Skocz do zawartości

Racin nie moze byc burmistrzem ...


Krzykacz

Rekomendowane odpowiedzi

Na ja swego czasu udzielałem się a teraz mi się odechciało. Z wami nie ma dialogu. Ja liczyłem na taki dialog ale przecież jego zwyczajnie nie ma.

Chcesz to mam sugestię. Zadaj mi pytania a ja ci na nie odpowiem bo ty przecież nie znasz moich potrzeb jako wyborcy.

Odnośnik do odpowiedzi
  • Odpowiedzi 145
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Co chcecie tylko napisał"rajca" i już wszystko wiemy. Michał do teraz nie wiedział kiedy komisje i sesja to już wie. Odpowiedź też dostanie jak widać nie ma co się porywać na poważne sprawy bo chyba za wysoka poprzeczka.

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałem o tym kiedyś i zgadzam się z Tobą również w stosunku do rajcy. Mamy z rajcą odmienne poglądy ale nie przypominam sobie aby obrażał kogoś w dyskusji. Pan z Chociwla Rajco był przede wszystkim nieuprzejmy. Dzwoniłem do niego akurat jadąc drogą powiatową z Chociwla do Ińska. Mówił mi, że wysyłał pracownika i droga na pewno jest posypana. Jego odpowiedź sprzeczna była z tym co widziałem na drodze. Posypana ale w niektórych odcinkach. Sam jadąc 50 km/h wpadłem w mały poślizg, a kilkadziesiąt metrów dalej zdarzyło się to innemu wolno jadącemu kierowcy. Oczywiście Pan z Chociwla miał wielki żal, że miałem czelność zadzwonić(takie odczucie z rozmowy z nim). Powiedziałem temu człowiekowi, że ja sobie tego nie wymyślam bo akurat jadę tą drogą i widzę co się dzieje. Na to "uprzejmy" pan powiedział: "Czy pan sobie myśli, że ja mam tylko tą jedną drogę?". Oczywiście odpowiedziałem, że rozumiem, że ma dużo obowiązków ale problem z utrzymaniem tej drogi w okresie zimowym pojawia się co roku i mieszkańcy Gminy Ińsko mają dosyć takiego stanu rzeczy. Zapewnił mnie, że pracownik, który aktualnie "sypał" w Storkowie będzie wracał tą samą drogą i poprawi swoje niedociągnięcia. Jeżeli nic się nie zmieni to w przyszły tygodniu będę interweniował u przełożonych tego człowieka. Nas w zasadzie nie powinno interesować czy to koniec roku i brak pieniążków. Płacimy podatki i mamy prawo domagać się dobrze utrzymanej drogi. Ińsko nie może być traktowane po macoszemu przez Zarząd Dróg Powiatowych !!!

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałem, że ma to być 19 i 20 ale nie otrzymałem potwierdzenia więc nie pisałem informacji, która może okazać się błędna. Jak bym napisał datę i ona by się zmieniła to całe gromy spadły by na mnie troszeczkę trzeźwego spojrzenia :)

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałem, że ma to być 19 i 20 ale nie otrzymałem potwierdzenia więc nie pisałem informacji, która może okazać się błędna. Jak bym napisał datę i ona by się zmieniła to całe gromy spadły by na mnie troszeczkę trzeźwego spojrzenia :)

Włodzimierz jeszcze was nie powiadomił? Niech się zatem weźmie do roboty razem z Jacusiem. Macie opóźnienia w działaniach. To działa na niekorzyść opozycji.

Odnośnik do odpowiedzi

Rajco napisałeś: "Michałowe inicjatywy "rozpatrzone" zostaną na komisjach i sesji z należytą atencją."

W piśmie od Przewodniczącego RM napisane jest tylko, że pismo zostanie przedstawione na komisjach, które odbędą się w grudniu. Więc jest coś o czym mnie nie poinformowano? Jeżeli tak to mógłbyś się podzielić informacjami na ten temat. Jeżeli uchwały zostaną przez was przygotowane to dobrze (chociaż szczerze powiedziawszy mam mieszane uczucie co do tego). Obawiam się niestety, że wniosek zostanie odrzucony ale może się mylę. Liczę na obiektywne rozpatrzenie tego wniosku.

Odnośnik do odpowiedzi

Słyszałem, że ma to być 19 i 20 ale nie otrzymałem potwierdzenia więc nie pisałem informacji, która może okazać się błędna. Jak bym napisał datę i ona by się zmieniła to całe gromy spadły by na mnie troszeczkę trzeźwego spojrzenia :)

Tym mądrym wpisem wszystkich uświadomiłeś, że boisz się robić coś co może cie narazić na krytykę ludzi piszących na forum. Jak się tak boisz to nie próbuj udawać wielkiego opozycjonisty bo nim nie jesteś.

Odnośnik do odpowiedzi

Tym mądrym wpisem wszystkich uświadomiłeś, że boisz się robić coś co może cie narazić na krytykę ludzi piszących na forum. Jak się tak boisz to nie próbuj udawać wielkiego opozycjonisty bo nim nie jesteś.

Gdybym bał się krytyki to na pewno bym się nie udzielał, a przede wszystkim nie podpisywałbym się. Nie muszę się tłumaczyć z tego. Rajca potwierdził datę i wszystko jest jasne, ale tobie zależy na drążeniu i oczernianiu mojej osoby jak widzę. Zawsze twierdziłem, że krytyka może być tylko budująca i prowadzi do zmian. Jedni biorą krytykę na poważnie inni spychają na boczne tory. Wybór zależy od każdego z nas. Jestem zwolennikiem krytyki ale tej która prowadzi do rzeczowych dyskusji.

Odnośnik do odpowiedzi

Zagalopowałem się oczywiście, twoje inicjatywy zostaną przedstawione tylko na sesjach i niestety dla Ciebie nie w formie projektów uchwał.

Obiektywnie Ci powiem tylko, że jeszcze nie ten czas do tak doniosłych aktów samorządowych.

Odniosę się do poborów wójta, burmistrza.Kilka dni temu w TV był reportarz o takiej właśnie uchwale. Gdzieś w środkowej Polsce wójt zarządzający gminą (4 tyś. mieszkańców) od bodajże 86 roku (jeszcze w tamtych czasach jako naczelnik).Rada uchwałą obniżyła mu pobory, on się odwołał do sądu pracy i wygrał we wszystkich instancjach.Teraz z odsetkami z "własnej" kasy wypłaci sobie przyznane przez sąd środki mimo, że urząd nie ma nawet na oświetlenie ulic (wszędzie ta sama bida).W naszym przypadku Rada nie podniesie przez całą kadencję poborów burmistrzowi i nowa Rada może zostawić przyszłemu, pobory na tym samym poziomie.

Odnośnik do odpowiedzi

Rajco jeszcze dodaj, że to już najwyższy pułap widełek które można przyznać. Dobrze też napisałeś "gdyby burmistrz chciał" ale on sobie od miski odjąć nie chce. Tylko każdego roku pokazuje w oświadczeniu majątkowym jak mu rośnie :blink: Gdyby sam się honorowo zgodził i mądrze rada uzasadniła taką misję to wszystko byłoby ok. I daleko nie trza by szukać daleko bo w zachodniopomorskim jest kilka takich gmin i po sąsiedzku w pomorskim też. Trzeba tylko chcieć................

Odnośnik do odpowiedzi
burmistrz czy kacyk

A gdzie zasady moralne i poczucie odpowiedzialności w stosunku do mieszkańców gminy i osiągnięć inwestycyjnych dla dobra tych mieszkańców?

Samo chodzenie do kościoła nie jest wyznacznikiem moralności, wręcz można powiedzieć ,że stały się bezczelnością byłych i obecnych burmistrzów.

To korzystanie z najwyższych stawek stało się domeną obecnej władzy, który w swojej niewiedzy stosuje górne pułapy siatki płac. Inną sprawą jest charakter i zasady burmistrza. A te w wypadku człowieka o takiej przeszłości wskazują na ordynarną bezczelność i tupet Racinowskiego. Oczywiście wyborcy nie wyskoczyli z konopi, wiedzieli doskonale na co się decydują. A więc do kogo te pretensje? Koryto nie śmierdzi, a moralność to już tylko w literaturze została.

Odnośnik do odpowiedzi

Zagalopowałem się oczywiście, twoje inicjatywy zostaną przedstawione tylko na sesjach i niestety dla Ciebie nie w formie projektów uchwał.

Obiektywnie Ci powiem tylko, że jeszcze nie ten czas do tak doniosłych aktów samorządowych.

Odniosę się do poborów wójta, burmistrza.Kilka dni temu w TV był reportarz o takiej właśnie uchwale. Gdzieś w środkowej Polsce wójt zarządzający gminą (4 tyś. mieszkańców) od bodajże 86 roku (jeszcze w tamtych czasach jako naczelnik).Rada uchwałą obniżyła mu pobory, on się odwołał do sądu pracy i wygrał we wszystkich instancjach.Teraz z odsetkami z "własnej" kasy wypłaci sobie przyznane przez sąd środki mimo, że urząd nie ma nawet na oświetlenie ulic (wszędzie ta sama bida).W naszym przypadku Rada nie podniesie przez całą kadencję poborów burmistrzowi i nowa Rada może zostawić przyszłemu, pobory na tym samym poziomie.

Oj,rajco.Byrmistrz oprócz płacy zasadniczej,ma dodatki,które nijak mają się do osiąganych efektów.Nie przyznał nagród nauczycielom,ale sam sobie dodatków nie ujął,a powinien!!!

Odnośnik do odpowiedzi

Już od dawna podcieramy. Wiele kobiet z Ińska zajmuje się ludźmi starszymi w Niemczech, Szwecji, Norwegii i innych krajach. Wymieniłem tylko te chodliwe gdzie wyjeżdżają rodzinami na zmianę lub koleżanki. Narzekają na pracę ciężką ale na zarobki już nie. To dowód na to, że w Polsce nie zmuszeni do pracy i mając niską płacę nie chce im się jej podejmować. Część z nich idzie więc po znajomości bo tylko tak dzisiaj w gminie można i tu szurnie miotłą tam szurnie miotłą i pieniądz wpadnie i rodzina ubezpieczona. Tak..... wcale więcej nie potrzeba do życia. A jak kto więcej chce niech jedzie tyłki podcierać. Zawsze to wybór jest. Burmistrz przecież daje możliwości. Wybór należy do was.

Odnośnik do odpowiedzi

Już od dawna podcieramy. Wiele kobiet z Ińska zajmuje się ludźmi starszymi w Niemczech, Szwecji, Norwegii i innych krajach. Wymieniłem tylko te chodliwe gdzie wyjeżdżają rodzinami na zmianę lub koleżanki. Narzekają na pracę ciężką ale na zarobki już nie. To dowód na to, że w Polsce nie zmuszeni do pracy i mając niską płacę nie chce im się jej podejmować. Część z nich idzie więc po znajomości bo tylko tak dzisiaj w gminie można i tu szurnie miotłą tam szurnie miotłą i pieniądz wpadnie i rodzina ubezpieczona. Tak..... wcale więcej nie potrzeba do życia. A jak kto więcej chce niech jedzie tyłki podcierać. Zawsze to wybór jest. Burmistrz przecież daje możliwości. Wybór należy do was.

Coś mało napisałeś jak grupa tworzy prace interwencyjne i ostatnie posady.Sprawdź ,policz a wyjdzie ci,że Polacy już muszą podcierać d*** innym. Bo dla nich w tej gminie nie ma miejsc pracy. Wszak rządzi tu Terebecki , czysty PiS-wiec jak nic....

Odnośnik do odpowiedzi
money fuck you

830c7574176ff36ee5c2fc8dc5519e1f.png

I dlatego fundujemy wam kolejne podwyżki wszelkich opłat, zaraz od Nowego Roku 2013.

Oj to już zapowiada się pechowo.A to sobie Bodzio i Endriu umodzili. Tak czy inaczej ,płaćcie i ewentualnie płaczcie.

A więc duuuuuuużżżżżooooooo nowych podatków, bo idzie recesja.

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedyś w tej gminie moja rodzina mieszkała. Było cudownie,cicho i czyste powietrze. teraz przejeżdżałam przez miasteczko i strasznie przeżyłam to co zobaczyłam. Jadąc prze Chociwel, czuje się święta i ten przedświąteczny nastrój,pogłębiony oświetleniem świątecznym, bijącym z każdej lampy.Wjeżdżam do Ińska i widzę oświetlenie uliczna ( chwała Bogu, że płaci za nie instytucja spoza Ińska). Bo inaczej mielibyśmy lata 50-60- te, czas elektryfikacji. Pomyślałam sobie, kto i w czyim imieniu doprowadził do takiej dewastacji i to w XXI wieku? Gdyby nie mieszkańcy i ich oczekiwanie na święta,dekoracje i choinki oświetlone dla radości i podkreślenia nastroju. To mam obraz zadupia z najgorszych czasów. Czy tutaj rządzą nieudacznicy skądś sprowadzeni? Czemu ludzie nie dostrzegają tego upadku? Co takiego sprawia bierność i ubezwłasnowolnienie tych ludzi? Czyżby bali się represji? To chyba nie możliwe, przecież wszystko jest podobno publiczne i dostępne, jawne i publikowane! A może tutaj jest jeszcze epoka brązu ? Potrzeba wynalezienia światła w postaci ognia? No to moi dawni sąsiedzi,życzę Wam tego z okazji Świąt i Nowego Roku 2013. Mam nadzieję ,ciągle jeszcze, sąsiednie gminy pokazują jak to się robi w imię dobra życia zarówno mieszkańców jak i turystów.Na razie jednak to jest raczej Ińsko z epoki powojennej.

Odnośnik do odpowiedzi
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o referendum lokalnym

Sejm uchwalił 14 grudnia nowelizację ustawy o referendum lokalnym, której projekt opracował Senat. Nowelizacja stanowi wykonanie wydanego prawie dziesięć lat temu wyroku Trybunału Konstytucyjnego i precyzuje, jakie sprawy mogą być przedmiotem referendum lokalnego. Są to: odwołanie organu, samoopodatkowanie oraz wskazanie sposobu załatwienia przez władze ważnych dla społeczności spraw.

Prędzej czy później,tę ińską miernotę należy zepchnąć do rowu. Przez takich nieudaczników na dodatek świadomie wykorzystujących włądzę cierpią wszyscy mieszkańcy gminy. Ci świadomi i ci mniej edukowani. którym trzeba widłami do głowy wkładać. A taki racin, torba zapowietrzona, ja mówię czy zakościelny i reszta tej mumii wykańcza gminę swoją głupotą.

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...