Skocz do zawartości

Historia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

To dlatego jest taki podział w tej gminie. Bo brak jest rozmów między dwoma narodami które nie powiedziały słowa PRZEPRASZAM. To takie magiczne słowo ale nigdy nie chce przejść przez usta. Myślę też, że gdyby tu zamieszkiwali Niemcy to byłoby dokładnie to samo. Chociaż trzeba przyznać oni płacą pokrzywdzonym polakom i nie mają pretensji o to, że my źle mówimy o "hitlerowskich niemcach" oni rozumieją naszą krzywdę i ból. dlaczego tak trudno przyjąć łyżkę dziegciu Ukraińcom. Tylko, że oni nie dość, że z nami żyją to jeszcze czują się wielkimi panami u nas. To mnie tak denerwuje. Trochę szacunku do nas i naszych ziem. Przecież was nie wyganiamy ale uszanujcie, że to nasze i my jesteśmy u siebie. jak wam tak źle to proszę droga wolna można jechać na waszą wolną Ukrainę jak się tak czujecie z nią związani. Ale nie ustawiajcie nam życia i nie każcie milczeć na temat waszych czarnych kart historii.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Władze Rosji prowadząc śledztwo ws. Katynia w 2002 r. uzyskały "nowe dowody" w postaci tzw. ukraińskiej listy katyńskiej, co pozwala badać Trybunałowi rosyjskie śledztwo katyńskie - oświadczyło w Trybunale Praw Człowieka polskie MSZ. Z kolei rosyjski wiceminister sprawiedliwości Georgij Matiuszkin oświadczył, że Trybunał nie ma takiego prawa. Trybunał Praw Człowieka wysłuchał w środę stron Polski i Rosji ws. skargi katyńskiej.

Wszyscy zacierają ślady i udają,że ich to nie dotyczy.

Odnośnik do odpowiedzi

Wszyscy zacierają ślady i udają,że ich to nie dotyczy.

Rosjanie z koalicją antyhitlerowską wygrali II Wojnę Światową.Zwycięzców nikt nie sądzi,tym bardziej koalicjant.Taka jest prawda o naszych czasach.Nie znaczy to,że powinniśmy o dramatach narodowych zapominać.Nikt jednak,żaden trybunał nam nie pomoże w orzeczeniu,że działania eksterminacyjne Rosjan,czy też Ukraińców wobec Polaków należy nazwać zbrodnią przeciw ludzkości.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 1 miesiąc później...

POLAK Pamięta !!!!!! ci co dziś u nas mówią i pokazują że są Ukraińcami w latach 45- 48 mówili że są Polakami i chcą żyć w Polsce . Wielu z nich musiało uciekać jak najdalej z ukrainy tyle mieli na sumieniu ( najdalej tzn. na Pomorze Zach.. To fałszywy i zacietrzewiały naród , jak tak stanowczo podkreślają swoją narodowość to niech się wynoszą na tą swoją zawszoną i ukochaną ukrainę.

Według mnie dziś w Ińsku mamy podobną sytuację i klimat jak w latach 40 na polskiej Ukrainie , tyle tylko że brak im sprzyjającej sytuacji do pogromów . Mam jednak nadzieję że ich pobyt w naszym kraju jest tylko tymczasowy ...

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wam tak, żyjecie stereotypami. Jestescie zamknięci w tym co było. Nie zwracacie uwagi na to co jest teraz. Wszyscy kiedyś wszystkich mordowali. Ruski: Polaków, Ukrainców, Niemców. Niemcy: Polaków, Ukrainców Rusków. Polacy Niemców rusków i Ukrainców a Ukraince Polaków Niemców i Rusków. TO BYŁY CZASY WOJNY GDZIE KAŻDY WALCZYŁ O SWOJE ZYCIE I NIKOGO NIE OBCHODZIŁA RODZINA INNEJ NARODOWOŚCI. Pokazujecie tylko przez te komentarze jak bardzo jesteście nietolerancyjni i niedorozwinięci. Pozdrawiam

UKRAINIEC

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wam tak, żyjecie stereotypami. Jestescie zamknięci w tym co było. Nie zwracacie uwagi na to co jest teraz. Wszyscy kiedyś wszystkich mordowali. Ruski: Polaków, Ukrainców, Niemców. Niemcy: Polaków, Ukrainców Rusków. Polacy Niemców rusków i Ukrainców a Ukraince Polaków Niemców i Rusków. TO BYŁY CZASY WOJNY GDZIE KAŻDY WALCZYŁ O SWOJE ZYCIE I NIKOGO NIE OBCHODZIŁA RODZINA INNEJ NARODOWOŚCI. Pokazujecie tylko przez te komentarze jak bardzo jesteście nietolerancyjni i niedorozwinięci. Pozdrawiam

UKRAINIEC

Żeś się wypocił aż wszystkie krwinki ci w ciemieni poszły :lol: Zasad to ty nie masz żadnych tfu :P

Odnośnik do odpowiedzi

Żeś się wypocił aż wszystkie krwinki ci w ciemieni poszły :lol: Zasad to ty nie masz żadnych tfu :P

Twierdzisz ze nie mam zasad ale jestem tolerancyjny, w przeciwieństwie do wszystkich tu zgromadzonych, to jestem z innego województwa ale to co tu piszecie jest ŻAŁOSNE.

Odnośnik do odpowiedzi
Twierdzisz ze nie mam zasad ale jestem tolerancyjny, w przeciwieństwie do wszystkich tu zgromadzonych, to jestem z innego województwa ale to co tu piszecie jest ŻAŁOSNE.

Żałosne jest niemówienie o tym. Pierwszym krokiem do zacierania historii to zapomnienie o tym co rzeczywiście miało miejsce. Dlatego tak samo jak żydzi mają prawo do tego żeby przy obsadzie MOSADu i kłamstw jakie rozpowiadają o Polakach, oglądać niemieckie obozy koncentracyjne tak samo my Polacy mamy prawo, przywilej i obowiązek żeby o takich wydarzeniach pisać. Na tym polega wolność słowa. A skoro jesteś z innego województwa to nie możesz mieć pojęcia o tym jacy zbrodniarze w Ińsku się osadzili. A jak nie wiesz to zamilcz bo toleruje się inne narodowości, wyznanie albo seksualność a nie zbrodnie przeciw ludzkości, które są na Ukrainie gloryfikowane. Jak masz odwagę tutaj tak występować przeciwko atrybutom demokracji to idź zrobić to samo na Ukrainie bo tam dalece jest wszystko od normalności. TUTAJ JEST POLSKA A NIE UKRAINA.

Odnośnik do odpowiedzi

Żałosne jest niemówienie o tym. Pierwszym krokiem do zacierania historii to zapomnienie o tym co rzeczywiście miało miejsce. Dlatego tak samo jak żydzi mają prawo do tego żeby przy obsadzie MOSADu i kłamstw jakie rozpowiadają o Polakach, oglądać niemieckie obozy koncentracyjne tak samo my Polacy mamy prawo, przywilej i obowiązek żeby o takich wydarzeniach pisać. Na tym polega wolność słowa. A skoro jesteś z innego województwa to nie możesz mieć pojęcia o tym jacy zbrodniarze w Ińsku się osadzili. A jak nie wiesz to zamilcz bo toleruje się inne narodowości, wyznanie albo seksualność a nie zbrodnie przeciw ludzkości, które są na Ukrainie gloryfikowane. Jak masz odwagę tutaj tak występować przeciwko atrybutom demokracji to idź zrobić to samo na Ukrainie bo tam dalece jest wszystko od normalności. TUTAJ JEST POLSKA A NIE UKRAINA.

Sam mówisz ze jest wolność słowa a potem zabraniasz mi sie wypowiadać, widocznie jest dla ciebie już zbyt późna godzina bo coś nawala w główce. Myślisz ze na Ukrainie nie mordowali ludzi? Ja dążę tylko do tego żeby uświadomić wam, że CO BYŁO MINĘŁO. Żyjemy teraz w XXI wieku. Dlaczego nie możemy życ wszyscy na równi? Każdy jest tak samo człowiekiem.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...