Skocz do zawartości

Kampania wyborcza rozpoczęta!!!


Wyborca

Rekomendowane odpowiedzi

Dobudowano skrzydło jak było 1000 uczniów a teraz jest 300 - to dlaczego teraz więcej mamy nauczycieli ??

Molo zbyt duże?? A kto je zaprojektował? racin z Zimnickim a wieża musiała je zbudować!!

Promenada da jakiś zysk? Obawiam się, że żaden!!

Ścieżkę chcesz w lesie brukować? Dróg nie mamy, chodników brak, a ty chcesz las brukować? A zysk z tego jaki? żaden!!

A hala jest zaprojektowana wraz z zapleczem hotelowym, z tego będzie zysk, zgrupowania sportowców, itd. itp. Bo sama hala to dzisiaj żaden interes.

Zastanów się "ja" co piszesz bo wyjdziesz na glupka

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 517
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Dobudowano skrzydło jak było 1000 uczniów a teraz jest 300 - to dlaczego teraz więcej mamy nauczycieli ??

Molo zbyt duże?? A kto je zaprojektował? racin z Zimnickim a wieża musiała je zbudować!!

Promenada da jakiś zysk? Obawiam się, że żaden!!

Ścieżkę chcesz w lesie brukować? Dróg nie mamy, chodników brak, a ty chcesz las brukować? A zysk z tego jaki? żaden!!

A hala jest zaprojektowana wraz z zapleczem hotelowym, z tego będzie zysk, zgrupowania sportowców, itd. itp. Bo sama hala to dzisiaj żaden interes.

Zastanów się "ja" co piszesz bo wyjdziesz na glupka

Święte słowa, dzisiaj brakuje właśnie trzeźwego spojrzenia na naszą gminę. Po co robić jakąś promenadę jak drogi mamy rozwalone. No chyba, że promenada jest robiona po prostu, bo jest fajna a nie pragmatyczna...

No i swoją drogą, ktoś pisał, że w poniedziałek będzie rozpisany znowu przetarg na promenadę. JAKOŚ NIE WIDAĆ NICZEGO NA BIP :) ?

Czyli możemy już bezpiecznie twierdzić, że promenady nie będzie.

Odnośnik do odpowiedzi

"Ścieżkę chcesz w lesie brukować"?A kto mówi o brukowaniu w lesie?Napisałem-"remont ścieżki od szkoły do plaży,a więc w parku." Nic o brukowaniu w lesie.Park jest fantastycznym miejscem do spacerów,również z dziećmi na wózkach. Piasek i konary na alejce utrudniają tę funkcję..Piękna alejka z widokiem na jezioro powinna przebiegać już od hangaru.Co 100 m. powinny być stylowe latarenki i ławki. Wycięte powinny być wszystkie krzaki zasłaniające panoramę jeziora.Przy pomnikach(głaz i krzyż) powinny być informacje dotyczące tych obiektów.Alejka spacerowa nie powinna być rezerwatem przyrody,lecz nowoczesnym miejscem wypoczynku.

Odnośnik do odpowiedzi

8dfa21f12f9bc963c50e78718a40446e.png

Świetnie jak to jest zabawa mieszkańców to ja zapytam od kiedy: Racinowski z żoną, Paluch z żoną , Czubkowski z żoną, Szafran z żoną, Błażejewski z żoną, Halejcio z żoną, Mazurek z żoną, Terebecki, Sałdak, Procyk, Tomkowiak, Liwak, Ksiądz i wszyscy niektórzy jak Dec i Michalski czy Jackowiak to bawiący się do późna mieszkańcy Ciemnika i Gronówka jak wam chamy nie wstyd przecinać wstęgi jak na tym nie dość, że pożar to długi po same pachy wisi. Przedwyborcze świnie nienażarte ludzką biedą do końca. Nie mogę na te świnie patrzeć!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

8dfa21f12f9bc963c50e78718a40446e.png

Świetnie jak to jest zabawa mieszkańców to ja zapytam od kiedy: Racinowski z żoną, Paluch z żoną , Czubkowski z żoną, Szafran z żoną, Błażejewski z żoną, Halejcio z żoną, Mazurek z żoną, Terebecki, Sałdak, Procyk, Tomkowiak, Liwak, Ksiądz i wszyscy niektórzy jak Dec i Michalski czy Jackowiak to bawiący się do późna mieszkańcy Ciemnika i Gronówka jak wam chamy nie wstyd przecinać wstęgi jak na tym nie dość, że pożar to długi po same pachy wisi. Przedwyborcze świnie nienażarte ludzką biedą do końca. Nie mogę na te świnie patrzeć!!!!!

Tę fotografię wydrukuj i zawieś sobie nad łóżkiem.

Odnośnik do odpowiedzi

Żwirownie zaprosili czy nie wypadało zaprosić i całować stopy żwirkom jak to zawsze robi racinowski i spółka ińskie fiasko samorządowe? Z tą świetlicą będzie jak z mieszkaniem w Ciemniku. Znowu szlag trafi kabelki i pójdzie z dymem.

Odnośnik do odpowiedzi
I przypomnę przed wyborami. Ja na sranie nie mam takiego parcia jak wy pasożyty na władzę.

Zwłaszcza racinowski... Przecież to on najwięcej zarabia i gówno z jego pracy wynika a jego radni by mu jeszcze premie za obijanie dali.

Odnośnik do odpowiedzi

Żwirownie zaprosil FCzy nie wypadało zaprosić i całować stopy żwirkom jak to zawsze robi racinowski i spółka ińskie fiasko samorządowe? Z tą świetlicą będzie jak z mieszkaniem w Ciemniku. Znowu szlag trafi kabelki i pójdzie z dymem.

Racin właśnie buduje żeby Żwirki mieli co zdewastować. Jak tam im 200 wanien dziennie przejedzie to na bank to wszystko runie jak domek z kart. Ma to jakiś sens? A wiocha się cieszy hi hi hi.

Odnośnik do odpowiedzi

Żwirownie zaprosili czy nie wypadało zaprosić i całować stopy żwirkom jak to zawsze robi racinowski i spółka ińskie fiasko samorządowe? Z tą świetlicą będzie jak z mieszkaniem w Ciemniku. Znowu szlag trafi kabelki i pójdzie z dymem.

Tobie kretynie to by spasowało jakby kilku ludzi się spaliło w tym oczekiwanym ogniu.

Sami idioci na tym forum. Nic im nie pasuje. Jak się nie buduje to nie pasuje, a jak sie buduje to też nie pasuje.

Ale ważne jest to,że prości ludzie, mieszkańcy tej Gminy, mają was palanctwo w d..ie ! Poprostu w d**** !!

Odnośnik do odpowiedzi

Tobie kretynie to by spasowało jakby kilku ludzi się spaliło w tym oczekiwanym ogniu.

Sami idioci na tym forum. Nic im nie pasuje. Jak się nie buduje to nie pasuje, a jak sie buduje to też nie pasuje.

Ale ważne jest to,że prości ludzie, mieszkańcy tej Gminy, mają was palanctwo w d..ie ! Poprostu w d**** !!

Ci jak nazywasz prości ludzie, to nawet nie wiedzą o co w tym wszystkim biega. Paście się dalej na gminnych stołkach,cwaniaczki.

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnikiem ty wiesz o co biega...zasrańcu ? Pokaż się to wyłapiesz troszkę kopów !

Biega o to,że im głupsi i uzależnieni od buraka i jego bandy , tym łatwiej wcisnąć im każdy kit.Nawet ten o lipnych miejscach pracy,wielkich wsparciach od zaprzyjaźnionych firm i prywatnych klik i ciągle tych samych inwestycjach realizowanych od siedmiu lat.Wystarczy tylko cofnąć się w kolejne lata wodolania tych gminnych picerów.

Odnośnik do odpowiedzi

Zauwazcie co sie dzieje? Burak jest na urlopie i jaka cisza na caffe? To chyba on tu zamet sieje cały czas!

Burak ma jeszcze swoją torbę zapowietrzoną, nieroba Palucha.On wie jak manipulować i kasować dokumenty...Miał przecież dobrego nauczyciela konia......

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś pozwolę sobie na pewną alegorię inspirowaną oczywistym źródłem. Uwaga, nie jest to cytat, lecz tekst przeze mnie nieznacznie zmieniony i uzupełniony o dopowiedzenia.

###

Pewien Człowiek, mając się udać w podróż, przywołał swoich pracowników i przekazał im do zarządu swój majątek.

Jednemu dał pięć złotych talentów, równowartość pięciu milionów złotych, bo tyle miał zarobić przez całe swoje życie. Drugiemu dał dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, przedsiębiorczości, zaradności, odwagi i predyspozycji zarządczych. Po tym odjechał.

Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. Nie zwlekał więc, bo wiedział, że szef jego może wrócić w każdej chwili i zabrać go do siebie. Każdy dzień zaczynał ze świadomością, że mogło mu nie zostać wiele czasu. Chciał odpowiedzialnie wywiązać się z powierzonego mu obowiązku.

Tak samo uczynił i ten, który otrzymał dwa talenty. Nie uległ on pokusie narzekania na nierówność w podziale możliwości, a zamiast tego zabrał się i działał. Wiedział bowiem, że jego koncepcja równości jest odmienna od przekonań szefa, który uczynił świat nierównym. On również zyskał drugie dwa talenty.

Ten zaś, który otrzymał jeden talent, poszedł i ukrył pieniądze głęboko, bojąc się aby nikt ich nie ukradł. W sercu narzekał na swojego szefa, że obarczył go tak wielką odpowiedzialnością. Przez całe życie więc gromadził swoje środki i niczego z nimi nie czynił. Żył w ułudzie, że tak wiele ma zgromadzone. Niczego jednak nie puścił w ruch jak ów pierwszy z nich.

Po dłuższym czasie powrócił Człowiek i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: "Szefie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć zyskałemâ€.

Rzekł mu jego pan: „Pracowniku dobry i lojalny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana gdzie będziesz miał pod zarządem o wiele więcej niż mogłeś sobie wyobrazićâ€.

Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: „Szefie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałemâ€. Rzekł mu on podobnie: „Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana!â€

Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: „Bojąc się, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność!â€. Bał się bowiem swojego szefa, bał się co ludzie powiedzą, bał się ryzyka, bał się straty - i wszystko co w życiu robił, czynił ze strachu. Dlatego nigdy nie wydał większego owocu. Nigdy nie myślał, że czyni coś złego, bo przecież nie szkodził nikomu. Bał się przecież podejmowania akcji i działań w obawie, by kogoś nie skrzywdzić lub nie złamać regulaminów swojego szefa.

Odrzekł mu Człowiek: „Pracowniku zły i leniwy! Skoro sam nie potrafiłeś niczego uczynić, powinieneś był oddać moje pieniądze choćby pod zarząd sprytniejszych od siebie, a ja po powrocie z zyskiem odebrałbym swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. A jego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębówâ€.

###

Ostatnio naszła mnie refleksja, że dla osób wierzących największym wyzwaniem i bolączką powinno być: „jak mogę zbliżyć się bardziej do Boga wewnątrz i czynić więcej dobrego na zewnątrzâ€.

Tymczasem największym problemem wielu chrześcijan jest trudność w związaniu końca z końcem, czyli problemy finansowe.

Można czynić dobro samemu nic nie mając, jednak więcej można czynić, gdy możemy czymś gospodarować. Najwięksi święci nie byli goli, lecz zakładali uniwersytety, szpitale, sierocińce i klasztory. Nie czynili tego z powietrza, lecz gospodarując mądrze środkami finansowymi i ludzkimi.

Wierzę, że dziś osoba idąca w stronę światła prowadzi działalność zawodową w taki sposób, aby służyła ona nie tylko jego rodzinie, ale również (przede wszystkim) innym ludziom.

Z tych wszystkich powodów nie daję się speszyć licznym krytykantom oskarżającym mnie, że w moim pisaniu i uczeniu o finansach nie ma Boga.

Bo gdy patrzę potem na nieszczęśliwego swojego brata, który nie może sobie życia poukładać, mimo licznych predyspozycji, i przez to nie może znaleźć żony, ani założyć rodziny, a drugi tonie w długach popełnionych przez swe liczne błędy, i też nie stać go nawet na ślub, to bierze mnie litość i robię to, co robię, nie bojąc się krytyki innych ludzi.

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle złego dzieje się wokół nas a my piszemy tu o tym co na Ukrainie. Idą wybory i czas żeby u nas też się coś na lepsze zmieniło. Myślałem, że Tomcio wyprowadza się z Ińska a on ponoć swoje mafijne imperium poszerzył dzięki burmistrzowi na dalsze tereny. Teraz to już będziemy znani tylko z bijatyk weekendowych ale i najczarniejszych interesów.

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle złego dzieje się wokół nas a my piszemy tu o tym co na Ukrainie. Idą wybory i czas żeby u nas też się coś na lepsze zmieniło. Myślałem, że Tomcio wyprowadza się z Ińska a on ponoć swoje mafijne imperium poszerzył dzięki burmistrzowi na dalsze tereny. Teraz to już będziemy znani tylko z bijatyk weekendowych ale i najczarniejszych interesów.

Był ogłoszony przetarg. Trzeba było startować,a nie teraz międlić.

Odnośnik do odpowiedzi

Był ogłoszony przetarg. Trzeba było startować,a nie teraz międlić.

Zaraz zaraz ale ja nic nie wiedziałem o żadnym przetargu- co mieli wiedzieć tylko swoi czy co! Gdzie to było, że rybka nad jeziorem do sprzedania jest? Ile pomidor mógł za nią dać! Chyba tylko obietnicę, że załatwi kogoś albo doniesie do TW swojego towarzysza z jednej branży. Co to kurde jest. Ja pierwsze słyszę o tym a tu już pomidor na całego się rządzi.

Odnośnik do odpowiedzi
podsumowanie 8 lat

Dobrze by było , gdyby TW"Janek" wraz z torbą zapowietrzoną i resztą tej zgrai opublikowali ile na przestrzeni 8 lat (dwóch kadencji obijania się) zrealizowali projektów UE,ile dzięki tym działaniom powstało nowych miejsc pracy,usług,obsługi i turystyki. Jakie zakłady zostały stworzone w tych 8 latach i co mieszkańcy dzięki nim mają. Wskazane też było by opublikowanie ilu mieszkańców przez te 8 lat wyjechało za pracą w świat? Przy okazji ile powstało obiektów rekreacyjnych typu:basen z sauną i zjeżdżalnią,a może jakieś geotermalne? Poza luksusem ogrzewania z podatków olejem gminy i szkoły.....

Już niedługo władza zamierza wybudować hotel klasy Hilton, jeszcze nie wie gdzie,ale to już pewne ,że będzie. Wyborcy dostaną za piską wierność budy do szczekania przed jesiennymi wyborami.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zrobili i nie zrobią bo nie ma dla kogo. Tu nikomu nic nie jest potrzebne każdemu wystarcza renta socjalna dla AA i każda inna, z pomocy społecznej tylko nie miejsca pracy. Tu ludziska nie chcą pracować wystarczy im przetrwać. Że inni się ich kosztem w luksusie pławią nikt nie zazdrości. Są władzą niech mają. Jest dobrze jak jest i niech nikt tego nie zmienia bo jest dobrze.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zrobili i nie zrobią bo nie ma dla kogo. Tu nikomu nic nie jest potrzebne każdemu wystarcza renta socjalna dla AA i każda inna, z pomocy społecznej tylko nie miejsca pracy. Tu ludziska nie chcą pracować wystarczy im przetrwać. Że inni się ich kosztem w luksusie pławią nikt nie zazdrości. Są władzą niech mają. Jest dobrze jak jest i niech nikt tego nie zmienia bo jest dobrze.

Tak głupi naród, do tego podzielony przez ukraińską wojnę o stołki.To nie rokuje niczego pozytywnego.Delej będzie syf,kiła i mogiła.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...