Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Stanisława napisał:

Bardzo chciałam podziękować tym młodym ludziom, którzy wydawali żywność w sobte. Dowiezli mi pod dom i wnieśli do środka. Dziękuję, naprawdę mamy super młodzież w Ińsku

Stasia jesteś ciekawą osóbką.Tu  podopieczną zgrywasz ,taką biedną  aż żyro Ci przywożą ,nie wiem jak to się dzieje .Myślę że w papierach lejesz wodę .Masz kompa ładnie piszesz to chyba taką biedotą nie jesteś .Wodę umiesz polewać i myślisz jak ta cała ekipa że ciemnogród to kupi. 

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Gosc napisał:

 Zdziwiłbyś się ilu ludzi, korzysta z pomocy, o dobrej sytuacji. 500 + też biorą i bogaci,  więc stul pape jak dają to się bierze jak leją to się spier..

Widzę że ciśnienie Ci się podniosło.Wnioskuję że też uczestniczysz przy tym korycie.nigdy nic nie potraficie tylko publiczne KORYTO.

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, Olo napisał:

Póki co koryto jeszcze jest i można się obłowić......dlatego tak bardzo IŃSKO RAZEM chce drugiej kadencji....proste jak drut.....

Oczywiście,że Ińsko Razem chce drugiej kadencji i muszę ciebie Olo zasmucić,że nie po to,by korzystać z koryta,ale grupa ta wspomaga burmistrza  Liwaka w działaniach na rzecz Ińska.Wskaż mi alternatywę.Staram się być osobą dalekowzroczną,ale na horyzoncie nie widać NIC.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do mnie prośba i nie bardzo widzę sens dyskusji z "gościem", ale spróbuję.
Przykład lenistwa: komercjalizacja plaży miejskiej zamiast zajęcie się tym tematem tak jak na gospodarza terenu przystało.
Przykład arogancji: sposób w jaki Burmistrz odpowiada na zapytania i zarzuty w tej sprawie.
Pewnie Mieszkańcy znajdą sporo innych przykładów, ale z puntu widzenia przyjezdnego - to jeden z bardziej widocznych.

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj w szkole odbył się casting na nowych pracowników do przedszkola miejskiego. W komisji byli Paluch Dziemiańczyk oraz Kopczyński ciekawe kto dostanie pracę Paluch będzie pewnie za Panią Bachur bo rodzina zobaczymy jaka reszta pracowników dostanie się po układach? 

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gostek napisał:

Nie do mnie prośba i nie bardzo widzę sens dyskusji z "gościem", ale spróbuję.
Przykład lenistwa: komercjalizacja plaży miejskiej zamiast zajęcie się tym tematem tak jak na gospodarza terenu przystało.
Przykład arogancji: sposób w jaki Burmistrz odpowiada na zapytania i zarzuty w tej sprawie.
Pewnie Mieszkańcy znajdą sporo innych przykładów, ale z puntu widzenia przyjezdnego - to jeden z bardziej widocznych.

Coś lichutko z tymi zarzutami Mareczku. Tylko jeden dot. plaży ? Podpuszczasz naszych miejscowych do donosicielstwa...sygnalisto ? Akurat plaża to jest dobry przykład jak należy powierzyć podmiotowi profesjonalnemu(szkoda że nikt się na razie nie zgłosił ?), aby to należycie zadziałało ! Gmina nie ma przede wszystkim profesjonalnych pracowników, zarządców i nade wszystko , pieniędzy ! Populistyczne hasła nie poparte konkretami, bardzo słabo działają...Marku ??!!

Odnośnik do odpowiedzi

"Gmina nie ma przede wszystkim profesjonalnych pracowników, zarządców i nade wszystko , pieniędzy"
Pisząc takie słowa chyba się nie czytasz, albo sam postanowiłeś pogrążyć Gminę :-P
Na iluś zatrudnionych w UM (no właśnie ilu tam Was jest?) w Ińsku nie znajdziemy żadnego profesjonalisty? Naprawdę? To kogo Wy tam zatrudniacie? Samych znajomych "po kądzieli"? Może więc  zamiast licząc na to, że ktoś za Was problemy porozwiązuje, zróbcie przegląd kadr w UM i zatrudnijcie paru fachowców? A jak Gmina nie ma kasy, to znaczy, że trzeba zacisnąć pasa i poszukać wpływów. 
Zdaje się, że szukanie nowych terenów "podatkowych" nie bardzo ma sens, bo Wy tym co macie nie potraficie gospodarzyć :-( 

Odnośnik do odpowiedzi

Marek nie szukaj afer gdzie ich nie ma. Przyjechałes ze Szczecina i sie szarogesisz,  masz w Szczecinie wielka afere ze spalarnia smieci to sie tym zajmij. Plaza interesuje tylko tych co maja z niej korzysci, czyli kilku przedsiebiorcow turystycznych, niech sie skrzykna i zagospodatuja plaze a nie czekaja az im burmistrz posprzata za pieniadze podatnikow. 

Odnośnik do odpowiedzi

No i masz. Dyskusja z ludźmi/ elektoratem obecnej władzy. Jedyne co potrafią to sugerować by nie robić dymu. 

No to też dam jedną radę: róbcie tak aby nie było powpdów do krytyki, a jeszcze lepiej: zasłużcie na pochwałę. Nic prostrzego np. zróbcie obiecywane od dwóch lat molo :-D

 

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Gostek napisał:

No i masz. Dyskusja z ludźmi/ elektoratem obecnej władzy. Jedyne co potrafią to sugerować by nie robić dymu. 

No to też dam jedną radę: róbcie tak aby nie było powpdów do krytyki, a jeszcze lepiej: zasłużcie na pochwałę. Nic prostrzego np. zróbcie obiecywane od dwóch lat molo :-D

 

Jak ci potrzebne molo to sobie zrob! Proste jak drut! Nie czekaj az ci burmistrz zrobi! Jest was kilkoro na plazy to zrobcie zrzutke i dogadajcie sie z burkiem moze razem cos zrobicie dobrgo. Ja mieszkam w centrum Inska i nie chodze na waszom plaze. Mnie molo do niczego nie jest potrebne i nie zycze sobie zeby burek wam budowal molo za moje podatki. Jasne?

Odnośnik do odpowiedzi

A płacisz podatki czy może żyjesz z tego co da Ci MOPS?

Jak się buduje przyszłość? Poprzez wspieranie np. miejscowego handlu. Wspierając Dino - sprzyja się odpływowi pieniędzy z Ińska. Miejscowi sklepikarze z większym prawdopodobienstwem tu zainwestują, jak Dino. A w co mogą zainwestować? No choćby w plaże, bo to napędzić może klientów w sezonie. Będzie więc okazja by dodatkowo zarobić. No ale ktoś zdecydował inaczej. A potem się dziwicie, że szambo się wylewa :-(

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Gostek napisał:

A płacisz podatki czy może żyjesz z tego co da Ci MOPS?

Jak się buduje przyszłość? Poprzez wspieranie np. miejscowego handlu. Wspierając Dino - sprzyja się odpływowi pieniędzy z Ińska. Miejscowi sklepikarze z większym prawdopodobienstwem tu zainwestują, jak Dino. A w co mogą zainwestować? No choćby w plaże, bo to napędzić może klientów w sezonie. Będzie więc okazja by dodatkowo zarobić. No ale ktoś zdecydował inaczej. A potem się dziwicie, że szambo się wylewa :-(

Skaczesz durniu po tematach opowiadając bzdury. Tu plaża tam Dino i do tego na dokładkę miejscowi sklepikarze ! Nie masz zielonego pojęcia o funkcjonowaniu Gminy jej kompetencjach i możliwościach. Poczytaj, poucz się trochę i zabieraj głos. Teraz to mieszasz mydło i powidło, udając uczonego w każdym temacie i zagadnieniu.

Odnośnik do odpowiedzi

No to jeszcze jedna gratisowa lekcja: gospodarka czy to przedsiębiorstwa, gminy czy globalna to zespół naczyń połączonych. Tylko kompletny ignorant może nazywać kogiś durniem, gdy chce go czegoś nauczyć.

A jak to za trudne, to postaram się wyjaśnić to przystępniej: chcesz zobaczyć durnia? Zerknij wreszcie do lustra.

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gostek napisał:

No to jeszcze jedna gratisowa lekcja: gospodarka czy to przedsiębiorstwa, gminy czy globalna to zespół naczyń połączonych. Tylko kompletny ignorant może nazywać kogiś durniem, gdy chce go czegoś nauczyć.

A jak to za trudne, to postaram się wyjaśnić to przystępniej: chcesz zobaczyć durnia? Zerknij wreszcie do lustra.

Czego ty chcesz kogoś nauczyć ? Populizmu ? Po primo ignorancie, Gmina nie jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą, więc nie jest w twoim systemie naczyń połączonych. Z mocy prawa nie może tego czynić, ale niestety musi utrzymywać całą infrastrukturę, przy ograniczonych możliwościach pozyskiwania środków finansowych. Koniecznością więc są dzierżawy, użyczenia ect. wszystko po to aby min. tacy jak ty, byli w miarę zadowoleni. Nie ma co się więcej "produkować", bo i łopatą do pustej makówy nie nawkłada ! Prawda ?

Odnośnik do odpowiedzi

Już wcześniej ustaliliśmy, że: "Gmina nie ma przede wszystkim profesjonalnych pracowników, zarządców i nade wszystko , pieniędzy"
Teraz zdaje się postanowiłeś wyjaśnić czemu tak jest :-(
Kształtowanie warunków gospodarowania to jedno z podstawowych zadań gminy. Bez tego nic się nie uda. Będziecie cały czas biorcą środków z Budżetu i będziecie tylko liczyć na jałmużnę lub litość.
Naprawdę chcecie być Gminą bezrobotnych przejadających podatki wpłacane przez bogatsze gminy? Nie boicie się, że kiedyś ten już i tak marny strumyczek może się skończyć?

Pieniądze nie rosną jak liście na drzewach. Dzierżawy tez nie są ich głównym źródłem, a zresztą zdaje się, że już niewiele w Ińsku zostało terenów do dzierżawienia.
Popatrz proszę na Stargard. To świetny przykład do nauki gospodarowania na poziomie samorządowym. Stargard z zadupia, z którego ludzie uciekali szukać pracy stał się ośrodkiem do którego ludzie jadą pracować. Nawet ze Szczecina. Ińsko takiego potencjału nie ma, ale ma inne walory, które definiują potencjalne kierunki rozwoju. Trudno jednak rozmawiać o potencjale jak Ty używasz argumentu w stylu: Samorząd "z mocy prawa" nie może myśleć o rozwoju. Z tak myślącym samorządowcem nie ma o czym rozmawiać :-(

Pokazałem prosty przykład jak lokalna polityka wobec miejscowych przedsiębiorców jest ważna. W zamian spotkałem się z chamskim atakiem.
Wiem, że się to Wam nie podoba co piszę, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Może i wygracie kolejne wybory (bo kto Wam zagrozi?) , ale czy nie lepiej rządzić bogatą gminą zamiast biedną?
 

Odnośnik do odpowiedzi

Piszesz Marek: "popatrz prosze na Stargard" a ja Cie prosze uporaj sie najpierw z afera ze spalarnia smieci w Szczecinie a pozniej przyjdz naprawiac Insko. Miej tez na uwadze wczesniejsze sczecinskie afery, m. inn. szybki tramwaj, Arkonka, Fryga, itp. Nie zapomnij tez przy wyjexdzie ze swojej inskiej dzialki wyrzucic smieci do przydroznego rowu. 

Odnośnik do odpowiedzi

gostek nie wmawiaj słów, których tutaj nie napisano

Pisano, że gminie nie może prowadzić działalności gospodarczej!

Kierunek jest jasny turystyka i działania jakie są podejmowane idą w tym kierunku bo tylko w takim Ińsko może iść. Nie żwirownia czy inne tego typu wygibasy a turystyka.

Odnośnik do odpowiedzi

W uchwale z dnia 24 lipca 2013 r. (sygn. III CZP 43/13) Sąd Najwyższy uznał, że gminę należy traktować jako przedsiębiorcę :-P
Wybierajcie w Ińsku władze, która wyspecjalizowała się w szukaniu argumentów na "nie", a daleko zajdziecie.
Nudzić mnie zaczyna ta rozmowa na zasadzie (przepraszam za kolokwializm) ale: "biedni, bo głupi/głupi, bo biedni".

A poszukiwanie mojej tożsamości świadczy jedynie o sile tej władzy. Musi być kruchutko skoro boicie się paru gorzkich słów.
Czas zmienić dawcę IP. Na kilka dni znikam zanim czegoś nowego nie wymyślę.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...