Skocz do zawartości

Ińsko IXXI Niemoc i Niewiedza


luneta

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj (środa 16 stycznia) w Urzędzie Gminy w godz. 16-17-ta, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komitetu Wyborczego "IŃSKO XXI NORMALNOŚĆ I NOWOCZESNOŚĆ". W posiedzeniu uczestniczyły tylko władze Komitetu w osobach wymienionych na zaprzyjaźnionym he,he,he

portalu.

Wiodącym tematem była "Sytuacja bieżąca w Gminie".

Ciekawe czy zapytano burmistrza o możliwość zorganizowania takiego posiedzenia ??!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj (środa 16 stycznia) w Urzędzie Gminy w godz. 16-17-ta, odbyło się inauguracyjne posiedzenie Komitetu Wyborczego "IŃSKO XXI NORMALNOŚĆ I NOWOCZESNOŚĆ". W posiedzeniu uczestniczyły tylko władze Komitetu w osobach wymienionych na zaprzyjaźnionym he,he,he

portalu.

Wiodącym tematem była "Sytuacja bieżąca w Gminie".

Ciekawe czy zapytano burmistrza o możliwość zorganizowania takiego posiedzenia ??!!!

Samo to, ze dzieje się takie spotkanie podczas dyżuru radnego jest godne pożałowania. Ja mam wątpliwości "obserwator" czy normalni obywatele do was dołączą. Ale nadzieja matką głupich ..............................

Odnośnik do odpowiedzi

A gdzie jest napisane, że spotkanie założycieli odbyło się podczas dyżuru Liwaka? Przecież trzech założycieli mogło się spotkać po dyżurze, prawda?

Ktoś napisał że w gminie między 16-17 a to czas na dyżur radnego. No i Michał wczoraj też doszedł na forum po spotkaniu ale robił z tego tajemnicę, że niby wrócił dopiero do domu. IFS to rzekomo wszystko robi po cichu i przed mieszkańcami ukrywa a wy chcesz powiedzieć inny jesteś tak??? To się bardzo mylisz.Bo wg mnie to powinno być ogłoszenie na portalu że planujecie coś takiego zrobić i zapraszacie chętnych na takie spotkanie. A wy się znów po cichaczu spotkaliście we trzech i finito.Szopka!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś napisał że w gminie między 16-17 a to czas na dyżur radnego. No i Michał wczoraj też doszedł na forum po spotkaniu ale robił z tego tajemnicę, że niby wrócił dopiero do domu. IFS to rzekomo wszystko robi po cichu i przed mieszkańcami ukrywa a wy chcesz powiedzieć inny jesteś tak??? To się bardzo mylisz.Bo wg mnie to powinno być ogłoszenie na portalu że planujecie coś takiego zrobić i zapraszacie chętnych na takie spotkanie. A wy się znów po cichaczu spotkaliście we trzech i finito.Szopka!!!

Nie kłam, na Portalu napisano o 20,25!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

środa, 16 styczeń 2013 20:25

Ińsko XXI - Normalność i Nowoczesność

Napisane przez Ińsko XXI

"Ińsko XXI - Normalność i Nowoczesność" to nazwa Komitetu Wyborczego pod jaką opozycja zamierza wystartować w wyborach samorządowych w 2014 roku. Oczywiście jest to robocza wersja nazwy, nie wykluczamy pewnej modyfikacji pod wpływem sugestii czy propozycji naszych sympatyków. Trzonem komitetu są obecni trzej opozycjoniści: Michał Kupczyński, Jacek Liwak i Włodzimierz Szafran.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kłam, na Portalu napisano o 20,25!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

środa, 16 styczeń 2013 20:25

Ińsko XXI - Normalność i Nowoczesność

Napisane przez Ińsko XXI

"Ińsko XXI - Normalność i Nowoczesność" to nazwa Komitetu Wyborczego pod jaką opozycja zamierza wystartować w wyborach samorządowych w 2014 roku. Oczywiście jest to robocza wersja nazwy, nie wykluczamy pewnej modyfikacji pod wpływem sugestii czy propozycji naszych sympatyków. Trzonem komitetu są obecni trzej opozycjoniści: Michał Kupczyński, Jacek Liwak i Włodzimierz Szafran.

Poza tym, nie pisze tu kiedy tą nazwę ustalono!!!!!! IFS kłamie!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Szopke to zrób w domu, wiem że potrafisz

Odpowiadaj na tematy a nie szopka ci w głowie. Mówimy o nowym komitecie wyborczym. Moim skromnym zdaniem nazwa taka jakaś nie dla ucha. Ale klub "trzech" chyba nie stać na wymyślenie czegoś lepszego. Zresztą niech tam walą do nich drzwiami i oknami. Chociaż burek będzie się czuł zagrożony.

Odnośnik do odpowiedzi

Kłamie nie kłamie . masz problem żeby napisać kiedy bylo spotkanie i kto w nim uczestniczył? chyba to nie jest tajemnica jak tworzy się nowy komitet wyborczy ja się np. cieszę nie wiem tylko po co już opozycja robi zamieszanie czy to było w nocy pod namiotem czy w gminie o 16 czy 17.

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, pyszczyli,że IFS robi tajne spotkania i to w Urzędzie, że tak nie można, że to prywata i tam takie jak to Michał.

A tu a dyżurze radnego trójca się spotyka w miejscu urzędowym i po 20-tej wrzuca na portal info o swoim "tworze".

To nie etyczne, nie normalne i nie nowoczesne panowie kandydaci do elekcji !!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Wyraźnie jest napisane 20,35 a IFS dalej wciska ciemnotę forumowiczom, u nich to normalne, nic lepszego po nich się nie można spodziewać

ja się nie dziwie, efektów 6-cio letnich rządów burka i ifsu nie ma to pozostała im tylko propaganda, a Krzysiu się do propagandy nadaje

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz lepiej co macie zamiar zrobić z tym

Ińsko XXI - Normalność i Nowoczesność

Jak czytałeś wszystkie wpisy to i te o tym, że Szafran. Liwak i Michał utworzyli nowy komitet.

Super że powstała jakaś kontrofensywa przeciwko obecnej władzy. Dziękuję opozycji za okienko nadziei na zmiany. Pozdrawiam.

Odpowiadam tutaj bo w przeciwieństwie do opozycji ja nie muszę niszczyć tematów. IFS czyli my w ogóle się tym nie interesujemy. Naszą uwagę w pełni absorbują mieszkańcy, którym się to należy po tym jak opozycja haniebnymi czynami szkaluje nas i naszą działalność. Wychodzą na jaw kłamstwa jakich się dopuszczali opozycja i szczaw Kupczyński. Zacznę może od tego, że dopiero teraz wszyscy otrzymali informację o takim komitecie. To już samo w sobie jest skandalem ponieważ nie ma tam żadnych konkretów. Opozycja nie przedstawiła żadnego programu czy planów na gminę. Nie wskazała też ska będzie miała środki na te działania. Stąd też my w ogóle nie będziemy brać udziału w tej propagandzie opozycji. Dla wszystkich naszych zwolenników pragnę powiedzieć, że my w ogóle opozycję nie traktujemy jako poważne zagrożenie dla nas. My mamy ugruntowaną pozycję w Ińsku o którą dbamy już bardzo długo. Opozycja jest tylko przez chwilę ponieważ oszczerstwami i pomówieniami stara się wybić swoimi artykułami. Skutek jest taki, że coraz więcej osób rezygnuje z popierania ich. Nie będę się wypowiadał na temat tego komitetu ponieważ są już mieszkańcy, którzy widzą prawdziwą twarz tego posunięcia.

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiadam tutaj bo w przeciwieństwie do opozycji ja nie muszę niszczyć tematów. IFS czyli my w ogóle się tym nie interesujemy. Naszą uwagę w pełni absorbują mieszkańcy, którym się to należy po tym jak opozycja haniebnymi czynami szkaluje nas i naszą działalność. Wychodzą na jaw kłamstwa jakich się dopuszczali opozycja i szczaw Kupczyński. Zacznę może od tego, że dopiero teraz wszyscy otrzymali informację o takim komitecie. To już samo w sobie jest skandalem ponieważ nie ma tam żadnych konkretów. Opozycja nie przedstawiła żadnego programu czy planów na gminę. Nie wskazała też ska będzie miała środki na te działania. Stąd też my w ogóle nie będziemy brać udziału w tej propagandzie opozycji. Dla wszystkich naszych zwolenników pragnę powiedzieć, że my w ogóle opozycję nie traktujemy jako poważne zagrożenie dla nas. My mamy ugruntowaną pozycję w Ińsku o którą dbamy już bardzo długo. Opozycja jest tylko przez chwilę ponieważ oszczerstwami i pomówieniami stara się wybić swoimi artykułami. Skutek jest taki, że coraz więcej osób rezygnuje z popierania ich. Nie będę się wypowiadał na temat tego komitetu ponieważ są już mieszkańcy, którzy wid

zą prawdziwą twarz tego posunięcia.

A Wy jaki macie pomysł na gminę bo tego też nie poznaliśmy przez 6 lat? Mieszkańcy byliby wdzięczni gdybyś IFS ten pomysł tu przytoczył.

Odnośnik do odpowiedzi

Dwie krótkie odpowiedzi na propozycje KW Ińsko XXI.

Ad. 1 Włodku stosujesz sprawdzoną metodę dr. Josefa G. - kłamstwo 1000 razy powtórzone staje się automatycznie prawdą !

Zgoda na wykonanie planu zagospodarowania nie jest zgodą na wydobycie kruszywa. Wiesz to dokładnie, bo w prywatnych rozmowach

potwierdzasz ten tok rozumowania i wykonywania dokumentacji, jednocześnie masz nadzieję , że ta kopalnia nie powstanie. IFS wielokrotnie

wypowiadał się na ten temat i zdania nie zmieni - kopalnia tylko tak jak nie będzie groźby ujemnego oddziaływania na środowisko naturalne i

społeczność Gminy.

Ad. 2 Rajca w imieniu IFS-u wyjaśniał już wcześniej, że umowę z PUWiS-em można rozwiązać w przypadku rażącego niewywiązywania się z powierzonych im obowiązków. Do takowego zalicza się niedbanie o budynki i infrastrukturę oraz maszyny i urządzenia techniczne. Rozwiązanie takowe może nastąpić tylko w wynku rozprawy przed Sądem cywilnym, bo umowa tego nie przewiduje i to ty przyznajesz !!

Aby iść do sądu i nie narazić się na niepotrzebne koszty, to potrzebne są mocne argumenty przemawiajace za rozwiązaniem umowy.

Napewno takim argumentem nie będzie stwierdzenie "woda jest niesmaczna". Nie ma twardych dowodów, że woda nie spełnia wymagań z zakresu chemii i bakteriologii. Smakowe walory nie dyskwalifikują jej, skoro sanepid nie zamyka ujęcia ! To samo z cenami wyliczanymi przez PUWIS.Do nich też nie ma merytorycznych uwag i zastrzeżeń. Przedstawiają wyliczenia zgodnie z obowiązującymi zasadami,uwzględniając własne koszty oraz koszty niezależne od nich a obowiązujące w danym okresie czasu w naszym kraju. Słupki, cyferki liczby są tak przedstawione, że nie można im nic zarzucić, jedynie moża negocjować o łaskawe obniżenie proponowanych przez nich cen !

Zastrzeżenia Komisji Gospodarczej co do użytkowania mienia Gminy przez PUWiS i ich niewykonanie, może skutkować pozwem sądowym o rozwiązanie z nimi umowy.

Nie uczynią tego pokrzykiwania typu "umowę z PUWiS-em można rozwiązać "

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem od zawsze z "opozycją" i zawsze przeciwny "obecnemu obozowi rządzącemu" ale jak czytam Włodka na portalu i "rajcy" to przykro mi to stwierdzić ale ten ostatni ma rację. Co byśmy chcieli a co prawnie można uzyskać tylko krzykiem bez argumentów każdy wie. Potrzeba silnych atutów "opozycja" powinna ich szukać. Jeśli nie będzie mocnego zarzutu co do spełnionych norm potwierdzonych przez sanepid możemy wszyscy "tylko" chcieć. Zresztą nie podoba mi się też, że tam tylko Pan Szafran pisze. Nie wiem z czego to wynika, że dwaj pozostali nie mają pozwolenia czy im się po prostu nie chce. To już mimo wszystko rozmowy "w tłoku" na caffe są bardziej przez mieszkańców lubiane. Do właścicieli portalu chcę powiedzieć tylko jedno nieliczni tam mieszkańcy wchodzą. Z moich danych wynika ,że zła sława z vcity niestety nie opuściła Krokusa. Większość mieszkańców ze strachu że będzie wiadomo po ip kto wchodzi boją się. Dlatego wolą tu czytać. Zatem portal służy tylko do przekazywania tego co chce "opozycja" a nie prawdziwej dyskusji. Ja tylko nie rozumiem dlaczego Pan Szafran pisze w stylu "rajca" z zaprzyjaźnionego forum? przecież odkąd ja czytam oba to "rajca" wpisywał się na jednym i drugim. Teraz pewnie nie pisze bo po co jak wie, że tam tego nikt nie czyta! Poza tym to forum ja myślałem, że powstało jako krytykujące działania obecnego burmistrza i radnych. Tak było do niedawna. Dlaczego tak się zmieniło? Ktoś jest temu winien. Powiem tak! Ludzie Burmistrza nie lubią ale też nie darzą "opozycji" pełnym zaufaniem. Największe kontrowersje budzi właśnie osoba Pana Włodka. Powiem nie wiem dlaczego? W naszych blokach jest dużo przeciwników zarówno żwirowni jak i Burmistrza ale jak na razie "opozycja" jaka powstała też nie zadowala. Wiem bo rozmawiam z sąsiadami. Nie wiem czy mieszkańcy kiedykolwiek doczekają w gminie NORMALNOŚCI I NOWOCZESNOŚCI. Dla większości to już puste slogany. Ja nie wiem czy to co napisał Pan Włodek jako dwie propozycje można je tak traktować? Każdy może mieć swój punkt widzenia. Zimnicki miał swoją politykę, Działoszewska swoją a Racinowski swoją i każdy z nich miał swoich zwolenników. Przed "opozycją" długa i ciężka praca. Bo na razie to za serca nie chwyta.Póki co runda Włodek- "rajca" wynik 0:1.

Odnośnik do odpowiedzi

Od jakiegoś czasu prawie w pełni zgadzam się z opiniami "olo".

Ten wpis jest tego zjawiska świadectwem. Trafnie oceniasz i dedukujesz. Opozycja destrukcyjna a niekoncyljacyjna jest nie do zaakceptowania przez społeczność sledzącą życie społeczno-polityczne w gminie.

Opozycja nie może dyskredytować wszystkiego "w czambuł", bo nie tylko ona śledzi poczynania władzy. A opinie wyrażane przez nią "na siłę" w dalszej przyszłości odbijają się jej czkawką. I to słusznie zauważa olo.

Bonus dla ciebie, olo, za celne spostrzeżenia !!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...