Skocz do zawartości

w Pacanowie kozy kują , a w Ińsku pacanów kreują !


Rekomendowane odpowiedzi

olo kup sobie jakieś perfumy bo śmierdzisz na odległość gnojem i wiochą

Gmina jest swoistą wiochą i ludzie tutaj mają swój zapach.Ale gorszego śmierdziela od ciebie bałwan nie ma.W tobie są wszystkie najgorsze cechy jakie może posiadać istota żyjąca w postaci człowieka. Czas abyś sobie zapamiętał to określenie.Ono będzie za tobą się wlekło aż do piekła.

Odnośnik do odpowiedzi

Takim fikołom informacji nie udzielamy. Mogłeś być na komisji zapraszaliśmy wszystkich. Widać chcesz ostro lobbować na rzecz żwirowni. Pytanie brzmi za ile???? Pan z Wisoli to jeden z mądrzejszych ludzi w radzie. O norkach nie wypisuj bzdur bo w naszym województwie jest ich najwięcej i wszędzie ludzie protestują i niestety już wybudowane fermy są zamykane tak dla twojej wiedzy. U nas miał być bioetanol a wyszły 'wieże" bez użytku i nic tu nie miały do rzeczy żadne protesty. Po prostu jesteś bałwanem , rozum zmieszał się z gównem i już. Właściciel miałki jest i możesz dochodzić swoich start jak tak cię oszukał. Może nawet z nim rozmawiasz :D co za faszysta z ciebie ;)

olo ty jesteś największa szmata w tej gminie , starałeś się odwrócić uwagę od swojej prawdziwej twarzy , wymyślając twarz ola która tak faktycznie miała ci posłużyć do twoich dewiacji i manipulowaniu społeczności i wyborców w gminie . Wcześniej smrodziłeś na tych stronach pod innymi nikami , jesteś nawiedzonym paranoicznym fanatykiem który uzurpuje sobie prawo do tego że wszystko wie najlepiej i każdego może opluć lub pouczać. Wielu padło niestety na tą mistyfikację dlatego jeszcze jesteś przy żłobie .Zapamiętaj sobie szmato kij ma dwa końce .

Odnośnik do odpowiedzi

olo ty jesteś największa szmata w tej gminie , starałeś się odwrócić uwagę od swojej prawdziwej twarzy , wymyślając twarz ola która tak faktycznie miała ci posłużyć do twoich dewiacji i manipulowaniu społeczności i wyborców w gminie . Wcześniej smrodziłeś na tych stronach pod innymi nikami , jesteś nawiedzonym paranoicznym fanatykiem który uzurpuje sobie prawo do tego że wszystko wie najlepiej i każdego może opluć lub pouczać. Wielu padło niestety na tą mistyfikację dlatego jeszcze jesteś przy żłobie .Zapamiętaj sobie szmato kij ma dwa końce .

Pouczać można ludzi myślących, mających jakąś wiedzę i intelektualnie stojących chociaż na przeciętnym poziomie. A ty jesteś zwykły krętacz i mieszacz. na dodatek obcy. Prawdziwy bauwan znikąd..Ludzie wiedzą o tobie więcej niż ty sam ujawniasz.Lepiej schowaj się za swoje i siedź na d****.Bo kij ma dwa końce i zacznie boleć o wiele silniej niż obecnie. Gminy nie przekupisz tak jak pojedynczych głupoli. My wiemy ,że nas nie popierasz i trzymasz ze starymi prykami.

Odnośnik do odpowiedzi

Obcy a co to jest.Zawsze wszystkim o zyski chodzi Tobie chyba też.Jesteś z zewnątrz to i masz ludzi z zewnątrz także Twe podpowiedzi do lamusa.Cwaniaków nigdy się nie wyzbędziesz także trzeba mieć oczy szeroko otwarte.

Żwirki dostana zgodę na kopanie i na tym się skończy współpraca z władzą i mieszkańcami, im chodzi tylko o żwir i o nic więcej

olo kup sobie jakieś perfumy bo śmierdzisz na odległość gnojem i wiochą

W przeciwieństwie do ciebie nie chowam się za dziesięcioma nikami. Piszę jako "Olo" i tak zostanie - żadna niemiecka gęba nie będzie sobie mną gęby wycierać. Jak ci śmierdzę to nie zbliżaj się do mnie....być z wiochy to nie hańba tylko zaszczyt....kupiłeś przechodzonego merca i szpanujesz po gminie jak świr....ten twój ułomek którego ze sobą wozisz to twój bodyguard? to chyba cię nie ochroni chociaż w samochodzie pasujecie do siebie.....dwa ułomki ha ha ha .....jeszcze tylko napisz tu wszystkim ile dostałeś od kopalni za to lobbowanie i wszystko będzie jasne....na marginesie chcę zaznaczyć, że widzenie podwójnie, omamy, przewidzenia, tzw. rozdwojenie jaźni to choroba....czasem nie tylko wygląd już mówi że pacjent jest chory ale przede wszystkim jego zachowanie.....tak jest w twoim przypadku.

Odnośnik do odpowiedzi

olo idź się odprężyć do swoich byczków zamiast udowadniać tutaj swoją inteligencję , którą na każdym kroku prezentujesz . Tobie jak widać brak nie tylko argumentów ale i szacunku do ludzi których nie znasz . Jak masz kompleksy to idź do psychiatry , pytanie czy będziesz dalej mógł przewodniczyć ?

Odnośnik do odpowiedzi

olo idź się odprężyć do swoich byczków zamiast udowadniać tutaj swoją inteligencję , którą na każdym kroku prezentujesz . Tobie jak widać brak nie tylko argumentów ale i szacunku do ludzi których nie znasz . Jak masz kompleksy to idź do psychiatry , pytanie czy będziesz dalej mógł przewodniczyć ?

Nie tykaj ludzi którzy cię nie ruszają. Byczków nie mam ale ty może jesteś byczkiem kastratem. Jak cię widziałem w tej starej bmwicy z tą babą ryżą to pomyślałem jaki facet taka baba i obstawa hahahahahah. Miernoto co ci napisałem o twojej rozdwojonej jaźni taki musi mieć pomoc psychiatryka może następnym razem wywiozą cię w kaftanie z tego rancza.

ja tam myślę , że dla tego ola jedyną pociechą w życiu została zabawa na tym forum biedny nieborak

Już zacytowałem twoje wpisy z czwartku i piątku miałeś taką zabawę na forum że hej.............lobbysto żwirków. Przy okazji nie licz że żwirownia będzie bo Ińsko Razem na to nie pozwoli co było już nie raz podnoszone.Jesteś świr zarejestrowany na blachach HH i wku....ludzi. Ja już nie przypominać ci że pisałeś tu o właścicielach co cię na miałce oszukali. Jak ich spotkasz to powiesz to im? Ja bym powiedział.

Odnośnik do odpowiedzi

olo idź się odprężyć do swoich byczków zamiast udowadniać tutaj swoją inteligencję , którą na każdym kroku prezentujesz . Tobie jak widać brak nie tylko argumentów ale i szacunku do ludzi których nie znasz . Jak masz kompleksy to idź do psychiatry , pytanie czy będziesz dalej mógł przewodniczyć ?

Zaglądam czasami na to forum,bo oddaje krwistośc lokalnych układów. Niestety stwierdzam,że ten cymbał obraża inteligencję Ola ,porównując go z krokusem.Powiem krótko: tą są dwa rozbieżne bieguny na dodatek mający inne cele . Jeżeli tego nie zozumiesz zachodni parobku, to znaczy że w swoich splotach masz więcej zrostów, niż krowa po słynnej , nazywanej wściekła..

Odnośnik do odpowiedzi

Zaglądam czasami na to forum,bo oddaje krwistośc lokalnych układów. Niestety stwierdzam,że ten cymbał obraża inteligencję Ola ,porównując go z krokusem.Powiem krótko: tą są dwa rozbieżne bieguny na dodatek mający inne cele . Jeżeli tego nie zozumiesz zachodni parobku, to znaczy że w swoich splotach masz więcej zrostów, niż krowa po słynnej , nazywanej wściekła..

Nie dziwi was że "wiem" i "rajca" nabrali wody w usta? Objechali Ińsko nacieszyli oczy widokami na przyszłość i teraz myślą jak wydębić kasę od kopalni. W to wszystko się "gośc" i wygląda że żwirownia zaklepana.

Odnośnik do odpowiedzi

Zaglądam czasami na to forum,bo oddaje krwistośc lokalnych układów. Niestety stwierdzam,że ten cymbał obraża inteligencję Ola ,porównując go z krokusem.Powiem krótko: tą są dwa rozbieżne bieguny na dodatek mający inne cele . Jeżeli tego nie zozumiesz zachodni parobku, to znaczy że w swoich splotach masz więcej zrostów, niż krowa po słynnej , nazywanej wściekła..

ty zaglądasz hahaaha , ty piszesz sam z sobą , prowokujesz i na te idiotyzmy sam odpowiadasz , sama inteligencja z ciebie tryska no może nie tylko to jedno . MY TU MIELIśMY TYLKO jednego podobnego o nazwie krokus . Teraz mamy ola hahaha.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo nie Jestem tym co dzis tu pisze ale tym co śledziłeś moje jedyne wpisy o żwirowni.Obrazałeś mnie że ja tu wyzywam .Zobacz co robisz . Czerwony Narcyzie Twe wpisy są mało znaczące a ja za granice pojadę sobie jak będe chciał.zwirownia powstanie i tak jak Ci pisałem musisz się ztym pogodzić lub przeprowadż się na Waliszewo tam zakład zamykają.Tam biznes swój bedziesz prowadził a tu komunistycznej propagandy nie uprawiaj ponieważ ponosi Cię i nie panujesz nad sobą.Piszesz o swej odwadze.To ją może masz ukrytą.Trzabyło montować ekipę która by wszystko zablokowała a nie siedzieć w podziemiu.Nie pisz że piszesz pod jednym nikiem bo to nie prawda,piszesz pod wieloma i to dobrze wiem.Denerwuję Cię to że nie kumasz ćpuna który Cie torpeduję.Pamietaj dla mnie jest dobro ogółu gminy a nie grupki ludzi którzy tu zrobili sobie skansen a teraz czepiają sie tej władzy.Pozdrawiam

Od razu bez kozery zapytam - kogo masz na myśli pisząc "niektóre grupki" bo jak cie znam to masz konkretną grupkę na myśli. Czerwony to ty masz mózg od wymyślania ty bredni na caffe. Nie udało ci się nic mądrego napisać prócz tego że żwirownia będzie bo ty tak mówisz i piszesz. Twoje słowa są po prostu gówno warte nic takiego w planie nie ma. Po co mi Waliszewo jak ja mieszkam w centrum Ińska a ty gdzie mieszkasz? Na ranczo? taki z ciebie prymitywny dyskutant że zlewam na ciebie. Zaraz zaraz to jak na ranczo to ty jesteś najprawdziwsza wiocha a to jaja a mnie od śmierdzieli nazywasz ćwoku?!

ty zaglądasz hahaaha , ty piszesz sam z sobą , prowokujesz i na te idiotyzmy sam odpowiadasz , sama inteligencja z ciebie tryska no może nie tylko to jedno . MY TU MIELIśMY TYLKO jednego podobnego o nazwie krokus . Teraz mamy ola hahaha.

A to też ty i z kim teraz piszesz z własnym cieniem? Kozła w dupę temu kto cię nie pozna. Ta sam łysa gęba, krzywy ryj, chamski w sklepie, na ulicy i wszędzie gdzie się pokaże. Na dodaatek wyzyskiwacz pracowników i straszyciel sąsiadów.

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu to coś co ty stosujesz ma swoją nazwę, tal jak np:mobbing.Ponadto to świadczy o pewnej chorobie, nazwy nie wymieniam.

To prawda ten ćpun widzi wszystko podwójnie. Widzi dwa w jednym no i tak dalej i tak dalej aż sam ukręci na siebie bicz. Życzę ci powodzenie w głupocie te "gośc"'

Odnośnik do odpowiedzi

Widzidzę Cię jak nie możesz poradzić ze sobą.Dziś w nocy bedziesz miał koszmary a jutro rano bedziesz zapuchnięty,chyba że dołączych do tych co podwujnie widzą.Pozdrawiam.

Po takich orgiach jak ty ostawiasz na swoim ranczu to można spuchnąć, odlecieć, mieć zwidy, urojenia i inne psychozy. Jesteś zakałą przyjezdną w tej gminie. czepiasz się wszysale czepią się też ciebie. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Olo -Olin.może tak zaczniesz realizować program wyborczy.

Realizuję jestem dopiero 6 miesięcy i ciągle sprzatam po brudasie Terebeckim i Racinowskim. Może załóż kaganiec i nie szczekaj.

Odnośnik do odpowiedzi

A co takiego sprzątasz baranie.daj przykłady Zobacz jakie brudy teraz wy robicie.Pisałem juz dziś o tym .Teraz bedziesz cztery lata nic nie robił nie robie tylko pisał o po przednikach a tego najwiekszego bruda zostawiłeś sobie w gminie.

Ty zaś zrobiłeś kierownikiem największego bruda na kierownika budowy który nie dopilnował żadnej gminnej inwestycji a dla pieniędzy lizał dupę wszystkim burmistrzom tfu.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...
be czy kukuryku ?

Ekoterroryści będą wykluczani z postępowań środowiskowych

Będzie można budować 
i modernizować ośrodki turystyczne na terenie 
parku narodowego.

Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki stawia na rozwój miejscowości turystycznych.

W tym celu proponuje zmiany w przepisach, które w jej przekonaniu uniemożliwiają inwestycje w sąsiedztwie parków narodowych i rezerwatów oraz na ich obszarze.

Do Sejmu wpłynął właśnie projekt autorstwa tej komisji nowelizujący dwie ustawy: o ochronie przyrody oraz środowiskową. Parlamentarzyści proponują wprowadzenie uregulowań ograniczających udział ekoterrorystów w postępowaniach prowadzonych na podstawie przepisów środowiskowych.

Zgodnie z projektem, jeżeli organizacja ekologiczna dopuści się nadużyć lub łamania prawa, urząd prowadzący postępowanie z urzędu lub na wniosek inwestora albo też innej strony wykluczy tę organizację z postępowania. W tym celu wyda postanowienie, na które organizacji i stronom będzie przysługiwało zażalenie.

Teraz kwestie dotyczące udziału stron i organizacji w postępowaniu administracyjnym reguluje kodeks postępowania administracyjnego. Zdaniem komisji jego przepisy nie przystają jednak do postępowań środowiskowych. Dlatego trzeba stworzyć szczególną regulację.

Jednocześnie posłowie chcą wprowadzić do ustawy o ochronie przyrody zapis, który pozwoli budować ośrodki turystyczne w okolicy oraz na terenie parków narodowych. Dziś jest to trudne. Dyrektorzy parków są temu niechętni, choć zdarzają się wyjątki.

Takim modelowym przykładem współpracy jest m.in. Kopa w Karpaczu, ośrodek narciarski znajdujący się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, a także Kasprowy Wierch – trasa narciarska na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Posłowie przyznają jednak, że takich przykładów współpracy nie ma zbyt wiele. W efekcie miejscowość nastawiona na czerpanie zysków z turystyki nie może się prawidłowo rozwijać.

Projekt przewiduje więc, że park narodowy będzie mógł być udostępniany również w celach turystycznych, rekreacyjnych i sportowych, ale tylko w sposób, który nie wpłynie znacząco na przyrodę.

Ponadto przewidziane są wyjątki od zakazu budowy i przebudowy obiektów umiejscowionych na terenie parków, w tym kolejki liniowej.

Na inwestycję będzie musiał się jednak zgodzić minister środowiska, i to pod warunkiem że inwestor zrekompensuje utratę wartości przyrodniczych.

Ponadto Rada Ministrów, wydając rozporządzenie w sprawie utworzenia parku narodowego, zmiany jego granic lub likwidacji, ma się kierować rzeczywistą wartością przyrodniczą, a także możliwościami rozwoju tych obszarów.

Posłowie chcą, żeby ustawa weszła w życie po upływie trzech miesięcy od daty opublikowania.

Panie i Panowie z gminy zacznijcie ruszać mózgownicami, czas na program rozwoju turystycznego,prawdziwą strategię w tym zakresie ( z terminami ) i do roboty.Bo podobnie jak PO z PSL bierzecie forsę a nic nie robicie za pobierane pensje. Jak chyba wiecie w latach 2016-2020 są olbrzymie dofinasowania do prawdziwych działań.Ruszcie mózgownicami bo coraz bardziej upodabniacie się do poprzedników. Oni starcili te 25 lat, a wy?

Odnośnik do odpowiedzi

Ekoterroryści będą wykluczani z postępowań środowiskowych

Będzie można budować 
i modernizować ośrodki turystyczne na terenie 
parku narodowego.

Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki stawia na rozwój miejscowości turystycznych.

W tym celu proponuje zmiany w przepisach, które w jej przekonaniu uniemożliwiają inwestycje w sąsiedztwie parków narodowych i rezerwatów oraz na ich obszarze.

Do Sejmu wpłynął właśnie projekt autorstwa tej komisji nowelizujący dwie ustawy: o ochronie przyrody oraz środowiskową. Parlamentarzyści proponują wprowadzenie uregulowań ograniczających udział ekoterrorystów w postępowaniach prowadzonych na podstawie przepisów środowiskowych.

Zgodnie z projektem, jeżeli organizacja ekologiczna dopuści się nadużyć lub łamania prawa, urząd prowadzący postępowanie z urzędu lub na wniosek inwestora albo też innej strony wykluczy tę organizację z postępowania. W tym celu wyda postanowienie, na które organizacji i stronom będzie przysługiwało zażalenie.

Teraz kwestie dotyczące udziału stron i organizacji w postępowaniu administracyjnym reguluje kodeks postępowania administracyjnego. Zdaniem komisji jego przepisy nie przystają jednak do postępowań środowiskowych. Dlatego trzeba stworzyć szczególną regulację.

Jednocześnie posłowie chcą wprowadzić do ustawy o ochronie przyrody zapis, który pozwoli budować ośrodki turystyczne w okolicy oraz na terenie parków narodowych. Dziś jest to trudne. Dyrektorzy parków są temu niechętni, choć zdarzają się wyjątki.

Takim modelowym przykładem współpracy jest m.in. Kopa w Karpaczu, ośrodek narciarski znajdujący się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, a także Kasprowy Wierch – trasa narciarska na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Posłowie przyznają jednak, że takich przykładów współpracy nie ma zbyt wiele. W efekcie miejscowość nastawiona na czerpanie zysków z turystyki nie może się prawidłowo rozwijać.

Projekt przewiduje więc, że park narodowy będzie mógł być udostępniany również w celach turystycznych, rekreacyjnych i sportowych, ale tylko w sposób, który nie wpłynie znacząco na przyrodę.

Ponadto przewidziane są wyjątki od zakazu budowy i przebudowy obiektów umiejscowionych na terenie parków, w tym kolejki liniowej.

Na inwestycję będzie musiał się jednak zgodzić minister środowiska, i to pod warunkiem że inwestor zrekompensuje utratę wartości przyrodniczych.

Ponadto Rada Ministrów, wydając rozporządzenie w sprawie utworzenia parku narodowego, zmiany jego granic lub likwidacji, ma się kierować rzeczywistą wartością przyrodniczą, a także możliwościami rozwoju tych obszarów.

Posłowie chcą, żeby ustawa weszła w życie po upływie trzech miesięcy od daty opublikowania.

Panie i Panowie z gminy zacznijcie ruszać mózgownicami, czas na program rozwoju turystycznego,prawdziwą strategię w tym zakresie ( z terminami ) i do roboty.Bo podobnie jak PO z PSL bierzecie forsę a nic nie robicie za pobierane pensje. Jak chyba wiecie w latach 2016-2020 są olbrzymie dofinasowania do prawdziwych działań.Ruszcie mózgownicami bo coraz bardziej upodabniacie się do poprzedników. Oni starcili te 25 lat, a wy?

Jakieś gówno WKLEJONE z innego obszaru terytorialnego Polski ...rusz głową i d**ę zostaw w spokoju... masz pomysł,... plan lub wizję ...zgłoś projekt i ALLELUJA I DO PRZUDKU z tylnego siedziska nic nie zdziałasz ....
Odnośnik do odpowiedzi

Artykuł bardzo dla Ińska poprawny. Mamy Park krajobrazowy jeśli można w Narodowym to dobrze nam wróży. Kto nie umie czytać ze srozumieniem niech nie zabiera głosu. Precz z głupcami typu "Eko mleko" tylko sieczka może tak pisać.

Odnośnik do odpowiedzi

Ekoterroryści będą wykluczani z postępowań środowiskowych

Będzie można budować 
i modernizować ośrodki turystyczne na terenie 
parku narodowego.

Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki stawia na rozwój miejscowości turystycznych.

W tym celu proponuje zmiany w przepisach, które w jej przekonaniu uniemożliwiają inwestycje w sąsiedztwie parków narodowych i rezerwatów oraz na ich obszarze.

Do Sejmu wpłynął właśnie projekt autorstwa tej komisji nowelizujący dwie ustawy: o ochronie przyrody oraz środowiskową. Parlamentarzyści proponują wprowadzenie uregulowań ograniczających udział ekoterrorystów w postępowaniach prowadzonych na podstawie przepisów środowiskowych.

Zgodnie z projektem, jeżeli organizacja ekologiczna dopuści się nadużyć lub łamania prawa, urząd prowadzący postępowanie z urzędu lub na wniosek inwestora albo też innej strony wykluczy tę organizację z postępowania. W tym celu wyda postanowienie, na które organizacji i stronom będzie przysługiwało zażalenie.

Teraz kwestie dotyczące udziału stron i organizacji w postępowaniu administracyjnym reguluje kodeks postępowania administracyjnego. Zdaniem komisji jego przepisy nie przystają jednak do postępowań środowiskowych. Dlatego trzeba stworzyć szczególną regulację.

Jednocześnie posłowie chcą wprowadzić do ustawy o ochronie przyrody zapis, który pozwoli budować ośrodki turystyczne w okolicy oraz na terenie parków narodowych. Dziś jest to trudne. Dyrektorzy parków są temu niechętni, choć zdarzają się wyjątki.

Takim modelowym przykładem współpracy jest m.in. Kopa w Karpaczu, ośrodek narciarski znajdujący się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, a także Kasprowy Wierch – trasa narciarska na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Posłowie przyznają jednak, że takich przykładów współpracy nie ma zbyt wiele. W efekcie miejscowość nastawiona na czerpanie zysków z turystyki nie może się prawidłowo rozwijać.

Projekt przewiduje więc, że park narodowy będzie mógł być udostępniany również w celach turystycznych, rekreacyjnych i sportowych, ale tylko w sposób, który nie wpłynie znacząco na przyrodę.

Ponadto przewidziane są wyjątki od zakazu budowy i przebudowy obiektów umiejscowionych na terenie parków, w tym kolejki liniowej.

Na inwestycję będzie musiał się jednak zgodzić minister środowiska, i to pod warunkiem że inwestor zrekompensuje utratę wartości przyrodniczych.

Ponadto Rada Ministrów, wydając rozporządzenie w sprawie utworzenia parku narodowego, zmiany jego granic lub likwidacji, ma się kierować rzeczywistą wartością przyrodniczą, a także możliwościami rozwoju tych obszarów.

Posłowie chcą, żeby ustawa weszła w życie po upływie trzech miesięcy od daty opublikowania.

I słusznie..Bo to rzeczywiste wartości przyrodnicze maja decydować....takie posiada gmina Ińsko a nie jakies tam żwirowe eldorado....Idźcie ludzie po rozum do głowy a nowa władza niech spełnia obietnice...

Odnośnik do odpowiedzi

Artykuł bardzo dla Ińska poprawny. Mamy Park krajobrazowy jeśli można w Narodowym to dobrze nam wróży. Kto nie umie czytać ze srozumieniem niech nie zabiera głosu. Precz z głupcami typu "Eko mleko" tylko sieczka może tak pisać.

Myśle ż czytam ze zrozumieniem ...wszystko jest poprawne prócz twojej niewiedzy na temat ekonomii ...poniewaz to ty możesz zainwestować w takie projekty i nie oglądaj się na nikogo tylko złóz projekt do funduszu rozwoju z UE i działaj... inwestuj i zrób coś dobrego dla siebie i dla Krajobrazowego Parku w IŃSKU ..życzę powodzenia w biznesie bez zbędnego biadolenia
Odnośnik do odpowiedzi

Myśle ż czytam ze zrozumieniem ...wszystko jest poprawne prócz twojej niewiedzy na temat ekonomii ...poniewaz to ty możesz zainwestować w takie projekty i nie oglądaj się na nikogo tylko złóz projekt do funduszu rozwoju z UE i działaj... inwestuj i zrób coś dobrego dla siebie i dla Krajobrazowego Parku w IŃSKU ..życzę powodzenia w biznesie bez zbędnego biadolenia

Chyba ktoś z gminy pisze te obrończe bzdury.Najpierw wy musicie opracować strategię i dać najważniejszą infrastrukturę,bo to wasz zasrany obowiązek.A już za czasów poprzedników Terebecki a wcześniej Działoszewska wszystko przerzucali na potencjalnych inwestorów.Chcecie brać pensje i czekać aż inni na was zapracują?Czy wy nie widzicie,że ta gmina ginie bo nie miała nigdy prawdziwych gospodarzy?

Odnośnik do odpowiedzi
beczka z kukurydzą

Ekoterroryści będą wykluczani z postępowań środowiskowych

Będzie można budować 
i modernizować ośrodki turystyczne na terenie 
parku narodowego.

Sejmowa Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki stawia na rozwój miejscowości turystycznych.

W tym celu proponuje zmiany w przepisach, które w jej przekonaniu uniemożliwiają inwestycje w sąsiedztwie parków narodowych i rezerwatów oraz na ich obszarze.

Do Sejmu wpłynął właśnie projekt autorstwa tej komisji nowelizujący dwie ustawy: o ochronie przyrody oraz środowiskową. Parlamentarzyści proponują wprowadzenie uregulowań ograniczających udział ekoterrorystów w postępowaniach prowadzonych na podstawie przepisów środowiskowych.

Zgodnie z projektem, jeżeli organizacja ekologiczna dopuści się nadużyć lub łamania prawa, urząd prowadzący postępowanie z urzędu lub na wniosek inwestora albo też innej strony wykluczy tę organizację z postępowania. W tym celu wyda postanowienie, na które organizacji i stronom będzie przysługiwało zażalenie.

Teraz kwestie dotyczące udziału stron i organizacji w postępowaniu administracyjnym reguluje kodeks postępowania administracyjnego. Zdaniem komisji jego przepisy nie przystają jednak do postępowań środowiskowych. Dlatego trzeba stworzyć szczególną regulację.

Jednocześnie posłowie chcą wprowadzić do ustawy o ochronie przyrody zapis, który pozwoli budować ośrodki turystyczne w okolicy oraz na terenie parków narodowych. Dziś jest to trudne. Dyrektorzy parków są temu niechętni, choć zdarzają się wyjątki.

Takim modelowym przykładem współpracy jest m.in. Kopa w Karpaczu, ośrodek narciarski znajdujący się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, a także Kasprowy Wierch – trasa narciarska na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Posłowie przyznają jednak, że takich przykładów współpracy nie ma zbyt wiele. W efekcie miejscowość nastawiona na czerpanie zysków z turystyki nie może się prawidłowo rozwijać.

Projekt przewiduje więc, że park narodowy będzie mógł być udostępniany również w celach turystycznych, rekreacyjnych i sportowych, ale tylko w sposób, który nie wpłynie znacząco na przyrodę.

Ponadto przewidziane są wyjątki od zakazu budowy i przebudowy obiektów umiejscowionych na terenie parków, w tym kolejki liniowej.

Na inwestycję będzie musiał się jednak zgodzić minister środowiska, i to pod warunkiem że inwestor zrekompensuje utratę wartości przyrodniczych.

Ponadto Rada Ministrów, wydając rozporządzenie w sprawie utworzenia parku narodowego, zmiany jego granic lub likwidacji, ma się kierować rzeczywistą wartością przyrodniczą, a także możliwościami rozwoju tych obszarów.

Posłowie chcą, żeby ustawa weszła w życie po upływie trzech miesięcy od daty opublikowania.

Panie i Panowie z gminy zacznijcie ruszać mózgownicami, czas na program rozwoju turystycznego,prawdziwą strategię w tym zakresie ( z terminami ) i do roboty.Bo podobnie jak PO z PSL bierzecie forsę a nic nie robicie za pobierane pensje. Jak chyba wiecie w latach 2016-2020 są olbrzymie dofinasowania do prawdziwych działań.Ruszcie mózgownicami bo coraz bardziej upodabniacie się do poprzedników. Oni starcili te 25 lat, a wy?

Wow ! Tatry z oślą Górką HA HA przyrównanie !
Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...