Skocz do zawartości

Historia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ...co? Bo uważam, że to wysoce niesprawiedliwe obarczać winą kogoś za coś czego się nie dopuścił?

Analogicznie, nie moglibyśmy zgodnie z takim rozumowaniem obwiniać następców Reichu za to co ich przodkowie zrobili, a jednak jest inaczej.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 186
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ukraińscy nacjonaliści nie życzą sobie obecności Bronisława Komorowskiego 14 lipca w Łucku. Oświadczenie w tej sprawie wydała nacjonalistyczna Swoboda, która grozi organizacją manifestacji w czasie jego wizyty.

Czytajcie więcej o tej miłości polsko-ukraińskiej na:

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

A przecież w Polsce też istniała kiedyś V Kolumna. Czyż nie jest w tym pewna doza podobieństwa?

Odnośnik do odpowiedzi
~wnuczka Wołyniaków :Lęk przed prawdą? Ci potencjalnie "poniżeni Ukraińcy" wymordowali w bestialski sposób prawie całą rodzinę mojej babci. Nadeszli o świcie 11 lipca 1943 r. Dzieło dokończyli w październiku 1943 r. Wreszcie polski Senat podjął stosowną uchwałę. Dziwi mnie bardzo zachowanie polskich władz. Za komuny o Wołyniu mówić nie było wolno, potem też było niepolitycznie, a Kwaśniewski łasił się do nich jak pies. Kaczyński wycofał patronat nad obchodami 65-lecia mordów. Jak widać dla wszystkich opcji politycznych ten Wołyń był szalenie niewygodny. Pozwoliliśmy zapomnieć o tysiącach naszych pomordowanych rodaków, o wspaniałych kościołach i rezydencjach z tamtych ziem, wymazaliśmy z historii Polski kawał czasu i terenu. Nawet gros starych polskich ksiąg metrykalnych i dokumentów z Wołynia znajduje się na Ukrainie a nie w Polsce, gdzie jest ich miejsce. Natomiast my przepraszamy wszystkich za zbrodnie popełnione i niepopełnione, za zamalowane tablice, za brak tolerancji itp. itd. Nie jestem zwolennikiem obecnie rządzącej partii ale dobrze, że Senat podjął te uchwałę, dobrze, ze prezydent tam się wybiera. Trzeba pamiętać i przekazywać tę wiedzę następnym pokoleniom!

Zaraz pewnie odezwą się głosy broniące morderców - tak jest zawsze. Darujcie sobie, to było bestialskie ludobójstwo przy użyciu siekier, pił, noży. Dla niektórych z was to bardzo niewygodna prawda...

W Ińsku nikt nic nie wie i nie pamięta. Tutaj mieszkają sami dobrzy. A pokolenie pamiętających prawie wymarło.

Odnośnik do odpowiedzi

W Ińsku nikt nic nie wie i nie pamięta. Tutaj mieszkają sami dobrzy. A pokolenie pamiętających prawie wymarło.

No ...prawie, bo Ty tu jesteś jak widać. Szkoda tylko, że będąc w tak sędziwym wieku Twoja wiedza historyczna ogranicza się jedynie do wklejania artykułów, cytatów i 'rzucania' zapałek.

Ja myślę, że w kapturku ku klux klanu lepiej byś się prezentował na innym kontynencie.

A mieszkańcy nie mają obowiązku pamiętać. Mogą jedynie posiadać- lub - nie wiedzę w danym temacie bo ...jak sam zauważyłeś

[...] pokolenie pamiętających prawie wymarło.

... a reszta doczyta :)

Odnośnik do odpowiedzi
... a reszta doczyta :)

Co doczyta? Propagandę czy może też wasze kamuflaże? A tak naprawdę to ty jesteś ten czysty w działaniu i oczyszczaniu sumień braci ze wschodu? Wy to nie ta V kolumna ze wschodu?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie zapominajmy i pamiętajmy to nasze prawo. Tych co sobie robią z tego "przyśpiewkę" niech się opamiętają- mówię do "kawazmlekiem". Znalazł mi się historyk z jedną słuszną racją.

Nie istnieje coś takiego jak 'jedna słuszna racja'.

Wszystko trzeba rozpatrywać wielopoziomowo.

Potraficie tak?

Odnośnik do odpowiedzi

Nie istnieje coś takiego jak 'jedna słuszna racja'.

Wszystko trzeba rozpatrywać wielopoziomowo.

Potraficie tak?

Jak na moje oko to ty nic nie umiesz rozpatrywać tylko wprowadziłeś DYKTAT. Ale pisz sobie co chcesz takie tu panują prawa i swobody obywatelskie. Przeżyjemy i to!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

Czy dalej będziesz wybielał UPA i Ukraińców???? Tak do ciebie mówię "lawazmlekiem". Nawet nie wiesz dlaczego się tu o tym tyle pisze -wyjaśnię ci znawco historii ukraińskiej bandy. Tu mieszkali także zaznaczam mieszkali bo już pomarli tzw. banderowcy. To że ich już niema nie znaczy,że mam milczeć. Bo jego dzieci tu żyją są u naszej władzy i nawet udają świętych zapisując się do najbardziej katolickiej partii PIS. Ja już nawet pisać nie mogę jak tylko pomyślę. Taki łach jak ty "kawazmlekiem" wg. mnie nie masz prawa tu pisać. Przeczytaj z uwagą artykuł i dowiedz się o świętej władzy naszego miasteczka. Potem wyjdź z tego forum i nie wracaj więcej!!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

http://www.24kurier....tne-ludobojstwo

http://odkrywcy.pl/kat,122994,title,Krwawa-niedziela-na-Wolyniu,wid,15804400,wiadomosc.html?smg4sticaid=610ecc

To było ludobójstwo.tylko że wielu biorących w tym udział Ukraińców wyjechało na zachód Polski.Jak oni mieli by się przyznać do tego co robili. Zresztą większość z nich już nie żyje. Żyją ich dzieci często aktywne w lokalnej polityce i ich wnuki. Oni nie chcą uznać bandy UPA z zbrodniarzy, bo i jak ..... Natomiast co do polityków, to oni zawsze chcieli z naród decydować o prawdzie historycznej. Jak pokazuje historia, to zawsze jest forma zakłamania, rzekomo w imię jakiegoś dobra. To nie ma nic wspólnego z mordercami niewinnych ludzi i jest politycznym zakłamaniem.

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadzam się z wypowiedzią słynnego polskiego kompozytora Krzesimira Dębskiego.który porównuje bandy UPA z gestapo.W przeciwieństwie do Niemców, którzy uznali swoich gestapowców jako morderców, Ukraińscy nacjonaliści ukrywają swoich zbrodniarzy z UPA pod płaszczykiem walki z Rosjanami. To ma stanowić podstawę uznania tych band jako bohaterów? Tak myślą tylko związani z nimi Ukraińscy nacjonaliści obecnego pokolenia, ogłupiają przy tym swój własny naród poprzez kłamliwe przedstawianie historii zbrodniczych działań. Jak wiadomo przed wojną mieszkała tam ludność mieszana, różnych narodowości. Bandy UPA dążyły do zlikwidowania wszelkich narodów przez dokonanie czystki, rozpoczętej mordowaniem Polaków,podobnie jak Hitler Żydów.Po nich miały iść inne pomniejsze nacje.Władza w imieniu narodu "uzurpuje" sobie prawo przebaczania. Pytanie jednak brzmi. Kto dał im takie prawo? Zresztą , kto czuje się bardziej związany z bandytami UPA powinien wrócić na swoje stare śmieci, tam gdzie rozgrywała się tragedia ukrywania przez wiele lat, także w okresie ostatnich przemian po 1989 roku. A wszystko w imię uprawiania często zakłamanej polityki , rzekomych władz reprezentujących społeczeństwo Polskie.

Odnośnik do odpowiedzi

cytat ;

Widziały, jak banderowcy męczą i zabijają ich rodziców i rodzeństwo. Te wspomnienia to przerażające świadectwo okrucieństwa dorosłych.

Kolonia Lipniki (gm. Berezne, pow. Kostopol). Zwłoki zamordowanych Polaków podczas napadu UPA, fot. Marek Skorupski/FORUM

"Gospodarz leżał na podwórzu koło psiej budy, miał odpiłowane lub odrąbane ręce i nogi, obok wielka kałuża krwi. Już nie krzyczał, ale żył jeszcze, świadczyły o tym konwulsyjne drgania kadłuba. W dniu śmierci miał 42 lata. Jego żona Hanna – lat 36, córki: Kazimiera – lat 10, Leokadia – lat 7, Regina – lat 3, leżały nieco dalej w kurzu i krwi. Zostały potraktowane podobnie jak Siatecki", rozpoczyna swoją opowieść Jadwiga Kozioł. W dniu masakry rodzinnego Mogilna miała 16 lat.

NIE zapomnijmy , że wielu UPowców jest wśród nas

Odnośnik do odpowiedzi
między uszami

Dlatego nikt mi nie będzie wmawiał tak jak to zrobił "kawazmlekiem" , że obecnie żyjący Ukraińcy są z nami i żyją w śród nas. Bo oni nie uznają band UPA za bandziorów tylko za bohaterów!!!! Nie chcą się przyznać do ludobójstwa bo jak to będzie brzmiało Ukrainiec - morderca!!! lepiej by było uznać tę bandę morderców za takich jakimi byli a nasi obywatele nie mieliby do obecnych nowych pokoleń pretensji. Obrona bandziorów i ludobójców to pochwalanie takich czynów. A "kawiezmlekiem" przypominam, że do dzisiaj w Ińsku żyją ludzie którzy pamiętają ojców tych którzy teraz są włodarzami z ramienia partii katolickiej!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Czy dalej będziesz wybielał UPA i Ukraińców???? Tak do ciebie mówię "lawazmlekiem". Nawet nie wiesz dlaczego się tu o tym tyle pisze -wyjaśnię ci znawco historii ukraińskiej bandy. Tu mieszkali także zaznaczam mieszkali bo już pomarli tzw. banderowcy. To że ich już niema nie znaczy,że mam milczeć.

Bardzo proszę, wskaż gdzie bronię zbrodniarzy.

Bardzo proszę, wskaż gdzie nawołuję do ignorancji tragedii, zapomnienia.

Wytknij mi, bardzo proszę, gdzie ze S. Bandery czy jemu podobnych robię moich bohaterów?

Każdy wybiera ich sobie sam, kierując się własnym rozumem, własnym systemem wartości i własnym morale. Nie wybierze ich za mnie ani historyk ani polityk.

Moimi bohaterami są przede wszystkim Bolek i Lolek, ten od zaczarowanego ołówka no i rzecz jasna ... Spiderman i Ironman.

I jeszcze taka mała apropos dygresja: Uczciłeś/aś pamięć wymordowanych kładąc kwiatek na ich grobach, zapalając świece? Widzisz, to nas różni hist(e)ryku. Podczas gdy ty tylko wklejasz i krzyczysz- ja ładuję rodzinę w samochód i wyjeżdżamy,nawet kilka razy w roku, na wyprawy 'śladami historii' . Podczas gdy Ty tylko poczytujesz artykuły i oglądasz relacje w TV, ja nie tylko czytam literaturę tematyczną , relacje ludzi, wspomnienia- ja z tymi, którzy krzywd i okrucieństwa doświadczyli- rozmawiam twarzą w twarz , pokazują mi palcem gdzie, opowiadają o tym co, prowadzą na mogiły (nie, nie banderowskie), użyczają ognia by zapalić świecę; jak zapalniczka zawodzi.

To nas różni - Ty historię poczytujesz, ja chcę ją poznawać, zgłębiać i zaszczepić ten głód poznawczy w swoich dzieciach. Kiedyś im czytaliśmy nazwiska poległych, wymordowanych - tym razem to one odczytywały je nam. Kiedyś odczytają je swoim dzieciom, zapalą z nimi świece, położą kwiaty na mogiłach ...a Ty co zaszczepisz w swoich? Nienawiść? Umiejętność klikania myszką?!

Byłeś na odsłonięciu pomnika w Wawie? Nie. Pewnie, że nie. Ty byłeś zajęty wołaniem mnie na forum.

Ja dbałem o to by moje dzieci zadawały pytania po co? dlaczego? kiedy i kto? Dbałem o to by wiedziały, by kiedyś umiały świadomie podejmować dyskusje w podobnych tematach. Bo tego uczyli mnie moi rodzice.

Mazury to nie tylko country i żagle,a okolice Krakowa to nie jedynie legenda o smoku. Wyobrażasz to sobie w ogóle?

Wiesz jaka jest prawda historyku, prawdo, zakłamaniu (może zaczniesz się wreszcie logować? )?

Wszelkie wojny, ludobójstwa czy inne potworne tragedie wyrządzone ludziom ludźmi ...nie miałyby miejsca gdyby nie, najczęściej, jeden człowiek i jego ego. Ego często niedowartościowane, tłamszone; budowane zawiścią i nienawiścią do drugiego człowieka, narodu bądź panującej sytuacji. Gdyby nie tacy właśnie ludzie, gdyby nie sprzyjające warunki i głupota manipulowanych- nie byłoby wojen, mordów i takich oto wpisów jak Twój:

Bo jego dzieci tu żyją są u naszej władzy i nawet udają świętych zapisując się do najbardziej katolickiej partii PIS. Ja już nawet pisać nie mogę jak tylko pomyślę.

:)

Taki łach jak ty "kawazmlekiem" wg. mnie nie masz prawa tu pisać. Przeczytaj z uwagą artykuł i dowiedz się o świętej władzy naszego miasteczka. Potem wyjdź z tego forum i nie wracaj więcej!!!!!

Histeryzujesz! Obejrzyj sobie Teletubisie :)

...albo lepiej nie :) zaraz wyjdzie z Ciebie homofob!

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie coś innego przeraża. Jak tutaj są potomkowie takich ludzi, którzy mordowali innych w bestialski sposób to nie uważacie, że to potencjalnie dziedziczne? Jak u siebie słyszą, że dobrze zrobili to może w Ińsku będziemy mieli to co się w stanach dzieje teraz. Znajdzie się jakiś świr, któremu się nie będzie podobało, że do szkoły chodzą polskie dzieci i wtedy rozstrzela ich albo podłoży jakieś bomby. Niby nie prawdopodbne ale...

Odnośnik do odpowiedzi

Hłe, hłe hłe już przepona mi pęka ze śmiechu. Widzę "kawazmlekiem" jak się modli w Warszawie przy pomniku pomordowanych. Nic tylko boki zrywać. Tak, tak paliłeś świeczkę odprawiłeś modły i wozisz się ze swoimi dziećmi. Jesteś tylko zwykłym zakłamanym kutasem i pogrywasz. Won!!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Hłe, hłe hłe już przepona mi pęka ze śmiechu. Widzę "kawazmlekiem" jak się modli w Warszawie przy pomniku pomordowanych. Nic tylko boki zrywać. Tak, tak paliłeś świeczkę odprawiłeś modły i wozisz się ze swoimi dziećmi. Jesteś tylko zwykłym zakłamanym kutasem i pogrywasz. Won!!!!

...a co? Tak trudno uwierzyć, że poza Ińsko można gdzieś wyjechać? Halo!!! Ziemia jest okrągła, nie ma się czego bać ... zaraz za Ińskiem nie kończy się świat!

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie coś innego przeraża. Jak tutaj są potomkowie takich ludzi, którzy mordowali innych w bestialski sposób to nie uważacie, że to potencjalnie dziedziczne? Jak u siebie słyszą, że dobrze zrobili to może w Ińsku będziemy mieli to co się w stanach dzieje teraz. Znajdzie się jakiś świr, któremu się nie będzie podobało, że do szkoły chodzą polskie dzieci i wtedy rozstrzela ich albo podłoży jakieś bomby. Niby nie prawdopodbne ale...

... Taaak...mnie też przeraża to ' potencjalne dziedziczenie'...

...głupoty... :wacko:

Odnośnik do odpowiedzi

...a co? Tak trudno uwierzyć, że poza Ińsko można gdzieś wyjechać? Halo!!! Ziemia jest okrągła, nie ma się czego bać ... zaraz za Ińskiem nie kończy się świat!

Chyba za dużo siedzisz w kompie i mózg przestał ci działać.

Odnośnik do odpowiedzi

Spłoszył się bo dzisiaj usłyszał w telewizji prawdę o swoich rodakach. Szczerze mówiąc to jestem aż zdziwiony i zadowolony jak dla polityków sprawa jest jasna. Wyjątkowo sprawnie im to idzie.

... politykom wszystko 'sprawnie' idzie. Dlatego robię tak jak sam uważam za słuszne.

Heh, stęskniliście się za mną jak widzę :) Miło mi.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...