Skocz do zawartości

Projekt SKSM Ińsko - pro publico bono


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież wszyscy wiedzą że pytanie o zebrane pieniądze dotyczyły grupy inicjatywnej. Nie czepiaj się szczegółów tak czy siak nie wpłynąłeś na Szulca i Manske żeby sprawę zakończyć. Ustawa mówi kto to ma imiennie zrobić dla gminy ale chyba w tak wąskim gronie chyba współpracowaliście razem? W moim mniemaniu wszyscy jesteście ani nawet jednego kłaka warci. Na dodatek żwirownia i tak będzie i po co to wszystko było. Ustawy sobie wy sobie a życie sobie.Ech szkoda gadać!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 357
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

To, że pełnomocnik inicjatora referendum zerwał ze wszystkimi kontakt to nie moja wina przecież ja się nie będę go prosił. Wpłynąłem i dokumenty ujrzą światło dzienne prawdopodobnie jutro jeżeli nie to w czwartek. Ale mnie nikt o to oskarżać nie będzie. Burmistrz wydał pieniądze publiczne i powinien takie sprawozdanie również sporządzić. Ja swoje zobowiązania w stosunku do referendum wykonałem. Pełnomocnik inicjatora referendum Pan Manske swoje obowiązki zaniedbał i nie mam zamiaru za niego brać odpowiedzialności. Ja będąc pełnomocnikiem wyborczym KWW musiałem takie sprawozdanie sam złożyć

Odnośnik do odpowiedzi

Czego wy się tak czepiacie chłopaka? Zazdrościcie, że wszyscy go lubią, podziwiają za zapał do pracy i w końcu, że coś się w gminie zmienia na lepsze? O to macie pretensje? To chyba wszystko z zawiści nic więcej. Co w tej sprawie gmina zrobiła tylko chodzi burmistrz po Ińsku po śmietnikach grzebie. Taki to mądrala. Tak szczerze to pan paweł dalej się z panem krzysztofem przyjażnią to chyba między nimi też współpraca powinna być. Czyli inicjatorzy i gmina razem. Sami nic nie potrafią zrobić a czepiają się tych co ćoś robią wstyd i hańba!!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Michał chyba zadałeś im bobu! Teraz sami myślą co zaniedbali. Innym wytykają błędy a sami też się nie wywiązali ze swoich obowiązków. Panie "radny" i 'rajco" ja chcę wiedzieć ile wydaliście na referendum. Nie pamiętam żeby w którymś protokole o tym było. Coś bym zapamiętał. Tak więc dalej panowie do spowiedzi nie czepiać się tych co was wreszcie bez strachu krytykują. A nieudany to był tylko Manske reszta miała dobre i szczere chęci.

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież wszyscy wiedzą że pytanie o zebrane pieniądze dotyczyły grupy inicjatywnej. Nie czepiaj się szczegółów tak czy siak nie wpłynąłeś na Szulca i Manske żeby sprawę zakończyć. Ustawa mówi kto to ma imiennie zrobić dla gminy ale chyba w tak wąskim gronie chyba współpracowaliście razem? W moim mniemaniu wszyscy jesteście ani nawet jednego kłaka warci. Na dodatek żwirownia i tak będzie i po co to wszystko było. Ustawy sobie wy sobie a życie sobie.Ech szkoda gadać!

to była jedyna realna możliwość zablokowania żwirowni , niestety brutalnie mówiąc Szafran i Liwak olali sprawę wyśmiewając założycieli referendum , teraz kłamliwie starają się sprawę odwrócić obiecując bzdury i opowiadając kłamstwa . Tak panowie jesteście kłamcami i krętaczami , to że inicjatywa referendum nie wyszła od was obraziło waszą chorą małomiasteczkową godność i ego .

W kogo interesie wy właściwie działacie, bo na pewno nie mieszkańców gminy !!!!!! Prywata była dla was ważniejsza !!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

A ty z choinki się urwałeś? Teraz ci Szafran i Liwak przeszkadza? Manske się nie sprawdził to pretensje masz do Szafrana i Liwaka? Gdzie oczy miałeś gdy wybierałeś na szefa Manskiego? Nie wiedziałeś, że to człowiek Racina?

Odnośnik do odpowiedzi

A teraz są wielką OPOZYCJĄ. Takie dwa strusie -najpierw głowa w piasek - teraz są przeciwnikami kopalni. Co za absurdy. Tylko że teraz rozmawiamy o pieniądzach które nie zostały wykorzystane przez ponad rok. Jak to wszystko ma być bo ja się już pogubiłem. Wygląda że gmina nie zrobiła swojego a inicjatorzy swojego. Czyli 1:1. Czyj będzie pierwszy ruch teraz poczekamy zobaczymy.

Odnośnik do odpowiedzi

ty słuchaj no człeku , zacznijmy od tego że opozycja powinna być w tak ważnej sprawie aktywna , a nie była . Czyżbyś o tym zapomniał co powinna robić opozycja ? a może nią jesteś ? i bronisz się jak baran !

To opozycja jako pierwsza zdradziła mieszkańców i do dziś nie jest pewne czy nie był to układ między Szafranem a Racinem . To że Manske był kretem w grupie referendalnej to jest obecnie oczywiste . Jednak ja nie widziałem też żadnej aktywności Szulca , każdy z nich jakby miał własny interesik do załatwienia przy okazji w tyłku mieli mieszkańców i problem żwirowni . Naturalnie teraz zapłacimy za to wszyscy .

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby nie patrzeć to wyszły na światło dzienne zaniedbania po obu stronach. I dobrze. Niech się popukają w głowę wszyscy i posypią główy popiołem. A Michał niech nie będzie taki wrażliwy, bo on w trakcie referendum po Szafranie jeździł jak trzeba. Teraz wielka miłość! Inicjatorem też był to o co chodzi. Teraz wszyscy pouciekali do dziury. To jest właśnie IŃSKO. Nic nie jest stabilne, prawdziwe, wszystko jedna wielka polityczna gra i ściema.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ulega wątpliwości,że komitet referendalny nie wywiązał się do końca z ustawowych nakazów.Kto winien? Wszyscy bez wyjątku z komitetu referendalnego. Najbardziej jajogłowy Manske, bo to buc bez rozumu.Ale reszta mogła dopilnować wszystkiego za niego,nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Taka niekomfortowa sytuacja daje obraz całego komitetu, a to już jest wstyd dla pozostałych.Nie ma co się obrażać tylko trzeba jak najszybciej sprawę zakończyć.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ulega wątpliwości, ze komitet tworzyli nieprofesjonaliści, mogli czegoś nie wiedzieć, mogli popełnić błędy, ale burmistrz to przecież wieloletni samorządowiec, burmistrz od 5 lat, ma sztab ludzi do pomocy, dlaczego on nie złożył sprawozdania? Przyczepcie się tego co za to bierze pieniądze, a nie społeczników.

Odnośnik do odpowiedzi

co ma piernik do wiatraka , to że Racin nie złożył sprawozdania to powiedzmy całkiem inna sprawa ( można pytać ile kosztowało i z jakich pieniędzy zostało sfinansowane ) , ale ty ściemniasz sprawę bo tu idzie o referendum społeczne , o dobrowolne składki i ich brak rozliczenia , o zdradę ludzi zaufania , o chamstwo i bezczelność tych którzy wtedy nie działali teraz krzyczą . Mam wrażenie że jeden z opozycji ciągle stara się o zmianę tematu aby nie wyszedł na jaw jego fałsz i zakłamanie .

Uważam że to jest ważny obecnie temat którym powinniśmy się zająć , pytaniem jest i pozostaje " KOMU można jeszcze ufać ? " i komu tak naprawdę można powierzyć obronę naszych interesów ?

Odnośnik do odpowiedzi

Tak samo mogę powiedzieć, że winni są radni i urzędnicy naszej Gminy bo burmistrz nie złożył sprawozdania. Jeżeli ktoś poniesie konsekwencje będzie to Racinowski i Manske ponieważ ich ustawa obliguje do rozliczenia. Przypominam po raz kolejny kiedy rozliczałem kampanię wyborczą u komisarza musiałem robić to sam i jeżeli sprawozdania bym nie złożył to konsekwencje ponoszę wtedy tylko ja. Dura lex, sed lex

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu to nie jest całkiem inna sprawa. Zobacz co napisałeś: "tu idzie o referendum społeczne , o dobrowolne składki". Dobrowolne składki, które wpłacał kto chciał i nie zostały przez nikogo przywłaszczone! Burmistrz natomiast finansował referendum z budżetu Gminy. Finansował swoje listy w sprawie referendum z budżetu Gminy. Budżet Gminy jak wiesz składa się z podatków, które każdy MUSI płacić. Ja oczywiście nikogo nie bronię ale trzeba patrzeć w obie strony. Każdy kij ma dwa końce jak ktoś tu wczoraj pisał. Osoby, które nie dopilnowały swoich obowiązków powinny się wstydzić. Ja będę naciskał aby sprawozdanie, które powinien sporządzić pełnomocnik inicjatora referendum zostało opublikowane jak najszybciej.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał bardzo bym to cenił gdybyś na to sam wpadł krótko po referendum lub powiedzmy w odpowiednim czasie , ty natomiast teraz włączyłeś się do sprawy jak na tym forum zaczęły się na ten temat wpisy .

To jest zwykłe profilowanie się z twojej strony , bo ty także przespałeś sprawę przez rok o niej zapominając !

Naturalnie ważna sprawa jest jak Racin rozliczy swoje wydatki i przez kogo zostały one zatwierdzone . Ja jednak upieram się dla nas pozostaje ta druga sprawa o wiele ważniejsza , bo dotyczy naszego dalszego życia w tej gminie .

Wyjaśniaj , jednak jak dla mnie twoja reputacja dostała szarych kolorów .

Odnośnik do odpowiedzi

Już pisałem wcześniej pełnomocnik inicjatora referendum po 6 listopada 2011 był niedostępny odsunął się od wszystkich. A ja nie będę brał teraz za niego odpowiedzialności po prostu trzeba upublicznić ile było wpłat i ile wydano i tyle. Jeżeli prezes twojej firmy nie złoży w odpowiednim terminie deklaracji CIT to znaczy, że ty masz brać za niego odpowiedzialność? Chyba myślisz kategoriami zobowiązany zawinił to i tak winni są pozostali

Odnośnik do odpowiedzi

co wy zasłaniacie się ustawami , uważam że o wiele ważniejsza jest moralna odpowiedzialność . Odpowiedzialność przed społecznością , za przegraną w referendum i odpowiedzialność przed ludźmi którzy byli oddani sprawie i darowali na ten cel pieniądze .

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...