Skocz do zawartości

Rola Burmistrza i Rady Miasta


Hubble

Rekomendowane odpowiedzi

Sadzę ,że osobami publicznymi są wszyscy zajmujący stanowiska oraz przedstawiciele rady. Reszta to prywatni obywatele wykorzystywani do publicznych rozgrywek zwalczających się opcji.Ja widzę różnicę a wy "bolki" nie?

A co będzie jak trzeba się będzie ujawnić.Przecież to jest strona niezależna od nikogo? Macie tylko styropian w swoich łepetynach?

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 980
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Ja widzę różnicę a wy "bolki" nie?

A co będzie jak trzeba się będzie ujawnić.Przecież to jest strona niezależna od nikogo?

Widzę że w Ińsku od władzy zaczynając a na reszcie kończąc sami idioci.

Odnośnik do odpowiedzi

jak widać są ogromne starania tej bandy aby tą stronę ( caffe )jak i wcześniej city zrobić niewiarygodną i wręcz podważyć jej znaczenie i sens .Tak aby nikt tu więcej nie zaglądał . Komu na tym zależy jest nam oczywiście znane . Nie dajmy się sprowokować idiotycznymi wpisami o bzdurnej treści . Ta banda jak widać stara się za wszelką cenę aby na tą stronę nikt nie zaglądał , bo nie na rękę jest im że mamy możliwość porozumiewania się i otwartego krytykowania i mówienia o ich przekrętach i niekompetencji , o tym że mamy durnych radnych ( roboty bez mózgów , wyszukani tak po to aby nie oponować i mechanicznie podnosić rękę na rozkaz nie zadawając żadnych pytań , i iść w ślad ichnego agenta SB ) i jeszcze bardziej durnego i fałszywego burmistrza .

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie, przez takie wpisy jak twój, ta strona jest traktowana jako forum opętanych zwierzęcą nienawiścią do władz Gminy. Masz rację, trzeba takie wpisy dyskredytować jako nic nie wnoszace do twórczej dyskusji o problemach tej ziemi. Niestety w rozpętaniu tej kampanii nienawiści ( na szczęście jak widać i słychać, nieskutecznej !), prym wiodą tzw. przyjezdni.Nie trzeba was prowokować do idiotycznych wpisów na tym forum ! Wy nic innego nie potraficie powiedzieć co by nie zawierało takich epitetów jak w wypowiedzi "iny".

Do białej gorączki doprowadza was, że mimo tak zmasowanej nagonki, miejscowi konsolidują się wokół Urzędu, ufają władzom i w małym stopniu reagują na wasze ujadanie vide wynik referendum.

Zachęcam więc do jeszcze większego ujadania, nazywania mieszkańców Gminy durniami, niedorozwiniętymi oraz serwowania im chrześcijańskich życzeń "zdychania" a to forum będziecie odwiedzać tylko sami !!

Odnośnik do odpowiedzi

władza ,,,,i prym ty arogancki ośle wiedziesz , robiąc takie wpisy jak ostatni i je samemu komentując , a co do twórczej działalności gminy i urzędu :lol: :lol: :lol: :lol: wiesz płakać się chce z twojej elokwencji , naiwności i arogancji . Bo jak na razie to przy was ludzie są coraz biedniejsi , podatki i opłaty coraz wyższe , a wasze starania ograniczają się do chodników koło domów radnych i dygnitarzy gminnych. Twórcza GMINA !!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :P :P i sami twórcy nowej filozofii życia . Znam takich doskonale wypierdków jak ty , za słowani stoi pustka podobna do waszych i twojego mózgu .

Odnośnik do odpowiedzi
miejscowi konsolidują się wokół Urzędu, ufają władzom

Tak o was myślę i nawet gdybyście rozumieli swoją głupotę to zdania nie zmienię.

Jedno wielkie bagno z przełomu XVIII-XIX wieku.Władza = naród.

A ten jest głupi jak za króla Ćwieczka.

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest obca ! Ten głupi (dodaj iński) naród jest wam tylko potrzebny do koszenia trawników i grabienia liści na waszych "włościach", oraz do zagłosowania w referendum. Jak nie robi tak jak tego oczekujecie to jest głupi, bagno i średniowiecze. Tak trzymać !

Odnośnik do odpowiedzi
Tak jest obca ! Ten głupi (dodaj iński) naród jest wam tylko potrzebny do koszenia trawników i grabienia liści na waszych "włościach", oraz do zagłosowania w referendum. Jak nie robi tak jak tego oczekujecie to jest głupi, bagno i średniowiecze. Tak trzymać !

Skoro tak jest jak mówisz to nie nie pozbawiaj naród iński jedynego źródła dochodu bo gmina nie ma pieniążków na zapomogi. Chyba, że kryjesz swoje przekręty :lol: :lol: :lol: ...

Odnośnik do odpowiedzi

A może ten iński naród jest narzędziem w ręku władzy, która żyje z jego nieświadomości, niewiedzy i uzależnienia. To nie ma nic wspólnego z dobrem gminy i jej rozwojem. Po prostu przy takich mieszkańcach władza ma "wolne ręce". Jak szybko umie wykorzystać każdą "podpuchę" aby pokazać jak jest "dobra". To dopiero chamstwo, perfidia i koteria. Władza na czele ze swoim burakiem i radnymi nie zrobiła i nic nie robi dla rozwoju gminy, natomiast dobrze sobie żyje za "udawanie" kierowania problemami tej gminy. Jak to wygląda w rzeczywistości widać od kilku lat po inwestycjach gminnych. Teraz , gdy bieda zagląda do budżetu perfidny burmistrz jest gotowy swoją nieudolność przerzucić na każdego, kto nawinie się pod rękę.Takimi są przyjezdni posiadacze działek i domów w tej gminie ( świadomie piszę w gminie, gdyż dotyczy to także tych spoza Ińska). Widocznie w naturze kolejnych lokalnych "geniuszy' władzy jest coraz większe chamstwo i arogancja, bo to rośnie w miarę "osadzania się" na stołkach. Ja na problem patrzę poprzez pryzmat rozwoju i to długofalowego a w tej gminie nic takie nie było, nie ma i nie będzie. Przyczyną jest właśnie "utrzymywanie się" w gminie "szczurów" pokroju specjalisty od wszystkiego. Kolejni "ozdrowieńcy" po pewnym czasie miękną i ten "cyklop" kombinacji ma ich w ręku. Potem to już tylko szuka się frajerów na których można zwalić swoją nieudolność.Teraz takimi są podobno przyjezdni. tylko nikt nie bierze pod uwagę,że to oni dawali i nadal dają źródło utrzymania dla tych tzw. świadomych mieszkańców.Gdyby oni byli chociaż w 30% świadomi to już dawno pogonili by władzę na zbity pysk. I to nie szukając "specjalnych' powodów a tylko bierność i nieudolność połączoną z cwaniactwem.Jasne ,że burmistrz, który nie ma wizji rozwoju, chwyta się brzytwy. Niestety nie mogło by tak być, gdyby ludzie mieli odwagę się przeciwstawiać głupocie i niedorozwinięciu radnych , wyjątkowo głupich i nie znających narastających problemów. Tak się dzieje kiedy rada jest niezależna i znająca problemy gminy.Przytakiwanie kolejnych "pomysłom" swojego pryncypała wcale nie świadczy o inteligencji. Demokracja polega na ścieraniu się poglądów radnych reprezentujących mieszkańców a nie burmistrza. W Ińsku powstał system jednopartyjny,nic więc dziwnego ,że ludzie "usiedli na d*****" i nie wiedzą co jest grane.Dostają tyle informacji, ile władza uzna za stosowne. Ten marazm jest właśnie powodem istniejącej biedy.Należy więc pamiętać,że w portfelach burmistrza, radnych i urzędników nie ma "kryzysu". Jako przyjezdna osoba mam prawo do takiego traktowania jakie wynika z obowiązków gminy. A co robi gmina? Chodniczki i lampy dla swoich nowych radnych, sołtysów przekupuje dietami a najbiedniejszych paczkami i sezonowymi pracami polegającymi na profanacji funkcji pracy. Tak wyglądacie "wycwanieni i pewni swojego bytu" urzędnicy wszelkiej maści. Gdyby pozbawić was tych fuch, zdechlibyście z głodu.Stąd taka zaciętość w obronie "zajmowanych stołków". Przyjdzie jednak czas,że ludziom te wasze "nędzne zapomogi" nie wystarczą dla zapewnienia spokojnego bytu, może wówczas zmądrzeją i przejrzą na oczy,że jest inny świat. I nikomu nie trzeba lizać d*** i dawać koperty, by coś załatwić.

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jednak myślę "władzo" , że to ty miękniesz jak gąbeczka.A co mi szkodzi postaram się w niedługim czasie zacytować wpisy "władzy".To dopiero zmiękczenie :lol: Nie wiem czy możesz jeszcze coś w nocy? Bo taki ton to dawno nie brzmiała w twoich dennych tekstach."Ubogi" w słowa oczywiście gryzipiórku skąd nagle u ciebie do nas przyjezdnych? Coś ci koło kieszeni przeszło??? Jeszcze niedawno byłeś dla nas bardzo miły co się dzieje icon_eek.gif Nie wracaj już do tego referendum proszę było , minęło my już jesteśmy dużo dalej a ty ciągle utykasz ;) Nic mi nie wiadomo o twoich chorych nogach. Zatem ..........

Odnośnik do odpowiedzi

Władza ty "ślepy" idioto, mnie nie ziębi ani grzeje czy ty manewrujesz ludźmi.

Skoro dają sobą manewrować to ich sprawa. Ale z drugiej strony czy to nie oznaka głupoty.

Na głupotę ja nigdy nie zmięknę.Staram się tobie idioto uświadomić, skąd bierzecie przykład.

Aż zalatuje Białorusią, chociaż tam naród już wiele rozumie. U nas jest na etapie dużo mniej uświadomionym.

Właśnie przez takich baranów jak ty i twój szef , z tego co się dowiedziałam "kapuś".

Czyż to nie świadczy,że manipulując tymi ludźmi w efekcie końcowym ich krzywdzicie.

Tylko czy władza kiedykolwiek w tym kraju była dla ludzi, to tylko parobki do wykorzystania.

Stąd krytyka ich nieświadomości. Wy jesteście rasowymi kombinatorami, świadomymi jak kapusie celów do których dążycie.A ta gmina to dla was podatny grunt, niestety.Stąd hipokryzja to wasza domena przy takiej świadomości.

Mnie osobiście możecie co najwyżej "cmoknąć". Ja nie jestem od was zależna i nigdy nie będę szujo.

Odnośnik do odpowiedzi

Czy władze Ińska nie wiedzą ,że od wczesnych godzin rannych (4.00 do 7.00) przez Ińsko przejeżdża około 30-50 samochodów ze żwirem (40 tonowych).Czas aby burmistrz i przewodniczący wstali wcześniej i zaczęli odnotowywać takie fakty. Są one sprzeczne z parametrami zezwalającymi na drogach powiatowych i wojewódzkich jazdy samochodów o takim tonażu. A może sprawą powinny się zainteresować lotne brygady inspektoratu do tego powołanego. Gdzie są policjanci z ińskiego posterunku oraz ich przełożeni? Wolą wyłapywać rowerzystów , bo to jest prostsze, a statystka i tak wykazuje sukcesy?

Odnośnik do odpowiedzi
jutro też pojadą
przez Gość 05 Gru 2011 21:04

władza napisał(a):

Co ty gaga rozpaczasz. Jakiś oszołom głupoty wpisuje a ty beczysz, że żwir będzie jechał przez Ińsko.

Przecież wiesz, że to nie jest mozliwe. Jeżeli dojdzie do powstania kopalni to żaden żwirek przez Ińsko się nie 'prześliźnie". Nawet jak komendant Denis twierdzi, że jest inaczej.

Dziękuję i zamykam temat.

Niech ci gość to wytłumaczy bo rzeczywistość sobie a władza sobie i temat zamknięty :lol: Przecież ciągle wam mówię, że "władza" jest ślepa a on ,że Denis jest złym gliną.Co poradzisz.Władzy nikt się nie prześliźnie nawet komendant!!! A tiry jak jeździły tak jeżdżą i będą jeszcze więcej bo władza nie widzi i nie chce widzieć.Moim zdaniem pisząc cyt."Jeżeli dojdzie do powstania kopalni" powiem tak. Nie licz na to to mrzonki coś co się nigdy nie wydarzy i ty już o tym wiesz!!!!! Może ty się "prześliźniesz " i nie dopadnie cię ręka sprawiedliwości.

Odnośnik do odpowiedzi
Jakiś oszołom głupoty wpisuje a ty beczysz, że żwir będzie jechał przez Ińsko.

Przecież wiesz, że to nie jest mozliwe. Jeżeli dojdzie do powstania kopalni to żaden żwirek przez Ińsko się nie 'prześliźnie".

Jeszcze nie ma nowej żwirowni a żwirki z samego rana zapieprzają aż huczy. Jaki oszołom chce mi wmówić ,że potem nie będą jeździć? Od razu radzę ci iść do psychiatry, bo wierzysz w cuda.

Odnośnik do odpowiedzi

Zarobki naszych Urzędników w 2010r.

1. Burmistrz - 121 700 zł.

2. Paluch - 3/4 etatu z-ca burmistrza + 1/3 etatu sekretarz gminy - razem 91 400 zł

3. Skarbnik - cały etat w UG - 83 100 zł + 1/3 etatu w szpitalu w Szczecinie - 36 600 zł.

4. Kierownik OPS - 58 700 zł

5. Dyr. szkoły - 114 500 + dodatkowe zajęcia - 3 200zł.

Oto nasz śmietanka, a jak to wygląda na tle pozostałych gmin to proszę poczytać w Dzienniku Stargardzkim.

Odnośnik do odpowiedzi
do tej śmietanki

Choć władze lokalne mają obowiązek kontrolowania swojej pracy, słabo się z tego wywiązują – wytykają inspektorzy

Urzędy i instytucje samorządowe źle prowadzą wewnętrzne kontrole – ocenia NIK w raporcie, do którego dotarła „Rz". Nie zapewniają więc dobrej ochrony przed korupcją ani nadzoru nad oszczędnym wydawaniem publicznych pieniędzy czy świadczeniem wysokiej jakości usług.

NIK badał, jak lokalna administracja wywiązuje się z obowiązkowego od 2010 r. monitorowania swojej pracy.

Inspektorzy sprawdzali kontrole dotyczące procesu zarządzania oraz audyty dla jednostek, w których budżety przekroczyły 400 tys. zł.

Wyniki nie są zachwycające. Zaledwie 45 proc. badanych jednostek uwzględniło w regulacjach wewnętrznych fakt prowadzenia kontroli zarządczej, 95 proc. nie przewiduje zarządzania ryzykiem, 60 proc. w ogóle lub tylko ogólnikowo wspomina o zasadach etyki itp. Efekt? W 80 proc. gmin nie działają dobrze mechanizmy kontroli zamówień publicznych – nie ma więc dobrej ochrony, np. w przypadku ewentualnej korupcji przy przetargach.

Władze lokalne tłumaczą, że często brak im pieniędzy na zorganizowanie systemu kontroli.

Ale NIK podkreśla, że taka sytuacja świadczy także o niewystarczającej świadomości wśród wójtów czy burmistrzów.

– Wyniki naszych badań wskazują też na potrzebę ponownego rozważenia koncepcji całego systemu kontroli zarządczej oraz audytu wewnętrznego w samorządach – zauważa Miachał Thomas z gdańskiej delegatury NIK. – W aktualnym kształcie nie przynosi on bowiem oczekiwanych rezultatów. Co więcej, przy obecnym podejściu nie daje takich szans w przyszłości.

Odnośnik do odpowiedzi

Co wy wiecie o przetargach !!!! Jak byście choć raz w nich brali udział to dopiero rozum wasz by zaszalał.Przetargi w waszej gminie są zamawiane.Tam się przebija tan kto "ma".O dokumentach przetargowych to już nie wspomnę bo taki kit wciskają żeby się wymigać jak coś sami źle podadzą.Tam istnieje jakiś układ ale między kim a kim to trudno dojść.Jestem pewny, że w papierach nic nie znajdziecie bo sam kiedyś próbowałem.Dlatego z "Orlikiem " ciągle macie jakieś przekręty bo tam sprawa śmierdząca była od początku przetargu!!!!! U was kantują jak ta lala.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...