Skocz do zawartości

Informacja publiczna czyli BiP


wężykiem, wężykiem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 193
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Radny właśnie dlatego mało kto chce z Tobą dyskutować bo sprowadzasz dyskusję poniżej poziomu 0

A ty jaki poziom jestes :huh:? W innym temacie ladnie toba ktos podłoge pozamiatal :rolleyes:

Radny, dobrze piszesz nie sluchaj sie tego tutaj od poziomow dyskusji :D

Odnośnik do odpowiedzi

@ masz rację mieli czas na dostosowanie się. Podobna firma w Węgorzynie jest bardzo rozbudowana. Cały czas piszę, że nie chodzi tu o wywóz śmieci a o upadek lokalnej firmy spowodowany m.in. brakiem organizowania przetargów na utrzymanie czystość w gminie Ińsko. Brak przetargów na budowę chodników itp. Do obsługi wedle nowej ustawy firma nie jest przystosowana ale inne zadania mogła spokojnie wykonywać! Piszesz o Pani D. no to dobrze wiesz, że przegrała przetarg! Nie jest to dobre no ale PZP tak jest skonstruowane, że nie można dawać for firmą rodzimym(niestety). Mi jest szkoda obydwu firm bo możemy o nich myśleć różne rzeczy ale to one zatrudniały ludzi z naszej Gminy i to one podatki płaciły tutaj, ZUBiK pada, no i niestety ale ciężko utrzymać jest w obecnych czasach czynną cały rok restaurację w Ińsku bo kogo stać u nas na jadanie codziennie w knajpie?! Nikomu źle nie życzę i chciałbym aby jedni i drudzy zarabiali. Tak samo było by mi żal gdyby takie sytuacje zdarzyły się komuś z IFS. Bo nie ważne jakie kto ma poglądy w biznesie, ważne aby takich lokalnych przedsiębiorców było jak najwięcej. I nie jestem pewien czy to pisanie o 5 pracownikach(3 kierowników + 2 pracowników) jest prawdą chyba troszkę więcej osób zatrudniają.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ój żaby Michał. Całkiem na bruk nie pójdą. Mają dobry plac i miejsce jak się dobrze zakręcą to i wyjdą na tym świetnie. Nie poprę Twojej tezy, że obie firmy działają tak samo. ZUBiK działał na obszarze całej gminy wspomagany pewnymi źródłami dochodu a Pani Halina tylko w obszarze szkoły. jak myślisz kto miał większe szanse? Ja tam ciebie Michał do żadnego poziomu nie sprowadzam bo ty się tam sam sprowadzasz. Ja tylko komentuję i odnoszę się do kwestii tu na forum poruszonych. Wszystko i aż tyle................................

Jeszcze jedno! Nie sądź wszystkich po sobie.........................

Odnośnik do odpowiedzi

Sądzę po tobie nie po sobie. Da się rozpoznać twoje wpisy. Bzdura obecnie firma Pani Haliny nie prowadzi działalności na obszarze szkoły tylko na obszarze gminy Ińsko, a precyzyjnie miasta Ińsko. Wskaż gdzie napisałem, że firmy działają tak samo. Są w innej branży ale usługi świadczą obydwie na terenie gminy. Ty mnie nie musisz nigdzie sprowadzać ale oszczerstwa które tu piszesz sprowadzają dyskusję do niskiego poziomu. Wolę pisać z Rajcą bo on dobiera odpowiednie słowa. Pokaż choć jeden mój wpis gdzie obrzucam ciebie i twoich kolegów z IFS wyzwiskami z rynsztoku.

Odnośnik do odpowiedzi

Ty widzisz tylko: inwektywy, oszczerstwa, bzdury,obrażanie. Zajrzyj do słownika języka polskiego i zaciągnij trochę więcej polszczyzny. najlepiej idź po nauki do kolegi na przeciwległą ulicę. Daleko nie masz może skorzystasz z jego praktyki.

Odnośnik do odpowiedzi

oj radny to można powiedzieć o Tobie. Cwany z Ciebie lis tak odwracasz kota ogonem, żeby wszystko co złe spadało na opozycję. Co do podwyżek proponowanych przez ZUBiK to po to masz komisje aby dowiedzieć się po co są robione. Dostałeś w materiałach kalkulację, którą możesz dogłębnie sprawdzić i wtedy zdecydujesz w głosowaniu czy je zatwierdzić

Odnośnik do odpowiedzi
oj radny to można powiedzieć o Tobie. Cwany z Ciebie lis tak odwracasz kota ogonem, żeby wszystko co złe spadało na opozycję. Co do podwyżek proponowanych przez ZUBiK to po to masz komisje aby dowiedzieć się po co są robione. Dostałeś w materiałach kalkulację, którą możesz dogłębnie sprawdzić i wtedy zdecydujesz w głosowaniu czy je zatwierdzić

A czy ty chociaż wiesz jakie mieli stawki dotychczas?

Umiesz je porównać z tymi, które mają być?

Uczyłeś się matematyki?

Jak to się ma do rzeczywistych kosztów?

Jak można tak oszukiwać mieszkańców!

Odnośnik do odpowiedzi

A czy ty chociaż wiesz jakie mieli stawki dotychczas?

Umiesz je porównać z tymi, które mają być?

Uczyłeś się matematyki?

Jak to się ma do rzeczywistych kosztów?

Jak można tak oszukiwać mieszkańców!

Wszystko jest w uzasadnieniu i kalkulacji!!! Czytaj materiały, które masz dostępne!!!

Odnośnik do odpowiedzi

dlatego, że ma złe otoczenie to taki z niego dyskutant. przecież widzisz jak się jego otoczenie zachowuje na komisjach i sesjach. kamera prawdę ci powie. nigdy nie będę w takim otoczeniu i dzięki Bogu. wstyd byłby na całą okolicę. materiały mam i czytam. wy zawsze jako opozycja macie ślinotok.

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszkaniec skierował do urzędu gminy skargę dotyczącą burmistrza, który nie przekazał wszystkich żądanych danych w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. z 2001 r. nr 112, poz. 1198), a dodatkowo nie dotrzymał terminów we wspomnianej sprawie.

Rada gminy, działając na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego (k.p.a.), uznała ją za bezzasadną. Jej zdaniem żądane przez obywatela informacje zostały mu udostępnione oficjalnymi kanałami.

Zdaniem wojewody radni w ogóle nie powinni merytorycznie zajmować się skargą, bo jej rozpoznaniem zajmują się wyłącznie sądy administracyjne i tam mieszkańcy powinni kierować swoje zastrzeżenia w tych sprawach. W jego ocenie rada musiała w takiej sytuacji uznać się za organ niewłaściwy w sprawie.

Zdaniem zapytanego przez nas eksperta nie jest to jednak takie oczywiste.

– Wszystko zależy od tego, co dokładnie chciał w swojej skardze zasygnalizować mieszkaniec. Może jego celem było wyraźne zwrócenie uwagi na nienależyte wykonywanie przez burmistrza przypisanych mu zadań przy rozpatrywaniu wniosku o udostępnienie informacji, a wtedy skarga z k.p.a. jest instrumentem jak najbardziej właściwym – wyjaśnia Szymon Osowski, prawnik Pozarządowego Centrum Dostępu do Informacji Publicznej. Jednocześnie dodaje, że jedna skarga nie wyklucza drugiej.

Na taką klikę jaka jest w Ińsku, każda metoda dobra. Problem tylko leży w świadomości i niewiedzy mieszkańców, którym się wydaje ,że ich to nie dotyczy bo jest poza podwórkiem. Skutki : pył od wypalarni węgla drzewnego wszędzie, żwirki wszędzie. Jednym słowem głupota wszędzie.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...