Skocz do zawartości

Dlaczego Gmina Ińsko ma problemy finansowe


Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkańcy tej gminy są po prostu głupi i tak są traktowani przez rządzących.czy to się zmieni? Nie bo do zmian trzeba aktywności mieszkańców. A tego tutaj nigdy nie było i jeszcze długo nie będzie.

PS.

zaraz otrzymam od gminnych konowałów odpis ,że jestem taki sam. To jedyne co robią ...

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą ,brak aktywności .a Ci co sobie słodzą że tak mądrze piszą to tylko posłuchajcie rajcy jak zabiera GŁOS,na komisji czy sesji-on po prostu burczy lub nic nie mówi bo nic nie wie i reszta tej ekipy to czyste dno.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą ,brak aktywności .a Ci co sobie słodzą że tak mądrze piszą to tylko posłuchajcie rajcy jak zabiera GŁOS,na komisji czy sesji-on po prostu burczy lub nic nie mówi bo nic nie wie i reszta tej ekipy to czyste dno.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z Tobą ,brak aktywności .a Ci co sobie słodzą że tak mądrze piszą to tylko posłuchajcie rajcy jak zabiera GŁOS,na komisji czy sesji-on po prostu burczy lub nic nie mówi bo nic nie wie i reszta tej ekipy to czyste dno.

Hau,hau. Psy szczekają,a karawana jedzie dalej...

Odnośnik do odpowiedzi

Jak karawana głupcze? Ta stała banda przy korycie? Która tak ogłupiła i zastraszyła mieszkańców ,że sra im na głowy? Przecież tutaj wszystko zanika , nawet życie.

Jeśli jeszcze możesz i i ci nie zanikł,to dorób sobie potomka,wówczas i życie ci nie zaniknie.Co ma do tego banda przy korycie?

Odnośnik do odpowiedzi

Rok rządzenia minął .

Można ocenić z jakich zadań wywiązała się Nowa Władza.

-odebranie promenady przez Burmistrza Liwaka z urzędnikami z gminy oraz nadzorem opłacanym przez gminę(wyżej wymieniona promenada ma być rozbierana w przyszłym roku w dwóch etapach

-klejenie dziur na terenie gminy przez Powiat Stargardzki

-przebudowa chodnika na ul .Młynarskiej/-największa inwestycja i najdłużej trwająca w gminie( koszty poniósł Powiat dając materiały i bezrobotnych a gmina jak zwykle piasek oraz cement.

-odwołanie dyrektora szkoły i powołanie jego zastępcy na stanowisko(dyrektor oczywiście nie różni się niczym od poprzedniego ponieważ współpracował z poprzednim ,wymiana nic pozytywnego nie przyniosła wręcz odwrotnie jest gorzej.

-W ramach reorganizacji zwolniono Szymczyka pod przykrywka oszczędności gdzie zatrudniono na nowe umowy o prace nowych nauczycieli.

W gminie zatrudnienie wzrosło o Panią Martę która zastąpiła Panią Kasię lądująca w podatkach,dla Pana Palucha stworzono nowe stanowisko pracy aby Pan Michał mógł zostać zastępcą Burmistrza -osoba bez żadnego talentu na te stanowisko-może nadawać się tylko do mieszania w garze i to nie jestem pewna.

-Pod pretekstem oszczędności rozwiązano umowę z prawnikiem specjalizującym się w sprawach samorządowych a zostawiono kancelarię która nie specjalizuje się w samorządzie.

najdłuższy remont samochodu szkolnego który uległ wypadkowi i to chyba przez nieuwagę tych co obieli władzę

-Wycięcie wszystkich drzew na cmentarzu w Ińsku bez realnego uzasadnienia.

-Nie wypłacenie nagród dla nauczycieli

.Bez żadnego uzasadnienia wprowadzono podwyżkę za śmieci dla mieszkańców za nie udolność urzędników w 2016 aby pokryć deficyt 200 tyś zł

Pan Mazurek zafundował z Radnymi Ińsko Razem podwyżkę dla rolników podatku rolnego w uzasadnieniu że rolnicy dobrze się mają a on sam podając kwotę 4000 tys zł płacenia podatku za swój ośrodek wczasowy gdzie podał nieprawdę bo za kadencji Pana Racinowskiego podatki mu się zmniejszyły o połowę.

Najlepiej Nowej Władzy wychodzi propaganda na tle fleszy i udzielanie głupich wywiadów że gmina ma trudności.

Co do Rady Miejskiej

Ocena negatywna.

Za Tak Zwane Koryto odwołane Przewodniczącą Działoszewska.

Kościelny,Mazurek,Skonieczko,Dec,Tomczyk,Pańczyk ,Sadowska sprzedali się dla Szafrana który obiecywał im korzyści z diet i realizacji tak zwanych obietnic wyborczych.

Zero dyskusji na komisjach i sesji. Klubu Radnych Ińsko Razem. z której coś pozytywnego dla dobra mieszkańców by wpływało.

wykorzystywanie sprzętu Strażackiego nie do akcji bojowych -Tak zwane powstało towarzystwo wzajemnej adoracji Gmina Straż.Samochód strażacki wozi Panią Dyrektor Szkoły,Po paliwo do kosiarek jeżdzi się samochodem strażackim i tak wiele przykładów można przytaczać.

Władza niczym się przez ten Rok nie wykazała z Radą Miejską zafundowali sobie trzymiesięczne wakacje.

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz Panie Radny dowody na te osoby to w Stargardzie jest Prokuratura.Ja co do pana mam tabelki jakie Pan płacił podatki a jakie zaczął Pan płacić zostając radnym .Jestem ciekawa jak pan teraz na komisji i sesji będzie patrzył w kamerę wiedząc że podniósł pan podatki rolnikom a zarazem skłamał co do wysokości płacenia podatku za osrodek Wisola.

Odnośnik do odpowiedzi

Kant czyli Teresa Działoszewska ty się lepiej nie udzielaj bo większego szkodnika od ciebie gmina nie miała. Długi, które narobiłaś ciągną się za gminą jak twój smród. Jak byś była taka w porządku to byś stanęła przed kamerą i przeprosiła mieszkańców, że przez 8 lat w d**** miałaś wioski, a w Ińsku budowałaś tylko takie zakłady, które zgodziły się na zatrudnienie twojego mężusia. Molo się rozpada, kino się sypie, termomodernizacje bloków tak zrobiłaś że przetarg wygrał zubik i dziś widać efekty na elewacjach od dłuższego czasu bioetanol podatków nie płaci i wisi gminie prawie milion taki z ciebie działacz, a Liwaka mi szkoda bo m.in. przez twoje rządy trafił na najgorszy okres dla gminy.

Odnośnik do odpowiedzi

Rok rządzenia minął .

Można ocenić z jakich zadań wywiązała się Nowa Władza.

-odebranie promenady przez Burmistrza Liwaka z urzędnikami z gminy oraz nadzorem opłacanym przez gminę(wyżej wymieniona promenada ma być rozbierana w przyszłym roku w dwóch etapach

-klejenie dziur na terenie gminy przez Powiat Stargardzki

-przebudowa chodnika na ul .Młynarskiej/-największa inwestycja i najdłużej trwająca w gminie( koszty poniósł Powiat dając materiały i bezrobotnych a gmina jak zwykle piasek oraz cement.

-odwołanie dyrektora szkoły i powołanie jego zastępcy na stanowisko(dyrektor oczywiście nie różni się niczym od poprzedniego ponieważ współpracował z poprzednim ,wymiana nic pozytywnego nie przyniosła wręcz odwrotnie jest gorzej.

-W ramach reorganizacji zwolniono Szymczyka pod przykrywka oszczędności gdzie zatrudniono na nowe umowy o prace nowych nauczycieli.

W gminie zatrudnienie wzrosło o Panią Martę która zastąpiła Panią Kasię lądująca w podatkach,dla Pana Palucha stworzono nowe stanowisko pracy aby Pan Michał mógł zostać zastępcą Burmistrza -osoba bez żadnego talentu na te stanowisko-może nadawać się tylko do mieszania w garze i to nie jestem pewna.

-Pod pretekstem oszczędności rozwiązano umowę z prawnikiem specjalizującym się w sprawach samorządowych a zostawiono kancelarię która nie specjalizuje się w samorządzie.

najdłuższy remont samochodu szkolnego który uległ wypadkowi i to chyba przez nieuwagę tych co obieli władzę

-Wycięcie wszystkich drzew na cmentarzu w Ińsku bez realnego uzasadnienia.

-Nie wypłacenie nagród dla nauczycieli

.Bez żadnego uzasadnienia wprowadzono podwyżkę za śmieci dla mieszkańców za nie udolność urzędników w 2016 aby pokryć deficyt 200 tyś zł

Pan Mazurek zafundował z Radnymi Ińsko Razem podwyżkę dla rolników podatku rolnego w uzasadnieniu że rolnicy dobrze się mają a on sam podając kwotę 4000 tys zł płacenia podatku za swój ośrodek wczasowy gdzie podał nieprawdę bo za kadencji Pana Racinowskiego podatki mu się zmniejszyły o połowę.

Najlepiej Nowej Władzy wychodzi propaganda na tle fleszy i udzielanie głupich wywiadów że gmina ma trudności.

Co do Rady Miejskiej

Ocena negatywna.

Za Tak Zwane Koryto odwołane Przewodniczącą Działoszewska.

Kościelny,Mazurek,Skonieczko,Dec,Tomczyk,Pańczyk ,Sadowska sprzedali się dla Szafrana który obiecywał im korzyści z diet i realizacji tak zwanych obietnic wyborczych.

Zero dyskusji na komisjach i sesji. Klubu Radnych Ińsko Razem. z której coś pozytywnego dla dobra mieszkańców by wpływało.

wykorzystywanie sprzętu Strażackiego nie do akcji bojowych -Tak zwane powstało towarzystwo wzajemnej adoracji Gmina Straż.Samochód strażacki wozi Panią Dyrektor Szkoły,Po paliwo do kosiarek jeżdzi się samochodem strażackim i tak wiele przykładów można przytaczać.

Władza niczym się przez ten Rok nie wykazała z Radą Miejską zafundowali sobie trzymiesięczne wakacje.

Brawo trafna i sprawiedliwa ocena naszej wladzy ! Już niedlugo konkurs na dyrektora szkoły pewnie ustawiony żeby wygrało obecne beztalencie!
Odnośnik do odpowiedzi

Zostawcie Teresę w spokoju. Może i wybudowała ten bioetanol i gryfskand ale resztę robiła i ciągle robiła. Zgliszcza to Teresa przejęła po poprzedniku. Zimnicki wymazał całą gminę łącznie z kasą i godłem w radzie którego zasiadała mama michała wspierająca go dwoma rękoma. Za tymi fabrykami rękę podnosił Jacek też. To nie Teresa robiła termoizolację tylko Stachu i to niechlujnie rękoma Bogdana Sałdaka. W czasie rządów Zimnickiego zubik miał życie jak w Madrycie. Sałdak spieprzył wszystkie roboty w gminie bez wyjątku. Zimnicki kupił cały materiał termoizolacyjny który upakował w stodole a Teresa musiała potem płacić za przechowywanie bo późną jesienią i zimą nie dało się nic robić. Paluch za wszystkim stał i z Bogdanem śmiali się że taki wrzód zostawili zwyciężczyni. Teresa długo musiała stawiać gminę na nogi i robiła jednocześnie inwestycje reszta po niej to już coraz większy chłam. Liwak był w radzie i komisjach od 98 roku wiedział co w gminie się dzieje . Wiele inwestycji nietrafionych to jego ręka. Dlatego nie będę miał litości na tym osłem tak jak nad Michałem. Jego mama burzyła wszystkie stare budynki zabytkowe całując ręce Stachowi. Tak więc Liwak i Michał to dalszy bieg złych zdarzeń w naszej gminie.

Odnośnik do odpowiedzi

Kant czyli Teresa Działoszewska ty się lepiej nie udzielaj bo większego szkodnika od ciebie gmina nie miała. Długi, które narobiłaś ciągną się za gminą jak twój smród. Jak byś była taka w porządku to byś stanęła przed kamerą i przeprosiła mieszkańców, że przez 8 lat w d**** miałaś wioski, a w Ińsku budowałaś tylko takie zakłady, które zgodziły się na zatrudnienie twojego mężusia. Molo się rozpada, kino się sypie, termomodernizacje bloków tak zrobiłaś że przetarg wygrał zubik i dziś widać efekty na elewacjach od dłuższego czasu bioetanol podatków nie płaci i wisi gminie prawie milion taki z ciebie działacz, a Liwaka mi szkoda bo m.in. przez twoje rządy trafił na najgorszy okres dla gminy.

Słuchaj Gość a gdzie Jacek Liwak był jak Teresa rządziła.Szkoda że nagrań wideo nie było ale są protokoły z sesji jak i komisji.Zobacz jaki zagorzały zwolennik budowy bioetanolu ,żwirowni i zaciągania kredytów na inwestycje.To on jako radny takie stanowiska podtrzymywał i walczył jak lew który poległ wtedy i teraz polegnie także.Odrzucił pomoc wszelką a z tym niemotą przewodniczącym trzyma który wywiera na niego naciski a Łysy z Wisoli mu w tym pomaga więc pogrąża się w zapaść.Radni niemoty oprócz tych czterech Pań nic nie reprezentują o urzędnikach nie zapominając że nic nie potrafią.Także farmazonów tu nie pisz buraku jeden .Jak by nie ona to dziś bym trawę jad a tak mam pracę KORYCIARZU.

Odnośnik do odpowiedzi

Zostawcie Teresę w spokoju. Może i wybudowała ten bioetanol i gryfskand ale resztę robiła i ciągle robiła. Zgliszcza to Teresa przejęła po poprzedniku. Zimnicki wymazał całą gminę łącznie z kasą i godłem w radzie którego zasiadała mama michała wspierająca go dwoma rękoma. Za tymi fabrykami rękę podnosił Jacek też. To nie Teresa robiła termoizolację tylko Stachu i to niechlujnie rękoma Bogdana Sałdaka. W czasie rządów Zimnickiego zubik miał życie jak w Madrycie. Sałdak spieprzył wszystkie roboty w gminie bez wyjątku. Zimnicki kupił cały materiał termoizolacyjny który upakował w stodole a Teresa musiała potem płacić za przechowywanie bo późną jesienią i zimą nie dało się nic robić. Paluch za wszystkim stał i z Bogdanem śmiali się że taki wrzód zostawili zwyciężczyni. Teresa długo musiała stawiać gminę na nogi i robiła jednocześnie inwestycje reszta po niej to już coraz większy chłam. Liwak był w radzie i komisjach od 98 roku wiedział co w gminie się dzieje . Wiele inwestycji nietrafionych to jego ręka. Dlatego nie będę miał litości na tym osłem tak jak nad Michałem. Jego mama burzyła wszystkie stare budynki zabytkowe całując ręce Stachowi. Tak więc Liwak i Michał to dalszy bieg złych zdarzeń w naszej gminie.

Łolo a cos ty takom miłoscią do teresy zapałał ? Jak zobaczyłeś ją jako przewodniczącom na zdjęciu z liwakiem w sylwestra, to mało się nie pożygałeś ! Ateraz to pani wieża, ble,ble bułke przez bibułke. A moż ty ją dmuchasz, bo krzysiu ciągle osmarkany chodzi ?

Odnośnik do odpowiedzi

Olo bardzo szybko zmieniasz zdanie. Jeszcze nie tak dawno pisałeś że Tereska to szkodnik Ińska i że udowodniła to przez 8 lat swoich rządów. Co do termomodernizacji mylisz się. To Działoszewska robiła przetarg na termomodernizację, a kiedy wygrała firma z zewnątrz unieważnili przetarg i zrobili wszystko tak aby ZUBiK to wygrał. Później to zezwalała na odłączanie się od kotłowni. Nie bronie Stacha ale on miał rzesze pracowników tzw. robót publicznych i mu ZUBiK do niczego potrzebny nie był. PUWiS umowę podpisał Stach ale aneks o oddaniu w użytkowanie i skazanie mieszkańców na jednego dostawcę na 25 lat podpisała Teresa więc nie pieprz mi tutaj głodnych kawałków jaka to ona wspaniała była. Gdyby wygrała z Racinowskim w 2006 r. to gwarantuje ci, że żwirki kopały już by od 2010 w Ińsku i nikt nie mógłbym z tym nic zrobić. Pokaż mi inwestycje Teresy, które są dobrze wykonane. Może molo? Może kino? Może kanalizacja w Ściennym, która też się sypie? Ostatnia modernizacja oczyszczalni ścieków w Ińsku była za Stacha, Terecha oddała PUWiSowi i dziś wszystko się wali.

Odnośnik do odpowiedzi

OBIETNIC WYBORCZE.------Szafran obiecał drogę w Ściennym .Zero w tym temacie troszkę szumy i po obietnicy.Oszukał mieszkańców zbierając podpisy aby uchwałę w Powiecie zablokować przyjęcia drogi przez gminę.Finał taki tej jego aktywności że jest tak jak było.Studzienki które nadzorował jak je niby obniżali to ponownie wyrastają a dziury jak były tak są.Powiat przez to nie wykonał drogiej dokumentacji przebudowy drogi a Agencja Rolna nie wyda pieniędzy na drogę powiatową.TAK ZAŁATWIŁ SZAFRAN ŚCIENNE.

Mazurek buduje świetlice w CZERTYNIU---głosował za zdjęciem zapisanych środków w budżecie w kwocie 300 tyś zł nie protestując na budowę świetlicy świetlicy.

Tomczyk sprzedał się dla świetlicy w Storkowie .Wydając zgodę na kopanie nowej dziury do wydobywania żwiru między Storkowem a Studnicą żwirownia zrobi czy wykona ogrzewanie świetlicy TPD która żadnych norm nie spełnia.

Linówko -świetlica zamknięta jak za Racinowskiego bez żadnego uzasadnienia .Choć kolesie z PSL duże wpływy maja pomiędzy sobą to dla sołectwa nic nie zrobiono.Paniczyk co po Racinowskim odziedziczył to nic nie zrobił jako radny dla sołectwa.Sołtys się uaktywnił to on może plusy by zbierał ale burmistrz mało jest mu przychylny.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo bardzo szybko zmieniasz zdanie. Jeszcze nie tak dawno pisałeś że Tereska to szkodnik Ińska i że udowodniła to przez 8 lat swoich rządów. Co do termomodernizacji mylisz się. To Działoszewska robiła przetarg na termomodernizację, a kiedy wygrała firma z zewnątrz unieważnili przetarg i zrobili wszystko tak aby ZUBiK to wygrał. Później to zezwalała na odłączanie się od kotłowni. Nie bronie Stacha ale on miał rzesze pracowników tzw. robót publicznych i mu ZUBiK do niczego potrzebny nie był. PUWiS umowę podpisał Stach ale aneks o oddaniu w użytkowanie i skazanie mieszkańców na jednego dostawcę na 25 lat podpisała Teresa więc nie pieprz mi tutaj głodnych kawałków jaka to ona wspaniała była. Gdyby wygrała z Racinowskim w 2006 r. to gwarantuje ci, że żwirki kopały już by od 2010 w Ińsku i nikt nie mógłbym z tym nic zrobić. Pokaż mi inwestycje Teresy, które są dobrze wykonane. Może molo? Może kino? Może kanalizacja w Ściennym, która też się sypie? Ostatnia modernizacja oczyszczalni ścieków w Ińsku była za Stacha, Terecha oddała PUWiSowi i dziś wszystko się wali.

A ty Łysy jako Przewodniczący Komisji Budżetowej i do spraw rozwoju gdzie byłeś jak baranie budżet przyjmowałeś bez zabezpieczenia środków na remont mola czy nadzorowania PUWiS z umowy w tyłek mu tylko wchodziłeś bo miałeś w tym cel Podatki mniejsze z korzyścią dla siebie oraz mieszkanie socjalne w Ciemniku dla swojego człowieka który nie spełniał wymogów żeby takie mieszkanie otrzymać,przez co Pani Ciszewska nie otrzymała mieszkania.

Odnośnik do odpowiedzi

Same głupoty napisałaś, cały czas tu trąbimy o 200 tyś dlugu smieciowego, o innych długach wiadomo tylko że są to powiedz mi, za co gmina wyremontuje droge w Ściennym, za co wybuduje świetlicę w Czertyniu, za co w Linówku i w Ciemniku? Dobrze że powiat poprawi studzienke i wyremontuje chodnik bo gmina biedna jak mysz kościelna i nawet tego by nie było.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo bardzo szybko zmieniasz zdanie. Jeszcze nie tak dawno pisałeś że Tereska to szkodnik Ińska i że udowodniła to przez 8 lat swoich rządów. Co do termomodernizacji mylisz się. To Działoszewska robiła przetarg na termomodernizację, a kiedy wygrała firma z zewnątrz unieważnili przetarg i zrobili wszystko tak aby ZUBiK to wygrał. Później to zezwalała na odłączanie się od kotłowni. Nie bronie Stacha ale on miał rzesze pracowników tzw. robót publicznych i mu ZUBiK do niczego potrzebny nie był. PUWiS umowę podpisał Stach ale aneks o oddaniu w użytkowanie i skazanie mieszkańców na jednego dostawcę na 25 lat podpisała Teresa więc nie pieprz mi tutaj głodnych kawałków jaka to ona wspaniała była. Gdyby wygrała z Racinowskim w 2006 r. to gwarantuje ci, że żwirki kopały już by od 2010 w Ińsku i nikt nie mógłbym z tym nic zrobić. Pokaż mi inwestycje Teresy, które są dobrze wykonane. Może molo? Może kino? Może kanalizacja w Ściennym, która też się sypie? Ostatnia modernizacja oczyszczalni ścieków w Ińsku była za Stacha, Terecha oddała PUWiSowi i dziś wszystko się wali.

Kim ty jesteś niemoto żeby pisać takie bzdury. Termomodernizcję zaczął Stachu na sto procent nawet w deszcz i słoty co za skutkowało wyglądowo i technicznie w blokach. To Stachu zmusił mieszkańców bloków do podpisania pod groźbą deklaracji że wyrażają zgodę na siłę na wymianę okien i odcięcie od ogrzewania. Wykonawcę wyłonił Paluch kogoś z rodziny. Przecież wszystko możesz znaleźć. Wieża tylko ratowała ten śmietnik przed rozkładem. Michał nie wymaże radnej Kupczyńskiej z podnoszonej ręki tak jak Liwak nie wymaże braterstwa krwi z Teresą. Molo gdybyście konserwowali to by przetrwało ale po co nie wasze pieniądze. Ścieżka do plaży została zrobiona przez nią korzystacie do dzisiaj, zakłady mniej lub bardziej trafne ale ludzie pracują wy nie zrobiliście nic. Zamierzcie uruchomić fermę wiatrową, fermę norek - to wg was odpowiednie zakłady dla gminy???? Może by była żwirownia a może nie....zresztą jaka to różnica skoro wy żwirownię też uruchomicie Jacek tego dokona w białych rękawiczkach.Ten wielki "Kant" to nawet w pisaniu jest KANT. Nie bronię wieży ale w****** mnie takie gadanie i nie zmienia faktu że jej nie lubię ALE ZROBIŁA DLA GMINY COŚ CO ZOSTAŁO.

Odnośnik do odpowiedzi

Łolo ty głupku CO PO NIEJ ZOSTAŁO? Molo już się rozleciało, kino w ruinie, beczki po bioetanolu w środku zardzewiałe że nikt nie chce kupić niedługo pójdą na złom, po modernizacji bloków został w Ińsku smog i smród zwłaszcza zimą, TYLE PO NIEJ ZOSTAŁO! O długach nie wspomnę!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Neko zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...