Skocz do zawartości

Zakłamanie opozycji kolejne ohydne oblicze


IFS

Rekomendowane odpowiedzi

PortalIńsko jest portalem informacyjnym

Na zaprzyjaźnionym forum IFS zarzuca opozycji uprawianie propagandy. Chcę Państwu przypomnieć, że PortalIńsko istnieje rok i nigdy się nie zdarzyło, że nam ktoś zarzucił kłamstwo, a przecież piszemy jawnie, nie anonimowo. Wszyscy nas znają, można do nas zadzwonić, napisać maila i poprosić o sprostowanie podanych faktów, nigdy tak nie było. Owszem piszemy prawdę, która nie jest wygodna dla burmistrza i IFSu, dlatego próbują nas wszelkimi sposobami zdyskredytować w oczach opinii publicznej. My piszemy prawdę, a że IFS rządzi coraz gorzej, to tematów nam nie brakuje.

Zarzucam i będę zarzucał włodek bo taka jest prawda. Tak samo jest z dyskredytowaniem IFS. Wy w sprawach dyskredytowania nas osiągnęliście już takie poziomy, że to przeradza się już w przestępstwo! A wasze kłamstwa teraz powoli będziemy pokazywać i udowadniać, że jesteście niewiarygodni! Nie trzeba było oczywiście długo czekać na to, że znowu wasze podłe i ohydne metody się ujawnią. Dlaczego jako portal informacyjny jak sami siebie nazywacie nie realizujecie tego w pełni? Dlaczego w artykule Jacka Liwaka nie ma informacji na temat dyżurów radnych IFS. To jest haniebne, że okrzykujecie siebie mianem opozycji póżniej portalu informacyjnego a w rzeczywistości ani jedno ani drugie nie realizujecie jak trzeba! Wzywam was zakłamana i działająca haniebnie opozycjo do tego byście uzupełnili informacje o dyżury radnych IFS! Jeżeli tego nie zrobicie będzie to odczytane jako kolejne kłamstwo i odpowiednio piętnowane. Mieszkańcy dowiedzą się w rozmowach z nami jacy podli jesteście i do jakich metod się uciekacie! Wzywam was do zaprzestania uprawiania propagandy w taki ohydny sposób!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 124
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dodane obrazy

Coś w tym jest.Kiedy im pasuje to są opozycją a kiedy nie to są portalem informacyjnym.Robią sobie żarty z wyborców cały czas.Panie Szafran jak jesteście portalem informacyjnym to czemu nie zamieściliście pełnej informacji o dyżurach?Jak mniemam to adwokat Michał zaraz przyjdzie i powie,że IFS mógł sam to zrobić ale jak możecie wtedy mówić o sobie jako o portalu informacyjnym skoro jako redaktorzy tego portalu sami nie dbacie o jakość swoich artykułów?

Odnośnik do odpowiedzi

Wtedy musieli by podać i pozostałych radnych. Zresztą o tym kiedy radny Szafran ma dyżur też nie podali A JA WIEM :) i wcale nie muszę wchodzić na Włodkową stronę. Wszystko jest na BIP. Trzeba tylko chcieć czytać :P

Odnośnik do odpowiedzi

Wtedy musieli by podać i pozostałych radnych. Zresztą o tym kiedy radny Szafran ma dyżur też nie podali A JA WIEM :) i wcale nie muszę wchodzić na Włodkową stronę. Wszystko jest na BIP. Trzeba tylko chcieć czytać :P

To również pokazuje, że urząd gminy jest miejscem w którym mieszkańcy mogą skutecznie rozwiązywać swoje problemy i załatwiać sprawy. Nie jesteśmy bez skazy ale zdecydowanie nie posuwamy się do tego żeby za wszelką cenę przekonać mieszkańców do nas. Uważamy, że mieszkańcy popierają nas właśnie dlatego, że funkcjonujemy sprawnie. Dodam rozpiskę z Biuletynu gminy żeby każdy mógł zobaczyć kiedy mu najbardziej pasuje dyżur naszych radnych.

Rada Miejska w Ińsku informuje, że Radni pełnią dyżury i przyjmują mieszkańców w Biurze Rady Miejskiej w Ińsku ul. Boh. Warszawy 38, 73-140 Ińsko (parter, pokój nr 8) w każdą środę w godzinach 16:00-17:00 według poniższego harmonogramu w I półroczu 2013 roku:

Stanisław Bujny:

13 marzec, 19 czerwiec

Andrzej Błażejewski:

20 marzec, 26 czerwiec

Kazimierz Dec:

27 marzec

Zbigniew Drabik:

3 kwiecień,

Krystyna Jackowiak:

9 styczeń, 10 kwiecień

Piotr Malcer:

23 styczeń, 24 kwiecień

Zbigniew Mazurek:

30 styczeń, 8 maj,

Tadeusz Michalski:

6 luty, 15 maj,

Katarzyna Rudzik Faliszewska:

13 luty, 22 maj

Małgorzata Sękiw:

20 luty, 29 maj,

Krzysztof Skonieczko:

27 luty, 5 czerwiec,

Włodzimierz Szafran:

6 marzec, 12 czerwiec,

Jacek Liwak:

16 styczeń, 17 kwiecień

IFS w przeciwieństwie do radnych opozycji informuje w pełni mieszkańców o tym co się dzieje. Sugeruję żeby opozycja uczyła się kultury i sprawnego informowania mieszkańców od nas.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak widzicie opozycja jest głucha i ślepa na tego typu wezwania. Tak samo jest na posiedzeniach gminnych! Nie raz jeden z naszych radnych starał się coś wytłumaczyć albo zwrócić na coś uwagę a opozycja naśmiewała się albo szargała dobre imię IFS. Nie pozwolimy na to i od tego wszystkie wpisy, które w najmniejszym stopniu będą mijały się z prawdą zostaną w ten o to sposób w internecie piętnowane. Ogniem odpowiadamy na ogień jednak nasza pasja i ogień do walki o prawdę jest o wiele bardziej płomienny i zmiecie kłamstwa, oszczerstwa i pomówienia opozycji! Mieszkańcy już teraz to zauważyli bo coraz więcej pojawia się takich osób, które kwestionują działania opozycji. Dziękujemy tym osobom za to, że poświęcają nam czas czytając nas. Zachęcamy byście z nami podejmowali dialog a my będzie się starać jak najlepiej możemy merytorycznie podchodzić do wszystkich zagadnień.

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy jesteście nic nie warci! Ja już dawno się pogubiłem w tej waszej obustronnej wojnie nie wiadomo o jaką Helenę!!!!

Opozycja zamiast pisać o propozycjach zmian na lepsze dla mieszkańców klekocze na wpisy jakiegoś IFS. To niech sobie pisze aż mu się znudzi. A ty jeden z drugim z opozycji pisz o programie naprawczym dla gminy. Bo puste gadanie nic tu nie da. Nie będę się użerał na forum z głupcami którzy się tłuką bejsbolami po łbie jak ostatnie chamstwo. Nie pójdę glosować ani na Michała ani na Włodka ani na ifs. Zdecydowanie mam dość!!!! Powiem więcej jak teraz widzę to burmistrz dzięki opozycji ma teraz więcej do zaoferowania niż oni. Bo oni cokolwiek robią i się tym szczycą opozycja jeszcze nic mądrego nie zaoferowała a ja się po niej czegoś więcej spodziewałem. W każdym razie więcej niż tylko to sam mogę przeczytać na bip czy stronie gminy. Wszystkie inne fanaberie czy - żarówka się spaliła, czy dach jest biały czy czarny mnie osobiście nie interesuje. Michał czy wy Z panem Szafranem macie tylko tyle do zaoferowania???Ciągle wyzywasz od starych komuchów i wczesnych czy późnych Gomółków. Zdajesz sobie jeden z drugim sprawę, że większość społeczeństwa do właśnie taka komuna??? Proponuję żebyś wysyłając emerytów i rencistów z ifs do koła bo tam ich miejsce nie zapomniał o koledze emerycie!!!!! Nie zapominaj też, że iński emeryt czy rencista ma ok. 1200-1500zł na miesiąc anie takie emerytury jak górnicy. Ubodliście mnie tym do ,żywego!!!! Jak jesteście z lepszej gliny bo was stać to po co tak uparcie pchacie się do tej władzy???? BO WAS STAĆ??? Ale są tacy co ich na nic nie stać nawet na zapłacenie czynszu bo mają po 500-600zł na miesiąc. Idą więc do gminy po pomoc i ją dostają. Kto ci dał prawo ludzi wyzywać od komuchów. Ten kretyn "IFS" niech też w końcu pójdzie po rozum do głowy!!! Niech przestanie popadać w samouwielbienie bo to że ludzie zależni nie znaczy bez rozumu. Rzygam tą dyskusją. jestem załamany brakiem jakiegokolwiek programu opozycji. takie pyskówki możecie sobie między drzwi włożyć. Jakkolwiek więcej jadu widzę w was niż obozie rządzącym. Tyle wam powiem WIELKA OPOZYCJO!!!!! Nie wiem czy jeszcze zdołacie mnie do siebie przekonać jak i wielu mieszkańców. O opozycji w Ińsku mówi się bardzo źle jak na razie. Nie wiem skąd to uwielbienie i pewność że ludzie chcą zmian. Ja tego nie obserwuję. Widzę coraz większy popłoch. Ale życzę wam szczęścia. I proszę nie dopominaj się żeby zarządzający tym forum coś zrobił bo to jest forum dyskusyjne. jak nie umiecie prowadzić rzeczowej dyskusji tylko wyzywać od starych komuchów, lat gomółki to ty zaśmiecasz to forum. ponoć skończyłeś politologię czego tam się na tych studiach nauczyłeś???? Cały ten kraj to ciągle jedna wielka KOMUNA. Nie mów mi o demokracji bo nie znasz jej zasad prawdziwych. Mnie nie interesuje kto kim był tylko co kto dobrego chce zrobić dla naszej gminy!!! ja nic takiego od opozycji nie usłyszałem. Żegnam państwa i życzę miłego opluwania po komuszemu.

Odnośnik do odpowiedzi

No olo, jestem pełen podziwu za ten wpis. Wyważony i bardzo celny. Do tej pory twoją twórczość taraktowałem jako tzw. "wrzutki" (ni do rymu ni do taktu, wsadź 2 palce do kontaktu). Ale teraz to już spory wywód socjologiczno-społeczny. W jego treści nie można nic znaleźć z czym możnaby polemizować. Brawo olo !!!

Odnośnik do odpowiedzi

Może i "Olo" ma trochę racji. To forum zawsze było kontra Racinowski a teraz przez opozycję stało się promotorem ińskiego forum samorządowego. Na takie coś to ja się też nie zgadzam. Bo niech sobie władza tu pisze ile chce ale krytyczne wpisy o nich zawsze tu przeważały co się zatem zmieniło? Kto i gdzie popełnił błąd?! Piszmy tu spokojnie o tym co nas boli, co nam się nie podoba, kogo mamy dosyć, jak zmienić na lepsze, kto powinien dać sobie spokój z polityką ale bez przesady. Robienie "ustawki" czyj front jest lepszy pozostawcie mieszkańcom. Chyba poniosło wszystkich. Dobrze że ktoś w końcu dał znak pokoju. Olo ja pamiętam że ty zawsze byłeś przeciwko Racinowskiemu i żwirowni dlatego mnie twój wpis tak zainspirował. Bo rajca to wiadomo czego cię chwali on odczytał go jak chciał. Ja natomiast podchodzę do tego jako wróg burmistrza i też nie podoba mi się co tu się wyrabia. jedyna różnica od vcity to taka, ze nikt postów nie usuwa. Chyba "opozycja" za bardzo uzurpuje sobie prawo do dyskusji. W przeciwieństwie do "Olo" ja nie pójdę głosować na Pana Liwaka bo on całkiem zniknął z polityki. Ja to rozumiem, ze już więcej nie wystartuje a ja nie będę płacić podatków na dietę radnego którego nigdy nie ma na komisjach. Oglądam filmiki z komisji i sesji i zawsze jest tylko na jednej z nich. Czy za komisje nie dostaje się diet? niech mi ktoś odpowie na to pytanie bo wtedy wyjdzie na jaw jakie podłoże ma przychodzenie na sesje. Tylko finansowe. Dobrze myślę jeśli nie to mnie poprawcie i wyprostujcie skrzywiony kręgosłup. Pewnie na odpowiedź ze strony Michała czy Szafrana liczyć nie mogę to może "radny" czy "rajca" coś napiszą.

Odnośnik do odpowiedzi

Może i "Olo" ma trochę racji. To forum zawsze było kontra Racinowski a teraz przez opozycję stało się promotorem ińskiego forum samorządowego. Na takie coś to ja się też nie zgadzam. Bo niech sobie władza tu pisze ile chce ale krytyczne wpisy o nich zawsze tu przeważały co się zatem zmieniło? Kto i gdzie popełnił błąd?! Piszmy tu spokojnie o tym co nas boli, co nam się nie podoba, kogo mamy dosyć, jak zmienić na lepsze, kto powinien dać sobie spokój z polityką ale bez przesady. Robienie "ustawki" czyj front jest lepszy pozostawcie mieszkańcom. Chyba poniosło wszystkich. Dobrze że ktoś w końcu dał znak pokoju. Olo ja pamiętam że ty zawsze byłeś przeciwko Racinowskiemu i żwirowni dlatego mnie twój wpis tak zainspirował. Bo rajca to wiadomo czego cię chwali on odczytał go jak chciał. Ja natomiast podchodzę do tego jako wróg burmistrza i też nie podoba mi się co tu się wyrabia. jedyna różnica od vcity to taka, ze nikt postów nie usuwa. Chyba "opozycja" za bardzo uzurpuje sobie prawo do dyskusji. W przeciwieństwie do "Olo" ja nie pójdę głosować na Pana Liwaka bo on całkiem zniknął z polityki. Ja to rozumiem, ze już więcej nie wystartuje a ja nie będę płacić podatków na dietę radnego którego nigdy nie ma na komisjach. Oglądam filmiki z komisji i sesji i zawsze jest tylko na jednej z nich. Czy za komisje nie dostaje się diet? niech mi ktoś odpowie na to pytanie bo wtedy wyjdzie na jaw jakie podłoże ma przychodzenie na sesje. Tylko finansowe. Dobrze myślę jeśli nie to mnie poprawcie i wyprostujcie skrzywiony kręgosłup. Pewnie na odpowiedź ze strony Michała czy Szafrana liczyć nie mogę to może "radny" czy "rajca" coś napiszą.

Właśnie dlatego, że caffe jest w przejaskrawionej i oczywiście mocno nieprawdziwej kontrze do opcji rządzącej, dlatego potrzebna jest "przeciwwaga" ! Rajca nie chwali ola za to, że "pojechał" odrobinę po wiadomych osobach, ale za całość wpisu !!

Jeżeli chodzi o frekwencje na sesjach i komisjach, to dobrze dedukujesz. Oczywiście dieta przysługuje za udział w obu zdarzeniach, ale utrata jej jest tylko za nieobecność na sesjach !!! Nieobecność na komisjach jest "bezpieczna" dla wspomnianego przez ciebie Pana !

Resztę można sobie dopowiedzieć !!

Odnośnik do odpowiedzi

Olo zgodzę się z Twoim wpisem. Twoje osądy co do mojego wczorajszego uczestnictwa są nieprawdziwe. Dyskusja na tym forum zamieniła się w pyskówkę, ja sam nie miałem ochoty w tym uczestniczyć. Wczoraj obserwowałem i nie miałem najmniejszej przyjemności wdawać się w pyskówkę z "IFS". Oczywiście nie będę pisał o propozycjach opozycji itp. bo owe będą się ukazywały w odstępach czasowych. Jeżeli na caffe dyskusja powróci do formy poprzedniej to oczywiście włączę się do niej. Jeżeli będzie przybierać wczorajszą formę to zapewne Olo, jak i ja oraz wielu innych odpuści sobie wchodzenie na caffe. Rajco nie wprowadzaj ludzi w błąd z tą dietą bo z tego co ja wiem to radny Liwak otrzymuje część diety za nieobecność na komisjach!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Olo zgodzę się z Twoim wpisem. Twoje osądy co do mojego wczorajszego uczestnictwa są nieprawdziwe. Dyskusja na tym forum zamieniła się w pyskówkę, ja sam nie miałem ochoty w tym uczestniczyć. Wczoraj obserwowałem i nie miałem najmniejszej przyjemności wdawać się w pyskówkę z "IFS". Oczywiście nie będę pisał o propozycjach opozycji itp. bo owe będą się ukazywały w odstępach czasowych. Jeżeli na caffe dyskusja powróci do formy poprzedniej to oczywiście włączę się do niej. Jeżeli będzie przybierać wczorajszą formę to zapewne Olo, jak i ja oraz wielu innych odpuści sobie wchodzenie na caffe. Rajco nie wprowadzaj ludzi w błąd z tą dietą bo z tego co ja wiem to radny Liwak otrzymuje część diety za nieobecność na komisjach!!!

Papa opozycjo :D! Myślicie, że ktoś za wami zatęskni :D ? Olo to pierwszy z waszych zwolenników, który poszedł po rozum do głowy i zobaczył jacy jesteście. Chętnie przejmiemy to miejsce bo jest tutaj ładniej niż na vcity, które teraz wy dla odmiany zaczęliście okupować :D . Olo rozważ IFS jeszcze raz bo opozycja was tutaj na cafe porzuciła jak widać po wpisie Michała.

Odnośnik do odpowiedzi
Olo zgodzę się z Twoim wpisem. Twoje osądy co do mojego wczorajszego uczestnictwa są nieprawdziwe.

No to Michał zgadzasz się z "Olo" czy jego wpis jest nieprawdziwy? Co do diety to nie zgadzam się z Tobą. Dieta jest dla obu posiedzeń ale lista obecności jest na sesji i to jest podstawa jej wypłacenia. Rozmawiajmy już tak normalnie jak to było dotychczas. Według mnie forum caffe jest dla mieszkańców a nie dla opcji politycznych. Można tu wymieniać się poglądami, sympatyzować do poszczególnych opcji ale nie róbcie jaj.........................

Odnośnik do odpowiedzi

Dopóki dopóty forma "dyskusji" będzie taka jak wczoraj to pisać nie będę. Możecie nas obrażać jak chcecie my się tym nie przejmujemy. Przekleństwa i obelgi jakie się tu wczoraj pojawiły świadczyć będą tylko i wyłącznie o was. Zgadzam się z ogółem wpisu Ola. Oczywiście, że forum jest dla mieszkańców!!! Stworzone zostało tylko dla nich. Niestety od kilku dni mamy przykład bezsensownej awantury, w którą wdałem się i ja. Po poniedziałkowych wpisach stwierdziłem, że wtorek sobie odpuszczę. Dziś dyskusje rozpoczął Olo co mnie bardzo cieszy. Jeżeli u nas nie ma konsekwencji za nieobecność radnych na komisjach to należy je wprowadzić. Zgadzam się nie można robić sobie jaj na forum ponieważ zniechęca się tym tylko ludzi do pisania.

Odnośnik do odpowiedzi

Papa opozycjo :D! Myślicie, że ktoś za wami zatęskni :D ? Olo to pierwszy z waszych zwolenników, który poszedł po rozum do głowy i zobaczył jacy jesteście. Chętnie przejmiemy to miejsce bo jest tutaj ładniej niż na vcity, które teraz wy dla odmiany zaczęliście okupować :D . Olo rozważ IFS jeszcze raz bo opozycja was tutaj na cafe porzuciła jak widać po wpisie Michała.

Coś w tym jest. tam ostatnio tylko ktoś nawiedzony pisze o TPD. chyba mu woda sodowa do głowy uderzyła. to jest jedna osoba bo wpisy non stop na tym samym poziomie chociaż ktoś nieudolnie próbuje się gimnastykować, że to nie ta sama osoba,

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem kto pisze na vcity i mnie to szczerze powiedziawszy nie interesuje! A co do diet radnych związanych z nieobecnością to znalazłem na BIP Ińska to:

"1. Diety radnych ulegają zmniejszeniu w okresie 1 miesiąca:

1) w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności radnego na sesji lub komisji o:


  1. 50% diety określonej w § 2 ust. 1 - na sesji Rady Miejskiej w Ińsku,



  2. 35% diety określonej w § 2 ust. 1 - na posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w Ińsku.


2) w przypadku usprawiedliwionej nieobecności radnego na sesji lub komisji o:

a)30% diety określonej w § 2 ust. 1 - na sesji Rady Miejskiej w Ińsku,


  1. 25% diety określonej w § 2 ust. 1 - na posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w Ińsku.


2. Radny nie uczestniczący w pracach Rady Sesji lub Komisji zobowiązany jest usprawiedliwić swoją nieobecność na piśmie w terminie dwóch dni od dnia obytej sesji lub posiedzenia Komisji. O usprawiedliwieniu nieobecności decyduje Przewodniczący Rady."

Odnośnik do odpowiedzi

Dopóki dopóty forma "dyskusji" będzie taka jak wczoraj to pisać nie będę. Możecie nas obrażać jak chcecie my się tym nie przejmujemy. Przekleństwa i obelgi jakie się tu wczoraj pojawiły świadczyć będą tylko i wyłącznie o was. Zgadzam się z ogółem wpisu Ola. Oczywiście, że forum jest dla mieszkańców!!! Stworzone zostało tylko dla nich. Niestety od kilku dni mamy przykład bezsensownej awantury, w którą wdałem się i ja. Po poniedziałkowych wpisach stwierdziłem, że wtorek sobie odpuszczę. Dziś dyskusje rozpoczął Olo co mnie bardzo cieszy. Jeżeli u nas nie ma konsekwencji za nieobecność radnych na komisjach to należy je wprowadzić. Zgadzam się nie można robić sobie jaj na forum ponieważ zniechęca się tym tylko ludzi do pisania.

Hurrraaa Michał witaj znów w normalności. Też mi się wydawało, że to wszystko w zlym kierunku idzie. Myślę, ze wszystko wróci do porządku i kultury wypowiedzi. Tu na prawdę jest fajnie -dużo można się nowych rzeczy dowiedzieć. Wymienić poglądy co do zasady- nie koniecznie moja racja ale czy jednak nie lepiej by bylo...

Co się tu porobiło. Dorze jednak ze są ludzie co potrafią sprowadzić innych na ziemię. Widzisz nawet problem z uczestnictwem w komisjach wyszedł teraz w dyskusji. To znaczy, ze ludzie mają wiele obaw, dylematów, wątpliwości. czasami wiele z nich można rozwiązać nawet na takim forum. No i widzisz Michał można nawet mieć kolejny wniosek na polepszenie sprawności rady. cieszę się jak inni, że rozmawiamy. To już jest sukces.

Odnośnik do odpowiedzi

Dopóki dopóty forma "dyskusji" będzie taka jak wczoraj to pisać nie będę.

Może od razu napisz: Dopóki dopóty forma "dyskusji" nie będzie taka, że będziecie nas chwalić za to, że dla was łaskawie coś robimy to pisać nie będę :D

Poza tym piszę jako mieszkaniec i nie wciskaj mi, że jest inaczej bo cały czas tylko takie głupie wywody od Ciebie można przeczytać. Tutaj mieszkańcy tacy jak Olo cały czas trzymali Wasze plecy na forum. Jak już nie mieli jak Was bronić to się na nich wypinacie i mówicie, że nie będziecie tutaj pisać :D

Odnośnik do odpowiedzi
krokus na Portalu

Krokus napisał dzisiaj na Portalu:

Nie uczestniczę w pyskówkach na caffe.

Po pierwsze pyskówki w ogóle mnie nie interesują, a poza tym zajmuję się Portalem i tu wystarczy mi pracy, a przecież oprócz komputera mam jeszcze inne zajęcia. W naszych artykułach zawsze z szacunkiem piszemy o naszych przeciwnikach politycznych, piszemy: pan burmistrz Racinowski, piszemy pan przewodniczący Terebecki – nigdy nie napisaliśmy Andrzej, czy Bogdan (o wulgaryzmach w ogóle nie ma mowy!). Tak nam nakazuje nasza kultura. Zawsze też podpisujemy artykuły, nie jesteśmy anonimowi. Ostatnio na sesji jeden z radnych IFSu powiedział mi bardzo mądrą rzecz: „Przyjaciel powie ci prawdę w oczy, wróg będzie szczekał za twoimi plecamiâ€. My tą maksymą kierujemy się od dawna, bo jawność i otwartość jest podstawą demokracji.

To nieprawda, że opozycja nie przedstawia żadnych propozycji, my je cały czas przedstawiamy na sesjach, piszemy o propozycjach na portalu. Mamy też receptę na podźwignięcie Ińska z marazmu, mamy receptę na uzdrowienie sytuacji w szkole, mamy receptę na uzdrowienie finansów gminy. Jeżeli chodzi o program opozycji, to możemy go dopiero przedstawić po ogłoszeniu wyborów w następnym roku. Od dzisiaj zaś będziemy Wam przypominać i przedstawiać nasze nowe propozycje dla pana burmistrza i dla IFSu, propozycje, które poprawią funkcjonowanie gminy, a także ułatwią życie mieszkańcom. Nie są to propozycje „milionowe†jak to na caffe zarzuca nam IFS, niektóre w ogóle nie mają skutków finansowych dla urzędu, ale znacznie poprawią funkcjonowanie gminy i polepszą byt mieszkańców. Zapraszam do uważnego czytania protokołów z sesji zamieszczanych na BIPie, proszę ogladać filmy z sesji i komisji, a także czytać nasze artykuły na Portalu, nie będzie Wam trudno z tego wszystkiego poznać nas samych i nasze zamiary na przyszłość.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo zgodzę się z Twoim wpisem. Twoje osądy co do mojego wczorajszego uczestnictwa są nieprawdziwe. Dyskusja na tym forum zamieniła się w pyskówkę, ja sam nie miałem ochoty w tym uczestniczyć. Wczoraj obserwowałem i nie miałem najmniejszej przyjemności wdawać się w pyskówkę z "IFS". Oczywiście nie będę pisał o propozycjach opozycji itp. bo owe będą się ukazywały w odstępach czasowych. Jeżeli na caffe dyskusja powróci do formy poprzedniej to oczywiście włączę się do niej. Jeżeli będzie przybierać wczorajszą formę to zapewne Olo, jak i ja oraz wielu innych odpuści sobie wchodzenie na caffe. Rajco nie wprowadzaj ludzi w błąd z tą dietą bo z tego co ja wiem to radny Liwak otrzymuje część diety za nieobecność na komisjach!!!

Zwracam honor. Jako że rajca ma 100% obecność w pracach Rady a niedawno była "wałkowana" sprawa tzw. usprawiedliwień za nieobecności radnych na sesjach i komisjach, nastąpiła zbitka informacji i moja pomyłka.

Za nieobecność na sesji potrącane jest 30 % diety, za nieobecność na komisjach też 30 % a za nieobecność na sesji i komisjach w jednym miesiącu razem potrącane jest 50 % diety.

Odnośnik do odpowiedzi

No tak tak pisze. Ale jak się radny usprawiedliwi to nikt mu diety nie odbierze. Przecież my nie wiemy czy radny Liwak takie usprawiedliwienia daje czy nie. tak stanowi prawo jak jak pokazuje życie tego się nie dowiemy.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem kto pisze na vcity i mnie to szczerze powiedziawszy nie interesuje! A co do diet radnych związanych z nieobecnością to znalazłem na BIP Ińska to:

"1. Diety radnych ulegają zmniejszeniu w okresie 1 miesiąca:

1) w przypadku nieusprawiedliwionej nieobecności radnego na sesji lub komisji o:


  1. 50% diety określonej w § 2 ust. 1 - na sesji Rady Miejskiej w Ińsku,



  2. 35% diety określonej w § 2 ust. 1 - na posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w Ińsku.


2) w przypadku usprawiedliwionej nieobecności radnego na sesji lub komisji o:

a)30% diety określonej w § 2 ust. 1 - na sesji Rady Miejskiej w Ińsku,


  1. 25% diety określonej w § 2 ust. 1 - na posiedzeniu Komisji Rady Miejskiej w Ińsku.


2. Radny nie uczestniczący w pracach Rady Sesji lub Komisji zobowiązany jest usprawiedliwić swoją nieobecność na piśmie w terminie dwóch dni od dnia obytej sesji lub posiedzenia Komisji. O usprawiedliwieniu nieobecności decyduje Przewodniczący Rady."

Ale to chyba jest już nieaktualne bo nie ma już usprawiedliwień !

Dane mam od Skarbnika Urzędu !

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego mam wrażenie, że wywody na portalu śmierdzą kłamliwością od Włodka? jak on tu nie pisze to ja jestem Księżna Walii. Spokój to wy macie na portalu bo nikt tam nie wchodzi. A dysusje prowadzicie z nami tutaj. tak dla spokoju, żeby się nie narazić. A te bzdury z wczoraj , że nawet dziennikarz & dni stargardu czerpał inspirację do pisania napawa śmiechem. To od zawsze była gazeta pro sld-owska i zawsze Tereski wszystkie osiągnięcia tam były podkreślane takie jak; iński przemysł-bioetanol, wypalarnia węgla, potem pochwały zbierał pomysł spalarni śmieci. A Włodek z Michałem kłócą się tutaj kto jest bardziej komuszy hi hi hi. Ja bym się wstydził takiej gazety a oni się cieszą i z nią obnoszą.

Odnośnik do odpowiedzi

Zwracam honor. Jako że rajca ma 100% obecność w pracach Rady a niedawno była "wałkowana" sprawa tzw. usprawiedliwień za nieobecności radnych na sesjach i komisjach, nastąpiła zbitka informacji i moja pomyłka.

Za nieobecność na sesji potrącane jest 30 % diety, za nieobecność na komisjach też 30 % a za nieobecność na sesji i komisjach w jednym miesiącu razem potrącane jest 50 % diety.

Przepraszam a ile wynosi dieta radnego na dzień dzisiejszy bo myślę, że niektórzy mieszkańcy nawet tego nie wiedzą a widzieć powinni. tak czy nie w końcu wybierają swoich przedstawicieli.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...