Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej bardziej niż pewne. Bo przecież wszystko mamy pod nazwą "szczeciński" no to wiadomo , że wszystko do zmiany zwłaszcza dowody, księgi wieczyste, prawo jazdy i wiele innych jak nasze firmy które zarejestrowane są na Stargard szczeciński. No właśnie gdzie był ten łajza terebecki jak purpurzył się za żwirownią bez mieszkańców? s******** za grosz wstydu nie mają!

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Zwisa mi czy 'Stargard" czy "szczeciński" gdzie był znany nasz powiatowy jak namawiano naszych mieszkańców do bojkotu referendum!!!!!! Ciekawe jak się zachowa dalej Rada i Radni wraz z Burmistrzem przy dalszych pracach nad głupim pomysłem żwirowni????? O gówno się pytają i chcą opinii społeczności Ińska a dla mnie ważniejsze co będę mieć pod nosem. To jednak nie napawa mnie radością. najwyżej Tomkowiak straci pracę i dobrze mu tak bo nic dla mieszkanców nie robi w powiecie. Taki ćmok którego nie wiem dlaczego przepychają dalej i dalej. Widać w cenie teraz karierowicze i beztwarzowe ćmoki. Liczą tylko kasę bo kredyty nabrane i spłacać trzeba.

Odnośnik do odpowiedzi

W SPRAWIE NAZWY STARGARDU TEREBECKI STAŁ SIĘ DEMOKRATĄ, CHOĆ TO NIE MIESZKAŃCÓW A RADĘ PYTA MINISTER O ZDANIE. A MOŻE MĄDRALE Z IFS NIE MAJĄ SWOJEGO ZDANIA, CHOĆ W SPRAWI ŻWIROWNI MIELI WYROBIONE I TO CAŁKIEM WYRAŹNIE?

Odnośnik do odpowiedzi

Szczególnie Pan Terebecki. Wtórował mu Mazurek i Kościelny z Drabikiem. Tacy specjaliści i eksperci nie wiedzieć od czego. Nasz rada w ogóle jest szczególna. Potrafi wszystko zniszczyć tylko kto po nich to odbuduje?

Odnośnik do odpowiedzi
, Marek Migalski. Dodał, że "inaczej potoczyłaby się po prostu nasza historia". – Wiem, że byłoby to lepsze toczenie się. Wałęsa stracił szansę na to, żebyśmy zachowali go w naszej pamięci jako kogoś innego, niż krętacza i więźnia swojej przeszłości. A my straciliśmy szansę na to, by zbudować sprawiedliwą Republikę, opartą na prawdzie, solidarności i wolności. Szkoda Wałęsy i szkoda nas – napisał.M arek Migalski zastanawia się na blogu w Onecie, co by było, gdyby Lech Wałęsa "w 1990 roku, w czasie kampanii prezydenckiej, stanął przed kamerami i powiedział: »Moi Drodzy, muszę się Wam do czegoś przyznać. Zostałem złamany przez SB-ecję w 1970 roku. Donosiłem, denuncjowałem, brałem za to pieniądze. Miałem wtedy trójkę dzieci i się po prostu bałem. Ale przez cały ten czas próbowałem się podnieść. I tylko dlatego, że komuniści myśleli, że jestem ich człowiekiem (tak, jak myśleli o Jurczyku czy Sienkiewiczu), pozwolili nam zarejestrować »Solidarność«. I potem już nie zdradziłem, nie dałem się złamać. Ani w czasie festiwalu wolności, ani potem - w internacie. Kluczyłem, kombinowałem, ale nigdy już nie dałem się zastraszyć, jak wtedy, w 70-tym. I dzisiaj staję przed Wami i proszę Was o Wasz głos. Pomóżcie mi przezwyciężyć swoją przeszłość. Pozwólcie mi stanąć na Waszym czele i poprowadzić do pełnej wolności i do pełnej prawdy o nas wszystkich«.

Tak, podobnie widzę pogląd na rolę TW "Janek", brak odwagi i ukrywanie przeszłości to nie jest cecha szanowanego burmistrza.Podobnie jak Lecha.A tak pozostanie smród i domysły.

Odnośnik do odpowiedzi

No i tutaj widać po raz kolejny fałszywość portalu krokusowego.

Ma kamerę ale jej nie bierze żeby nagrywać taki event. Pamiętaj krokus, że jak już ma się narzędzia do uwieczniania prawdy to to jest kij który ma dwa końce. Zobaczymy czy będziesz potrafił się dostosować do reguł dżungli. Cytowanie artykułów z innych gazet wybornie tobie idzie ale żeby samemu coś porobić to już dostałbyś notę 1/10 ode mnie.

Odnośnik do odpowiedzi
zgaduj-zgadula

e009e53f76053dea487373293363b43c.png

Który z lokalnych biznesmenów ma tyle punktów alkoholu?

Komu na rękę szły osoby odpowiedzialne za koncesje i burmistrz?

Kto wygra teleturniej - kto zgadnie ?

Przypominam ,że rok 2007 to już era obecnego burmistrza i jego podpis pod zezwoleniem. A gdzie zyski dla gminy?

Odnośnik do odpowiedzi
Od dziś urzędnicy zapłacą za błędy.

Koniec z anonimowością urzędniczych decyzji. Urzędnicy państwowi i samorządowi muszą od dziś wpisywać swoje nazwiska na tak zwanych metryczkach, które będą obowiązkową częścią akt sprawy - pisze "Puls Biznesu".

7 marca wchodzi w życie ustawa o tak zwanych metryczkach decyzji administracyjnych. Dzięki temu zniknie urzędnicza anonimowość i uciekanie przed odpowiedzialnością za błędne decyzje. Ujawnianie urzędników w metryce ułatwi ich finansowe karanie za błędne decyzje.

Jeśli firma lub obywatel wygra w sądzie odszkodowanie od skarbu państwa za szkody wyrządzone bezprawna decyzją, do akcji wkroczy prokurator.

"Puls Biznesu" dodaje, że metryczki będą mogły być prowadzone zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej. Będą na bieżąco aktualizowane i przechowywane jako dowody udziału danego urzędnika w sprawie.

Szkoda,że nie 20 lat temu,ponadto niektórym już się upiecze, chociaż czy w piekle może się coś upiec bez kary ?

Powinni zacząć od tych największych palantów, burmistrz, z-ca - przecież za swoją niewiedzę i głupotę biorą prawie tyle co prezydenci Szczecina czy Poznania.Odrębną pulę stanowią Terebecki , Kościelny i reszta tej niedoszkolonej zbieraniny.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja ci powiem, że ty też masz klimakterium! Mężczyźni właśnie w twoim wieku je przechodzą. Dlatego na sesjach roznosi cię i pleciesz takie głupoty, że można boki zrywać. Skorzystaj z partii Palikota on takich dewiantów jak ty chętnie przyjmie. Dzięki przyjezdna za wiadomość , że w końcu w gminie opowie"KTOŚ" a nie jakieś widmo co do tej pory grasowało i za nic nie odpowiadało.

Odnośnik do odpowiedzi

43c72e3012c954696d16e120edea220b.png

6586b193143de3390554b2146c6876dc.png

A gdzie informacja o tym,które dzieci zasługiwały na takie wsparcie i co było podstawą jej przyznania. Czy to aby swoi "znajomi wiadomi" nie dostali te pieniądze? Jaka komisja stała na czele tej ważnej decyzji? Dlaczego na stronie BiP nie opublikowano jaki kryteriami się posługiwano?

Odnośnik do odpowiedzi

Olo chce wiedzieć ile jest cukru w cukrze ? Pragnę ci powiedzieć ,że tam w gminie to przelicza się na gówno w gównie!

Uchwała budżetowa na 2012 rok

Dochody

budżetu Gminy Ińsko

w 2012 roku załącznik nr 1

Dochody

budżetu Gminy Ińsko

w 2012 roku

(zadania własne) załącznik nr 1a

Wydatki

budżetu Gminy Ińsko

w 2012 roku załącznik nr 2

Wydatki

budżetu Gminy Ińsko

w 2012 roku

(zadania własne) załącznik nr 2a

Przychody i rozchody

budżetu Gminy Ińsko

w 2012 roku załącznik nr 3

Dochody i wydatki

budżetu Gminy Ińsko

związane z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej i innych zadań zleconych odrębnymi ustawami

w 2012 roku załącznik nr 4

Dochody i wydatki

budżetu Gminy Ińsko

związane z realizacją zadań wykonywanych na podstawie porozumień (umów) między jednostkami samorządu terytorialnego

w 2012 roku załącznik nr 5

Wydatki jednostek pomocniczych

w ramach budżetu Gminy Ińsko

w 2012 roku załącznik nr 6

Prognozowane dochody budżetu Gminy Ińsko

z opłat za wydawane zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych

oraz za korzystanie z tych zezwoleń w 2012 roku załącznik nr 7

Wydatki budżetu Gminy Ińsko

związane z realizacją Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Zwalczania Narkomanii w 2012 roku załącznik nr 8

Dotacje celowe

udzielone z budżetu Gminy Ińsko

na zadania własne gminy realizowane przez podmioty

nienależące do sektora finansów publicznych w 2012 roku załącznik nr 9

INFORMACJA

o przewidywanym wykonaniu dochodów budżetu Gminy

za rok poprzedzający rok budżetowy sporządzona wg stanu na koniec III kwartału 2011 roku

INFORMACJA

o przewidywanym wykonaniu wydatków budżetu Gminy

za rok poprzedzający rok budżetowy sporządzona wg stanu na koniec III kwartału 2011 roku

Informacja o sytuacji finansowej Gminy ze szczególnym uwzględnieniem aktualnego stanu zadłużenia, a także prognozy zadłużenia w roku budżetowym oraz kolejnych latach.

Jeżeli radni są głupi i nic nie rozumieją , to skąd te wszystkie bzdury ma zrozumieć przeciętny mieszkaniec tej gminy,rolnik, bezrobotny czy też chory na tzw. chorobę alkoholową ?????

Na tym polega wprowadzanie w maliny wszystkich mieszkańców i to bez dzielenia na tych z komuny i nowych.

Ta gmina idzie na dno i płodzi coraz to nowe dokumenty właśnie świadczące o mojej tezie.Czy mieszkańcy ponoszą za to wszystko odpowiedzialność ? Tak, bo dali przyzwolenie na działania gminnych idiotów . Jest pewne,że sami radni nic z tego nie rozumieją i to jest normalne przy ich wiedzy o finansach samorządowych. Jednak odrębnym tematem jest manipulacja propagandowa burmistrza i jego ekipy, z której wynika że jest lepiej a nie gorzej. Niestety cała 15 radnych to ten sam typ głupoty, chociaż dwóch z nich udaje "opozycję" !!!!! Chyba w prześciganiu się w sesyjnym wywoływaniu coraz głupszych tematów zastępczych.Podkreślam ,że ludzie sami sobie zgotowali ten los i co najwyżej niech idą do spowiedzi, aby im odpuszczono ich głupotę.Szkoda ,że szczecińscy

"światowcy" też nie grzeszą wiedzą i wolą siedzieć cicho na d**** , nawet jak są przez gminę oszukiwani.Może to metoda krawca, który szył królowi niewidzialną szatę ??? A sama gmina "rozkwita gospodarczo i finansowo"...

Czemuś głupi ? Boś Polak.

Stara prawda a w tej gminie jak świeże bułeczki.

Odnośnik do odpowiedzi
Gminy nie potrafią ściągać opłat od wzrostu wartości działek po uchwaleniu planu miejscowego. Coraz głośniej mówią, że jest to instytucja zbędna.Takich przykładów jest znacznie więcej. Ewidentnie widać, że renta nie sprawdziła się. Miała pokrywać koszty sporządzenia kolejnych planów, tymczasem tak się nie dzieje.Ustawa o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym nie przewiduje zwolnienia z obowiązku uiszczenia renty planistycznej. Z tego powodu niektóre gminy ustalały stawki na poziomie 0 proc., tak np. jak w Zabrzu. Coraz częściej gminy mówią o wykreśleniu instytucji renty planistycznej z ustawy.

Szkoda czasu i pieniędzy – kwituje krótko mec. Dąbrowski.To martwa instytucja – ocenia Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Miast Polskich.

A iński burmistrz wraz ze swoim "specjalistą" do niedawna liczył,że nic nie robiąc uzyska miliony !!!!

I tak doprowadził do stagnacji, zastoju i coraz większych długów.

Tak to jest jak zawistna menda liczy na czyjeś pieniądze, zamiast wziąć się chociaż do udawania pracy.

A istnieją działy, gdzie gminie się należy a nie otrzymuje, bo "cwany" urzędnik tak to ustawił.

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie dlatego, że burmistrz odrzucił wszystkie uwagi do planu i nie słuchał potrzeb mieszkańców i przyjezdnych. Zadam pytanie do tych wszystkich rajców co wy sobie myślicie, że to wy decydujecie? Nie !!! Wy sankcjonujecie ale decyduje właściciel. Wy nanieśliście bzdury na plan za który zapłacono z podatków ludzi i to im powinno służyć. Nie wszystko na złość na przekór temu co z duchem czasu jest normalne. Jeśli tacy radni jak ten górnik klepie trzy po trzy a nic z tego nie wychodzi bo on już planuje wejść do urzędu to jak ma być za mieszkańcami jak on już chce zapewnić sobie godziwe zarobki. Tak będzie z każdym bo nie o ludzi tu idzie tylko o własne interesy i takimi kierował się śp. Pan Kudła i jak widzę nie tylko ja tak uważam ale wiele osób. Plan na pewno będzie do skarżenia bo z niego jak na dzisiejszy dzień widać nikt nie korzysta!. Po co było robić bubel? Po co mydlić oczy, że wszystko możecie. Stanął rozwój gminy przez jednego sfrustrowanego urzędnika któremu ciągle mało! No to teraz tylko nic.........

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli w latach 2007 i teraz czyli 2011 kontrola RIO pokazuje te same błędy a ten sam burmistrz nic nie robił tylko wręcz stosował te same zasady łamania prawa to nie wiem jak to nazwać. Po wcześniejszej kontroli pokazano w jaki sposób należy naprawić robione przez wielu przecież pracowników gminy. Przecież nie jeden urzędnik łamał prawo więc jak to możliwe, że dalej burmistrz pozwalał na to samo. Przecież to właśnie on odpowiada za ten cały bałagan. Kto się weźmie za tego nygusa i pogoni na cztery wiatry. Nowe kontrole, nowe fakty i nowe sprawy a wszystko jak przed laty. Po co te kontrole? Dla zasady ? a taki burmistrz wie, że nikt mu w gminie i tak nie podskoczy.

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze , dobrze było ale się skonczyło. Niech już nie wraca. A urzędnik to tylko w niektórych gminach jest ......... Są na szczęście urzędnicy dla ludzi i oby ich było jak najwięcej. Nie takich co to za kopertę przepisy po swojemu tlumaczą.

Odnośnik do odpowiedzi

5e3486e49ac7403d3fc81308d58f3243.png

A wiecie jakie to będą konopie? Bo w Polsce można tylko jeden typ konopi uprawiać i to za zgodą ministra rolnictwa i są to konopie włókniste. W Niemczech już dawno zabronili kupowania nasion innych konopi ale czy u nas ktoś cokolwiek kontroluje? ten Pan już miał u nas orzechy czy widzicie żeby urosły i dały plony? Chociaż ten orzech można tylko sadzić na terenach śródziemnomorskich co Polska ma z tym wspólnego nie wiem. Ale takie są przepisy unijne a jak to u nas bywa? Sami widzicie co jeden to cwańszy i coraz większą kasę trzepie. Pięć lat dopłat na orzechy termin już minął teraz na tych samych gruntach konopie nie wiadomo jakie bo przecież burmistrz nic nie wie a czas leci i leci aż do momentu uzyskania zgody przez żwirownię na wydobywanie wtedy ten Pan i Zimnicki szybko zrobią co trzeba. Łatwo ,tanio i przyjemnie.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...