Skocz do zawartości

Tak nas władza próbuje oszukać


kopalnia

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle się już na tym forum pisało o tym, że żwirowni nie będzie. Pisał "rajca" , "radny", portal ińsko z krokusem na czele i co się okazuje? Że procedury trwają w najlepsze a radni z jednej i z drugiej strony oszukują nas i usypiają naszą czujność. Niech opozycja i cwaniaki z pozostałej "trzynastki" poczytają o pracy SKSM. Oni nie mają czasu na politykowanie oni załatwiają swój interes mimo wewnętrznych tarć w radzie. Bo gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Mąciciele w osobach Michała, Jacka, Włodka albo śpią albo już po cichu pogodzili się z powstaniem tej inwestycji głupoty stulecia. Przecież na Endriu i jego zasrańców liczyć nie mogę ale po opozycji spodziewałem się większego zaangażowania i informowania mieszkańców. Dlatego opozycji mówię stanowcze NIE. http://www.kopalniainsko.pl/aktualnosci.php

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle się już na tym forum pisało o tym, że żwirowni nie będzie. Pisał "rajca" , "radny", portal ińsko z krokusem na czele i co się okazuje? Że procedury trwają w najlepsze a radni z jednej i z drugiej strony oszukują nas i usypiają naszą czujność. Niech opozycja i cwaniaki z pozostałej "trzynastki" poczytają o pracy SKSM. Oni nie mają czasu na politykowanie oni załatwiają swój interes mimo wewnętrznych tarć w radzie. Bo gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Mąciciele w osobach Michała, Jacka, Włodka albo śpią albo już po cichu pogodzili się z powstaniem tej inwestycji głupoty stulecia. Przecież na Endriu i jego zasrańców liczyć nie mogę ale po opozycji spodziewałem się większego zaangażowania i informowania mieszkańców. Dlatego opozycji mówię stanowcze NIE. http://www.kopalniai...aktualnosci.php

Procedury kopalnia może sobie robić, bo jak je zaczęła to i chce skończyć. Nie będzie zgody tak "po cichu" jak i bardzo głośno, przynajmniej w tej kadencji rady na powstanie tej inwestycji !! Decyzja wewnątrz IFS-u już zapadła i nie ma od niej odwołania i wycofywania się. Złożyło się na nią kilka powodów, których SKSM nie usunie !!

A na "zasrańców" nie musisz liczyć, oni wiedzą co mają robić i robią to co korzystne dla naszej społeczności.

Odnośnik do odpowiedzi

"rajco" powiedz dlaczego mamy wam ufać. Po tym jak burmistrz nas mieszkańców oszukał w wyborach na temat kopalni już nikt wam nie wierzy. Jak chcecie nas przekonać , że tak będzie jak tu piszesz. Podaj jeden przykład wtedy się zastanowię czy warto na was stawiać. Ja na opozycję przestałem już kilka miesięcy temu liczyć i się przyznaję. Nie dziwię się, że "kopalnia też liczył na więcej od nich i się zawiódł. OPOZYCJA to szczekające psy.

Odnośnik do odpowiedzi

"rajco" powiedz dlaczego mamy wam ufać. Po tym jak burmistrz nas mieszkańców oszukał w wyborach na temat kopalni już nikt wam nie wierzy. Jak chcecie nas przekonać , że tak będzie jak tu piszesz. Podaj jeden przykład wtedy się zastanowię czy warto na was stawiać. Ja na opozycję przestałem już kilka miesięcy temu liczyć i się przyznaję. Nie dziwię się, że "kopalnia też liczył na więcej od nich i się zawiódł. OPOZYCJA to szczekające psy.

Nie masz wyboru i......nie musisz nam ufać ! Tak będzie i od tego nie ma odwołania ! Sam burmistrz nie zgłosuje za kopalnią, choćby chciał !

A od pewnego czasu nawet on .....nie chce !!

Jak przekonać nie przekonanych.....upływający czas wszystko wyjaśni. Innego sposobu nie ma !

Odnośnik do odpowiedzi

Nie masz wyboru i......nie musisz nam ufać ! Tak będzie i od tego nie ma odwołania ! Sam burmistrz nie zgłosuje za kopalnią, choćby chciał !

A od pewnego czasu nawet on .....nie chce !!

Jak przekonać nie przekonanych.....upływający czas wszystko wyjaśni. Innego sposobu nie ma !

Trochę ta wypowiedź wymijająca. Ale jedno masz rację już niedługo czas zweryfikuje zapędy żwirowni. Przeczytałem tylko jeden podany link "projektu Ińsko" i już mi wystarczy żeby być pewnym, że pozwolenie na powstanie kopalni na tym terenie to zagłada z każdego punktu widzenia. Nad resztą się jeszcze pochylę ale już wiem dzisiaj, że ataki przed referendum na "organizatorów" nie mylić z grupą inicjatywną mieli rację. Czemu wcześniej nie zostały te opracowania podane na gminnej stronie tylko teraz się je publikuje? Teraz Michał siedzi cicho, Manske siedzi cicho, to samo z Szulcem i Czternastek chcę usłyszeć teraz wasz głos jak i Pana Szafrana. Nikt nie docenił samego referendum i jej pomysłu a jak widać z tych raportów podanych na stronie SKSM tych dwoje miało rację od początku i ci co ich wspierali. Nazwano ich krzykaczami i obrońcami swoich interesów a co wychodzi na jaw??? A co z bojkotem referendum!!! Namawiał do niego Burmistrz i jego WSZYSCY radni nie pomijając Liwaka i Szafrana. Zrobiliście ludziom z mózgów misz - masz i teraz będziecie udawać, że nie zgodzicie się na żwirownię. A ja mieszkaniec mam w to głupio wierzyć. To że na stornie portalu informacyjnym nic nie ma na ten temat jak i na bip świadczy o tych samych poglądach rządzących i opozycji. Zobaczymy kto się niedługo wykaże i jaką wiedzą. Bo dla mnie wyborcy to będzie wyznacznikiem elit politycznych. Rajco pisz więcej szczegółów bo inaczej będę cię postrzegał jak Szafrana.

Odnośnik do odpowiedzi

Ta gmina słynie z tego żeby tylko zaszczuć, ośmieszyć i pokazać ludzi którzy coś robią dla wszystkich pokazać w jak najbardziej złym świetle. Dlatego mówienie teraz że wszyscy są przeciwni jest zwykłym kabaretem. Niech teraz mieszkańcy pójdą po rozum i zobaczą kto mówił prawdę. Czekam teraz na ruch opozycji co wy na to krzykacze?

Odnośnik do odpowiedzi

Ta gmina słynie z tego żeby tylko zaszczuć, ośmieszyć i pokazać ludzi którzy coś robią dla wszystkich pokazać w jak najbardziej złym świetle. Dlatego mówienie teraz że wszyscy są przeciwni jest zwykłym kabaretem. Niech teraz mieszkańcy pójdą po rozum i zobaczą kto mówił prawdę. Czekam teraz na ruch opozycji co wy na to krzykacze?

He he he opozycja żyje Ińskim Latem Filmowym!!! To najważniejsza sprawa dla tych półgłówków he he he

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że jasno się wyrażam. Radni IFS-u w zdecydowanej większości są przeciwni wydania pozytywnej opinii na rozpoczęcie tej inwestycji. Jak gremialnie poparli uchwałę zezwalającą na rozpoczęcie procedór związanych z uchwaleniem planu zagospodarowania dla wiadomego terenu, tak w większości nie podniosą ręki za budową kopalni. Mimo, że SKSM jeszcze nie złożyły dokumentów do urzędu, już wiadomo na tym etapie, że odwóz urobku z miejsca wydobycia w wersji zaproponowanej przez inwestora, nie przekonuje radnych, że będzie bezpieczny, bezkolizyjny, nieuciążliwy i ominie tereny zabudowane naszej Gminy. Drugi ważny argument przemawiający za powstaniem tej inwestycji czyli zatrudnienie jak największej liczby mieszkańców naszej Gminy, już "upadł" mimo że nowa kopalnia jeszcze nie zaczęła pracy. Zwalniani są "nasi" mieszkańcy pracujący w "starej" kopalni a arogancja zarządu tej firmy w kontaktach z urzędem, praktycznie przekreśla dalszą współpracę w temacie zatrudniania i zmniejszania bezrobocia na naszym terenie. Te dwa tematy a więc odwóz kruszywa i zatrudnienie naszych mieszkańców w nowej kopalni są na tyle ważne, że nawet pozytywne pozostałe składniki do planu zagospodarowania (np. opinie oddziaływania inwestycji na środowisko)

nie pozwalają na wydanie pozytywnej opini dla powstania tej kopalni.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mogę się z Tobą "rajco" zgodzić w jednej kwestii a mianowicie, że nie uchwalicie planu nawet przy pozytywnej opinii oddziaływania na środowisko. Bo po prostu z punktu prawnego jest nie możliwe. Jeżeli radni nie zakwestionują z Burmistrzem raportu nie ma możliwości powstrzymać dalszej procedury uchwałodawczej dla tego przedsięwzięcia. Powiedz "rajco" dlaczego mnie nie dziwi stwierdzenie, że nie spełnią warunku transportu i zatrudnienia? To był główny zarzut przeciwników żwirowni. Ulotkę inicjatorów referendum zatrzymałem na szczęście i wiem jakie były ich argumenty. Wtedy przed referendum kolejny raz oszukaliście mieszkańców jak przed wyborami. Na koniec powiem Ci jedno może i rada nie uchwali tego planu może Burmistrz jest przeciwny ale jaka pewność, że niedługo nie pojawi się ktoś taki Jak Paciejewski który zastąpi znienawidzonego Racinowskiego to znów wróci sprawa żwirowni. Dlatego ja nie widzę tego tak pewnie i przejrzyście jak ty. jak nie wy to inni. Szkoda, że nie myślicie żeby raz na zawsze skończyć temat żwirowni na terenie gminy Ińsko. To byłby jedyny aspekt spojrzenia na Was z poważnym poparciem.

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem te opracowania szacun dla państwa M. żałuję, że też nie poszedłem na referendum min. ze względu na ich udział i że to był ich pomysł. Mieli rację i ja się przyznaję do błędu. Jednak nie należy słuchać podżegaczy i wierzyć we wszystko co mówią a do takich zaliczam dzisiaj burmistrza, radnych i mieszkańców którzy widzą tylko swoje podwórko. Nie wiem co teraz można zrobić żeby to wszystko cofnąć albo zapobiec.Ktoś ma pomysł -piszcie.

Odnośnik do odpowiedzi

Czytałem te opracowania szacun dla państwa M. żałuję, że też nie poszedłem na referendum min. ze względu na ich udział i że to był ich pomysł. Mieli rację i ja się przyznaję do błędu. Jednak nie należy słuchać podżegaczy i wierzyć we wszystko co mówią a do takich zaliczam dzisiaj burmistrza, radnych i mieszkańców którzy widzą tylko swoje podwórko. Nie wiem co teraz można zrobić żeby to wszystko cofnąć albo zapobiec.Ktoś ma pomysł -piszcie.

Nic już nie zrobisz! Burak zabił gminę i nikt już nie cofnie czasu. Macie swoje uprzedzenia.

Odnośnik do odpowiedzi

Olo mniemam, że ty nie masz racji w wątku dotyczącym argumentów za lub przeciw żwirowni, będących w ocenie Rady Miasta. Raport oddziaływania nie jest wyrocznią bezwzględnie nakazującą wydanie pozytywnej uchwały dla żwirowni.To jest jeden z wielu argumentów za lub przeciw. Transport czyli odwóz żwiru z miejsca wydobycia, jest bardzo ważnym argumentem w świetle tego co się obecnie dzieje z "jazdą żwirków" przez centrum miasta!

Tak nie może być, że przepisy w skali makro pozwalają niszczyć miasteczko tylko dlatego, że na etapie wydawania zezwolenia na eksploatację, nie zabezpieczono intesów "maluczkich". A na etapie uchwalania prawa miejscowego, można i należało tak zabezpieczyć nasze interesy, że 30 tonowe zestawy, nie miałyby prawa wjazdu do miasteczka !! I właśnie ten składnik nowego planu zagospodarownia, należy dokładnie prześwietlić i zabezpieczyć, aby inwestor nie mógł go w 100% spełnić. Mając w ręku, nawet jeden argument przeciw, Rada zdecydownie uwali uchwałę przyjmującą plan zagospodarowania.

Odnośnik do odpowiedzi

Włączę się do dyskusji bo poirytowałem się tym wszystkim. Rajco jak chcecie sobie poradzić z uzasadnieniem nie dając zgody na planowaną żwirownię? Nie trzeba było od razu posłuchać mądrych ludzi i pogonić Grzesiaka na cztery wiatry.? Przecież oni od trzydziestu lat nic dla gminy nie zrobili. I na pewno już nic nie zrobią. Co najwyżej zniszczą nam nie tylko drogi ale przede wszystkim spokój, ciszę i bezpieczeństwo. Cała prawda o powstaniu kopalni w Ińsku. Nic tu nie pomoże podniesienie ręki radnych na nie dla żwirowni. Spóźnione chęci. Nawiasem mówiąc skąd ja to wszystko znam o czym ty piszesz? Chyba na spotkaniach z mieszkańcami grupy inicjatywnej przed referendum!

Odnośnik do odpowiedzi
właśnie ten składnik nowego planu zagospodarownia, należy dokładnie prześwietlić i zabezpieczyć, aby inwestor nie mógł go w 100% spełnić. Mając w ręku, nawet jeden argument przeciw, Rada zdecydownie uwali uchwałę przyjmującą plan zagospodarowania.

Nikt nigdy nie jest w stanie zabezpieczyć bo jak życie uczy papier wszystko przyjmie. Przykład to Racinowski który na papierze mówił, że na ŻWIROWNIĘ NIGDY SIĘ NIE ZGODZI A POTEM powiedział, że tylko krowa zdania nie zmienia. To po primo po sekundo już samo zachowanie procedury planistycznej stawia ich na wygranej pozycji. Jesteś marzycielem "rajco" ale przecież idą wybory więc musicie zmienić image.

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę państwa muszę wesprzeć kolegę "rajcę" bo widzę, że nie zrozumieliście istoty sprawy. Gmina czy jak kto chce radni nie muszą godzić się na przedstawiony plan jeśli zagraża on bezpieczeństwu mieszkańców. Tak też jest w tym przypadku. Pan Grzesiak nie chce spełnić kryteriów które wypracowaliśmy przed przystąpieniem do zmiany planu na terenie SKSM. Nie podejmiemy lekkomyślnej decyzji w sprawie tego planu bo zaważyć może na całej przyszłości mieszkańców i wielu pokoleń. Możecie nas wspierać w tym. Mam na myśli stowarzyszenia i lokalną społeczność która była przeciw powstaniu żwirowni. Mam nadzieję na współpracę i poparcie. Nie możemy się na siebie obrażać. Może dobrze być razem w dobrej sprawie.

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.portalinsko.pl/

Panie Włodku nie ma prawnych możliwości podjęcia takiej uchwały. Jest to pomysł osoby która nie ma zielonego pojęcia o procedurach w zagospodarowaniu przestrzennym. Zanim Pan chlapnie spóźnione na portalu hasło to proszę najpierw zapytać i sprawdzić możliwości jej realizacji. I dlatego współpraca z wami jest taka trudna. Nie można już zatrzymać procedury tworzenia planu bo dopiero by nam Pan Grzesiak dał popalić. Jego prawnicy puścili gminę z torbami. Szybkie hasła nie są mile widziane. Tu trzeba poważnej dyskusji i debaty. Pozdrawiam.

Odnośnik do odpowiedzi

A jakiez to kryteria wypracowaliście przed przystąpieniem do zmiany planu?

Najważniejsze to trasa wywozu urobku i zakres wydobycia. To te dwie rzeczy były najważniejsze potem jeszcze były miejsca pracy - przecież też aspekt istotny jak i opłaty eksploatacyjne i podatki. To mało?

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...