Skocz do zawartości

Opłaty za śmieci - półprawdy


kubeł

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 242
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

A no , dorabiają uchwały do ustawy. Jeszcze kilka i może im się uda.

A co chcesz do ustawy dorabiać durniu ? Może brodę ? Co ?

Jak nie masz pojęcia o temacie to nie zabieraj głosu bo wychodzisz na ...właśnie duraka !!

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nic nie chcę TYLKO PRZEJRZYSTOŚCI. Bo dalej nie wiem jak segregować a burmistrz nic w tym temacie nie zrobił. Myślicie że wiekszość mieszkańców wie o co chodzi? Może w ten sposób władza liczy na korzyści nie tylko za śmieci ale za karanie źle sortowanych. No jednak coś idzie źle jak wciąż jeszcze nie wiemy KTO będzie zabierał i tak na prawdę NIC NIE WIADOMO. To nie rozumiem czemu przedmówca karci swojego przedmówcę. Trochę rozumu i pomyślunku.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nic nie wiem. Ale wygląda z nagrania, że sam Racin nic nie wie. Trasę opracuje dopiero jak wygra kontrahent a to oznacza, że mogą nam powiedzieć zabieramy śmieci tak jak życzą sobie w przetargu - 10 m od głównego dojazdu. Racin wg mnie nie odpowiedział na zapytanie radnego Szafrana. Potraktował go jak byle kogo a zapytanie było słuszne i mające istotne znaczenie w zaistniałej sytuacji. Jednym słowem czy sesja jest czy jej nie ma buraki trzymają się razem i ukrywają całą prawdę o śmieciach przed mieszkańcami. Jest to niezaprzeczalne. Jeśli ktoś myśli inaczej ten frajer.

Odnośnik do odpowiedzi

bo jesteś debilny imbecyl , i ty chcesz dyskutować o środowisku naturalnym prymitywny wiejski baranie jak ty nawet o tym nie masz pojęcia . A jak to było w kopalni ?

A co ty masz na ten temat do powiedzenia oprócz plucia????? Naucz się kultury dupku!!!!! Dla ciebie zbieranie śmieci w centrum to ochrona środowiska??? Może burmistrz sobie zrobi składowisko na bioetanolu hę a potem zrobią spalarnię biomasy!!!! Pomyśl tępa maso zanim wypowiesz swoje prostackie pyskówki.

Odnośnik do odpowiedzi

709042b51ec1e6149552cefc70f98bd4.png

Według burmistrza i IFS więcej śmieci produkuje dwie osoby niż sześć? Kto was uczył matematyki? Inaczej dwoje staruszków produkuje więcej śmieci niż matka z dzieckiem? Co wy w tej radzie wyprawiacie! Można tylko wyrywać włosy! Na prawdę ręce opadają. Panie burmistrzu wszystko można wyliczyć jak się ma mądrych ludzi w radzie, urzędzie a nie chciwych popleczników. Wy od początku nastawiliście się na zyski ze śmieci i powołanie nowych stanowisk. Mam rozumieć, że pana rodzina dzięki córce i wnuczce załapie się na ulgi w płaceniu za śmieci. Sam się pan prosisz o nienawiść i krytyczne komentarze. Snob i samolub.

Odnośnik do odpowiedzi

709042b51ec1e6149552cefc70f98bd4.png

Według burmistrza i IFS więcej śmieci produkuje dwie osoby niż sześć? Kto was uczył matematyki? Inaczej dwoje staruszków produkuje więcej śmieci niż matka z dzieckiem? Co wy w tej radzie wyprawiacie! Można tylko wyrywać włosy! Na prawdę ręce opadają. Panie burmistrzu wszystko można wyliczyć jak się ma mądrych ludzi w radzie, urzędzie a nie chciwych popleczników. Wy od początku nastawiliście się na zyski ze śmieci i powołanie nowych stanowisk. Mam rozumieć, że pana rodzina dzięki córce i wnuczce załapie się na ulgi w płaceniu za śmieci. Sam się pan prosisz o nienawiść i krytyczne komentarze. Snob i samolub.

Olo czytaj ze zrozumieniem. Ulgi dostanie rodzina wieloosobowa a nie dwoje "twoich" dziadków.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo właśnie o tym pisze. Śmieje się że dziadki dla burka są nikim. Niech płacą z cienkich emerytur. Przecież nie każda córka może mieć pracę, alimenty i mieszkać z rodzicami.

Jednym słowem udają świętych a okradają nas w imię środowiska naturalnego i podobnych bzdur. Sami biorą krocie i jeszcze wszędzie gdzie istnieje możliwość bezczelnie lokują swoje rodziny. Już nawet podlegli ludzi z tzw,prac interwencyjnych składają narzędzia ponad pół godziny przed zakończeniem tej niby pracy. jednym słowem jaki burmistrz, taka reszta.

Odnośnik do odpowiedzi
Miało być lepiej, wyszło jak zwykle. I mamy wielki bałagan w śmieciach, jakby jeszcze tego nam brakowało. No, ale jak wszędzie, to wszędzie. Można śmiało powiedzieć, że jako kraj jesteśmy przykładem nieporządku, można by według nas normy galimatiasu ustalać. Więc niby dlaczego gospodarka odpadami ma się czymś różnić w kwestii (nie)uporządkowania od reszty dziedzin życia w Polsce.

– Idioty niedorobione, mózgi po lobotomii mają, a jeszcze zwoje żelazkiem ktoś im przeprasował.

Niby logiczne. – Tylko komu to przeszkadzało, że ja kiedyś miałam umowę z prywatną firmą, byłam zadowolona i płaciłam mniej – wywodziła moja towarzyszka niedoli. I snuła ponure wizje, że niedługo każdy obywatel dostanie wytyczne, w jakim sklepie ma robić zakupy, u którego fryzjera obcinać włosy i w której knajpie wolno mu się napić wódki. Już kiedyś ćwiczyliśmy coś takiego. Ów ustrój nazywał się komunizm i miał uszczęśliwić ludzi. Nowa ustawa śmieciowa też ma szczytne cele: zbawić środowisko i nasze portfele.

Tak się składa, że mieszkam w gminie, która już w 2009 roku przejęła śmieci na siebie. Miało być tak: coraz mniej śmieci w lasach, nikt nie podrzuca swoich odpadów do osiedlowych śmietników, ludzie przestają palić plastikiem w piecach. Powietrze jest czystsze. Mniej odpadów zalega na wysypiskach. Ceny wywozu i składowania śmieci spadają.

Jest tak: śmieci w lesie jak leżały, tak leżą. Sąsiad dalej nocami spala w piecu coś, co potwornie cuchnie. I nie on jeden. Ludzie jeżdżą z worami i podrzucają je pod osiedlowe śmietniki. Ceny wywozu poszły w górę. W tym roku znów wzrosną.

Teraz dochodzi do tego zamieszanie związane z nowymi przepisami. Jeśli jestem przedsiębiorcą, to ustawa mnie nie obowiązuje. Muszę podpisać umowę z prywatną firmą. Ale jeśli prowadzę działalność w swoim domu, powinnam zapłacić dwa razy. Miastu, za wytwarzane odpady komunalne. I prywaciarzowi za te, które produkuje jako firma. A teraz wyobraźmy sobie kamienicę, w której na górze są mieszkania, a na dole zakłady usługowe. Część mieszkańców segreguje odpady, część nie. I każdy przedsiębiorca podpisał umowę o odbiór nieczystości z innym zakładem. Ale się będzie wtedy działo, ile śmieciarek podjedzie pod ten jeden budynek.

Tak, jako naród mamy tendencję do komplikowania sobie życia oraz instynkt, który pozwala nam obchodzić nieżyciowe przepisy. Z rozmowy telefonicznej podsłuchanej na dyżurce straży miejskiej: Co pani mówi? Sąsiad śmieci pali w piecu? A skąd pani wie, że śmieci? Może węgiel tak cuchnie, to się zdarza. Nie, nie przyjedziemy. Nie ma mowy. Trzask odkładanej słuchawki. Strażnik na offie do kolegi: Co za suka, przeszkadza jej, że koleś sobie trochę odpadów we własnym piecu spali. Chyba to lepiej niż miałyby mu cuchnąć.

A co u tego palanta?

Odnośnik do odpowiedzi

Jadąc drogą w kierunku Stargardu zuważyłam worki ze śmieciami w przydrożnych rowach. Na pewno nie wyrzucają je miejscowi, to efekt pobytu na tzw. prowincji ludzi z miast, nauczonych wrzucania swoich brudów do kubłów innych lub bezpośrednio do lasu no i oczywiście rowów. Czyż takiego zachowania nie należy nazywać prosto: miastowa hołota.

Odnośnik do odpowiedzi

Jadąc drogą w kierunku Stargardu zuważyłam worki ze śmieciami w przydrożnych rowach. Na pewno nie wyrzucają je miejscowi, to efekt pobytu na tzw. prowincji ludzi z miast, nauczonych wrzucania swoich brudów do kubłów innych lub bezpośrednio do lasu no i oczywiście rowów. Czyż takiego zachowania nie należy nazywać prosto: miastowa hołota.

Niekoniecznie.Jeśli worki były po prawej stronie,to znaczy,że wyrzucone były przez osoby jadące w kierunku Stargardu.Mogą to być również śmieci mieszkańców Ińska.Nie każdy ma umowę i kubeł na śmieci .

Odnośnik do odpowiedzi

Kicham na to czy ze Stargardu czy do niego. Szlak mnie trafia, że są takie bezczelne typy i tak robią. Nie ma tu nic do rzeczy czy mają umowy czy nie. Samo wyrzucanie do rowu jest nieprzeciętnym chamstwem. Bo kubły są w mieście i można tam zostawić a nie w rowie czy w lesie. UCINAĆ ŁAPY JAK SIĘ ZŁAPIE TAKIEGO DZIADA.

Odnośnik do odpowiedzi
wkurzony realista

Mnie najbardziej wkurza jak jadę do Stargardu i widzę w Chociwlu budowę pięknej stacji benzynowej, wkurza mnie to, że u nas wszystko się likwiduje a u naszych sąsiadów się buduje.

Mnie też to wkurza,że zamiast w Ińsku,stacje paliw budują przy drogach krajowych,a nie wojewódzkich,czy też powiatowych.Te drugie mamy w Ińsku,a tę pierwszą w Chociwlu.Dlaczego właściciele stacji wolą zarobić więcej,a nie mniej?Odpowiedz wkurzony.

Odnośnik do odpowiedzi

Myśleliście że to koniec likwidacji , nie nie kochani ostatnio zamknięto nawet sklepik w szkole , dlaczego? bo się nie opłacał? czy może z jakiegoś innego powodu co? Pani Ania chyba komuś strasznie przeszkadzała.

Ja uważam, że to co robi Burmistrz to podziękowanie za nie pójście do referendum :) Każdy z was mógł mieć swoje pięć minut ;) wybraliście Racinowskiego :P Teraz macie co chcieliście :lol: Możecie teraz zmienić na pacieja głupki jedne i też wierzyć, że będzie lepiej :huh: Kara dopada każdego kto widzi swój czubek nosa a nie myśli o pokoleniach :( Dobrze wam tak wszystkim- nie wybierzecie obecnego tylko nowego i młodego będzie jeszcze gorzej :( Jeden gnida drugi jeszcze gorsza :unsure: K.....wa ludzie z Ińska ruszcie mózgami jeśli je jeszcze macie. Wszystkim mieszkańcom Inska życzę wszystkiego najgorszego.

Odnośnik do odpowiedzi

http://bip.insko.pl/pliki/insko/zamowienia/53/04.06.2013.15.50.53_Zawiadomienie_o_uniewaznieniu_postepowania.pdf

Jesteśmy z ręką w nocniku. Obie oferty odrzucone i nie wiadomo kto wywiezie teraz śmieci. Oprócz żwirowni czeka nas śmietnisko. Ja pitolę co to się wyrabia w tej gminie. Za 26 dni ma działać ustawa o śmieciach a u nas burdel na kółkach. Ale przyjęty pracownik na etat odpowiedzialny za to co miesiąc kilka tysięcy dostaje. Wtedy nawet się nie zająknie.

Odnośnik do odpowiedzi

9c970940f7b230716f4ae76dcea79629.png

ja się szykuję na wysypkę śmieci pod gminą. niech władza ma to co sobie sama przygotowała. opony zużyte mam, stare akumulatory, trochę starych gratów, skoszoną trawę(świeżutką) i resztę śmieci tzw. niesegregowane. wszystko gotowe czeka.

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę proszę, czyżby opozycja zrozumiała, że nie ma już posłuchu u narodu? Michał się zaszył, Włodek ucichł nic tylko się cieszyć. Dobrze, że w końcu to zrozumieli i nie zabierają głosu. To pusty głos i szkoda zachodu. Co ich obchodzą kąpieliska, przetargi na wywóz śmieci, czy pozyskiwanie środków. Ot taka śmieszna opozycja do siania zamętu i udawania przeciwnika. W kuluarach pełna aprobata dla ifs-tfu

Odnośnik do odpowiedzi

http://bip.insko.pl/.../pokaz/54.dhtml

Tak czy inaczej burmistrz na niczym się nie zna a koszty przerzuci na mieszkańców.To jego i tej nieudolnej rady miejskiej metoda: jak chcesz to załatw pieniądze..... Sami niczego przez te wszystkie lata nie wmyślili ale borą w skali roku pokaźne sumy za pierdzenie w stołki. Tak naprawdę poza swoimi rodzinami , kogo oni reprezentują? Tych kilku udających biednych bezrobotnych?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...