Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Statut gminy orędziem przeciw mieszkańcom -skomentuj , jeżeli wiesz w czym jest manipulacja.

Brak informacji o terminie kolejnej sesji rady, utajnianie posiedzeń czy ograniczanie prawa do czynnego uczestnictwa w nich zwykłych mieszkańców. To wszystko w ramach jednego powiatu. Statuty i regulaminy uchwalane przez gminy często zamiast ułatwiać współpracę władz z mieszkańcami, skutecznie ją ograniczają.

Prawo mieszkańców do kontrolowania tego, co dzieje się w samorządach, gwarantują m.in. Konstytucja RP i ustawy samorządowe – jak np. art. 11b ustawy z 1990 r. o samorządzie gminnym. Stanowią, że działalność organów gminy jest jawna. Tyle teorii. Praktyka nie ma z nią nic wspólnego.

– Część gmin uchwala statuty, które zawierają przepisy mogące znacznie utrudnić mieszkańcom wywieranie wpływu na lokalne władze. Zróżnicowanie w treści statutów jest oznaką samorządności. Byłoby wspaniale, gdyby owa samorządność przewidywała też miejsce dla aktywności obywatelskiej.

A gmina ińska jest przykładem takich manipulacji i oszukiwania mieszkańców.Statut i regulamin pamiętają czasy króla Ćwieczka.Ale cóż począć jak rada jest delikatnie mówiąc taka ...., a nie inna.Zarówno przewodniczący jak i burmistrz doskonale wiedzą o swoich manipulacjach publicznymi informacjami.Szkoda tylko, że mieszkańcy nic na ten temat nie wiedzą!!!

Odnośnik do odpowiedzi
A gmina ińska jest przykładem takich manipulacji i oszukiwania mieszkańców.Statut i regulamin pamiętają czasy króla Ćwieczka.Ale cóż począć jak rada jest delikatnie mówiąc taka ...., a nie inna.Zarówno przewodniczący jak i burmistrz doskonale wiedzą o swoich manipulacjach publicznymi informacjami.Szkoda tylko, że mieszkańcy nic na ten temat nie wiedzą!!!

A skąd mają idioto wiedzieć? Mówi im to ktoś? Pisze się o tym?

Oczywiście, że nie. Tym się powinna zająć opozycja, która przez wypominanie takich archaizmów zmusza aktualnie rządzących do zmiany zapisów. A jak opozycją jest taki krokus no to przepraszam ale nie da rady. Ja do dziś nie wiem czemu on nie wziął udziału w referendum a ty marzysz o tym żeby mieszkańcy się czymś interesowali?

Może gdyby ktoś nagrywał sesje to wtedy tak. Każdego szlag trafia dopiero wtedy jak zobaczy na co idą pieniądze i co "radni" robią w trakcie obrad. Jakby mogli to by się tam wysrali i podtarli podjętymi uchwałami dupsko. Bo tyle są warte.

Odnośnik do odpowiedzi

Na tym nowym portalu coś miało być ale póki co nie ma tam żadnych materiał . Praktycznie niczego tam nie ma . Śmiem twierdzić, że tak to będzie wyglądało już cały czas . Sporadycznie coś wrzucą i tyle w tym temacie . Pozwolą mieszkańcom pisać o czymś ale skutków nie będzie żadnych no chyba, że dla piszącego posty :D...

Odnośnik do odpowiedzi
Palanty trzy, czte... ry

Jakie rozmawiać? Zobacz na to ich forum. Co teraz krokus powie o konstruktywnej dyskusji. Będzie się tłumaczył, że wszyscy są głupi? Jak widać nikomu nie jest po drodze z krokusem i liwakiem bo o nim się cały czas zapomina. Taki z nich duet. Michaś dostał już posadę redaktora na stronce i kopiuje artykuły z innych stron. Tyle cztery tłumoki nie wiedzą, że ludzie mają w d**** to co było kiedyś. Czytaliście ten artykuł o kościółku? Tam nie ma nic istotnego. Facet napisał jakiś artykuł i czeka na lawinę komentarzy. Krokus, zanim zaczniesz coś robić to dokształć się bo za kilka tygodni twoja strona zostanie zapomniana. I nie kłamcie, że wasza strona jest jedyną wolną stroną o Ińsku bo to kłamstwo.

Odnośnik do odpowiedzi
Michał, co tam u Was w Polsce słychać?

- Mam dwie wiadomości, dobrą i złą.

- Zacznij od złej.

- Mama chora, dom zajął komornik, mój zakład

upadł, babcia umarła bo nie miała na leki, sąsiad

się powiesił po stracie pracy, zamknęli szkołę .

Ania wiec nie chodzi do szkoły bo nie mają

pieniędzy na dojazdy, Wojtkowi odmówili

chemioterapii wiec szykuje się kolejny pogrzeb...

- A dobra!?

- Na szczęście to PO jest u władzy a nie PiS

Jeśli Szafran tak myśli o wyborach to przegra jak nic :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

Nie dostałem żadnej posady. Redaktorem na tej stronie może zostać każdy kto się zarejestruje. Zostałem poproszony o nagranie kamerą obrad komisji oraz sesji rady miejskiej co uczynię z największą przyjemnością.Nie wiem gdzie wyczytałeś, że to jedyna wolna strona o Ińsku. Fakt jeden artykuł skopiowałem bo jest w nim ciekawy opis historii naszej gminy, ja się interesuje przeszłością tej gminy jak Ciebie to nie obchodzi to nie czytaj tego.

Odnośnik do odpowiedzi

A ja ci mówię, że zepsujesz się.Zadaj sobie pytanie dlaczego tak cię atakował Włodek na sesji i poddawał krytyce a teraz prosi o nagrywanie.Dlaczego nie zrobi tego "zdolny" Obarzanek? Pomyśl młody chłoptasiu? No niestety musisz się jeszcze wiele nauczyć.Dorze radny Szafran pisał ty na razie tylko do nagrywania i opisywania sesji się nadajesz.Do rządzenia są bardziej wytrawni gracze :lol:

Odnośnik do odpowiedzi

To, że poddawał krytyce nie oznacza, że mam się obrażać na cały świat bo mnie Szafran krytykował. Każdy ma prawo do krytyki ja też krytykuje jak mi się coś nie podoba. A dlaczego mam nie nagrywać sesji dla mnie to będzie czysta przyjemność powtarzam przyjemność. Niech ludzie zobaczą jakich ludzi wybierają do rady. Chyba, że pod wpływem kamery nagle zdobędą się na wypowiedzenie kilku słów. Ja myślę, że powinniśmy się cieszyć, że będzie można szybciej zobaczyć co działo się na posiedzeniach bo na szybkie pojawianie się protokołów nie ma co liczyć, a o protokołach z komisji możemy zapomnieć jak na razie. Jeżeli portal ten nie będzie spełniał moich oczekiwań czy oczekiwań innych mieszkańców to logiczne jest to, że nie będę na nim aktywny. To, że zgodziłem się na nagranie to tez nie jest znakiem, że przestane tu pisać bądź co bądź sprawozdania z sesji i komisji na których będe w przyszłym tygodniu napiszę na caffe insko bo mam zamiar udzielać się na tym forum dalej.

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się, że napisałeś" będę dalej krytykował" ale twój zleceniodawca nie dzierży krytyki.Jak sobie z tym poradzsz nie wiem.zrobisz tak jak uważasz ale wg, mnie to ty niekumaty.Ja tam oscyluję za wpisem "margines".Nic to ci nie pomoże będziesz tylko- jak to Włodek pisał- jego kronikarzem hehehheeheheheheheh.

Odnośnik do odpowiedzi
Nie dostałem żadnej posady. Redaktorem na tej stronie może zostać każdy kto się zarejestruje. Zostałem poproszony o nagranie kamerą obrad komisji oraz sesji rady miejskiej co uczynię z największą przyjemnością.Nie wiem gdzie wyczytałeś, że to jedyna wolna strona o Ińsku. Fakt jeden artykuł skopiowałem bo jest w nim ciekawy opis historii naszej gminy, ja się interesuje przeszłością tej gminy jak Ciebie to nie obchodzi to nie czytaj tego.

Nie bądź drobiazgowy odnośnie posady. Wiadomo, że robisz to pro bono ale robisz. Jeżeli bycie redaktorem polega na kopiowaniu i wklejaniu tekstu wraz z podaniem źródła to sam sobie dopowiedz resztę. Jeżeli masz zamiar nagrywać sesję i komisję to dobrze. Jest to jakiś postęp w stosunku do tego co się na portalu dzieje.

A wyczytałem o tym, że to jest cytuję: "Portal Ińsko - Jedyny w sieci wolny portal o Ińsku." z kodu źródłowego, który uwidacznia się podczas wyszukiwania w google.

Zdjęcie kodu:

35l671f.png

link: http://i44.tinypic.com/35l671f.png

Zdjęcie wyniku w google:

oli1i.png

link: http://i40.tinypic.com/oli1i.png

Odnośnik do odpowiedzi

Hej ludzie MichałK nawet nie wie, że nadaje na kanale najbardziej wolnego portalu w Ińsku :lol: Michał a wiesz z kim współpracujesz ;) Czy Ty raczej z tych co zjedzą każdy ochłap rzucony na podłogę :P Bo talerz to wiesz już raczej dla szlachty icon_rolleyes.gif

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli typowy przerost formy nad treścią...

Nie ma w takim razie o czym pisać . W co do tej promocji portalu krokusa to szkoda gadać . Sprawdziłem to o czym lunatyk pisał i faktycznie się taki komunikat jak przy drugim obrazku wyświetla . Zastanawiam się przeciwko komu ta strona faktycznie powstała. Przeciwko władzy lokalnej czy przeciwko caffe-ińsko. Tak to dla mnie wygląda. Jeżeli to drugie to krokusie się mocno przeliczyłeś. Znaj swoje miejsce w internecie. A młody niech robi co chce. Jak chce pisać u nich to niech to robi jak tutaj coś zamieść to też mi to nie przeszkadza. Niech w ogóle coś się dzieje bo tutaj w Ińsku trudno nawet o to.

Odnośnik do odpowiedzi
dobre życzenia
To, że poddawał krytyce nie oznacza, że mam się obrażać na cały świat bo mnie Szafran krytykował. Każdy ma prawo do krytyki ja też krytykuje jak mi się coś nie podoba. A dlaczego mam nie nagrywać sesji dla mnie to będzie czysta przyjemność powtarzam przyjemność. Niech ludzie zobaczą jakich ludzi wybierają do rady. Chyba, że pod wpływem kamery nagle zdobędą się na wypowiedzenie kilku słów. Ja myślę, że powinniśmy się cieszyć, że będzie można szybciej zobaczyć co działo się na posiedzeniach bo na szybkie pojawianie się protokołów nie ma co liczyć, a o protokołach z komisji możemy zapomnieć jak na razie. Jeżeli portal ten nie będzie spełniał moich oczekiwań czy oczekiwań innych mieszkańców to logiczne jest to, że nie będę na nim aktywny. To, że zgodziłem się na nagranie to tez nie jest znakiem, że przestane tu pisać bądź co bądź sprawozdania z sesji i komisji na których będe w przyszłym tygodniu napiszę na caffe insko bo mam zamiar udzielać się na tym forum dalej.

Michaś kilka słów do Ciebie-bez urazy! Ty mówisz o krytyce a jak tu trwała krytyka urzędnika to Szafran lamentował-to się kłóci.To jedno co zauważyłem, bliżej mi do ciebie.

2.Nie chodzi tylko o ludzi w radzie -uproszczenie- a co z urzędnikami?

3.Jeśli dziś radni nie mają wpływu na to co jest w protokołach to znaczy nic nie mogą.

4.Nie tak łatwo się wycofać jak się w coś wchodzi a Tu też nie spełniasz warunków na dobrego polityka.

5.Szafran i Liwak nie pozwolą Ci udzielać się tu na caffe bo dla nich to konkurencja( tak oni uważają) to jednak nie prawda.Właśnie tu jest wolne forum dyskusyjne i informacyjne.Nikt tu nie przejawia chęci przejęcia władzy.Tamto niech sobie będzie, ja też tam czasami wchodzę mnie to nie przeszkadza ale o wolności możesz zapomnieć.Rób tak jak napisałeś ja będę patrzeć jak Ci się poglądy zmieniają.Jeśli zmienisz twarz albo założysz maskę będę po tobie jechać bez skrupułów.Są takie mądre powiedzonka- przypomnę Ci jedno-jeśli wchodzisz między wrony, musisz krakać tak jak one.Obym się pomylił!!!!

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...