Skocz do zawartości

Iński BiP


kontrast

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jeszcze zablokuj wejście na swój portal i zróbcie seans dla swoich na swoim portalu ha ha ha. Ja prawdę mówiąc ani jednej sesji nie oglądałem a wszystko wiem. Więc gościu nie strasz bo to nie zabawa w kotka i myszkę. Jak nie da tych nagrań to od tego forum nie zniknie. Tylko ludzie już sobie odpowiednio zdanie o was wyrobią. Muszą mieć też świadomość , że wszyscy którzy wejdą przejdą cenzurę Krokusową. Bawcie się dobrze staruszki .

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 544
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Widzę Piotrek wprowadza wysoki poziom dyskusji no no no tylko pozazdrościć. Nie oskarżaj mnie o współpracę z burmistrzem. Owszem jeżeli byłaby to osoba godna mojego zaufania współpraca byłaby możliwa ale tak nie jest. Nagrania i tak czy siak zostaną opublikowane nie będę patrzył na tak "kulturalne" i "wyszukane" komentarze na poziomie Piotrka bo to nie ma sensu. Przeglądając dziś wpisy z weekendu na forum zauważyłem jak ktoś pisał, że ludzie mają w poważaniu nagrania i to co się dzieje w gminie. Otóż ktoś się pomylił. Wbrew takiej opinii mieszkańcy wchodzą i na to forum i na portal Ińsko i z zainteresowaniem czytają podawane informacje. I zdziwił by się autor tamtej opinii, że nawet ludzie starsi mający dostęp do internetu to czytają. Ludzie są spragnieni informacji, których nie uzyskują z urzędu.

Odnośnik do odpowiedzi

Czego mój wpis usunięty ? Ty Neko nie rzucaj się i rób jak Krokus na vcity to skonczysz jak on.Nic takiego nie napisałem a slowa brzydkie wykropkowałem więc z jakiego względu jest ta wycinka ,powinno pisać dlaczego!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, dobra a nowych uchwał jak nie było tak nie ma bip. Tym się proszę zainteresować. Przecież za te sprawy odpowiada wice burmistrz i sekretarz w jednym. Jak się ma dwie fuchy to nie wiadomo co do obowiązków należy. Weź się Paluch do roboty leniu zatłuszczony. Jak byś ganiał po tych schodach do kwiecień to były by dwie korzyści; schudł byś i pogonił do roboty drugiego lenia.

Odnośnik do odpowiedzi

Jednak chyba "Piotrek" miał rację, po tych Michałach i Szafranach niczego dobrego spodziewać się nie można. Rzucą nam na święta nagrania a my jak sieroty od gorszej matki będziemy usłużnie czekać. Wszędzie tylko własny interes a nie wszystkich mieszkańców. Niech robią co chcą ale niech nie liczą potem na poparcie. Ludzka pamięć jest długa. Natomiast szantaż typu, Michał nie udostępniaj im nagrania jest poniżej poziomu. Bo wypowiedź jednego "Piotrka" w żaden sposób nie powinna rzutować na takie zachowania. Napisali by kiedy co będzie , nie ciągle dywagować i cieszyć się z frustracji forumowiczów. Panie Liwak i to są właśnie rodem z poprzedniego systemu! Dziękuję ja przedtem nie oglądałem tych sesji i teraz też nie muszę. Takie jednak zachowanie jest niegodne co najmniej dwóch radnych. Mnie się podoba i tak tutaj. Mozna dyskutować, przeczytać wiele dokumentów, informacji i o to chodzi na forum. Zycie tylko sensacjami sesji które serwują nam dwaj radni wtedy kiedy chcą i jak chcą to nic innego jak igranie z ogniem. MichałK dorównuje im. Bo pisze się jak coś nie wychodzi i trzeba na coś dłużej czekać. A nie dawaj nie dawaj! Żenada!

Odnośnik do odpowiedzi

Coś się tobie toksyna pomyliło ja się jasno określiłem kiedy nagrania będą. I to, że ktoś napisał nie dawaj to nie znaczy, że ich nie udostępnię. Dziś powinien być już cały film z komisji. Igranie z ogniem było by wtedy kiedy udostępniane by były tylko poszczególne fragmenty nagrań. I właśnie aby nie pojawiały się żadne zarzuty o wycinaniu i pokazywaniu tego co się chce filmy są dostępne w całości.

Odnośnik do odpowiedzi
Coś się tobie toksyna pomyliło ja się jasno określiłem kiedy nagrania będą. I to, że ktoś napisał nie dawaj to nie znaczy, że ich nie udostępnię. Dziś powinien być już cały film z komisji. Igranie z ogniem było by wtedy kiedy udostępniane by były tylko poszczególne fragmenty nagrań. I właśnie aby nie pojawiały się żadne zarzuty o wycinaniu i pokazywaniu tego co się chce filmy są dostępne w całości.

Przecież upadlanie narodu to teraz moda a przykład idzie z góry :lol: :lol: :lol: Zarzuty to już są, że manipulujecie. Jest ok będą dzisiaj - zobaczy się i oceni.

Odnośnik do odpowiedzi
Zrozum człowieku, że ten chłopak robi wszystko co może by pokazać "normalność" na sesjach. Czego wy na niego jak do wroga? To zupełnie niezależny młody chłopak!

Ten młody chłopak nie jest na czyimś etacie.Robi to gratisowo.Czy zawiedziony chociaż wie ile to jest pracy?A czy za te prace ktokolwiek postawił mu chociaż...piwo?

Odnośnik do odpowiedzi
Zrozum człowieku, że ten chłopak robi wszystko co może by pokazać "normalność" na sesjach. Czego wy na niego jak do wroga? To zupełnie niezależny młody chłopak!

Ten młody chłopak nie jest na czyimś etacie.Robi to gratisowo.Czy zawiedziony chociaż wie ile to jest pracy?A czy za te prace ktokolwiek postawił mu chociaż...piwo?

Jak znam Michała to ma głęboko wasze piwo. Zawsze pisał, że robi to społecznie. Zresztą nie tylko On. Jest wielu mieszkańców Ińska którzy z dobrego serca albo z potrzeby sytuacji robią dużo dobrej pracy na rzecz innych. Bynajmniej nikt im piwa nie stawia i pewnie nie postawi. Zatem żaden to wyczyn a dobre szczere chęci.Chwała mu za to.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie oczekuje w zamian za moją działalność żadnych profitów. Nie zwracam uwagi na złośliwe komentarze i dalej będę robił to co uważam za stosowne. Co innego krytyka, którą każdy powinien w większym czy mniejszym stopniu brać do siebie a co innego złośliwe komentarze na które zwyczajnie nie powinniśmy zwracać uwagi. Dziękuje za słowa uznania.

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież nie od dziś wiadomo, że Ci co są aktywni muszą być zaraz postrzegani jako cwaniacy którzy chcą coś ugrać dla siebie. A to bzdury> chyba nie masz wątpliwości, że tym się kierowali mieszkańcy przy referendum. Tak przedstawiano ludzi zaangażowanych w nie. Przecież wszyscy robili to społecznie, bez oczekiwań na profity. Mam rację Michał? A co pisano na ich temat? Nie oszczędzono nikogo.

Odnośnik do odpowiedzi

Michał nie pije piwa,ani innych napojów alkoholowych.Pracę wykonuje tylko po to,by informować naszą społeczność o ważnych sprawach,które często swój początek mają w trakcie uchwalania uchwał."Postawienie piwa"to nic innego jak przyjęta u nas forma podziękowania.Cieszmy się z tego powodu,a nie utyskujmy,bo zniechęcić można każdego.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...
Burmistrz Ińska ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę placów parkingowych Marek Procyk 2012-04-27 14:10:21

Marek Procyk 2012-04-27 14:09:35

Marek Procyk 2012-04-27 14:09:26

Marek Procyk 2012-04-27 14:08:01

Burmistrz Ińska ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę placów parkingowych Marek Procyk 2012-04-27 14:07:51

Burmistrz Ińska ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę placów parkingowych Marek Procyk 2012-04-27 14:07:07

Marek Procyk 2012-04-27 14:05:00

2012 Marek Procyk 2012-04-27 14:04:55

2012 Marek Procyk 2012-04-27 14:04:51

2012 Marek Procyk 2012-04-27 14:04:43

2012 Marek Procyk 2012-04-27 14:04:36

2012 Marek Procyk 2012-04-27 14:04:23

2012 Marek Procyk 2012-04-27 14:03:04

Czy to ma oznaczać,że gmina robi sobie podśmiechujki z mieszkańców, otaczając się przy tym swoimi zwolennikami lub ludźmi ,których byt zależy od szefa gminy.

Odnośnik do odpowiedzi
BiP - statut z kosmosu
Brak informacji o terminie kolejnej sesji rady, utajnianie posiedzeń czy ograniczanie prawa do czynnego uczestnictwa w nich zwykłych mieszkańców. To wszystko w ramach jednego powiatu. Statuty i regulaminy uchwalane przez gminy często zamiast ułatwiać współpracę władz z mieszkańcami, skutecznie ją ograniczają.

Prawo mieszkańców do kontrolowania tego, co dzieje się w samorządach, gwarantują m.in. Konstytucja RP i ustawy samorządowe – jak np. art. 11b ustawy z 1990 r. o samorządzie gminnym. Stanowią, że działalność organów gminy jest jawna. Tyle teorii. Praktyka nie ma z nią nic wspólnego.Zgodnie z niektórymi statutami gmin ich mieszkańcy o nadchodzącym posiedzeniu rady mogą się w ogóle nie dowiedzieć. Władze gminy Ińsko, mimo że określają formy zawiadamiania o sesjach (tablice ogłoszeń oraz lokalne media), nie precyzują już, z jakim wyprzedzeniem mieszkańcy mają otrzymać taką informację.

– Część gmin uchwala statuty, które zawierają przepisy mogące znacznie utrudnić mieszkańcom wywieranie wpływu na lokalne władze. Zróżnicowanie w treści statutów jest oznaką samorządności. Byłoby wspaniale, gdyby owa samorządność przewidywała też miejsce dla aktywności obywatelskiej.Tymczasem w Podkowie Leśnej, należącej do tego powiatu, mieszkańcy muszą być informowani o sesji minimum trzy dni przed posiedzeniem rady. W tej samej gminie jednak nieprecyzyjne przepisy pozawalają urzędnikom dowolnie decydować o utajnieniu sesji (art. 11 ust. 1 regulaminu rady miasta).

Czy to nie żywy obrazek tej "poukładanej" między swoimi gminy???

Tutaj też jest statut dla rządzących a nie ogółu mieszkańców o tzw.mieszkańcach przyjezdnych nie wspomnę.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja powiem tak. Na to żeby się poprawiło coś w tej gminie nie ma szans z prostej przyczyny. Życie polityczne tutaj leży całkowicie. Tutaj mało osób się domaga czegokolwiek a przez to wszyscy przy władzy łatwo mogą ich spławiać. Ten brak determinacji się przekłada na to co się dzieje. O kandydatach też nie trzeba dużo mówić bo na nagraniach wszystko widać. Nie będę wskazywał palcem bo to widać gołym okiem kto powinien dbać o czystość ińska a kto nie - jeżeli ktoś wie do czego zmierzam. Ten artykuł wybitnie świadczy o tym, że władza centralna zauważa niedorobienie samorządów. Dobrym krokiem ma być też zmiana ustawy w zakresie poprawiania wieloletniej prognozy finansowej w gminach. Zobaczymy jaki to skutek przyniesie.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...