Skocz do zawartości

Projekt SKSM Ińsko - pro publico bono


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 357
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Koniecznie powinni wszyscy radni. Mieszkańcy też nie powinni być bierni ale też nie powinni liczyć na "oko" radnym. Więc tak; 5.09.12 (środa) godzina 7.00 z pod budynku gminy. Kto nie może to ze Szczecina tewż można z pod siedziby SKSM godz. 8.15 a stamtąd do jednej i drugiej kopalni. W międzyczasie obiad i coś do picia (woda). Powrót do Szczecina o 17 a do Ińska o 18. Zwracamy uwagę na pogodę i dobór odpowiedniej odzieży i obuwia.

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe czy Michał pojedzie na ugi bugi ze żwirownią w tle. Taki przeciwnik przecież. No i ciekawe co ten Michał tak długo tą niespodziankę nam szykuje? Może zdradzisz rąbka tajemnicy. Bo chyba mi się zdaje ,że się wypaliłeś po ilf.

Odnośnik do odpowiedzi

Informuje, że zostało zarejestrowane przez starostę stargardzkiego stowarzyszenie zwykłe pn. Ińskie Towarzystwo Przyrodnicze, które będzie pracować na rzecz mieszkańców Gminy i Miasta Ińsko. Pierwszym zadaniem stowarzyszenia jest monitorowanie i działanie w sprawie planowanego uruchomienia żwirowni w Ińsku

Odnośnik do odpowiedzi

Informuje, że zostało zarejestrowane przez starostę stargardzkiego stowarzyszenie zwykłe pn. Ińskie Towarzystwo Przyrodnicze, które będzie pracować na rzecz mieszkańców Gminy i Miasta Ińsko. Pierwszym zadaniem stowarzyszenia jest monitorowanie i działanie w sprawie planowanego uruchomienia żwirowni w Ińsku

A to takie buty? To ma być ta niespodzianka Michała dla nas.Kto to założył? Ty znów Michał? Na stówę nic z tego nie będzie :)

Odnośnik do odpowiedzi

http://bip.alfatv.pl/pliki/insko/File/20120828145605679_0001.pdf

Jutro radni pojadą oglądać żwirownię a dzisiaj Racin daje Obwieszczenie o zawieszeniu ze względu na robienie raportu oddziaływania na środowisko. To ma przekonać radnych do jeszcze bardziej zawziętej walki z mieszkańcami o zatrzymanie inwestycji. jak tak się napatrzą na te piękne ekologiczne kopalnie to decyzja może być tylko jedna. Jaka domyślcie się sami.

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem ubytek wody w jeziorze. O brudzie nie wspomnę. Trzciny obrośnięte obślizłym mchem. Czy to nie jest czasami od ścieków? Jeszcze zróbcie żwirownię , szlaban na wjeździe i wyjeździe i zgaście światło. Przykre to ale rządzący jakby tego nie zauważali.

Odnośnik do odpowiedzi
propaganda SKSM

SKSM chce milionów z ińskiego da gminie kilkaset tysięcy + nagrodę pocieszenia w postaci sponsorstwa.Burek może liczyć na wsparcie w trakcie przedwyborczych kłamstw. Ińsko zostanie rozjechane przez ciężarówki a domy zamienią się w pękające ruiny.Ludzie w tej gminie nigdy nie grzeszyli rozumem. Tak jest od czasów komuny.Zmądrzeją jak już będzie po wszystkim, tak jak to było z bioetanolem i wypalarnią węgla.Aby jeszcze bardziej wprowadzić mieszkanców w maliny organizuje wywózkę na kopalnię znajdującą się nad rzeką, która i tak musi być oczyszczana i pogłębiana.Nie pokazuje tej ze Storkowa wraz z ukrytymi za barakami w głębi przestarzałymi urządzeniami i innymi sprzętami. Te mają trafić na nowoczesną żwirownię w Ińsku, sercu Ińskiego Parku Krajobrazowego i Natury 2000.Tak się robi propagandę dla ińskich pacanów.....

Odnośnik do odpowiedzi

A ińszczanie nawet palcem nie kiwają przeciwko budowie nowej żwirowni. Zapewne wszyscy będą tam pracować i żyć w dostatku, tak jak iński burmistrz.Coś mi się wydaje ,że miejscowym zasklepiło się w mózgownicach.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest tylko dlatego, że ktoś w nich taki nawyk wyrobił. Nic nie można, nic nie należy, wszystko jest dobrze.

Burmistrz jest specjalistą od takich kłamstw. A żwirownia? Żwirownia korzysta na tym, że mamy takich a nie innych rajców.

W innych miastach nawet z wiatrakami walczą. U nas mógł powstał bioetanol, spalarnia i teraz planuje się nawet żwirownie.

Śmieszne jest to, że burmistrz nadal uparcie twierdzi, że to wszystko odbywa się w zgodzie z naturą. Zresztą nie tylko on

bo jego radni też.

Odnośnik do odpowiedzi

5 września po dłuższym zastanowieniu wziąłem udział w wyjeździe zorganizowanym przez Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych w celu zapoznania się z działalnością spółki na innych terenach. Muszę na początku napisać, iż wyjazd ten mnie jak i innych przeciwników utwierdził jeszcze bardziej w tym aby być przeciwnym projektowi „Kopalnia Ińskoâ€. Najpierw zostaliśmy zawiezieni do kopalni Ognica wiele mniejszej niż ta, którą spółka chce otworzyć w Ińsku i dość oddalonej od miejscowości Ognica, a na dodatek oddzielonej lasem. Kopalnia ta jak dowiedzieliśmy się na miejscu wydobywa 400 tys. ton rocznie co nie jak się ma do miliona a nawet półtorej miliona ton planowanego rocznego wydobycia w Ińsku. Z kopalni Ognica dziennie wyjeżdża 67 tirów, które jak się dowiedzieliśmy jadą trasą, którą my przybyliśmy do kopalni. Trasa prowadzi przez wiele miejscowości co powoduje pewnie jakieś utrudnienia ich mieszkańcom. To ile tirów będzie dziennie pojawiać się w Ińsku o to jest pytanie? Odpowiedź brzmi dużo, dużo więcej. Hałas jaki wytwarza kopalnia został zmierzony i wynosi 40 dB. Krajobraz do najładniejszych nie należy. Kiedy wyjechaliśmy z kopalni Ognica w stronę Strzelec Krajeńskich spotkaliśmy po drodze jeszcze kilka tirów nie załadowanych, które przejeżdżały przez wioski. Pod Strzelcami odwiedziliśmy kopalnie Zwierzyn, która także nie jak ma się do projektowanej kopalni w Ińsku ponieważ jest malutka jest w sąsiedztwie terenów zabudowanych ale niestety nie było czasu aby porozmawiać z mieszkańcami tych domostw, a trzeba będzie to zrobić. Z tej kopalni pojechaliśmy do zamkniętej i zrekultywowanej kopalni Przysieka. Widoki nie były fajne i jeżeli coś takiego ma być w Ińsku to ja serdecznie dziękuje. Małe jeziorko otoczone hałdami piasku po drugim jego brzegu na drugi brzegu trawka kilka drzewek i jakieś porozwalane betonowe bloczki a nawet resztki asfaltu. Czy taki teren może być atrakcyjny pod kątem rekreacyjnym to bardzo wątpliwe. Druga zrekultywowana kopalnia Krzynka wygląda jak by porosła małymi świerkami sama z siebie obok góry piachu. Na koniec zatrzymaliśmy się niedaleko bioetanolu aby obejrzeć teren planowanej kopalni smutny widok dość bliska odległość od Ińska, a na dodatek nie do końca wiadomo jak miałby odbywać się transport kruszywa poza tym piękne tereny z widokiem na Ińsko widać nawet i górę Głowacz. Na tym terenie jak się dowiedziałem pojawiają się żubry oraz ptaki drapieżne co sam zauważyłem. Powtórzę się ale utrwaliło to mnie i innych w przekonaniu, że taka inwestycja w Ińsku nie będzie dla gminy korzystna. Zasmucającym faktem jest to, że na wyjeździe obecnych było tylko 4 radnych. Dla mnie jest to kolejny przykład arogancji ponieważ ci ludzie będą podejmowali uchwałę w tej sprawie. Nasi rajcy po raz kolejny udowodnili mi, że nie warto na nich polegać i mam wrażenie, że nie liczą się ze społeczeństwem, które ich wybrało. Więcej będziecie Państwo mogli zobaczyć na załączonym przeze mnie filmiku.

Odnośnik do odpowiedzi

Ci co nie poszli na referendum niech posypią głowę popiołem. To co tu zobaczyłam to nic mnie nie dziwi bo na tym forum jak i na stronie referendum było bardzo dobrze pokazane. Tylko ciemny naród mógł takich rzeczy nie zrozumieć. Ja osobiście mam żal do mieszkańców Ińska o brak odpowiedzialności za swój ogródek. Widoki z tych kopalni to prawdziwy obraz księżycowy. Przeraża ten hałas, degradacja terenu i tzw.rekultywacja. Dobrze Michał napisał (chyba nie zapomniał, że mówię mu po imieniu taka nasza stara umowa) że ta rekultywacja to jakaś kpina. Szkoda tego Ińska to to przeurocza kraina. Co teraz zrobicie???

Odnośnik do odpowiedzi

No i gdzie ta inwestycja, która w ogóle nie wpływa na naturę? Andrzej widzisz to? Na to ty razem z twoimi 13 apostołami dałeś przyzwolenie. Jak się z tym czujesz łajzo?

Zaczyna ci się wstyd robić na ulicy jak wszystkich mieszkańców narażasz na rozwalone drogi, hałas, pęknięcia w domach, obniżenie poziomu lustra wody, może nawet nieszczęśliwe wypadki na drogach?

Mam nadzieje! Mojego głosu nie dostaniesz ty pazerny, buraczany, kłamliwy żwirku. Twój i twoich radnych głos za żwirownią będzie równoznaczy z otwartą wojną z mieszkańcami, którą ty im wypowiesz.

Zobaczymy wtedy ile posiedzisz na stołeczku burmistrza. Nie myśl, że jesteś nie do zastapienia!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...