Skocz do zawartości

Historia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Sam mówisz ze jest wolność słowa a potem zabraniasz mi sie wypowiadać, widocznie jest dla ciebie już zbyt późna godzina bo coś nawala w główce. Myślisz ze na Ukrainie nie mordowali ludzi? Ja dążę tylko do tego żeby uświadomić wam, że CO BYŁO MINĘŁO. Żyjemy teraz w XXI wieku. Dlaczego nie możemy życ wszyscy na równi? Każdy jest tak samo człowiekiem.

Czytanie ze zrozumieniem się kłania w twoim przypadku. Ja napisałem, że ktoś kto nie ma pojęcia o tym kto się osadził w Ińsku nie ma możliwości wypowiadania się w imię tej społeczności. Tego nie chcesz zrozumieć.

Jeżeli chodzi o mordy na Ukrainie to również wiem o nich. Ale to nie zmienia faktu, że jesteśmy w Polsce i mówimy o zdarzeniach dotyczących Polski. Tego nie jesteś w stanie pojąć.

Samo twierdzenie, że CO BYŁO MINĘŁO jest skandaliczne. Gdyby tak było jak mówisz to nie powstawałoby mnóstwo stowarzyszeń, które dbają by nie dochodziło do zakłamań historycznych. Trzeba to sobie jasno i wyraźnie powiedzieć. Był okres w którym Ukraińcy mordowali Polaków. I nie ma litości dla tych konkretnie ludzi. Nie ma też przyzwolenia na to by w Polsce za przyzwoleniem władz Ukraińskich gloryfikowało się zbrodniarzy i bestie.

Na pytanie czy możemy żyć równi to myślę, że to pytanie jest bardzo naiwnie postawione. Oczywiście, że Ukraińcy i Polacy mogą ze sobą żyć. Przecież łączy nas bogata i niekiedy doniosła historia. Problemem są sprawy związane z na przykład mordami. Na tym polu nigdy nie będzie i nie może być ustępstw.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Zaskakująco niski poziom pod wzgledem wiedzy historycznej.

Polacy nigdy nie będą lubiani za granicą. Szkoda, że swoje frustracje i czesto przekonanie o przegraniu życia przelewacie na strony internetowe, bo mnie np. jest wstyd zawsze za takich ludzi. Jesteśmy narodem wyjątkowo zawistnym niestety. Sporo podróżuję po świecie i rzadko sie spotykam z pomocą ze strony rodakow gdy zorientują się, że jestem Polakiem. To bardzo zastanawiające. Naszą polską domeną jest zawiść do wszystkich, ktorzy normalnie i spokojnie zyją.

Pamietajmy, ze zycie jest krótkie, a czasem jeszcze krótsze na to, żeby kompromitowac sie w internecie, albo szarpać sobie i innym nerwy. Uważam, że osoby czujące sie zagrożone umieszczonymi tutaj wpisami powinny zglosić temat do prokuratury, ale to juz jest kolejny element. Pozdr.

Odnośnik do odpowiedzi

Zaskakująco niski poziom pod wzgledem wiedzy historycznej.

Polacy nigdy nie będą lubiani za granicą. Szkoda, że swoje frustracje i czesto przekonanie o przegraniu życia przelewacie na strony internetowe, bo mnie np. jest wstyd zawsze za takich ludzi. Jesteśmy narodem wyjątkowo zawistnym niestety. Sporo podróżuję po świecie i rzadko sie spotykam z pomocą ze strony rodakow gdy zorientują się, że jestem Polakiem. To bardzo zastanawiające. Naszą polską domeną jest zawiść do wszystkich, ktorzy normalnie i spokojnie zyją.

Pamietajmy, ze zycie jest krótkie, a czasem jeszcze krótsze na to, żeby kompromitowac sie w internecie, albo szarpać sobie i innym nerwy. Uważam, że osoby czujące sie zagrożone umieszczonymi tutaj wpisami powinny zglosić temat do prokuratury, ale to juz jest kolejny element. Pozdr.

A ja radzę ci lecieć ze swoimi żalami na Ukrainę do Janukowycza. Aha jeszcze może Strasburg no i wszyscy święci baranie zza Dniepru.

Odnośnik do odpowiedzi

Dlaczego mnie takiej historii w szkole nie uczono?????????????????????????????????

Dlaczego milczano na temat Katynia, Wołynia, Sybiraków???????????????????????????

Dlaczego naszym oprawcom pozwolono potem z nami mieszkać???????????????????????

Dlaczego znów chcą nami rządzić i pomiatać??????????

Dlaczego każe nam się każe zapomnieć historię i żyć od nowa a oprawca ma mi pluć w twarz?????????????????????????????///

Takich dlaczego jest więcej!

Dlatego jak ktoś napisał wcześniej , że przewodniczący na Burmistrza TO JA MÓWIĘ STANOWCZE NNNNNIIIIEEEEEE

Odnośnik do odpowiedzi

ależ towarzystwo zyje w tym mieście, haha. Mam wrażenie, że te glupoty wypisuje jedna osoba, bo inaczej idzie się zalamac.

Patrycja

Gdyby to była głupota to tacy jak ty i "ukrainiec" by tutaj nie pisali. To jest wystarczający dowód dla mnie i dla innych, że nie umiesz tego przetrawić bo chcesz zakłamywać historię. Nic z tego :). Moje wrażenie jest takie, że ty patrysiu wyhodowałaś sobie członka i rżniesz tutaj cnotke :). Śmiać mi się chce z takich jak ty i "ukrainiec".

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jestem Ukraińcem (mieszkającym kilkadziesiąt km od waszego miasta), którego cudowny dziadek zmarł, po latach chorowania, juz na tych ziemiach :( . Dziadek był wiele lat najlepszym gospodarzem w gminie, jednym z najlepszych w powiecie. Pewnie żyłby do dzisiaj, ale niestety zniszczone zdrowie przez tzw. polskie wojsko pewnej zimy, kiedy doglądał swego a został wzięty za partyzanta i pobity, spowodowalo, że umarł dla mnie przedwcześnie. Nie mam jednak pretensji do tego co teci ludzie zrobili, bo do szkoły po coś chodzilem i wiem, że wojna to najgorsze co może się człowiekowi przytrafić. Pamietam, jak mi zawsze mówił, że niedobrze się stało, gdy został przewieziony na te poniemieckie ziemie, bo tutaj nigdy nie bedzie do końca u siebie. Mimo to, jak wcześniej napisałem, pracował ciężko, dawał pracę dorywczą wielu ludziom. Na poczatku ci, prości zazwyczaj ludzie, nastawieni byli do jego narodowości "dziwnie". Jednak z czasem oczywiście go bardzo polubili, szanowali i ja wyrosłem w zasadzie w takiej atmosferze - dzisiaj potrafię cieszyć się z tego, że jestem Ukraińcem. Nie ukrywam tego, wielu kumpli mam, każdy mnie szanuje. Pewnie, ktoś z Was może powiedzieć, że łatwiej w większym miescie, że ważne wykształcenie itp. itd., ale przecież każdy "kraje, jak mu materiału staje" i kazdy sam o sobie wyrabia opinię. Mieszkanie na wsi nie zwalnia z myślenia. Pewnie macie w tych swoich "niskich" i pełnych wyraźnej frustracji podstawy do tak szkalujących wpisów, ale zastanówcie się, proszę, jak wielu ludzi możecie czymś takim urazić. Chyba, że pisze te inwektywy osoba, która zatraciła uczucia wyższe... .

Zastanawiające jest, że w tej swojej gonitwie nie dopuszczacie nawet, że Polak może myśleć inaczej, niż Wy... . Ktoś wyżej ciekawie opisal rzeczywistość i swoje obserwacje zagraniczne, a tu i tak agresja, podejrzenia o "niewiadomoco". Ehhh.

Może warto spojrzeć na rzeczywistość Polski szerzej? Może wtedy wyjdzie prawdziwy problem kraju w którym żyjemy i płacimy podatki? Ktoś mądry powiedział, że odmienność wzbogaca. Ja bym dodał, że patrzenie z boku może dawać ciekawe spojrzenie i ja takie ciakwe obserwacje mam. Doskonale wiem, dzieki nim, jakie sa zalety Polaków, jakie są ich wady. Znam też wady Ukraińców w Polsce, Ukraińców na Ukrainie. Dzieki temu jednak mam wieksza wiedzę, dystans do wielu rzeczy i jednocześnie chyba prawo do oceniania podstaw czyichś zachowań

Proszę ewentualnych rozmówców o dokladne przeczytanie tego co tak naprędce napisałem, bo przy odrobinie empatii mozna dojść wtedy do normalnosci i łatwiej opanować słowa czy niezdrowe emocje. Życie jest za krótkie na takie zachowania.

Wszystkiego dobrego i wsioho dobroho!

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz skonam! Nie mogę tego czytać! Jesteś do granic opętania filozof na dodatek bronisz swoich. jak zwykle jak zawsze za swoich pójdziecie się siekać. Wy na daliście pracę ehę!!!! Za to wy chcecie u nas rządzić i pchacie się do najlepszej pracy. Wiemy doskonale że wy się wszyscy spotykacie na tych waszych zjazdach, że sobie pomagacie wzajem nie tak jak my polacy( żeby sąsiadowi krowa zdechła) jednak to nie zmienia faktu, że wasze pazury sięgają za daleko. ja zrobię wszystko żeby nie daj Boże taki Jarek czy Bogdan do władzy w Ińsku się nie dorwał. I mam w poważaniu co ty myślisz paniczu z dziadkiem z Ińska. niech burmistrzem zostanie Szafran ale nie ukrainiec koniec kropka.

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt tutaj nie pisze o ukraińcach takich jak Twój dziadek. Jeżeli tak żył to przecież świadczy to tylko dobrze o nim. Tym bardziej jeżeli pewne zachowania jego sam teraz realizujesz. Problem jest taki, że społeczność ukraińska, która na zachpomie jest dobrze zorganizowana wcale nie kwapi się do tego żeby newralgiczne wątki historyczne wyjaśniać i powodować, że oba narody zaczną wspólnie zwalczać niechęć, która pojawia się zarówno po stronie polskiej jak i ukraińskiej. Patrząc na to jednak w szerszym spektrum to ten konflikt długo jeszcze będzie trwał. Niektórzy będą żywili urazę do ukraińców zawsze. To tylko pokazuje jak bardzo niektórzy zostali przez nich skrzywdzeni. I tutaj ja mam odmienne zdanie od Ciebie. Nie wybacza się i nie zapomina się ludobójstwa. To nie jest rozwiązanie problemu tylko zamiatanie go pod dywan.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma tutaj administratora?? Wycinanie obelg i obrazania jest chyba obowiązkiem wlasnie jego? ;)

www.insko.vcity.pl

www.portalinsko.pl

Jak ci caffe nie odpowiada to idź tam podyskutować na swoim poziomie.

To forum dlatego jest takie dobre, że pozwala na poruszanie tego co zwykle nikt by nie poruszył bo tacy ograniczeni ludzie jak ty płaczą.

Nie raz widziałem jak jakiś dureń zaczął bluzgać tutaj i zawsze wpis był usuwany więc nie czepiaj się administratora bo on tutaj spisuje się na medal.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma tutaj administratora?? Wycinanie obelg i obrazania jest chyba obowiązkiem wlasnie jego? ;)

Piszemy cały czas o historii i nikt na razie tu nie obraża. ty Patrycja chyba czujesz pismo nosem i szczujesz nie wiedzieć po co. jak będzie obrażanie to powiedz kiedy. Cytuj to co wg. ciebie jest obraźliwe. Jeszcze lepiej jak do sugestii czy zażaleń napiszesz sama do administratora. Tylko co on według ciebie miałby zrobić? Idą wybory i tak tego tematu nie unikniecie to po primo a po sekundo o tym historycznym zdarzeniu pisze się wszędzie i mówi we wszystkich wiadomościach!!! Napisz do wszystkich żeby ciebie posłuchali i zakazali o tym mówić i pisać.

Odnośnik do odpowiedzi

Wnuk o inicjale R. wie doskonale ,że w tej gminie jest wielu wspaniałych ludzi,ukraińców tutaj przesiedlonych. Wie także doskonale mimo,że górnolotnie podaje wartości ponadnarodowościowe. Chciaż zastrzega,że jego dziadka też skrzywdzono. Można to zrozumieć i uszanować. Jezeli jednak chce się piastować odpowiedzialne stanowiska to trzeba bardzo ostrożnie wypowiadać się w imieniu mieszkanców.Tym bardziej,że jesteśmy w Polsce i liczymy na dbanie o nasze interesy właśnie w tej gminie. Nie można być działaczem prawicowej partii o programie nie licującym z tym co działo się "wówczas". Trzeba umieć współpracować ze wszystkimi bez względu na pochodzenie. Czy w tej gminie tak jest i było kiedyś ? R. skoro mówi, cyt.

Pamietam, jak mi zawsze mówił, że niedobrze się stało, gdy został przewieziony na te poniemieckie ziemie, bo tutaj nigdy nie bedzie do końca u siebie.
tym bardziej powinien rozumieć , co to jest przejrzystość postępowania i reprezentowania ogółu mieszkańców. Jeżeli jednak sprowadza temat do,cyt.
Chyba, że pisze te inwektywy osoba, która zatraciła uczucia wyższe... .
to chyba udaje głupiego albo chce z kogoś zrobić głupiego. Możemy udawać ,że wszystko jest wporządku ale czy na pewno? Ja mam wiele wątpliwości i niedomówień. I to precyzyjnie widocznych od co najmniej 6 do 10 lat. Czy tak trudno zrozumieć kto "rżnie" uczciwego samorządowca, działającego bez "wyraźnych" kierunków.
Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma tutaj administratora?? Wycinanie obelg i obrazania jest chyba obowiązkiem wlasnie jego? ;)

A czy tutaj padały jakieś nazwiska? Czy temat jest widziany w szerszym, historycznym ujęciu. Przecież jest jeszcze Katyń, obozy zagłady , itd. Chcesz kogoś wybielić, czy też ukryć historię tamtych lat? O polakach mordujących żydów też jest głośno.

Odnośnik do odpowiedzi

Odnosnie wpisu z godz. 22:22:

Doskonale zauwazyleś, że problemem jest, dla niektórych Polaków, to, że Ukraińcy się konsolidują. Ja naprawdę chcialbym, gdzies w jakiejś "zafajdanej" Francji np. móc pobiesiadować z Polakami także, ale to nie jest łatwe, bo "Polak Polakowi Wilkiem" za granicą. To jest powazny problem. Dziwisz się wręcz, że Ukraińcy przeważnie siebie wzajemnie szanują, ale tak , tak myslę, jest nie tylko z ta nacją przecież. To powinno być normalne za granica zawsze. Nie oczekuje wybaczenia ludobójstwa - W ŻADNYM WYPADKU!! Jednak to nie jest moja dzialka - to rola politykow, bo to oni kiedys do takiej zawiści dporowadzili. Doprowadzali przez wieki zresztą. Gdy patrzy sie na to w ten sposób to czlowiek dochodzi do genezy i do interesujących wnioskow. Pewnie, że pozostaje forma i zachowania wydarzeń o których niestety musimy dzisiaj pisać.

Mam w rodzinie kogoś baaardzo zaangażowanego religijnie - bardziej już nie mozna. Oczywiście jest Polakiem, uważa się, ża wielkiego patriotę, ale ... czy ja mam go negować bądź wyśmiewać, za to, że nie jest ciekawy świata, nie rozumie podstaw kosmopolityzmu, albo z zasady jest na "nie"? Wspolczuję takiej osobie , bo ma dzieci i kiedys one bedą zagubione przez takie zachowanie.

Odnośnik do odpowiedzi

Pati napisz do onetu najlepiej żeby w ogóle nie pisał o niczym co mogłoby ukraińców w złym świetle pokazać :D

Niemcy zrobili program o AK i zobacz co się dzieje. Jak chcesz coś zwojować to nie w taki sposób w jaki ty to robisz. Im więcej takich głupot wypiszesz tym bardziej możesz się spodziewać, że inni polacy będą się denerwować. Jesteśmy w polsce i tak jak przedmówca napisał. Dbałość o interesy należy się naszej czyli IŃSKIEJ społeczności. I tutaj już niezależnie od tego czy ktoś jest niemcem, ukraińcem, polakiem czy kimś innym.

Odnośnik do odpowiedzi

Odnosnie wpisu z godz. 22:22:

Doskonale zauwazyleś, że problemem jest, dla niektórych Polaków, to, że Ukraińcy się konsolidują. Ja naprawdę chcialbym, gdzies w jakiejś "zafajdanej" Francji np. móc pobiesiadować z Polakami także, ale to nie jest łatwe, bo "Polak Polakowi Wilkiem" za granicą. To jest powazny problem. Dziwisz się wręcz, że Ukraińcy przeważnie siebie wzajemnie szanują, ale tak , tak myslę, jest nie tylko z ta nacją przecież. To powinno być normalne za granica zawsze. Nie oczekuje wybaczenia ludobójstwa - W ŻADNYM WYPADKU!! Jednak to nie jest moja dzialka - to rola politykow, bo to oni kiedys do takiej zawiści dporowadzili. Doprowadzali przez wieki zresztą. Gdy patrzy sie na to w ten sposób to czlowiek dochodzi do genezy i do interesujących wnioskow. Pewnie, że pozostaje forma i zachowania wydarzeń o których niestety musimy dzisiaj pisać.

Mam w rodzinie kogoś baaardzo zaangażowanego religijnie - bardziej już nie mozna. Oczywiście jest Polakiem, uważa się, ża wielkiego patriotę, ale ... czy ja mam go negować bądź wyśmiewać, za to, że nie jest ciekawy świata, nie rozumie podstaw kosmopolityzmu, albo z zasady jest na "nie"? Wspolczuję takiej osobie , bo ma dzieci i kiedys one bedą zagubione przez takie zachowanie.

Nie napisałem, że problemem jest konsolidacja ukraińców. Napisałem, że brak działania tej zwartej społeczności w takim sprawach jak ludobójstwo jest problemem. Bardzo dobrze, że oni w przeciwieństwie do polaków potrafią się dogadać i ze sobą współpracować. Ale niech ich praca i działania rozciągną się też na relacje polsko-ukraińskie bo to jest potrzebne. Czy oni biesiadują między sobą, czy kultywują swoje tradycje to robiąc tak robią dobrze. I tutaj ważne jest też to kto jest winny temu, że te relacje są takie pokręcone między polakami a ukraińcami. Winę ponoszą politycy tak jak to dobrze powiedziałeś. A skoro tak to nie powinniśmy na nich polegać w tej sprawie. Niech mieszkańcy danej społeczności sami ze sobą o tym zaczną rozmawiać. Niech to ludzie naprawią to co zbyt dumni politycy nie potrafili. Ale żeby to zrobić to trzeba doprowadzić do sytuacji w której wszyscy sobie wszystko wygarną. Wtedy można zacząć wszystko od nowa.

Odnośnik do odpowiedzi

Odnosnie wpisu z godz. 22:22:

Doskonale zauwazyleś, że problemem jest, dla niektórych Polaków, to, że Ukraińcy się konsolidują. Ja naprawdę chcialbym, gdzies w jakiejś "zafajdanej" Francji np. móc pobiesiadować z Polakami także, ale to nie jest łatwe, bo "Polak Polakowi Wilkiem" za granicą. To jest powazny problem. Dziwisz się wręcz, że Ukraińcy przeważnie siebie wzajemnie szanują, ale tak , tak myslę, jest nie tylko z ta nacją przecież. To powinno być normalne za granica zawsze. Nie oczekuje wybaczenia ludobójstwa - W ŻADNYM WYPADKU!! Jednak to nie jest moja dzialka - to rola politykow, bo to oni kiedys do takiej zawiści dporowadzili. Doprowadzali przez wieki zresztą. Gdy patrzy sie na to w ten sposób to czlowiek dochodzi do genezy i do interesujących wnioskow. Pewnie, że pozostaje forma i zachowania wydarzeń o których niestety musimy dzisiaj pisać.

Mam w rodzinie kogoś baaardzo zaangażowanego religijnie - bardziej już nie mozna. Oczywiście jest Polakiem, uważa się, ża wielkiego patriotę, ale ... czy ja mam go negować bądź wyśmiewać, za to, że nie jest ciekawy świata, nie rozumie podstaw kosmopolityzmu, albo z zasady jest na "nie"? Wspolczuję takiej osobie , bo ma dzieci i kiedys one bedą zagubione przez takie zachowanie.

Napisałbym ci co o Tobie myślę ale dla dobra sprawy zrezygnuję z tego pomysłu. Zapamiętaj sobie jedno co innego patrzeć z "boku" co innego z wami tu mieszkać. Każdy ma prawo do "swojej wiary" my to szanujemy ale co innego jest mówić, że się jest wierzącym z PIS-su a jednocześnie bronić złych działań przeciw mieszkańcom. to się pytam co to za wiara? Taka przez ciebie wspomniana " baaardzo". No i właśnie dlatego wam nie ufamy i nie lubimy i nie wierzymy (wam).

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wciągajcie mnie w Waszą lokalna politykę, bo tego tematu to ja zupelnie nie znam. Baaa... brzydzę się polityką. Bywam w Ińsku wyłącznie turystycznie i dopiero dzisiaj zaczynam sie zastanawiać naprawdę, jakie to jest miaseczko i jacy ludzie. Wczesnierj mnie to zupełnie nie interesowało i takie samo podejscie ma wielu moich znajomych \polaków. Ja naprawdę jestem spoza Waszego rejonu, a pisze jedynie, bo jutowy wór nie do wszystkiego pasuje i dobrze jest czasem umieć rozgraniczać.

Zwróćcie uwagę, jak to jest na świecie z Żydami (tylko nie chcę tutaj zarzutów o zmianę tematu :) ) - ciężko ich lubić, ponoć nie tylko w Polsce, ale mimo to pewnie nawet oni sie asymilują.

Czytam uważnie kazdy wpis - nie każdy jest na poziomie, który motywuje do odpowiedzi, ale wyraźnie widać, że tu o jakąś zawiść chodzi i stołki w urzędzie. Fuuujjj, jak dobrze, że ja o to "bić się" nie musze w życiu.

Ojjj, polityka, nawet ta dla maluczkich, to wielkie bagno bedzie chyba już zawsze.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie napisałem, że problemem jest konsolidacja ukraińców. Napisałem, że brak działania tej zwartej społeczności w takim sprawach jak ludobójstwo jest problemem. Bardzo dobrze, że oni w przeciwieństwie do polaków potrafią się dogadać i ze sobą współpracować. Ale niech ich praca i działania rozciągną się też na relacje polsko-ukraińskie bo to jest potrzebne. Czy oni biesiadują między sobą, czy kultywują swoje tradycje to robiąc tak robią dobrze. I tutaj ważne jest też to kto jest winny temu, że te relacje są takie pokręcone między polakami a ukraińcami. Winę ponoszą politycy tak jak to dobrze powiedziałeś. A skoro tak to nie powinniśmy na nich polegać w tej sprawie. Niech mieszkańcy danej społeczności sami ze sobą o tym zaczną rozmawiać. Niech to ludzie naprawią to co zbyt dumni politycy nie potrafili. Ale żeby to zrobić to trzeba doprowadzić do sytuacji w której wszyscy sobie wszystko wygarną. Wtedy można zacząć wszystko od nowa.

Nie wierzę, że lokalne społeczności umiałyby sie w takim temacie porozumieć. To tak, jak w sejmowym cyrku: musi być dyscyplina w partii przed jakimś głosowaniem.

Odnośnik do odpowiedzi

Joooo a ty szedłeś przypadkowo przez Ińsko i się zatrzymałeś na caffe :) Ot tak z durna frant ;) dobrze mówisz polityka nie jest dla takich jak ty :P

Wiem, że nie jest dla mnie i ... nawet mi z tym bardzo dobrze. Ale trochę rozumiem Waszą motywację, bo Insko jest chyba zagłebiem bezrobocia... . Faktycznie stanowisko państwowe jest dobrym rozwiązaniem - nie tylko u Was.

Wszystko co piszę, piszę szczerze i zgodnie z prawdą. Nie możesz zrozumieć, że kogos polityka nie interesuje? :)

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...