Skocz do zawartości

Dobro gminy a własna duma


Koleś

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet dla mnie się wydaje, że ta odpowiedź jest lakoniczna.Czy jako obywatel muszę znać przepisy? Dlaczego urzędnik mnie okłamuje i jeszcze mu za to płacą!Nie jestem po niczyjej stronie ale jeśli "władza" twierdzi na podstawie tej odpowiedzi,że skarżący nie wygra to tego nie rozumiem.O naszym bip ja ciągle piszę i wklejam bzdety i ciągle coś poprawiają prawda"władzo"?To dlaczego ma nie wygrać tej sprawy?Podaj mi powód bo z tego pisma to tyle wynika, że ten mecenasik to cwaniaczek.Dlaczego nikt nie wkleił pisma J.M.bo dopiero wiedzieli by wszyscy o co chodzi.A z tej odpowiedzi to nic dla mnie nie wynika.KONIEC!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 304
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Drodzy Rodacy,

Wedlug mojej skromnej opini Pan Jan Masznic nic NIE przegral i nie przegra, ale udowodnia swoim stanowiskiem ze jest czlowiekiem oddanym dla dobra Gminy i jej mieszkancow. Uwazam ze jest patriota i takich ich wiecej w Polsce trzeba. Wielu powie ze walczy o wlasny interes. Gratuluje, ja tez ale i nie zapominam o Was Rodacy w tej walce. Bo w tej walce wszyscy skozystaja i beda kozystac z tego co jest prawomocnoscia, sprawiedliwoscia co nasz Urzad Gminy powinien reprezentowac. Niestety, oni, z genrealem racinem zwirowskim , chcieli i planowali zniszczyc wszystko co cenne i co przynosi Gmine chwale i piekno. Ta konspiracja racina zwirowskiego przeciwko dobru gminy jest notowana od 2006 roku. icon_cry.gif

Ja tez pisalem skargi ale Rada Gminy, czyli zolnierzyki generala racina zwirowskiego wykozystuja dana im wladze przez wyborcow, do wlasnych celow i wg wlasnej dumy wlasnych kieszeni, chroniac sie tymi nie koniecznie dobrymi przepisami bezwzglednosci wladzy samorzadowej.

Widac z tego , ze kazdy ktory sklada skarge i odwoluje sie do Sadow Administracyjnych musi przegrac na podstawie staro stalinowskich przepisow bezwzglednosci wladzy wobec Demokracji i slusznego GLOSU LUDU. Im wystarczy zrobic Uchwale i to zalatwia sprawe. Dlatego trzeba sie laczyc i solidaryzowac czego napewno wymaga od nas wszystkich Referendum 2011 w sprawie ZWIROWNI. Rodacy, zrobcie wszystko aby oddac glos sprawiedliwi przeciwko tej zaplanowanej napasci na Gmine i jej mieszkancow od 2006 przez generalka racina zwirowskiego i jego 10 osobowej armi przeciwko 5000 mieszkancom. Tylko w jednosci sila. Liczby za siebie mowia i nie dajcie sie powtornie oszukac jak w WYBORACH 2010 gdzie genralek racin zwirowski wyrabal swoich , ktorzy jemy zaufali.

Zmija zostanie zmija a skorpion skorpionem. Mamy wszyscy nauczke , ze ten wlasnie najwazniejszy we wsi generalek nie jest godnym zaufania czlowiekiem jak i wiekszosc z jego dziesiecio osobowej armi. ;) Co na to Polkownik Terebecki? Napewno zadowolony z wyroku. Zawsze mowilem i pisalem ze ten sie cieszy co ostatni sie cieszy.

Panie Masznic, gratuluje , to nie jest przegrana i nie bedzie, ale poczatek upadku tej bandy ktora probuje zabic zycie w Gminie rodzin wlasnych rodakow. Kiedys takich jak oni na pal wbijano za zdrade narodu. Dzisiaj , maja przy sobie uchwaly i kretynskie przepisy ktore ich d*** chronia. Zastanawiam sie, generale racinie zwirowski, czemu nie wyslesz zomowcow i milicje na Pana Masznica z palami.Przeciez mozesz, dana ci jest wladza wiec zrob teror bo tylko to umiesz. Czemu generaliku np nie wsadzic nas wszystkich do wiezienia lub wyslij nas wszystkich na sybir??? Bedziesz mial spokoj.

Chcialo by sie generaliku z traktora z czerwona legitymacja jak za dawnych czasow w PGRach, chcialo by sie. Wszyscy zdrajcy narodowi zostana zdrajcami ale przyjdzie czas rozliczenia. Rodacy , solidaryzujmy sie w REFERENDUM 2011 przeciwko tej bandzie generalika ktora napewno chce zguby Gminy i wszystkich mieszkancow z nieznanych nam powodow ale ..........oni wiedza dlaczego. Moze i my kiedys sie dowiemy dlaczego. Juz nie dlugo. icon_idea.gificon_exclaim.gif

icon_idea.gif
Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

Sieroty to biedne skrzywdzone dzieci bez rodziców.Brak ci hamulców i bluźnisz.Wygrałeś referendum ciesz się a nie obrażaj i szydź.Jak słowa nie docierają weź pałę prz....dol sobie w łeb i daj ludziom spokój chamie.

Odnośnik do odpowiedzi

władza napisał(a):A ja dziękuję burmistrzowi za skuteczny list przed referendum, który upewnił 83 % Ińszczan o uczciwych intencjach władz Gminy, przez co nie musieli się osobiście fatygować do lokali wyborczych.Dziękuję Janowi M, za firmowanie swoim nazwiskiem i działaniami, organizowanie grupy Inicjatywnej, przez co większość nas dostała wstrętu do poparcia tej inicjatywy.Dziękuję Pani Irenie Cz. z grupy inicjatywnej, która swoimi wpisami na tym forum, skutecznie "wytłumaczyła" mieszkańcom naszych wiosek jak należy popierać taką inicjatywę, aby poszło zagłosować "aż" 94 ich

mieszkańców. Dziękuję także bufoniastym i zakłamamym tzw. przybyszom, przez starszych z nas zwanych "stonką"

za ich arogancję, pogardę, panoszenie się i lekceważenie nas na tym forum, ciągłe pouczanie i szczucie jednych na drugich.

Dziękuję wreszcie mądrym i rozsądnym mieszkańcom naszej Gminy, którzy ufają władzom, którzy je popierają, którzy dali nam mocny mandat do dalszego ich reprezentowania.

Tak jak wcześniej mówiłem - teraz decyzje są w "łapach" Rady i będą to mądre i wyważone decyzje , podjęte suwerennie, dla dobra mieszkanców naszej Gminy !!

Nareszcie ktoś mi podziękował.Posłuchałem apelu burmistrza.Nie głosowałem.Taki był mój wybór i moja wola.Nie bałem się nikogo i nikt mnie nie zastraszał.

Boję się jedynie tych,którzy demokratycznie wybrane władze atakują bezpardonowo w prymitywny i ohydny sposób.

Boję się "pretendentów" do władzy,którzy innych mają za nic,nazywając nas mieszkańców "prymitywną hołotą".

To wam daleko jest do każdego z nas.Ińszczanie od dawna "czują bluesa" i nie dają się nabrać rządnym władzy.

Odnośnik do odpowiedzi
"Kategoria: konsultant, pseudonim »Alex«, podstawa pozyskania: dobrowolność, data pozyskania: 1986.07.28" – ta linijka w znajdujących się w Instytucie Pamięci Narodowej dokumentach dotyczących Tomaszewskiego robi wrażenie. Taki zapis wskazuje na to, że legendarny bramkarz pod koniec komunizmu spotykał się ze Służbą Bezpieczeństwa.

Gminne komuchy do budy. Już dość nas obłupiliście.Konsultant trzyma sztamę z jemu podobnymi? :D

Nic dziwnego że dla nich wszystko jest załatwiane od ręki.Swój swojego wywęszy. :D :lol: icon_mrgreen.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie po co drążyć ,przecież pisze jak byk "był świadomym i tajnym współpracownikiem".Jak Michał mówi ,że pódzie do IPN to chyba akta nie znikną?Ale mogą!!! To nie zmieni przekonania ludzi ,że był kapusiem i gnębił pegerusów a oni dalej się go boją! Ciekawe co im pokazał "starą legitymację SB"? Dla mnie to ludzie po prostu na niego zasługują.Tylko co z resztą ? Reszta nie chce ani sbeka ,ani kapusia,ani sprzedawczyka!

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...
Jest wiadomym, że tu piszą takie osoby jak Terebecki, Paluch , Kudła, Mazurek, Kościelny i ich szef.Dla tego oni wszystko panimajom.

Tak to są rzeczywiście osoby bazujące na na głupocie mieszkańców tej gminy.Przecież ci ludzie nie wypracowują niczego pozytywnego dla gminy a kasują ją na setki tysięcy złotych.Skąd gmina ma mieć na inwestycje jak większość dochodów (podatków) pochłaniają ci ww ludzie. Dziwi przede wszystkim bierność mieszkańców skazywanych na coraz to większe obciążenia bez jakichkolwiek efektów świadczących o rozwoju tej gminy.Powstawaniu nowych miejsc pracy nie takich jak zaoferuje żwirownia lecz tworzących zaplecze na dalsze lata, tak jak to się dzieje w gminie Kobylanka. A może na tym cały trik polega żeby ludzie byli głupi i bierni.Płacąc wszelkie podatki każdy mieszkaniec ma prawo żądać polepszenia swojego bytu poprzez chociażby budowę normalnych ulic, chodników, ścieżek rowerowych,miejsc do rekreacji rodzinnej, budowy sklepów wielkopowierzchniowych (tak jak planują Dobrzany - Biedronka),zakładów produkcyjnych z prawdziwego zdarzenia.

Takie rzeczy są możliwe ale nie przy tym burmistrzu. To człowiek bez pomyślunku, wizji rozwoju. Nauczył się biadolić i szukać winnych poza gminą, która nawet jak nie chce , to powinna być twórcą działań pro rozwojowych. Kto będzie chciał tworzyć takie miejsca pracy jeżeli burmistrz swoją postawą odstrasza inwestorów.Nie umie załatwić podstawowych spraw mających wpływ na możliwości gminy. Każdy woli pójść do "normalnego" burmistrza zamiast użerać się z grupą mającą jakiekolwiek pojęcie o ekonomii i rozwoju gminy. Tutaj od zawsze rządzą lokalne powiązania,grupy skupione wokół pseudo przywódców a ludzie biernie poddali się tej stagnacji i głupocie.

Odnośnik do odpowiedzi
Kryzys

Tak za mną ostatnio chodzą słowa ciągle przewijające się w radio i telewizji. Kryzys. Kryzys, kryzys, kryzys. Kryzys, który wybuchł w 2008 roku ominął Polskę. Byliśmy zieloną wyspą, na oceanie piekielnych płomieni recesji. Teraz za to straszy się falą wtórną, która ma być bardzo, bardzo, bardzo, zdecydowanie poważniejsza w skutkach niż pierwszy rzut kryzysu. Na rok 2013 przewiduje się w Polsce taki kryzys, że jeść nie będziemy mieć co. Najgorsze jest to, że faktycznie wszystko na to wskazuje. Tylko spierdalać stąd moi państwo.

Zastanawia mnie jednak jeszcze jedna sprawa. Polska była zieloną wyspą. Nas kryzys łaskawie ominął. Nawet nas nie liznął. Zachowaliśmy jako jedyni z krajów europejskich status państwa z dodatnim przyrostem gospodarczym. Ok. Rozumiem.

Z tego prostego powodu wydaje mi się, że oczywistym powinien być fakt, że mieszkańcy naszego pięknego państwa powinni zarabiać zdecydowanie lepiej niż mieszkańcy państw borykających się z ujemnym przyrostem gospodarczym. Jak się okazuje tak mi się tylko wydaje.]

Poczytajcie bardzo głupia rado miejska i niech wam się sieczka zamieni w trociny.

Wasz burek powinien was zakopać pod ziemię bo jesteście tak samo głupi i nieudolni.

Ponieważ moja rodzina rozsypana jest po Europie, mam możliwość porównania

- dochodów w tamtych państwach do naszych

- stosunku godzin wypracowanych do konkretnego pułapu płacowego

- stosunku zarobków do cen podstawowych produktów w sklepach.

Siadłam, policzyłam, porównałam i zapłakałam. Jak większość wie zajmuję się dość rentowną dziedziną rynku. Żeby osiągnąć te same dochody, co osoba pracująca na tym samym stanowisku i mieszkająca we Włoszech, musiałabym pracować 52 godziny dziennie. Nie, nie, nie moi drodzy. Nie pomyliłam się. Dobrze wyliczyłam. Ktoś może powiedzieć, to podnieś ceny i wtedy nie będziesz musiała tyle godzin pracować. Tak, oczywiście, ceny mogę podnieść. Tylko pytanie kto kupi moje usługi, jak w firmie obok to samo będzie miał taniej, wykonane na takim samym poziomie? No właśnie.

Włochy toną w długach! Grecja umiera! Portugalia i Hiszpania następne!

Plan pomocy dla Grecji opiewający na miliony euro, który został zresztą (i całe szczęście) odrzucony przez Grecję, będzie nas kosztował kuuuuuupę szmalu. Nas wszystkich. Ciebie, ciebie, pana i panią w ósmym rzędzie też. Pierwsze transze już zostały wypłacone. Pieniążki z podatków, które Polacy płacą w zasadzie od wszystkiego (jeszcze trochę od puszczania bąków też będzie podatek), nie pójdą na przedszkola, domy dziecka, służbę zdrowia itd., itp., tylko pójdą na Greków, którzy będą sobie dalej leżeć pod drzewkiem i się z nas śmiać. Przeciętny emeryt w Polsce zarabia około 1000 zł. Dla porównania przeciętna emerytura w Grecji wynosi 3000 euro, czyli na oko 12 000 zł. Pamiętajmy, że ceny żywności są tam na zbliżonym poziomie do naszych cen, a czasem niższe (zależy co i gdzie). Wyszli na ulice, bo płace minimalne i emerytury miały być zamrożone, czyli bez podwyżek w najbliższym czasie. Nadal żal Wam tych biednych Greków? Bo mnie jakoś przeszło.

Wiecie co? Tak sobie myślę, że może jakby ten kryzys do nas doszedł, to może wreszcie zaczęlibyśmy zarabiać jak ludzie? Ja chcę kryzys! Ja chcę kryzys! Ja chcę kryzys! Ja chcę zarabiać jak Grecy! Ja chcę zarabiać jak Włosi! Ja chcę, żeby Polska była takim bankrutem jak Grecja i Włochy![/quote

Odnośnik do odpowiedzi

"Poczytajcie bardzo głupia rado miejska i niech wam się sieczka zamieni w trociny.

Wasz burek powinien was zakopać pod ziemię bo jesteście tak samo głupi i nieudolni."

Oprócz tego,co zaznaczyłam z twoją wypowiedzią zgadzam się w 100%. Odpowiedz mi jednak,dlaczego na sytuację ekonomiczną Polaków ma ogromny wpływ nasza "bardzo głupia rada miejska"?

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie tylko zastanawia, dlaczego ta mądralińska od "rentownej dziedziny", jeszcze nie dołączyła do swojej rodziny,

"rozsianej" po Europie.

Na co czekasz babo ! Jedż do Grecji i leż pod drzewem oliwnym, a my tu w kraju "złożymy się na te 3000 ojro dla ciebie.

I co ma Rada Miasta i Burmistrz do twoich "wynurzeń" ??

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kręcę ty Gość nic nie zrozumiałeś! To jakiś tekst z gazety który przedstawia "kryzys" w polskim wydaniu.Nie zrozumiałeś podtekstu? Ja też się przyłączam do przedmówców, też chcę takiego kryzysu! Zarabiam dobrze ,mam zbyt na swoje produkty a to, że burmistrz czy premier nie mają na swoje pensje mnie wali.W kraju jest dobrze jak ludzie mają a władza pracuje społecznie i sobie "obcina" icon_redface.gif Fajnie ten tekst napisany. Ile trzeba w Polsce pracować, żeby żyć w upadłej Grecji hmmmmmm.Nie no jak Gość tego nie zrozumiał to znaczy, że to jakiś radny jest bo tylko oni tacy w ciemię bici i zdani na swego guru.

Odnośnik do odpowiedzi
Nie no jak Gość tego nie zrozumiał to znaczy, że to jakiś radny jest bo tylko oni tacy w ciemię bici i zdani na swego guru.

No a kto tu może pisać te durne posty tylko ci ciemni wyrwani z szamba radni i reszta IFS-wców.Oni nigdy nic nie zrozumieją bo to drewniaki.

Odnośnik do odpowiedzi
UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 15:16:41

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 15:14:54

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 15:11:46

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 15:09:01

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 15:07:55

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 15:05:28

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 15:02:14

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:57:31

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:56:33

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:39:41

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:39:06

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:38:38

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:38:00

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:36:29

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:35:28

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:34:45

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:34:21

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:33:40

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:32:48

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:31:06

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:29:51

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:28:38

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:27:56

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:27:40

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:27:13

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:26:43

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:25:58

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:25:29

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:25:14

UDZIELENIE KREDYTU INWESTYCYJNEGO W KWOCIE 252.318,41 ZŁ NA SFINANSOWANIE ZADANIA INWESTYCYJNEGO Jarosław Leśkiw 2011-11-23 14:24:46

To się nazywa informacja publiczna!!!!!!! Nawet radni przeczytają!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
OGŁASZA Przetarg nieograniczony

o wartości powyżej 14.000 euro do kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004r. (t.j.Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.)

na

Przebudowę ul. Aleja Słoneczna i ul. Aleja Spacerowa w miejscowości Ińsko

Nazwa i adres zamawiającego: Gmina Ińsko, ul. Boh. Warszawy 38, 73-140 Ińsko.

Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia: do odbioru w siedzibie Zamawiającego w Ińsku, ul. Boh. Warszawy 38 - sekretariat, tel. 091 562 30 25 fax. 091 562 30 63, od poniedziałku do piątku od godz. 7.30 do 15.30, za pośrednictwem poczty lub na stronie internetowej www.bip.insko.pl.

Koszt uzyskania SIWZ - 30 zł brutto.

Tryb zamówienia: przetarg nieograniczony na podstawie art. 10 ust. 1 w związku z art. 39 - 46 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655) - o wartości zamówienia od 14.000 euro do kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust 8 ustawy pzp.

Przedmiot zmówienia oraz wielkość lub zakres zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:

a. wykonanie przebudowy ul. Aleja Słoneczna i ul. Aleja Spacerowa z wydzieleniem ciągu pieszego i miejsc postojowych w miejscowości Ińsko.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:

- specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych - która stanowi załącznik nr 2 do SIWZ,

- projekcie budowlanym - który stanowi załącznik nr 3 do SIWZ,

- kosztorysie ofertowym - który stanowi załącznik nr 4 do SIWZ.

b. wykonanie 2 tablic informacyjnych (wymiary 70x90) wg wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do SIWZ.

Oferty częściowe: zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

Oferty wariantowe: zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.

Zamówienia uzupełniające: zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia uzupełniającego.

Termin wykonania zamówienia: do 10.06.2010 r.

Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków:

1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp , dotyczące:

a. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;

b. posiadania wiedzy i doświadczenia;

c. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

W celu udokumentowania spełniania opisanego wyżej warunku udziału w postępowaniu, Zamawiający żąda by w pracach przy realizacji niniejszego zamówienia brały udział osoby, które wykonują samodzielne funkcje techniczne w budownictwie i posiadają wymagane uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności drogowej.

d. sytuacji ekonomicznej i finansowej.

2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy pzp;

3. Opis sposobu oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu.

a. Ocena spełniania warunków będzie dokonywana na podstawie złożonych dokumentów, wymienionych w ust IX SIWZ.

b. Z treści złożonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż wykonawca spełnia warunki wymienione w pkt. 1 i 2.

c. Zamawiający wzywa wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w art. 25 ust. 1, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo termin składania ofert

Wadium: nie wymagane.

Kryteria oceny ofert i ich znaczenie: Cena 100%

Miejsce składania ofert: sekretariat Urzędu Gminy i Miasta ul. Boh. Warszawy 38 73-140 Ińsko, lub listownie na adres zamawiającego.

Termin składania ofert: 03.02.2010r. do godz. 9.00, otwarcie ofert o godz. 9.15.

Termin związania ofertą: 30 dni.

Informacje dodatkowe: nie zamierza się zawarcia umowy ramowej, ustanowienia dynamicznego systemu zakupów i aukcji elektronicznej.

Co to za kombinacje z przetargami sprzed roku, znowu coś jest nie tak ??? A może trzeba dokumenty "wyprostować" !!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo proste Zdzich najlepiej wie! Izba obrachunkowa już dobrze patrzy na te ich wydatki i przetargi.Nie było opublikowane zgodnie z wymaganiami na BIP i teraz ratując wydane pieniądze publikują jak się da.Są takie wymagania , że jeśli się na bipie nie ukażą mogą być uznane za nieważne.Mówili o tym nie raz radni i mieszkańcy. Dopominając się wszelkich dokumentów na stronie gminy a tu co ? "NIC NIE MUSZĘ-NIEKTÓRE OSOBY ŹLE TO ROZUMUJĄ!!! GRZMIAŁ BURMISTRZ" .Musi niestety publikować czy chce czy nie czy lubi kogoś czy nie czy zgadza się z radnymi opozycji czy nie!!!!!!! Tylko kiedy to do niego dotrze? Może jak będzie musiał od nowa coś zaczynać a pieniądze przepadną.Panie Burmistrzu rozum to takie coś co mieści się w głowie odpowiada za myślenie.Chyba Tego właśnie Panu brakuje.Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...