Skocz do zawartości

Projekt SKSM Ińsko - pro publico bono


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Tu Michał si e z tobą zgadzam, nie ma chęci współpracy burmistrza z kimkolwiek, nawet ze swoimi radnymi współpracy nie ma, on wszystkich traktuje z góry i często krzyczy, jego choleryczny charakter jest powszechnie znany, ci którzy chcą mieć święty spokój omijają buirmistrza z daleka

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 357
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

To będzie mój ostatni wpis bo widzę, że rozmijamy się całkowicie.

Większość z tego co napisałeś to po prostu jakieś głupoty ale największą z nich jest to co napisałeś o radnych. Gdyby radni IFS nie chcieli racinowskiego to mogliby go bez większych problemów odwołać bo mają większość a opozycja by się na pewno przychyliła do takiego wniosku. Rzecz w tym, że nikt z nich nie chce brać odpowiedzialności za gminę tak jak racinowski. Ani oni ani opozycja. Po prostu poza racinowskim nie ma nikogo kto by chciał obejmować to stanowisko. Nie jesteś w stanie przedstawić nawet jednego radnego z obozu IFS, który by coś publicznie złego powiedział na racinowskiego więc twoje spekulacje zachowaj, jak gaga swoje głupoty, dla siebie. Z mojej strony to wszystko bo nie spodziewałem się cudów z twojej strony. Pomyśl tylko nad tym co napisałem. My w ińsku ciężko pracujemy i nie możemy sobie pozwolić na nagle niepewne zmiany. Racinowski to pewność i stabilność. Nie jest to marzenie ale mam pewność, że za dzień lub dwa wszystko nie odwróci się o 180 stopni.

Odnośnik do odpowiedzi

Napisałem, że publicznie? Napisałem w rozmowach prywatnych. Nie będę wymieniał nazwisk tych radnych bo to były rozmowy pomiędzy dwoma ludźmi dlaczego mam takie rzeczy wykorzystywać? Dokonałeś podziału mieszkańców w poprzednim wpisie i to fakt !!! To co właśnie piszesz to jakieś wyssane z palce wymysły. Pewność i stabilność podaj konkretne przykłady. Nic nie jest pewne, a finanse gminy lecą na łeb na szyję. Nikt nie chce brać odpowiedzialności za gminę piszesz. Odpowiedz czy radny nie bierze takiej odpowiedzialności w dniu ślubowania. Bierze i to ogromną odpowiedzialność. Rada to organ uchwałodawczy, opiniujący i przede wszystkim kontrolujący pracę burmistrza. Uważasz, że to nie jest duża odpowiedzialność. Burmistrz wykonuje uchwały, które przegłosują radni. Teraz to się popisałeś naprawdę. Jeżeli na radnych nie spoczywa żadna odpowiedzialność to po co oni tam siedzą? Uważasz, że jeżeli Gmina się nie rozwija a nawet jak niektórzy mówią cofa to wszystko gra? Trzeba zmian, a nie stania w miejscu. Twoja wypowiedź jest nieadekwatna do sytuacji w naszej Gminie. I nie dziel mieszkańców na "prawdziwych" i pozostałych !!!

Edytowane przez MichałK
Odnośnik do odpowiedzi

O jakiej ty odpowiedzialności piszesz? Najpierw piejesz, że gmina pada i budżet jest dziurawy, potem, że radni ifs myślą jedno a robią drugie a potem jakaś odpowiedzialność.

Możesz mi powiedzieć jaka odpowiedzialność? Oni są już drugą kadencję u władzy i opozycja ani razu nie zaskarżyła czegoś od nich. Oni robią co chcą bo na to im pozwalacie.

Gość dobrze napisał, że nikt nie chce być burmistrzem. Nie ma tutaj nikogo kto by się do tego nadawał lepiej niż racinowski.

Odnośnik do odpowiedzi

Źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. Gość napisał, że tylko burmistrz bierze odpowiedzialność za Gminę. Bzdura radni swoimi czynami także biorą odpowiedzialność za Gminę na swoje barki. Pisanie, że radni nie ponoszą odpowiedzialności jest bzdurą.

JAKĄ odpowiedzialność ponoszą w takim razie... Moralną i etyczną? Bo jak tak to idź do swojej żyj dalej w utopii. Tutaj jest rzeczywistość...

Do dziś niektóre oświadczenia majątkowe są źle wypełnione w tym i szafranowe i nikt z tym nic nie zrobił.

Odnośnik do odpowiedzi

A jaką ponosi burmistrz? Jaką odpowiedzialność ponoszą oni wszyscy za to, że w naszej gminie jest co raz gorzej? Ktoś wybiela tu radnych, że tylko Racinowski chce brać odpowiedzialność za całą gminę. Czy radni nie współrządzą gminą? Twoim zdaniem są tylko od potulnego podnoszenia rączek? Jesteś śmieszny, bycie radnym to przede wszystkim kontrolowanie organu wykonawczego. Radny ma obowiązek słuchać społeczeństwa i występować w jego sprawach na forum publicznym. Przyjdź na sesję i popatrz jak radni z twojego okręgu wypełniają swoje obowiązki. Sam żyjesz w utopii twierdząc, że radny swoim postępowaniem nie bierze odpowiedzialności za gminę

Odnośnik do odpowiedzi

Po pierwsze to nie tym tonem bo gość miał rację. Jak ktoś nie pisze po twojej myśli to zaraz inaczej zaczynasz pisać. Jak masz tylko jedną rację to idź się z nią dziel gdzie indziej. Zadałem proste pytanie na które nie jesteś w stanie odpowiedzieć. Jaką odpowiedzialność ponoszą radni. A ty dalej jak w zaparte idziesz. Naucz się języka polskiego bo czytać nie potrafisz. Żadnej odpowiedzialności nie ponoszą. Nic im nie można zarzucić. Kompletnie niczego. A gadasz o jakiejś odpowiedzialności. Przed kim i za co? Może odpowiesz dlaczego szafran nie zamieścił wszystkich informacji w swoim oświadczeniu? Cały czas czepiasz się racinowskiego a sam współpracujesz z jakimś lewym klientem. A jak chcesz jeszcze swoje głupoty pisać to proszę bardzo.

Twoje pytanie: Czy radni nie współrządzą gminą?

Zatwierdzają uchwały, które burmistrz wykonuje. W takim razie jak to się ma do tego co wcześniej napisałeś? Sam piszesz, że są radni w ifs, którzy myślą inaczej a inaczej głosują. To jest normalne według ciebie? Przecież ty ich jeszcze sam usprawiedliwiasz. W ogóle to świetne rozmowy prowadzicie z radnymi ifs...

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ich usprawiedliwiam? Haha pokazuje jak naprawdę wygląda ińska polityka. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Według ciebie praca radnych ma polegać tylko nad głosowaniem nad uchwałami? Jakim tonem? Czy ja nie mogę mieć innego zdania? Ja nie wpieram tobie na siłę moich przekonań mam prawo po prostu napisać swoje zdanie. Radni ponoszą odpowiedzialność przed wyborcami. Za co? Podobnie jak burmistrz za całokształt swojej pracy. Byłeś kiedyś na sesji? Widziałeś tą pracę. Podejrzewam, że jesteś jednym z radnych bo za bardzo ich wybielasz. Zapytaj sam radnego Szafrana czy ja jestem twoim pośrednikiem? RADNI mogą zgłaszać uwagi do projektów uchwał. Ja osobiście może raz słyszałem uwagi radnych IFS do projektów uchwał na komisjach. Jeden z radnych IFS (nie będę wymieniał nazwiska) powiedział mi, że jest wku..... na burmistrza. Na co odpowiedziałem mu przecież macie nad nim przewagę możecie głosować przeciwko niektórym uchwałom. Możecie pokazać mu, że rada może o wiele więcej niż jemu się wydaje. Odpowiedź była następująca: "Tak jakoś głupio bo przecież razem się startowało". Ot cała prawda

Odnośnik do odpowiedzi

Słuchaj Michał!

Czytam te twoje wymiociny i nie rozumiem dlaczego tak się starasz oczernić radnych IFS??? Nikt z nas nie będzie z tobą o niczym rozmawiał bo nie ten poziom!

Uchwały są podejmowane nie ze względu na podnoszenie rąk tylko długo wypracowywane na spotkaniach wszystkich radnych.

Wy (Włodek i Liwak) nie są dla nas żadną opozycją! Jak by dwuosobowa opozycja miała zmieniać i narzucać nam kierunek rządów toby dopiero byłby cyrk.

Jesteście dla nas :kupą śmiechu" i w takich kategoriach na was patrzymy.

Nie podpuszczaj, że rozmawiasz z naszymi radnymi. Kto chce w ogóle z wami rozmawiać???

Co wy wnosicie na sesje??? Głupie zapytania radnego Szafrana i Liwaka??? Ty też Michał jesteś takim samym krzykolem i nic poza tym!!!! Podaj chociaż jeden wniosek sensownie przygotowany! Krzyczeć każdy może trochę lepiej lub gorzej!!!!

Ludzie nigdy wam nie zaufają a już na pewno tobie i włodkowi. Ja ci to mówię!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt nie ucieka. Radny nie muszę tobie mówić z kim rozmawiałem. Chociaż z tym poziomem to masz rację jesteś na niskim poziomie. Taka sytuacja miała miejsce jak opisałem i już. Ty po prostu nie chcesz w to wierzyć. Wściekacie się, że ktoś się ośmiela was krytykować. Wściekasz się, że piszą w gazecie, która wczoraj rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Nawet jak by w radzie była jednoosobowa opozycja to warto czasami ją wysłuchać wy natomiast macie klapki na oczach. A co to ma znaczyć omawiamy na spotkaniach? Za co bierzecie diety? Za to żeby na tajnych spotkaniach się dogadać? Ośmieszasz się radny. Wyjdź czasami to ludzi i posłuchaj co oni mają do powiedzenia nie czekaj na tajne narady !

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie już dwa razy przemówili w wyborach na burmistrza i do rady. Chcesz z tym polemizować? Nie masz jak bo ludzie wiedzą kogo wybierać i nie musisz się nimi zasłaniać. Lepszego kandydata na burmistrza nie ma. Chyba, że ty nie wiesz czy z szulcem trzymać czy z szafranem bo chcesz szybko do koryta się dobrać.

Odnośnik do odpowiedzi

Radny nie mówi o tajnych naradach tylko o posiedzeniach klubu radnych IFS-u. Na tych właśnie spotkaniach wypracowywane są uchwały. To jest normalne, że na sesje klub lub koalicja rządząca idzie z jednym zdaniem. Pewnie, że Michał i dwójka radnych, chcieliby, aby na komisjach czy sesjach radni IFS-u "tłukli" się wspólnie z nimi. Tego nie ma nigdzie, czy na poziomie sejmu, rady powiatu czy gminy. Tam gdzie takie zjawiska sie obserwuje to jest początek końca koalicji czy klubu rządzącego.

Na posiedzenia klubu radni IFS-U moga przychodzić z różnymi zdaniami dotyczącymi projektu uchwał (byćmoże Michał przed takim spotkaniem rozmawiał z naszym radnym !). Ale po klubie wszyscy muszą mieć jedno zdanie nawet zaciskając nieraz zęby !!To jest polityka, czyli szukanie kompromisów, młody politologu !!

Odnośnik do odpowiedzi

Rajca kompromis kompromisem, ale skoro tak dyskutujecie to może warto zacząć na sesji niech wyborcy zobaczą wasz "wkład". Gościu nie muszę się zastanawiać z kim "trzymać" ani jeden ani drugi nie ma zamiaru startować na to stanowisko. W ostatnich wyborach mieszkańcy postawili na tzw. mniejsze zło. Inaczej wyglądał by pewnie wynik wyborów gdyby zdecydował się startować Marek Procyk i gdybyście wcześniej uprzedzili mieszkańców o planach związanych ze żwirownią oraz pogarszającym się stanie finansów gminy. Dwa razy w wyborach wygrali także wasi poprzednicy i co w związku z tym? Czy wyznacznikiem poparcia jest wygrana dwa razy z rzędu? Poparcie waha się w zależności od sytuacji danego społeczeństwa. Dobrze rajco wiesz, że w Ińsku nie dzieje się za dobrze. Rajco posiedzenie klubu jest tajne tylko wy możecie w nim uczestniczyć. Komisje i Sesje służą wypracowaniu odpowiednich rozwiązań. Nie dziw się później, że opozycja zadaje wam dużo pytań skoro uchwały omówione są już wcześniej. Nie jest sztuką utrzymanie władzy. Rządzący mają większe pole manewru. Nie ma się co oszukiwać, że w Polsce znaczna część nawet tych mniejszych inwestycji odbywa się w roku wyborczym. "Tłuczenie" się z wami na sesjach czy komisjach ma związek ze słabą informacją dotyczącą podejmowanych uchwał. Jedni będą popierać takiego kandydata inni drugiego to jest właśnie demokracja. Nie zmienia to jednak faktu, że społeczeństwo zaczyna żałować tego wyboru. Z hukiem wygraliście i z hukiem możecie przegrać. Powiedz mi rajco jak się zapatrujesz na mój ostatni wniosek do przewodniczącego rady w sprawie przygotowania dwóch uchwał?

Odnośnik do odpowiedzi
Uchwały są podejmowane nie ze względu na podnoszenie rąk tylko długo wypracowywane na spotkaniach wszystkich radnych.

To moje stwierdzenie!

. Wyjdź czasami to ludzi i posłuchaj co oni mają do powiedzenia nie czekaj na tajne narady !

To napisał Michał!

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę mnie nie było a tyle się dzieje na forum. Michał masz rację, że już oni nie powinni rządzić bo popadamy w coraz większy marazm. Oto idzie, że nic się nie dzieje dziura jakich nigdzie w okolicy nie ma. Wstyd na całe województwo. Mnie już słów brakuje na to nieróbstwo tego Racina. Jego radnych zresztą też. Trzynastu kmiotów starych emerytów nie mających pojęcia o jakimkolwiek rządzeniu. Dostają gotowce wymącone przez Palucha i jemu podobnych baranów i podnoszą tylko ręce w górę! Patrzeć na to nie mogę.

Odnośnik do odpowiedzi

Kto na sesjach czy komisjach dyskutuje z własnym liderem i co gorsze, neguje jego propozycje, ten tylko daje pożywkę dla opozycji. Na sesje musi być przygotowana jednolita wersja, którą popiera obóz rządzący. Nie ma sensu pokazywać walki, bo to zawsze zrobi opozycja a w szczególności Włodek.

Dobrze wiem, że nie tylko w Ińsku, dzieje się niedobrze. Cała UE pogrążona jest w kryzysie a i nasz kraj jest także w stagnacji.

Subwencje do naszego gminnego budżetu z roku na rok są coraz mniejsze a dochody własne to równia pochyła. Nie jest dobrze ale tragedii nie ma !!

Budżet zapięty, cięcia duże, największe w szkole.

Coś nowego przedłożyłeś czy chodzi o płacę burmistrza i o inicjatywę uchwałodawczą społeczności gminnej... ?

Odnośnik do odpowiedzi

A ty co się o unii wypowiadasz jak z ińska nigdy nie wyjeżdżałeś :D?

Jaki kryzys w unii. Byłeś w niemieczech, wielkiej brytanii, holandii albo francji? Jak nie to się nie odzywaj bo nie masz pojęcia o czym piszesz.

Widać, że nic nie wiesz jak w tych krajach jest. Poza tym nie porównuj unii do takiego małego pierda jak ińsko bo po prostu płakać mi się chce ze śmiechu jak to czytam.

Rajca a może ty to paluch co? On też taki specjalista od środków unijnych, że niczego nie ma w gminie :D. Paluch DOKSZTAŁĆ SIĘ PRĘDKO!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...