Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Co tu dużo gadać nawet głupek by wiedział co ma pisać .Zwracam uwagę na punkt 2 tej ustawy i wszystko proste jak drut.Wszystkie te oświadczenia powinien prześwietlić inspekcja kontroli skarbowej .Wtedy ci cwani radni nauczyli by się pisać prawde .Tak też będą rządzić gminą i tyle w tym temacie.

Odnośnik do odpowiedzi

No to jak wypełniali te rubryki nie dostali ustawy jak to robić?A mnie ciekawi czy błażejewski za bycie radnym nie otrzymał pomocy Racina w zkupie ziemi od agencji.Wcześniej wcale mu nie chcieli sprzedać a jak został radnym dało się załatwić .Racin ciągle ma tam wtyki i to mocne.I co nie będzie mu lizał d*** taki andrzejek?A zresztą są siebie warci jeden kapuś i drugi też.

Odnośnik do odpowiedzi
Prosto z mostu

To rola "doświadczonego: przewodniczącego aby oświadczenia były zgodne z prawem.Miał całe dwa tygodnie na uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji. Teraz zgodnie z procedurą sprawę powinien przekazać do stosownych władz. A więc do roboty Panie Terebecki . Jako przewodniczący Rady ma Pan obowiązek wyegzekwowania prawdy od swoich podopiecznych radnych. Jak widać po złożonych oświadczeniach nie grzeszą czystością postępowania. Wielu z nich podaje się za żarliwych katolików, niektórzy chcą budować kościoły. Nie przeszkadza im to w tworzeniu kłamstw . Radny to osoba publiczna i powinna podawać prawdę. Swoją kadencję jednak zaczynają od ukrywania prawdy. Czy tak zamierzają też pracować na rzecz wszystkich mieszkańców? Także tych , którzy mają odmienne poglądy co do jakości pracy obecnego włodarza. Jak na razie to najlepiej wychodzą mu podwyżki jego pensji i podwyżki opłat dla mieszkańców.Czas na zajęcie się personalnie "bezradnymi" kombinatorami stanowiącymi zwartą klikę i nie mającą żadnego pojęcia o roli samorządu terytorialnego. Niestety z ubolewaniem zaliczam do nich także tych wielokadencyjnch.

Odnośnik do odpowiedzi

Internet jest za słabym medium, na gminę Ińsko, z którego mieszkańcy mogliby czerpać wiedzę o bylejakości naszej władzy. Wielu z tu piszących predstawia prawdziwy, smutny obraz naszej gminy jednak aby przekaz dotarł do pozostałych mieszkańców, w tym tych co głosowali na obecną władzę, powinna w Ińsku powstać gazeta. Może to być miesięcznik albo kwartalnik, który kolportowany na terenie gminy wyświetli mieszkańcom przekręty i nieudolność władzy. Bez tego za 4 lata Racinowki znowu będzie burmistrzem, bo jego ekipa doskonale potrafi zaciemniać obraz. Mam nadzieję że chętni do zbudowania gazetki się znajdą.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już nawet nie mam siły czytać tego wszystkiego.A pisać to wogóle się nie chce.Proszę powiedz kto odważy się wydać taką gazetkę? Tu przynajmniej ludzie jak coś wiedzą to piszą i można sie dowiedzieć rzeczy których tylko za kulisami władzy wydawało by się wiedza sięga . A jednak coś tu zawsze się przemyci.Co to twoich podejrzeń się zgadzam .Ten gad będzie te swoje kity wciskał ale już mu się powoli argumenty kończą .Niech się dobrze modli żeby dotrwał do końca kadencji.Musimy dziada krytykować ludzie jak sam widzisz czytają .Musimy próbować Ińszczanin bo na vcity to już raczej nie licz.Tam właśnie rządzi Racin.Ja tu się naprawdę ciekawych rzeczy dowiaduję.Pomysł z gazetką popieram ale kto to zrobi??????Gdzie miałoby się to robić i jak prawnie to wyglądałoby.Podpowiedz coś więcej.Twoje posty pokazują ,że jesteś bardzo spokojny i zrównoważony gość .Aż ci tego spokoju zazdroszczę.

Odnośnik do odpowiedzi

Do Ińszczanin;Nawet jak twoja idea jest słuszna za czorta nie wyobrażam sobie tego pomysłu w praktyce.Musiała by być to silna grupa która ma pomysły na Ińsko .Bo opluwać Racinowskiego tylko że się go nie lubi to za mało.Musimy pokazać ,że to co robi sprowadzi gminę na dno.Tylko takie konkrety zadzialają .Czy żle rozumuję??

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście nie chodzi o opluwanie tylko o pokazanie ludziom patologii i nieróbstwa władzy, chociażby przez pokazanie ile sąsiednie gminy zdobyły funduszy europejskich, a ile nasze ińskie orły. Trzeba też pokazać stan finansów gminy, który pogarsza się, czego nie można już zrzucać na Działoszewską.

Odnośnik do odpowiedzi

Ile ja już tu kantów wytknąłem tej władzy i co ?Ludzie chyba nie czytacie wszystkich napisanych postów na tej stronie .Tu niektórzy to takie frykaski piszą jak złoto wszystko da się niedługo wykorzystać .Bo ziarnko do ziarnka i zbierze się co trza.Wiem ,że gmina dostała zgodę RIO w sprawie pożyczki 150 tys zl.Tak gmina uzasadniła spłatę że się nie przyczepili .A my będziemy tonąć w długach.Do waszej wiedzy -burmistrz nie będzie korzystał z funduszy i innej formy pozyskiwania kasy ,bo twierdzi ,że nie ma pieniędzy na zrobienie drogich projektów na to musi swoje pieniądze wydac .Dlatego na sesji trzeba zadać publicznie pytanie do niego jaki jest ten punkt widzenia ? jeśli się potwierdzi co mówię to gmina będzie tylko spłacać długi długów za długi itd.Jedno jest pewne ,że już na Teresę zwalić nie może .I to jest pocieszające.Ińszczanin i nie żadne nasze orły tylko zwykłe żółtodzioby .

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, Tusk zadłuża Polskę, Krzystek Szczecina a Racinowski gminę ińską. Tak to już jest jak kiedyś stwierdziłem "ryba psuje się od głowy". Tak samo jest u nas. Najgorsze jest to że większość radnych nie ma żadnego odpowiedniego do sytuacji wykształcenia, biorą zapewne przykład ze swojego pryncypała. Niestety wśród mieszkańców jest wielu inteligentnych ludzi i nie wierzę ,że oni nie wiedzą że długi nie spłaca gmina ( chociaż je zaciąga) lecz mieszkańcy swoimi podatkami. Oni też płacą na całą istniejącą władzę. Zarówno tę wykonawczą ( z urzędnikami) jak i uchwałodawczą z Terebeckim na czele. Rozumiem że radni są niedouczeni i stąd ich postawa. Ale Ci, których nazywam "inteligentnymi" nigdy nie przeciwstawili się głupocie "władzy", chociażby poprzez udział w komisjach a później w sesjach. Brak aktywności może oznaczać albo przyzwolenie na głupotę władzy , albo lenistwo . które zakończy się wyższymi opłatami i podatkami.Gminą po cichu zarządza K.Paluch ( dla tych co nie wiedzą nosi przydomek "torba zapowietrzona") ale ten nadmiar sadła nad umysłem nie przeszkadza mu mieć za nic całkiem przyzwoite zarobki. I tak się ta władza panoszy. Bo jest cicho w społeczności. Radni pożal się Panie Boże wzięli się też z Waszej drodzy mieszkańcy głupoty. Bo to nie Racinowski ich wybrał lecz Wy licząc na "cuda". Niestety tych nie będzie. Opamiętajcie się i uaktywnijcie w imię dobra Waszych dzieci i wnuków. Oni będą płacić za Waszą bierność o głupotę. Wejdźcie na stronę gminy i prześledźcie jakie to INWESTYCJE dla wszystkich zaplanowała władza, komu idzie na ręką a komu utrudnia życie, czemu nie wymusi na wod-kan zbierania opłat co dwa miesiące lecz pozwala na wyciąganie z Was dodatkowych pieniędzy, dlaczego poszła na łatwizną z wywozem śmieci do Łęczycy, zamiast zrobić swoje wysypisko po gotowym wyrobisku żwirowni? Chyba nie wiecie że na przestrzeni ostatnich trzech lat płacicie za wywóz śmieci kilkaset procent drożej ( spójrzcie na swoje rachunki wstecz). To nie jest winien Zubik lecz Racinowski i Rada .On musi gdzieś wywozić , oni mają gdzieś wzrastające poprzez ich zaniechanie koszty wywozu. To nie ich obciąża lecz Was. Ińska INTELIGENCJO obudź się ,póki jeszcze czas. Za rok może być za późno.

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz mi Hubble po co te mądrości pisać? Ta ińska ciemnota i te stare mohery nic a nic z tego nie zrozumieją.To co piszesz to wszystko oczywista prawda ale nic poza tym.Chociaż wolę te mądrości niż to głupie motylkowo-krokusowe bzdety o fontannach ,kościołach i zaglądaniu do cudzego komina.Wiem natomiast jedno ,że ten święty to ma dużo za skórą.Wcześniej czy póżniej brukiew zawsze wyjdzie.

Odnośnik do odpowiedzi

Zrozumieją, zrozumieją wydaje mi się, że Racinowski dostał od mieszkańców drugą szansę czas pokaże czy będzie to kolejna zmarnowana kadencja czy udana.Co do tego wywozu to po prostu nie przemyśleli decyzji o wystąpieniu z RXXI. Gdyby Gmina Ińsko była dalej w tym związku do którego płaciła składki to śmieci były by wywożone bliżej a i z głowy mieli byśmy monitoring nieczynnego wysypiska na Powalicach. No ale niestety burmistrz chciał być mądrzejszy. Śmieci drogi, woda coraz droższa jak tak dalej będzie to przez tą drożyznę pozostanie wyjazd z Ińska, tylko co mają powiedzieć starsi ludzie, których w większości emerytury czy renty są niskie. Tak pięknie obiecano przed wyborami zobaczymy co będzie dalej na razie mamy podwyżkę pensji dla burmistrza ciekawe kiedy radni dostaną podwyżki diet pożyjemy zobaczymy.

Odnośnik do odpowiedzi

Widzisz MichałK " gdyby"wszystko się rozbija o to "gdyby"ale u nas to nie jest i nie pisze się w rejestr.Oczywiście ,że zobaczymy ale puste dno kasy gminnej.A wtedy już za późno,drugiej szansy nie będzie.Może tylko teleranek wróci. :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Pan MichałK ma rację w tym co pisze i jak widać też się dobrze orientuje.To dobrze zaczyna świadczyć o młodych ale czy wszystkich?Jedna jaskółka wiosny nie czyni.Czy znajdą się inni chcący rywalizować ze stereotypami???? Czy czekając w lęku by się nie odkryć będą czekać do wyborów i znów się pogubią.Na zaufanie trzeba sobie czymś zasłużyć albo pokazują się z dobrej strony już teraz i odwagi.Albo obiecywać gruszki na wierzbie jak do tej pory robi to urzędujący burmistrz.Pytanie w konkursie za zero zł.kto się znów przebije a kto pójdzie w odstawkę???????? :o

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zgadzam się z przedmówcami,tak jak i z MichałemK.Dlaczego?Proste, taki dla przykładu Ińszczanin pisał,że chciał odsunąć Endriu od władzy. Czy coś proponuje prócz gazetki?Której nikt nie odważy się legalnie wydawać i bynajmniej nie będzie chodziło o pieniądze tylko chętnych i odważnych.To już lepiej wymieniać tu poglądy ,prostować ludziom już skrzywiony kręgosłup.Ale generalnie mówić tu jednym głosem.Ińszczanin boi się nawet tu wypowiadać więc nie sądzę by poszedł na sesję i brał czynny udział a chyba to miał na myśli MichałK.W Ińsku jest jedno tylko małżeństwo co chodzi na sesje i bierze udział w dyskusjach.Czy ich lubicie-Nie,tak będzie z wami -odezwiecie publicznie i będziecie wrogami.Czy tego chcecie ? Czy macie tyle odwagi?Myślę,że na pewno nie .Pierwszą lekcją będzie najbliższa sesja.

Odnośnik do odpowiedzi

I to jest to drugie dno.Tabu piszesz bardzo rozsądnie nie wiem w jakim możesz być wieku ale czasem twoje teksty są dla mnie wielką inspiracją.Zastanawia mnie tylko jedno,skoro tyle ludzi tak mądrze myśli to czemu tak źle jest w Ińsku?Czy ludzie mądrze myślący są w mniejszości?Co się z tym narodem dzieje-pytał kiedyś Smoleń-znany kabareciarz.Cofnęliśmy się w czasach czy tak nisko upadliśmy?Tabu masz rację nie ma odważnych są zazdrośnicy .Ale to typowe zjawisko w Polsce.Acha na sesję nie przyjdą szybciej w gacie narobią. icon_cry.gif

Odnośnik do odpowiedzi

I to niestety jest cała prawda o mieszkańcach Ińska.A MichałK jest młodym marzycielem.Dobrze że za marzenia się jeszcze nie płaci.A POkemonki jeszcze wszystko mogą uchwalić.Jeszcze do jesieni rządzą.Jaki oddadzą kraj?A jaką odda gminę Racinowski za aż 4 lata?Wolę nie marzyć.

Odnośnik do odpowiedzi

A już myślałem,że nikt tego nie potrafi zrozumieć.I choć to nie jest tylko zasługa Racina to teraz ma pole do popisu .Lala ma rację można tylko snuć prognozy ,że idzie ku końcowi gminy.Popatrzyłem na BIP jak prosił Tabu.Żeby to zrozumieć trzeba co nieco się znać .Ale na stówę żaden radny nic a nic z tego nie zrozumie.Ale na pewno ręce pójdą w górę.Ja wiem jedno,że zatwierdzenie tych uchwał to długi dla gminy do 2025roku schowane sprytnie przez Nalepę i Palucha.W kamuflażu oni są niezastąpieni.To tajna broń Racina w niby cieniu a tak jak dwie niezastąpione ręce.Nie wierzę w zmiany , nie z tymi mieszkańcami.

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę z przekorą ,że w Ińsku młodzieży nie ma.Przynajmniej tej trochę wykształconej. Gdyby takowa istniała już dawno zjadła by rządzącą grupę baranów. A tak pasożytują na mieszkańcach, niczym się nie wybijając w pracy. Do stażu przy całym obijaniu jeszcze wyrabiają sobie 4 lata . Zobaczcie tylko jak lawirują zapisami opracowywanego od ponad 3-ech lat planu zagospodarowania przestrzennego. Tam , gdzie mają interesy prawo zezwala na wszystko, tam gdzie są osoby niewygodne lub zagrażające udającej rządzenie "sforze" utrudniają jak mogą. Tych co nabyli działki na przestrzeni ostatnich kilku lat traktują jak źródło dochodów. Zresztą są one bardziej w strefie marzeń niż rzeczywistych dochodów. Fantasta Kudła omamił swojego głupiego przełożonego i realizuje obietnice złożone przez lat ludziom od których miał i nadal ma różnego rodzaju profity. Wiedzą o tym wszyscy a jednocześnie udają że nic nie wiedzą.To taka bajka o zadufanym władcy, któremu szyją niewidzialne szaty. Rzecz jednak w tym ,że gmina też staje się coraz bardziej ogołocona i "rozebrana" przez rządzących.

Odnośnik do odpowiedzi

Halo!!!! Młodzież jest tylko perspektyw brak.Racin swoje dzieci ustawił,Paluch też, cwaniacy z urzędu korzystają z pomocy swoich szefów i dlatego inni nie mają nawet danej szansy.Kto jest przy żłobie ten stawia warunki.

Odnośnik do odpowiedzi

Ta roślina może zabić człowieka!

A co robi iński burmistrz, znawca rolnictwa i ekologii aby tę PO- PGR-wską roślinę wytępić!!??

Nic, bo jest głupi , starego naboru znawca. Poczytajcie światli mieszkańcy bo też możecie mieć problemy zdrowotne.To świństwo opanowuje ińską gminę,która nic nie robi aby zlikwidować tę" Zemstę Stalina"

http://www.atlas-roslin.pl/gatunki/Heracleum.htm

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...