Skocz do zawartości

Projekt SKSM Ińsko - pro publico bono


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

A propos tego filmu. Żwirownia utrzymuje, że wszędzie mają najnowsze technologie wyciszacze sracze i inne takie.

Ja na tych nagraniach widzę kolejno

- niemalże identycznie wyglądające maszyny do pozyskiwania żwiru - mój wniosek jest taki, że te same maszyny byłyby w ińsku. Będzie tylko przeniesienie starego sprzętu ze storkowa do Ińska.

- taśmociągi - to samo co wyżej

- transport - no nie ma bata, że ten żwir przefrunie do miejsca docelowego więc te samochody ciężarowe będą musiały zająć się transportem i tutaj żwirownia może obiecywać co chce a i tak technologia samochodów nie jest taka, że drogi będą się same naprawiały albo pełna ciężarówka będzie ważyła tonę zamiast 50 ton.

- Zapylenie, filtry, panele dźwiękochłonne - Wszędzie był syf, który dla aglomeracji miejskiej oznacza mycie samochodów, okien w domach i brak możliwości suszenia ciuchów na dworze. W ogóle to ja nie widziałem ANI JEDNEGO palnelu dźwiękochłonnego bo niby po co żwirownia miałaby takie postawić.

Mam tylko pytanie do Michała. Jak to wygląda odległościowo dla każdej z tych miejscowości? Jak daleko od siebie oddalone są od siebie żwirownia i aglomeracja miejsko-wiejska i jak by to wyglądało u nas?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 357
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Trzeba było przejawić inicjatywę i zgłosić się do SKSM na wycieczkę. Wystarczy trochę własnego honoru nawet wcale nie trzeba odwagi bo nikt pałką tam nie bił. A widoki były jakie były a głosy zachwytu podzielone. I tyle

Odnośnik do odpowiedzi

Suchą nogą po dnie Jeziora Solińskiego

Woda w Jeziorze Solińskim opadła tak bardzo, że w wielu miejscach po dnie można chodzić suchą stopą. W rejonie miejscowości Chrewt łodzie stoją w płytkich kałużach albo na odsłoniętym dnie. Niski poziom wody wyraźnie widać też na zaporze w Solinie.

Tak samo będzie z jeziorami: Ińskim,Długim i Wisolą.To tylko kwestia czasu i pogłębienia dołka pod wydobycie.Ińszczanie i turyści będą mogli pływać "po warszawsku".

Burmistrz z małżonką pojadą do Storkowa.

Odnośnik do odpowiedzi

A propos tego filmu. Żwirownia utrzymuje, że wszędzie mają najnowsze technologie wyciszacze sracze i inne takie.

Ja na tych nagraniach widzę kolejno

- niemalże identycznie wyglądające maszyny do pozyskiwania żwiru - mój wniosek jest taki, że te same maszyny byłyby w ińsku. Będzie tylko przeniesienie starego sprzętu ze storkowa do Ińska.

- taśmociągi - to samo co wyżej

- transport - no nie ma bata, że ten żwir przefrunie do miejsca docelowego więc te samochody ciężarowe będą musiały zająć się transportem i tutaj żwirownia może obiecywać co chce a i tak technologia samochodów nie jest taka, że drogi będą się same naprawiały albo pełna ciężarówka będzie ważyła tonę zamiast 50 ton.

- Zapylenie, filtry, panele dźwiękochłonne - Wszędzie był syf, który dla aglomeracji miejskiej oznacza mycie samochodów, okien w domach i brak możliwości suszenia ciuchów na dworze. W ogóle to ja nie widziałem ANI JEDNEGO palnelu dźwiękochłonnego bo niby po co żwirownia miałaby takie postawić.

Mam tylko pytanie do Michała. Jak to wygląda odległościowo dla każdej z tych miejscowości? Jak daleko od siebie oddalone są od siebie żwirownia i aglomeracja miejsko-wiejska i jak by to wyglądało u nas?

Na tym etapie to żwirownia urabia sobie chody u Marszałka Województwa i w pozostałych urzędach od których musi uzyskać jakiś papierek.Mieszkańców pozostawia sobie na koniec, bo skoro burmistrz i rada zgłupieli to mieszkańcy jak zwykle zostaną oszukani i pozbawieni prawa głosu.To taka nowoczesna polityka obecnych rządów, przemawiających w imieniu narodu. Żwirownia zrobi ELDORADO zysków dla kilku udziałowców. Gmina pozostanie ze swoimi jeszcze większymi bolączkami sama.Należy przy tym zaznaczyć ,że burmistrz w tym czasie może już nie być decydentem i takie problemy nic go już nie obchodzą.Tak jak jest w przypadku spapranej za Zimnickiego wypalarni węgla drzewnego lub później za Działoszewskiej słynnego już na cała Polskę bioetanolu. Te sukcesy mieszkańcy nie widzą, oślepli z dobrobytu i zapewnień Racinowskiego.

Odnośnik do odpowiedzi

Trzeba było przejawić inicjatywę i zgłosić się do SKSM na wycieczkę. Wystarczy trochę własnego honoru nawet wcale nie trzeba odwagi bo nikt pałką tam nie bił. A widoki były jakie były a głosy zachwytu podzielone. I tyle

To teraz nie można być przeciwnym żwirowni bez ujawniania się? Wiesz kogo mi przypominasz? Szafrana, który na swoim blogu napisał, że jedynymi odważnymi jest on i dwie inne osoby. A w rzeczywistości on najbardziej się boi.

Odnośnik do odpowiedzi

Michałek też na zadane pytania nie odpowiada. Nie jest tak, że musi ale kiedyś to robił a teraz tak od niechcenia wkleja wszystko gdzie popadnie.

Michaś jak nie chce Ci się przykładać do tego co robisz to nie rób w ogóle.

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.sksm.com....aktualnosci.php

Wystarczy to dokładnie przeczytać i wiadomo kto był. Chociaż zgadzam się, że jeśli byli Inicjatorzy referendum to powinni podać kto był z radnych. Zresztą wszystkich można podać bo to było spotkanie Stowarzyszeń i urzędników a oni są jawni a ludzie w Ińsku będą wiedzieć kto się zbiesił a kto po tej wyjazdówce zmieni zdanie. To przecież nie tak wiele a jednak dużo. Michał nie chowaj głowy w piasek bo to wcale nie działa na twoją korzyść.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chowam głowy to,że jakiś czas nie odpisuje nie znaczy, że nie odpisze na pytania. Nie kontroluje caffe i nikomu relacji nie zdaje z tego co tu się pisze bo nie mam takiej potrzeby. Jeżeli chodzi o odległości od miejscowości to już o tym pisałem w relacji z wycieczki. Kopalnia Ognica jest oddzielona lasem i oddalona o około 2 do 3 km. http://zapodaj.net/2354b199c4ac4.jpg.html - mapka z wioską i terenem kopalni

Natomiast kopalnia Zwierzyn jest w bardzo bliskim sąsiedztwie kilku domostw. Nie było niestety okazji porozmawiać z okolicznymi mieszkańcami ale mam nadzieje, że uda nam się to naprawić. Obie kopalnie są małe w porównaniu do tej, która powstać ma w Ińsku. Porównując kopalnie Ognica do projektowanej kopalni Ińsko odległość od miejscowości bardzo się różni do tego kopalnia w Ińsku nie będzie niczym oddzielona od miasta, a to co burmistrz wypisywał w liście, że barierą będzie bioetanol jest po prostu nie realne i uważam, że była to kolejna nie mądra wypowiedź burmistrza. To co chciało pokazać nam SKSM nie ma porównania do skali ich planowanego przedsięwzięcia w Ińsku. Nie napisałem oczywiście, że oprócz większości radnych zabrakło osoby, która najbardziej w urzędzie napiera na tą chybioną inwestycję czyli burmistrza i moim zdaniem jest to również przykład arogancji władzy. Ludzie, którzy chcą nam zgotować ten los nie biorą udziału w takich wycieczkach nie wiedzieć dlaczego. Odpowiedź na kolejne pytanie kto z radnych był, proszę bardzo są to osoby publiczne więc mogę to ujawnić. Byli to radni: Zbigniew Drabik, Andrzej Błażejewski, Tadeusz Michalski i Włodzimierz Szafran.

Edytowane przez MichałK
Odnośnik do odpowiedzi

Jak będą mogli jechać mieszkańcy to tak i u nas w blokach też namówię, żeby jechali a co? Pewnie jeść też coś dadzą, jakąś kiełbasę i piwko to co mi zależy? Przecież żwirownia ciągle nas karmi na wszystkich inskich festynach. Ciekawe czy ci co teraz pojechali wyżerkę dostali. Może oni jakiś kawior jedli zapijając szampanem!!! A nam kaszanę dadzą. wszystko jest możliwe.

Odnośnik do odpowiedzi

Jednym z podstawowych błędów SKSM - był brak mieszkańców gminy Ińsko na tym wyjeździe było do przewidzenia, że większość z przedstawicieli władzy władzy nie pojedzie. Nie wiadomo, czy ludzie będą chcieli teraz pojechać na taką wycieczkę, no szkoda bo mogliby się przekonać co burmistrz chce im zafundować w samym Ińsku

Odnośnik do odpowiedzi

http://nowa-stepnica...acja-przegrala/

Im się też nie udało ale warto poczytać komentarze. jestem pod wielkim wrażeniem kultury i poziomu dyskusji. Podają swoje nazwiska imiona oddychają pełną piersią. U nas boją się oddychać. Ludzie poczytajcie komentarze też tam mają takiego TW Janka i piszą o tym. Ale nikt tam broni nie składa dalej trwać będzie walka. U nas burek tupnie nogą i wszyscy do budy się chowają. chociaż u nas ci co poszli to prawie wszyscy byli przeciwni żwirowni i to niech was podbuduje, że jest nas mimo wszystko więcej jako przeciwników niż przydupasów zwolenników. Podobnie zresztą jak z otwarciem tej żwirowni jest to odległy czas i może inne władze które przyjdą zadbają bardziej o środowisko i ludzi w nim żyjących niż obecni którzy siedzą w kieszeni żwirowni.

Odnośnik do odpowiedzi

http://nowa-stepnica...szanie-radnego/

Wszedłem na ich stronę. Naprawdę cenne wiadomości tam są. Ten link to można podpiąć pod naszego przewodniczącego rady i komisji. Milczą jak groby na sesjach i komisjach ale prywatnie wcale się nie zgadzają ze swoim szefem. Czy ich straszy i w jaki sposób trudno wydumać ale jest coś na rzeczy jeżeli ktoś ma dwa zdania na jeden temat. To samo się tyczy wyliczeń dochodów przez gminę za wydobycie żwiru. Skąd chcą dostać ok. miliona zł to ile by musiano wydobywać tego kruszcu żeby takie sumy były. Mydlą wam oczy w biały dzień a wy to łykacie. Zysk będzie miał tylko SKSM i spółka nikt więcej. O stratach nawet nie piszę jest ich tak dużo, ze dziwi fakt parcia tej bezmyślnej inwestycji jak palec w d...pę. Niektórzy nie chcą czystych wiatraków a wy się godzicie na taki syf w takiej okolicy. Jakaś makabra!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

http://www.24kurier....rasza-turystow-

A w Ińsku ani prawie 40 m głębokość wydobywania żwiru, ani setki samochodów,hałas,pył zagrożenia ekologiczne a przede wszystkim Natura 2000 mają nie być zagrożeniem turystycznym no a przede wszystkim zdrowotnym i władza niczego nie widzi.

To jest ewidentnie ZMOWA przeciwko interesom gminy i jej mieszkańców. Kogo i gdzie reprezentuje Burmistrz i Rada Miejska w Ińsku? Kto wybrał takich radnych bez intelektu. Czy oni mieli w szkole matematyką i chemię?

Odnośnik do odpowiedzi
Badano działalność gmin w zakresie gospodarczym, społecznym i w ochronie środowiska. Na podstawie informacji z GUS oceniano, czy gminy racjonalnie wykorzystują swoje zasoby, czy rozwój jest harmonijny, zgodny z wieloletnimi planami przyjętymi w gminie. Szczególnie istotne było zbadanie, czy rozwój gminy odbywa się racjonalnie, w sposób trwały i bez szkody dla przyszłych pokoleń. Stepnica w kategorii gmin wiejskich została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu w kraju.

Myślę sobie co Racinowski ze swoimi radnymi zostawi naszym pokoleniom po zaklepaniu żwirowni? Nawet nie chcę myśleć :ph34r: Czy taki kacyk może mieć jakiekolwiek wyobrażenie co się stanie na trwałe w środowisku po jego bezmyślnej decyzji -_- Jak sobie wyobrażają ci pseudo sportowcy i rządni pracy w kopalni przyszłość :( Wszędzie jedna mentalność- "teraz k....wa my" :angry:

Odnośnik do odpowiedzi
W Rybniku drastycznie wzrosło stężenie niebezpiecznego pyłu zawieszonego. W tej chwili aż sześciokrotnie przekroczone są tam dopuszczalne normy.

Uważać muszą zwłaszcza ci, którzy mają problemy z sercem i układem oddechowym. Te osoby najlepiej powinny zostać w domu. Ograniczyć trzeba też spacery z dziećmi. Wysiłek fizyczny na zewnątrz - czy to w czasie pracy czy uprawiania sportu - też jest niewskazany.

Dopuszczalna norma pyłu zawieszonego to 50 mg/metr sześcienny.

Wypisz , wymaluj pasuje w przyszłości do Ińska.Teraz smrodzi i pyli wypalarnia węgla drzewnego, potem chce się dołączyć żwirownia Racina i radnych. brawo wyborcy za waszą głupotę i nieświadomość zagrożenia bytu.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...