Skocz do zawartości

Dobro gminy a własna duma


Koleś

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 304
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Rozumiem, że nasz budżet jest o wiele mniejszy ale czy nie można było przewidzieć w nim coś na rozwój? Wszystkie nasze podatki i dochody gminy skonsumuje szkoła, gmina i jednostki pomocnicze.Jak to jest całkiem inaczej w normalnie funkcjonujących gminach icon_idea.gif Dla Ińska niestety zegar się zatrzymał icon_exclaim.gif Szkoda takiej gminy dla takich popaprańców rządzących.Bawić się i zajadać za nasze to najlepiej wychodzi tej władzy no i jeszcze dzielenie miejsc pracy między swoich. icon_evil.gif Wszystkie gminy w budżetach przewidziały inwestycje i pozyskanie środków z UE a my co icon_question.gif Od sylwestra "lipa" i tak przez cały rok icon_evil.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Można zgasić światła,nie dekorować na święta ale nie można zrezygnować z premii i innych nagród, przecież gminni nierobi liczą na "drapane" icon_twisted.gif

W tym roku wiele zachodniopomorskich samorządów zrezygnowało z organizacji hucznego sylwestra, tłumacząc się pustą kasą i koniecznością oszczędzania. Czy podobne idee przyświecają władzom miast w momencie dzielenia nagród rocznych między podległych sobie pracowników?
Odnośnik do odpowiedzi

A tutaj machniesz kopertą i wszystko rozumieją!!!!!!

W kwietniu w życie wchodzi ustawa o języku migowym. Nakłada obowiązek zapewnienia tłumaczy tego języka w instytucjach publicznych. Te kompletnie nie są przygotowane.

Długo oczekiwana w środowisku osób głuchych i nie tylko, ustawa o języku migowym wchodzi w życie 1 kwietnia 2012.

Urzędy, sądy, komendy, przychodnie muszą zapewnić obsługę w języku migowym

Urzędnicy z gmin w Świnoujściu, Wolinie, Dziwnowie i Międzyzdrojach w zeszłym roku rozpoczęli naukę komunikowania w języku migowym.A w Ińsku ???

Odnośnik do odpowiedzi
Twardość wody użytkowej, porównajcie z naszą, tzn, wynikami o ile są one dostępne na stronie gminnej,a powinny być stale umieszczane i uaktualniane, bo od nich zależy zdrowie mieszkańców.

Typowa twardość wody użytkowej (kranowej) wynosi ok. 10 °n. Woda poniżej 3 °n jest uważana za miękką, zaś woda powyżej 30 °n jest uważana za twardą:

bardzo miękka: <75 mg CaCO3/dm3

miękka: 75–150 mg CaCO3/dm3

średnio twarda: 150–300 mg CaCO3/dm3

twarda: 300–500 mg CaCO3/dm3

bardzo twarda: >500 mg CaCO3/dm3

Twardość wody pitnej wg norm polskich powinna wynosić 60–500 mg CaCO3/dm3[2]

Odnośnik do odpowiedzi
Może mieszkańcy poproszą burmistrza o podanie na stronie gminnej wyniki badań otrzymanie od PUWiS-u i porównają z obowiązującymi normami????Czy w przypadku zawyżonych norm wszystko jest ok.

96d5181edb7f957c9c27a05bdc93840d.png

przecież te wyniki ichne są notorycznie fałszowane , te pomyje z kranu nie można nazwać wodą źródlaną !!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Ale naszemu UBekowi racinowskiemu jest to obojętne jaką pijemy wodę , jak mieszkamy , jak wyglądają drogi , dla tego prymitywa ważna jest KASA jaką ma za NIC nie robienie !!!!!! a może on poprostu jeszcze na to nie wpadł że woda to ścieki , że mieszkania jak sprzed 30 lat , że drogi jak w 19wieku , itd.

no jak ktoś był traktorzystą nie koniecznie musi mieć pojęcie o takich drobiazgach .....kidey został przez oszustwo burmistrzem

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...
pamiętliwy

Z dobrego serca powiem Panu Gierowi jak to z tym planem przestrzennym było. Mam grunty przy ul. Sienkiewicza więc pomyślałem sprawdzę co tam jest na reszcie terenu. Popatrzyłem choć łatwo nie było ! i co? Zapisy o symbolach 60 U,P dalej aż do symboli 64 i 65 to zapisy o halach produkcyjnych i wszelkich obiektach do 15 metrów wysokości. Temu Panu jakiś hotel czy pensjonat dali tylko na 8 czy 9 metrów. Panie idź złóż wieniec na grobie Kudły za takie zapisy? Pan tu się rzucałeś jak lew broniąc człowieka który wszystko zrobił jak sam chciał! Bo wcześniej mówiono, że nam w mieście to wolno 12,5 metra a poza miastem trochę mniej nie wiem dokładnie to nie piszę ale fabryki w Ińsku do 15 metrów to moim zdaniem wielkie zaniedbanie i ze strony gminy i organów środowiska. To co tam dalej będzie budowane. Niech będzie spalarnia śmieci, żeby leżącym na cmentarzu lepiej się leżało. Nikt z nas nie wie gdzie nas pochowają może czasem koło śmietnika? Nie zbadane są ludzkie losy! W każdym razie nie obowiązuje zasada 12,5 i ta nie wiem 8-9 bo inni (pytanie kto??????) mają inaczej ,lepiej bez narażania się.

Odnośnik do odpowiedzi

Plan jest zrobiony do chrzanu. Na Linówku takie zapisy , że w zależności kto jest właścicielem to może do samej wody mieć podzielone działki a inni muszą poświęcić całe działki bez możliwości podziału i zabudowy. Na nic były nasze uwagi do planu. Po co było cokolwiek tam ruszać chyba tylko dla kilku cwanych co wcześniej nie mogli tam nic pobudować. Teraz oni mogą a my co mieliśmy wszystko jak należy to teraz mamy utrudnienia. Nie raz bywałem w gminie i ciągle tylko słyszałem U Pana Zdzisława, że nic nie można zrobić bo rdosie się nie zgodzą. To dlaczego teraz inni co wcześniej niezgodnie z prawem podzielili mogą a my nie? Ten plan przestrzenny to do kosza wyrzućcie.Jednemu las pozwolili podzielić a drugim nie to jak to jest panie burmistrzu! Kto za to odpowiada. Gmina czy planista?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...