Skocz do zawartości

REFERENDUM W GMINIE IŃSKO!


Apel do Mieszkańców Ińska!

Rekomendowane odpowiedzi

A iński burek nawoływał do bojkotu referendum.Tylko kompletny idiota może tak postąpić.

Tak postępuje władza, które chce nie chciała żeby mieszkańcy poszli na referendum. Mógł racinowski powiedzieć, żeby poszli ludzie i oddali swój głos? MÓGŁ! Zrobił to? Nie zrobił tego! Z tą władzą trzeba też utożsamiać szafrana bo przecież on był pod koniec nie tyle przeciwnikiem referendum co oponentem inicjatorów. Dwa przypadku małych ludzi chcących zrobić coś wielkiego. Niestety nie każdy jest zdolny do zrobienia wielkich rzeczy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Odpowiedzi 729
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Posłuchali ale teraz dużo osób ma duże wątpliwości co do działań burmistrza. Poczekamy zobaczymy czy dajmy na to ten Manske, Szulc dalej będą przeciwni jak będzie opinia środowiskowa!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez tego i dzięki takim jak ten sprzedawczyk i szmaciarz racinowski "TW Janek " mógł istnieć aparat ucisku i okradania kraju w PRLu . To dzięki temu , że ta świnia w ludzkiej postaci sprzedawała innych i na nich donosiła system ten przetrwał aż 44 lata .

Więc jak dziś można oczekiwać czegoś innego od tego UBEKA jak ślizgania się przez życie i oszukiwania wyborców !!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posłuchali ale teraz dużo osób ma duże wątpliwości co do działań burmistrza. Poczekamy zobaczymy czy dajmy na to ten Manske, Szulc dalej będą przeciwni jak będzie opinia środowiskowa!!!

burak już pokazał na co go stać w czasie referendum

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
;) Nie do końca prawda jeszcze nie raz zobaczy że nie docenił przyjezdnych. Piłka ciągle w grze :o

Ja jak oglądałem nagrania to najczęściej powtarzał - Nie wiem. Nie wiedział co przebiega przez czyjąś działkę, nie wiedział o co chodzi z tym co Szafran mówił, nie wiedział o czym rozmawia z Szafranem. Totalny jełop jak dla mnie. Jakby u mnie w firmie pracownik tak odpowiadał na moje pytania to już dawno by nie pracował.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na referendum wydaliście za mało! Teraz poniesiecie większe koszty! Bo żwirownia i tak nie powstanie. Przez takich nieudaczników jak ty gmina traci pieniądze które można przeznaczyć nie tylko na dzieci ale i inwestycje w gminie!!!! Taki nieudacznik myśli, że koniec referendum i ma furtkę otwartą. Matoł łysa zakuta pała z wisoli i zza rogu gminy druga pała ksywa "ja mówię" myślą, że to koniec icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważniejsze są dzieci, niż wydumane referendum, które i tak było nonsensem.Na koszty związane z referendum i tak narażona została gmina przez kilku nieudaczników.

Nieudacznikiem jest racinowski bo to on gminę do takiego stanu doprowadził. Przypominam, że to on już druga kadencję jest burmistrzem. A na dzieci masz subwencje idioto. Jeżeli dla ciebie referendum było nonsensem to spier*alaj do twojego Janukowycza. Takie nawyki chyba z tych rejonów wyniosłeś. Tutaj jest Polska i panuje demokracja a referendum jest najprawdziwszym aktem działania demokratycznego. Nie musisz tutaj mieszkać jak ci się nie podoba.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na referendum wydaliście za mało! Teraz poniesiecie większe koszty! Bo żwirownia i tak nie powstanie. Przez takich nieudaczników jak ty gmina traci pieniądze które można przeznaczyć nie tylko na dzieci ale i inwestycje w gminie!!!! Taki nieudacznik myśli, że koniec referendum i ma furtkę otwartą. Matoł łysa zakuta pała z wisoli i zza rogu gminy druga pała ksywa "ja mówię" myślą, że to koniec icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif

Nie poniosą kosztów ale zbiednieją icon_cool.gif.Jak zacznie im brakować na diety to zaczną inaczej rozmawiać icon_cool.gif.Ale nie uprzedzaj ich!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy bardzo delikatnie mówiąc niedouczoną. Reszta bez komentarza.

Młodzi niech się uczą, bo w ich rękach przyszłość.

Dr Antoni Rost z Katedry Prawa Konstytucyjnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o znaczeniu referendum lokalnego w Mielnie w sprawie lokalizacji elektrowni jądrowej. W niedzielnym referendum frekwencja wyniosła 57 proc. Przeciwko lokalizacji elektrowni w Gąskach opowiedziało się 2 237 głosujących (94 proc.); za było 125 osób (5,3 proc.).

"Wynik referendum jest jednoznaczny, natomiast jego moc wiążąca jest inna, niż ustawodawca założył dla referendum lokalnego. W Polsce bowiem nie można zarządzać referendum konsultacyjnego, tj. takiego, którego celem jest tylko uzyskanie niewiążącej opinii. Wynik każdego referendum, jeśli tylko spełniony zostanie warunek odpowiedniej frekwencji (30 proc. uprawnionych) i większości w głosowaniu (więcej niż połowa ważnych głosów za lub przeciw), powinien być rozstrzygający. Tu jednak, z uwagi na przedmiot sprawy, wynik ma inne znaczenie.

Początkowo utrwaliła się linia orzecznictwa sądów administracyjnych, utrzymująca się aż do 2003 r., według której przedmiotem referendum mogły być tylko sprawy należące do kompetencji jednostki samorządu, czyli takie, w których wynik referendum mógł mieć charakter stanowiący.

W 2003 r. Trybunał Konstytucyjny uznał, że ustawa nie wyłącza prawa członków wspólnoty samorządowej do wyrażania w drodze referendum stanowiska w istotnych sprawach, dotyczących społecznych, gospodarczych lub kulturowych więzi łączących tę wspólnotę, a nie zastrzeżonych do wyłącznej kompetencji organów innych władz publicznych.

Referendum takie ma znaczenie podobne do konsultacji społecznej

Oznacza to, że w zasadzie nie może być przeprowadzane referendum lokalne w sprawach objętych kompetencjami organów samorządowych (w każdym razie nie na wniosek mieszkańców) - np. w sprawie uchwalenia budżetu gminy (gdyż jest to kompetencja rady gminy), ale może być organizowane w sprawach istotnych dla wspólnoty niezależnie od tego, czy mieszczą się one w jej zadaniach.

Wynik takiego głosowania nie jest jednak wiążący dla organu, w którego kompetencji leży podjęcie decyzji w danej sprawie, np. wytyczenie autostrady przebiegającej przez gminę. Tym bardziej wyniki te nie są wiążące dla inwestora, jeśli posiada on już odpowiednie pozwolenia budowlane.

Referendum takie ma więc w efekcie znaczenie podobne do konsultacji społecznej - z tą jednak różnicą, iż można uznać, że organy gminy są związane wynikiem w zakresie wyrażania swego stanowiska w tej sprawie, np. przy zasięganiu ich opinii".

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci to rozszyfruje? Ty chłopie myślisz, że masz do czynienia z mózgami? nie masz niestety do czynienia z bezmózgowcami! Młyn to ich dopiero czeka. Nikt przy zdrowych zmysłach nie robi takiego gnoju jak żwirownia pod sobą. Już spokoju nie ma przez tę cholerną wypalarnię znów powraca bioetanol a może to tylko przykrywka a bedzie spalarnia. Kto to wie. Przy takich buraczanych władzach wszystko jest możliwe.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz będziecie wyliczać jakie to wielkie nakłady finansowe poszły na referendum. Wszyscy, którzy byli na jednej z sesji pamiętają jak burmistrz powiedział, że referendum nie jest wielkim obciążeniem dla budżetu gminy. Ja byłem na tej sesji i dobrze to pamiętam. Więc nie gadajcie teraz, że straciliście pieniądze. Pewnie, że lepiej było za nie zorganizować coś dla dzieci ale czyja to wina? Trzeba było najpierw zrobić konsultacje z mieszkańcami na temat planowanej żwirowni a potem ewentualnie podjąć decyzje. Referendum odbyło się na życzenie radnych i burmistrza.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym w pełni. Mówienie o nakładach jakie się poniosło jest nie na miejscu z kilku powodów. Między innymi te, które MichałK wymienił. Referendum to instytucja na którą nie powinno się oszczędzać pieniędzy. Ale niestety nie każdy to rozumie. Bardzo słabo uświadomieni są mieszkańcy Gminy Ińsko. Być może to jest właśnie powodem takiego stanu rzeczy. Ani władza ani organizacje nie dążą do włączenia społeczności lokalnej w swoje działania. Nie wchodzi im się na przeciw. A powinno się to robić jak najczęściej. Referendum było jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, które zjednoczyło większość liczbę mieszkańców. Oby nie ostatni raz.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dam na żadne dzieci dopóty dopóki gmina nie przestanie pijakom dawać za nic pieniądze a oni zamiast na swoje dzieci dają w czajnik. Proszę mi powiedzieć jaki mam moralny obowiązek. ja swoje dziecko muszę utrzymać sama wiążąc koniec z końcem. A pani POSie powiedziała ze gdym miała męża alkoholika to co innego. Nie dam na nikogo i nie z chytrości tylko zakłamanej pazerności tych co biorą chociaż mogliby pracować. Dzieci??? One są już tak wyćwiczone jak ich cwani rodzice. To już zgrane szajki które dobrze żyją na naszej litości. WOLĘ DAĆ NA REFERENDUM> nawet gdyby miało być drugi raz bo to słuszny cel i dla wszystkich pokoleń.Michał ma rację w jakimś protokole było ,ktoś pytał ile to kosztuje a burmistrz odpowiadał ,że grosze .Też to czytałam.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nigdy: a ja myślałem, że to tylko ja tak myślę! Te tak zwane "biedne" dzieci mają wszystkie komórki, słuchawki na uszach a ubrane też są lepiej niż te gdzie rodzina nie jest z patologii. Z tego wniosek że nie tacy znów oni biedni i skrzywdzeni. Te programy rządowe wymuszają żeby gmina wykazywała takie patologie a gminy obdarowują nie te co są potrzebujące. Referendum było konieczne i nikt nie powinien tu dyrdymałów wypisywać o wyrzuconych pieniądzach. Teraz właśnie ludzie mają większą świadomość zagrożenia i żeby się nikt nie zdziwił jak ludzie dopiero teraz dojrzeją do odpowiednich wniosków.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wierzę że ten idiotyczny pomysł spali się razem z jego pomysłodawcą. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie robi takich rzeczy dla następnych pokoleń. Bo nie dość że piekło i kocioł go czeka to jeszcze niech się przy grobie swoim też gości w przyszłości spodziewa. Chyba że ten gościu wyjęty z krzty wiary i tylko łże że jest katolikiem. Chyba takim jak Inwestor!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam wierzę że ten idiotyczny pomysł spali się razem z jego pomysłodawcą. Przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie robi takich rzeczy dla następnych pokoleń. Bo nie dość że piekło i kocioł go czeka to jeszcze niech się przy grobie swoim też gości w przyszłości spodziewa. Chyba że ten gościu wyjęty z krzty wiary i tylko łże że jest katolikiem. Chyba takim jak Inwestor!

Który idiotyczny pomysł bo jest ich za wiele icon_e_geek.gif ?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...