będziesz i odezwiesz się w tej sprawie.Ciągle jeszcze wszystko można .To nasz mieszkańców upór wiele może.Nie wiem czy ten Olo cały czas siedzi w kompie i czyta .Ale morał z tego taki że chyba warto tam zaglądać częściej.Jeden radny też ciągle siedzi na vcity i ma dostęp do wszystkiej wiedzy jak ją wykorzystuje właśnie widać.Bale ,balangi teraz go stać bo dostaje nasze podatki .Mam pytanie do:Olo: jak to z tymi zmianami było?Bo rzeczywiście jest wpis Procyka 4.03 i następny w poniedziałek w dniu przetargu taki sam.Coś jest na rzeczy i śmierdzi z daleka.Powiadomienia są kiepskie rzeczywiście jakby gminie zależało żeby tak robić po pewne osoby.A co na ten np.temat Ińszczanin bo przecież też chce to towarzystwo gonić.Wymiana poglądów też jest bardzo ważna i nie zawsze można i trzeba się zgadzać ale w tej sprawie śmierdzi.

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie źle i coraz gorzej.Dlaczego odpowiadam;ludzie wolą plotki ,to na co nie mają wpływu i wszystko byle nie musieli nic mówić i się wypowiadać przeciw władzy.Za to wszystko inne im przeszkadza ,że nie ma na kogo pluć ,że komin kopci,że ktoś awansuje,że białe jest białe ,a czarne -czarne.Taka złość w nienawiści czy odwrotnie.Na rzeczywiste problemy wolą milczeć albo przemilczeć.Daj polakowi kość to zeżre ją w locie. :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Nic już nie będę tłumaczyć, bo osoby które są odpowiedzialne za te sprawy wszystko zrozumiały. Prośba do Procyka proszę w ramce sprzedaż nieruchomości pokazać co w Ściennym sprzedaje tak jak z Sienkiewicza czy w Ciemniku.Żeby kupujący wiedział co jest w ofercie.Ludziom to się należy, że gmina swoje nieruchomości sprzedawała po najwyższych cenach. A nie potem ten sam burmistrz przed wyborami pieprzy, że prywatni nabijają sobie kabzę. Chcę, żeby to gmina dla mnie zarabiała pieniądze.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli w Ińsku rządzi kolejna klika tylko z innej opcji, a tak jest tutaj i w wielu innych podobnych miejscowościach.To należy przyklasnąć inicjatywie Kempy, być może za późno ale jednak da się wyeliminować złodziejskie układy i nagradzanie swoich popleczników. Czas najwyższy, bo iński burak , to przykład największej tępoty umysłowej:

Wójtem, burmistrzem, prezydentem miasta będzie można być tylko przed dwie kadencje - taką zmianą proponuje projekt PiS nowelizacji ustawy o samorządzie, którym w przyszłym tygodniu ma zająć się Sejm

Radek Pasterski

Beata Kempa

Projekt trafił do Sejmu we wrześniu 2010 roku. Jego pierwsze czytanie miało odbyć się na ostatnim posiedzeniu Sejmu, ale - jak powiedziała pomysłodawczyni zmian posłanka PiS Beata Kempa - ze względu na stan zdrowia nie mogła wtedy przedstawić projektu i poprosiła marszałka Grzegorza Schetynę o przesunięcie terminu.

Proponowane ograniczenie do dwóch kadencji możliwości bycia - wybieranym w wyborach bezpośrednich - wójtem, burmistrzem i prezydentem miasta, ma - jak napisano w uzasadnieniu projektu - na celu przeciwdziałanie powstaniu powiązań korupcjogennych w samorządach., jak doprowadza do upadku gminy:

Odnośnik do odpowiedzi

Pani Katarzyno dlaczego wprowadzając obwieszczenie o planie urządzenia lasu na Wierzchucicach nie wkleiła Pani mapki pomimo, że s treści tekstu wynika obowiązek załącznika graficznego?????????? Ciągle w informacjach BIP brakuje. Taki wybrakowany towar kupią głupi radni a już nie koniecznie mieszkańcy. Mapka jest nie odłącznym dodatkiem do tego przypadku obwieszczenia.Sama nazwa mówi PLAN. icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi

No to po co ogłaszać jak karzecie drałować do gminy.A może ludzie chcą wiedzieć o wszystkim i nie obwąchiwać niektórych brzydko pachnących urzędników.Według mnie jeśli urząd ma internet to chyba łaski nie robi jak upubliczni materiał który nie jest niczym tajnym. Chyba,że jest coś do ukrycia.Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

Do lala;Coś Ci się kobitko pomieszało.Ja uważnie czytam i do końca.To,że jest napisane pok.2 nie zmienia niczego w sprawie. Mapka musi być i nie robi nikt łachy. To tak samo jak ogłoszenie o planie przestrzennym.Wszystko musi być a do gminy mogą się fatygować Ci co na komputerze się nie znają. Albo nie mogą czegoś odczytać albo też chcą wiedzieć więcej informacji których jemu mapka nie powie. Tylko,nauczyliście ludzi nie informować o niczym. Tylko żeby wam się zgadzało szmaciaki jedne. Tylko tyle mam do lali.Żeby ci od tego myślenia jeszcze bardziej rozumu nie ubyło.Niedługo nos będziesz miała od kłamstwa jak Pinokio.Wtedy by się okazało kto ty jesteś.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak idealnie to pasuje do ińskiej koterii i to prawie od zawsze.To co teraz robi burmistrz ze swoją świtą idealnie pasuje do wzoru , gdzieś tam z Polski.Poczytajcie ińszczanie i zacznijcie używać Waszych górnych części ciała:

- Zauważam odradzanie się układu z PRL. Sekretarz partii, naczelnik gminy, dwór wokół nich i dostęp do konfitur. Nikt z zewnątrz się nie przebije - z Maciejem Szrederem, radnym niezależnym z Lęborka, rozmawia Marek Wąs

Maciej Szreder: Samorząd to dobra rzecz, nie lubię patologii. Tymczasem od 19 lat (w tym 12 lat pracy w samorządzie) obserwuję, jak przeobraża się w pajęczynę, która oplata kraj.

Pan wierzy w spiski?

- Ależ skąd. Jestem radnym niezależnym, ale wcześniej startowałem z list Unii Wolności, potem SLD. Tu mniej więcej mieszczą się moje poglądy. Daleko mi do PiS, więc jeśli mówię o pajęczynie, to nie o takiej, o jakiej myśli Jarosław Kaczyński. Raczej zauważam odradzanie się układu, który obowiązywał w PRL. Że w małej miejscowości jest sekretarz partii, naczelnik gminy, dwór wokół nich i oni rządzili, rządzą i będą rządzić. Czasami wymieniają się stołkami, ale generalnie tylko ich grupa ma dostęp do konfitur, nikt z zewnątrz się nie przebije. W PRL do takiej sitwy należał jeszcze często proboszcz i dzisiaj jest tak samo.

Więcej... http://wyborcza.pl/1,87648,9284665,Znow ... z1H4Z4Kzmz

Odnośnik do odpowiedzi

Końcowy wywód, czyż nieprawdziwy? A może Ińsko to już tylko i wyłącznie tylko dwie zwalczające się opcje przy całkowitej bierności pozostałych mieszkańców? Władza zobowiązuje do działań , a nasz burak zapewne też pisze "bul" jak jego wzór z Warszawy.

Wygrali wybory.

- I ja nie neguję ich mandatu. Tylko że ludzie są zmęczeni, jest im wszystko jedno, kto nimi rządzi. U nas młodzi w ogóle nie chodzą na wybory, głównie starsi, emeryci. I pajęczyna doskonale potrafi to rozegrać. Dlaczego burmistrz Witold Namyślak jest tak popularny? Bo wmówił ludziom, że jest bezkonfliktowy, a to się ludziom podoba. Na tej fali został nawet posłem. Bo bywa wszędzie, uśmiecha się, zawsze miły, grzeczny. Wstęgę przetnie, do Biedronki na zakupy pójdzie i tam kłania się paniom. A z Biedronki prosto do kościoła. Księdza zaprosi na każdą uroczystość, więc jak była 30. rocznica "Solidarności", to ksiądz z ambony wychwalał burmistrza Namyślaka. Boże, co za jaja, przecież on po stanie wojennym, w 1985 r., wstąpił do partii!

Jeśli dostrzega pan patologiczną sytuację w samorządzie, może trzeba zawiadomić prokuraturę?

- Nie wszystkie z tych spraw do prokuratury się nadają. Jak zaskarżyć decyzje, że radna z koalicji burmistrza dostała dofinansowanie do studiów albo że dyrektor komunalnej firmy, szef koalicyjnego komitetu, jest nieudacznikiem i przez to wciąż trzeba podnosić ceny biletów autobusowych? Albo że szef związków zawodowych w spółce kanalizacyjnej nie powinien być szefem rady nadzorczej tej spółki? Co z tego, że starosta z wicestarostą regularnie zamieniają się na stanowiska? No i co zrobić z burmistrzem, który ze wszystkimi się zgadza. Czy to koalicja, czy opozycja, jedyne, co potrafi, to uśmiechnąć się i kiwać głową? Wie pan, jak wyglądał początek tej kadencji? Na pierwszej sesji złożyliśmy tylko ślubowanie, na drugiej, specjalnie zwołanej, uroczystej, ślubował burmistrz, na trzeciej uchwaliliśmy podwyżkę pensji dla burmistrza, a na czwartej podwyżkę podatków dla mieszkańców. W skali kraju są to zjawiska bardzo groźne.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy obywatele mieszkańcy przeczytali ze zrozumieniem???Przecież to tak samo jak w grudniu u nas.Jedna sesja ślubowanie radnych,druga burmistrza,trzecia przed sylwestrem podwyższenie podatków i szampan za wygrane wybory.A mówiłem ,że cały czas jest komuna to mi nie wierzyli :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Racja nie ma się z czego śmiać,to po prostu żenada. Wylkowyjskie zwyczaje goszczą u nas od kilku lat i mają się na razie dobrze. Mam wrażenie, że film Ranczo powstał na podstawie scenariusza z życia gminy ińskiej.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak zauważyłam to naprawdę nikogo nie interesują sprawy państwa czy gminy. Bo jak mam zrozumieć brak komentarza zibi55,MichałaK, Ińszczanin, lala i innych im podobnych broniących obecnego i krytykujących tegoż samego.Boją się ,że dojdą do władzy i będą robić to samo? Jednym słowem nie ma co się wysilać, bo i tak nic to nie da. Czy rząd czy samorząd mają prawo nas okraść do ostatniej kropli krwi.Komuno wróć na 100% tak nie kradli.Cukru znowu nie ma , chleb na kromki sprzedają. A o emeryturach możecie zapomnieć bo je przejedzą na swoje gaże i rodziny które są wszędobylskie ,całe watahy.Na kogo ja płacę podatki??????????????

Odnośnik do odpowiedzi

Z uporem maniaka śledzę co w nieruchomościach.Można domniemać ,że biznes się kręci dobrze.Teraz jakiemuś cwaniakowi chcą wydać warunki zabudowy koło Storkowa na 35 domów mieszkalnych w szczerym polu.Z tego co do tej pory słyszałem to Rdoś nie chciał żadnego naszego planu zatwierdzić.To jak teraz gmina chce załatwić coś takiego.Dlaczego jedni czekali po kilkanaście lat a gostek chce jednym ruchem załatwić wszystko.Na Storkowie są ziemie rolne, pusta przestrzeń.Jeszcze plan na Ińsko nie jest zatwierdzony to jak planista ma robić warunki zabudowy nie kończąc tego co zaczął trzy lata temu.W co gmina gra ,kto ile dostał za załatwienie takiej sprawy.To jest podejrzana sprawa.W tym samym czasie nic się nie robi, żeby zakończyć rozpoczęty plan.Co inwestor takiego obiecał Burmistrzowi i Kudle ,że podjęli się takiej sprawy.A Radni odfajkowali sesję i nic więcej robić nie muszą.Może jednak warto, bo rozburmasił się nam się burmistrz.Żwirownia po cichu powstaje za jego zgodą, ciemne interesy w nieruchomościach.Szkoda ,że już nie ma opozycji.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...