Skocz do zawartości

Kompendium wiedzy o żwirowni i spółce SKSM S.A.


Olo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Młyny sprawiedliwości mielą powoli, kontrast, ale mielą !!

A Włodka zostawcie w spokoju, on i tak mało w gacie nie narobił od tych obelg pod jego adresem !!

kopacz

Panie W. Sz. (kopaczu) . Dziala Pan z kims narazie sie dumyslam i nie ma bledow. Potrzebuje jeszcze kilka dni na to a juz nowe nazwiska poleca. Panu juz wstyd ale panskie kliki tez beda tutaj i tam zdemaskowane. Co wy chcecie stworzyc....nowe bandy? Wy sobie nowe stanowiska szykujecie , odpowiadam..... nie uda sie Wam !!! Im dalej bedziecie sie pchac tym szybciej z tej drabiny kariery zlecicie ;) Wy dokladnie wiecie o czym ja tutaj pisze. Zdrajcy!!!

Odnośnik do odpowiedzi

"wladza", a gdzie ty sie schowales, Majorka, ryby, kajaki na Insku????? Strasznie mi ciebie brakuje. Ciebie tez jestem juz blisko. Czujesz?????

Brak mi ciebie i twoich opluwin bo wiem ze jak mnie opluwasz , sam siebie opluwasz. napij sie z Wlodkiem Sz. i skombinujcie cos fajnego bo nudno sie robi ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Ja będę drążył temat przed poniedziałkową sesją do radnych ,żeby zapytali co to za nieruchomość gruntowa i jak będzie wyceniana?Przy studnickiej są działki przemysłowe a te ok.4ha To nie działka rolna czy mieszkaniowa tylko po byłym prefabrykacie i jest na cele przemysłowe.Za ile zostanie sprzedana?Bo przepisy ustawy już przewidują bonifikatę 50% za wykup gruntów w użytkowaniu wieczystym dla użytkownika.Tylko jest pytanie czy małżeństwo Wilińskich z tego luksusu powinno skorzystać?Pomimo to, wszystko napawa śmiechem-gmina nie ma pieniędzy i każdy cwel może wykorzystać taką szansę.Nazywanie gruntów przemysłowych nieruchomością gruntową już budzi zdziwienie.Nie ma ogłoszenia w biuletynie o sprzedaży nieruchomości ani podane co zapisane jest w Studium i planie.Panie Burmistrzu krytykował Pan poprzedniczkę ,że sprzedała pod bioetanol ziemie a co Pan robi?Można powiedzieć wszystko po dziesięćkroć gorzej niż poprzednicy!!!Jak się radni nie opamiętają to znów kasa przeleci przez palce.Tak ze wszystkim.

Odnośnik do odpowiedzi
Mieszkańcy gminy Ińsko ze względu na oszustwa stosowane zarówno przez żwirownię jak i przedstawicieli władz gminnych zdecydowaliśmy się podjąć trud zorganizowania REFERENDUM. Nie jest to sprawa łatwa, nawet przy poparciu i zrozumieniu stałych mieszkańców jak mi też tych , nazywanych sezonowymi.Aby ludzie mogli zapoznać się z prawdziwymi badaniami,które unaoczniają istotne zagrożenia zarówno dla środowiska,mieszkańców i mienia z wielkim trudem umieściliśmy pełne dane naukowe. Śledząc zainteresowanie z przykrością stwierdzamy,że ponad 80 wejść , celem zapoznania się z podanymi badaniami, jest ilością zdecydowanie nieadekwatną do istniejącego problemu. Zdawaliśmy sobie sprawę, że domena będzie wolno otwierała strony celem ich przeczytania.Stąd prośba , aby zapoznawać się z działami mówiącymi o zagrożeniach na najbliższe sto lat.Niestety profil wchodzących na stronę , także wskazuje ,że ludzie wykształceni, oduczyli się czytać materiały naukowe.Można to wiązać z efektami nauki w szkole. Są poi prostu mierne. Podobnie do sprawy podeszli radni,którzy podejmując uchwałę nie przeczytali materiałów z badań.Można założyć ,że wówczas w gminie były nieosiągalne, bądź skrzętnie skrywane. Ale obecnie są dostępne na stronie" http://inskiereferendum.pl/ Szczególnie istotne są tutaj badania prof.dr hab.Stanisława Musielaka w zakresie "Opinii hydrogeologicznej"- to nie są te same fikcje, które dostarczyła w 2008r żwirownia.Druga pozycja, której głównym autorem jest prof. dr hab. Barbara Marska -"Ocena oddziaływania na środowisko" najistotniejsze konkluzje zawarte są od strony 27do 46 i tam należy doszukiwać się wszelkich istotnych stwierdzeń naukowców w zakresie zagrożeń. Zwracam się do mieszkańców z prośbą o zapoznanie się z tymi wynikami.Później ze względu na małą pojemność domeny zostaną one usunięte,celem pokazania innych bardzo istotnych dokumentów i materiałów.Można sobie także przenieść te badania do swoich komputerów lub wydrukować. Na gminę nie liczcie. Oni już zdecydowali za Was ,że żwirownia, to jedyny ratunek z długów gminy.A więc proszę potraktować daną możliwość poważnie.Nie liczcie na jakiekolwiek prawdziwe materiały z gminy. Tam ich po prostu nie ma. Bo tak było najwygodniej dla ówczesnych władz.Korzystajcie więc ,dopóki macie taką możliwość.

A więc wszystkie stwory typu:kopacz, władza,żwirownia,gmina to psy do straszenia.Jak wskazuje licznik na stronie:http://inskiereferendum.pl/ było już ponad 160 wejść.A to oznacza,że pomimo dość dużego tekstu, zainteresowani wczytują się w naukowe badania a nie wymysły, typu:hydrologiczne wróżby z fusów.Mam nadzieję ,że twórcy referendum na tym nie poprzestaną i ukażą więcej zagrożeń w przystępnej formie.Zdaję sobie sprawę,że te informacje nie mieszczą się w umysłach radnych jak i ich faworyta. To zrozumiałe jeżeli prześledzi się 4,5-letnie pasmo działań obecnej władzy.Jednak nie z radością lecz raczej smutną zadumą myślę sobie? Dlaczego mieszkańcy tak dali się "wpuścić w maliny" obecnemu burmistrzowi.Teraz jest to o wiele prostsze w zrozumieniu, on wykorzystał ulotkę propagandową i okłamał tych co na niego zagłosowali.Jeżeli do tego dodać fakt,że wniosek SKSM był na biurku burmistrza od 3 lat, to staje się zrozumiałe dlaczego do tematu powrócił teraz.Żwirownia była mu potrzebna do sponsoringu w trakcie kampanii wyborczej. Zakładając ,że przy okazji mógł opluć przeciwników, wkładając w ich programy swoje chamskie zamierzenia w stosunku do kwestii budowy nowej żwirowni, wszystko staje się jasne.Po trupach i oszustwach do celu.Można to było zrozumieć, kiedy ludzie na sesji mówili mu,że jest kłamcą i oszukał swoich wyborców. Teraz dalej okopuje się "swoimi " ludźmi. A to żona radnego powiatowego na stołek księgowej, a to żona "kupla" dyrektora szkoły na jej stołek, a to szybkie działanie w sprawie planu dla Wisoli, itp,itd.Czyż nie jest to wyrafinowana perfidia, wydawałoby się "małego" człowieczka z PGR. Chyba już przerósł swoją poprzedniczkę i jej wzorem zaczyna uważać ,że jest "niezniszczalny". Jednak jak pokazuje wieloletnia praktyka, tylko do czasu.Potem mieszkańcy i to bez dzielenia na tych ze wschodu czy zachodu, dłużej lub krócej mieszkających w tej gminie przejrzą na oczy.Słyszę,że już przejrzeli i nie mogą się doczekać tego REFERENDUM. Pomału zaczynam wierzyć ,że oni zrozumieli iż nie są to interesy personalne różnych osób lecz przysłowiowa "walka o ogień".Ta gmina będzie istniała i żyła lub zostanie wywieziona i rozjeżdżona przez 35-tonówki. Jak miernie przy tym propagandowym liście wyglądają "pobożne" życzenia co do zysków, wiedzą już nawet ci ze wsi (jak ich nazywa władza). Natura też nie sprzyja burmistrzowi w propagandzie , popsuła mu nawet otwarcie 37-letniej imprezy ILF.A może to opatrzność czuwa nad mieszkańcami i przestrzega zarówno nic nie czytającą radę jak i szefostwo o ich zejściu na manowce. W poniedziałek zaczyna się prawdziwa "impreza" w sprawie żwirowni, zapewne trochę potrwa, ale jest nadzieja, że w końcu ZADECYDUJE GŁOS LUDU a nie kilku niedouczonych wybrańców burmistrza.

Odnośnik do odpowiedzi

Pałający chrześcijańską miłością do Urzędu i burmistrza 007 i inne tego pokroju "typy" - info : za sporządzenie planu

przestrzennego zagospodarowania terenu, koszty jego wykonania ponosi wnioskodawca !!

Tak Szczecińskie Kopalnie jak i Wisola, zapłacą 100% kosztów wykonania planu.

Spisku nie wykryto !!??

Odnośnik do odpowiedzi

Pałający miłością chrześcijańską gmino, obrońco burmistrza i jego ekipy, a kiedy zaczniesz budowę kościoła? Czy też za pieniądze inwestora? :D Skąd ty się tutaj wziąłeś palancie? icon_mrgreen.gif Chyba górnicy mieli dość twojej bezczelności! ;)

Odnośnik do odpowiedzi

Info;dla ciebie gmino!Jeśli tak myślą wszyscy radni ja ty to nie dziwota,że w tej gminie jest źle!!!A będzie coraz gorzej.Chcę zobaczyć twoje oczy jak do gminy zapuka komornik.Dobrze ,że p.Maria nie dała się burkowi za to czarno widzę w tym wszystkim nową księgową.Ale wy radni na wszystko dajecie przyzwolenie.Jeszcze ciągle mi nie odpowiedziałeś jak wycenicie "NIERUCHOMOŚCI GRUNTOWE"na studnickiej i nie migaj się cwaniaczku.Co w mądrych papierach burka wyczytałeś.

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjdź olo na Komisje w poniedziałek ( g.13,00), to pokażę ci papiery przed posiedzeniem !!!

Nie migam się, tylko myślałe, że "olo mądrala" zna procedury. Uchwała Rady w sprawie zbycia nieruchomości gruntowej, otwiera procedurę jej wyceny, przez biegłego rzeczoznawcę. I po tej czynności Urząd zbywa grunt, po cenie nie niższej, niż wynika to z operatu wyceny.Do poniedziałku !!

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jesteś taki mądry jak mi się wydawało.Dalej migasz się od odpowiedzi albo jeszcze jej nie znasz od burmistrza co to za pojęcie "nieruchomość gruntowa".Dla mnie ogólnik którym można robić kołomyję z mózgu radnym.Jest albo grunt rolny ,działka rekreacyjna ,mieszkalna,na działalność przemysłową a wszystko wyznacza plan przestrzenny.Jeszcze raz cię pytam -jaka to nieruchomość gruntowa nad którą chcesz pochylić lico i czy wiesz o czym mówisz?Nie masz w uchwale napisane na jaki cel ta dzialka jest przeznaczona.Potem sprzedacie i będzie po zawodach.

Odnośnik do odpowiedzi

Za ile i czy zostanie zastosowana 50% bonifikata?Szczegóły poproszę i oświadczam ,że nie będzie mnie na komisjach bo są w tym samym dniu co sesja i nie mam samolotu.Niestety ja pracuję nie jak ty gmino.

Odnośnik do odpowiedzi

He he i już wiem ,że radny nie umie wyspowiadać się z wiedzy o tym za czym będzie podnosił rączki.Gratuluję olo dobrze go podszedłeś.Bo ujmując sugestie olo ja rozumiem to tak;wycena nie wiadomo jakiego gruntu razy 50% bonifikaty.Czyli grunt wyceniony na 100tys,minus 50 tys.-do zapłaty 50tys. Pytanie do gminy co to za zysk dla ciebie?Prosty rachunek nie trzeba kończyć matematyki!

Odnośnik do odpowiedzi

Biedny z ciebie człowiek Włodek.Siedzisz tak sobie sam na tym twoim zadupiu i masz tylko ten komputer.Nie dziwi mnie ,że masz myśli w kształcie pierożka.Też bym zbzikował a gdybym miał jeszcze za to pierdolenie tyle kasy co ty to też chyba bym pisał takie bzdury. :lol:

Idź do kina odpręż się pobądź między ludźmi i posłuchaj co myślą.Najlepiej załóż czapkę nie witkę bo posłuchasz wtedy co mówią o tobie.

Odnośnik do odpowiedzi

Cokolwiek byście nie mówili -jeśli to prawda to źle świadczy o tym człowieku.Jeśli nie pokaże ,że jest inaczej a będzie miał niedługo wiele okazji to odpowiednio mu ludzie wynagrodzą.Radny bez względu z jakiego okręgu startował jest reprezentantem mieszkańców i tak będziemy patrzeć.Nie czy jest z Czertynia , Ściennego czy z Ińska.Niech radni w końcu to zrozumieją - nie jesteście żeby włazić w tyłek burmistrzowi tylko żeby go sprowadzać ze złej drogi.Ta którą idziecie jest zła.Jeśli na dodatek jest ktoś taki kto judzi to źle o nim świadczy.

Odnośnik do odpowiedzi

kopacz, gmino i zwrownio czyli Panie W. Sz. z kolesiami.

Mnie interesuje jedno. Co oprocz "niby" dodatkowego dochodu dla Gminy , co jest klamstwem, ZMUSILO RADNYCH I RACINA - ZWIROWSKIEGO do tego aby podniesc lapy za TAK w stosunku do zwirowni. Pan W najlepiej wie o tym , wiec prosze wytlumaczuc tutaj na forum jaka byla prawda!!!! icon_idea.gif

Czy ma pan W odwage aby z kolesiami opisac ta prawde? Sam sie nad tym zastanawiam.

Napewno nie dochody, bo straty z powodu zwirowni przekracza miliony zlotych rocznie
w stosunku do tych obiecanych 400,000 zloty dla Gminy.

Wiec co??? , Panie W z kolesiami, ktorzy nie maja dostepow do internetu z powodu wakacji. Napewno wszyscy forumowicze chcieli by uslyszec prawde.

Odnośnik do odpowiedzi

Pieknie, "kret", mozesz mi podpowiedziec jak to zrobiles ze udalo Ci sie zalaczyc to zdjecie tego przekretu bo mam tez cos w postaci zdjecia by dolaczyc. Prosze.

PS

Dzieki, te plany byly juz gotowe dla GiM Insko w 2006 roku przygotowane przez Racina - Zwirowskiego przeciwko Gminie i mieszkancom. Oni skladali ta bombe atomowa od poand 5 lat i nawet w czasie wyborow wiedzieli ze tak sie stanie.

Panie Wlodku Sz, gmino, kopaczu i inne szuje........drodzy radni i radny W. Sz., a co wy na to ????Oczywiscie jestesce za tym napadem na wlasna Gmine, ale pytam ponownie dlaczego skoro bilans mowi ze Gmina straci miliony rocznie w stosunku do tych nedznych 400,000 zloty niby dochodu. Te straty napewno doprowadza Gmine do kompletnego bankructwa!!!! To jest pewne jak zwirownia powstanie. TO NAWET SLEPY ZOBACZY. icon_idea.gificon_idea.gificon_idea.gif

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...