Skocz do zawartości

Kandydaci na burmistrza


Mieszkaniec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • Groch z Kapustą

    135

2 godziny temu, skandal napisał:

To czemu gminna komisja nie zgłosiła tego faktu? Przecież szefową komisji była żona Leśkiwa. Śmierdzi tu jak w szambie. Liwak pogrąża nie tylko siebie ale swoich pracowników. Wstyd i hańba. To trzeba nagłośnić w mediach. Bo ten cwaniak liwaczek może chcieć się wywinąć. Jego wierni żołnierze też powinni złożyć broń bo plama na całe życie zostanie.

Miało być dobrze ale trzeba umieć liczyć przynajmniej do "dziesięciu".A do ilu liczyć umie szefowa komisji?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Już wiem napisał:

Groch z kapustą i niech tak pozostanie.A jednak Jamroży to żaden pedagog,zero wiedzy za to wiele papierków.Szkoła na dnie osiagnięć ale rodzina przy korytach.

...nie zgodzę się. Jednak niech tak pozostanie skoro masz tak zwężony punkt postrzegania. Mniemam, że znajdziecie lepszego! Dno osiągnięć to niestety bita śmietana czasów. O koryto się nie martwmy 😅każda świnia się dopcha!

Edytowane przez Groch z Kapustą
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Groch z Kapustą napisał:

System podkreśla ortografy ....a wy w zaparte 😅 zresztą, mniejsza o to! Nie powinniśmy ufać sztucznej inteligencji.

Caffe ińsko ...jedyne takie forum w mieście niczym pizza z pizzerii Margherita. Trudno sprawdzić czy są lepsze, bo zwyczajnie takich nie ma🤣

Czyta się Was za to w poczuciu obezwładnienia, z gorzką świadomością przynależności do tego społeczeństwa; i z nadzieją że ci- którzy chcieliby napisać coś mądrego, wartościowego zwyczajnie nie chcą trwonić swego czasu zdając sobie sprawę z tego, że nie ma tu z kim dyskutować. Przykro mi. Tak to wygląda z boku.

Mleko się rozlało. 'Miód' zacznie płynąć innymi łyżeczkami. I co dalej? Wybory są demokratyczne i to wyborcy zdecydowali... więc nie ma co szarpać włosów ( bo niektórzy z was nie mają już ich w nadmiarze, chyba że na jajach 😉 i to głównie anonimowo), a na klatę przyjąć głos ludu. Lud głosujący zadecydował. Mamy nową Panią Burmistrz. Nie znam kobiety- dla mnie jest to osoba 'znikąd' pomimo, że jest ińszczanką.

1. Nie mam pojęcia czy ma naturę społecznika- dla mnie jest to jednym z faktorów nadrzędnym w perspektywie sprawowania urzędu.

2. Nie mam  pojęcia czy jest to osoba silna emocjonalnie, z łatwością nawiązująca kontakty społeczno- polityczne- kluczowe dla rozwoju gminy i jej społeczeństwa.

3. Czy jest to osoba bez uprzedzeń? Równa przeciętnemu zjadaczowi chleba i rozumiejąca jego potrzeby i problemy? Też nie mam pojęcia. Jednak są to czynniki ważne. Okaże się w praniu.

Wybory są po to aby do nich stawać. Wybory są po to aby wybierać. Każda zmiana wnosi coś innego, nowego. Może nie zawsze dobrego- ale na błędach człowiek się uczy. Każdy człowiek. I to jest dobre. To czego nie zauważył poprzednik może naprawić następny. Oby zawsze rozbijało się o 'poprawianie' ...bo to jest kluczem rozwoju. 

Nikomu nie dogodzisz. Nie było w gminie burmistrza idealnego w postrzeganiu potencjalnego 'niedowartościowanego mieszkańca'. Jeden nakradł ziemi, 'drugi' obalił płoty, trzeciego córka po skończeniu filologii polskiej musiała wyjechać w siną dal- nie mogąc spokojnie pracować w jedynej w miasteczku szkole, posądzana o nepotyzm. Chore i niedorzeczne! Jednak to jest cena jaką płaci się za bycie u władzy. Nawet jeśli logika wali w stoły i w ściany!

Mamy powtórkę z rozrywki- świetny dyrektor na czele ińskiej szkoły ...ale dla wielu z Was to przede wszystkim argument przeciwko władzy. Dobrze, że apteka prywatna i koligacje rodzinne nie wzbudzą protestu. Tak czy siak, protest wzbudzą inne kwestie bo... nikomu nie dogodzisz, a kij zawsze się znajdzie. 

Smutne to. Słabe to ... bo każdy ze sprawujących władzę wniósł coś w rozwój miasteczka.

 

ChatGPT to napisał? Bez sensu jest ten wpis.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Popieram napisał:

Pani Ewo pogoń. Twoi ci niby wierni wyborcy i niedoszli kandydaci robią ci tylko złą reklamę i źle doradzają. Kobieto masz chyba swój rozum skoro zdecydowałaś się wystartować. Motto oddanych ci ludzi, szczególnie jednej, to zniszczyć wszystko, skłócić wszystkich ze wszystkimi, za dużo sobie pozwalają. W twoim geście jest uspokojenie tych ludzi.  Stoimy murem za Kasią, Pawłem i Jarkiem. Kasia pracowala jeszcze za burmistrz Dzialoszewskiej. Nie wyobrażam sobie urzędu bez niej.  Podejrzewamy kto tu pisze i dlaczego, wymieniając ciągle te same osoby do zwolnienia. Niestety prawda powiedziana czy napisana boli, ale to zawsze prawda, i jeżeli ktoś szuka zemsty, to niech zacznie od siebie.  Zastanów się dlaczego ciągle pisze się o tych samych pracownikach gminy i snuje podejrzenia, pomawia o różne rzeczy.  Gdzieś ty oczy kobieto miała dobierając osoby do swojego komitetu.  Podpisuję się pod tym, że takich ludzi trzeba pogonić. 

Nie ma po co bronić tych wymienionych bo każdy petent dobrze wie że właśnie ci ludzie pracowali źle. Pani Włoczka to gniot niesamowity. Ile ona wysyła pism ludziom i próbuje wyciągnąć kasę że właściciel się nie połapie i zapłaci za coś czego nie zrobił. Prosty przykład z Wierzchucic gdzie ta tępa dzida ciągle wzywa pismami do wyworzenia szamba którego nie ma , albo śmieci których nie ma. Tę kobietę krytykują wszyscy nie tylko mieszkańcy ale nowi właściciele działek. Jucha to konował który nie umie ani z ludźmi rozmawiać ani załatwić sprawy, Paluch fundusze załatwia tylko wybranym mieszkańcom i umarza podatki ...tym którzy mają wypchaną kieszeń. Leśkiw to inna para kaloszy. On z Michałem robili co chcieli. Nawet Liwak tego nie ogarniał. Przetargi które robił pod konkretne podmioty. WŁAŚNIE O TYM BYLY TE WYBORY! BY CI LUDZIE ODESZLI Z TYCH FUNKCJI.  Pani Szkout! Jeśli nie rozumie tego pracując w tym bagnie to nie zasłużyła na wygraną. Szkoda że mieszkańcy uwierzyli Pani słowom. Będą się tu liwakowe stwory bronić ale prawdy nie da się zakrzyczeć. Albo porządki albo akceptowanie przekrętów i wałków. Długo Pani nie porządzi słuchając opozycji. Tylko twarde rządy mają sens.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Groch z Kapustą napisał:

no, to daje tylko pogląd na statystycznego wyborcę. Niestety. 

Biorą przykład z góry. Tusk obiecywał benzynę za 5,19 zł, a jest 7,15 zł. PiS zły bo nie wpuszcza migrantów, a teraz Tusk mówi jednym głosem ze znienawidzonym Orbanem 🙄 
Ale ważne, że Polska jest uśmiechnięta.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Groch z Kapustą napisał:

... Jezu... aż tak trudno zrozumieć, że coś może napisać człowiek? Zbyt inteligentnie aby czytać ze zrozumieniem"? Przykro mi😅🤣

Na tym problem polega, Twój wpis to typowy przerost formy nad treścią. Nie przedstawia żadnej wartości i nie różni niczym od przeciętnego paszkwila, który tu powstaje co chwilę. Rozumiem, że asymilujesz się otoczeniem?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gość napisał:

Na tym problem polega, Twój wpis to typowy przerost formy nad treścią. Nie przedstawia żadnej wartości i nie różni niczym od przeciętnego paszkwila, który tu powstaje co chwilę. Rozumiem, że asymilujesz się otoczeniem?

...otóż nie, moje wpisy mają wartość tyle, że nie na Twój system pojmowania. Wg waszych standardów ktoś musi pluć albo rzygać ...wtedy jest git. Ja jestem na luzie 😆... no, problem 😀

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, gość napisał:

Na tym problem polega, Twój wpis to typowy przerost formy nad treścią. Nie przedstawia żadnej wartości i nie różni niczym od przeciętnego paszkwila, który tu powstaje co chwilę. Rozumiem, że asymilujesz się otoczeniem?

Czepiasz się. Nawet w stajni Augiasza jaką jest Caffe znajdziesz perełki, które ludzie dodają. Nie ma co odstraszać piszących napastliwością, której tutaj nigdy nie brakowało ☝️

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, wyborca napisał:

Nie ma po co bronić tych wymienionych bo każdy petent dobrze wie że właśnie ci ludzie pracowali źle. Pani Włoczka to gniot niesamowity. Ile ona wysyła pism ludziom i próbuje wyciągnąć kasę że właściciel się nie połapie i zapłaci za coś czego nie zrobił. Prosty przykład z Wierzchucic gdzie ta tępa dzida ciągle wzywa pismami do wyworzenia szamba którego nie ma , albo śmieci których nie ma. Tę kobietę krytykują wszyscy nie tylko mieszkańcy ale nowi właściciele działek. Jucha to konował który nie umie ani z ludźmi rozmawiać ani załatwić sprawy, Paluch fundusze załatwia tylko wybranym mieszkańcom i umarza podatki ...tym którzy mają wypchaną kieszeń. Leśkiw to inna para kaloszy. On z Michałem robili co chcieli. Nawet Liwak tego nie ogarniał. Przetargi które robił pod konkretne podmioty. WŁAŚNIE O TYM BYLY TE WYBORY! BY CI LUDZIE ODESZLI Z TYCH FUNKCJI.  Pani Szkout! Jeśli nie rozumie tego pracując w tym bagnie to nie zasłużyła na wygraną. Szkoda że mieszkańcy uwierzyli Pani słowom. Będą się tu liwakowe stwory bronić ale prawdy nie da się zakrzyczeć. Albo porządki albo akceptowanie przekrętów i wałków. Długo Pani nie porządzi słuchając opozycji. Tylko twarde rządy mają sens.

Kim ty jesteś? Odpowiedz prosta - nikim, skoro ciągle to powtarzasz i piszesz. Na pewno Manka w kasie nie narobiła, nie podpisywała się za nikogo, kredytów na gminę nie nabrała, jedynie wykonywała swoją pracę. To uczciwa dziewczyna. Kasia około 25 lat pracuje w gminie, urodziła się tu i wychowała między nami. A ty?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Groch z Kapustą napisał:

...otóż nie, moje wpisy mają wartość tyle, że nie na Twój system pojmowania. Wg waszych standardów ktoś musi pluć albo rzygać ...wtedy jest git. Ja jestem na luzie 😆... no, problem 😀

Widzę, że tworzysz nieistotny/nieistniejący problem i dzielnie go zwalczasz. Miłej zabawy.

Teraz, do gość napisał:

Czepiasz się. Nawet w stajni Augiasza jaką jest Caffe znajdziesz perełki, które ludzie dodają. Nie ma co odstraszać piszących napastliwością, której tutaj nigdy nie brakowało ☝️

Mnie irytują takie przybłędy, które pojawiają się znikąd i próbują urządzać rzeczywistość według standardów i zasad, które funkcjonują w ich głowie. Tak świat nigdy nie działał. Ledwie zmieniła się władza i mamy wysyp detektywów i propagatorów wspólnoty gminnej. Gdzie oni wszyscy byli przez ponad dwie kadencje Liwaka? Chwasty się nie głaszcze, chwasty się wyrywa z korzeniami, a groszek najwidoczniej nie jest zadowolony z nowej układanki politycznej, więc postanowił uprawiać demagogię w "Stajni Augiasza". Wymowne...

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkaniec
4 minuty temu, Odpowiedz napisał:

Kim ty jesteś? Odpowiedz prosta - nikim, skoro ciągle to powtarzasz i piszesz. Na pewno Manka w kasie nie narobiła, nie podpisywała się za nikogo, kredytów na gminę nie nabrała, jedynie wykonywała swoją pracę. To uczciwa dziewczyna. Kasia około 25 lat pracuje w gminie, urodziła się tu i wychowała między nami. A ty?

Od kiedy to, że ktoś się gdzieś urodził i wychował ma znaczenie w pracy? Kompetencje się liczą. A po raporcie NIK wygląda na to, że UMiG to wylęgarnia, a nie produktywne miejsce.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, gość napisał:

Widzę, że tworzysz nieistotny/nieistniejący problem i dzielnie go zwalczasz. Miłej zabawy.

Mnie irytują takie przybłędy, które pojawiają się znikąd i próbują urządzać rzeczywistość według standardów i zasad, które funkcjonują w ich głowie. Tak świat nigdy nie działał. Ledwie zmieniła się władza i mamy wysyp detektywów i propagatorów wspólnoty gminnej. Gdzie oni wszyscy byli przez ponad dwie kadencje Liwaka? Chwasty się nie głaszcze, chwasty się wyrywa z korzeniami, a groszek najwidoczniej nie jest zadowolony z nowej układanki politycznej, więc postanowił uprawiać demagogię w "Stajni Augiasza". Wymowne...

... hola :) nie znikąd. Ot, mam więcej czasu ale wiedzę nie mniejszą jak Twoja.  Nike podniecaj się ziomek :) 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do mieszkańca
7 minut temu, Mieszkaniec napisał:

Od kiedy to, że ktoś się gdzieś urodził i wychował ma znaczenie w pracy? Kompetencje się liczą. A po raporcie NIK wygląda na to, że UMiG to wylęgarnia, a nie produktywne miejsce.

Prokurator i Macierewicz w jednym. Szkoda słów. Znaczenie ma, bo zna ludzi i wśród nich żyje. Gorzej z tymi co wplenili się tutaj na krzywy ryj, bo szukali dupochronu i schronienia.

A my teraz będziemy  pilnowac, kto gdzie wejdzie.  

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pani Ewo, kinem niech się pani zajmie. Kolesie Michała wcale nie pracują. Wiecznie zamknięte, przychodzą i wychodzą kiedy chcą. Instytucja WIDMO! Za czasów ludzi kul ciągle się tam coś działo, zwłaszcza w weekendy. Teraz zabite dechami. Ale nie ma się co dziwić od dyrektora, przez księgowego po sprzątaczkę wszyscy to kumple Michała! 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Do mieszkańca napisał:

Prokurator i Macierewicz w jednym. Szkoda słów. Znaczenie ma, bo zna ludzi i wśród nich żyje. Gorzej z tymi co wplenili się tutaj na krzywy ryj, bo szukali dupochronu i schronienia.

A my teraz będziemy  pilnowac, kto gdzie wejdzie.  

...ojej, aż takich aspiracji nie mam 😄...ale dziękuję! Przeglądając to podumarłe forum spod Twych palców wypływa raczej pozytyw! Czy szkoda słów? Kwesta dyskusyjna ... możesz rzeczywiście mi nie podołać 🤣. Nie jestem tu na krzywy ryj. Jestem znacznie dłużej niż możesz się spodziewać. Pamiętam 'raczkowanie' forum, które ściągnęliście na dno! Ot, zdarzyło mi się zajrzeć ... zostanę na dłużej 😁

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Polak napisał:

Pani Ewo, kinem niech się pani zajmie. Kolesie Michała wcale nie pracują. Wiecznie zamknięte, przychodzą i wychodzą kiedy chcą. Instytucja WIDMO! Za czasów ludzi kul ciągle się tam coś działo, zwłaszcza w weekendy. Teraz zabite dechami. Ale nie ma się co dziwić od dyrektora, przez księgowego po sprzątaczkę wszyscy to kumple Michała! 

Aga ty się tam nie nadajesz 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no, nie mogę się doczekać! Tego 'normalnego życia', turystów, ośrodków wypoczynkowych ...chociaż nie! Stop! Wydaje się to bardziej wiarygodne niż jakiś czas temu!!! Mamy się wreszcie czym pochwalić- jest wieża widokowa, jest promenada ( czy się przyjmie to kwestia czasu oczywiście, ale jest! ), nowe pomosty i leżaki na których wreszcie nieco się dzieje ... więc tak, może tak być i oby tak było! Teraz jeszcze jakieś kawiarenki, hot dogi, piwko i lody ( ale takie wiecie,  nie robione pod stołem😬), i będzie gitara! Ińsko idzie w świat!

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Xyz napisał:

Aga ty się tam nie nadajesz 

Jeszcze trochę i właśnie ona będzie się najbardziej tam nadawała.Nikt z obecnych teraz nie posiada takich kwalifikacji do pracy w kulturze jak ona.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkaniec
38 minut temu, Do mieszkańca napisał:

Prokurator i Macierewicz w jednym. Szkoda słów. Znaczenie ma, bo zna ludzi i wśród nich żyje. Gorzej z tymi co wplenili się tutaj na krzywy ryj, bo szukali dupochronu i schronienia.

A my teraz będziemy  pilnowac, kto gdzie wejdzie.  

Brawo, pokazujesz jedną z największych problemów Ińska, czyli kumoterstwo i kolesiostwo. Nie, ktoś z Ińska, który jest mniej kompetentny od kogoś spoza Ińska nie będzie lepszym pracownikiem tylko dlatego, że jest z Ińska. Najlepszym przykładem jest Kupczyński. Innym patologicznym przykładem jest Leśkiw, który bedąc zatrudnionym na umowę o pracę i pełniąc funkcję sekretarza musi być bezstronny.

Powiedz mi, jak mam uwierzyć w bezstronność takiego sekretarza, który podaje dalej materiały wyborcze jednego komitetu wyborczego?

Spoiler

obraz.png.7469e8788b0cc7e211ef9ff45a0950a7.pngobraz.thumb.png.63386bb8079dd2791afe6dab6c9ba6d6.pngobraz.thumb.png.825d67130d7ae153a22a493a74367aca.pngobraz.png.b4bd31617dbc73930e1c04b3f12de777.png

Panie Leśkiw, pan niestety jest do wymiany, bo zapomniał pan, że zatrudnia pana Gmina Ińsko czyli ogół jej mieszkańców, a nie KWW Solidarni dla Przyszłości.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...