Skocz do zawartości

AROGANCJA i ZAKŁ�AMANIE obecnej WŁ�ADZY odnośnie żwirowni


VETO

Rekomendowane odpowiedzi

odnieś się merytorycznie do mojego wpisu ilustrującego "posłuch" przeciwników kopalni wsród społeczności ,na którą liczycie - cymbalisto !!

Zacznijmy od tego kiedy można było z Wami kiedykolwiek na podstawie racjonalnej argumentacji rozmawiać cymbałku. Dokładnie! Nigdy...

Nikt już nie chce z takim jełopem jak Ty pisać albo rozmawiać bo nie ma sensu. Za niedługo referendum i będzie wiadomo, że żwirownia nie powstanie. Teraz kiedy mieszkańcy zadecydują co się stanie w Ińsku to Tobie się na merytoryczne paplanie nazbierało? Za późno cymbałku. Odbywały się spotkania z mieszkańcami na których mogłeś się pytać o wszystko co Ci się podoba. Problem polega jednak na tym, że Ty nigdy nie potrzebowałeś ugruntowanych dokumentami faktów bo jesteś "nawrócony".

A jak chcesz dokumentów (w co wątpię) to wejdź na www.inskiereferendum.pl . Tam jest wszystko od początku inicjatywy zamieszczone. Jak nie umiesz czytać to poproś Burmistrza żeby to dla Ciebie zrobił :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście z wami konwersować można merytotycznie ha,ha,ha.

A na referendum przyjdzie tylu ilu na "spotkania" + 70 przesiedleńców ze Szczecina, którzy wpisali sie na listy - arogancki pewniaku !!

Dokumenty i fakty są w trakcie "produkcji" !! I tylko one będą ważne dla takich ważniaków jak ty - miernoto !!

Odnośnik do odpowiedzi
do władzy ale i mieszkańców

Merytorycznie to władzo z gminy wypowiedzą się mieszkańcy w dniu referendum.Ja śmiem wątpić w twoje propagandowe wyliczanki, tym bardziej że ludzie są przez was zastraszani. Nie wiedzą a może właśnie wiedzą co ich czeka jak powstanie żwirownia i dlatego wolą milczeć na tym etapie ani wychylać nosa aby waszemu bardzo zaangażowanemu przywódcy gminy nie wchodzić w paradę. Bo to człowiek , który szybko się irytuje, nie ma zielonego pojęcia na temat naukowych faktów a jedynie potrafi zazdrościć i oczerniać ludzi. Niestety to czysta hipokryzja człowieka małego,zgorzkniałego i zadufanego w sobie.Dał temu dowód wielokrotnie w licznych wypowiedziach oczywiście nie na temat. Najchętniej na garbach tych co stworzyli gminny kapitał , jakiś tam rynek pracy i pokazali co można na działce zrobić egzystował by aż do czasu maksymalnego wyciągania od nich podatków. Ten kacyk nie rozumie że gmina nie jest jego własnością lecz to on stanowi wymienny element nieudacznictwa władzy. Stad dobrał sobie głupich i niedouczonych radnych , bo oni wiedzą jeszcze mniej.Ta gmina od 5 lat upada, chyli się ku ruinie. A wasz guru liczy na 600 tys zł dochodu z eksploatacji żwiru. Tylko takie coś jak on może mieć taki mikry ekonomicznie pogląd o zmianie statusu finansowego we współpracy ze żwirownią.Ten człowiek nie wie ile nowych problemów zafunduje mieszkańcom no i przede wszystkim sobie.Te pieniądze nie wystarczą nawet na pokrycie strat związanych z budynkami w ulicami. A gdzie w tym wszystkim pozostałe problemy funkcjonowania nastawionego tylko i wyłącznie na zyski zakładu? Przecież to nie jest instytucja charytatywna tylko grupa ludzi biznesu, która chce jak najmniejszym kosztem zarobić jak najwięcej.Wracam więc do mieszkańców. Mają rację ,ze milczą. To nie ten czas. Czas nastąpi 6 listopada 2011r. Jeżeli wówczas strach przed beznadziejnym burmistrzem będzie większy niż rozumienie czekających problemów po powstaniu żwirowni. To istotnie zasługiwali by oni na miano straceńców, zapatrzonych w swojego wodza.I wtedy też ie przegrają inicjatorzy, bo oni wypełnili swój lokalny , patriotyczny obowiązek.Doprowadzili do referendum. Ale żyć przyjdzie przede wszystkim ludziom stąd ,obcy zawsze mogą wyjechać , sprzedając swój majątek innym,frajerom nie wiedzącym w co się pakują. Co innego, gdyby żwirownia dawała dochód rzędu 6 mln zł ( czyli połowy obecnego budżetu).Wówczas może warto było by zaryzykować nie patrząc na inne straty. Ta jałmużna nie wyciągnie gminy z długów a jedynie przedłuży ewentualną agonię i tak już ledwo zipiącej gminy. Takiej sytuacji tutaj jeszcze nie było. Po raz pierwszy mieszkańcy swoją mądrością mogą przeciwstawić się kilkunastu beznadziejnym radnym. Zresztą ci radni nie stanowią mądrości zbiorowej tej gminy, bo już pokazali swoją głupotę dopuszczając do podjęcia uchwały w sprawie żwirowni. I tak mieszkańcom nie pozostało nic innego jak podjęcie ostatecznej decyzji. Bo to będzie ostateczna decyzja. Oni przecież stąd nie wyjadą anie się nie przeniosą do innej gminy, tutaj muszą żyć.Jak myślisz głupia władzo!! Czy ludzie, mieszkańcy tej gminy wolą męczyć się w pyle, hałasie i niebezpieczeństwie ( bo przecież ani burmistrz , ani radni nic im nie dodadzą dla polepszenia życia) co najwyżej podniosą swoje diety i pensyjki ( zresztą już przewyższające ich dokonania).Sądzę że będą się kierowali swoim rozumem i oleją wasze straszenia i ewentualne przekupstwa (pomijam gminnych judaszy).Ci wiedzą dlaczego agitują.Ludzie wbrew waszej propagandzie mają swoje patrzenie na życie i ten niepotrzebny problem.Wszystkich nie nastraszycie,ani też nie kupicie.A inicjatorzy? Dziękujemy im za to ,że mieli odwagę zorganizować referendum przy takich oporach i kłamstwach eksperta burmistrza. Ja wierzę w mądrość tych ludzi nawet jeżeli milczą.

Odnośnik do odpowiedzi
Oczywiście z wami konwersować można merytotycznie ha,ha,ha.

A na referendum przyjdzie tylu ilu na "spotkania" + 70 przesiedleńców ze Szczecina, którzy wpisali sie na listy - arogancki pewniaku !!

Dokumenty i fakty są w trakcie "produkcji" !! I tylko one będą ważne dla takich ważniaków jak ty - miernoto !!

Arogant ma to do siebie, że wie wszystko lepiej od każdego. A jak czytam te Twoje wypociny to mam taki ubaw, że możesz to sobie tylko wyobrazić. Powiedz mi kto jest miernotą. Ja, który z głową podniesioną do góry chodzę po mieście i działam w dobrej sprawie czy taki kutafon jak Ty, który czai się żeby zobaczyć ile osób było na spotkaniach? Napisz mi jeszcze jeden żarcik to będę spokojniej spał wiedząc, że Burmistrz ma takich parobków do brudnej roboty.

Powiem Ci coś na temat przesiedleńców kutafonie. Śmiejesz się właśnie z ludzi, które cierpią do dziś bo regulacje prawne nie są dostosowane do tego co ich spotkało. Śmiejesz się z tego, że siłą zostali przepędzeni z miejsca gdzie mieszkali. Przypominasz mi pewnego przewodniczącego dla którego Czarnobyl to nic wielkiego. Poza tym od kiedy ja jestem przesiedleńcem powiedz mi? Nigdy nie byłem. Jestem dumnym mieszkańcem Ińska i tak zawsze będzie. I żaden pucybut analny Burmistrza tego nie zmieni. NIGDY!

Odnośnik do odpowiedzi
Smutne ale prawdziwe

Niestety ale zgadzam się z Arogantem. Nie rozumiem takich ludzi, którzy dyskryminują kogokolwiek ze względu na to skąd jest. Przecież jeżeli tutaj mieszkam to chyba mam prawo brać czynny udział w ważnych sprawach tej gminy. Mieszkam tutaj, spędzam wolny czas, przechadzam się, spotykam z ludźmi i przeżywam piękne chwile a przez takich ludzi jak żwirownia zniechęcam się jedynie. Odwiedziłem już bardzo dużo miejsc w Polsce i muszę przyznać, że w Ińsku mi się najbardziej podobało. Owszem można tutaj dużo tutaj zrobić ale to też zależy od udziału mieszkańców, którzy chcą żeby miejscowość się rozwijała. Jak teraz nam się taką możliwość zabiera to co dopiero za jakiś czas będzie?

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem krótko: Zniszczyć coś można w 5 sekund, a na budowę czegoś, trzeba czekać nawet i latami. Szczerze wkur... mnie polityka prorodzinna w gminie, i te całe machlojki obecnej władzy. Jeśli chcemy zniszczyć coś, co budowało się tu na tej ziemi tysiące lat proszę bardzo, bo w sumie już bardziej w czarnej d**** jak jesteśmy teraz nie możemy być! Praca dla 20 osób pff, a jakie szkody i skutki idące z tym wszystkim? Jak czytam wypociny typu "Silosy z Bioetanolu będą osłoną dla Ińska przed zapyleniem' to zastanawiam się czy pan Burmistrz nie jest przysłowiowym kamikadze! Bo jak można pisać takie bzdury! Nie wystarczy się ładnie uśmiechać i podać rękę, trzeba też myśleć panie Andrzeju, zwłaszcza na takim stanowisku.

Odnośnik do odpowiedzi

A ińscy klakierzy na czele ze swoim burkiem, odmawiają mieszkańcom prawa do udziału w postępowaniu o wiele gorszej inwestycji pod względem jej wpływu na środowisko i ludzi.To jawne łamanie prawa , tak jak miało to miejsce przy budowie bioetanolu.Tam także ludzi , czyt; MIESZKAŃCÓW OSZUKANO;

Ekolodzy ze Szczecina protestują przeciwko zniszczeniu parku im. prof. Bolesława Briksa. Park przebiega wzdłuż linii kolejowej od ulicy Zaleskiego, ulicami: Leszczyńskiego aż po ulicę Mickiewicza.

Żaden z trzech wariantów przedstawionych przez UM do konsultacji społecznej nie odpowiada protestującym. W poniedziałek odbyła się kolejna tura rozmów urzędników z ekologami.

Odnośnik do odpowiedzi
Apeluję do Państwa o nie oddawanie głosu w referendum. To także forma głosowania. W ten sposób wypowiedzą się Państwo przeciwko organizatorom referendum.

miejscowy

Z treści tego apelu można wysnuć jeden wniosek, że burmistrz uważa niepójście do referendum jako sprzeciw przeciw organizatorom referendum a nie POWSTANIU ŻWIROWNI.Tak można ludzi bałamucić i nastawiać przeciw własnym obywatelom.Czy to przystoi sprawującemu funkcję Burmistrza przedstawicielowi władzy.A jeszcze niedawno przed wyborami parlamentarnymi Prezydent RP nawoływał do brania udziału w wyborach.Branie spraw w swoje ręce to nam daje demokracja.A tu władza wyskakuje z apelem o nie braniu udziału lokalnej społeczności w istotnych dla nich decyzjach i dalszym istnieniu w tej gminie.Zabity, stłamszony, oszukany, wyzyskiwany, poniżony MIESZKAŃCU GMINY IŃSKO nie słuchaj tej propagandy i nie bój się iść oddać SWÓJ WAŻNY głos.To będzie głos demokracji.O Panu burmistrzu już jest w odpowiednich instytucjach informacja na jego straszenie biednych ludzi.Nie długo to on sam będzie się bał za takie niezgodne z prawem postępowanie.Głosujecie przeciw żwirowni nie przeciw organizatorom referendum!!!!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Nieroby i plociuchy już w pracy? no to jazda zastraszać dzisiejszych petentów -nie dostaną garstki piasku do posłodzenia herbatki, posmarują chlebek dla dziecka kurzem i popiją wodą której zabraknie.A klaktolek będzie grzmiał " nie iść na referendum przeciwko organizatorom referendum".Brzmi jak u Kafki ale czy traktorzysta wie o co chodzi?

Odnośnik do odpowiedzi

Uważam że nikt nie ma prawa nikogo do niczego zmuszać, nakazywać komu cokolwiek! Żyjemy w wolnym państwie, i niech każdy robi to co uważa za słuszne! Dla mnie osobiście taki apel to osobiście nieszczenie poejęcia WOLNEJ POLSKI! A nie o taką Polskę wlaczyli nasi przodkowie!

Odnośnik do odpowiedzi
Zanim napiszesz,pomyśl

"Jestem stąd, do budy piesku burka, do budy.Tam wasze miejsce.Złodzieje i oszuści, szantaż to wasza metoda działania.Niech ludziska czytają jak kłamiecie i oszukujecie ludzi i to już od 5 lat".

A to zastanawiające,że złodzieje,oszuści i szantażyści otrzymali mandat na kolejną kadencję,a porządni i uczciwi zostali na uboczu.Należałoby tych wyborców co tak zagłosowali "unicestwić",albo też ubezwłasnowolnić,aby nie mogli skorzystać ze swoich praw obywatelskich w przyszłości.

Fajne?

Odnośnik do odpowiedzi
"Jestem stąd, do budy piesku burka, do budy.Tam wasze miejsce.Złodzieje i oszuści, szantaż to wasza metoda działania.Niech ludziska czytają jak kłamiecie i oszukujecie ludzi i to już od 5 lat".

A to zastanawiające,że złodzieje,oszuści i szantażyści otrzymali mandat na kolejną kadencję,a porządni i uczciwi zostali na uboczu.Należałoby tych wyborców co tak zagłosowali "unicestwić",albo też ubezwłasnowolnić,aby nie mogli skorzystać ze swoich praw obywatelskich w przyszłości.

Fajne?

Stanczyk_Matejko.JPG

Odnośnik do odpowiedzi
CZY do tego psiego BURMISTRZA można mieć zaufanie ?

Gdzie nauczył się takich metod postępowania z ludźmi ?

Czy ON ma taką czystą kamizelkę jak niektórzy mówią ?

Czym był w przeszłości ?

Kiedy skoćczą się tego zdewociałego oszusta rządy ?

Kiedy? Gdzie? Czym? Czy?

Nad tym się Stańczyk zastanawia.

Odnośnik do odpowiedzi
„ Turystyka i rekraacja to przyszłość gminy „ cytat Burmistrza Racinowskiego

Zastanawiam się czy to wtórny debilizm pana Burmistrza każe mu pisać takie kłamstwa czy też jego wyrachowanie .

Przez lata władze w gminie robiły co chciały , nie licząc się ze społeczeństwem i jego potrzebami . Utrzymywali mieszkańców w niewiedzy i było na rękę tej bandzie że społeczeństwo wcale się nie angażowało w życie ich miasta i regionu .

Wmówili ludziom że i tak nie są w stanie nic zmienić , natomiast tylko przed wyborami biegali po domach opowiadając różne wyrachowane kłamstwa i spychając winę za obecną zapyloną i zasmrodzoną szarość na innych , którymi to sloganami budowali w ludziach nienawiść odwracając ich uwagę od spraw ważnych i własnej odpowiedzialności oraz braku całkowitym pracy dla dobra mieszkańców i gminy .

Wypracowali sobie Stalinowski system zależności , robiąc z dużej części społeczeństwa upokorzonych niewolników , godząc w ich godność i poczucie wartości .

Natomiast kupieni posługacze z prawej i lewej strony agitują ( tak jak obecnie ) podobnymi kłamstwami swoich bliskich i znajomych nie zastanawiając się nad sensem swoich kłamstw , najważniejszy dla nich jest ich profit osobisty i układy .

Jakże cyniczne jest w tej kwestii twierdzenie Racinowskiego ( iż aby gmina rozwijała się w kierunku turystyki potrzebujemy obecnie żwirowni )

Czy ten człowiek na urzędzie jest wogóle w stanie myśleć ? czy może mózg zamienił mu się w żelatynę ???

To najpierw zniszczymy wszystko co przyciąga turystów , co jest jeszcze cenne w tej gminie , postawimy jeszcze więcej kominów ( planowany zakład cenentowy na żwirowni ) , a mamy już na rogatkach miasta śmierdzące i szpecące kolosy ( zbiorniki ) Bioetanolu i zapylające i cuchnące kominy palarni węgla , a potem będziemy budowali hotele dla turystów ??? KTO cymbale do tak prawie jak śląsk zasmrodzonej gminy przyjedzie , KTO cymbale będzie chciał tu mieszkać ??? Chyba tylko ten kto jest do śląskiego brudu przyzwyczajony .

Przepraszam , ale muszę tak się wyrazić ; jakim trzeba być beznadziejnym i wyrachowanym cymbałem aby coś podobnego wymyśleć ???!!! Pytanie dlaczego takiego cymbała ponownie wybraliśmy ????

Cytat „Działania organizatorów referendum zmierzają do tego aby bez wnikliwej analizy zablokować dalsze prace nad planem na zasadzie „nie bo nieâ€.koniec cytatu

Panie Racinowski , my posiadamy taką analizę . Zrobiona została przez niezależnego eksperta Prof.dr hab Barbarę Marską w 1994r , i nie za nasze pieniądze oraz opublikowana jest w całości na http://inskiereferendum.pl/

W odróżnieniu do pańskiej analizy wykonanej na zlecenie Szczecińskiej Kopalni Surowców Mineralnych i przez nich opłaconej , którą pan trzyma dobrze zamkniętą w sejfie i której tylko fragmenty zostały ujawnione .

Pytam się panie Racinowski kogo analiza jest bardziej wiarygodna i autentyczna ?????

Czyżby panu odebrało całkowicie możliwość do samodzielnego i obiektywnego myślenia ????

Czy może pańskiemu myśleniu pomogły inne argumenty bardziej przyziemnego rodzaju ????

Pytam się pana za jak durnych ma pan mieszkańców gminy wymyślając tak kłamliwe i naiwne argumenty ????

Do mieszkańca tej gminy – sługusa który zamieścił ulotkę Racinowskiego ( chyba on sam )

Cytat „Nie dajmy się zastraszać grupce,która posiada grunty i dba,by ich cena przypadkiem nie obniżyła się.†Koniec cytatu

Ten argument daje mi do myślenia , bo wbrew temu nie mogę nazwać go naiwnym , to znaczy że i ty sługusie nie wykluczasz w swojej głupocie że będzie aż tak tragiczne , iż może się obniżyć cena gruntów ludzi mających takowe w gminie . Przecież jako sługus i zwolennik żwirowni nie widzisz żadnych przeciwskazań ekologicznych , jak również innych niegatywnych dla ińskiej społeczności .

Widzisz biedaku , to że kazali ci to wkleić i napisać nie znaczy że włączyli ci możliwość samodzielnego i obiektywnego myślenia . Szkoda mi cię ....

Jest oczywiste , że jest nie na rękę Racinowskiemu obecnie iż coraz więcej społeczeństwa zaczyna zadawać pytania i patrzeć na ręce .

Skończyła się bezpowrotnie era ogłupiania ludzi przez władzę i skorumpowanych krętaczy .

Teraz decyzja należy do społeczeństwa . Nie jest również prawdą że Racinowski był zwolennikiem wypowiedzenia się społeczeństwa odnośnie żwirowni , robił wszystko aby udaremnić referendum , jak obecnie robi wszystko ten kłamca i kombinator aby ludzi zniechęcić do ich możliwości wypowiedzenia się w tej tak ważnej sprawie która może zmienić los gminy na około 100 lat ( okres eksploatacji żwirowni )

Miejcie odwagę i zdecydujcie 6 listopada o losie waszym i waszych dzieci , nie dajcie się manipulować kombinatorom , którzy dostają po 10 tyś zł za nic nie robienie .

VETO ( nie dla żwirowni )

Jedno trzeba tu dodać ;

Racinowski postępuje jak raniony pies , straszenie ludzi i szantaż że Ci którzy pójdą głosować nie mogą liczyć na zasiłki i inne zapomogi lub zlecenia ( mam na uwadze firmy takie jak ZUBIK ) nic więcej nie dostaną ,jest niczym innym jak beszczelnym chamstwem tego pachołka komunistycznego ( obecnie PO ) .

Trudno już o tym człowieku pisać w normalnych realiach i słowach aby opisać jego tupet i beznadziejność .

Obecnie kanalia powiększył liczbę miejsc pracy na żwirowni do 60 za tydzień będzie już chyba 100...

Tylko w ten sposób stara się ten jełop ukrywać swoją tempotę umysłową i nieudolność .

Odmawianie ludziom ich prawa jest niczym innym jak powrotem bezprawia i Stalinizmu .!!!

Odnośnik do odpowiedzi

ZZ-(zafajdany zdrajca) ińskiej społeczności.Od zawsze wyzywasz wszystkich dookoła,jeśli coś nie idzie po twojej myśli.To właśnie dzięki ZZ normalni ludzie wplątywani są w jego osobiste gierki.Ani "komunizmem",ani "stalinizmem" nie pozyskasz społeczeństwa.Wielu to już ma za sobą i ciebie też.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...