Skocz do zawartości

Kandydaci na burmistrza


Mieszkaniec

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

  • Groch z Kapustą

    135

Gorzej już być nie może.Gmina jest na dnie.Czy się odbije,mam wątpliwości bo tutaj rzadzą pewne układy od lat.Ich początek to era ciotki wieży i jej towarzyszy.Jednym z nich był i jest Liwak ale też wielu innych,zajmujących do dzisiaj stołki to m.in. Jamroży.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, historia napisał:

Gorzej już być nie może.Gmina jest na dnie.Czy się odbije,mam wątpliwości bo tutaj rzadzą pewne układy od lat.Ich początek to era ciotki wieży i jej towarzyszy.Jednym z nich był i jest Liwak ale też wielu innych,zajmujących do dzisiaj stołki to m.in. Jamroży.

Do kliki należy też Hukowa aktywnie wspierająca Liwaka w kampanii. Ciekawe czy bedzie miała odrobinę honoru i odejdzie razem z Liwakiem i Kupczykiem?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obserwator nie uczestnik
7 godzin temu, klika napisał:

Do kliki należy też Hukowa aktywnie wspierająca Liwaka w kampanii. Ciekawe czy bedzie miała odrobinę honoru i odejdzie razem z Liwakiem i Kupczykiem?

Coś mi się wydaje, że udający wielkich społeczników, kandydaci na radnych od nowej burmistrz, którzy się nie dostali do rady, szykują sobie grunt pod stołki. 

A kandydowali niby dla dobra gminy. I wychodzi obłuda. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Obserwator nie uczestnik napisał:

Coś mi się wydaje, że udający wielkich społeczników, kandydaci na radnych od nowej burmistrz, którzy się nie dostali do rady, szykują sobie grunt pod stołki. 

A kandydowali niby dla dobra gminy. I wychodzi obłuda. 

Szafran Vickiem to na bank, czekamy kim będzie Mazurek  za Juche

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Obserwator nie uczestnik napisał:

Coś mi się wydaje, że udający wielkich społeczników, kandydaci na radnych od nowej burmistrz, którzy się nie dostali do rady, szykują sobie grunt pod stołki. 

A kandydowali niby dla dobra gminy. I wychodzi obłuda. 

Bądź spokojny, ci dwaj Panowie mają dobre emerytury i nie aspirują do urzędniczych posad. Owszem pracowali, pracują i będą pracować dla naszej pięknej Gminy non profit. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś do tej pory nikt nie kwestionował funkcjonowania"Stowarzyszenia KADAM",a przecież to gmina im przelewała środki na działalność kulturalną,tak jakby nie było w Ińsku instytucji pod nazwą ICK.Nikt do tej pory nie rozliczył tego "stowarzyszenia"  z przekazanych przez gminą środków finansowych!!! Do dziś KADAM nieoficjalnie funkcjonuje.Kilka osób dostało się do rady,a banan zasłynął lodówką,która już po świętach"zaginęła".

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mafia napisał:

Jakoś do tej pory nikt nie kwestionował funkcjonowania"Stowarzyszenia KADAM",a przecież to gmina im przelewała środki na działalność kulturalną,tak jakby nie było w Ińsku instytucji pod nazwą ICK.Nikt do tej pory nie rozliczył tego "stowarzyszenia"  z przekazanych przez gminą środków finansowych!!! Do dziś KADAM nieoficjalnie funkcjonuje.Kilka osób dostało się do rady,a banan zasłynął lodówką,która już po świętach"zaginęła".

O KADAMIE było tu pisane cały czas, teraz Liwak robi interesy z Rzeczpospolitą Babską od  Wieży. Tam też nikt nic nie wie jakie pieniądze idą i gdzie?

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Obserwator nie uczestnik napisał:

Coś mi się wydaje, że udający wielkich społeczników, kandydaci na radnych od nowej burmistrz, którzy się nie dostali do rady, szykują sobie grunt pod stołki. 

A kandydowali niby dla dobra gminy. I wychodzi obłuda. 

Popieram cię w 100%. Stołki w kampanii już zostały być może podzielone.  Widać jak wam obecni pracownicy przeszkadzają.  Ale jak tacy ludzie mają pracować w gminie czy szkole to chroń nas Boże. Liwak był wybrany na dwie kadencje, czyli ludzie nie uważają go za złego. Ale mieszkańcy się już szykują na sprawdzenie wszystkich nowych pracowników.  Przeszłość, teraźniejszość, wszystko sprawdzimy. Zobaczymy ilu z nich będzie się nadawać. Nie wyobrażam sobie gminy bez większości obecnych pracowników. Są tam od lat. Nikomu nic nie robią. Więc nowa burmistrz strzeli sobie w kolano zwalniając ich. A my ruszymy do działania.  

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A burmistrz na wylocie organizuje konkurs na dyrektora ICK nie uwzględniając miesięcznego terminu zgłoszeń.Aby było ciekawiej wymagane jest wykształcenie średnie dopasowane do Pani Jolanty

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Niestety napisał:

A burmistrz na wylocie organizuje konkurs na dyrektora ICK nie uwzględniając miesięcznego terminu zgłoszeń.Aby było ciekawiej wymagane jest wykształcenie średnie dopasowane do Pani Jolanty

Jak to zawsze było u Jacka....zawsze pod kogoś przetarg był ustawiany.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Odpowiedz napisał:

Popieram cię w 100%. Stołki w kampanii już zostały być może podzielone.  Widać jak wam obecni pracownicy przeszkadzają.  Ale jak tacy ludzie mają pracować w gminie czy szkole to chroń nas Boże. Liwak był wybrany na dwie kadencje, czyli ludzie nie uważają go za złego. Ale mieszkańcy się już szykują na sprawdzenie wszystkich nowych pracowników.  Przeszłość, teraźniejszość, wszystko sprawdzimy. Zobaczymy ilu z nich będzie się nadawać. Nie wyobrażam sobie gminy bez większości obecnych pracowników. Są tam od lat. Nikomu nic nie robią. Więc nowa burmistrz strzeli sobie w kolano zwalniając ich. A my ruszymy do działania.  

To zrozumiałe że nowy szef dobiera sobie pracowników. Nie ma w tym nic dziwnego. Patrzcie jak koalicja 13 grudnia wyrzuca wszystkich na bruk i nikogo nie oszczędza. Przykład idzie z góry. Geblewicz w sejmiku wszystko ustawia pod siebie. Tu w Ińsku także były wybory po to by zmienić to co było przez ostatnie 9 lat. Te wszystkie stowarzyszenia jak KADAM, Babska, ILF, czy inne w stronę księżyca trzeba w końcu rozliczyć. Bo to mafia od wyciągania kasy. Po to były te wybory by skończyć z lewymi pokrętnymi cwaniakami czerpiącymi kasę za nic. Połowa pracowników w gminie to ludzie z otoczenia Jacka zażarcie broniących go do teraz . To Leśkiw, Paluch, Huk, Tabor, Włoczka ,Jucha. To przede wszystkim ludzie przekupni. Takich wrogów trzeba się pozbyć lub po prostu zrobić zwykłymi pracownikami a nie na kierowniczych stanowiskach. Ludzi może pracodawca zmieniać, zwalniać bo to jego prawo. Nie wyobrażam sobie żeby wymienieni mogli zostać na swych stanowiskach. Pani Szkout chyba to wie bo po co startowała w tych wyborach dla jaj! ? To niestety p.Ewo szybko się pożegnamy. Albo wóz albo przewóz.Albo Pani wyborcy ważniejsi albo Liwaka pracownicy! Jak się tego nie rozumie to trzeba było nie startować.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, sowa napisał:

To zrozumiałe że nowy szef dobiera sobie pracowników. Nie ma w tym nic dziwnego. Patrzcie jak koalicja 13 grudnia wyrzuca wszystkich na bruk i nikogo nie oszczędza. Przykład idzie z góry. Geblewicz w sejmiku wszystko ustawia pod siebie. Tu w Ińsku także były wybory po to by zmienić to co było przez ostatnie 9 lat. Te wszystkie stowarzyszenia jak KADAM, Babska, ILF, czy inne w stronę księżyca trzeba w końcu rozliczyć. Bo to mafia od wyciągania kasy. Po to były te wybory by skończyć z lewymi pokrętnymi cwaniakami czerpiącymi kasę za nic. Połowa pracowników w gminie to ludzie z otoczenia Jacka zażarcie broniących go do teraz . To Leśkiw, Paluch, Huk, Tabor, Włoczka ,Jucha. To przede wszystkim ludzie przekupni. Takich wrogów trzeba się pozbyć lub po prostu zrobić zwykłymi pracownikami a nie na kierowniczych stanowiskach. Ludzi może pracodawca zmieniać, zwalniać bo to jego prawo. Nie wyobrażam sobie żeby wymienieni mogli zostać na swych stanowiskach. Pani Szkout chyba to wie bo po co startowała w tych wyborach dla jaj! ? To niestety p.Ewo szybko się pożegnamy. Albo wóz albo przewóz.Albo Pani wyborcy ważniejsi albo Liwaka pracownicy! Jak się tego nie rozumie to trzeba było nie startować.

Pamiętaj, że tylko 26% mieszkańców gminy na nią głosowało, a radni ponieśli porażkę. Nie cieszą się zaufaniem w swoich okręgach. PIS robił co chciał, więc żeby było państwo demokratyczne i prawne, to nowy rząd musi to zrobić.

Jak ta kobieta nie będzie miała własnego rozumu i pozwalania dobrych pracowników, to zorganizujemy referendum. Większość tych ludzi nic wam nie zrobiła i to dobrzy pracownicy, pracują od bardzo dawna w naszym urzędzie, więc naprawdę życzę Pani Burmistrz powodzenia, jeżeli tacy ludzie jak wy będą jej doradzać. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Do sowy napisał:

Pamiętaj, że tylko 26% mieszkańców gminy na nią głosowało, a radni ponieśli porażkę. Nie cieszą się zaufaniem w swoich okręgach. PIS robił co chciał, więc żeby było państwo demokratyczne i prawne, to nowy rząd musi to zrobić.

Jak ta kobieta nie będzie miała własnego rozumu i pozwalania dobrych pracowników, to zorganizujemy referendum. Większość tych ludzi nic wam nie zrobiła i to dobrzy pracownicy, pracują od bardzo dawna w naszym urzędzie, więc naprawdę życzę Pani Burmistrz powodzenia, jeżeli tacy ludzie jak wy będą jej doradzać. 

Nie pierdo*l cienkich kawałków. Wygrana to wygrana na tym polega demogracja nawet jeśli by to było 1 głosem. Ta reszta mieszkańców miała w doopie wybory bo im obojętne. Nie judź i nie strasz nowej Pani Burmistrz. Wszystkich ludzi można zastąpić. Nie ma ludzi niezastąpionych. Tyle i aż tyle. Jak przyszedł Liwak to zrobił czystki wszędzie a nepotyzm który zarzucał poprzednikowi dopiero się rozwinął i trwa do dziś. Liwak oszukał mieszkańców w każdym aspekcie i czas z tym skończyć. Jak widać oszustów i popleczników Liwaka jest w gminie mniej niż myślał. Poparcia nie dostał co mnie cieszy.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, sowa napisał:

Nie pierdo*l cienkich kawałków. Wygrana to wygrana na tym polega demogracja nawet jeśli by to było 1 głosem. Ta reszta mieszkańców miała w doopie wybory bo im obojętne. Nie judź i nie strasz nowej Pani Burmistrz. Wszystkich ludzi można zastąpić. Nie ma ludzi niezastąpionych. Tyle i aż tyle. Jak przyszedł Liwak to zrobił czystki wszędzie a nepotyzm który zarzucał poprzednikowi dopiero się rozwinął i trwa do dziś. Liwak oszukał mieszkańców w każdym aspekcie i czas z tym skończyć. Jak widać oszustów i popleczników Liwaka jest w gminie mniej niż myślał. Poparcia nie dostał co mnie cieszy.

Ale Liwaka poplecznicy mają nadzieję na powtórzenie wyborów,zapominając o tym,że wszystkie wyniki zostały zaakceptowane przez instancję nadrzędną.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sowa napisał:

Nie pierdo*l cienkich kawałków. Wygrana to wygrana na tym polega demogracja nawet jeśli by to było 1 głosem. Ta reszta mieszkańców miała w doopie wybory bo im obojętne. Nie judź i nie strasz nowej Pani Burmistrz. Wszystkich ludzi można zastąpić. Nie ma ludzi niezastąpionych. Tyle i aż tyle. Jak przyszedł Liwak to zrobił czystki wszędzie a nepotyzm który zarzucał poprzednikowi dopiero się rozwinął i trwa do dziś. Liwak oszukał mieszkańców w każdym aspekcie i czas z tym skończyć. Jak widać oszustów i popleczników Liwaka jest w gminie mniej niż myślał. Poparcia nie dostał co mnie cieszy.

Nikt nikogo nie straszy i nie podjudza poza wami. Ja dobrze życzę tej kobiecie. To wy podjudzacie.  Mam prawo tak samo jak ty do demokratycznej wypowiedzi. 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Do sowy napisał:

Nikt nikogo nie straszy i nie podjudza poza wami. Ja dobrze życzę tej kobiecie. To wy podjudzacie.  Mam prawo tak samo jak ty do demokratycznej wypowiedzi. 

Czyli ty chcesz mieć prawo do demokratycznej wypowiedzi ale nie uznajesz demokratycznie wybranej Pani Burmistrz. Dziwna ta demokracja po twojemu.

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję przekonać się o tym jak merytorycznie prowadzi pan kampanię na spotkaniu wyborczym Komitetu pani Szkołut w kinie w Ińsku.
Pan w kierunku kandydatów na radnych z Komitetu pani Szkołut wrzeszczał jak opętany, mi osobiście się odgrażał i ze spotkania wybiegł. 
Po chwili pańscy zwolennicy wykrzyczeli swoje „racje” i też ostentacyjnie wyszli!
Tak po ludzki i po prostu dla mnie wyglądało to jak jakaś bojówka, brakowało wam w rękach tylko kii baseballowych!

Mirosław Sareło                                                                                08 kwiecień 2024 roku
 

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 03.04.2024 o 21:20, Miroslaw Sarelo pisze:

List do Liwaka,

jest pan już druga kadencję Burmistrzem, ubiega się jeszcze o następną. Ubiegając się przed laty o urząd Burmistrza szedł pan z hasłami precz z żwirownią w Ińsku. Teraz pod koniec drugiej kadencji tylną furtką, czy tak zwanym cichym przyzwoleniem pozwolił pan na uruchomienie wyrobiska „Ińsko”.

Co się w tym czasie zmieniło, że pan tak radykalnie zmienił zdanie i w podstępny sposób dał zielone światło na uruchomienie żwirowni?

Czy to nie jest, czy tego nie można potraktować, jako kłamstwo wyborcze?!
Przypominam koncesja jest wydana na 50 (słownie: pięćdziesiąt) lat do 2071 roku!

Jak by mało tego, to próbuje pan ten fakt przykryć wszelakimi krętactwami typu, że to urzędniczka nie na czas wysłała dokumenty a to, 
że na poczcie nie taką datę przybili. Czy też jak na Sesji Rady 21 grudnia 2023 roku tłumaczył pan, że nie wysłał pan dokumentów na czas, 
bo nie miał pan w komplecie potrzebnych opinii.

Nie wierzę panu w żadne słowo, próbuje się pan tymi wykrętami, kłamstewkami tylko wybielić i jednocześnie chce pan wszelaką krytykę wobec pańskich poczynań stłumić, zamknąć usta a wręcz zastraszyć, tak jak w moim przypadku okrzykami „spotkamy się w sądzie” czy przesyłając mi przez pańskiego adwokata pismo strasząc mnie pozwem sądowym!

Zastrasza pan ze swoimi zwolennikami waszych oponentów, czego byłem świadkiem na spotkaniu wyborczym pani Szkołut w miejscowym kinie. 
To, co tam pan pokazał i zaprezentował wraz ze swoimi zwolennikami najłagodniej jak można to określić, to było warcholstwo w czystym wydaniu.
Ja osobiście odebrałem to, jako bojówki Liwaka próbujące uciszyć, zamknąć usta oponentom!

Piszę to we własnym imieniu i z pełną odpowiedzialnością. Na skutek zniszczeń, jakie przyniesie z sobą wydobycie żwiru z wyrobiska „Ińsko” wszelkie nieruchomości w okolicy stracą swoje walory, stracą na wartości. Co oznacza, że pan, panie Liwak, który w tak znaczący sposób przyczynił się do tych niszczycielskich działań, pan mnie okradł! Podkreślam jeszcze raz – pan mnie okradł i nie tylko materialnie!

Mirosław Sareło                         03.04.2024 r.
 

Odpowiedz wszystkim

Wyślij

Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...