Skocz do zawartości

Informacja publiczna czyli BiP


wężykiem, wężykiem

Rekomendowane odpowiedzi

Pomimo,że mam inny pogląd na rolę o działania obecnej władzy ( tej szeroko pojętej). Nie sugeruję ,że jedynie "dosadne" stwierdzenia maja rację bytu.Pisać mogą wszyscy, nawet zwolennicy obecnego burmistrza i jego "grupy". Nie oznacza to jednak,że się z nimi zgadzam. Metody obecnie stosowane przez Racinowskiego przekraczają wszelkie normy demokratycznych odniesień. Moim zdaniem tutaj rządzi klika i kieruje się swoimi partykularnymi interesami. Gmina jako taka i jej rozwój im po prostu "wisi" ,liczy się stołek, łatwe życie na koszt podatnika i kręcenie lodów na przyszłość.

Zgadzam się władzy trzeba patrzeć na rece bo nie jest wszechwiedząca, ale w przypadku łamania prawa istnieją procedury - oskarżenie - dowód - skazanie. Jesli nie dysponujemy tymi srodkami samo puste rzucanie słów do niczego nie doprowadzi. Stosowna argumentacja skierowana do obywateli moze przekierowac sympatie polityczne na inną grupę ale raczej nie tą stosujacą jezyk nienawiści.

Mnie zależy na rozwoju gminy i realizuję to poprzez prace własną, a ten co liczy na pomoc od władzy jest prawdopodobnie zwolennikiem głebokiego socjalizmu i rozdawnictwa a taki obrót sprawy dotknął by mojego portfela i na to zgody nie wyrazam. Nad władzą gminną wiszą różne odgórne rozporzadzenia i dyrektywy. Wszystkich nas obowiązuje prawo, ktore dopuszcza istnienie niektorych sytuacji, ktore nie wszystkim stronom mogą się podobać., naprawde trudno byłoby mi nazywać demokratycznym wyborem burmistrza działanie wymuszone przez mniejszosć opozycyjną. Jezeli uwazasz, że burmistrz ma łatwe zycie na koszt podatnika to idz i nim zostań - podejmuj decyzje, bierz odpowiedzialność i wysłuchuj codziennie miażdzącej krytyki. Zastanawiam się, czego TY chcesz? co jest twoim celem i jesli chcesz pomoc to jak? serio Nawet jakbyś został włodarzem i zrzekł się pensji niczym Palikot gdyż chciałbys realizować własne nawet może i prawdziwie romantyczne ideały rozwoju i swietlanej przyszłości Ińskiej społeczności - znalazła by się grupa tych, ktorzy zatruliby ci życie.

Kończę bo musze wracać do pracy - zmarnowałem tu dużo czasu a bezrobotny nie jestem.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 193
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Mnie zależy na rozwoju gminy i realizuję to poprzez prace własną, a ten co liczy na pomoc od władzy jest prawdopodobnie zwolennikiem głebokiego socjalizmu i rozdawnictwa a taki obrót sprawy dotknął by mojego portfela i na to zgody nie wyrazam. Nad władzą gminną wiszą różne odgórne rozporzadzenia i dyrektywy. Wszystkich nas obowiązuje prawo, ktore dopuszcza istnienie niektorych sytuacji, ktore nie wszystkim stronom mogą się podobać., naprawde trudno byłoby mi nazywać demokratycznym wyborem burmistrza działanie wymuszone przez mniejszosć opozycyjną. Jezeli uwazasz, że burmistrz ma łatwe zycie na koszt podatnika to idz i nim zostań - podejmuj decyzje, bierz odpowiedzialność i wysłuchuj codziennie miażdzącej krytyki. Zastanawiam się, czego TY chcesz? co jest twoim celem i jesli chcesz pomoc to jak?

Władza nie jest dana na zawsze,chociaż czasami trwa za długo i przez to ulega "trendom".

Moja rola to krytyka głupoty decydentów, często niewidzących swojego czubka nosa, głupich i uważających gminę za swój folwark. Niestety, to także głupota mieszkańców lub ich uwikłanie w panujące układy (przykładów są setki), powoduje arogancję "panujących".

Od kiedy tutaj przybyłem (-am), widzę tę głupotę i nie mam zamiaru milczeć. Jak wiadomo głupota musi być piętnowana i to zawsze , nawet jak wy zwyciężycie, oczywiście pod warunkiem że ludzie (mieszkańcy) przejrzą na oczy ( a to tutaj raczej nie nastąpi).

Dlatego pracy "twórczej" mi nie zabraknie, tym bardziej że burmistrz i rada wdepnęły w budowę "żwirowni" nie licząc się z konsekwencjami , których dzisiaj nie są w stanie przewidzieć. I to głównie z powodu swojej głupoty i krótkowzroczności powiązanej z pazernością na "grosze' otrzymywane od SKSM, oczywiście w zgodzie z prawem. O innych formach "wsparcia" i "dotowania" wolę się nie rozpisywać.

Gmina , to mieszkańcy a nie "panujące" władze i to na dodatek żerujące na tych mieszkańcach.

Myślę ,że temat będzie zawsze aktualny.....

Odnośnik do odpowiedzi

Guczek coś tam napykał, pazurkiem naskrobał, pochwalił za długi Andrzeja, postraszył forumowiczy i siedzi spokojnie i czeka na oklaski. Co za banialuki wypisujesz ty nie znajacy się na niczym cyniku. Jeśli ma się twój burmistrzunio trzymać dyrektyw to niech zdobywa dotacje unijne i przestrzega dyrektywy unijnej w sprawie natury 2000 i wycofa z budowy żwirowni. Tyle w temacie.

Odnośnik do odpowiedzi

D

Niestety taki ciemny gród tu jest. powiem ci"Guczek" jeszcze nie wiesz jakie niespodzianki szykuje wam Racin. da wam takiego bobu, że sami go będziecie chcieli pogonić. wtedy to ja będę moralizować.

Możliwe jest taka opcja że narobi sobie i nam kłopotów - nie mowię, że jest ideałem. Ale część forumowiczów trochę przesadza z nadmiernym panikowaniem. Zdobyć dotacje unijne jest coraz ciężej - wykorzystano już te na budowę chodników, kanalizacji wodociągów, oczyszczalni itp Na zburzenie brzydkich kwadratowych bloków i postawienie pieknego osiedla z parkiem raczej sie pieniędzy nie dostanie. A jesli chodzi o temat żwirowni to fakt niezbyt mi sie to podoba ale muszę przyznać że wszystko odbyło się zgodnie z literą prawa. Odbyło się referendum i większość oddała demokratyczny głos - czytaj demokratycznie wstrzymała się od pójscia do glosowania. Nie mozna zarzucic Burmistrzowi ze pominął głos zdecydowanych przeciwników - uszanował je i nadal szanuje - nie chce mi sie wierzyc ze chcialby byc do konca zycia oskarzany o katastrofe ekologiczna w Ińsku. Przykro mi tez jest słyszeć jak ktos nazywa mnie nie znającym sie na niczym cynikiem a następnie przytacza błednie dyrektywę unijną. Dyrektywa unijna nie zabrania budowania niczego szczególnego na obszarach N2000. Nawet elektrowni atomowej. Mowa jest w niej natomiast o obowiązku przeprowadzenia procedury oceny oddzialywania na srodowisko. I czy jest to dom jednorodzinny, biogazownia, żwirownia, czy zakłady azotowe - tyczy się to tak samo tych inwestycji. Poza tym nie chciałem wystraszyć forumowiczów jesli Pana wystraszyłem to przepraszam - oklaski też są zbedne. Raczej wydaje mi się, że Pański sposób traktowania innych dyskutantów ma na celu przepłoszenie ich z tego forum aby Pański głos był bardziej słyszalny. Przypomina mi to kampanię Ligi Polskich rodzin z 2003 roku przeciw wstapieniu Polski do unii europejskiej. Giertych tez straszył ciemnotę wyssanymi z palca teoriami, ktore ani na jotę sie nie sprawdziły i bogu dzieki bo do dzis bym jezdzil dużym fiatem. Uważam, że tacy jak pan są hamulcowymi rozwoju naszego miasta, którzy rzucają wszystkim kłody pod nogi. Nie mozna mówić po prostu NIE bo NIE. Pozdrawiam.
Odnośnik do odpowiedzi

Witamy propagandzistę żwirowni na tym forum?! Miło, że w końcu zacznie się rzeczowa dyskusja. Tylko proszę o jedno nich to będzie bitwa na fakty. Bo na razie to wy jesteście adwokatem Burmistrza a on Waszym. To nie jest równa gra w stosunku do straszonych mieszkańców. Nie można mówić TAK bo TAK bo to nasz biznes. Tylko wasz bo my mieszkańcy nic nie zyskamy tylko stracimy i to bardzo wiele. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Jak można zapraszać na cokolwiek,bez podania omawianych tematów i podejmowanych później uchwał? Taka informacja to tylko dla miejscowych baranów.Czy ci radni myślą,że wszyscy mieszkańcu mają ich poziom myślenia. Panie Terebecki opamiętaj się , bo coraz bardziej brniecie w istniejące łajno. Może chociaż w drugim półroczu obecnej kadencji cokolwiek wytężycie te swoje móżdżki.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak można zapraszać na cokolwiek,bez podania omawianych tematów i podejmowanych później uchwał? Taka informacja to tylko dla miejscowych baranów.Czy ci radni myślą,że wszyscy mieszkańcu mają ich poziom myślenia. Panie Terebecki opamiętaj się , bo coraz bardziej brniecie w istniejące łajno. Może chociaż w drugim półroczu obecnej kadencji cokolwiek wytężycie te swoje móżdżki.

Odnośnik do odpowiedzi
Gminne śmieci- oszustwo

Jak można zapraszać na cokolwiek,bez podania omawianych tematów i podejmowanych później uchwał? Taka informacja to tylko dla miejscowych baranów.Czy ci radni myślą,że wszyscy mieszkańcu mają ich poziom myślenia. Panie Terebecki opamiętaj się , bo coraz bardziej brniecie w istniejące łajno. Może chociaż w drugim półroczu obecnej kadencji cokolwiek wytężycie te swoje móżdżki.

Jakie społeczeństwo, taka władza. Jak można podnieść opłaty o prawie 100% jak one i tak w stosunku nawet do Szczecina były dwukrotnie wyższe. Teraz także są sugerowane o wiele wyższe niż proponuje Szczecin.Wygląda ,że w Ińsku mieszkają bałwany i takich samych sobie wybrali na przedstawicieli.Przecież ci wszyscy pseudoradni oraz racin ze swoimi gminnymi mędrcami poszli najprostszą drogą. Obliczenia proponowane przez Terebeckiego i trzynastu apostołów są z księżyca. One nie trzymają się żadnych matematycznych wyliczeń. Racinowski z Terebeckim wyszli z założenia,że lepiej ludziom dołożyć o wiele więcej a potem ewentualnie przed wyborami trochę opuścić i wykorzystać ten fakt jako propagandę DOBREJ I MĄDREJ WŁADZY. Ucierpią najbardziej ci niby biedni wspomagani przez OS, ale tam też pieniądze są z budżetu, czyli naszych podatków.

Odnośnik do odpowiedzi

I cud się stał, Terebecki ogłosił materiały na komisje i sesję,sądzę że ze strachu przed proponowanymi podwyżkami.Ludzie powinni nie dopuścić do oszustwa jakie jest proponowane w opłatach za śmieci. Ich milczenie oznaczać będzie ,że są bogaci i stać ich na zapłatę każdej WYMYŚLONEJ przez Radę i BURMISTRZA wziętej z księżyca sumy. Resztę sobie przeczytajcie nieuki.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy i Miasta do wzięcia udziału

w posiedzeniu.

Porządek obrad

wspólnego posiedzenia

Komisji Spraw Społecznych i Komisji Rozwoju Gospodarczego

Rady Miejskiej w Ińsku

zwołanego na dzień 27 listopada 2012 roku (wtorek) o godz. 10:00

w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Ińsko

  • Sprawy regulaminowe:

a) otwarcie posiedzenia, powitanie radnych i gości zaproszonych oraz stwierdzenie prawomocności obrad,

B) przyjęcie protokołu ze wspólnego posiedzenia Komisji z 06 listopada 2012 roku.
  • Zaopiniowanie projektów uchwał Rady Miejskiej w sprawie:

8]

8]

8]

8]

8]

8]

8]

8]

8]

3. Zakończenie obrad.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Ten osioł z gminy myśli,że będzie wykorzystywał tych uczciwie płacących wszelkie obciążenia, po to aby zapchać luki wytwarzane przez tzw. biedaków, oczywiście typowanych przez OPS. I tak ci ludzie żyją dzięki naszym płatnościom.Podobnie zresztą jak urzędasy z gminy.

Odnośnik do odpowiedzi

Ten osioł z gminy myśli,że będzie wykorzystywał tych uczciwie płacących wszelkie obciążenia, po to aby zapchać luki wytwarzane przez tzw. biedaków, oczywiście typowanych przez OPS. I tak ci ludzie żyją dzięki naszym płatnościom.Podobnie zresztą jak urzędasy z gminy.

Urzędasy z gminy też są obciążeni takimi samymi podatkami i opłatami jak ty. Jeśli więc jeśli przyjąć twój niedorzeczny i płytki tok myślenia to można stwierdzić, że urzędasy są na samozatrudnieniu - jest to tak samo kretyńskie stwierdzenie jak twoje wcześniejsze.

Odnośnik do odpowiedzi

Urzędasy z gminy też są obciążeni takimi samymi podatkami i opłatami jak ty. Jeśli więc jeśli przyjąć twój niedorzeczny i płytki tok myślenia to można stwierdzić, że urzędasy są na samozatrudnieniu - jest to tak samo kretyńskie stwierdzenie jak twoje wcześniejsze.

Tak jaro piszesz jak po jaraniu. zapomniałeś ,że też razem ze swoim burkiem jesteś na naszym utrzymaniu. Najpierw idź do pracy, wytwórz dobra, potem je sprzedaj ni to co zostanie będzie twoim zarobkiem. Tak nawiasem wasze prace w gminie wykonała by 1/3 waszego urzędowego niebytu i zapewne było by to z większą korzyścią dla budżetu miasta i gminy niż obecne utrzymywanie takiej sfory nierobów.Co do samozatrudnienia, to skoro już tam siedzisz i pierdzisz w stołek a podobno skończyłeś jakiś fakultet to chyba czytać jeszcze umiesz, poczytaj na czym polega praca urzędnika i komu on powinien służyć. Na pewno nie gminnemu burkowi.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...