Skocz do zawartości

Sesje Rady Miejskiej w Ińsku


MichałK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Sesja Rady Miejskiej 29.12.2011

Po otwarciu posiedzenie radni przyjęli porządek obrad, oraz zatwierdzili protokół z poprzedniej sesji(23.11.2011). Następnie burmistrz złożył sprawozdanie z działalności między sesyjnej.. Wszystkie uchwały zostały przyjęte bez większych dyskusji związanych z przedmiotem uchwały. Radny Włodzimierz Szafran pozwolił sobie na przedstawienie swojego podsumowania roku, które były związane z pracą rady i burmistrza. Powiedział, że czasami burmistrz mógłby posłuchać radnych z opozycji bo oni też mają czasami dobre pomysły a zawsze łatwiej jest zrobić coś wspólnie. Radny Szafran stwierdził, że radni nie są zbyt aktywni na posiedzeniach z czym się zgadzam w 100% z radnym Szafranem. Nie wiem nawet czy radni przed uchwaleniem budżetu poświęcili chociaż trochę swojego wolnego czasy na przeczytanie uchwały budżetowej. Radny Szafran prosił też aby przyglądać się wydatkom szkoły ponieważ pochłaniają one największą część budżetu a wydatki te wzrastają. Oczywiście zaraz po przedstawieniu swojego podsumowania został zaatakowany głównie przez radnego Jerzego Kościelnego. Pan wiceprzewodniczący stwierdził, że Pan Szafran jest fałszywy i że kłamstwem jest, że radni są mało aktywni. Pan wiceprzewodniczący stwierdził, że radny Szafran robi wszystko pod publiczkę a burmistrz dodał, że Pan Szafran chce być gwiazdą ińskiego Internetu (i co w tym złego? Pan burmistrz też chciałby być pewnie bardziej popularny na forach internetowych, może zazdrości). Radny Kościelny dodał jeszcze, że Pan Szafran odzywa się tylko i wyłącznie pod publiczkę oglądając się przy tym cały czas za siebie na sesji czy czasami nie ma kogoś znajomego. Nie mogę się zgodzić do końca z opinią radnego Kościelnego ponieważ radny Włodzimierz Szafran od początku był uszczypliwy dla grupy trzymającej władzę co było nie na rękę dla rządzących. Bałem się już po pewnej wypowiedzi Pana Szafrana na jednej z sesji wakacyjnych, że przeszedł do IFS co jak widać nie sprawdziło się. Wydaje mi się, że ten radny został zaatakowany tylko dla tego, że z jego ust wydobyło się słowo krytyki pod adresem władzy, a jak wiadomo władza źle znosi krytykę. Głos zabrała też była radna, mieszkanka Ińska Pani Krystyna Sydor obecna na posiedzeniu i również ostro skrytykowała działania burmistrza. Użyła fajnego stwierdzenie, że w naszej gminie nie ma dobrego gospodarza pod czym ja się podpisuje obiema rękoma. Oświetlenie świąteczne w tym roku było bardzo mizerne( o oświetleniu więcej napisze przy moim podsumowaniu roku 2011), były problemy z funduszem socjalnym, a po rozmowach z mieszkańcami które przeprowadzała spacerując czy będąc gdzieś na zakupach w naszym mieście stwierdziła, że Ińsko się cofa co również jest faktem. Pani Sydor stwierdziła również, że nie można cały czas zganiać wszystkiego na kryzys i mówić jakie to są ciężkie czasy tylko czas najwyższy zakasać rękawy i zabrać się do solidnej pracy bo są gminy, które w kryzysie radzą sobie całkiem dobrze. Na koniec poczęstowano wszystkich lampką szampana i złożono życzenia na nowy rok. Pozwolę sobie na zakończenie tego spóźnionego za co przepraszam podsumowania użyć stwierdzenia, że jeżeli ktoś przez tyle czasu pracował jako likwidator to dobrego gospodarza z takiej osoby nie będzie. Zapomniałem dodać , że po raz kolejny poruszony został problem z protokołami oczywiście dla władzy problemu żadnego z tym nie ma, mam tylko nadzieje, że uda się stworzyć telewizję internetową w naszej gminie co spowoduje, że każdy będzie mógł patrzeć na ręce rajców, których wybrał i potem zdecydować czy takie osoby są godne tego poparcia czy też nie.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Dziś odbyła się XVIII sesja Rady Miejskiej w Ińsku. Po tym jak przewodniczący otworzył posiedzenie, przystąpiono do realizacji porządku obrad. Radny Włodzimierz Szafran złożył wniosek formalny o przerwanie obrad i uzupełnienie projektów uchwał o uzasadnienie, które powinno być załączone według regulaminu pracy Rady Miejskiej. Pan przewodniczący powiedział, że uzasadnienie jest, ustnie wygłasza je burmistrz i to wystarczy. Wniosek poddano pod głosowanie za było dwóch radnych przeciwko 13. Dodając przy tym, że robione jest to pod publikę, a radny tylko drąży bo tego się nauczył przez wszystkie lata – słowa przewodniczącego. Przyjęto jednogłośnie protokół z XVII sesji. Następnie burmistrz przedstawił sprawozdania z działalności między sesyjnej. 30 grudnia podpisano umowę na dofinansowanie wniosków realizowanych okna w świetlicy w Ściennem oraz doposażenie świetlicy oraz budowa ścieżki rowerowej w kierunku plaży w Ińsku. Zostanie to zrealizowane w tym roku. 3 stycznia spotkanie ze starostą co miesięczne w celu omówienia współpracy. 5 stycznia obowiązki inspektora nadzoru z ramienia gminy przejął Bogdan Sałdak ponieważ urząd miał zastrzeżenia co do poprzednika. Prace przebiegają zgodnie z projektem. Mówiono też o porozumieniu, które podpisano w Zieleniewie w sprawie utworzenia wspólnego systemu bezpieczeństwa wodnego Lokalnych Grup Rybackich. Burmistrz spotkał się z panem Paciejewskim na temat zatrudnienia jako animatora sportu wraz z jego małżonką do pracy przy Orliku, który zostanie udostępniony w marcu. Wskaźnik bezrobocia w gminie w styczniu ubiegłego roku wynosił 15.6%, a w grudniu 14.6%. Obecnie jest 322 bezrobotnych w naszej gminie. Burmistrz powiedział, że prawdopodobnie w styczniu tego roku tych bezrobotnych przybyło. Podpisano wstępne porozumienie z RDOŚ dotyczącej budowy ścieżki ekologiczno-przyrodniczej. Koszty pokrywa RDOŚ, urząd będzie musiał o nią dbać przez 5 lat. Padło kilka pytań do sprawozdania burmistrza, ze strony opozycji. Przyjęto sprawozdanie działalności rady(praktycznie tylko o podejmowanych uchwałach). Interpelacje i zapytania radnych i sołtysów. Radny Szafran zadał kilka pytań o podatkach rolnych, planu zagospodarowania pod żwirownie o jezioro w Ściennem, jaka jest kwota zaległych faktur(na to nie było odpowiedzi) oraz o sprawy sądowe związane z orlikiem. Na razie odbyła się tylko jedna sprawa sądowa związana z orlikiem. Następnie radni podejmowali następujące uchwały:

a) zatwierdzenia taryf przedłożonych przez Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych Sp. z o.o. w Nowogardzie za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzenie ścieków,

B) zatwierdzenia Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych Gminy Ińsko,

c) przyjęcia Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2012 – 2015,

d) powoływania i odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Ińsku oraz szczególnych warunków jego funkcjonowania,

e) zmiany uchwały Nr XVI/104/2011 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 23 listopada 2011 roku w sprawie przyjęcia programu współpracy Gminy Ińsko z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2012 rok,

f) zmiany uchwały Nr XXIX/272/2009 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 5 listopada 2009 roku w sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Ińsko,

g) zmiany uchwały nr XVI/98/2011 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 23 listopada 2011 roku w sprawie określenia opłaty targowej,

h) zmian budżetu na 2012 rok,

i) wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego,

j) zbycia nieruchomości na terenie miasta Ińsko w drodze bezprzetargowej,

k) wprowadzenia zmian w uchwale Nr IX/75/2007 Rady Miejskiej w Ińsku z dnia 27 czerwca 2007 roku w sprawie zarządzenia poboru podatków i opłat w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso .

Pierwsze dwie uchwały podniosły dyskusję radny Jacek Liwak sprzeciwił się opłacie abonamentowej. Burmistrz powiedział, ze jest za opłatą, musi ona być ponieważ ci co mają domki letniskowe będą wtedy płacili za wodę raz na jakiś czas a muszą ponieść koszty utrzymania sieci. Powiedział, że jeżeli opłata zostanie zniesiona PUWiS automatycznie podniesie stawki za wodę i ścieki i wyjdzie na to samo, bo przecież firma ma pracowników, musi mieć jakiś zysk, a przecież nie będzie nikogo zwalniała. Pytania zadawał też radny Szafran oraz pani sołtys Jolanta Deska. Radny Jacek Liwak stwierdził, że burmistrz zachowuje się jak prawnik firmy PUWiS. Stwierdził, że firma PUWiS mogła by pójść na ustępstwa z urzędem w ramach dobrej współpracy tylko problem jest w tym, że firma nie chce. Znów poruszona jakość wody w naszej gminie. PUWiS twierdzi, że woda odpowiada parametrom wody do picia. Moim zdaniem nie szkodzi ale można zacząć jakość wody poprawiać. Uchwały zostały przyjęte, z tym że nowe taryfy zatwierdzono 13 głosami. Przyjmowano kolejne uchwały. Uchwała o opłatach za zajęcie pasa drogowego wywołała dyskusje. Radny Jacek Liwak wniósł, że opłaty za rurę, która położona jest w pasie drogowym. Nie sprawiedliwym jest, też to że opłaty są tylko za nowe przyłącza do sieci. Zdecydowano, że uchwała zostanie skierowana do komisji rozwoju gospodarczego w celu weryfikacji i ewentualnej poprawy. Burmistrz powiedział, że być obrońcą jest łatwo, a urząd też potrzebuje pieniędzy. Przewodniczący Terebecki powiedział, że nie jest sztuką zanegować uchwały, ale sztuką jest znaleźć pieniądze. Uchwała skierowana została do komisji. Kolejna uchwała o sprzedaży bezprzetargowej, tu pytania zadał radny Szafran. Burmistrz złożył wyjaśnienia, jak to się stało, że te 77m znalazło się za ogrodzeniem. Tłumaczył, że to była zwykła pomyłka właściciela. Właściciel sąsiedniej działki płacił za tę działkę dzierżawę. Burmistrz powiedział, że nie wie czy zagrodzone jest to świadomie czy nie świadomie, właściciel powiedział mu, że nieświadomie. Na tej działce jest studzienka tego pana. Radny Szafran odczytał uzasadnienie do uchwały: sprzedaż jako nieruchomość nie zbędna do poprawy zagospodarowania nieruchomości przyległej. Radny powiedział, że nie widzi na mapce, że taka zależność zachodzi. Burmistrz powiedział, że zachodzi i to bardzo ponieważ jest w obrębię nieruchomości i ogrodzona solidnym płotem i na tej działce znajduje się studzienka z jego przyłączem. Radny zapytał się w czym to przeszkadza, ze studzienka będzie za płotem. Burmistrz powiedział, że właściciel będzie ponosił koszty. Radny powiedział, że płot się któregoś dnia sam przewrócić, a właściciel jak chce może dalej płacić dzierżawę. Przeciwko uchwale zagłosował jeden radny. Ostatnia uchwała została przyjęta przez radnych. W wolnych wnioskach radny Szafran wnioskował o załączanie uzasadnień do uchwał, ponieważ przez to radni mogą nie wiedzieć nad czym głosują. Tu ma całkowitą racje według mojej oceny wielu radnych nie wie za czym podnoszą ręce. Przy tym wniosku radnego zbulwersował się przewodniczący. Podniesionym głosem skrytykował radnego Szafrana. Burmistrz obiecał, że uzasadnienia będą dołączane. Radny Kościelny powiedział, że o uzasadnienie można się dopytać na komisjach bo po to są. Radny Szafran odpowiedział, że według regulaminu uchwały z uzasadnieniem powinny trafiać do radnych 7 dni przed sesją na komisjach to radni mogą się dopytać. Radny Jacek Liwak powiedział, że jak się ma taką małą siłę dwóch na trzynastu muszą czasami dosadnie krzyczeć, żeby zostać usłyszanym. Radny Szafran wnioskował o postawienie przystanku autobusowego dla dzieci obok kościoła z pieniędzy sołeckich. Został poinformowany, że wniosek złożyła w grudniu pani sołtys. Tu przewodniczący rady powiedział dokuczliwie, że na to trzeba pieniędzy a pan radny jeszcze nam nie pokazał gdzie można te pieniądze znaleźć. Radny odpowiedział, że można je przesunąć z 4 milionowego budżetu COK-u. Przewodniczacy powiedział, żeby radny Szafran znalazł finasowanie. Radny Liwak powiedział, że przewodniczący nie ma prawa odebrać jakiemukolwiek radnemu głosu w wolnych wnioskach i mówić, że mają szukać finasowania. Mają prawo do składania wniosków i tak nie wolno robić. Radny Dec powiedział, że nie odpuści i prosi jeszcze raz aby poprosić urząd pracy aby przeprowadził szkolenia w sprawie działania sklepów internetowych. Tylu jest bezrobotnych, Ińsko może być mekką sklepów internetowych. W każdym domu może być sklep. Każdy jest zatrudniony i są pieniądze w gminie. Komunikaty. Obrady zakończono. Ja szczerze powiedziawszy przyznam się bez bicia, że przegapiłem wolne wnioski i zapomniałem o swojej inicjatywie ale mam już przygotowane pismo i pośle je do gminy. Nawet lepiej będzie otrzymać odpowiedź pisemną z urzędu. Po obradach wręczyłem burmistrzowi 18 pytań, które wczoraj napisałem i poprosiłem o odpowiedź pisemna drogą elektroniczną bądź drogą listowną.

Odnośnik do odpowiedzi

No i jak to zwykle bywa dużo gadania i nic szczególnego. Ktoś pisał, że przepuszczą uchwały jak leci. I tak się stało.

Pan Burmistrzu zgadzam się z wypowiedzią Włodka, że Pana zachowanie przypomina adwokata PUWiSu. Jak się nie ryzykuje to się niczego nie dostaje. Ale od traktorzysty nie można dużo wymagać. W każdym razie uchwałę o sprzedaży nieruchomości bo tam jest studzienka na pewno zostanie zakwestionowana. Dużo pyskowania ze strony radnych w kierunku do Włodka. Kościelnego ubodło, że ktoś mu patrzy na ręce.

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro pójdę do gminy i złożę wniosek o wykup pasa drogowego bo tam moja studzienka jest icon_eek.gif Burmistrz który to mówi jest albo chory albo nie zna przepisów,nie dba o interes gminy, nie jest bezstronny, nie ma prawnika, na pewno musi spotkać się z dobrym lekarzem icon_eek.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Racinowski i Terebecki płaczą, że pieniędzy nie ma...

Zadam więc proste pytanie. Czyli jak nie ma pieniędzy to nie można mówić o swoich pomysłach na sesji? Puknijcie się jeden z drugim w głowę bo sami nie wiecie o czym mówcie. Czytuje się wszędzie, że gminy zadłużają się ze względu na plany inwestycyjne a tutaj co ma miejsce?

Odradzam czytać jeżeli ktoś się na noc nie chce denerwować.

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem od dech do dechy. Moim zdaniem ta władza i ta rada nie ma zielonego pojęcia o rozwoju gminy. Funkcjonuje tak samo jak był za komuny.Przychodziły przydzielone środki a oni tak je ustawiali, aby starczyło na opłat i wypłaty.Teraz jest podobnie z tą tylko różnicą,że wówczas to było władza PZPR a teraz lokalny układ. Szkoda ,powtarzam to wielokrotnie,że ludzie nie wiedzą co to szukanie inwestorów,stosowanie ulg inwestycyjnych, obniżanie podatków, itp. Z takimi "fachowcami" prędzej czy później gmina musi pójść z torbami.Co ta główna czwórka: burmistrz, przewodniczący,z-ca i stróż Wisoli mogą wiedzieć o zarządzaniu. Skoro przez tyle lat nie umieli skorzystać z żadnych dotacji UE. Reasumując winę za taki stan ponoszą wyborcy. Przecież to oni głosowali, teraz powinni im podnieść podatki jak najwyżej w imię dalszego wegetowania.A swoją drogą czemu nikt nie zapytał przewodniczącego rady na co choruje, skoro otrzymuje rentę. Bo może to jest choroba mająca wpływ na tok rozumowania.

Mimo krytyki ze strony "władzy", pozytywnie oceniam dociekliwość tej skromnej opozycji. Nawet jak otrzymują głupie odpowiedzi burmistrza, to jest to oznaka niewiedzy i braku znajomości zarządzania. Gmina podupada i nic się w 2012r nie zmieni, ten stan ulegnie tylko dalszemu pogorszeniu.Jak widać z przytoczonych materiałów radni kompletnie nie wiedzą , dlaczego głosują za danymi uchwałami.Szef każe,sługa musi. Tyle treści wypowiedzianych przez rządzących a wszystko sprowadza się do jednego: nie wiemy skąd wziąć pieniądze.Zacznijcie więc od siebie, obniżcie na początek swoje dochody o te przysłowiowe 10%.Potraktujcie "przyjezdnych" jak ludzi a nie bank.

Odnośnik do odpowiedzi
Burmistrz spotkał się z panem Paciejewskim na temat zatrudnienia jako animatora sportu wraz z jego małżonką do pracy przy Orliku, który zostanie udostępniony w marcu.

Od dzisiaj nie lubię Racinowskiego icon_evil.gif Bo tego młodego komucha nie trawię icon_evil.gif Znów będzie się panoszył po szkole jak po swoim podwórku icon_evil.gif To ma być na złość Ryśkowi i Jackowi icon_question.gif Jak ten człowiek nie wstydzi się przyznać do współpracy z burmistrzem icon_exclaim.gif To totalny upadek icon_exclaim.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Ty masz pojęcie o dotacjach z UE i ile ich Urząd otrzymał, gminny teleskopie ? Wieszczysz czarne wizje przez ten swój "okular", ale jak narazie nic się nie sprawdza. Oczywiście, że "winne" wszystkiemu jest społeczeństwo Ińska ! Więc szybko je wymieniaj ! No jazda z tym !!

Odnośnik do odpowiedzi

Można mieć do "Pacieja"szereg różnych zastrzeżeń dotyczących traktowania innych,ale nie można mu zarzucić,że nie jest fachowcem w dziedzinie sportu.Przecież nie postawa polityczna jest ważna,lecz względy merytoryczne.Oboje Państwo Paciejewscy mają wysokie kwalifikacje do pełnienia tych funkcji i to jest najważniejsze.A że przy tym zagwarantowany będzie porządek i bezpieczeństwo,to jest ich plusem.Uważam,że jest to personalnie optymalna obsada animatorów sportu na "Orliku".

Odnośnik do odpowiedzi

Tak tak on jest supermen od chwytania się tam gdzie lepiej dla niego.Już to pokazał jak został radnym, żeby potem prysnąć na dyrektora :lol: Teraz też przyjdzie jako specjalista fikoł a zastąpi czubkowskiego. Żeby nie było, że burmistrz znów wybrał gamonia na dyrektora.Przecież bierze w Szczecinie w urzędzie kilka tysiączków i wraca ,NO WŁAŚNIE NA CO?????? Wiecie ile będzie zarabiał? Paciejewscy, Czobkowscy jedna rodzina.Ale się ludzie szmacą!!! W wyborach parlamentarnych woził się z Ciachem a teraz będzie dupsko lizał Racinowi? Ale wstyd! icon_redface.gif

Odnośnik do odpowiedzi
Można mieć do "Pacieja"szereg różnych zastrzeżeń dotyczących traktowania innych,ale nie można mu zarzucić,że nie jest fachowcem w dziedzinie sportu

Może i z niego był kiedyś animator ale nie sportu tylko "uciech" prawda dziewczyny.

Racin też jest animatorem , tylko głupoty i likwidacji.No cóż zostały mu te "nawyki".

Najlepszy jest też Terebecki, ten chce żeby ludzie żądający działań gminy, przychodzili do nich od razu z forsą na pomysły.

Rany Julek - takich specjalistów nam potrzeba więcej, szybko załatwią te resztki gminy!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

Dzisiaj okazyjnie byłem na posiedzeniu Rady Miejskiej w Ińsku. Nie chcę się zbytnio rozpisywać bo uważam, że to trzeba zobaczyć na własne oczy. Postaram się w ciągu przyszłego tygodnia aby film był dostępny w internecie. Z najważniejszych spraw jakie były w porządku obrad to oczywiście sprawa funduszu sołeckiego. Przed głosowaniem nad uchwałą o funduszu burmistrz zaprosił sołtysów do gabinetu. Niestety nie chciano ujawnić dokładnej treści rozmowy. Burmistrz powiedział, że razem z sołtysami wypracowali opinie, że funduszu jeszcze nie będzie. Czy to dobrze oczywiście, że nie bo przecież mieszkańcy poszczególnych sołectw sami wiedzą najlepiej co zrobić w swoich wsiach. Straciłem jakiekolwiek nadzieje na ten fundusz nie z tą radą i tym burmistrzem. Gmina Ińsko ma 512 tys. Nie zapłaconych faktur. Czyja to wina myślę, że włodarzy bo to oni gospodarują pieniędzmi w budżecie gminy i to oni odpowiedzialni są za stan finansów. Nie można sięgnąć tylko i wyłącznie opinii sołtysów wydaje mi się, że sprawę funduszu sołeckiego najpierw sołtysi powinni uzgodnić ze współmieszkańcami swoich wsi a potem ewentualne wypracowane opinie przedstawić burmistrzowi. Jeżeli chodzi o sprawę dyrektora Czubkowskiego to nasuwa mi się namyśl takie stwierdzenie, że po raz kolejny zostaliśmy oszukani. Dlaczego? Dlatego właśnie, że jak już wspomniałem wcześniej i mam to na piśmie konkurs miał zostać ogłoszony. Z tego co przedstawił burmistrz w szkole są przeciwnicy jak i zwolennicy dyrektora a on osobiście uważa, że jest to bardzo dobry pracownik. Burmistrz chce zrobić obecnego dyrektora P.O. dyrektora na rok aby miał szanse naprawić swoje błędy. BZDURA!!! Pan Czubkowski miał 5 lat na naprawianie swoich błędów i przez 5 lat nic się nie zmieniło. Szkoła jeżeli chodzi o wyniki testów podupada. Kultura w Ińsku podupada bo organizuje się imprezy co roku praktycznie w tym samym schemacie co staje się nudne. Myślę, że znalazło by się kilku o 100% lepszych kandydatów w naszej gminie na stanowisko dyrektora. Druga sprawa, która mnie zszokowała to opinia Pana burmistrza na temat samego konkursu. Burmistrz stwierdził, że on musi mieć ten rok czasu, żeby wiedzieć czy będzie mógł poprzeć dyrektora Czubkowskiego . W skład takiej komisji konkursowej wchodzi 9 osób, z czego 3 są z urzędu. I Pan burmistrz powiedział, że on ma 3 głosy po czasie dodając, że każdy głosuje jak chce. Czyli jak to w końcu jest każdy głosuje jak chce czy te 3 osoby z urzędu głosują tak jak burmistrz chce. Uznaję to wypowiedź burmistrza jako skandaliczną. Pod koniec sesji wyniknęła sytuacja z firmą, która na terenie 4 powiatów chciała uruchomić sieć internetu szerokopasmowego. Powiaty takie jak: stargardzki, choszczeński, łobeski i pyrzycki. Jako, że Ińsko jest tak jak by po środku tych powiatów zaproponowano aby siedziba była u nas. Burmistrz pokazał zainteresowanym tereny przy ul.: Sienkiewicza. I niestety tu są moje wątpliwości co do działań burmistrza. Mianowicie burmistrz nie chciał ujawnić co to za firma(ok), ale powiedział też, że firma zobaczyła teren i się nie odzywa. To woła o pomstę do nieba bo teraz burmistrz powinien próbować robić wszystko aby doszło do wybudowania siedziby w Ińsku. Nie można czekać z założonymi rękoma. To jest obowiązek burmistrza aby pozyskiwać inwestorów. Przecież jak by ta firma wybudowała biurowiec z infrastrukturą w Ińsku to były by z tego podatki wiadome jest to, że większość wpływa do miejsca siedziby firmy. Ta bezradność ińskiej władzy zaczyna mnie dobijać kompletnie. Jak rybka zbliża się do haczyka to trzeba ją zachęcić Panie burmistrzu aby go połknęła, a nie mówić, że firma może pojechała do Dobrzan i tam im się bardziej spodobało. Trzeba robić wszystko aby wybrała Ińsko i nie czekać z założonymi rękoma. No ale cóż widocznie w naszej gminie pieniądze nie są potrzebne, może jesteśmy tak bogatą gminą, że nie potrzebujemy żadnych inwestorów. Dodam jeszcze tylko, że prawdopodobnie prace w takiej firmie mogli by znaleźć młodzi informatycy z naszej gminy. Poruszono też kwestię raportu RIO ale tu nic konkretnego oprócz kilku pytań radnego Szafrana nie było. Radni od burmistrza stwierdzili, że to lekkie uchybienia i nie ma tu żadnego złodziejstwa. Na koniec dodam, że spodobał mi się pomysł radnego Deca, który niestety nie spotkał się z entuzjazmem u jego kolegów i koleżanek z IFS. Mianowicie radny zaproponował aby zorganizować spotkanie choćby i w kinie między radą, burmistrzem i mieszkańcami. Aby wywołać dyskusję co można w Ińsku zrobić przy nie dużych nakładach finansowych a nawet bez tych nakładów. Oczywiście, że można i uważam, że takie spotkanie powinno być zorganizowane. Niestety przewodniczący Terebecki powiedział, że w regulaminie rady nie ma takiej możliwości i można taki punkt dopisać do porządku obrad przy następnej komisji. To, że czegoś nie ma w regulaminie nie oznacza, że nie można tego zorganizować. Takie luźne spotkanie przydało by się ja sam jestem zwolennikiem organizowania takich spotkań co kwartał w kinie gdzie władza przedstawiała by sprawozdanie ze swojej działalności mieszkańcom gminy dla chcącego nic trudnego. Niestety odnoszę wrażenie, że niektórym to nie na rękę i po prostu się nie chce. To tyle jeżeli chodzi o opisówke, resztę zobaczą Państwo na filmie będzie on bardziej odzwierciedlał to co miało miejsce na komisjach i radzie.

Odnośnik do odpowiedzi

Cóż po tej lekturze może mowę odjąć. według mnie to podziękowania władzy dla mieszkańców , że ukryli się w słoneczny piękny dzień referendum i do niego nie poszli. Michał a jak było z sołtysami przed referendum też ich zwołał i nakazał. Szkoła no cóż wy niczego nie żądacie a burmistrz nie mówi a to wszystko jest jawne. Wystarczy poprosić o pismo związkowców i listę poparcia od burmistrza i niech wam odmówi???? Potem już prosta piłka ale sami też nie wiecie co robić.

Odnośnik do odpowiedzi

To nie o to chodzi. Teraz trzeba się zastanowić jak doprowadzić do zorganizowania konkursu. Mi też nie pasuje, że chcą tylko przedłużenia umowy na rok a potem konkurs. Bo zdaje sobie sprawę z tego, że będzie to na dłużej niż rok. Dziś uzyskałem na 100% pewną informację, że wspominana tu wcześniej lista jest w szkole tworzona. Powinny być konsultacje społeczne w sprawie dyrektorów a nie, że 9 osób podejmuje decyzję za wszystkich uczniów i ich rodziców. Dużą rolę odegra rada rodziców , w której dyrektor Czubkowski nie cieszy się dużym zaufaniem i dobrą opinią. Myślę, że trzeba szukać sprzymierzeńców wśród rodziców, bo nauczyciele coraz bardziej są podzieleni wiadomym jest też kto te podziały pogłębiał w ostatnich latach.

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to proste , że aż się wierzyć nie chce, prawda Nikoś ?

Listy, pisma związkowców to tylko do podtarcia.....Burmistrz jest tu gospodarzem a nie plebs...

Michał a ty to możesz zorganizować konkurs na miss np. mokrego podkoszulka !!

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie pisałem, że zorganizuje konkurs. Burmistrz jest na usługach jak to nazwałeś "plebsu" chociaż daleki powinieneś być od takich nazwa jak każdy z resztą. Burmistrz pracuje dla mieszkańców i jest to jego zasranym obowiązkiem za darmo w tej gminie nie siedzi

Odnośnik do odpowiedzi

Tak panie Michale bo nie może być tak, że taki śmieć, koleżka Czubkowskiego poniża nauczycieli wyzywa

mało tego podaje się nawet za jego zastępcę i to wszystko jest tolerowane

Chodzi z teczką ubrany jak dyrektor a jest koserwatorem i zamiast zająć się pracą to szpicluje i donosi

Należy jeszcze rozliczyć pana dyrektora za kilka lat jego dojazdów i codziennego podwożenia do pracy

swojego kolesia za publiczne pieniądze.

Wszyscy wiedzą że bus UMiG Insko od kilku lat stoi u Czubkowskiego.

Odnośnik do odpowiedzi
Ale to proste , że aż się wierzyć nie chce, prawda Nikoś ?

Listy, pisma związkowców to tylko do podtarcia.....Burmistrz jest tu gospodarzem a nie plebs...

Michał a ty to możesz zorganizować konkurs na miss np. mokrego podkoszulka !!

Brawo widać,że znasz historię średniowiecza icon_eek.gif Powiem Michałowi tak nie ma się co obrażać! Trochę wiedzy; patrycjat- najwyższa warstwa społeczna czyt. Racinowski ze świtą!

pospólstwo-mieli prawa ale nie mogli zasiadać we władzach czyt. robole wszelkiego rodzaju nauczyciele, sklepikarze itd

plebs-reszta czyli biedota miejska czyt. mieszkańcy Ińska.

To jest obecna wiedza w gimnazjum musi ją znać młodzież , nauczyciel historii, języka polskiego. Tak więc nie ma co się obrażać na "Gościa" bo prawdę pisze.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się nie obrażam ale jak wiesz takie podziały istniały w starożytnym Rzymie, którego nie ma teraz wszyscy powinni być traktowani tak samo( nie chodzi mi oczywiście o utopijny komunizm) Czy to władza czy społeczeństwo wszyscy jesteśmy tacy sami. Przykrym faktem jest to, że nie zawsze jesteśmy na równi wobec prawa ale to już inna bajka

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...