Skocz do zawartości

Historia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

bezczelność bojówek

Jeden ukraiński gówniarz narzuca narodowi polskiemu, jak ma odczuwać tragedię morderstw, szczegółowo zresztą udokumentowaną. Już na wołyniu bojówki UPA negują nic nie wartą uchwałę polskiego sejmu.Tylko czekać jak zaczną nas atakować tutaj w POLSCE. Do d*** z takimi nieudolnymi przedstawicielami narodu polskiego. To są bezwartościowi ludzie bez honoru dla zamordowanych.

Odnośnik do odpowiedzi

Jeden ukraiński gówniarz narzuca narodowi polskiemu, jak ma odczuwać tragedię morderstw, szczegółowo zresztą udokumentowaną. Już na wołyniu bojówki UPA negują nic nie wartą uchwałę polskiego sejmu.Tylko czekać jak zaczną nas atakować tutaj w POLSCE. Do d*** z takimi nieudolnymi przedstawicielami narodu polskiego. To są bezwartościowi ludzie bez honoru dla zamordowanych.

Ma nasz prezydent kłopot z myśleniem.Sądził zapewne,że spotka tam Polaków ,chciał uścisnąć im dłonie... Przecież wymordowano WSZYSTKICH!!!. Ta prawda i do prezydenta nie dotarła.BOR-owcy chcieli wypaść w telewizji imponująco,a wypadli żenująco.Gdyby ten Ukrainiec miał cokolwiek w dłoni innego,to dopiero byłby skandal,a tak Polskę i naszego prezydenta ośmieszono i poniżono (zobaczył to cały świat) przez "przyjaciół" ze wschodu.

Odnośnik do odpowiedzi

Ugłaskać bestię...

Z okazji 70. rocznicy bestialskiej zbrodni ukraińskich nacjonalistów spod znaku OUN-UPA na Wołyniu, polski Sejm - zdominowany przez koalicję rządzącą - odmówił uznania za ludobójstwo tej masakry ponad 100 tysięcy Polaków (także Ukraińców, Czechów i Ormian) - głównie dzieci, kobiet i starców,

Jak powiedział w Sejmie minister R. Sikorski, nie nazwano rzeczy po imieniu, aby „nie upokarzać Ukraińców". Tymczasem tylko jedno stronnictwo polityczne Ukrainy - skrajnie nacjonalistyczna partia „Swoboda" odwołuje się do tradycji UPA. I -co za pech - tylko ona jest zdecydowanie „proeuropejska"...

Niestety, OUN-UPA była w latach II wojny światowej jedyną siłą dążącą do utworzenia niepodległego państwa ukraińskiego, w tym część chciała przymierza z hitlerowskimi Niemcami... Zaczadzenie elit niepodległościowych drapieżnym szowinizmem to dramat bratniego narodu słowiańskiego.

Ukraińskie powstania przeciw polskim panom, okrucieństwa wojen kozackich, straszliwe rzezie szlachty i mieszczan dokonywane przez zdziczałą czerń pod wodzą Chmielnickiego, przetrwały na kartach sienkiewiczowskiej Trylogii. Nie zdołała położyć kresu temu konfliktowi Unia Brzeska, bo do gry weszła Moskwa. A gdy już niemal cudem dogadał się Kozak z Lachem, fatalnym zbiegiem okoliczności Unia chadziecka, budująca Rzeczpospolitą trzech narodów spaliła na panewce. W czasach zaborów, jad nienawiści do Lachów podsycali w Rusinach Austriacy. Stąd dramat obrony Lwowa i rzezie Polaków na Kresach w 1918 roku. Opisała je Zofia Kossak -Szczucka, by ostrzec rodaków. Niestety, na próżno,

Przedwojenna Polska była w Europie krajem najbardziej przyjaznym wszelkim mniejszościom. Gdy za wschodnią granicą Ukraińcy masowo umierali z głodu, na polskich Kresach mieli przynajmniej ojczysty język w szkołach i domy kultury. Błędów Polacy poczynili też niemało(*). Protesty chłopów pacyfikowała sanacyjna policja, tak jak protesty w całej Polsce. Kiedy państwo polskie padło, hydra nienawiści, trawiąca zwłaszcza mniejszość niemiecką i ukraińską, wyszła z ukrycia i skoczyła nam do gardła...

Niestety, to „benderowska" partia „Swoboda" była rdzeniem „pomarańczowej rewolucji", którą tak bardzo wsparli Polacy. W swoistej podzięce za tę pomoc ukraińscy nacjonaliści zaczęli stawiać pomniki ...mordercom Polaków i głosić roszczenia terytorialne sięgajce połowy Małopolski. Aby pomóc sąsiadom wejść do Unii, nasi parlamentarzyści nie wskazują prawdziwych sprawców rzezi na Kresach - morderców z OUN -UPA... Ugłaskując bestię, krzywdzą ogromną większość Ukraińców - tych którzy z tą formacją nie mieli nic wspólnego.

Duchowni trzech obrządków chrześcijańskich mówią o ciężkich przewinach, potrzebie pamięci i wzajemnego przebaczenia. To już postęp... Jak tu jednak przebaczyć mordercy, który swej winy nie uznaje?

Janusz Ławrynowicz

* Zgoła bezmyślnie na Chełmszczyźnie rozebrano kilkadziesiąt nieczynnych cerkwi, zbudowanych w zaborze rosyjskim dla niedoszłych osadników z Rosji. Ten gest Ukraińcy odebrali fatalnie...

No i tam mogli się osiadać,mieli by blisko w razie powrotu. A tak zasuwać przez cała Polskę?

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zrządził los,że są pośród nas. Pomimo wielu krzywd,my Polacy powinniśmy jednak postępować zgodnie z wolą Bożą:

"Przybysza ,który się osiedlił wśród was, będziecie uważać za obywatela . Będziesz go miłował jak siebie samego, bo i wy byliście przybyszami w ziemi egipskiej .. Jam jestem Pan, Bóg wasz ..(Kpl.19,3)"

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne.Coraz bliżej "deski". Jednak to powyżej ma sens. Nie wyobrażam sobie,że postępować moglibyśmy jak oni. Widły,siekiery,kosy i wszystkich do kościoła by spalić. To nie nasza kultura. "By przeżyć godnie ,żyjmy wszyscy zgodnie(moje)".

Odnośnik do odpowiedzi

Wandziu masz jak najbardziej rację. Podrzynając im gardła staniemy się nimi. Ale przy wyborach stawiajmy na swoich. To jednak nasze a oni mieszkając z nami i tak czują się bardziej Ukraińcami i obnoszą ze swoją kulturą. To albo są z nami albo udają i zabierają co nasze.

Odnośnik do odpowiedzi

Wandziu masz jak najbardziej rację. Podrzynając im gardła staniemy się nimi. Ale przy wyborach stawiajmy na swoich. To jednak nasze a oni mieszkając z nami i tak czują się bardziej Ukraińcami i obnoszą ze swoją kulturą. To albo są z nami albo udają i zabierają co nasze.

Nie wiem na kogo mam postawic na wyborach no bo opozycja z Szafranem, Liwakiem i Kupczynskim tez nie jest swoja do konca. Z tego co mi stary powiedzial jego dziadek polakiem nie byl a wlasnie ukraincem. Mial na nazwisko Pryma.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem na kogo mam postawic na wyborach no bo opozycja z Szafranem, Liwakiem i Kupczynskim tez nie jest swoja do konca. Z tego co mi stary powiedzial jego dziadek polakiem nie byl a wlasnie ukraincem. Mial na nazwisko Pryma.

Jeszcze tu takich kretynizmów nie przeczytałem jak ten. Co ty kmiocie wymyślasz? Wypisujesz nazwiska a potem coś pleciesz jak porąbaniec. Przypominam, że rodziny o tym nazwisku były dwie i wcale ze sobą nie spokrewnione to po primo. A po sekundo żadna nie miała pochodzenie ukraińskiego. Twój stary musi być rąbnięty zdrowo tak jak ty.

Odnośnik do odpowiedzi

Zwalczanie opozycji ciagle trwa, starzy wyjadacze nie dopuszczą nikogo nowego do władzy i zrobią to wszelkimi sposobami

Jak ktoś wypiera się własnego dziadka to co zrobi z Ińskiem Sprzeda Ukraińcom??????? albo gorzej Niemcom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A może sprowadzi jeszcze kogoś????????

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś wypiera się własnego dziadka to co zrobi z Ińskiem Sprzeda Ukraińcom??????? albo gorzej Niemcom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A może sprowadzi jeszcze kogoś????????

Czubie widać, że nie znasz koligacji rodzinnych w Ińsku. Żadna rodzina Prymów nigdy nie była Ukraińcami. O tym samym nazwisku były dwie rodziny w żaden sposób nie skoligacone. Co ty matole przyssałeś do tego Kupczyńskiego jak z konopi. Może ty się na prawdę czegoś nawąchałeś.

Odnośnik do odpowiedzi
Czubie widać, że nie znasz koligacji rodzinnych w Ińsku. Żadna rodzina Prymów nigdy nie była Ukraińcami. O tym samym nazwisku były dwie rodziny w żaden sposób nie skoligacone. Co ty matole przyssałeś do tego Kupczyńskiego jak z konopi. Może ty się na prawdę czegoś nawąchałeś.

Czubie, tak lubicie grzebac w papierach to se pogrzebcie w koligacjach korzennych. Matole ja sie do nikogo nie przyssalem tylko stwierdzam jak jest. Sie przyznaje czy nie takie sa fakty i nic i nikt, w szczegolnosci ty ich nie zmienisz. :D Przykro mi.

A co do cpania to chyba raczej tobie swiat wiruje w odwrotnym kierunku patafonie.

Odnośnik do odpowiedzi

Czubie, tak lubicie grzebac w papierach to se pogrzebcie w koligacjach korzennych. Matole ja sie do nikogo nie przyssalem tylko stwierdzam jak jest. Sie przyznaje czy nie takie sa fakty i nic i nikt, w szczegolnosci ty ich nie zmienisz. :D Przykro mi.

A co do cpania to chyba raczej tobie swiat wiruje w odwrotnym kierunku patafonie.

Myślę, że twój gar już dawno wyparował. Nie pisz tego czego nie wiesz albo nie sprawdziłeś. Bo niestety FAKTY TAKIE NIE SĄ. I albo zaciągniesz języka i się poprawisz albo Michał ci zrobi koło d***. Albo ci których o to posądzasz. Jednak będę się upierał, że jesteś bauwanem który powiela plotki. Bo wszyscy normalni w Ińsku wiedzą, że to Michał zrobił film o Sybirakach i burak tego nie chciał na ILF pokazać. Bo by światło dzienne ujrzały doświadczenia życiowe polaków traktowanych przez Ukraińców. Doucz się bo może tobie w gaże niemieckim coś przy upale się odkleiło od dekla.

Odnośnik do odpowiedzi

a co? Mam do niej wpasc bo nie dajesz rady? :P

Zawsze się tu jakiś pojeb znajdzie i ty do nich należysz. Trzeba na prawdę mieć coś z głową żeby pisać o babciach takie rzeczy. psychol jesteś i niech już nikt temu debilowi nie odpowiada.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...