Skocz do zawartości

rzetelność pracownika gminy


Olo

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli ktokolwiek będzie chciał wyrazić swoją opinie na temat projektowanej żwirowni w artykule który przygotuje Głos Szczeciński proszę o kontakt pod moim numerem 509591912 lub napisać do tego Pana maila na adres: [email protected] i zaznaczając, że chodzi o nowo projektowaną żwirownie w IŃSKU. Mam taką propozycje dla przeciwników aby zebrać silną grupę, tak aby walczyć z tym poronionym pomysłem i doprowadzić do referendum w sprawie tej żwirowni to my społeczność naszej gminy powinniśmy sami zadecydować o budowie żwirowni. Ja również dziękuje temu małżeństwu, radnym przeciwnym żwirowni i Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji Ziemi Ińskiej, które Pan Manske reprezentował na dzisiejszych komisjach. Strach się bać co to będzie na jutrzejszym głosowaniu. Jutrzejsze tak dla żwirowni pokaże którzy radni dbają o interes burmistrza i swój własny a nie o dobro ogółu. Ja niestety nie mogłem być na komisjach i nie mogę być na jutrzejszej sesji ale z informacji jakie otrzymałem dzisiaj od Pana Jacka Liwaka mogę wyrazić tylko swoje ubolewanie, że radni mają w nosie dobro swoich wyborców mam nadzieje, że zapłacą najwyższą cenę za swoje haniebne decyzje i za 4 lata ludzie im podziękują.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 54
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Byłem ,słyszałem ,uwierzyłem.Gmina sięga dna a burmistrza interesuje jak prywatni ludzie zdobyli majątek.Nawet gdyby ukradli to od tego są sądy a jego rolą jest dbać o mieszkańców gminy i gminę.Proszę pana na spotkaniu była pani redaktor z kuriera szcz.wychodząc z sali obrad zapytałem kiedy można się spodziewać artykułu.Podobno już jutro.Tak więc nie wiem czy ten głos szcz.to już nie spóźniona inicjatywa.Kiedy w tej gminie przestaniecie zaglądać sobie go garnków a zaczniecie dbać by się rozwijała???????Na spotkanie przyszło trzech rodowitych mieszkańców Ińska dwoje z nich obrzucono błotem,chociaż ich argumenty były nie do podważenia.To co musi robić burmistrz i ta rada jak nikt im nie przeszkadza?????Jak tak dalej pójdzie to należy wystąpić o referendum o odwołanie tego kłamczucha.Ten człowiek bazuje na tym ,że Ińszczan to nie interesuje a my przyjezdni nie mamy prawa głosu choć płacimy haracz do gminy.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgoda na żwirownię

Dodano: 2011-05-11 18:36:39

Ińsko. Większością głosów ińscy radni zgodzili się w środę na opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla części działek w Ciemniku (gmina Ińsko). Oznacza to rozpoczęcie procedury przeznaczenia gruntów rolnych na powierzchniową eksploatację kruszywa naturalnego, mimo wyraźnych sprzeciwów dużej grupy mieszkańców Ińska.

Niedawno przedstawiciele Szczecińskich Kopalni Surowców Mineralnych zwrócili się do włodarzy Ińska z wnioskiem o opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego dla części działek w Ciemniku, aby na 60 ha gruntu uruchomić żwirownię oraz zakład prefabrykatów. Zdaniem władz Ińska, takie przedsięwzięcie jest jedną z możliwości rozwoju gminy, ale decyzja o jego rzeczywistym funkcjonowaniu zapadnie dopiero w późniejszym czasie.

Na środowej sesji zachęcano jednak ińskich rajców, aby przychylili się do wniosku inwestorów i rozpoczęli procedurę opracowania planu zagospodarowania działek. Większość radnych (10 głosami za, przy 3 - przeciwnych i 2 - wstrzymujących się) przystała na tę propozycję. Tymczasem spora grupa mieszkańców Ińska sprzeciwia się temu przedsięwzięciu, obawiając się m.in. negatywnego wpływu na środowisko, jakość wód, zdrowie mieszkańców oraz w trosce o zachowanie walorów turystycznych gminy. Niezadowoleni z decyzji rajców, zapowiadają złożenie wniosku o referendum.

Odnośnik do odpowiedzi

Komentarze:

sowa (2011-05-11 19:21:36)

To jest tak jak gminą rządzi człowiek bez grosza wyobraźni i wiedzy , ma ogromny wpływ na swoich radnych ( bezradnych ) którzy w dużej większości stali się marionetkami burmistrza i jego woli utrzymania się na fotelu . Jego poprzedniczka która brakiem wiedzy i wyobraźni sciągneła do Ińska fabrykę węgla drzewnego ( zapylającą całą okolicę ) wywołującą ciągły hałas , oraz Bioetanol śmierdzący zgniłą melasą , przekonywała też mieszkańców jakie to wspaniałe inwestycje dla Ińska ( przypominam miejscowości wypoczynkowej i wczasowej )za co dostała parę udziałów spółki i posadę dla męża i siebie . Obecny włodarz gminy to człowiek o małych horyzontach myślowych który opowiada podobne bzdury o wspaniałej inwestycji dla Ińska tuż na jej rogatkach . Co dziwnego wcześniej zabronił budowy hotelu ze względów ochrony środowiska , teraz nie wyraża sprzeciwu na początek 70ha żwirownie która leży w pobliżu 2 jezior , a wcześniejsze zapisy Ińskiego Parku Krajobrazowego wyraźnie mówiły że dalsza eksploatacja żwiru po wyczerpaniu się starego wyrobiska koło Storkowa jest niedozwolona . I stał się CóD , inwestor dostał zgodę Ińskiego Parku i tych mataczy z Regionowej Dyrekcji Ochrony Srodowiska w Szczecinie . Takie cuda są możliwe szczególnie kiedy inwestorem jest bogata firma . Takie mamy dziś prawo , a prokuratura , no cóż NIC nie widzi bo chyba chce być ślepa .

Bogusław (2011-05-11 21:45:32)

Kopalnia żwiru ,jak to kopalnia .Burmistrz chyba miał w tym interes .Ale co z drogami ? Tyle jest teraz remontowanych dróg w stronę Szczecina ,po co jest wykonywana te inwestycje ?zaraz zostaną rozjeżdżone przez ciężki sprzęt . Ciekawe czy burmistrz pokryje szkody wynikające z transportu kruszywa. Wtedy by trzezwo myślał ?

zmartwiona (2011-05-12 10:19:04)

Przez kilkadziesiąt lat gmina nie uporała się z przejazdami "żwirków" z oddalonej o ponad 4 km kopalni za Storkowem.Jeżdżą do dzisiaj przez Ińsko, nie uporała się z tym nigdy do końca policja. I tak będzie jak powstanie nowa żwirownia na rogatkach Ińska. Nie trzeba dużo liczyć , aby uznać ,że warto zaryzykować przejazd przez Ińsko. Nawet za cenę zapłacenia od czasu do czasu mandatu. To są techniczne sprawy ale co z mieszkańcami domów położonych wzdłuż przejazdów do Chociwla i Węgorzyna.Te samochody zabierają do 30 ton kruszywa.O stratach w środowisku nawet nie chcę zacząć mówić, bo one są nieobliczalne. Tak jak zdrowie jest bezcenne.Można chyba tylko liczyć na mądrość mieszkańców Ińska, bo ich władza wymaga leczenia psychiatrycznego i to natychmiast.

Żwirek (2011-05-12 11:15:51)

Żaden szanujący się Burmistrz dbający o dobro mieszkańców nie wypowiedziałby tak jak wczoraj nasz przed kamerami.Bo naraziłby swój honor na szwank.Znam wiele wypowiedzi innych włodarzy gdzie występowały dużo mniejszej kategorii zagrożenia i burmistrzowie ,wójtowie zdawali się w takich przypadkach na decyzję i wolę mieszkańców.Nasz nie uszanował ani ogólu mieszkańców ani swoich wyborców którzy poszli oddać głos na niego bo wciskał po domach ,że jak zostanie jego rywal to powstanie spalarnia.Myślę ,że mieszkańcy są tak przerażeni brakiem wyobraźni wizjonera Racinowskiego zdobywaniem ogromnych kokosów dla gminy,że przeprowadzą referendum w które jak mniemam nie wierzy Pan Burmistrz.Bo sam jako gmina nie wyraził zgody na jego przeprowadzenie -dlaczego bo wie ,że mieszkańcy zgody takiej dać nie mogą.Tak blisko cmentarza ,kościoła i mieszkańców osiedla.Już teraz z kominów gryfskandu grobów domyć nie można a co z pyłem przecież piasek przy wiatrach unosi się nawet jak go nikt nie będzie ruszał.Ostatnio były u nas zjawiska burz piaskowych.Ja się pytam gdzie te organy ochrony środowika???Nie można dopuścić do samozagłady tego miejsca przez człowieka i jego 13popleczników bo to oznacza że już nic nie mamy do powiedzenia a ja wciąż uważam że z referendum powinien wyjść burmistrz.Ludzie z Ińska jako mieszkańcy nic do wtorku nie wiedzieli o takich planach więc jak to jest z tą nową ustawą o dostępie społeczeństwa do informacji o srodowisku.Dowiemy się dopiero jak już będą wydobywać żwir i jeździć wywrotki które jeszcze teraz od rana jadą na żwirownię puste o 6.ooi jest hałas aż domy się trzęsą.Karygodna decyzja zarówno Burmistrza jak i Radnych którzy twierdzą ,że opracowań i badań na ten temat nie widzieli i nie czytali.Jednym słowem Ci rajcy jeszcze są na etapie podpisywania się kciukiem

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...