Skocz do zawartości

Prawda o opozycji


IFS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no Michał ty jakiś rąbnięty w łeb jesteś. Podatki to sprawa bytu całej gminy a ty się bijesz o podatek dla prywatnego przedsiębiorcy. Dal ciebie prywatny może się obławiać a gmina ma ci z kapelusza wziąć na inwestycje i ścięcie gałęzi, naprawienie lampy, przystanku itd itp.Psychoooolllll

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Popularne dni

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Nie no Michał ty jakiś rąbnięty w łeb jesteś. Podatki to sprawa bytu całej gminy a ty się bijesz o podatek dla prywatnego przedsiębiorcy. Dal ciebie prywatny może się obławiać a gmina ma ci z kapelusza wziąć na inwestycje i ścięcie gałęzi, naprawienie lampy, przystanku itd itp.Psychoooolllll

I to jest wasza retoryka!!! Czy ktoś napisał, że zarabiać mają tylko prywaciarze. Mi chodzi tylko o zjawisko kiedy radni lekka ręką zgadzają się na podwyżki opłat na rzecz gminy. Głównie chodzi o podatek rolny, ponieważ ostatnie podwyżki podatków od nieruchomości itp. zostały głównie podwyższone o wskaźnik inflacji! Podatek od terenów rekreacyjnych też troszkę wyżej niż wskaźnik inflacji.

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no Michał ty jakiś rąbnięty w łeb jesteś. Podatki to sprawa bytu całej gminy a ty się bijesz o podatek dla prywatnego przedsiębiorcy. Dal ciebie prywatny może się obławiać a gmina ma ci z kapelusza wziąć na inwestycje i ścięcie gałęzi, naprawienie lampy, przystanku itd itp.Psychoooolllll

Ty jesteś rąbnięty, to jest jeden z niewielu naszych przedsiębiorców, którego jeszcze racin nie zdołał wykończyć

Odnośnik do odpowiedzi

I tu robicie błąd ale to wasza sprawa! Bawi mnie cała sytuacja podwyżek wiesz dlaczego Rajco? Zaobserwowałem u Was takie zjawisko. Otóż kiedy wprowadzacie podwyżki podatków, opłat itp., które pobiera od mieszkańców UGiM Ińsko to nie widać u was żadnego sprzeciwu. Kiedy podwyżki zgłaszają prywatne firmy wtedy podnosicie larmo jak to jest? Czy to oznacza, że wam wolno podnosić podatki, a innym zabraniacie wszystkiego. O ile nie byłem sceptycznie nastawiony co do propozycji ZUBiK to jakakolwiek zgoda na podwyżkę za wodę i ścieki jest niedopuszczalna. Za tak marną jakość wody to powinniśmy otrzymać obniżkę. PUWiS nie realizuje żadnych konkretnych inwestycji związanych z wodociągami itp. w naszej Gminie. Inkasują od nas masę pieniędzy co miesiąc a żadnej poprawy w dostawie ich usług nie widać !!! Jeżeli zgodzicie się na podwyżkę to będzie oznaczało, że nie interesuje was nasze społeczeństwo!!!

Odnośnie jakości wody to widzę, że Włodek nie poinformował ciebie dokładnie ! Był obecny na wyjazdowej komisji, która lustrowała obiekty będące we władaniu PUWIS-u. Dostali zalecenia (dużo zaleceń), które między innymi mają poprawić jakość wody (złoża filtrujące). I w tym kwartale, lub na początku przyszłego "odbierzemy" te zalecenia. Oczywiście "wili" się jak piskorze, aby jak najmniej zrobić, ale radni byli nieustępliwi w tym także uczestniczył Włodek. Jak nie zrobią wszystkiego będzie okazja aby im podziękować - myślę !!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Rajco o tym wiemy ale czy nie uważasz, że nawet te 4% i 5% to za wiele jak na to co oferuje PUWiS w naszej gminie? Powinniście się dwoić i troić aby znaleźć jakiś sposób na odstąpienie od umowy z PUWiS-em.

Oczywiście że to za dużo. Ja bym im nic nie dał bo biedy nie mają, ale tak koślawe są przepisy.

Odnośnik do odpowiedzi

Gościu Was trzeba uczyć negocjacji ponieważ wasze negocjacje nie przynoszą takich efektów jak powinny. ZUBiK przez dwa lata miał stałe ceny. Nie potrafisz zrozumiecie tego, że koszty wzrosły, opłaty w Łęczycy w górę, zatankować trzeba jechać do inne gminy, płace minimalne wzrosły od nowego roku. Wartość podwyżki nie musi być taka jaką podaje ZUBiK może być niższa to będzie zależeć od rady!!! Rajco wiem, że mieliście komisje wyjazdowe i znam zalecenia ale ja poprawy jakości wody nie widzę. Firma bawi się z naszymi władzami w "ciuciubabkę" już kilka lat. Podziękować im trzeba tylko musimy wszyscy wspólnie pomyśleć jak to zrobić.

Odnośnik do odpowiedzi

rajca a kto ci uwierzy, że racin zerwie z PUWISEM umowę? przecież cały czas twierdzi, że się nie da - kłamca!

A tu się mylisz, właśnie przytoczyłem "kruczek" prawny, który może posłużyć do zerwania umowy z nimi. Burmistrz już dawno by ich pogonił, ale kuriozalna umowa zawarta w słusznie minonych czasach, ustawiła ich w takiej pozycji w stosunku do właściciela wszystkich urządzeń, czyli Gminy !!

Odnośnik do odpowiedzi
Odnośnie jakości wody to widzę, że Włodek nie poinformował ciebie dokładnie ! Był obecny na wyjazdowej komisji, która lustrowała obiekty będące we władaniu PUWIS-u. Dostali zalecenia (dużo zaleceń), które między innymi mają poprawić jakość wody (złoża filtrujące). I w tym kwartale, lub na początku przyszłego "odbierzemy" te zalecenia. Oczywiście "wili" się jak piskorze, aby jak najmniej zrobić, ale radni byli nieustępliwi w tym także uczestniczył Włodek. Jak nie zrobią wszystkiego będzie okazja aby im podziękować - myślę !!!!

jak wy jesteście tacy prawdomówni to dlaczego Włodzimierz nie napisał nic na ten temat na portalowym śmieciu. Piszecie tylko półprawdy. Prawdę to dopiero mieszkańcy odkryją jak poznają się na was!

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdźcie dobrze tą umowę, może jednak da się coś zrobić !

Sprawdzona jest dokładnie, w Urzędzie jest ogromna wola aby zmienić usługodawcę i jednocześnie zapisy umowy. Bo jeżeli się nie mylę a jutro sprawdzę jej szczegóły, to normalnie z określonym okresem jej wypowiedzenia, rozwiązać ją można po 20 lub 25-ciu latach od daty podpisania.

A tylko wtedy jak strona czyli PUWIS np. nie będzie dbał o powierzone mu mienie ( a komisja stwierdziła pewne uchybienia), to właśnie jest szansa

na pogonienie ich a jak nie to czekać na koniec okresu obowiązywania umowy !!

Odnośnik do odpowiedzi

jest nadzieja, że nie będzie trzeba czekać, ja jednak przyjrzałbym się tej umowie jeszcze raz ze szczególną dokładnością

To się przyglądaj może znajdziesz dziurę w całym.

Napisano dziś, 23:01

nasłuchałeś się bzdur swojego buraka i dalej te bzdury powtarzasz, umowę można rozwiązać w każdej chwili z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia.

Włodek ty już miałeś swoje pięć minut na komisji wyjazdowej. Nie napisałeś o tym więc nie zabieraj głosu teraz.

Jak już będziecie rządzić to będziecie decydować teraz bierzcie nogi za pas i w las.

Odnośnik do odpowiedzi

nasłuchałeś się bzdur swojego buraka i dalej te bzdury powtarzasz, umowę można rozwiązać w każdej chwili z zachowaniem odpowiedniego okresu wypowiedzenia.

Jak będziesz na następnej komisji lub sesji, to podejdź do urzędnika i jako że jesteś radnym, udostępnią ci ten dokument.

Nie powtarzaj starych wytartych banałów takich min. że burmistrz nie "uratował" stacji paliw, że jednym machnięciem ręki może odwieść władze policji od zlikwidowania posterunku itd.

To zwykłe pompowanie własnego twojego "ego".

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będziesz na następnej komisji lub sesji, to podejdź do urzędnika i jako że jesteś radnym, udostępnią ci ten dokument.

Nie powtarzaj starych wytartych banałów takich min. że burmistrz nie "uratował" stacji paliw, że jednym machnięciem ręki może odwieść władze policji od zlikwidowania posterunku itd.

To zwykłe pompowanie własnego twojego "ego".

Nie żądaj od prostaka z kopalni takich salonowych zachowań. Ani Jacek ani Włodzio z Michalkiem nie podążają za duchem czasu. Oni jedni zbawią Ińsko.

Odnośnik do odpowiedzi

teraz bierzcie nogi za pas i w las.

Tu jest wasza prawdziwa natura, tak chcecie słuchać głosu mieszkańców i wysłuchiwać propozycji opozycji, kłamcy, krętacze,hipokryci, od razu trzeba było napisać, że macie wszystkich w du....szy i koniec

Odnośnik do odpowiedzi

Nie żądaj od prostaka z kopalni takich salonowych zachowań. Ani Jacek ani Włodzio z Michalkiem nie podążają za duchem czasu. Oni jedni zbawią Ińsko.

O umowie z puwisem twój ukochany Włodzio już dawno pisał na Portalu

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jednak nie rozumiem jak można nie zrozumieć prostych słów! "rajca" pisze wprost -sprawa z oświetleniem wyjaśniona i czekamy na zakład energetyczny a włodzio na portalu zaiwania dalej, że on nie wie dlaczego lampy nie świecą. Nie świecą bo musi tam interweniować zakład energetyczny a ten nie spada jak jabłko z jabłoni. Radny który nie rozumie, że wszystko musi być po kolei. Nie no ten to calkiem nic nie rozumie co ja się będę wysilał. On chyba na jedno oko "pryszczaty jest " jak to w filmie było.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...