Skocz do zawartości

REFERENDUM W GMINIE IŃSKO!


Apel do Mieszkańców Ińska!

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość się pewnie poprawi po jakimś czasie bo tak działa youtube. Jeżeli kamera obsługuje HD to za niedługi czas powinna być dostępna wersja w 720p i 1080p. Dźwięk trochę dd ale jak się podgłośni to jest wszystko słyszalne. W niektórych kamerach są mikrofony kierunkowe radzę poczytać instrukcję obsługi.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 729
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

zaufanie do Michała

Panie Michale , współpracując z radnym Szafranem , który był i jest za żwirownią stracił Pan całkowicie wiarygodność .! Jak sądzę używa Pana do wybielania swojego nadszarpniętego mocno autorytetu nie tylko jako opozycja , ale także jako człowieka . Tak jak wcześniej postąpił z Panem Szulcem . Tym bardziej zadziwia mnie Pańska naiwność .

Na takie postępowanie nie ma żadnego zasadnego usprawiedliwienia .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nadal przeciwko żwirowni z radnym Szafranem nie dyskutowałem na ten temat. Każdy ma swoje zdanie na rożne tematy, ja mam swoje opinie a radny swoje. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tego każdy myśli według swojego uznania, jak ktoś uważa. Nasza współpraca opiera się tylko i wyłącznie na współtworzeniu portalu. A co do referendum jeżeli cofnęlibyśmy czas zrobiłbym to samo, bo uważam, że w tak ważnych sprawach dotyczących przyszłości gminy opinia społeczeństwa jest najważniejsza. WŁADZA NAMAWIAJĄC DO BOJKOTU ZACHOWAŁA SIĘ NIE ETYCZNIE, ludzi powinno się zachęcać do udziału w głosowaniu zwłaszcza jeżeli chodzi o losy gminy!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakość się pewnie poprawi po jakimś czasie bo tak działa youtube. Jeżeli kamera obsługuje HD to za niedługi czas powinna być dostępna wersja w 720p i 1080p. Dźwięk trochę dd ale jak się podgłośni to jest wszystko słyszalne. W niektórych kamerach są mikrofony kierunkowe radzę poczytać instrukcję obsługi.

Dobrze wiedzieć...

Ja jestem nadal przeciwko żwirowni z radnym Szafranem nie dyskutowałem na ten temat. Każdy ma swoje zdanie na rożne tematy, ja mam swoje opinie a radny swoje. Nie mam zamiaru nikogo przekonywać do tego każdy myśli według swojego uznania, jak ktoś uważa. Nasza współpraca opiera się tylko i wyłącznie na współtworzeniu portalu. A co do referendum jeżeli cofnęlibyśmy czas zrobiłbym to samo, bo uważam, że w tak ważnych sprawach dotyczących przyszłości gminy opinia społeczeństwa jest najważniejsza. WŁADZA NAMAWIAJĄC DO BOJKOTU ZACHOWAŁA SIĘ NIE ETYCZNIE, ludzi powinno się zachęcać do udziału w głosowaniu zwłaszcza jeżeli chodzi o losy gminy!!!

Lepiej napisać na jakimś blogu raz na zawsze o co chodzi tak jak demon powiedział. Raz na zawsze odciąć się od takich prowokacyjnych wpisów. Pan był aktywny w swoim czasie i dobrze jeżeli ktoś drąży temat uparcie to znaczy, nie ma o czym pisać. W ostatnim czasie tyle wątków, które powinny zostać przedyskutowane. O nagraniach nie będę póki co wspominał bo chyba nie są wszystkie udostępnione. Widzę tylko jedno póki co.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaufanie do Michała

Panie Michale za dużo politykowania w Pańskiej wypowiedzi , jak tu już ktoś napisał " nie ma bezinteresownej współpracy " odbieram tą odpowiedź jako mydlenie oczu bo jest niestety naiwna .

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pleć głupot Michaś ty może jesteś przeciw żwirowni a Szafran ci nie powie nic na ten temat bo jesteś mu potrzebny. Przecież zgadza się z Racinem ,że nie na tym etapie referendum było. Moim skromnym zdaniem w odpowiednim. Na swoim nowym portalu też mówił o tym i na sesji w grudniowej i ostatniej też o tym pieprzył.Taki głupi cwaniak. Ja go nie lubię i nie zgadzam z nim. Jest fałszywy, dwulicowy.Chce tylko wypłynąć nic więcej. Ale i tak Racina nie pobije. Macie to jak w banku.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest twoje zdanie, ja je uszanuje bo każdy ma prawo do swojej opinii. Jestem w trakcie wrzucania nagrania z posiedzeń z komisji jeszcze trochę to potrwa całość z komisji będzie dostępna jeszcze dziś albo jutro z rana. Nagranie z sesji będzie dostępne jutro albo we wtorek w całości. Z nagrań będzie kilka części ponieważ nie sposób jest wrzucić 6gb nagrania. Chcę aby się szybko buforowało więc zmniejszam rozmiar plików i dziele na części

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że referendum było w odpowiednim czasie, a radny ma swoje zdanie co do tego i ma prawo mieć. Ani on nie będzie mnie przekręcał ani ja jego. Piszcie i mówcie co chcecie to wasze prawo. Ja mam swoje zdanie na ten temat i nie dam się przekręcić ani wam ani radnemu ani burmistrzowi. Napisze to jeszcze raz jestem przeciwny jakiemukolwiek przemysłowi ciężkiemu w gminie Ińsko !

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech już Szafran nigdy publiczny nie krytykuje kwestii przeprowadzania referendum bo tylko traci w oczach wielu mieszkańców!!!!!!! Niech ten śląski górnik zobaczy co się dzieje dzisiaj w Mielnie jest niemal pewne, że referendum się powiedzie. Ale tam taki dureń nie atakował inicjatorów tylko radni razem z wójtem wspierali mieszkańców. Skompromitowany baran próbuje teraz za pomocą kamery nadrobić swój wizerunek. Szafran trzeba było poprzeć dobrą inicjatywę albo przynajmniej się nie ośmieszać i zmieniać zdanie dwa miesiące przed glosowaniem.Na dodatek namawiał do nie pójścia na referendum. Jak burmistrz nie kupił mu obiecanego pługa do wiochy, ławeczki, to dopiero się obruszył. Niech pamięta że żadne nagrania z sesji czy komisji nic nie zmieni. Ludzie pamiętają to co było a nie co będzie!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieogarnięty ten portal jest . Zamieszczają pierwszą część potem nic nie ma . A komentarze to na marsie mam zrobić . Żaden z radnych nic nie napisał nawet . Boicie zaprezentować własny materiał ? Super opozycja ...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo to nie jest opozycja tylko fikcja ;)

Idea nadzorowania prac komisji i sesji poprzez nagrania jest bardzo dobra. Problemem są twórcy! Dzisiaj zamieszczają nagrania ale jakiegoś komentarza z ich strony nie ma. Nie to żebym nie wiedział po co to jest robione ale każdy portal mówi po co się coś wprowadza. Podobnie powinno być tutaj. Zamieszczają te nagrania i co dalej? No właśnie. Dla mnie to jest zastanawiające. Opozycja jest wtedy kiedy pisze o swoim niezadowoleniu powołując się na jakieś dokumenty. Mają materiały ale nie potrafią nic z nimi zrobić. Po co w takim razie to nagrywanie Panie Szafran i Liwak? W ogóle to z jakiej racji Michał miał zamieszczać te nagrania? Czyli jak ja się zaloguję to mam być sługą na posyłki? Żarty, żartami ale to już graniczy z komedią...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Mielnie ludzie mają rozum . U nas w Ińsku trociny. Efekt, siedzenie w domu na d**** bo tak burek kazał. A gdzie własna mózgownica i przewidywanie przyszłości? Można was omamić Ińszczanie byle propagandą,niestety w tej negatywnej wziął także udział przedstawiciel mieszkańców ( co prawda należy się spytać , których ?). Powinien za swoją głupotę odpowiedzieć i moralnie i zawodowo. Jak jednak wiadomo tutaj nie grzeszy się lokalnym patriotyzmem lecz zapachem pieniądza. Wstyd Ińszczanie, wracajcie do szkół, dokształcenie wręcz nakazane !

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Referendum: W Mielnie ponad 30-procentowa frekwencja [wideo]

W niedzielnym referendum dotyczącym planów budowy elektrowni atomowej w Gąskach do godz. 15 wzięło już udział ponad 30% z 2170 uprawnionych do głosowania, którzy swój lokal wyborczy mają w Zespole Szkół w Mielnie. I chodzi tu o mieszkańców Barnowa, Komornik, Mielenka, Mielna, Niegoszczy i Radzichowa.

Nieoficjalnie wiemy, że frekwencja w pozostałych trzech obwodach też już przekroczyła 30%, a to oznacza, że referendum jest ważne. Głosowanie trwa do godz. 21.

Jak widać jak się ma normalną władzę to i normalni są też mieszkańcy. Chyba, że oni z nad Odessy to naszą małą ojczyznę mają w d****.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam ludzie nie bali się pójść i powiedzieć co im się nie podoba. A władza ich wspierała a u nas? Taki traktorzysta wysyła listy, apeluje o niepójście i straszy. Tak kochani mieszkańcy ińsko to jedno wielkie szambo gdzie nic nie funkcjonuje tak jak powinno bo wy dajecie na to przyzwolenie. Ze smutkiem stwierdzam, że zaangażowanie w referendum u nas było żałosne. Można jedynie pogratulować osobom, które poszły, że zdobyły się na ten akt.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można rzec tylko jedno, że nikt nie posłuchał mądrych przyjezdnych. To ich najbardziej bali się rządzący! Szafran też obrażony że nie jego wzięli do grupy inicjatywnej. Ogłosili więc, że to nie grupa inicjatywna stoi za referendum tylko "organizatorzy", "ziemianie" czy jak ich tam zwano. Zatem ja "organizatorom" po raz kolejny dziękuję za to że mogłam brać udział po raz pierwszy w tak ważnym procesie życia mojego miasteczka.Jak również wszystkim przyjezdnym którzy bardzo chcieli dobra dla nas wszystkich ale władza ich opluła zmieszała z błotem.Mści się do dzisiaj narzucając różne wymyślone podatki.A "organizatorom" do dzisiaj Burmistrz dopieka podobnie jak Szafran, że referendum nie w tym czasie. Patrzcie co jest w Gąskach???? 60% procent na NIE. Już dziś powinniśmy wypieprzyć całą tą radę w kosmos razem z Liwakiem i Szafranem!!!!!!!! Na nic mi teraz wasze nagrania z tych spędów i zajadania się ciasteczkami. Jeśli się okaże, że po wydanej opracowania opinii środowiskowej dalej będziecie nam wciskać glupoty, że żwirownia nam nie zagraża obiecuję wam, że Gąski to będzie PIKUŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję mimo opluwania "organizatorów" referendum będę mogła na nich w dalszym ciągu liczyć. SPRAWA ŻWIROWNI NIE JEST PRZESĄDZONA I NA PEWNO NIE POWSTANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie referendów jest bez sensu.Referendum w Gąskach nie było wiążące.Jest to tylko opinia mieszkańców i dotyczyło budowy elektrowni jądrowej,a więc takiej działalności "po wsze czasy". Referendum w Ińsku dotyczyło umieszczenia w planie zagospodarowania przestrzennego(nie budowy)żwirowni.A to referendum było wiążące.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty ciemniaku a nasza żwirownia to nie po wsze czasy????? No właśnie dlatego że to było wiążące dla naszej władzy mieszkańcy mieli obowiązek iść. Bo w Gąskach mimo że nieb było bo tam będzie ryża tuskomania decydować to ludzi już teraz dali i jemu pokaz siły że nie pozwolą. poza tym kretynie jak tam będzie bum to zdmuchnie i ciebie.A Żwirownie wody pozbawi tylko ciebie, tylko tobie będą jeździć samochody, i tylko tobie kurzyć i hałasować. Dalej ciemniaku nie rozumiesz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie głupoty to tylko w gminie od jego pracowników.Elektrownia atomowa podlega tym samym zasadom co wywłaszczenie pod autostrady.A mimo to referendum się odbyło i to jakie! Poszedł prawie cały "mądry" naród.Bo jest to wola tych mieszkańców aby nawet tak inwestycja nie została zbudowana.Żwirownia to też inwestycja po "wsze"czasy jak napisał kolejny mędrzec "gminny". Zapomniał tylko dodać,że MAJĄCA FUNKCJĘ DECYZYJNĄ dla tępej władzy. Szkoda, że ludzie w tej gminie to międzynarodowa zbieranina bez poczucia LOKALNEGO PATRIOTYZMU. Gmina Ińsko już dawno mogła mieć ten problem za sobą i to beż oglądania się na "zaloty" żwirowni. Jeszcze ona wam ińszczanie bokiem wyjdzie.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można rzec tylko jedno, że nikt nie posłuchał mądrych przyjezdnych. To ich najbardziej bali się rządzący! Szafran też obrażony że nie jego wzięli do grupy inicjatywnej. Ogłosili więc, że to nie grupa inicjatywna stoi za referendum tylko "organizatorzy", "ziemianie" czy jak ich tam zwano. Zatem ja "organizatorom" po raz kolejny dziękuję za to że mogłam brać udział po raz pierwszy w tak ważnym procesie życia mojego miasteczka.Jak również wszystkim przyjezdnym którzy bardzo chcieli dobra dla nas wszystkich ale władza ich opluła zmieszała z błotem.Mści się do dzisiaj narzucając różne wymyślone podatki.A "organizatorom" do dzisiaj Burmistrz dopieka podobnie jak Szafran, że referendum nie w tym czasie. Patrzcie co jest w Gąskach???? 60% procent na NIE. Już dziś powinniśmy wypieprzyć całą tą radę w kosmos razem z Liwakiem i Szafranem!!!!!!!! Na nic mi teraz wasze nagrania z tych spędów i zajadania się ciasteczkami. Jeśli się okaże, że po wydanej opracowania opinii środowiskowej dalej będziecie nam wciskać glupoty, że żwirownia nam nie zagraża obiecuję wam, że Gąski to będzie PIKUŚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam nadzieję mimo opluwania "organizatorów" referendum będę mogła na nich w dalszym ciągu liczyć. SPRAWA ŻWIROWNI NIE JEST PRZESĄDZONA I NA PEWNO NIE POWSTANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Wzruszyłam się po przeczytaniu. Wspaniale napisane i chyba dobitniej nie można chociaż mój uszczypliwy język byłby bardziej ostry. Tak trzymać " goździkowa" na to własnie liczę.Won z Ińska ze zwirownią!!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mamy nadzieję, że rząd i władze spółki PGE zmienią w związku z wynikiem referendum stanowisko w sprawie lokalizacji elektrowni jądrowej w Gąskach – powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej wójt gminy Mielno Olga Roszak-Pezała.

W niedzielę mieszkańcy gminy powiedzieli zdecydowane nie tym planom. W referendum uczestniczyło 2 378 osób z 4 171 uprawnionych. Frekwencja wyniosła 57 proc. Przeciwko lokalizacji elektrowni w Gąskach opowiedziało się 2 237 głosujących (94 proc.). Za było 125 osób (5,3 proc.).

Referendum jest ważne, ponieważ frekwencja przekroczyła ustawowy próg udziału w głosowaniu 30 proc. uprawnionych, zaś ponad połowa głosujących opowiedziała się za jednym z dwóch proponowanych rozwiązań.

Wójt gminy Mielno powiedziała w poniedziałek, że spodziewała się takiego wyniku głosowania. Zapowiedziała, że w sprawie lokalizacji elektrowni jądrowej zamierza wysłać petycję do prezydenta RP, który – jak się wyraziła – „jest rzecznikiem konstytucji i wobec tego powinien odnieść się do stanowiska społeczności gminnejâ€.

A iński burek nawoływał do bojkotu referendum.Tylko kompletny idiota może tak postąpić.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...