Skocz do zawartości

REFERENDUM W GMINIE IŃSKO!


Apel do Mieszkańców Ińska!

Rekomendowane odpowiedzi

Nic nie zrozumieli, nic nie słyszeli, nic nie widzieli.Będą mówić cyt.'" powiedziałem to wyraźnie na czerwcowej sesji" teraz Michałk TEŻ SIĘ ODWRACA OKONIEM I POLITYKUJE Z KROKUSEM.Masz zamiar zdradzić swego idola Szulca zdrajco?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 729
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Od nikogo się nie odwracam. Z Panem Szulcem utrzymuje dobry kontakt często rozmawiamy chociażby kiedy przy okazji zabiera mnie do Szczecina czy ze Szczecina do Ińska. Nie mam idoli bo o takich trudno. Nie politykuje a pomagam przy rozkręceniu portalu co może uczynić każdy rejestrując się i pisząc artykuły.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako politolog MichałK powinien wiedzieć, że nie tak łatwo wycofać się ze swoich zobowiązań. Dlatego podejmując decyzje niech się DOBRZE zastanowi! Bo będzie to rzutować na jego młody wizerunek.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie tylko się tam zarejestrowałem i od czasu do czasu coś pewnie napisze. Poproszono mnie o nagranie proszę bardzo zgodziłem się nie oznacza to od razu, że się komuś podlizuje, czy daje wykorzystywać. Zgodziłem się po to żeby zobaczyć jak będzie wyglądała współpraca. Na to forum zaprosił mnie Neko na vcity zajrzałem spodobało mi się i tu zostałem i nadal mam zamiar tu pisać.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz? tu nikt ci nie czyni zarzutu jak nie zostaniesz. To całkiem o co innego chodzi.To nie jest portal założony przez radnych, to niezależne forum i ocenia się wszystkich bez wyjątków. Dobrze wiesz ,że nowy portal to żenada.Ale nikt ci nie zabrania tam pisać, udzielać itd.Wolny człowiek sam o sobie decyduje i tu tak jest czas pokaże co będziesz znaczył u Pana Włodka.A nagranych sesji sam jestem ciekaw.Mam nadzieję, że wam to wyjdzie i bez żadnych problemów pokażecie życie radnych.Nie omieszkam dodać że chętnie popatrzę na aktywność radnych(zwłaszcza niektórych).

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno tu w ogóle robić porównania.Neko to człowiek jak widać po prowadzeniu tego forum nijak powiązany z Ińskiem a ci panowie źle się kojarzą bądź co bądź.Porównywanie nie na miejscu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caffe Ińsko zostało stworzone niezależnie od panujących w gminie stosunków międzyludzkich.Od razu widać ,że tutaj nie ma wpływu żadna opcja z gminy.A więc nie ma także śledzenia IP , itp. Nikt , nikogo nie , każdy może pisać co mu leży na wątrobie, przy zachowaniu oczywiście pewnych norm.To też się chwali. Szkoda tylko,że ta gmina to istne zadupie na którym nie ma nawet podstawowej sieci w kierunkach największych wsi, aby tam zaistniał internet szerokopasmowy.Z tego co wiem, gmina mogła by dostać na taki cel dotacje lub wymusić działania na lokalnym operatorze.Ale wiadomo w czym problem! Im więcej informacji dla mieszkańców, tym większa kontrola poczynań władz gminnych i różnych przekrętów.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość do: MichałK

Panie Michale jak tak obserwuję to ma Pan styczność z wieloma osobami, które reprezentują odmienne zdania co do rozwiązywania pewnych problemów w naszej gminie. Nie sądzi Pan, że opowiedzenie się za jakąś stroną lub utworzenie nawet własnego ugrupowania jest w Pana przypadku ewentualnością, którą powinien Pan wziąć pod uwagę? Na vcity swego czasu pamiętam, że prowadził Pan bloga i pisał na różne tematy. Dzisiaj natomiast nie jest Pan ani utożsamiany z żadną opcją polityczną ani nie wiadomo jakie Pan ma poglądy. Nie kwestionuję również tego, że jako młody człowiek mógłby Pan próbować starać się o stanowisko radnego. Popieram takie posunięcie z Pana strony. Chciałbym natomiast wiedzieć czy w przyszłości będzie Pan startował jako radny niezależny, powiązany z lokalną opcją polityczną czy też utworzy Pan własną opcję polityczną. Pozdrawiam Pana i życzę sukcesów w przyszłości.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi użytkowniku trudno jest mi powiedzieć co będzie za 3 lata. Oczywiście rozważam taką ewentualność, bo na dzień dzisiejszy obstaje przy tym aby tu mieszkać. Kocham Ińsko i naprawdę chciałbym jak najlepiej dla wszystkich mieszkańców. 100% procentowej decyzji o starcie w przyszłych wyborach jeszcze nie podjąłem. Możliwe, że założę ugrupowanie osób niezależnych, które skupiało by wśród swoich szeregów i młodych i starszych tam aby wymieszać pokolenia i doświadczenia życiowe. Wiele osób mówi, że młodzi za mało w życiu przeszli, ale moim zdaniem to nie oznacza, że będą źle rządzić nasza gminą. Dziś w większości rządzą dorośli i efekty czy też ich brak widać gołym okiem. To jak udzielają się radni na sesjach zobaczyć będzie można w moim podsumowaniu czy opinii o władzach gminy, które dostępne będzie na tym forum w czwartek po sesji. Zobaczycie, jak rajcy po których byście się nie spodziewali tak znikomego udziału na sesjach mało się udzielają. Bycie radnym to jest służba publiczna i nawet jeżeli burmistrz jest z komitetu, z którego startował radny nie powinno mu to przeszkadzać w krytyce władzy. Jeżeli rada nie motywuje krytyką burmistrza do działania to nigdy dobrze nie będzie. Myślę, że najpierw trzeba było by stworzyć taki plan dla naszej gminy. Zebrać pomysły ludzi, które zasługują na realizacje i nie patrzeć po której stronie barykady się jest czy w "koalicji czy w opozycji". Czasami takie porozumienia dają dobre efekty. Niestety dziś w naszej gminie jeżeli ktoś ma pomysł to musi go zachować dla siebie i tu tkwi problem. I nie ma co tworzyć opcji politycznej bo politykowanie dla samorządów to najgorsze co może być. Ja to będę nazywał komitetem obywatelskim.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo, brawo o takim pomyśle pisał kiedyś Hubble ale coś siadł na tyłku.Uważam, że trybuna obywatelska jest najlepszym medium do obalenia tego politykierstwa. Dlatego nie po drodze mi do Radnego Szafrana i Liwaka a bliżej do takich propozycji.Tylko się obawiam czy Pan Szafran nie odczyta w Panu przeciwnika i nie będzie szkodził w rozwoju.Niezależność Pana miałem okazję śledzić podczas referendum i bardzo wysoko oceniam wkład pracy na jego rzecz.Natomiast Pan radny ciągle wraca do problemu referendum z niechęcią i odżegnywaniem się od niego.Jak widzi Pan współpracę z kimś o tak skrajnych poglądach?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie piszesz ale co z tego będzie to inna sprawa. Jeżeli mogę to sugeruję napisać coś na wzór programów wyborczych różnych opcji. Tu na forum czy u Włodka na forum. Jak napiszesz co myślisz o inwestowaniu, o polityce socjalnej, finansowej, dotacjach z UE to będzie wiadomo z kim się ma do czynienia. Nie wiem co Ci Twoi koledzy z różnych frakcji politycznych mówią ale ja Ciebie kojarzę z referendum. Chcesz się wybić jako kamerzysta Włodka? Sam widzisz jak to śmiesznie się czyta.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może powinien powstać niezależny twór wzorem innych miast i miasteczek. Właśnie "trybuna obywatelska" . Powodem jest niezbyt poważne traktowanie mieszkańców przez władze. Narzucanie mieszkańcom rozwiązań nie zawsze zgodnych z ich potrzebami i zamiarami. Reasumując Rada Miejska i Burmistrz traktują ludzi ( mieszkańców i przyjezdnych) jak swój folwark. Kto nie jest z nami ten przeciwko nam, myślę że czas zastanowić się czy rzeczywiście władze podążają właściwą drogą rozwoju gminy. Jak dotychczas można zauważyć, często ich rozumowanie odbiega od zamiarów mieszkańców , także tych co związali się z Ińskiem kilka lub kilkanaście lat temu.W działaniach takich , jak choćby utrudnianie przekwalifikowania swoich działek i pobudowanych tam domów na tzw budownictwo mieszkaniowe. W tym temacie władza lokalna dzieli ludzi na lepszych i gorszych. To samo dzieje się w kwestiach związanych ze sposobem użytkowania własności przez ich właścicieli. Gmina stara się narzucić sposób zapisów w planie zagospodarowania przestrzennego z pominięciem właścicieli.Nie robi przy tym nic w zakresie swoich ustawowych obowiązków. Jedyne co dobrze wychodzi, to podwyższanie podatków i opłat lokalnych.Ponadto obrany przez Radę I Burmistrza strategiczny kierunek rozwoju zmierza do dewastacji walorów przyrodniczych i likwidacji turystycznego kierunku rozwoju. Tak być nie musi. Ale wypowiedzieć się i zadecydować muszą sami obywatele.Stąd zachęcam do wyrażenia swoich myśli,spostrzeżeń i dążeń. Jeżeli są one zgodne z powyższą propozycją to proszę o posty na ten temat. W przypadku zainteresowania tematem , zaistniej możliwość powołania Trybuny Obywatelskiej.

to znalazłem na wizjach ! TO CO Z TĄ TRYBUNĄ??

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja współpraca opiera się na portalu o Ińsku. Tak jak z każdym w niektórych poglądach są różnice a inne są podobne. Nie mam pojęcie czy Pan Szafran chce startować wyżej. Widziałem, że dzisiaj pojawił się wpis na blogu Pana Szafrana na nowym portalu myślę, że sposób porównania w tym wpisie żwirowni do ACTA jest fajny. Czy będzie współpraca w przyszłych wyborach tego nie wiem. Na dzień dzisiejszy z obliczeń które zrobiłem to właśnie ten radny jest najaktywniejszy i miażdży pozostałych radnych. Pisałem już wcześniej zobaczymy jak będzie wyglądała współpraca przy nowy portalu wierze, że będzie owocna. Ale tak jak rozmawiałem z Panem Szafranem portal musi być obiektywny. Nie wymagajcie ode mnie żebym pisał o współpracy w przyszłych wyborach bo nie wiadomo jak to się wszystko potoczy. Jak na razie współpraca przy portalu jest na bardzo dobrym poziomie. Zarówno ze strony Pana Szafrana jak i ze strony Pana Liwaka. Obaj Panowie chcą dla nasz wszystkich nagrywać sesje i to jest duży punkt zwrotny w stosunku do mieszkańców gminy. Myślę, że jakimikolwiek ocenami powinniśmy się wstrzymać. Ja chciałbym aby w przyszłym komitecie obywatelskim skupiali się ludzie, którzy naprawdę chcą działać i pomagać mieszkańcom, ale o nazwiskach trudno jest na dzień dzisiejszy mówić czy pisać. Ja nie będę jak to napisał demon "kamerzystą Włodka" myślę, że będę kamerzysta dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć i widzieć co się dzieje na posiedzeniach komisji i rady. Oczywiście taki "program" czy "plan" trzeba stworzyć kwestia czasu. Ja się nie chce wybijać ani referendum ani kamerowaniem bo robię to społecznie i nie chcę, żeby traktowano to jako wybijanie się. Przynajmniej ja tego nie traktuje jako wybijanie. Pozdrawiam

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość do: MichałK
Drogi użytkowniku trudno jest mi powiedzieć co będzie za 3 lata. Oczywiście rozważam taką ewentualność, bo na dzień dzisiejszy obstaje przy tym aby tu mieszkać. Kocham Ińsko i naprawdę chciałbym jak najlepiej dla wszystkich mieszkańców. 100% procentowej decyzji o starcie w przyszłych wyborach jeszcze nie podjąłem. Możliwe, że założę ugrupowanie osób niezależnych, które skupiało by wśród swoich szeregów i młodych i starszych tam aby wymieszać pokolenia i doświadczenia życiowe. Wiele osób mówi, że młodzi za mało w życiu przeszli, ale moim zdaniem to nie oznacza, że będą źle rządzić nasza gminą. Dziś w większości rządzą dorośli i efekty czy też ich brak widać gołym okiem. To jak udzielają się radni na sesjach zobaczyć będzie można w moim podsumowaniu czy opinii o władzach gminy, które dostępne będzie na tym forum w czwartek po sesji. Zobaczycie, jak rajcy po których byście się nie spodziewali tak znikomego udziału na sesjach mało się udzielają. Bycie radnym to jest służba publiczna i nawet jeżeli burmistrz jest z komitetu, z którego startował radny nie powinno mu to przeszkadzać w krytyce władzy. Jeżeli rada nie motywuje krytyką burmistrza do działania to nigdy dobrze nie będzie. Myślę, że najpierw trzeba było by stworzyć taki plan dla naszej gminy. Zebrać pomysły ludzi, które zasługują na realizacje i nie patrzeć po której stronie barykady się jest czy w "koalicji czy w opozycji". Czasami takie porozumienia dają dobre efekty. Niestety dziś w naszej gminie jeżeli ktoś ma pomysł to musi go zachować dla siebie i tu tkwi problem. I nie ma co tworzyć opcji politycznej bo politykowanie dla samorządów to najgorsze co może być. Ja to będę nazywał komitetem obywatelskim.

Dziękuję za odpowiedz i na wstępie chcę powiedzieć, że takiej odpowiedz się spodziewałem. Na pewno będę Pana pilnie obserwował. Głównie ze względu na to, że byłby Pan najmłodszym politykiem w Ińsku. Pozdrawiam serdecznie Panie Michale!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIE RÓBCIE JAJ .M K to ten od Działoszewskiej i Szulca.CO on wie i czym chce zaszpanować w Ińsku .

Dla mieszkańców zrobił więcej niż D. i S. razem wzięci. Przynajmniej to co robi nie jest szkodliwe jak czyjeś inne pomysły...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie nikt nie dogodzi albo czepiasz się Włodka albo Michała.Wozi to nie znaczy steruje.Michał ma swój łeb i wie co robi.Nie porównuj go z Szulcem.Bo to dla niego obraza. Michał robi wszystko bezinteresownie a Szulc chciał istnieć we fleszach kamer i to ich różni.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezinteresownie ,chociaż za "ciężkie" pieniądze w tej gminie egzystują pracownicy gminy,burmistrz z wynagrodzeniem prezydenta i "milcząca" rada ze swoim szefem, który nie chce ujawnić jak załatwił sobie rentę w tak młodym wieku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezinteresownie ,chociaż za "ciężkie" pieniądze w tej gminie egzystują pracownicy gminy,burmistrz z wynagrodzeniem prezydenta i "milcząca" rada ze swoim szefem, który nie chce ujawnić jak załatwił sobie rentę w tak młodym wieku.

Już nie taka milcząca. Zobacz jak im nie na rękę, że kamera była na komisjach. Z jednym się zgadzam. Forum zacznie wrzeć za niedługo.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...